Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
dimdom
dimdom 2021. 09. 28. 20:34
Előzmény: #15378  tomi140
#15380
Ha most októberben bejelentené a SEC, hogy Bitcoin ETF-t fogad el amerikában, akkor azt a piac pozitívan fogadná. Sok intézményi szereplő ott arra vár, hogy legyen ETF, amin keresztül befektethet belé. így ezt a jelenlegi lefelé tartó trendet megtörheti.
easyrider 2021. 09. 28. 20:27
Előzmény: #15375  dimdom
#15379
A BTC nagyon is szúrja a kormányok szemét, csak nem lehet már vele nyíltan szembemenni politikailag. El Salvador azért tud kivétel lenni, mert nagyon speciális gazdaság, nincs saját pénzük és a hazautalásokból élnek. Normálisabb pénzügyi rendszerű országok fenyegetésnek élik meg, ha kicsúszik a kezük közül a pénzük irányítása, azaz oda kerülnek, ahogy Salvador van, saját pénz nélkül. Nem véletlen, hogy itthon is már csak úgy lehet bitcoint váltani bármelyik váltónál, ha úgy igazolod magad mint egy bankszámla nyitásnál. Az anonimitás felszámolása is egy szofisztikált támadás a bitcoin ellen, hiszen kikezdi a bitcoin "fordított banktitok" működésmódját, azaz, hogy a tranzakciók, egyenlegek nyilvánosak, csak nincsenek személyhez kötve. Na ha személyhez kötjük, akkor máris használhatatalanná válik, mert ki szeretné, ha a nevével együtt nyilvános lenne minden tranzakciója? Szerencsére a bitcoinnak is van erre válasza, taproot, lightning-network (skálázódás és anonimitás javítása), ezek jó irányok.
tomi140
tomi140 2021. 09. 28. 20:16
Előzmény: #15377  dimdom
#15378
mármint hogy érted?
dimdom
dimdom 2021. 09. 28. 19:54
Előzmény: #15376  tomi140
#15377
Hamár BTC ETF-eknél vagyunk, egy etf elfogadása megmentené a piacot 😀
tomi140
tomi140 2021. 09. 28. 19:50
Előzmény: #15372  easyrider
#15376
ezért nem játszom meg ezeket a hullámokat, hiszen "mi van ha..." :)
igen, már bizonyultam jó kontraindikátornak :D szintén ezért nem adok el :) SNP fest csak szarul amúgy, BTC nem annyira gáz... csak abból indultam ki hogy ha SNPbe pánik tör ki, akkor azért húzhatja magával BTC-t. a mérték kérdéses.
dimdom
dimdom 2021. 09. 28. 19:47
Előzmény: #15374  Törölt felhasználó
#15375
BTC nem nagyon szúrja már a kormányok szemét. Szerintem hamarosan lesz már BTC ETF USA-ban is, az megadná tényleg neki az a lökést, hogy átkerül a digitális assetek, mint elfogadott eszközállomány világába.
-
Viszont nekem BTC nem valami izgalmas egy dolog (se más pusztán fizetési eszközre hajazó kripto). 
A smart contract platformok (főleg ethereum) és azok ökoszisztémája az, ami mostanság már az innováviós szférába tartozik. És egy rossz szabályozás ezt vetheti vissza (mint ahogy a Gary is próbálkozik vele).
Törölt felhasználó 2021. 09. 28. 19:35
Előzmény: #15366  dimdom
#15374
Vannak private coinok (Monero, Zcash) melyek továbbra is decentralizáltak és anonimek. Ez jobban szúrja a bankok és kormányok szemét, mint a Btc pl. 
Ez sztem egy jel, hogy ez jó.
Törölt felhasználó 2021. 09. 28. 19:33
Előzmény: #15369  Amanda11
#15373
Szia
VE Vectors Solana ETN
Ma reggel került fel, hogy szóltam nekik.
A Solana ETF-et nem engedik vmiért. Mondjuk az ETN is jó, na meg olcsóbb is. Viszont nincs nagy tőke mögötte.
Eléggé bánkódom h a nagy emelkedést nem tudtam kihasználni. Mostmár meg kell várnim h újra pár dollár legyen az árfolyam és Önnek is ajánlom.
easyrider 2021. 09. 28. 19:24
Előzmény: #15370  tomi140
#15372
Ezek a kommentek szokták jelezni a piac lokális alját. A csúcsot pedig majd az jelzi, amikor arról írsz, hogy jövő héten 100k lesz.
easyrider 2021. 09. 28. 18:59
Előzmény: #15364  Törölt felhasználó
#15371

A "kripto technológia" újdonsága annyi, hogy nem állami, hanem magán kibocsátású centralizált pénz, aminek van nyílt API-ja, ezért tökjól programozható. Csak éppen veszélyezteti az állam hatalmát, azzal, hogy az állami pénznél jobb lehet, ezért az államok kűzdenek ellene, ami nem is nehéz, mert simán ki lehet őket kapcsolni a központjukban. (Pár hete a Solana széteséskor bugfix volt az, hogy az üzemeltető cég kikapcsolta az egész hálózatot :D Ennyit a decentralizáltságról :D)
Ezzel ellentétben a bitcoin decentralizált hálózat, amit nem tudnak az államok egy ponton kikapcsolni, sokkal szofisztikáltabb módszerek kellenek ellene. A legfontosabb ilyen a "kripto" propaganda, ami egybemossa a kevés számú decentralizált coint a nagy számú centralizált shitcoinnal. De ilyen a KYC, ETF, ETN, banki korlátozások a váltásokra, stb. Kínában ennél konkrétabb tiltások is vannak, de ott ez amúgy is divat.
Szóval, itt nem arról van szó, hogy valaki hogy lázad, meg van-e értelme lázadni manapság, hanem ha valaki a nehezen megkeresett pénzét ilyen dolgokba fektetné, jó, ha tisztán lát, kisebb eséllyel fogja elbukni a vagyonát.
tomi140
tomi140 2021. 09. 28. 18:34
Előzmény: #15339  tomi140
#15370
na ezt a lower-high-t huszárosan már meg is csinálta a mai nappal... nem sok jót mutat előre... az tuti hogy 20ezernél mindent is betolok a magánéletemből :D de ki már nem veszem, mert "mi van ha..." .
Amanda11 2021. 09. 28. 17:03
Előzmény: #15361  Törölt felhasználó
#15369

Szia!
Hol találom ezt az ETN-t a Randomon? Nem lelem :( Köszi!
dimdom
dimdom 2021. 09. 28. 16:36
Előzmény: #15366  dimdom
#15368
Hogy egy konkrétabb példát adjak:
A mostani amerikai SEC és a DeFi ökoszisztéma közötti feszültség. 
    Mert nagyon meg akarja vÉdENi a BEfekTtőKet Gary, miközben a SEC arra jött létre, hogy az információk nyíltak legyenek és elérhetők mindenki számára, ami a TradFi világban érthető, mert ott ugye cégek és emberek irányítják az adott tevékenységet ellátó vállalatot. Viszont a DeFi-ban a forráskód nyitott, ami az adott feladatott ellátja és mindenki számára elérhető maga a tevékenység is, mert ugye onchainen ez mind megtalálható. 
    A SEC központosítani akarja a hatalmat, a DeFi és a DAO szféra pedig önszerveződő csoportok köré szerveznék.
stolz
stolz 2021. 09. 28. 16:21
Előzmény: #15361  Törölt felhasználó
#15367
Szemezek a kisebb kriptokkal...sztem lesznek jó vételek...Solana nálam is figyelős...
dimdom
dimdom 2021. 09. 28. 16:19
Előzmény: #15364  Törölt felhasználó
#15366
A kripto felveti azt a kérdést, hogy egy erőteljes központi hatalomnak adjuk a gazdasági tőke irányítását, vagy önszerveződő csoportok között oszoljon meg ez.
Törölt felhasználó 2021. 09. 28. 13:09
#15365
Köszönöm az infókat. szuper:)
Törölt felhasználó 2021. 09. 28. 12:24
Előzmény: #15359  easyrider
#15364
Évszázadokig jól elvoltak az emberek a hagyományos pénzzel is és sztem most is elvannak vele a lényeg, hogy legyen belőle elég sok :D Én úgy érzem, hogy a kripto mögötti elképzelés, amit írsz az inkább egyfajta sztori, kiszínezése ennek a témakörnek mint a valódi értelemben vett racionalitás.
Ez az underground gondolkodás a mainstreammel való szembemenés egy nagyon szűk réteg veszi igazán komolyan, a többiek inkább a pénzt látják benne. Ha nem lehetne vele jól keresni, akkor lényegesen kevesebb hype lenne körülötte. 
46 éves vagyok és azt tapasztaltam ,hogy a 90es évek után megváltozott a világon az emberek mentalitása, gondolkodása ahogy egyre nőtt a jóléti társadalom okozta komfortos élet. A 90es évekig a fiatal generációk mindig lázadtak valami ellen, leginkább a fennálló társadalmi rend a merev társadalmi normák ellen. A 90es évektől azonban már a fiatalok is olyan mértékben részesülnek ebből a fogyasztói társadalmi jólétből,a kényelemből hogy értelmetlen lett bármiféle lázadás. A valódi értelemben. Nem volt szükség rá, hiszen az anyagi jólét következtében az idejüket simán leköti a technológiával való fogalaltosság, vagy egyéb szorakoztató tevékenység.  Onnantól az összes "lázadás" zárójelbe tehető és egyfajta divatnak tekinthető, aminek a lényege ,hogy ugyan nincs ok rá, de a fiataloknak még mindig szüksége volt arra,hogy megkülönböztessék magukat az idősebb generációktól, ezért kitaláltak maguknak "lázadásokat" vagy olyan viselkedéseket, kinézeteket, foglatatosságokat, eszméket amikkel ezt meg tudták valósítani. Ezért van az,hogy ezeknek sokszor semmi értelmük nincs. Kizárólag a másság kifejeződése.
A kripto egy technológiai fejlődés és nem eszme. Sztem. Ami a rendszer része lesz, mert hasznos dolgokat hozott el. Ezért van jövője.
dimdom
dimdom 2021. 09. 28. 12:17
Előzmény: #15352  Törölt felhasználó
#15363
Az, hogy valóban csak 21m lehet belőle, az pusztán a szociális konszenzuson alapszik. Vannak, akik úgy gondolják, hogy nem fenntartható a bitcoin block reward csökkenésével járó biztonság.
Törölt felhasználó 2021. 09. 28. 12:00
#15362
Short Btc részvény is van, ha tökösek vagytok 🙂
Csak tudnám miért nem éri meg napon túl tartani... meg valami rebalancingot is írnak.
Törölt felhasználó 2021. 09. 28. 11:51
Előzmény: #15355  Törölt felhasználó
#15361
Van már Solana ETF és ETN is.
Randomcapital csak az ETN-t engedélyezte a listára. Egyelőre várok a vétellel. 

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek