A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...
a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
vagy utólag vallják be hónapokkal vagy évekkel később amikor újra emelkedik az adott instrumentum, és ténylegesen kimondható hogy volt bikapiac... de csak volt! :D amúgy egyetértek. ez is olyan mint bármiféle elemzés. ritka amikor eladásra minősítenek egy céget... a nagy szarban is max "tartás" a javaslat :P esetleg "felhalmozás" :D ezeken jót szoktam röhögni... mintha mindenkinek a kasszája végtelen lenne és tudna bármikor hígítani... :P
Érdekes dolgot találtam a cikkben. Mégpedig azt, hogy ha az arany értékörző szerepét átveszik a kriptók részben, akkor az arany be is eshet, nemhogy emelkedne. Miért? Ezért "Az arany ritka, de számszerűsíteni tudjuk a hiányát. Bármely geológus megmondja, hogy a földkéregben az arany 15-ször olyan ritka, mint az ezüst. És bármelyik vegyész megmondja, hogy az arany és az ezüst ércből történő kinyerésének technológiája lényegében ugyanaz. Ez azt jelenti, hogy az arany relatív ritkasága alapján az aranynak körülbelül 15-ször annyit kellene érnie, mint az ezüstnek. Ez egyébként évszázadokon át pontosan így is volt. Az 1970-es évek közepére azonban az arany-ezüst arány 45-re, az 1980-as évek végére pedig 75-re emelkedett, ahol nagyjából ma is áll." gyakorlatilag 5*annyiba kerül, mint ami a felhasználási értéke. 1800: 5= 360$ amennyit a kriptók elvisznek innen, annyival is csökkenhet elméletben az ára. elméletben. :)
a fiat pénzek market capje BTCben. ezen a listán látszik sztem, hogy van még tér felfele. egy 10* csak úgy sacc per kábé simán.:) Fiat Market Capitalizations | FiatMarketCap
itt valaki belinkelt egy alessio rastani elemzést a bitcoinról elliot hullám alapján, amit aztán maga revidiált és már már úgy számozza,hogy egy újabb csúcs felé mutat. ha már volt akkor elnézést. https://youtu.be/QNFZ_Cd82TE
Q1 végéig lezajlik a rally. én biztosra veszem hogy nagy meglepetéssel! akár a célárak túlteljesítsével (tehát meghökkentő ATH), akár azzal hogy alulteljesíti azokat rettentő módon. de, kerek lesz minden szem. planB-re leszek kíváncsi hogy bejön-e amiket analizál. állítólag a múltban konstans bejött. most ha jól tudom a legfrissebb analízise szerint jövőre látunk egy 200-500K BTC csúcsot. utána ismeretlen forgatókönyv de mindenki el tudja képzelni hogyha gyors ütembe megy fel addig akkor a lefelé út is gyors lesz... meglátjuk meglátjuk :)
azért mert nincsenek kimondva az időtávok :) nyilván hosszabb távon nem várod bear-nek a cryptot. de mit jelent a "hosszabb táv" ? vagy a "rövid táv" ? ez tök eltér egyenénként. :) az ilyen összetűzések 90%a mögött az van hogy nincsenek kimondva az időtávok, csak általános szavakkal van megfogalmazva ki mit vár. így nem derül ki hogy mikorra. így ha azt mondod hogy a következő néhány hét lehet bearish, azt mondom egyet értek. ha azt mondod hogy rövid távon bearish, azt mondom nem értek egyet, mert a rövid táv nekem 3 hónap és úgy vélem 3 hónapon belül fentebb leszünk. :) ennyi pusztán. ne vedd magadra.... ám célszerű a pontos megfogalmazásra törekedni az időtávoknál emiatt - már amikor eszébe jut az embernek és nem siet éppen, vagy csak figyelmetlen, vagy bármi ilyesmi :)
Törölt felhasználó2021. 11. 17. 12:39
#15741
Esést az okozhatta, hogy Biden aláirta a törvényt, mely szerint a tőzsdéknek jelenteniük kell minden olyan személyt, aki 10k dollár feletti összegben végez tranzakciót. Mivel 2024-ben lép életbe, addig úgyis visszavonhatják még. Így viszomt mondhatni blöff, s valójában a dip elérése a cél. Mint pl tavasszal is tették ugyanígy.
Törölt felhasználó2021. 11. 17. 12:28
#15740
Discordon írtam is a többieknek, hogy mivel alászúrt le fog jönni, de nem hittek nekem. Utána meg megkaptam a magamét a bear-várakozásommal. Itt a világon mindenki moonboy? 😄
😅 Az a baj, hogy az alját nem találom el sose, így rosszul is szállok be. Viszont időben kitudok szállni. Nem tudom, melyik lenne a jobb profit szempontjából... Most is észrevehettem volna a napos 50 amat azt ott beugrottam volna skalpolni. Így csak mozi van. Tegnap annak is alászúrt tehát megyünk lejjebb.
eskü te olyan sokszor találod el (általában utólag írsz :P gyanús de sebaj) hogy nem akarlak itt látni 1-2 éven belül :) viccen kívül... aki ilyen sikeres és meggazdagszik itt, az ne fórumozzon a gyíkokkal, élvezze az életet a pénzén ;)
a vonalak a jelenlegi állapot elemzésére szolgálnak, illetve néha sejtetnek jövőbeni várakozást (pl amikor az RSI már emelkedő trendben van de az árfolyam még esik, magas az esélye az árfolyamban trendfordulónak. csak egy példa volt) és természetesen egy váratlan - piacot is meglepő hír - az egészet keresztülhúzhatja, trendet fordíthat :) nem neked való a TA, látom :)
Én arra számítok, hogy év vége előtt még lesz itt egy komoly emelkedés egy brutális ATH-val. 100e környékét talán sikerül alulról súrolni. Apránként leépítem a short pozikat a mostani esésben, longokat nyitok és kiülöm az év végéig.
Én már akkor dobtam, mikor alászúrt a csati aljának. Aztán ahol járt ott újra járni fog elven ki is jött később. RSI is lefelé mutat, a mozgóátlagok lefele nyomják. Én már bear vagyok.
nálam megnőtt az esélye a vastag fekete vonalra ültetésnek, meg alatta a vékony fekete vonalra ültetés is befigyelhet, pusztán azért mert ez így mára rohadt nagy ronda vörös gyertya, ami nekem azt jelenti hogyha holnap nem veszik meg felfelé vissza az egészet, akkor sajnos a mai piros gyertya alja alá is fogunk kerülni időben pár nap múlva (a fekete vonalak). meglátjuk. már csak elemzem, nem játszom meg. nem akarok lemaradni a dúrva hegymenetről. http://keptarhely.eu/view.php?file=20211116v00xtfwz6.jpeg
Törölt felhasználó2021. 11. 16. 15:29
#15731
Nem tudom, mi lesz a folytatás így, hogy kitört lefelé az emelkedő csatornából...
Amennyiben nem fog a bitcoin mögött kialakulni egy valódi érték, mint pl a reserve currencyként való felhasználás, akkor hiába lesz elérhető bankoknak meg másoknak befektetésként (ami már most is elérhető számukra), szerintem az energia felhasználása mindig is nagy téma marad. Mert nagyon sok energiát fogyaszt, ami a jelenlegi környezetben (amikor a világ energia éhsége nagy mértékben fosszilisből származik) gond.
"Ha az emberiség különböző csoportjai megengedőek a saját általuk preferált tevékenységekkel..." figyeld meg mennyire le lesz szarva a crypto öko lábnyoma ha már hivatalosan és széles körben is hozzáférhetnek és kereskedhetnek a nagy bankok a cryptoval.... Majd ha nekik már teljes mértékben kedvez a jogi terep és hozzáférnek a crypto tálhoz, egyből nem fog harsogni a média semmit az energiafogyasztásról stb...Csak a zsé számít, akkor is ha holnap megsemmisül a Föld, ma én akarok a lehető legtöbbet keresni! Így működnek a dolgok, sajnos.
Remélem,hogy előbb-utóbb lesz olyan megoldás, ami csökkenti, vagy megszünteti a környezetterhelő hatását a hálózat energiafelhazsnálásának. Én is úgy gondolom,hogy ezzel foglalkozni kell és nem szabad megengedőnek lenni, hiszen azzal a jövő nemzedékei elől vehetjük el az élhető Földet . Ha az emberiség különböző csoportjai megengedőek a saját általuk preferált tevékenységekkel, csak másokét bírálják, akkor az egyenes út a Föld erőforrásainak kimerüléséhez ezt sztem könnyű belátni. Én azért azt gondolom,hogy a technológiai fejlődés erre fog majd válaszokat adni idővel, amire talán most még nem is gondolunk. Mondjuk amíg nem késő :)
Az ESG compliance pecsét a lényeg, ami nincsen meg a bitcoinnak és nehezen tudom elképzelni, hogy meglesz a közeljövőben. Amíg nincsen meg, addig a nagyok gyakorlatilag nem tudnak befektetni, nem engedi a belső szabályzatuk. Ez a zöld zsarolás nemcsak a bitcoin, hanem minden cég irányába. Legyél ESG compliant, különben nem fektetünk a cégedbe.
1. Van bitcoin future ETF és ETN is. Az USA-banlegutóbb ETF-et engedélyeztek. De nem is ez volt a kérdésem. 2. Rossz az értelmezésed. A bitcoin tekinthető fizikailag létezőnek, mégha furcsa is annak tekinteni. Sok országban engedélyezték is a spot ETF-eket. Szóval a spot ETF nem engedélyezése csak a pénzügyi szektor érdekeit szolgálhatja. Különösen furcsa a SEC-től investor protection alatt ez a döntés. A befektető, aki hosszútávra akar bitcoinba fektetni ETF-en keresztül fizessen évi 10%-ot a szolgáltatónak, ahelyett egy 1%-ot fizessen a spot ETF-ért.
"Az ESG miatt nem tudják venni a nagy befektetési alapok, bankok, cégek." van rá forrásod , bizonyítékod erre? Erre Győrfi András válaszolt , amire konkrétan rákérdeztem. Ő azt mondja,hogy jelenleg 50-60% között van a megújúló arány a bányázsatban és növekszik. A probléma szerinte inkább az elektromos hulladék, amit a bányászgépek jelentenek. https://youtu.be/nprmbFZz4f8?t=266
Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?
Ugrás a cikkheza teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046