Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 11. 26. 08:25
Előzmény: #6257  kukker
#6260
A te unokaid pedig az osregi bankartyadjaival fognak majd jatszadozni ill. mosolyogni rajta.
Meg az is lehet hogy amikor elmennek karacsonykor az uzletbe, megjelenik majd elottuk holografikusan hogy a kedvenc markaju polojuk vagy farmerjukbol eppen most jott ki a legujabb valtozat es eppen van a meretukben, majd egy mesterseges intelligenciara epulo hang megkerdezi hogy szeretned-e es miutan a hangodbol vagy a szemed mosolyabol a program kiolvasta hogy elfogadod az ajanlatot, azonnal elkuldi az amazonnak a megrendelest es mielott te vagy az unokad haza ernel a vasarlasbol, mar a dron ki is szallitotta a hazatokhoz az uj ruhadarabot abban a szinben es meretben amiben akartatok es nyilvan a fizetes automatikusan megtortent.
Mit gondolsz hany evig lesz meg bankkartyad es hanyszor fognak az unokaid a bankba elmenni?
Törölt felhasználó 2018. 11. 26. 08:15
Előzmény: #6256  Törölt felhasználó
#6259
Megint csak reszben ertunk egyet.Jelenleg a kryptok hasznalata piciket korulmenyes; ezt elfogadom.Azonban azt tortenelmi peldak bizonyitjak, hogy az uj technologiak elterjedesenel ill. kezdetenel mindig korulmenyesebbnek tunnek mint a jol bevalt technikak.
Lasd telefon, internet, elektromossag vagy az autozas.
Szerintem te tulsagosan rovid ido tavban gondolkodsz, az emberek tobbsege alul becsuli amit 5-10 ev alatt kepes elerni, viszont felul becsuli amit 1-2ev alatt.
Nezzunk 1 egyszeru peldat; csutortok vagy penteken meglatsz 1 lehetoseget es szukseged van arra, hogy penzt, erteket kuldj A pontbol B-be.Ha ez ugyan annal a banknal van akkor meg lehet hogy sikerul is aranylag megoldani ezt; de mi van ha olyan elmaradott orszagokrol beszelunk, mint Ausztralia (broker szamla)-rol egy Japan brokerszamlara.(most nem 1 Burmai falubol akarsz mondjuk 1 kenyai faluba; mert az meg ennel is erdekesebb dolog).
Jelenleg ugy nez ki a helyzet, hogy az ausztral brokerceg kozli hogy 24 oran belul eldonti, hogy elfogadja-e az atutalast (a sajat szamladra) biztonsagi okok miatt, majd miutan elfogadtak hivatalosan 4-6 napon belul a szamladra erkezik a penz (valojaban 24-36 oran belul),de hivatalosan 4-6nap (munkanap) amit megjelolnek, majd felszamitanak 15$-t.Ez utan ha megerkezett a szamladra a penz, kiadhatsz egy atutalasi megbizast, hogy a penzt atutald Japanba; mondjuk mivel nemzetkozi atutalasrol van szo (lehet hogy el kell menned a bankba) ami ugye hetfotol-pentekig mondjuk 9:30-5:00pm-ig van csak nyitva.Jol felkeszult vagy es tudod hogy a SWIFT kodra szukseg lesz az atutalasnal; (szoval nyilvan tudod azt; ha nem esetleg megkerheted emailben Japanbol).Szoval kiadod a nemzetkozi atutalasi megbizast, amire ugyancsak 4-5 napot jelolnek meg (majd nyilvan a bank megjeloli hogy milyen arfolyamon valtja at az erteket amit kuldesz); halkan megjegyeznem hogy 2 eve az OTP-ben kellett 1 nemzetkozi atutalast vegeznem es nem tudtak megmondani milyen deviza arfolyamon fogjak pontosan utalni a penzt; picike aprosag).Majd ha minden jol megy nehany nap mulva a Japan brokerceg kozli hogy megkapta a penzt.Szoval idoben ugy ha minden ossze jon 3nap-10nap alatt sikerul ezt az aprocska dolgot megtenned.Kozben kifizetsz mondjuk 50-100$-t az atvaltasnal lehet hogy penzt veszitesz de lehet hogy a szamodra kedvezoen alakul, szoval azzal ne szamoljunk most.
Ez mondjuk BTC-nel kevesebb mint 2 ora alatt megtortent (meg ugy is hogy 6 confirmationt meg kell varnod); es nem 50-100$ hanem jo ha max.5$-t fizettel ezert.(egyebkent a BTC-vel kuldott ertek kozvetitest is lassunak {2ora es 5$} es draganak tartom.
A hagyomanyosnak nevezett brokerszamlarol ki, sajat szamlarol Japan brokerszamlara dolgot pedig elavult es extra draga, korulmenyes stb.stb.-nek tartom egy globalizalt es informacio technologiai idoben.
Na ezt tudja ez a sz@r BTC, ugy hogy meg legalabb 5,10 ill. 20 ev technologiai fejlesztesre, egyszererusitesre stb.stb-re van szuksege.
Szoval nem csak spekulalni lehet vele, legalabbis szerintem.Hanem lehet vele erteket kozvetiteni a vilagban.
;)
Törölt felhasználó 2018. 11. 26. 07:52
Előzmény: #6251  pitcairn2
#6258

Azt tudni kell, hogy a reklám arról szól, hogy valamit sulykolnak ez emberekbe, elültetik a bogarat a fülükbe és ha jön egy szikra, akkor ez aktiválódik és bizony beállnak a sorba. Aki hangosabban kiabál, az fog nyerni, hiszen a kriptóknál csak a hit tartja fenn az egészet, hit a meggazdagodáshoz. Ha sokan elhiszik, hogy ez felfelé fog menni, akkor fel is tolják az árat és ez egy öngerjesztő folyamat. Aztán mikor meglátják, hogy ez csak egy nagyon drága semmi, akkor beesik, de újra jönnek a pumpájukkal, meglökik az árat és újra indul a hit ereje.
Ezt használják a politikusaink is, hiszen a hírekben folyamatosan a migránsokkal foglalkoznak, minden napra jut több hír is, így a kételkedőkbe is elültetik a migránsgyűlöletet.
Látni lehet, hogyan felpattant most is az árfolyam, ismét elindították a pumpákat, amivel reményt adnak a kimaradt, lemaradt emberkéknek, hogy "diszkont áron" beszálljanak. Meg kell csak nézni a tether forgalmát, ami lassan megelőzi a bitcoinét. Egy nap alatt, az egész mennyisége majdnem 3x megfordult, sőt dobtak a piacra gyorsan még 60 milliót, legyen mivel huncutkodni. Ez már így működik közel 10 napja. Nem véletlenül, hiszen ez az eszköz az árkarbantartó.
kukker 2018. 11. 26. 07:42
Előzmény: #6255  Törölt felhasználó
#6257

"20-30 eve meg a gyermekeink esetleg unokaink mosolyogva fogjak nezegetni a keszpenzt"
Most is lehet mosolyogva nézni a készpénzt, hiszen rákattintok az egyenlegemre a bankomnál és olvasom, mennyi forint van a számlán.
Fogom a kártyám és fizetek vele bárhol.
Kapom a pénzt utalással.
Nincs nálam kp.
Nem kell.
Van már évtizedek óta digitális pénz.
Törölt felhasználó 2018. 11. 26. 07:14
Előzmény: #6254  Törölt felhasználó
#6256

Éppen ezért nem terjed el a kripto, mert olyan komplikált, hogy az embereknek túl sokat kell foglalkoznia vele, hol tartsa, " két trezor, hogy , ha valamelyik tönkremenne, shortolás....., nem beszélve a többi huncutságról, a bányászok harca, a szétválások,. Aki ezzel foglalkozik, az átlátja, de a kisember ha belenéz Variance bármelyik cikkébe, mintha egy értelmezhetetlen szöveget olvasna.
Egyszer már leírtam, hogy egy társasjátékot vettünk, de olyan összetett játékszabályzata volt, hogy folyamatosan a szabálykönyvet kellett böngészni, nem lehetett megtanulni, aztán elajándékoztuk a barátunknak, akinél az első játék után, szintén a polcon kötött ki. 
Az ismerősöd, aki annakidején vett bitcoint, mintha egy kútba dobta volna a pénzét, úgy indult el és hidd el, hogy sokan 18 ezernél tették ezt. Mondhatnánk azt, hogy aki korán beugrik és időben kiszáll, az a piramisjátékokon is sokat keresett, a többi meg finanszírozta neki a vagyonát.
Nem azt mondom, hogy nem lehet ebből semmi, hiszen a világ változik, de most olyanokra mutogatsz (telefon, internet.....), amiket tudjuk, hogy befutottak, de hidd el sokkal több ígéretes dolog bukott meg, csak arról nem dicsekszik senki.
Azt te is láthatod, hogy amit itt fejtegetsz, annak semmi köze a pénz funkciókoz, csakis egy szuper spekulációs eszközről van szó, aki mer, nyer alapon.
Törölt felhasználó 2018. 11. 26. 03:48
#6255
Karacsonyi ill. Mikulas ajandekom a forum olvasoi reszere:
Kivancsi lennek a forum olvasoi kozul hanyan tudjak, hogyha valaki BTC-t shortol egyes CFD szolgaltatoknal akkor arra szolgaltatotol es idoszakoktol fuggoen 5-15%-os evi kamatot fizetnek erte.
Na most jatszadozunk el egy (lehetseges dologgal).
Valaki vett mondjuk 10000$-on 0,5BTC-t (5000$) majd a mi kis baratunk amikor megvette fogta magat es a CFD szolgaltatonal eladott 0,5BTC-t.Az elmult 10 honapban szepen megkapta a shortjai utan jaro kamatot (legyunk konzervativak 5%; (de en tudok olyan idoszakrol 2017 Q4-2018Q1 amikor 17,5%-os eves kamatot fizettek egyes szolgaltatok).
Keresett 250$-t (nevezhetjuk ezt osztaleknak is) amit pedig elvesztett a ) 0,5BTC vasarlasan azt megkereste a short pozicioin.{es meg azon se kell aggodnia hogy az osztalekot fizeto ceg arfolyama esetleg beszakad}.
Nyilvan azt hozza kell tenni, hogy amikor zarja a pozicioit akkor ez utan jutalekot kell fizetni, de hat nem 1 tokeletes vilagban elunk!
Na ennyit a semmirol, levegorol, tulipanhagymarol es hogy mindenki aki BTC-t vett az veszteseget szenvedett el!
Ez nem felhivas, befektetesi ill. kereskedesi ajanlat; csak informacio megosztas miatt irtam.Az hogy ki ebbol a hsz-bol milyen kovetkeztetest von le, esetleg milyen dontest hoz az mindenkinek a maga felelosege.
Hogy mik vannak?
;)
Persze ilyen dolgokat nem reklamoznak a tv-ben, (ehez nem art kicsiket jaratosabbnak lenni ebben a szektorban).
20-30 eve meg a gyermekeink esetleg unokaink mosolyogva fogjak nezegetni a keszpenzt es majd arra kerik a nagypapat meseljen azokrol az idokrol amikor leteztek bankok, meg bankjegy kiado automatak es mi volt akkor amikor valakinek nagyobb meretu bankjegye volt es nem tudtak vissza adni....
;)))))))))
en meg emlekszem amikor a nagyim szolt hogy hivjam fel a masik unokanoveremeket (pontosabban az egyik szomszedjukat mert nekik sem volt telefonjuk) es szepen kibalagtam a 3. sarokra, bedobtam a penzt a sarki fulkebe felhivtam az unokanoveremek szomszedjat hogy kerdezze meg mikor jonnek meglatogatni a nagymamat; majd vartam vagy 10-15 percet, mire csongott a fulkebe a telefon es megkaptam a valaszt.
A vilag a fejlodes ill. valtozasrol szol.
Törölt felhasználó 2018. 11. 26. 00:45
Előzmény: #6221  Tazsomaru
#6254
Kepzeld ugy el mint 1 villat (evoeszkozt), aminek 3 aga van, vagy 1 kis fat, novenyt aminek 3 hajtasa van.Tegyk fel volt valakinek 2015-ben 1 BTC-je (es nem nyult hozza, hanem ott hagyta a papirpenztarcajan).Jelenleg van 1BTC-je; 1 BCH-ja es 1 BSV (BCHSV)-je.Pl. egy ismerosom 2015-ben amikor a BTC-rol beszelgettunk utana vett BTC-t; mert erdekesnek tartotta a velemenyem; 2017 ev vegen kozolte velem, hogyha a BTC ara 100k lesz akkor o nyugdijba vonul; kerdeztem hogy miert is mondta hogy nem 1db vett hiaba mondtam neki hogy milyen kockazatos, hanem 10db-ot.(o nem kereskedik, hanem megvette hogy a kislanyanak miutan befejezi az egyetemet kocsit vagy lakast vegyen ajandekba most 11 eves, amikor apuka vette meg volt ugy 8-9eves; szoval o ugy 10-12 ev mulva (akkor eppen mennyi lesz az ara ill. 100k-nal fogja lezarni ezt a spekit befektetest).Az hogy a kozel 4000-5000AUD -os befektetese (az itt picivel kevesebb mint 1 havi brutto fizetes) volt mar hogy tobb mint 200ezerAUD-art ert most meg valahol 35000-42000AUD-er.( o meg mindig ugy gondolja hogy ez 1 nagyon erdekes dolog).
Automatikusan nincs (BSV-je az embernek) meg hanem szet kell valasztanod a coint, ez alol kivetel ha mondjuk van hardware vallet-ed.Pl. nekem van trezor-om (2db ha az egyik elveszne, vagy tonkre menne stb.stb).Na most a trezor nehany honappal a hardfork-ok utan csinal olyan frissitest hogy megjelenik a BTC penztarcad mellet mondjuk a BCH wallet, majdnem el is felejtettem peldaul volt 1 kisebb fork a BTC gold wallet is.Egyelore a legtobb kereskedo es legtobb hardware wallet meg nem ismeri el a BCHSV-t (ill. BSV) Bitcoin satoshi vision-t.(kraken kivetel ez alol).
Nekem peldaul a november 14.-i hardfork (BCH)-nal a trezorban volt a krypto portfoliom kozel 80-95%-a.Annak pedig nagy resze BCH-ban volt (sajnos); jelenleg a BCH-s ill. BCHSV-t nem igazan lehet hasznalni.azt hogy miert es hogy mennyi ideig tart ebben a bizonytalansag az 1 kulon temakor, szerintem most ebbe a reszbe ne menjuk bele mert igy is tul hosszu lesz.
A fennmarado kryptokat BTC,BTCgold,DASH,XRP stb.stb atkuldtem a krakenre ertekesitettem oket es BSV-t vettem beloluk, sot a kraken szamlamon levo nehany $-bol is BSV-t vettem.Az ok nagyon egyszeru, a BSV banyaszati koltsege 5 nappal ezelott 249$ volt, ez folyamatosan valtozik jelenleg nem tudom hogy mennyi de ugy 200-280$ kozott lehet valahol.Masik ok az emberek tobbsegenek akinek van BSV-je a tobbseg vagy meg nem rendelkezik a private key-el vagy meg nem sikerult szetvalasztania a coinokat ill. ugye van ugy 1-4M BTC ami az elmult 10 evben elveszett.Szoval jelenleg a kinalati oldal bizonyos ill. komolyabb korlatokba utkozik.Csutortok es penteken voltak olyan idoszakok amikor a veteli oldalon volt majdnem 200-300ezer$ erteku veteli limit aras megbizas volt kiadva ezzel szemben voltak hosszu percek ill. nehany ora amikor ajanlati oldalon nem volt 10-20000ezer felajanlva; egy alkalommal max. 5000$ ertekben volt eladasi megbizas;(szoval 1 reszt nagyon asszimetrikus a kereslet kinalat {jelenleg} ill. folyamatosan csokken ez az asszimetrikus helyzet).Mondhatjuk hogy a BSV nem tul likvid de a likviditas szepen novekszik, viszont masik oldalon az elmult napokban mar 80-200millio$-ert kereskedtek vele.Az utolso 24 oraban meg 384M$ ertekben.Nem allitom, hogy a BSV ag lesz a nyero ag, viszont kizarni sem tudom.Velemenyem szerint a piac extrem modon felre arazza ugyanis a BSV mogott Craig S Wright es csapata es befektetoi kore all.Az igaz hogy az emberek tobbsegenek nem tetszik Craig stilusa mondhatni egy eleg "erdekes" szemelyiseg.En tavolabbrol ill. idonkent kozelebrol kovetem az interjuit velemenyet, kirohanasait.(twitteren is) {DR. Craig s Wright) ProFaustus.
https://twitter.com/ProfFaustus
Az hogy o lenne Satoshi szamomra igazan nincs jelentosege, de arrol meg vagyok gyozodve hogy kryptografiaval, digitalis fizetoeszkozok fejlesztesevel foglalkozik o es csapata evek ota, es mar tobb mint 3 eve figyelemmel kiserem interjuit, velemenyet ebben a szektorban.
Egy szonak is 100 a vege lehet hogy a BSV is 1 nap alul fogja teljesiteni a BTC agat, esetleg az erteke 0 lesz; de az is lehet hogy 1 nap 5,10 akar szaz vagy ezerszer tobbet fog erni mint ma, esetleg 1 nap (bar erre most pici az esely) ertekesebb lesz es nagyobb korben fogjak felhasznalni mint az eredeti BTC-t.
Nekem sikerult 40$ alatt is venni es ha 2-3 even belul sikerulne 1 reszet ertekesitenem 1000$ vag a folotti aron akkor nem is volt ez olyan nagy butasag.
Persze lehet folyamatosan azon vitatkozni hogy a BTC scam, meg halott meg levego meg semmit nem er meg lehet a masik oldalon a kulonbozo lehetosegekre alapozva befektetesi, kereskedesi ill. spekulativ donteseket hozni.
Az utolso 24 oraban 384millio$-nyi velemeny cserelt gazdat.
Mindenkinek egeszsegben es sikerekben gazdag hetet kivanok!
mereszZenesz 2018. 11. 26. 00:02
Előzmény: #6251  pitcairn2
#6253
Te is benyalhattál valami kamu elemzést anno amikor belevettél az ezüstbe 40 dollár környékén
Én a helyedbe csendbe maradnék :)
mereszZenesz 2018. 11. 25. 23:59
Előzmény: #6249  pitcairn2
#6252
Te meg az ellenlábasok meg a konteó gyártók szektájának a táborát szaporitod ill. terjeszted az igéjét :) 
Mert hát ugye minden éremnek két oldala van, dehát így kerek az egész 
pitcairn2 2018. 11. 25. 23:36
Előzmény: #6248  Törölt felhasználó
#6251
és a hangsúly persze nem azon van, hogy hol lesz 6 hét múlva konkrétan az ár hanem a hozzáálláson
képzeld el ezt mondjuk az arany esetében,mondjuk Peter Schiff arról kezd el hablatyolni, hogy hat hét múlva 3-szor drágább lesz az arany
kb. KIRÖHÖGNÉK a stúdióból...
ezt a főállású bitcoin felbeszélőt pedig annak ellenére is szájtátva hallgatják, hogy hónapok óta folyamatosan téved... 
pitcairn2 2018. 11. 25. 23:32
Előzmény: #6248  Törölt felhasználó
#6250
6 nappal ezelőtti videó a CNBC-ről...
Tom Lee cuts bitcoin year-end target to $15,000
https://www.cnbc.com/video/2018/11/20/tom-lee-cuts-bitcoin-year-end-target-to-15000.html
szépen tisztelettel hallgatják a sületlenségeit a CNBC fedőnéven futó bitcoin-hájp csatornán... 
pitcairn2 2018. 11. 25. 23:29
Előzmény: #6248  Törölt felhasználó
#6249
ki a fene a karja ezt bármiben is korlátozni?
még akkor sem röhögték ki Tom Lee-t a héten a CNBC-ből amikor 5000 USD tájékán arról delirált, hogy 6 hét múlva 15000 USD-nél lesz a bitcoin fedőnéven futó elektronikus hulladék...
a mainstream üzleti médiában speciel hájpolják a kriptókat...
nem is kicsit... 
Törölt felhasználó 2018. 11. 25. 22:19
Előzmény: #6245  prmiklos
#6248
Csak ezt nem tudják betiltani max nehezíteni az elérését. Ha valaki akarja kpban is kereskedhet vele. Kínának se igazán sikerült, átterelték őket Japánba annyi történt.
Törölt felhasználó 2018. 11. 25. 22:17
Előzmény: #6246  prmiklos
#6247
Azért nem gyerekek rakják be, aki belerak bármit is tájékozódjon előtte. Nem lehet minden felelőtlen ember mellé egy őrt rakni.
prmiklos 2018. 11. 25. 21:48
Előzmény: #6237  Törölt felhasználó
#6246
"jelenleg értéktárolásra jó hosszabb távon" A múltban jó volt, de ez nem garancia arra, hogy a jövőben is az lesz. Aki a csúcson szállt be, nem hinném, hogy osztja a véleményed. És mit segít rajta, ha "majd valamikor" ismét 20k lesz? Ha neki most kell pénz, akkor el kell könyvelnie a méretes bukót. Ez így nem értéktárolás, hanem szerencsejáték.
prmiklos 2018. 11. 25. 21:42
Előzmény: #6236  Törölt felhasználó
#6245

"Te olyan világban élsz ahol azt látod az államok aggódnak emiatt?"
Egyértelműen igen. Nem véletlenül szólaltak meg jegybankok is a témában (a kockázatokat kiemelve). Még nem érte el azt a szintet a "mánia", ahol azonnali beavatkozás kellett volna. De ha minden tizedik ember ebbe tolná a megtakarítását, hogy meggazdagodjon, akkor bizony lépnének. Nem érdekük elnincstelenedett választókat látni. Szerinted miért vezetnek be hitelfelvételi korlátokat? Nem azok miatt, akik fejben kezelni tudják a kockázatokat és terveznek. Azok miatt, akiket "meg kell menteni", ha baj van. Sem időben, sem térben nem kell messzire menni konkrét példáért.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 11. 25. 21:38
Előzmény: #6242  mereszZenesz
#6244
Ok, lassan kezdem érteni. Köszönöm!
Törölt felhasználó 2018. 11. 25. 21:36
Előzmény: #6228  Tazsomaru
#6243
Meg ugye véges, a felezésekkel hamarosan elérünk oda, hogy többet hagynak el mint amit kibányásznak.
mereszZenesz 2018. 11. 25. 21:35
Előzmény: #6230  Tazsomaru
#6242
Ebben a pillanatban egy  "spekulatív terméknek/eszköznek " nevezném amiből bármi lehet a jövőben.. Vagy éppen semmi... :) 
Az árát pedig crypto tőzsdéken/váltóknál határozzák meg a befektetők.
Törölt felhasználó 2018. 11. 25. 21:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#6241
Grat!😀

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek