Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 07. 12. 14:04
Előzmény: #9558  Törölt felhasználó
#9560
Szerintem igen komoly szövegértési problémáid vannak. Ezzel én nem tudok mit kezdeni, csak reménykedek, hogy majd észreveszed, hogy ta vagy az aki tönkre teszi a topikot a folytonos személyeskedéssel. Ez a topik tényleg nem rólad szól, hanem a BTC-ről és a kryptokról. Minden esetre elnézésedet kérem, ha a véleményem sértő volt számodra. Remélem most nem fogsz megsértődni és töröltetni magadat a fórumból.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 07. 12. 13:27
Előzmény: #9557  Törölt felhasználó
#9559
Én sem haragszom rá, hisz nem is ismerem. Hozzád hasonlóan én sem ástam bele magam, csak nagyvonalakban ismerem a működését. Inkább a felhasználó szempontjából közelitek a BTC felé, de mivel se magyarországon, se külföldön nem tudtam volna használni, vagy nem érte volna meg, ezért csak odáig jutottam, hogy van kb 10 walletem üresen. :) Gondolom sokan vannak ezzel így. Aztán ahogy kezdett elterjedni a Revolut és a Wirecard, ezekre kezdtem inkább figyelni. Revoluttal idáig mindenhol tudtam fizetni idehaza és külföldön is és szinte középárfolyamon teszem egyik devizából a másikba a pénzt. 
Törölt felhasználó 2019. 07. 12. 13:20
#9558
Trollok fejezetek be a hazudozast, ragalmazat es csusztatast!Tudom hogy egyszerubb rombolni, de szegyeljetek magatokat, hogy tonkre teszitek a topikot!Ez a topik nem rolam hanem a BTC-rol es kryptokrol szol.
Nem varom a BTC-t se 100k-ra se 1M-ra hanem elkepzelhetonek tartom...es arra is van esely hogy az ara meg ennel is magasabb lesz.Nehany erdekessegre reagalnek, azert mert valaki utazik nem bunozo ill. nem menekul.Azert mert valaki BTC-t hasznal nem jelenti azt hogy bunozo vagy spekulans; ezt nem en allitottam hanem Tazso...(ez teny es visszakeresheto).
Nekem a munkambol adodoan kulonbozo eloirasoknak es torvenyeket kovetnem kell; van egy pici ralatasom a penzugyi rendszerre...es ha valaki nagyon szeretne tudni az igazi bunozok nem BTC-t hasznaljak...mivel itt minden egyes tranzakcio konyvelve van....Ott van a keszpenz, ott vannak a bankok, ingatlanugynokok, jogaszok es a sort folytathatnam....(nyilvan az elobb emlitett szakmakban ill industryban a tobbseg koveti a torvenyeket es eloirasokat, de nem mindenki)...Azert mert valaki a radioba vagy tv-bol hallott valami butasagot nem jelenti azt hogy igaz is.
Tazsomarucsütörtök, 12:03előzmény: #9509  kukker#9525Azért érdekes, hogy a Libra még csak egy fejlesztés, de az USA és Kina jegybanknak már ott a sportszelet a bugyiban. A BTC csak egy szűk réteg eszköze (spekulánsok és bűnözők), nem jelent veszélyt. A Libra lehet tényleg képes egy pénzügyi forradalmat kirobbantani? A nagyvállalatok átveszik a pénzügyi rendszer irányítását a bankoktól? 
Tazsomaruma, 10:37előzmény: #9542  Tomibá#9549 - Semmit nem állítottam róla. Ez csak egy újabb rosszindulatú csúsztatásod. Mivel a BTC az átlag felhasználó számára drága, lassú, használhatatlan, ezért következtettem arra, hogy leginkább spekulánsok és bűnözők használják. Én nem mosnám össze a spekit a bűnözővel. Elég szomorú, hogy te így gondolod. Én a spekuláns szót soha nem negatív jelzőként használom. Magaddal kellene tisztázni, hogy ez miért látod így.
"Kivancsi leszek, kik es hogyan fogjak szapulni a BTC-t amikor mondjuk 100ezer$ lesz 1 BTC-nek az erteke?"
 - Ez egy sokszor feltett kérdés tőled. Jellemzi a BTC-hez való hozzáállásodat. Az átlag felhasználó leszarja, hogy 100, vagy 100ezer USD a BTC ára (nem az értéke!), az érdekelné, mire tudja azt használni, de pont a hozzád hasonlók tették egy használhatatlan kriptolottóvá. Ez a szomorú igazság szvsz.
Tazso ha megegyszer megragalmazol, ill. rossz szinben allitasz be szolok a modiknak mert elegem van a hazudozasaidbol es a rosszindulatu csusztatasaidbol; tobben megjegyeztek hogy azert mert BTC-juk van nem bunozok...figyelj oda hogy mit irsz; mert amit csinalsz az gusztustalan.
Revoult amikor utoljara neztem nem mukodott au-ban es meg jo nehany orszagban errol is linkeltem es meg kepet is toltottem fel, bocs de van meg 7milliard ember a foldon aki nem mo-on el.
Nem mostam ossze a spekulanst a bunozovel, ez toled egy ujabb csusztatas.
Nincs medve csapda, CBA egy rendszer szintu bank amit az allam nem hagyhat bedolni, ez nem jelenti azt hogy a betetesek nem veszithetik el a penzuket; nekem is van 2 kulonbozo szamlam veluk; de probalok 3000AUD-nal kevesebbet tartani naluk.
CBA es az ausztral bankok arfolyamanak emelkedese mogott hanyag portfolio menedzserek vetelei vannak...ASX tobb mint 40%-at a 4 nagy bank adja.A nyugdijmegtakaritasok amik minden honapban atutalasra kerulnek, annak 1 jelentos resze ezekbe a bankokba ill. reszvenyeikbe folyik.Kb. ugy kell elkepzelni, hogy 14M ember havi 500$-janak a 3-5%-a ebbe a 4 bank rv-be folyik; kozben volt 2 kamatvagas itt.Jelenleg ezek a bankok "jelentos osztalekot fizetnek" amig ezeket nem vagjak vissza addig dul a party utana meg majd "mindenki" nez mint borju az uj kapura.
Ha egy rv ara emelkedik 5-15%-ot nem jelenti azt hogy nem eshet 60-80%-ot vagy meg tobbet is.
Bankokkal en tovabbra is extrem ovatos lennek!
Törölt felhasználó 2019. 07. 12. 13:02
Előzmény: #9550  Tazsomaru
#9557

Én nem haragszom rá, hiszen mindenkinek jogában áll bármit gondolni és bármit leírni. Én az egyik oldalon úgy bírálom, hogy tényleg nem ástam bele magamat a fehér papír rejtelmeibe, soha nem használtam és őszintén megmondva, még ismerősöm sincs, akinek tapasztalata lenne vele. Van barátom, akinek van, de úgy bányászta vagy vette, de soha nem fizetett vele. Egypáran azt várnák, hogy a teljes algoritmusát ismerjük, szóról szóra a fehér papírt, de ez nevetséges.  A Windows algoritmusát is csak egy egy szakértő ismeri, mégis az egész világ használja. Pontosan az egyszerű kezelhetősége miatt olyan elterjedt
Érdekes, hogy mindig ezzel jön, hogy itt meg ott elutasítják a tranzakciókat, biztosan van vele tapasztalata, nekem ilyen még nem történt. A másik, hogy nem tudja mindenhol használni, hát a nagy utazó először tájékozódjon, csak csak nem a repülőből találomra ugrik ki, gondolom van uticélja. Balatonra sem ausztrál dollárt hoz, az ember készülődik és tájékozódik utazása előtt. Ráadásul a bitcoinnal sem tud fizetni, csak aki tudja fogadni, így ez elég gyengusz érv.
Törölt felhasználó 2019. 07. 12. 12:45
Előzmény: #9555  1ember
#9556
Nem a feketekereskedelem a fő probléma, hanem a kriptoeszközökkel való  spekuláció után esedékes adózás elkerülésére irányuló "közösségi" szándék.
A fiat-pénzvilágban minden legális tranzakció után adóznia kell valakinek.
A kriptovilágban az úgynevezett "community" a rendszerszintű adócsalást és adóelkerülést évek óta eufemizálva "anonimitás"-nak hívja és valami hatalmas előnynek akarja beállítani a fiat-rendszerrel szemben.
.
Na ez a fő probléma a bűnszövetkezetek és klienseik által üzemeltetett kriptókkal.
1ember
1ember 2019. 07. 12. 12:19
Előzmény: #9554  Tazsomaru
#9555
Erre reagáltam: #9547 - ahol emerald követelte, hogy akadályozzák meg a kriptók segítségével végzett feketekereskedelmet. Ennek pedig egyetlen módja az lenne, hogy az összes decentralizált kriptót betiltják. Nonszensz. Ha a fiatról nem sikerült leválasztani a bűnözést, akkor miért várnák el ezt a kriptóktól.
A lehúzós, pre-mined ICO-k megregulázásával semmi bajom.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 07. 12. 11:50
Előzmény: #9553  1ember
#9554
Szerintem senki nem akarja betiltani, mert ahogy írod, nem is lehet. Átláthatóbbá akarják tenni a jelenlegi káoszt. Nem mindegy, hogy digitális "fizetőeszközöket" ismeretlen csoportok vezetnek be fedezetlenül mások lehúzására, vagy egy 100 nagyvállalatból álló non-profit egyesület fedezettel, esetleg jegybankok, vagy akár az IMF.
1ember
1ember 2019. 07. 12. 11:33
Előzmény: #9551  1ember
#9553
Vagy képzeld el, ahogy a TEK 12-14 éves gyerekeket szed össze, mert amikor nem játszott a gépén akkor a zsebpénzét kriptobányászattal szedte össze. Apukának meg fogalma sincs róla mi történik, mit csinált rosszul és hogy vehette volna elejét. :)
Ha könnyen be lehetne tiltani, akkor már betiltották volna.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 07. 12. 11:25
Előzmény: #9551  1ember
#9552
Nem betíltani, szabályozni akarják. Pont azért, hogy elkerüljék azt amiről írsz, mert az már most is létezik, pedig nincs is betiltva. 
https://www.coindesk.com/protestors-set-alleged-bitcoin-ponzi-scheme-perpetrators-home-on-fire
1ember
1ember 2019. 07. 12. 11:16
Előzmény: #9547  emerald
#9551
A decentralizált kriptók teljes betiltása egy újabb "War on Drugs" lenne, de annál is nagyobb kudarcba fulladna. A bitcoin árát lenyomhatja akár 100$-ra is, de ezzel pont nem állítja meg a feketekereskedelmet, csak a zsaroló és a dealer 100x annyit kér belőle mint ma. A banánköztársaságokban beindulna a kriptopanamázás, mindenfelé online csereeszközt (utalvány, előfizetés, hozzáférés, stb) elfogadnának a kriptóért, minden nap be kéne tiltani valami új online csereeszközt hogy elejét vegyék. A normális felhasználókat kiszoríthatják, de a bűnözőket és a klienseiket nem állítaná meg, hiszen nekik eddig is fű alatt kellett csencselni, mivel a bitcoin nem teljesen anonym. A betiltás csak látszatintézkedés lenne.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 07. 12. 10:44
Előzmény: #9544  Törölt felhasználó
#9550
Pedig már megszokhattad tőle. :)
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 07. 12. 10:37
Előzmény: #9542  Törölt felhasználó
#9549
 - Semmit nem állítottam róla. Ez csak egy újabb rosszindulatú csúsztatásod. Mivel a BTC az átlag felhasználó számára drága, lassú, használhatatlan, ezért következtettem arra, hogy leginkább spekulánsok és bűnözők használják. Én nem mosnám össze a spekit a bűnözővel. Elég szomorú, hogy te így gondolod. Én a spekuláns szót soha nem negatív jelzőként használom. Magaddal kellene tisztázni, hogy ez miért látod így.
"Kivancsi leszek, kik es hogyan fogjak szapulni a BTC-t amikor mondjuk 100ezer$ lesz 1 BTC-nek az erteke?"
 - Ez egy sokszor feltett kérdés tőled. Jellemzi a BTC-hez való hozzáállásodat. Az átlag felhasználó leszarja, hogy 100, vagy 100ezer USD a BTC ára (nem az értéke!), az érdekelné, mire tudja azt használni, de pont a hozzád hasonlók tették egy használhatatlan kriptolottóvá. Ez a szomorú igazság szvsz.
Tazsomaru
Tazsomaru 2019. 07. 12. 10:16
Előzmény: #9540  Törölt felhasználó
#9548
 - Ahhoz, hogy a BTC-ből jutalékot szerezz, bányászgépet kell üzemeltetned. A bank, a kártyahasználat után fizeti a jutalékot, nem kell a PC-nek üzemelnie. Talán így érted mire gondolok.
 - Soha nem írtam olyat és nem is utaltam rá, hogy csak nekem van ilyen hitelkártyám, ez csak a te szokásos rosszindulatú csusztatásod. Egyszerű átlagos felhasználó vagyok. Ebből a szempontból közelítek a BTC felé. Nem menekülök senki ekől, nem kell 40 országba utaznom. Az a tipus vagyok, aki nem foglalkozik vele, hova utazik, sokkal inkább, hogy KIVEL. Szerintem az emberek többsége ilyen.
 - Valóban megtörtént már, hogy kisfiam, az engedélyemmel, vásárolni akart a neten valami PC-s játékot és elutasították az "én biztonságom érdekében", majd perceken belül kaptam egy SMS-t, hogy tudok-e erről a tranzakcióról. Miután tisztáztam,  létre is jött a tranzakció, nem vált értéktelenné a kártya. Másik: az is megtörtént már, hogy az iparűzési adót, véletlenül nem az önkormányzatnak utaltam, hanem az iparkamarának. Egy telefonomba került és visszacsinálták. Ezek egy hétköznapi felhasználó számára hasznos műveletek, hiába állítjátok úgy be, mint egy átok. Én azt is megértem, hogy "El Chapo" Guzman nem örülne, ha megakadna egy-egy  sokmillió dolláros akciója és ezért kriptokat használ erre a célra.
 - Úgy tudom, időközben már ausztráliában is hódít a Revolut, de ezt te tudnád igazából megnézni. Egy sokkal hasznosabb és olcsóbb szolgáltatás, mint  BTC küldözgetni.
https://www.screencast.com/t/hcIw5Vwoav
emerald 2019. 07. 12. 08:29
#9547
8.15 Trump kiakadt a Facebook szuperpénze miatt
Ezaz, hajrá! Nonszensz h holmi kripto valutákat internetes zsarolásra, meg a drogok ellenőrizetlen kifizetésére használjanak.
Van benne jövő, leginkább a technológiában. Ezt értem , és ezen részét támogatom is. 
mmate911 2019. 07. 12. 07:48
Előzmény: #9540  Törölt felhasználó
#9546
Mar van libra testnet, ki lehet probalni... 
Törölt felhasználó 2019. 07. 12. 07:19
Előzmény: #9542  Törölt felhasználó
#9545

Négy ideirogató emberből tudod levonni az alapvető hangulatot? Jó kis felmérés, ez a statisztika csúcsa. Főleg úgy, hogy én még nem is értek hozzá. :-)
Itt csak az ért hozzá (szerintetek) aki éljenzi.
A spekuláns azt várja, hogy keressen. Sokat és még többet. Nem negatív jelző. Ha folyton azt hajtogatod, hogy 1 millió dollár lesz az ára, az már spekuláció.Nem beszélve arról, mikor (a coinbárók) meglovagolják a hullámokat, amit saját maguk gerjesztenek a saját tőzsdéjeiken.
Mondhatnánk befektetésnek is, ami szintén spekuláció.
Festina se fizetésre használja, az árfolyam emelkedésére spekulál. Ennyike ! Nem kell mindig vicsorogni.
Azt meg ti sem tagadhatjátok, hogy ahogy mindenhol, itt is van jópár bűnöző, akik kihasználják a jogi hézagokat, főleg a szabályozatlan piac nyújtotta lehetőségeket. Akinek nem inge, ne vegye magára!
Törölt felhasználó 2019. 07. 12. 06:59
Előzmény: #9541  Törölt felhasználó
#9544

Informálódok, most kérdeztem! Gondoltam aki 278 órát már rááldozott a kriptók kutatására (mert én nem), annak ez az egymondatos válasz nem esik nehezére.
De semmi gond, tovább élek majd a tévhitemben.
Törölt felhasználó 2019. 07. 12. 06:54
#9543

A libra elérte, hogy foglalkozzanak a kriptókkal. Lesz itt szabályozás nemsokára. Tudnék hasonló történeteket mesélni az üzleti életből, mikor kicsiben huncutkodtak, nem nagyon figyeltek oda a törvényhozók, de amikor egy nagyobb cég elindult az igazi legalizálás rögös útján, szépen mindenkinek megtiltották .
https://www.coindesk.com/us-president-donald-trump-says-hes-not-a-fan-of-bitcoin
Törölt felhasználó 2019. 07. 12. 02:37
Előzmény: #9527  festina88
#9542
de az vagy mert Tazso azt allitotta rolad!
;)
es egyebkent is mindenki aki BTC-t hasznal az spekulans es bunozo, Tazso ezt is megmondta...
valoszinuleg mivel ismer mindenkit aki BTC-vel rendelkezik...
vagy csak mint megint szokasahoz hiven melle beszel, ferdit ill. valotlansagot allit...
(es kerlek ne hogy megemlitsd neki, hogy azert mert masokat mindenfele informacio hianyanak birtokaban rossz szinben tuntet fel ez ok, mert neki ez a velemenye es o nem tevedhet)...
egyebkent  ha masra nem arra jo a topik hogy felmerheto az alapveto hangulat ill. a sentiment a BTC-vel kapcsolatban...
Kivancsi leszek, kik es hogyan fogjak szapulni a BTC-t amikor mondjuk 100ezer$ lesz 1 BTC-nek az erteke?
Na en most lelepek egy idore mert, sajnos informacio megosztas helyett megint hangulat keltes, mellebeszeles kezd urra lenni a topikban.
Mindenkinek sok sikert kellemes nyaralast (a BTC "szektasoknak is" es a BTC-ben ketkedoknek is!
Törölt felhasználó 2019. 07. 12. 02:24
Előzmény: #9517  Törölt felhasználó
#9541
sajat magadnak mondasz ellent a kerdeseddel!!!
szerintem informalodj es ne ferdits!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek