Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2019. 08. 01. 07:54
Előzmény: #9718  Törölt felhasználó
#9720
Tether mint menekülővaluta? 😂 Ez az év vicce.
Törölt felhasználó 2019. 07. 31. 08:16
Előzmény: #9718  Törölt felhasználó
#9719

https://www.coindesk.com/importer-of-bitmains-bitcoin-miners-draws-criminal-investigation-in-russia
-lehet csak a rosszat keresem, de egyre több hír érkezik a coinvilág csalásairól.
Gondolom a coinerek egyből letámadnak, hogy sokkal több van  a kriptotéren kívül, de ne feledjük:
1. ez még nem olyan nagy része az életünknek
2. még azt sem tudják, hogyan ellenőrizzék
3. nincs is mit ellenrizni, törvények és szabályok hiányában
-és még sorolhatnám.
Az viszont már látszik, hogy valami elkezdődött, nem hagyhatja semmilyen törvényhozó, hogy boldogan használjanak egy kiskaput, ami egyre csak nő. Ha nem lehet szabályozni, majd tiltani fogják és megtalálják a módját, hogy letörjék a koronájukat a nagyszájú koinbáróknak.
Törölt felhasználó 2019. 07. 30. 21:49
Előzmény: #9708  mereszZenesz
#9718

Meg is érkeztem, nem nagyon viselt meg a kitiltás, éppen be volt tervezve egy családi kirándulás, így a büntetést a tenger parton vészeltem át, net és telefon nélkül.
Bizony a horvátoknál sem nagyon használják a BTC-t fizetőeszköznek, így teljes bitcoin csendben élveztem a "szabadságot".
Ahogy nézem, nem sok minden történt, volt egy kis hullámzás, ami megszokott, viszont a 24 órás forgalom szinte a felére csökknet. Ha hinni lehet a kimutatásoknak, BTC 13 milliárdos forgaloma nem valami nagy eresztés, a tether így is veri.
Talán emiatt: https://www.coindesk.com/tether-usdt-russia-china-importers Úgy látszik, a tether átveszi a hatalmat a vagyon kimentésében, sokan rájöttek, hogy percek alatt bukhatnak 10-20 százalékot, ha a BTC-t használják. A nagyon stabil menekülővaluta ezzel leszerepelt, habár legtöbben eddig is csak transzfernek használták, nem hiszem, hogy vagyonokat tartogattak benne.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 07. 28. 18:01
#9717
Érdekes beszélgetés a blokkláncról Variance-al.
https://www.youtube.com/watch?v=di0T5UDPnwQ&t=6s
Törölt felhasználó 2019. 07. 25. 08:49
#9716
Közeledik a hétvége. Újra önszaporodott a tether. Nagy esés után (véletlenül) hirtelen emelkedőbe váltott a BTC is... végtelen történet. (?)
 
:))
Törölt felhasználó 2019. 07. 25. 08:14
Előzmény: #9714  mereszZenesz
#9715
Attól hogy azt mondta, még lehet igaza, nemde?
mereszZenesz 2019. 07. 25. 00:40
Előzmény: #9712  Törölt felhasználó
#9714
És azért nincs értéke mert W.B. azt mondta igaz ?? 
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 07. 24. 22:04
Előzmény: #9711  mereszZenesz
#9713
SZERINTEM az egy hibás elképzelés, hogy minnél több embert húznak be a csőbe, az majd stabilizálja az árfolyamot. A félelem és a kapzsiság nagyobb úr, mint azt sokan gondolják. :) A kryptok piaci kapitalizációja robbanás szerűen meg fog növekedni, ha elindul a Libra és a hozzá hasonló gyors, ingyenes határokon át küldhető digitális fizetőeszközök. Ez a decentralizált maszlag a tömegeket hidegen hagyja. Nem értik és nem is érdekli őket. Az viszont érdekelni fogja a nagyérdeműt, hogy ha az új telóját Librával fizeti, nemhogy jutalékot kellett fizetnie, hanem x% kedvezményt kap az árából. Vagy hogy a havi Libra használata után, x%  Librát írnak jóvá a számláján. Ki fog BTC küldeni határokon át jutalékkal, ha Librát is küldhet és ö kap jutalékot? Megmondom én. "El Chapo" Guzman! :DDD
Törölt felhasználó 2019. 07. 24. 21:21
Előzmény: #9711  mereszZenesz
#9712
"..egyre inkább azt jelzi számunkra, hogy az eszközt egyre inkább értéktárolóként, és nem fizetőeszközként használják."
 
Hogyan lehet értéktárolóként használni valamit, aminek zéró értéke van? Megfigyelhető kb. 1 éve, hogy mióta az egykori "globális fizetőeszköz"-mantra csúfosan és röhejesen megbukott, azóta próbálják a virtuális bitfingot digitális aranyként rásózni a gyanútlan népekre... vajon sikerülni fog nekik??
 
;))
1ember
1ember 2019. 07. 22. 18:18
Előzmény: #9707  Tazsomaru
#9710
Az a baj a Tether-pumpa elmélettel, hogy a. fotelből képtelenség bizonyítani vagy cáfolni, ergo egy konteó amivel nem lehet vitatkozni b. már vizsgálták a Tether-t, megvolt a fedezet, csak részben nem USD cash-ben (ezt azóta nem is állítják) c. egyszerűen nincs annyi Tether amivel széllel szemben lehetne hugyozni. Ha végtelenül nyomják a Tether-t, akkor nem az történik, hogy egekbe lehet nyomni vele a bitcoin árát, hanem az, hogy a Tether ára leszakad az USD-ről és bedől a picsába, ugyanis annak az árát végsősoron ugyanúgy a kereslet-kínálat határozza meg.
Totál irreleváns, hogy te vagy én mire tudjuk jelenleg használni a bitcoint. A jövőt kell beárazni, azt, hogy van-e meg hova nőni és mi vethet neki gátat.
mereszZenesz 2019. 07. 22. 13:48
#9709
mereszZenesz 2019. 07. 21. 22:24
Előzmény: #9707  Tazsomaru
#9708
Fel is lett függesztve Indi is meg Nemelemző is ha jól látom... Kicsit elfajult kettőjük között, hátha majd most lecsillapodnak kicsit a kedélyek..
Librátol személy szerint nagy dolgot nem várok . KB mintha beintegrálták volna a paypal-t a facebookba egy kis blockchainnel megfűzerezve.. 
 Inkább mintha a Libra probálna kapaszkodik a Bitcoin hátán és nem forditva.. 
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 07. 21. 21:43
Előzmény: #9706  Tazsomaru
#9707
Csak azért kezdtem el olvasni a témában, mert nemelemzőt elég agresszíven támadjátok ezzel kapcsolatban. Igazából nem érdekel, hogy van fedezete, vagy nincs. Egyelőre se USDT, se BTC nem tudom mire használni. Talán majd a Libra meghozza a változást.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 07. 21. 21:25
Előzmény: #9705  mereszZenesz
#9706
Ott még nem tartok. :)
mereszZenesz 2019. 07. 21. 21:20
Előzmény: #9704  Tazsomaru
#9705
Ennek a storynak nem az a folytatása , hogy végül kiderűlt, hogy a piacon lévő Tether 80%-ra mégis van fedezet ?? 
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 07. 21. 21:08
Előzmény: #9703  mereszZenesz
#9704
Ezt nem vitatom, de vannak piacfelügyeletek akik ezt próbálják ellenőrzésük alatt tartani és büntetni, ha kiderűl.
Míg ez a tethernél valahogy így nézki. 
"A Friedman LLP könyvvizsgálói cég (ami még szeptemberben végezte el a Tether.to auditját) megszellőztette, hogy az auditnál valójában nem nagyon tudtak mit vizsgálni mivel csak felületes információkat kaptak és olyan kivonatokat, amik alapján nem volt összeegyeztethető, hogy mit mivel is néznek össze. Ennek alapján már az is bizonytalanná vált, hogy egyáltalán 2017 szeptemberben volt-e valós fedezet az USDT mögött."
idézet Variance blogjából.
mereszZenesz 2019. 07. 21. 20:57
Előzmény: #9701  Tazsomaru
#9703
A részvény indexeket vagy az árutőzsdét hányan használják vajon ?? És vajon kik kozmetikázzák az árfolyamukat persze azt nem tetherrel hanem fiat pénnzel ??
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 07. 21. 20:54
Előzmény: #9697  pitcairn2
#9702
2017 dec. 17-23 volt a csúcs a keresésekben.
https://www.screencast.com/t/MWcifRxo3Fs
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 07. 21. 20:48
Előzmény: #9695  mereszZenesz
#9701
Igen, hasonló nagyságrendre gondoltam én is.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek