Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2013. 10. 13. 09:01
Előzmény: #60  zotyó
#61
Nekem nem jelenik meg egyetlen egy concorde-os cikk sem, ugyanaz a dislaimer oldal ugrik elő egy teljesen általános főoldal előtt, cikkek meg sehol. Nem jók a linkeid? Vagy a concorde-os oldal nem jó?
Törölt felhasználó 2013. 10. 13. 09:09
Előzmény: #46  Törölt felhasználó
#62
szia tuksz,

Azt le tudnád írni, hogy mi a különbség a banki számlapénz és a bitcoin között?

Nem a titkosításra meg a kódbuzerálásra gondolok, hiszen azt mindkét megoldásnál, a banki és a bitcoin-os megoldásnál is épp úgy kell ahhoz kezelni, hogy hasonlóan biztonságos legyen, hanem arra, hogy pl.

A bitcoin:
- az államok nem szólhatnak bele közvetlenül a pénzmennyiségbe,
- nem a jegybankok kezelik,
- de mégcsak nem is a bankok,
- opensource, azaz bárki alapíthat bitcoin technológiára IT céget,
- stb.

Azt viszont kérdezném, hogy pontosan miben és hogyan hasonlít az aranyparitásra? Mert szerintem épp azért adta fel az aranyfedezetet a pénzügyi rendszer, mert a gazdaság jóval több értéket termelt, mint amennyit az aranybányászat le tudott volna követni. A bitcoin ilyen szemponból pedig végtelen mennyiségben előállítható, nem?
Törölt felhasználó 2013. 10. 13. 09:57
Előzmény: #62  Törölt felhasználó
#63
"A bitcoin ilyen szemponból pedig végtelen mennyiségben előállítható, nem?"

Nem, az algoritmus 21 millió db-ban maximalizálta a bitcoinokat.
Láma
Láma 2013. 10. 13. 10:38
Előzmény: #61  Törölt felhasználó
#64
Nekem működnek a linkek
próbáld másik böngészővel
Törölt felhasználó 2013. 10. 13. 10:41
#65
Azon filozofáltam, hogy a bitcoint ugyan nem nyomtathatja semmiféle jegybank, hanem a bányászó algoritmusok állítják elő, és egyre kevesebbet azonos gépidőre nézve, de ha teszem azt általánosan használt pénz lenne, akkor a bankrendszer ugyanúgy "teremteni" tudná, hiszen egy bank ugyanúgy hitelezhetne és betétet is gyűjthetne bitcoinban, tehát a forgalomban lévő bitcoin sokszorosát tudná gyűjteni és hitelezni, csak itt ráadásul tartalékráta sincs. Ok, tőkemegfeleltetési mutató az ugyanúgy lenne, ez jelentené az egyedüli korlátot.
zsolo71 2013. 10. 13. 11:06
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#66
Viszont 8 tizedesjegyig osztható 1 Bitcoin, ami azt jelenti, hogy 2,1*10^15-en darab egység állhat későbbiekben rendelkezésre.
Törölt felhasználó 2013. 10. 13. 11:20
Előzmény: #65  Törölt felhasználó
#67
Érdekes felvetés. Mondjuk minden a szabályozáson múlik, de ha lenne számla bitcoin, akkor bizony a kereskedelmi bankok tudnának pénzt teremteni. De ez azér mt nem gyanaz, mint a jegybanki nyomtatás. Az összpénzmennyiség ugyanis nem változna (csak a semmiből lenne x betét, meg x hitel).
Törölt felhasználó 2013. 10. 13. 12:26
Törölt hozzászólás
#68
Törölt felhasználó 2013. 10. 13. 12:45
Előzmény: #64  Láma
#69
Akkor a concorde-os oldal rossz, ha nem megy mac alatt safarin...
Törölt felhasználó 2013. 10. 13. 12:55
Előzmény: #63  Törölt felhasználó
#70
Es ez miert jo igy, miert van arra szukseg, hogy csa 21 millio bitcoin legyen?

Alapvetoen szerintem a szamlapenz mar most is quasi bitcoin, azaz csak bitekben lezezik, csak mas szabalyok vonatkoznak ra, azaz masok a kibocsajtok, masok teremtik, mas szabalyok vonatkoznak rajuk.

Ha a bitcoin eleri, hogy penzt globalisan lehessen letrehozni, nem csupan az egyes jegybankok altal es az egyes allamok altal felugyelt kerbankok, azzal valojaban liberalizalnak a penkibocsajtas, penz multiplikalas jelenleg intezmenyeit, azaz uj es olcsobb technologiak elott is megnyilik a penzteremtes lehetosege - ha jol ertem.

Ha ennek biztonsagos szabalyokat alaktunk ki es nem csupan az a szerepe, hogy az elterjedes soran folyamatosan szarnyaljon az arfolyama hanem az, hogy egy alacsonyabb burokraciaval mukodne a penzugyi rendszer gobalisan, akkor nincs ellenemre a bitcoin.

De ha a cel nem ennyire vilagos, es csupan az otleggazdak meggazdagodasa a cel, akkor elvetem
Törölt felhasználó 2013. 10. 13. 13:00
Előzmény: #69  Törölt felhasználó
#71
Iphone-on sem jelenik meg a linkelt oldal, se safarin se chromeon.

Ie 6-ra optimalizaltak az oldalt? Meg winre? Macre nem? Micsoda elmaradott tarsasag fejleszti azt az oldalt, pedig, mintha most frissult volna.

Nem is emlekszem, hogy talalkoztam volna valaha olyan linkkel, weblappal, ami nem mukodott macen vagy iphoneon... Ha ez volna a szamdekom, akkor sem tudnam, hogy butitsam ke a html kodot, hogy ne mukodjon...
Törölt felhasználó 2013. 10. 13. 13:15
Törölt hozzászólás
#72
Törölt felhasználó 2013. 10. 13. 13:24
Előzmény: törölt hozzászólás
#73
Ebben semmi összeesküvéselmélet nincs. Bankok pénzteremtése, olvass utána és akkor nem fogod állandóan beégetni magadat a tudatlanságod miatt, mert nem hiszel el minden sületlenséget azonnal, amit a kurucinfón olvasol.

"Átlátszo vagy bibsi."

Ezt meg minek nyomod?
Törölt felhasználó 2013. 10. 13. 13:26
Előzmény: #70  Törölt felhasználó
#74
"Es ez miert jo igy, miert van arra szukseg, hogy csa 21 millio bitcoin legyen?"

Mert így nem lehet nyomtatni, elértékteleníteni.

"Alapvetoen szerintem a szamlapenz mar most is quasi bitcoin, azaz csak bitekben lezezik"

Csakhogy a jegybankok nyomtathatnak, amivel értéktelenítik. Itt ez nincs. Ez egy, a jelenlegi banki és pénzügyi rendszertől független virtuális pénz.
Törölt felhasználó 2013. 10. 13. 13:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#75
"Ez még jobban megerősít abban,hogy a most összeesküvés elméletnek mondott dolgoknak nagyon sok a valos alapja"

Az összeesküvéselméleteknek mindig van valós alapja. Ezért dőlnek be ezeknek hozzá nem értő, tájékozatlan, hiszékeny emberek.
Törölt felhasználó 2013. 10. 13. 13:38
Törölt hozzászólás
#76
Törölt felhasználó 2013. 10. 13. 13:58
Előzmény: törölt hozzászólás
#77
Ezzel nem mondtál semmi konkrétumot, azt tudod?
Törölt felhasználó 2013. 10. 13. 14:06
Törölt hozzászólás
#78
Törölt felhasználó 2013. 10. 13. 14:07
Előzmény: #74  Törölt felhasználó
#79
OK, akkor hogyan és mikor kerül forgalomba mind a 21 millió db bitcoin? Ki vagy milyen mechanizmus felügyeli azt, hogy amennyiben a gazdaság értéket teremt, akkor a pénzmennyiség ezzel arányosan nőjön? mert ugye most a kerbankok működési mechanizmusa által generált munltiplikátor hatás az, amely leköveti a pénzmennyiség növekedésével azt, hogy a gazdaság is egyre több és több értéket teremt - ugye? (Más kérdés, hogy a multiplikátor hatáson kívül az állam/jegybank hígított pénzt is képes belenyomni a gazdaságba, de ezt most tegyük félre, hiszen a bitcoin-nál nincs ilyen mechanizmusrta lehetőség, ha jól sejtem.

De visszatérve arra, hogy max 21 millió bitcoinra van lehetőség az egész világon, ma mennyi van forgalomba hozva? Milyen mechanizmus által kerül forgalomba a többi? Azzal, hogy egyre többen ezzel fognak fizetni és elfogadni? Vagy azzal, hogy a gazdaság azon része, amely bitcoinban könyveli a tevékenységét, az az értékteremtéssel forgalomba hozza a többlet-értéket bitcoinból?

Vagy, hogy a manóba van ez?

Mert valójában a pénznek itt az értékmérő és a cserére lehetőséget nyújtó funkciójáról beszélünk, ha jól sejtem.
Törölt felhasználó 2013. 10. 13. 14:10
Törölt hozzászólás
#80

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek