Topiknyitó: Törölt felhasználó 2021. 12. 06. 18:27

DAX , SP500 , NASDAQ  

A topikot azoknak hozom létre akik DAX,SP500 és NASDAQ-val kereskednek napon belül
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
SirDMR
SirDMR 2021. 12. 14. 18:15
#40
SP futi: emelkedés felét (4610) visszaadta lehet ez lesz az alja, bátraknak mehet a long, de shortot tuti zárnám FED kamatdöntésig. 61.8-as fibo 4582.
Törölt felhasználó 2021. 12. 14. 15:00
Előzmény: #37  zsuzsa37
#39
Igen DAX 550 et kivitte,sp500 meg 647 et így a short folytatódás jöhetne USA nyitás után is minimális visszateszt után.
zsuzsa37 2021. 12. 14. 14:43
Előzmény: #37  zsuzsa37
#38

lemaradt:
Wholesale prices increased at their quickest pace ever in November in the latest sign that the inflation pressures bedeviling the economy are still present, the Labor Department reported Tuesday.The producer price index for final demand products increased 9.6% over the previous 12 months after rising another 0.8% in November. Economists had been looking for an annual gain of 9.2%, according to FactSet.Excluding food and energy, prices rose 0.7% for the month, putting core PPI at 6.9%, also the largest gain on record. Estimates were for respective gains of 0.4% and 7.2%, meaning the monthly gain was faster than estimates but the year-over-year measure was a bit slower.The Labor Department’s record keeping for the headline number goes back to November 2010, while the core calculation dates to August 2014.
zsuzsa37 2021. 12. 14. 14:40
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#37
a 14:30-as adat után,úgy nézem,mindjárt az alsó résnél leszünk ...15558....nagyon félnek az infláció rohamos növekedésétől a tengeren túl...
Törölt felhasználó 2021. 12. 14. 14:20
Előzmény: #35  zsuzsa37
#36
Daxnál lent 580 fent 780 van, most az alján van, nem zárnám ki ,hogy a délelőtt beharangozott 780 as szintet délután támadni fogja,főleg így,hogy már délelőtt volt egy eső szakasz az USA indexeknél.
zsuzsa37 2021. 12. 14. 12:53
Előzmény: #33  Törölt felhasználó
#35
a prompt dax-ban a tegnap a piros gyertya alja 15591 volt,ezért kb 80%-ék biztonsággal számítottam arra,hogy ma ha nem is sokkal,de valamivel lejjebb megy,ez meg is történt , volt 15587..DE...a határidős dax ,meg hajszálnyira ugyan azon az értéket érte el,mint a tegnap 15586...eddig! Ezért(is)nem nyitottam már új pozit,mert ha a technikai részét nézem,akkor ma még akár a résig is lemehetünk 15550 alá....viszont mivel a határidős piac kereskedése bizonytalanságot okozott bennem,így inkább kivárok,még....USA nyitásáig,mindenképp! az utolsó 1-2 órában meg ide vagyunk tapadva a 15600-os támaszra.....semmi sem dőlt még el!
zsuzsa37 2021. 12. 14. 12:43
Előzmény: #32  Törölt felhasználó
#34

Tisztában vagyok és voltam ezzel, de nem találtak semmi mást,ami miatt kitilthatott volna,és  ki kellett!!!mint emléxel,előtte való héten már "egyesek"utaltak rá,hogy szálka vagyok a szemükben... meg lehet nézni miért tiltott ki,persze hogy nevetséges,hiszen minden beírásunk feltételes módban írodik,a jövőt próbáljuk kitalálni, beárazni, a múltban szerzett tapasztalatok- piaci irányok alapján stb.Igazad van,mert rágalmazás-személyeskedés volt részéről....áááá...hagyom.Pár száz évvel ezelőtt máglyán is elégethettek volna :-))  ez azt mutatja,hogy nem sokat változott a Világ,vagyis az emberi gyarlóság  stb.
Foglalkozzunk azzal,ami miatt itt vagyunk, megtalálni a helyes irányt számlánk gyarapításához... :-)))
Törölt felhasználó 2021. 12. 14. 12:40
Előzmény: #31  zsuzsa37
#33
A piac egyelőre nem áraz semmit ATH közelében az USA indexek,majd ha szakadunk akkor árazza,de van egy olyan jó szokása a tőzsdei piacoknak,hogy mindent utólag reagál le,így az sem lepne meg ha a kamatemelés után is még új ATH jönne majd hetek multán kezdenének el aggódni a kamatemelések miatt:)Tegnap még arra számítottam, hogy ma eső nap lesz de most azért már vannak kételyeim.
Törölt felhasználó 2021. 12. 14. 12:13
Előzmény: #31  zsuzsa37
#32
Miért mennék vissza egy olyan topikba ahol a topik gazda aki elvileg nem a portfolió moderátora,hanem olyan moderátor mint én itt topik gazdaként,azért tiltott 1 hétre mert be írtam,hogy nincsen a topiknak moderátora aki moderálna.Aki nem bírja a kritikát az nem alkalmas moderátornak,én meg nem megyek olyan topikba ahol nem lehet a moderálásról véleményt mondani, főleg ha az amit írtam igaz is volt.A DAX topikba soha többet nem írok semmit ezért.Egyébként elég zavaros a kitiltás,mert engem és téged a DAX topik gazdája tiltott aki elvileg nem a portfolió moderátora.Míg gyuszit és shortostimet a portfolió moderátora tiltotta ki a mi kitiltásunk elött. Szóval kíváncsi lennék,hogy ki is az a titokzatos topikgazda aki kitiltott minket,ráadásul a Te esetedben a demókereskedést kérte számon ami ráadásul  törvényellenes is,hiszen nincsen a portfoliónak arra jogi felhatalmazása,hogy a fórumozóktól számon kérhesse a tényleges tőzsdei kereskedést.Ráadásul nem is kéri,így a Te kitiltásod magával a portfolió szabályzatával is szembe ment.Vagyis azt a topik gazdát aki téged kitiltott arra hivatkozval,hogy szerinte nem éles kereskedést folytatsz a tőzsdén hanem demo kereskedést azonnal kikellet volna tiltania a portfolió adminisztrátorának.
zsuzsa37 2021. 12. 14. 11:38
Előzmény: #30  Törölt felhasználó
#31

Szia, Te már nem vagy hibernálva egy szarkofágban,vagy most már itt maradsz?
Kicsi a forgalom, persze azért így is szépen teljesítettek ma eddig a támaszok is meg az ellenállás is, itt kizárólag a dax-ra értem ezt.Olvasgattam,a jövő év során a legtöbb befektetési brókerház szerint USA-ban a FED  2X-er fog kamatot emelni 25-25 bázispont-al.Ergo ezt árazza most be a piac, ha ettől eltérés van-lesz akkor újratervezés....
Törölt felhasználó 2021. 12. 14. 11:30
Előzmény: #29  Törölt felhasználó
#30
A délutáni várt esésből lett egy délelőtti, mondjuk sp500 as ellenállásig ment igy ott jogos volt,most órás támaszig esett,Dax egy emelkedő szakasz aljára ment,és eredetileg felfele vártam volna,még lehetséges ez a folytatás innen,ebben az esetben lehet,hogy nem short hanem long lesz délután.Mondjuk nem lepne meg ,abban látom a legkevesebb logikát a holnapi hír elött de pont azért lehet,hogy ez lesz a folytatás.
Törölt felhasználó 2021. 12. 14. 10:00
Előzmény: #28  Törölt felhasználó
#29
Dax-nál 610 nél támasz 780 körül ellenállás,úgy látom arra fele tart,szerintem onnan kellene majd délután fordulnia,short irányba
Törölt felhasználó 2021. 12. 14. 04:30
Előzmény: #27  Törölt felhasználó
#28
Nézegettem van-e lehetőség short beszállóra USA indexeknél,de úgy tűnik talán délután lesz,addig elpötyöghetünk az említett ellenállás szintekig.
Törölt felhasználó 2021. 12. 13. 22:22
#27
Az történt amire számítottam délután,Nasdaq nagyon szépen lefele mutatja a folytatást,sp500 is követni fogja ,687 nél és 200 nál vannak az órás ellenállások.
zsuzsa37 2021. 12. 13. 18:57
Előzmény: #25  SirDMR
#26
megvalósult...kérésed teljesítve lett :-)) , azzal az apró eltéréssel,hogy 3-4 órával USA nyitása előtt kellett short-ot indítani.
SirDMR
SirDMR 2021. 12. 13. 12:44
Előzmény: #24  Törölt felhasználó
#25
Én is nézegetem, most valahogy nem látom hűde longosnak naposon. Csak az zavar, hogy online fórumokon sok még a bear és kevés a sírás, hogy mennyire "rigged" a market. Igazából egy jó felszúrást kéne megshortolni USA nyitáskor.
Törölt felhasználó 2021. 12. 13. 11:11
Előzmény: #23  Törölt felhasználó
#24
Sp500 nál a továbbiakban a nap hátralevő részében esésre számotok,437 es ellenállást elérte,nem várnám az átvitelét,Szerda este jöhet az atombomba a FED részéről,kétlem,hogy nem mondanának semmi újat, egyszerűen annyira elcseszték már,mindenesetre a jegybankoknak hála robogunk a szakadék irányába egyre gyorsabban.
Törölt felhasználó 2021. 12. 12. 20:23
Előzmény: #22  SirDMR
#23
Én is erre számítok,a kérdés ,hogy ebben a hónapban kezdődik a szakadás vagy a jövő év elején.
SirDMR
SirDMR 2021. 12. 11. 01:46
#22
Életünk shortj-a lesz a jövő évi. és most mondanám mindenkinek, hogy nincs kiszállás meg "jujj most pattanni fog", mert 50%-ig nem fog. 
Törölt felhasználó 2021. 12. 10. 22:41
Előzmény: #20  zsuzsa37
#21

Admirálnál 712 már, Saxonál 710,34-en zárt ,szóval fölötte volt ott is :))
Neked is jó vásárlást,mondjuk én kihagyom,nem szeretem a tömeget vásárlásnál.

Topik gazda

sotime
4 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek