Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 03. 29. 08:12

DAX  

Minden ami DAX.



Előrejelzés, visszatekintés, napi chartkövetés, hír, füles, megérzés, nyerő-vesztő... minden.



Jelen pillanatban a németeknél általános a vélemény, hogy a DAX kb. 600 ponttal van "alulértékelve" az amerikai indexekhez képest. Önerőből hogyan fogja tudni ezt ledolgozni? Le tudja egyáltalán?
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
OTPBankar 2017. 02. 19. 18:00
Előzmény: #203096  LBalaton
#203100
Oké, hogy nem nyer... ezért kérdezem a hatásokat, hogy Macron vagy Fillon=dax fel, Le Pen=dax le, nem? 2. forduló után, mert nem lehet rossz taktika a bizonytalanságban belevenni, és választások és Macron v. Fillon győzelem után kiszállni
Törölt felhasználó 2017. 02. 19. 17:59
Előzmény: #203065  peter_s
#203099
Szia.

Elnézést, hogy közbeszólok, de ha Andrews pitcfork-ot használsz, akkor annak szabályai vannak. Csatoltan mutatom hogyan kell használni.

SP: link
DAX:link

Törölt felhasználó 2017. 02. 19. 17:27
Előzmény: #203097  gyula1971
#203098
Ha Le Pen nyerne az végzetes lehetne az Unióra mert népszavazást írnának ki a Frexitről és nem esélytelen hogy a kilépést támogatók kerülnének többségbe. Ráadásul ősszel a németeknél is választás lesz ahol Le Pen nyerése esetén a kilépés pártiak igencsak szoros meccset hoznának A. Merkelre.
És friss hír, hogy a brit kormány március végéig kívánja aktiválni a lisszaboni szerződés 50. cikkelyét azaz a kilépés jogi megkezdését. Márciustól már érdemi emelkedés nem várható a long piacon mert a kiszámíthatatlanságot nagyon nem szereti a piac.
gyula1971
gyula1971 2017. 02. 19. 16:32
Előzmény: #203096  LBalaton
#203097
Amúgy Le Pen nyerésétől félnek, miért?
LBalaton
LBalaton 2017. 02. 19. 15:49
Előzmény: #203095  OTPBankar
#203096
Le Pen nem nyer!!
OTPBankar 2017. 02. 19. 14:18
Előzmény: #203094  DAXHU
#203095
Sziasztok! A francia elnökválasztás 2. fordulója hogyan fog hatni a daxra szerintetek, amennyiben Le Pen nyer és amennyiben Macron vagy Fillon? Előre is köszi!
DAXHU 2017. 02. 19. 11:35
Előzmény: #203093  peter_s
#203094
De még nem a mi életünkben. Valami olyasmi lesz, mint az Éhezők viadala című filmben.
peter_s 2017. 02. 19. 11:20
Előzmény: #203092  joe001
#203093
A "szegények" fogalmán én is az átlag amerikai háztartásokat értem (Main street) ti. ők vannak a leginkább eladósodva. A világ 8 leggazdagabb emberének a vagyona több, mint a Föld lakosságának a felének a vagyona, ez mindent elmond a jelenlegi vagyoni helyzetről.
Lehet ezt folytatni de ennek pokoli ára lesz mert háborúk, polgárháborúk sorozatát fogja okozni ez a jelenség, amelynek egyébként a jeleit most is látjuk, bevándorlás, ISIS, román tüntetések, brexit stb.
joe001
joe001 2017. 02. 19. 11:07
Előzmény: #203091  peter_s
#203092
"ellenkezőjét ígérte"

Ne viccelgessünk kérem , erre felé is akadt politikus aki azt mondta , hogy nem az számít amit mond henem amit tesz....felcsúti ali babának becézik páran......no nem mintha az elődei különbek lettek volna.

Komolyan hiszed, hogy egy luxusban felnövő , élő ember majd azt a 20-50 millió lakókocsiban vagy gettóban élelmiszerjegyeken tengődöket fogja képviselni?

Lehet, hogy a szegényekre - mint fogalom -ő pl. az amcsi középosztályra gondol. Egy populista (ezt imádják a hülyék) összevissza beszélő manusznak látszik innen a messzi távolból.

peter_s 2017. 02. 19. 10:39
Előzmény: #203089  goapsy1
#203091
Most nézegetem Buffett vásárlásait. Hát, az a kérdés, hogy ő mennyire hosszútávra vásárolt mert eddig csinos kis profitot tett zsebre úgy 2-3 hónap alatt. Az elemzések azt mutatják, hogy az adócsökkentést akarja meglovagolni, és ha ő profitrobbanást vár, akkor a shortosoknak nem sok babér terem a jövőben.

A 13F jelentés alapján kiszámolgattam a hozzávetőleges beszállási pontjait a főbb papírokra, amelyeket 2016 Q4-ben vásárolt.

AAPL => decemberi vétel: 116 USD környékén, jelenlegi árfolyam: 135,72 USD

AAL => decemberi vétel: 46,7 USD környékén, jelenlegi árfolyam: 46,91 (ezt biztos nem 2 napra vette)

DAL => ez is decemberi vétel lehet: 49,19 USD környékén, jelenlegi áfrolyam: 51,23 USD (ez sem rövidtávú valószínűleg)

GS => vétel: 239,45 USD környékén, jelenlegi árfolyam: 250,38 USD

és még jópár papírt bezsákolt magának. A légitársaságokban minimális profitja eddig, de a TA alapján kilövésre készülnek ezek is.

És itt nem bírom ki, hogy ne álljam meg újra hangoztatni, ami a vesszőparipám: Wall street vs. Main street. Buffett, GS és a nagyágyúk szarrá keresik magukat, az amerikai háztartások adóságállománya a legutóbbi New York FED jelentése szerint ebben az évben eléri az ATH-t. Tehát a szegény vs. gazdag közötti gap tovább tágul. Trump pedig ennek az ellenkezőjét ígérte, akinek a tevékenyésgéről egyelőre nem mondanék még véleményt, mert 1 hónapja van csak hivatalban. Eddig úgy tűnik, hogy a tehetősebbek profitálnak az intézkedéseiből.
peter_s 2017. 02. 19. 00:57
Előzmény: #203088  goapsy1
#203090
A DAX-ot még nem próbáltam opcióval. Jövő héten megnézem, mennyi lenne a profit az általad megadott paraméterekkel mert ilyenkor az opciós láncot értelmetlen nézegetni amikor zárva van a piac, mivel vagy nincsenek benne adatok, vagy értelmezhetetlen számok vannak benne.

Véleményem szerint inkább az amerikai indexeket és a nyersnyagokat (olaj, gáz) érdemes kereskedni opciókkal, az indexekből is a határidős instrumentumokat mert ott az alacsonyabb letét miatt magasabb a tőkeáttétel, így az idő múlása nagyobb profitot termel.

Opciót úgy érdemes kiírni, hogy kb. 35-45 nap van a lejáratig mert ebben az időszakban esik ki leggyorsabban az idő az opicóból. A lejáratot nem kell megvárni, akár másnap zárhatsz. Napon belül iránymentessel nem nagyon fogsz keresni, 1-2 napot mindenképpen érdemes várni mert így esik ki az idő az opcióból, ami a tiéd lesz, mivel kiíró voltál. Azt tudni kell, hogy abban a pillanatban, amikor megnyitod a pozíciót a spread miatt mínuszban leszel. Ha nem mozdul jelentősen az ár, másnap már pluszba fordulhat a pozíció. Ha szűk sávot írsz ki pl. egy határidős indexre (mondjuk az SP500-nak engedsz +/- 30 pontot), 2-3 nap alatt 150-200 USD-t össze lehet szedni 1 kontraktussal, de ha kilép a sávból, akkor már nem tudod profitosra kimenedzselni és tuti bukó.

Jó ha tudod, hogy létezik egy ún. Pattern Day Trader szabály az USA-ban. Ez azt jelenti, ha nincsen 25K tőkéd a számlán max. 3 lehetőséged van hetente napon belül zárni pozíciót -azaz daytradelni. Ha ezt megszeged és pl. 4x zársz napon belül megnyitott pozit egy hét alatt, akkor akár fel is függeszthetik a számládat. Tehát 25K számlaméret alatt nem lehet csak úgy ki-be ugrálni pozikban napon belül.

goapsy1
goapsy1 2017. 02. 18. 22:22
Előzmény: #203087  bubodoktor
#203089
A közeljövőt illetően persze.
Sőt, még a középtávú jövőt illetően is.:)

Valszeg nincs ember a Földön, aki megmondja, h egy ilyen eufória, mint a mostani, mikor durran ki végleg.
Én is -sajna:( - csak annyit tudok, hogy ki fog :)
goapsy1
goapsy1 2017. 02. 18. 22:19
Előzmény: #203084  peter_s
#203088
3 kötésre 7% profit, az tulképp egész tűrhető :))))))

Ezt a "dollármilliókkal nem működik a dolog"-dolgot én is olvastam, most volt nemrég egy blogbejegyzése erről Gerynek. Nincs ezzel gond, egy ideig még nem fenyeget a veszély, hogy dollármilliókkal trédeljek :)))))))

Mennyi a profitod akkor, ha olyan szűk csatornára írsz ki, amiben pl a dax mozog hetek óta? Pl január elején kiírtad volna 11400 és 11900 közé. Az alig több, mint 2%-os sáv, gyakorlatilag lófütty vola. Ezen azért lehet keresni, nem? Mert h ilyen sokáig ilyen kis sávban mozogjon, ennek nem lehet túl nagy a valószínűsége. Ennek ellenére az indexek mostanában imádják az ilyen "nagy emelkedés után fél százalékos sávban oldalazunk"-mozgásokat.

Ja, és mi a minimális időtáv, amire ki lehet írni opciót?
Pl fogadhatok arra, h napon belül a dax a 116xx-es sávban marad?
bubodoktor
bubodoktor 2017. 02. 18. 22:11
Előzmény: #203086  goapsy1
#203087
LOL, de ettől még igaza lehet a közeljövőt illetően... :-)
goapsy1
goapsy1 2017. 02. 18. 22:09
Előzmény: #203085  Törölt felhasználó
#203086
Ó, valszeg nincs a Földön az az eufória, amire te azt mondanád, hogy na, ez az az eufória, ami után nincs tovább :))))
Törölt felhasználó 2017. 02. 18. 19:01
Előzmény: #203082  goapsy1
#203085
"...Én is elb*sztam, nem vártam ki a mostani eufóriát"

Nem vagyok benne biztos h. a mostani eufória már az az eufória volna, amit majd ki kell még várnod. :)
peter_s 2017. 02. 18. 13:05
Előzmény: #203080  goapsy1
#203084
Köszönöm! Még nagyon az elején járok, biztosan lesznek nehezebb időszakok is, eddig a 3. kötésnél tartok éles számlán.

Ez a stratégia múltban is működött, tehát meg lehetett játszani eddig is. Állítólag dollármilliókkal már nem nagyon működik a dolog, tehát a hedge fundok lehetőségei ezzel a stratégiával meglehetősen korlátozottak. Ki lehet írni úgy is csatornát egyébként, hogy számítasz valamekkora mozgásra. Pl. fogadhatok arra is, hogy az SP500 2500 és 2100 között lesz az elkövetkezendő 20-30 napban, ezt a fogadást nagy valószínűséggel meg fogom nyerni, de a profitom a tőkére vetítve alacsony lesz. Olyat is lehet, hogy csatornát írsz ki és ha elmegy az ár valamelyik irányba, akkor egyre nő profit, persze ameddig a kiírt csatornában maradsz. Itt is lehet bukni nagyokat, a kockázatkezelést itt sem lehet megúszni.

Ezt iránykereskedéssel, profi tréderként nem nehéz felülmúlni, de ahhoz tényleg profinak kell lenni. Timothy Sykes 1 hónap alatt többszörözi a tőkét, de több a veszteséges ügylete és sokkal stresszessebb is, amit ő csinál. Esetenként elég nagy bukóba futnak bele, de tudják kezelni és ettől profik. Az opció nyugisabb, viszont a profit is kevesebb.
goapsy1
goapsy1 2017. 02. 18. 12:49
Előzmény: #203081  Törölt felhasználó
#203083
Egyébként az esést a zöm sose fogja shortolni, egyszerű pszichológiai okból: hogy az esés sokkal gyorsabb, mint az emelkedés.

Mikor a tömeg egyik napról a másikra lát egy sok %-kal alacsonyabb árat, önkéntelenül az lesz az érzete, h hű, de olcsó lett, és a buy gomb után nyúl. Mivel az emelkedés mindig lassabb, ott több idejük van hozzászokni egy adott árszinthez.
goapsy1
goapsy1 2017. 02. 18. 12:41
Előzmény: #203081  Törölt felhasználó
#203082
Dehogy, nem mindegyik:) a smart money már régesrég beszállt, valahol 1000 alatti sp környékén :)))))

A mari nénik zöme valóban, jobbára az emelkedés utolsó szakaszában száll be, tőkeáttéttel, hitelből. (Nem véletlen a megnövekedett forgalom az emelkedés exponenciális szakaszában.)

Gondolom, ezt azért nem tőlem hallod először. :)

Ahogy elnézem, a mostani őrült optimizmus az alapkezelőket is elkapta, szal nem kizárt, h ez most egy olyan különleges szitu, hogy a smart money egy része is csúcsközelben vásárol, lásd Buffett.

Én is elb*sztam, nem vártam ki a mostani eufóriát (és nem tartottam kellő távolságot az egyes újabb nyitott shortok között.)
Marginilag nem gond, csak így nyilván a rosszabb helyen nyílt pozikkal kisebb lesz a profit.
Ilyen jellegű exponenciális eufóriát, mint a mostani, még nem éltem át, ezt is tanulni kell :))
Törölt felhasználó 2017. 02. 18. 12:26
Előzmény: #203079  goapsy1
#203081
Az előbbi állításom alapján az esés intenzív szakaszát célszerű full cash-ből szemlélni... ügyesebb trédereknek természetesen a short sem tilos. :)

Nyilván ez ellen azt hozod majd fel, hogy minden longos az abszolút ATH legtetején száll be all-in longba... ezért ők (mindegyikük) az esés intenzív szakaszában már mindenüket elbukták... míg te ott már vígan nézed a számládon az exponenciális profitnövekedést.

)))))

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek