Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 02. 12. 13:51
Előzmény: #10954  szieszta
#10960
Nézz szerintem utána az ethereum nevű képződménynek. :) Ment már a feljelentés a brókerrel kapcsolatban?
easyrider 2020. 02. 12. 13:51
Előzmény: #10955  easyrider
#10959
De a legjobb a cikkben ez: "Az eredmény alapján automatikusan jelzi a biztosítónak, hogy kinek kell indítani a kárkifizetést."
Basszus, egy "okosszerződés" a "blockcahinben" nem jelez, hanem végrehajtja a tranzakciót, mondjuk elküldi a bitcoint, ethert az ügyfél coin címére és kész. Ezeket a "jelzéseket" mennyivel fogja a T. biztosító társaság hatékonyabban kifizetésre váltani, mint eddig? Ez gyakorlatilag csak egy kis automatizált előminősítő rendszer, aztán jön a hagyományos manuális felülbírálási lehetőség és vita évekig, hogy miért nem fizet a biztosító.
Törölt felhasználó 2020. 02. 12. 13:50
Előzmény: #10957  Törölt felhasználó
#10958
Tehát ha mondjuk egy ethereumon futó megmásíthatatlan okosszerződés intézi az utalást.
Törölt felhasználó 2020. 02. 12. 13:49
Előzmény: #10953  easyrider
#10957
Nekem is ez jutott eszembe. De talán akkor nem ha a blokkláncba van foglalva az utalás kötelező mivolta, tehát akármi van elutalódik ha bekövetkezik az esemény. Így lenne értelme.
Törölt felhasználó 2020. 02. 12. 13:44
Előzmény: #10952  szieszta
#10956
Ez esetben az ismerősöd egy bűnöző (tiltott piaci befolyásolás). Méltóztatsz feljelenteni, különben bűnrészes vagy. Csak szólok. :) Mikor nem volt tether azokra az időkre mit mondasz? Akkor miért emelkedett? :)
easyrider 2020. 02. 12. 13:44
Előzmény: #10954  szieszta
#10955
Több számítógépen futó adattároló technológiák évtizedek óta léteznek és virulnak, és sokkal gyorsabbak és nagyobb teljesítményűek mint egy blokklánc. Ti szoktátok mesélni, hogy szegény bitcoin csak 3 tranzakciót tud egy másodperc alatt, a Visa pedig csilliót. Na a Visa azért tud csilliót, mert több számítógépen fut egyszerre. A Bitcoinnak messze nem a blokklánc a lényege, az inkább az eredménye. És minden program automatikusan végzi a dolgát, az, hogy eddig a biztosítási eseményeket Mancikák dolgozták fel manuálisan, most meg egy program, hát, erről szól a számítástechnika, amióta csak létezik.
szieszta 2020. 02. 12. 12:29
Előzmény: #10953  easyrider
#10954
Én ezt sokszor leírtam már, hogy szerintem a blokklánc technológia egy adattároló, amit több számítógépen futtatnak és csak az a kérdés, milyen applikációt csatolnak hozzá. Az a tudomány, elkészíteni egy olyan programot, ami automatikusan végzi dolgát, hasonlóan, mint az excel táblázatkezelőbe berakott egyenletek.
easyrider 2020. 02. 12. 11:50
#10953
https://www.portfolio.hu/befektetes/20200212/a-bitcoin-mogotti-technologiaval-keszul-nemzetkozi-hoditasra-egy-magyar-startup-414593
Na itt egy jó példa amikor a marketing bullshit csúcsra jár. A leírt funkcionalitás egy teljesen hagyományos, centralizált webalkalmazás, semmiféle blockchain nem kell hozzá.
szieszta 2020. 02. 12. 11:40
Előzmény: #10951  Törölt felhasználó
#10952

Hát igen! A tether 24 órás forgalma 52 milliárdra ugrott, így meg van a magyarázat a 10300 as árfolyamra. Nem kell itt szépítgetni, magyarázgatni. Csoda elméleteket felállítani és elemezgetni.
Most rángatják a mézesmadzagot és bizony ragadnak rá, mint a legyek.
Természetesen ez megy a tőzsdén is, az egyik bróker ismerősöm mondta el, hogy hogyan tornázzák fel egy egy kisrészvények az árfolyamát és mikorra a marinénik hinni kezdenek benne, hogyan öntik a nyakukba. Imádja, hogy az amatőrök betódultak a tőzsdére, ők mindent elhisznek. Ja és azt is mondta, néha hetekig kivárnak az öntéssel, mert akkor van az igazi nagy hozam, addigra már a józsibácsik is hisznek a mesében.
Természetesen ezt a nagy részvényekkel nem tudják megcsinálni, hiszen csak 1-2 millió eurójuk van rá. Bezzeg a coinbálnáknak nincs ilyen gondjuk, ott van a tether.  Több mint 10x megforgatják az egész mennyiségét.......ez teljesen életszerű----hahaha
Törölt felhasználó 2020. 02. 12. 09:02
Előzmény: #10950  szieszta
#10951
1 bálna ja..:) Te meg mindent elhiszel ami téged támaszt alá. Előtte ciklusokban meg másik bálna gondolom  ha már a tether nem. Láttad már a tether mai forgalmát? Ülj le előtte. :) Egyébként furcsa, hogy az ugyanígy manipulált hagyományos tőzsdékkel semmi bajod. :) Ha azokkal is bajod van átmehetnél mondjuk az otp vagy mol topikba is kicsit. Csak hogy tudják, hogy lehet nem minden az aminek látszik. :)
szieszta 2020. 02. 12. 08:00
#10950

Ezen a piacon a mozgásokat a bálnák határozzák meg, mint ahogy azt mát leírták, a 2017-es szárnyalást is 1 bálna generálta. Így nehéz bármit is előre jelezni, mivel az a kérdés, milyen lábbal kelt fel egy egy ilyen "egyén". Ha akarják, a grafikonon még a Mona Lisát is megrajzolhatják, hiszen a coinmarket-ben az árfolyamokat az ő kedvük szerint alakítják.
Ezért én soha nem mondtam, hogy nem lehet csillagászati az ára, vagy persze a béka segge alatt. A manipulálással meg a hitet adják a kisebb befektetőknek, minél többen vegyenek részt a játékukban.
Törölt felhasználó 2020. 02. 11. 21:25
Előzmény: #10948  easyrider
#10949
Ehhez képest előre lehett látni, hogy a 200 hetes átlagnál lesz az alja. A keresztek is bevállni látszanak, de biztos van ellenpélda is.
easyrider 2020. 02. 11. 20:18
Előzmény: #10946  Törölt felhasználó
#10948
Nem előre jelzi, hanem hátra, mint minden ilyen TA szélhámosság :)
Törölt felhasználó 2020. 02. 11. 18:43
Előzmény: #10946  Törölt felhasználó
#10947
Egyébként ha a hetes nézetet nézed és berakod ezeket a mozgóátlagokat elég jól olvasható mi fog történni. Sztem több mint 50% ban. Rövid távon bármi lehet, ezért érdemesebb a hetest nézni inkább.
Törölt felhasználó 2020. 02. 11. 18:41
Előzmény: #10944  mereszZenesz
#10946
Nos, ami biztos, hogy az 50 hetes mozgóátlag átdöfte a 100 hetest. Azaz aranykereszt esete áll fenn. Ez általában masszív bikát jelez előre ha jól tudom. Személy szerint felezés előtt kicsivel már egy nagyobb korrekciót várok.
Törölt felhasználó 2020. 02. 11. 18:39
Előzmény: #10941  Törölt felhasználó
#10945
És még kisnyugdíjasnak állítottad be magad..Ehhez képest rakétázást okoztál! 😂
mereszZenesz 2020. 02. 11. 18:14
Előzmény: #10943  Törölt felhasználó
#10944
Én se értek a technikai elemzős részéhez ,de nagyon felfele kacsingat ... A köv pár hónap bullish lehet... Sztm még innen is megérné belevenni..
Törölt felhasználó 2020. 02. 11. 17:42
Előzmény: #10942  mereszZenesz
#10943
Az, fura is nekem, azt hittem szenved még a héten. Azonban éves nézeten épp egy W alakzatból készül kitörni, ami 12 000-ig is elmehet, bár bevallom szegényes a tudásom technikai elemzésben, de azt tudom, hogy W után általában kitörés jön.
mereszZenesz 2020. 02. 11. 17:18
Előzmény: #10941  Törölt felhasználó
#10942
De szép zöld gyertya !!!
Törölt felhasználó 2020. 02. 11. 16:47
Előzmény: #10939  szieszta
#10941
Úgy látom az árfolyamon, hogy pesszimizmusod ellenére 4 óra óta masszívan vásárolsz. Mi győzött meg? :)
Törölt felhasználó 2020. 02. 11. 16:12
Előzmény: #10939  szieszta
#10940
Kiszólt a lyuk a gödörből. :) Kiolvastad az egész internetet? Reddit népét kérdezted már? Ha nem akkor felszínesen próbáltál tájékozódni, nem is érdekel akkor ez igazán téged. Attól, hogy én nem tudom tuti tudják ezt nálam okosabb emberek. Ne add fel. Várunk vissza a válaszok birtokában!
szieszta 2020. 02. 11. 14:27
Előzmény: #10938  Törölt felhasználó
#10939

Ez megint olyan válasz, mint mondták a buszon. Félrebeszélés.
Akkor nyugodtan elkönyvelhetem, hogy ezt senki nem érti, lopnak, csalnak, hazudnak és főleg törvényt kerülik.
Legutóbb a Variance blogon a TE kérdésedre sem jött megalapozott válasz. Ha lesz kedvem, megkeresem, de attól nem lesz az egész világosabb.
Törölt felhasználó 2020. 02. 11. 13:27
Előzmény: #10937  szieszta
#10938
Nem vagyok a téma szakértője, de próbálok segíteni. A poloniex tőzsde terméke a tether, így ha nem kér azonosítást a tethethez a tőzsdéhez se fog. Gondolom valami egzotikusabb ország törvényei vonatkoznak rá. Aztán a tetheres azt csinál vele amit akar. Azokat a forgalmi adatokat meg felejtsd el, hamisak. Tovább is gondolhatod, a legnagyobb btc forgalom nem a tőzsdéken zajlik. Kis szeletét látjuk csak, nagy része otc. Szólj ha megvan a megoldás, kérdezd variancet meg a külföldieket. Addig hagyj minket békén ezzel oksibuksi? 🙂
szieszta 2020. 02. 11. 12:34
Előzmény: #10936  Törölt felhasználó
#10937

Közelítsük meg a témát pontról pontra. Hátha összeáll a kép.
Van egy befektető, aki BTC-t akar. Ugye. Nem vesz egyenesen a garázstőzsdén, mert  nem adja a nevét hozzá. Vesz inkább Tethert, mert ott nem kérik az igazolványát- nem tudom miért, de legyen így.
Azután tetherért vesz BTC-t. Azt hogyan tudja megtenni, hiszen azt is a tőzsdén cserélik és oda be kell regisztrálnia?
Na de jó, megvette a BTC-t UDST-ért, most a volt BTC tulajdonosnál van a tether. Na most mi lesz? Ez az új tether tulaj visszacseréli dollárra, hogy a következő bálna beszállhasson a felesleges dollárjával?
És így sorakoznak, egymás után megmártózva a kriptopiacba? Naponta 40 milliárddal? Ha jókor lubickoltak, megvan a napi zsebpénz, ha nem akkor vesznek fel olcsó hitelt a központi banktól?
Ilyen életszerű példát kérnék, nem az általános szöveget, hogy a robotok, meg az intézményi befektetők.
Törölt felhasználó 2020. 02. 11. 11:15
Előzmény: #10935  szieszta
#10936
Leírtuk miért, de ez téged nem érdekel. Akkor a bánatért kérdezel bármit is ha nem tudod de másnak se hiszel. Sztem rettegj a tethertől egész életedbe csak csendben egymagad te kényszeres.  Attól, hogy szántam rád 2 percet még rohadtul unjuk és a kutyát nem érdekli. Egyébként az egész miért érdekel ha sose volt és nem is lesz btcd? Mitől rettegsz? Neked marhára mindegy nem? Ahogy nekünk is. Akkor miért téma ez? Mindenki tud a tether tényezőről, de marhára nem a forgalmával van baj, azt csak nem érted hiába adják a szádba. Lépj túl rajta, nehéz legyőzni a kényszeres függőséget de nem lehetetlen! Hajrá, drukkolunk! :)
szieszta 2020. 02. 11. 10:55
Előzmény: #10934  Törölt felhasználó
#10935

Elég hosszú üzenet lett megalkotva, ahhoz képest, hogy :
"Hiába írod le a kutyát nem érdekli."
De az itt leírottakból látszik, hogy nem teljesen kóser a dolog. Csalás, csalás hátán, ahogy írod. Meg semmi fedezet, csak elővarázsolt digitális lábnyom.
Ha névtelenül akarnak beszállni a nagyok, akkor miért veszik vissza a tethert? Pontosan ez az érdekes. Ha a nagy be akarna szállni, befizetne egy kamionnyi pénzt, dobnának össze ezért neki tethert és már be is szállt. És a tetherből most nem 4,6 milliárd lenne, hanem 40 milliárd. Szerintem csak egy gombnyomás megalkotni egy tethert, és így lenne fedezete is. Miért kell 10x adni és venni? Ja, mert nincs még emögött sem fedezet.
Törölt felhasználó 2020. 02. 11. 08:19
Előzmény: #10933  szieszta
#10934
Nem lehetne, hogy amíg nem tiltanak ki újra addig is valami új lemezt teszel fel? Vajon ha csak 17-ben kezdték el a tethert, akkor hogyan került a Bitcoin ATH állapotba 17 elejére? Mi a bánattól ment fel odáig? Annyira nem érted mi zajlik ott, hogy az fáj. Nem csak eladják a tethert és btct vesznek belőle hanem fordítva is. Ki-be ugrálnak poziból. Mivel ez a világ egyik legjobban önszabályozott piaca nem nagyon van mitől tartani, tether mögött is jó eséllyel van vmennyi fedezet, nyilván nem annyi mint a capje, de már nem is állítják magukról. Jó eséllyel nagyobb szereplők ezen keresztül lépnek be, akik szeretnének névtelenek maradni. De nyilván nem tiszta a sztori csak nem úgy ahogy te itt minden nap csesztetsz vele minket. Hidd el konkrétan l.szarjuk már a tethered. Hiába írod le a kutyát nem érdekli. Bár gondolom mániás vagy. Semmi személyes, csak az érdekedben mondom hátha segítséget kérsz végre egy szakembertől. Ráaádsul kamu adatokat látsz ezt is fel kéne fogni végre. A tőzsdék odahazudnak minél nagyobb tether forgalmat, hogy nagynak látszódjanak, na ennek összegét kajázod te be. Jó lenne ha feltennél egy másik lemezt az érdekedben is, hátha átkattan az agyad, mi pedig nem zavarodunk meg tőled. Persze nem vagyok naív, 5 év múlva is téged fogunk olvasni itt és tetherezel. Ezek a mániás cselekedetek ilyenek segítség nélkül.
szieszta 2020. 02. 11. 07:22
Előzmény: #10929  Törölt felhasználó
#10933

Amíg nem volt tether, addig nem is volt ekkora rakétázás. A https://coinmarketcap.com/currencies/tether/ ; szerint igazából 2017 közepén dobták piacra, majd a végén kezdték el pörgatni, de nagyon. Azóta a forgalmával mindent megelőzött és temészetesen mindig akkor van a szárnyalás a coin piactéren, ha elkezdik ezerrel pörgetni. Ezt ha valaki nem látja, akkor vak.
Az meg nem magyarázat, hogy ki-be ugrálnak a robotok, hiszen azt bárhol megtehetnék. De miért teszik? hát ezzel pumpálnak. Semmi más feladatuk  nincs, főleg mikor ezt egy cégen belül, egymás között teszik. Ez nagyon wash trading szaga van.
mereszZenesz 2020. 02. 10. 22:06
Előzmény: #10929  Törölt felhasználó
#10932
Reménytelen  :D
mereszZenesz 2020. 02. 10. 22:05
Előzmény: #10928  szieszta
#10931
Felejsd el, hogy írtam,  te teljesen reménytelen vagy  :)
Törölt felhasználó 2020. 02. 10. 22:01
Előzmény: #10928  szieszta
#10930
Nevettesd ki magad még jobban kérlek. Mára még kell valami zagyvaság hogy jól aludjak. Tegnapi szép álmom köszönöm neked. Nevetés után mindig jó alszok.🙂
Törölt felhasználó 2020. 02. 10. 21:59
Előzmény: #10927  mereszZenesz
#10929
Viccen kívül orvosi eset egyszer már innen kidobott fórumtársunk. Becsípődött neki a tether, ki van akadva a forgalmán, hiába írtuk le mitől van, nem fogja fel. Ilyet még nem láttam, ijjesztő. Lehet a tethert okolja azért hogy már nem 2 dollár? Pedig anno 2 dollárnál mondott le róla. Na de várjunk..sokáig nem is volt tether..Hú akkor nem tudom szegény tether hol csípődhetett be ennyire. Mi lesz ha a kamu forgalmi adatai duplázódnak majd? Vajon hogy viseli? Hogy viseljük majd mi az ámokfutását? Megannyi kérdés amire csak a jövő adhat választ! 😂😂😂
szieszta 2020. 02. 10. 21:22
Előzmény: #10927  mereszZenesz
#10928
Nem csak a stabilcoinja, hanem jócskán veri a mindenható BTC-t is. Ez egy kicsit szégyen a nagyöregre.....Nem?
mereszZenesz 2020. 02. 10. 20:26
Előzmény: #10926  szieszta
#10927
A világ első és leggyakrabban használt stabilcoinja.... emésztgesd csak...
szieszta 2020. 02. 10. 18:39
#10926

Meddig kell ezt fokozni?
A tether 50 milliárd feletti forgalommal izzik. Sikerült is felpumpálni 10 ezer fölé a BTC-t.
easyrider 2020. 02. 10. 15:06
Előzmény: #10923  szieszta
#10925
A shitcoin láncokat nem éri meg törögetni. Egyébként igen, ha valóban csak az áramfogyasztás duplázódik, de a használat nem, az nem helyes. Csakhogy a valóság nem ezt mutatja. Folyamatosan nő a használat is és az igény rá. Különben nem nőne az ára sem.
Törölt felhasználó 2020. 02. 10. 13:34
Előzmény: #10923  szieszta
#10924
Nem igaz. BSV t pl ha jól tudom meg tudták támadni nemrégen. Egyszer majd átállnak letéti rendszerre, mint az ethereum akar. Majd ha kiforrott lesz a szisztéma és működik is gondolom ez lesz.
szieszta 2020. 02. 10. 12:34
Előzmény: #10915  Törölt felhasználó
#10923

Ebben éppen ez a borzasztó, hogy semmivel sem növekszik a teljesítménye, csak az áramfogyasztása. Ha duplázódna az ár, kétszer ennyi áramot fogyasztanának, mert még megéri.
Normáliséknál, ha elmennek kirándulni, kikapcsolják otthon a tévét. Itt ha nincs egyetlen tranzakció sem, akkor is csúcsra van járatva, mert csak akkor csöpög belőle a BTC. És oda csöpög a legtöbb, akinek legtöbb a kapacitása, ezért bővít és még több áramot fogyaszt. A konkurencia harc csak erről szól.
Tudom, ez a feltétele a biztonságnak, hogy minél több gépen fusson, de meg kellett volna határozni egy szintet, ami már emberi számítással is tökéletesen biztonságos, nem pedig attól függővé tenni, hogy meg éri-e elfogyasztani az áramot.
Furcsa módon azokat a láncokat sem törik fel, ami mögött nem áll ekkora hadsereg. Ráadásul ha összevesznek, szépen elágaztatják, és mennek a maguk útján.
Ez most a világon a legkisebb hatásfokú rendszer. Főleg úgy, hogy még klimatizálni is kell a bányászfarmokat, mert ez a sok gép megfőne a hulladékhőtől.
mereszZenesz 2020. 02. 10. 11:39
#10922
Mit összetudtok veszekedni :D
easyrider 2020. 02. 10. 08:59
Előzmény: #10919  Törölt felhasználó
#10921
Legalább egymás után közvetlenül ne írj két egymásnak ellentmondó bejegyzést. És igen, bizonyítottuk, hogy a BTC ára korlátlanul tud növekedni, amíg találnak helyet a napelemeknek. Szerintem nem is kell ennél több jó hír mára, mindenki gyűjtögesse amíg ilyen olcsó.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 23:48
Előzmény: #10919  Törölt felhasználó
#10920
😂 Honnan szeded ezeket a zagyvaságokat? Nem zavar hogy épp bikapiac van? Szted azért mert elfele mennek az emberek? Csicsikáljál inkább.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 22:38
Előzmény: #10918  Törölt felhasználó
#10919
"..If more and more people pile into bitcoin in the coming years, the price will keep going up with no limit, and, equivalently, the mining power will keep going up with no limit. .."
.
Szerencsére az aktív külsős, azaz konkrét fiat pénzzel beszálló magánszemély btc-userek száma stagnálni látszik, ezért az árat is csak a garázsrobotok egymás közti vad tetherpörgetése alakítja mostanában. Remélhetőleg végleg leverik 3k (tether) árfolyam alá a közeljövőben, így a bányászattal kapcsolatos energiaprobléma is megoldódna jó időre.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 22:27
#10918
"..Here’s the crux of the problem: There is no upper limit to the price of bitcoin and therefore no upper limit to how much energy and resources could be appropriated to mine bitcoin -- even if we continue to see substantial improvements in the efficiency of new mining machines. 
.
The fact that only 21 million bitcoin can be mined doesn’t limit either the price or the mining power, since the bitcoin algorithm adjusts difficulty upward, with no upper limit, in order to keep mining one block every 10 minutes. If more and more people pile into bitcoin in the coming years, the price will keep going up with no limit, and, equivalently, the mining power will keep going up with no limit. 
.
Even if all bitcoin mining was done with solar power, with no upper limit to the amount of mining that could take place, it wouldn’t be long at current growth rates before literally all available land would be used for solar power and mining. ..."
.
Még több infó is van ott a témáról, ahol ez volt. Magasan kvalifikált cáfolatokat kérnék rá a szakértőinktől. 
.
Egyelőre az a szerencse, hogy a btc tetherben denominált áremelkedése erősen megtorpant a cikk írása óta, és ez kordában tartja a bányászok energiafelhasználását is.
A globális közérdek azt kívánná, hogy ez így is maradjon. Valami azt súgja nekem, hogy így is fog maradni. 
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 22:12
Előzmény: #10914  easyrider
#10917
A másik okostojást nemelemzőt már kitiltották innen, ő nyugdíjasnak vallotta magát  Atyánkat is annak gondoltam eddig. Az talán mentség lenne, nem ebben nőttek fel. Mondjuk a tájékozatlansággal párosuló konteós baromságokra akkor sincs mentség.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 22:09
Előzmény: #10915  Törölt felhasználó
#10916
Kérdezz na!
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 22:09
Előzmény: #10908  Törölt felhasználó
#10915
Csak hogy felfogd ha az aktív emberkéj száma 100 milla kenne hirtelen akkor se nőne a fogyasztás. Nehéz lehet ezt megemésztened. Olvasd el sokszor. Jérdezz ha nem érted. Bár nálad az a gyengeség jele lehet.😂
easyrider 2020. 02. 09. 22:08
Előzmény: #10912  Törölt felhasználó
#10914
Stílusából ítélve, olyan 16 éves mindent jobban tudok a felnőtteknél idióta lehet 😁
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 22:06
Előzmény: #10909  easyrider
#10913
Én harcoltam ellene, de ez egy mocsár, lássuk be, nem nyerhetünk.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 22:05
Előzmény: #10908  Törölt felhasználó
#10912
😂😂😂 És még mindig tudod fokozni a hülyeséget. 😂😂😂 Eskü köszi. Ha akarnál se tudnál nagyobb lámaságokat összehordani. Ennyire hiteles a többi károgásod is, mondom az alapok nincsenek meg neked, de legalább nem is törekszel rá hogy meglegyen. Mókamiki!😂
easyrider 2020. 02. 09. 22:02
Előzmény: #10908  Törölt felhasználó
#10911
Velem ma kétszer is volt dolguk, el is végezték rendesen.
easyrider 2020. 02. 09. 22:01
Előzmény: #10908  Törölt felhasználó
#10910
Nem értem, majd elmagyarázod.
easyrider 2020. 02. 09. 22:00
Előzmény: #10907  Törölt felhasználó
#10909
Azért írok, mert már elfogyott a türelmem csak olvasgatni ezt a sok butaságot :)
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 21:48
Előzmény: #10905  Törölt felhasználó
#10908
Aktív btc felhasználó nem egyenlő wallet regisztrálóval. Erről hallottál már? Vagy érted egyáltalán, hogy mit jelent az a kifejezés, hogy "aktív btc használó"? Nem úgy tűnik. Nekem is van 2 vagy 3 walletem játékból, de velem nem sok dolguk van naponta a bányászoknak, ezt töredelmesen bevallom. És veled? Veled van dolguk? Kétlem.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 21:41
Előzmény: #10904  easyrider
#10907
Kíváncsi vagyok mikor fogy el a türelmed, eddig respekt. De ha elfogy se menj el kérlek.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 21:41
Előzmény: #10902  easyrider
#10906
Úgy tűnik eddig még nem vetted észre, hogy a bányászok nemcsak bányásznak hanem mást is csinálnak a gépeikkel. Mit is??Rád bízom, hogy utána olvass és növekedj tudásban. Azt is rád bízom h. kitaláld, mit jelentene pld. 1 milliárd aktív bitcoin user a jelenlegi 6 millió helyett a bányászok energiafelhasználására nézve. Túl sok reményt egyébként nem fűzök hozzá, h. egyáltalán megérted-e, amit itt írnak.
Na további jó szakértést neked mára.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 21:40
Előzmény: #10901  Törölt felhasználó
#10905
😂😂😂 Itt osztod az észt miközben azt hiszed, hogy a fogyasztása a hálózatnak a felhasználók számától függ? 😂😂😂 Köszi ezen nagyot nevettem. Jól jött alvás előtt. NemelemzőSziesztával mindig belefuttok ilyen hatalmas szarvashibákba. Nagyon vicces komolyan. Mintha én az atomreaktorokról kezdenék okoskodni fizikusoknak. Ráadásul észre se veszitek magatokat. 
easyrider 2020. 02. 09. 21:31
Előzmény: #10903  szieszta
#10904
Ez így van, egy határig. Azokat a gépeket meg is kell venni sok pénzért, van valamekkora gyártási kapacitás, azért is versenyeznek, akármennyi áramot sem tud venni a kapitalista, egy bizonyos mennyiség után az is drágul, ha új tarfóházat kell építeni az utcába, stb. A környezetvédelem meg a bankos meg autós kapitalistákat sem érdekli, arra jó törvényeket kell hozni, hogy megérje CO semlegesen előállítani az energiát.
szieszta 2020. 02. 09. 21:06
Előzmény: #10897  easyrider
#10903
Szerintem ha sikerül valakinek olcsóbban bányásznia, mint a konkurenciának, még több bányászgépet beállít, hogy a közös kosárból még több BTC jusson neki. A mégtöbb olcsóbban kiányászott BTC, még nagyobb nyereséget hoz. Ez a kapitalista világnézet, itt kemény üzletemberek csatáznak, nem jótékonysági szervezetek. Ezeket az urakat nem nagyon érdekli az áramfogyasztás, meg a környezetvédelem, addig nem állítják le a gépeket, amíg van rajta nyereség.A nagyobb hatékonyságú gépeket pluszba telepítik, hogy nagyobb szelet juthasson a tortából.
easyrider 2020. 02. 09. 20:48
Előzmény: #10901  Törölt felhasználó
#10902
OMG, te nagyon nem érted, hogy működik a btc. De mivel türelmes és bitcon szakertő is vagyok, elmondom megint. Az áramfogyasztás 99,9%-a a bányász tevékenységhez köthető. Ez viszont nem függ a felhasználók számától. Pont ugyanannyi izzadtságot igényel egy pár darab, 100 dolláros tranzakciót tartalmazó blokkot kibányászni mint egy teli, 10M dollárost. De attól, ha most még 5M ember letöltene a telefonjára egy bitcoin pénztárca appot, attól csak a hálózati forgalom nőne egy pöttyet, a bányászat áramfogyasztását egyáltalán nem érintené. Egyébként, mint írod ezek a sógorok indokolatlanul sok áramot fogyasztanak, ha 32M venezuellainak is elég lenne, szóval inkább őket kellene lekapcsolni, és meg lenne mentve a világ. Ez volt az irónia (ami humort jelent) helye, már megtanultam, hogy bizonyos szint alatt ez sem érthető.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 19:52
Előzmény: #10892  Törölt felhasználó
#10901
Nem is lőttem mellé a hasraütésszerű becslésemmel. Ezt írta 2019 februárjában egy internetes 'szaklap':
.
"..While active bitcoin users are estimated at 5.8 million, PayPal boasts 235 million active users, Mastercard has 35.7 million American users and another 604 million active international users, and Visa accounts for a whopping 336 million American users and another 736 million users globally.."
.
Tehát mintegy 5.8-6.0 millió aktív btc-felhasználóra jut évente egy teljes Ausztria vagy Venezuela mértékű energiafelhasználás a bányászok részéről (ahogy az egy másik szaklapban olvasható). 
Ausztria lakossága 8.9 millió fő, Venezueláé 32 millió, mindkét ország éves villamosenergia-felhasználása csaknem azonos mértékű. Ha az egész világon a btc volna a fizetőeszköz, a világ közel teljes energiatermelése kizárólag a btc üzembentartására fordítódna.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 19:16
Előzmény: #10893  easyrider
#10900
"..Attól, hogy több az igény btc iránt, nem fogyaszt több áramot, csak többe kerül. "
.
Azért ennek olvasgassál még utána, szerintem. Ki beszélt egyébként, mármint rajtad kívül a "btc áramfogyasztásáról"?  Egyedül a bányásztevékenység növekvő energiaigényéről volt szó abban a hipotetikus esetben, ha a globális btc-használat valamiért nagyságrendekkel megnövekedne. Azért a kettő kicsit más tészta - én szégyellem magam, hogy erre még szót kell itt vesztegetni. De mivel állításod szerint te vagy a kriptoszakértő, majd te eldöntöd.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 17:59
Előzmény: #10894  szieszta
#10899
A nállad okosabb emberek bármikor ellenőrizhetik a hálózatot, ordas nagy hazugságot tolsz. A netet se látta senki mi? Jesszus.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 17:56
Előzmény: #10893  easyrider
#10898
Semmit nem ért belőle hidd el. Az alapok sincsenek meg neki. Meg ki mondta neki vajon, hogy ez egy bolygómegmentő eszköz?
easyrider 2020. 02. 09. 16:38
Előzmény: #10896  szieszta
#10897
Nem csak attól éri meg jobban bányászni, ha többe kerül a btc, hanem akkor is, ha kevesebb áramfogyasztással tudsz ugyanannyit számolni. Ráadásul ez mindig relatív, a többi bányász hatékonyságához képest. Ez a verseny járhat fogyasztás növekedéssel is, csökkenéssel is, és igazából senki nem tudja pontosan, hogy mikor mennyit fogyaszt, csak durva becslések vannak. Amiről te írsz, az csak egy része a történetnek. A valóság viszont a bányászat decentralizációját mutatja egyébként, pár éve még félelem volt, hogy a Bitmain majd jól leural mindent, de azóta csak csökkent a részesedésük, már a vezért is kirúgták.
szieszta 2020. 02. 09. 16:19
Előzmény: #10893  easyrider
#10896

Eddig ez úgy volt, hogy ha többe kerül, jobban megéri bányászni és annál többen csatlakoznak. Akkor több felé oszlik az elővarázsolt BTC, ezért minél nagyobb kapacitással kell bányászni, így ez egy öngerjesztő folyamat, csakis növekedő áramfogyasztással.
Itt az áramfogyasztás csak akkor csökken, ha bezuhan az ár és többe kerül kibányászni a BTC-t, mint amit kapnak érte, így vagy idejében kiugranak, vagy csődbe mennek.
A legnagyobb bányászfarmok így fogják kisöpörni a kisebbeket, lehet végül csak egy marad.
easyrider 2020. 02. 09. 16:19
#10895
Az hisz az összeeseküvés elméletekben, aki még életében nem próbált 1 embernél többet rávenni valamilyen összehangolt cselekvésre.
szieszta 2020. 02. 09. 16:08
Előzmény: #10892  Törölt felhasználó
#10894
Ez nem eszköz, csak egy lábnyom. Mint a yeti, soha nem látták, de a lábnyoma alapján mindent tudni vélnek. Satoshi erre a jó példa, ki tudja milyen szervezet bújik meg mögötte.
easyrider 2020. 02. 09. 15:46
Előzmény: #10891  Törölt felhasználó
#10893
Attól, hogy több az igény btc iránt, nem fogyaszt több áramot, csak többe kerül. Az asic chipek fejlesztése pedig pont az adott teljesítménnyel kiszámolható hashek számának növekedését jelenti, tehát ad absurdum az áramfogyasztás még csökkenhet is, ha a bányászok fejlesztenek.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 14:45
Előzmény: #10891  Törölt felhasználó
#10892
A 'néhány tucat millió' inkább csak néhány millió lehet a valóságban. De lehet h. még az is erősen túlbecsült szám. Ez egy olyan virtuális eszköz, melynek az adatai és tulajdonságai is csupán virtuálisak.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 14:38
Előzmény: #10889  easyrider
#10891
Néhány tucat millió (ha van annyi egyáltalán) btc-ben érdekelt és abban spekulálgató személy mellett ma 'még csak' 1 közepes országnyi energiát használ el a btc-bányászat. Mi lenne, ha hirtelen 100szor ekkora igény jelentkezne a btc iránt? 
.
Ha a btc léte nem segít, hanem csak lényegesen tovább ront a bolygó energiafelhasználási mérlegén, akkor mire jó egyáltalán ez az egész a megrögzött fiat-ellenes lózungok hőbörgésén kívül? Mert hogy azon kívül semmilyen gyakorlati hasznossága sincs, az eddigi szerepléséből már jól látható.
easyrider 2020. 02. 09. 14:01
Előzmény: #10883  Törölt felhasználó
#10889
Az áramfogyasztás környezetkímélővé alakítása messze túlmutat a bitcoinon, az csak csepp a tengerben. Én sem hoztam fel a bankrendszer csilivili irodaházainak légkondijait, de azoktól is meg lehetne ebben az esetben szabadulni. És akkor gondoljunk még arra is, hogy a világon autók szazmillióit is épp elektromosra akarjuk átállítani, az sem lesz kis kihívás.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 09. 13:16
Előzmény: #10887  Törölt felhasználó
#10888
Elgondolkodtató amit írsz.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 12:43
Előzmény: #10879  Tazsomaru
#10887
"..Ha most összegyűjtenék egybe a létező összes vagyont és azt szétosztanák egyenlő arányban az emberek között, néhány éven belül megint lennének gazdagok és elszegényedettek, és az idő múlásával egyre nagyobb lenne a különbség.."
.
Jó gondolat, nagyon valószínű, hogy ez így történne. 
A btc-nél a rendszer üzemeltetőinek és a hőskorszakbeli első felhalmozóknak persze semmi problémájuk sem volna azzal, hogy egy (elvileg is kivitelezhetetlen) globális btc-áttörést követően senki által nem elszámoltatható ismeretlen magánszemélyek kevesebb mint 1 százaléka birtokolná a Föld új fizetőeszközének több mint 90 százalékát, melynek bányászata és napi működtetése nem mellesleg ekkorra már felzabálná a globális energiatermelés mintegy felét-kétharmadát.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 09. 12:32
Előzmény: #10885  Törölt felhasználó
#10886
Természetesen ez következik belőle.. Nem kell hozzá BTC. Nálam az alkalmazott tudás mellékterméke a jólét.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 12:23
Előzmény: #10884  Tazsomaru
#10885
Egy idő után jobban is szeretnél élni mikor már szénné fektettél magadba.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 09. 12:16
Előzmény: #10878  Törölt felhasználó
#10884
Amit magadba fektetsz be, arra nincs hatással egy tőzsdei összeomlás. A megfelelő tudással felvértezve, egy befektetőnek az álmai vállnak valóra egy piaci összeomláskor. Te is örülnél, ha holnap 3000 alatt tudnál BTC-t venni. Vagy nem?
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 12:13
Előzmény: #10874  easyrider
#10883
"...épp az a baja a világnak, hogy a növekedés miatt elhasználjuk az összes erőforrást és tönkretesszük az ökoszisztémát, klímát).."
.
Játsszunk el egy pillanatig a gondolattal, hogy a btc hirtelen mégiscsak elsöpörné a pénzügyi rendszert. A fenti mondatod ebben az esetben hogyan volna értelmezhető a btc-bányászat már most is abszurd energiaigényének ismeretében?
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 12:10
Előzmény: #10881  Törölt felhasználó
#10882
Mennyi megkeseredett ember gyűlik össze ebben a kicsiny topikban. Inkább hazudnak maguknak, mindenkinek, csak az igazukat támasszák alá. Nice.
Törölt felhasználó 2020. 02. 09. 12:08
Előzmény: #10879  Tazsomaru
#10881
Azokon nem akik mindent elvernek, de a takarékoskodókon tud jó eséllyel.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek