Topiknyitó: Portfolio 2013. 08. 21. 06:20

Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?  

Ugrás a cikkhez
A pénzügyi válság kitörése után, 2009-ben a Bitcoin feltalálásával kiszabadult a szellem a palackból: az emberiség többé már nem fogja elfelejteni, hogyan kell egy központi felügyelet nélküli virtuális pénzt létrehozni. Blummer Tamás Bitcoin...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=188046
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 18:27
Előzmény: #10799  Tazsomaru
#10800
https://kriptoakademia.com/2019/07/24/hodl-gang-kozel-4-millio-darab-btc-t-legalabb-5-eve-nem-mozditottak
Tessék itt vannak a tények nagymenő. Látom már nem számít így, hogy az orrod alá dörgölik és cáfolnak is vele.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 08. 18:21
Előzmény: #10798  Törölt felhasználó
#10799
Semmit. Nincs jelentősége. Mint írtam a speki nagy része elveszíti a pénzét, ez csak idő kérdése. Ez tény. A speka király Livermore is elveszítette vagyona jelentős részét és öngyilkos lett. Ez is tény. Most sok kereskedőnek Ő a példaképe. Vigyázz a "pénzedre"!
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 18:13
Előzmény: #10797  Tazsomaru
#10798
Mit is? 
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 08. 18:11
Előzmény: #10796  Törölt felhasználó
#10797
Amíg nem támasztod alá valamivel, addig nem tények, csak hülyeségek. Nekem nincs kedvem hülyeségeken vitatkozni.
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 17:55
Előzmény: #10795  Tazsomaru
#10796
Pár napja bekinkeltem. Ki lehet mutatni a láncból, hogy melyik coin mióta nem mozdult. Nem linkelném be neked megint.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 08. 17:44
Előzmény: #10793  Törölt felhasználó
#10795
Ezeket a tényeket mivel tudod alátámasztani? 
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 08. 17:42
Előzmény: #10792  Törölt felhasználó
#10794
Általában igen. Jelentős részét befektetem, a maradékot elköltöm. Szerintem ez a normális. Ostobaság lenne egy malacperselybe beleszórni. Utána csak mérgelődnék, hogy a 20forintos fagyi, most 350.
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 17:35
Előzmény: #10791  Tazsomaru
#10793
Tények. Tudom ezzel vitatkozni nem tudsz így inkább előadod a cirkuszt. Rengetegen sokáig tartották és jól jártak vele. Sztem te nem vagy köztük. 😂
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 17:33
Előzmény: #10790  Tazsomaru
#10792
Szval a fizetésed teljes mértékben elköltöd csontra mindig? 😂 Na persze.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 08. 17:33
Előzmény: #10789  Törölt felhasználó
#10791
" A népek fele évekig tartja."
:DDDD
Ez is jó!
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 08. 17:31
Előzmény: #10787  Törölt felhasználó
#10790
"Számos országban gázt is fizethetsz vele sört Magyarban is."
:DDDD
Ezzel most jól megnevettettél!
Miért néznék hosszabb trendet egy csereeszközben. Csak addig van nálam, amíg valami másra cserélem, vagy befektetem valamibe, ami mégtöbbet termel. 
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 17:26
Előzmény: #10788  Tazsomaru
#10789
Ebben nem lennék biztos. A népek fele évekig tartja. Kisebb hozamot elértek vele. A vállalkozásokat meg ne keverd ide. Más tészta.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 08. 17:24
Előzmény: #10782  Törölt felhasználó
#10788
Nem tudhatom, hogy kinek mekkora hozamot sikerült elérnie BTC kereskedéssel az elmúlt 5 évben, de biztos vagyok benne, hogy az ezzel foglakozó vállalkozások sokkal nagyobb bevételre tettek szert a jutalékokból. A spekák többsége nullázza a számláját 5 év alatt. 
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 17:20
Előzmény: #10785  Tazsomaru
#10787
Már miért ne tudnád? Azért mert tájékozatlan vagy még nem így van. Számos országban gázt is fizethetsz vele sört Magyarban is. Elterjedése meg idô kérdése.
Nem vitte? 😂 Persze ha vettél volna időben nem így gondolnád. A Hufot nem rángatják? 😂 Valamiét sosem a hosszabb trendet nézed hogy sokkal többet tudsz venni érte mint 5 éve. Ferdítesz magyarul, csúsztatsz.
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 17:16
Előzmény: #10780  Tazsomaru
#10786
Jajj, már megint  lefele építetted magad. Elhiheted btct több helyen fogadnak el mint HUF ot. Már most. Amiket meg írtál btcvel is meg lehet tenni. Tök jó hogy van egy ember aki szereti, hogy a ma munkájáért megkapott pénz már középtávon se ér semmit. S ez szted jó. Támogatod kb. az adósrabszolgaságot, amire épül a rendszer jelenleg.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 08. 17:12
Előzmény: #10779  Törölt felhasználó
#10785
 - Hiába a világ legbiztonságosabb hálózata, ha semmire nem használható spekuláción és a magas jutalékok beszedésén kívűl. Nem tudok érte vásárolni semmit amire szükségem volna, nem tudom a számláimat kifizetni vele és még az is előfordulhat, hogy ami a hónap elején hozzám kerül BTC, azért csak fele annyit fogok kapni a hónap végén. Ez így elég nevetséges, mint pénz.
 - Az infláció egyáltalán nem zavar, kezelhető rossz.
 - Az zavar, ha a spekák rángatják az árfolyamot, de ezért van a jegybank, hogy fellépjen ez ellen.
 - Valójában azon kívűl, hogy egy rossz spekulációs eszköz most a BTC, semmire nem vitte 12  év alatt, mint pénz.
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 17:12
Előzmény: #10777  easyrider
#10784
Ennél szebben rátapintani a lényegre.Gratula!
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 17:11
Előzmény: #10776  pitcairn2
#10783
Leírták alul, hogy azok miért nem érnek semmit. Látom haragszol a btcre. Csak bem beszéltek neked róla 2012 környékén? És nevettél nagyokat rajta akkor is? Bosszantó lehet.
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 17:09
Előzmény: #10775  Tazsomaru
#10782
Rossz? 😂 Elmúlt 5 év hozama megvan?
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 17:04
Előzmény: #10773  easyrider
#10781
Btc-s részével egyetértek. Teslával nem. Persze utolérhetik de az nagyon nem mostanában lesz. Aksi terén áprilisban állnak elő az újításaikkal amik nagyot fognak szólni. A konkurencia eközben most tart kb a 2012 es Tesla aksi szintjén. Tehát 10 éven belül nem hozzák be őket ezt garantálom neked. Szoftver terén meg még inkább le vannak maradva a többiek és a jövő autójában az lesz a nagy dolog meg az önvezetés, nem maga a vas. Ezek mellett a gyártástecnhnológiában is innovatívak illetve aksikat is ők gyártanak a legolcsóbban. Plusz jó értelemben diktatórikusan vezetik, gyorsabban reagálnak kb. mindenre. A mostani gyárak gyártásminőségben tudnak csak többet aztán ennyi. Kicsit még szar a Teslák illesztése, de a hibarátájuk már drasztikusan csökkent. Szval ezt könnyebb negtanulni mint a szoftveres aksis lemaradást behozni. Eleve már annyi adattal bírnak amit nem lehet behozni, ez kell az önvezetéshez. Ugye minden autó árnyék módban gyűjti az adatokat. De hosszú lenne leírni. Ha bele akarod ásni magad olvasd el a http://www.villanyautosok.hu n a teslás cikkeket. Színvinalasak nagyon, le fog esni az állad sztem pár dologtól. A mainstream média pl. megírja hogy hú esett az usa értékesítés 19 ben, azt nem írják hogy mert 18 ban csak usára termektek 19 beb meg usa plusz eu is. Másik hogy esik a norvég eladás. Igaz csak nem írják oda hogy azért mert 6 hetet usának gyártanak 6 hetet eunak meg Kínának. Így egy egy hónapban persze h beesik az eladás. Mondom érdemes olvasni. Ettől független a mostani egy buborék kb 250-300 ra várom vissza az árfolyamot aztán irány az 1000 dodó 5 éven belül válsággal együtt is.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 08. 17:00
Előzmény: #10777  easyrider
#10780
Miért átverés a Forint és miért nevetséges? Amit a hónap elején kifizetnek jövedelmet azt az ország területén mindenhol elfogadják csereeszköznek. Vásárolhatsz érte, kifizetheted a számláidat. A következő hónap elejéig ugyanazt megfogod érte kapni. Senki nem erőszakolja rád, hogy tárold. Befektetheted a vállalkozásodba, vagy akár más vállalkozásába (részvény, kötvény), amik még több Forintot termelnek. Persze mindig lesznek olyanok, akik felháborodva írják, hogy a valamikor 20forintos fagyi most 350forint, ahelyett, hogy fagylaltot árulnának., de ezeken a BTC sem fog segíteni.
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 16:45
Előzmény: #10772  Tazsomaru
#10779
Lol. A világ legbiztonságosabb hálózata, mi kell neked mögé még? A vola nagy de csökken folyamatosan. Gondolom dollárnál meg társainál nem zavar az infla, országunkban ez kb 10%. Az se zavar ha spekák rángatják az árfolyamot. Egy 10 éves cucctól mit vársz amúgy? Nagyon sokra vitte ennyi idő alatt.
goldi 2020. 02. 08. 15:29
Törölt hozzászólás
#10778
easyrider 2020. 02. 08. 15:09
Előzmény: #10776  pitcairn2
#10777
Forint is van, meg román lej, meg venezuelai bolivár, meg volt pengő is régebben, ezek is elég nevetségesek,  a politikusok úgy manipulálják őket, ahogy akarják, nyomtatják a haveroknak, mégis sokan rajonganak, rajongtak értük, hajlandóak egész hónapban dolgozni értük. Ez az igazi átverés.
pitcairn2 2020. 02. 08. 14:37
Előzmény: #10775  Tazsomaru
#10776
a coinmarketcap-on már közel 5100 ilyen "pénz" van
osztódással szaporodik ez a hulladék...
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 08. 13:14
Előzmény: #10774  easyrider
#10775
Hasonlóan gondolkodunk. Én is időt adok neki, hogy kialakuljon. Nem állítom, hogy nem lehet belőle pénz, de jelenleg csak egy rossz speka eszköz. Mikor már sok-sok világcég BTC-ben, vagy akár Librában fizeti ki az alkalmazottait, valószínűleg én is abban fogom kapni az osztalékot tőlük.
easyrider 2020. 02. 08. 12:48
Előzmény: #10772  Tazsomaru
#10774
"A pénznek érték tárolásra és érték mérésre is alkalmasnak kell lenni."
Szerintem is, én is ezt írtam. Annyi a különbség, hogy te azonnal számon kéred ezt, én adok még időt neki, hogy kialakuljon. A szükséges feltételek megvannak.
easyrider 2020. 02. 08. 12:43
Előzmény: #10767  Törölt felhasználó
#10773
Offtopic, de nekem a Tesla sztori nem ennyire egyértelmű, el is adtam most, mert kísértetiesen hasonlított nekem a 2017-es BTC buborékra. Ha ugyanaz lesz a folytatás, majd lehet, hogy visszaveszem :) De a Teslánál értelmezhetőbb a konkurencia, az nem egy egyszeri és megismételhetetlen decentralizált protokoll. A technológiája simán átszivároghat a konkurenciához lassan és a Teslától függetlenül is értelmezhető egy elektromos autó ami 600km-t megy és 2sec alatt gyorsul százra. A Bitcoin technológiájában nincs semmi titok, de a Bitcoinnal megegyező biztonságot képviselő altcoint nem lehet csak úgy beindítani egy gombnyomással, a hatalmas kínálat miatt pedig a próbálkozók egymást ölik meg mielőtt bárhova jutnának a növekedésben. A Bitcoin azért élte túl az első pár évét, mert a radar alatt volt, alig valaki értette, hogy mi lesz belőle. Utána meg már elpusztíthatalanná vált. Az autógyárak nem így működnek.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 08. 12:41
Előzmény: #10763  easyrider
#10772
"A Bitcoin hálózaton, ha egy tranzakció bekerült a blokkláncba, akkor nincs az a hatalom, számítási kapacitás, ami azt ott meg tudná változtatni. Ennyi a lényege. és ez kell ahhoz, hogy pénznek, értéktárolónak lehessen használni. "
----
Szerintem nem ennyi a lényege. Ez csak arra elég, hogy néhány embert meg lehessen vezetni. A pénznek érték tárolásra és érték mérésre is alkalmasnak kell lenni. A BTC jelenlegi volatilitás mellett erre alkalmatlan. Ezek mellett fizetésre is kellene tudni használni, de nincs mögötte semmilyen intézményi rendszer. ami ezt garantálná. Hiába emelkedik az elfogadó helyek száma, ha az emberek zömének egyetlen szatosija sincsen. Egyelőre ez így nem pénz, csak spekulációs eszköz, de abból is a minősíthetetlen fajta, mert semmilyen felügyelet nem védi a spekiket.Ne érts félre, én is örülnék, ha egyszerűbbé, gyorsabbá, olcsóbbá válna a jelenlegi fizetési rendszer egy digitális eszköz segítségével, de egyelőre ezt nem látom a BTC-ben.
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 12:32
Előzmény: #10768  Törölt felhasználó
#10771
Abból erőt meríthetsz, hogy Szieszta úr is 2 dollár óta mondja, hogy nincs értéke. A piac meg nem akarja észrevenni valamiért. :) Buta piac. :) Több mint 10 éve..Remélem shortolod akkor ha már ennyire biztos vagy a dolgodban ha nem akkor megint csak üres fecsegés ez így..
easyrider 2020. 02. 08. 12:31
Előzmény: #10768  Törölt felhasználó
#10770
"Hogy semmi másra nem jó, csak arra, hogy vallásos áhítat mellett őrizgessék a hívek, hátha egyszer majd ők is százszor drágábban rá tudják sózni az új balekokra. "
Pontosan leírtad az ún. "pénz", vagy a nemesfémek, műkincsek, veterán autók értéktároló funkcióját. Látod, megy ez. Persze ezen kívül minden másra is jó, amire az előbbiek korlátozottabban, szóval jobb náluk gyakorlatilag minden tulajdonságában. Egyedül a széleskörű elfogadottsága hiányzik, de nem is lehet csodálkozni, amikor még csak 11 éves. Majd szép lassan betör az értékcsere (medium of exchange) és az elszámolási egység (unit of account) területekre is. Csak ne legyünk türelmetlenek, sokkal nagyobb és öregebb versenytársakkal kell megbírkóznia. (Lásd a topik címét)
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 12:29
Előzmény: #10768  Törölt felhasználó
#10769
Nevetséges vagy, meg van oldva, hogy úgy tudsz digitálisan egy jelet továbbítani, hogy abba nem tud senki belepiszkálni és mindenki elfogadja. Mindezt olcsón, gyorsan, transzparensen. Ahogy a btc szakértő is leírta a cikkben azt tudja mint az arany csak még többet és mindezt digitálisan egy digitális korban és ráadásul véges számú. Lássuk be ha szerinted ezek nem értékek egy digitalizált világban akkor a baj nem nálunk van. :) Azt még mindig nem sikerült tényekkel alátámasztanod hogy miért 0 az értéke! Elhiszem, hogy be van ez neked csípődve, meg a körömszakadtákig fogod ezt mondani, de nem gondolod, hogy hitelessebb lenen a műsor ha alá is támasztanád amit mondasz? Tényekkel.
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 12:00
Előzmény: #10763  easyrider
#10768
"..Ennyi a lényege. és ez kell ahhoz, hogy pénznek, értéktárolónak lehessen használni. ."
.
Pontosan ezzel van probléma a btc-nél. Hogy semmi másra nem jó, csak arra, hogy vallásos áhítat mellett őrizgessék a hívek, hátha egyszer majd ők is százszor drágábban rá tudják sózni az új balekokra. 
Ez nem pénz, hanem sokkal inkább 'tulipánhagyma'-sajátosságú eszközféleség. Zéró az értéke és a hasznossága, de jelenleg ehhez még értelmezhetetlen ár tartozik. Egyszer ennek az ár/érték ollónak össze kell majd csukódnia, mégpedig az 'érték' irányába. És mivel eleve zéró az értéke, így nyilván értéktárolásra sem alkalmas.
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 11:03
Előzmény: #10766  Törölt felhasználó
#10767
Pont ez volt a Teslánál is, sokaknak csak most esett le a story. Eddig azt hitték csődbe megy, ami eleve nehezen ment volna neki, mivel kb. irdatlan mértékben tudott volna még bevonzani friss tőkét. Azért azt a bolond is látja, hogy 5-8 évvel a mezőny előtt vannak annak ellenére, hogy még nem érték el a szükséges gyártási volument az állandó profitabilitáshoz.
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 10:54
Előzmény: #10765  Törölt felhasználó
#10766
Az ugye megvan, hogy azért mert te nem tartod hasznosnak, pon tosabban nem terjed a tudatod odáig, hogy felfogd a hasznosságát annak ellenére, hogy többször elmondtuk már neked, na ennek ellenér erről pár millió ember nem így gondolkozik, maroknyi úgy ahogy te, de azok is sorra látják be hibájukat ez ügyben. 1 milla Usd-nél mi lesz a mondókád? Lufi? Hőlégballon? Zeppelin?
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 10:44
Előzmény: #10763  easyrider
#10765
ezt írod: "..Egy konténercég vagy bármilyen vállalat által futtatott blockchaint az adott üzemeltető bármikor tudja manipulálni, bármikor kimaradhat pár konténer, megváltoztatható a múlt, újaírható az egész lánc. Viszont legalább teljesen új szoftvereket lehet feljleszteni, mert más az interfész, itt is lehet sok pénzt forgatni, konferenciákon villogni. Csak épp parasztvakítás az egész.."
.
Véleményem szerint inkább a piaci szereplőkre kell bízni, hogy ők a gyakorlatban jól és gazdaságosan használható blockchain-alapú alkalmazásokat tartják-e parasztvakításnak, vagy pedig a 0 gyakorlati hasznosságú bitcoin-t. Lásd ehhez zenészkolléga lenti cikkét is.
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 10:22
Előzmény: #10763  easyrider
#10764
Szépen összefoglaltad nekik, de hidd el nem fognak hinni neked. Mert akkor senki nem figyelne rájuk. Kérle írj ide többet ha időd engedi! Hiány van itt normális kommentekből de nagyon.
easyrider 2020. 02. 08. 09:54
Előzmény: #10757  Törölt felhasználó
#10763
Ez totál marketing bullshit. A papírmunka kiváltására egy commodore 64 is hatalmas előrelépés. Hogy 2020-ban a konténerszakma még a papírmunkánál tart, annak biztos van oka (papíron könnyű csalni), de ennek semmi köze ahhoz, hogy mire jó a blockchain. Mivel én kriptoszakértő vagyok, elmondom én is a véleményem, még idéznem sem kell sehonnan.
Egy konténercég vagy bármilyen vállalat által futtatott blockchaint az adott üzemeltető bármikor tudja manipulálni, bármikor kimaradhat pár konténer, megváltoztatható a múlt, újaírható az egész lánc. Viszont legalább teljesen új szoftvereket lehet feljleszteni, mert más az interfész, itt is lehet sok pénzt forgatni, konferenciákon villogni. Csak épp parasztvakítás az egész.
A Bitcoin hálózaton, ha egy tranzakció bekerült a blokkláncba, akkor nincs az a hatalom, számítási kapacitás, ami azt ott meg tudná változtatni. Ennyi a lényege. és ez kell ahhoz, hogy pénznek, értéktárolónak lehessen használni. Ehhez viszont az kell, hogy rettentő sok, egymástól független, egymásban sem bízó node és bányász dolgozzon rajta. Ők viszont csak akkor fognak dolgozni, ha ezért valamit értéket kapnak cserébe. Ezért kell, hogy a bitcoinnak értéke legyen. És itt bezáródott a kör. Ha a kör bármelyik eleme hiányzik, összeomlik a biztonság. Ez az amit az altcoinok többsége és az ilyen céges blockchainek nem tudnak. Amit azok tudnak, azt minden szempontból jobban, gyorsabban, megbízhatóbban, olcsóbban megoldja egy sima Mysql szerver is.
Törölt felhasználó 2020. 02. 08. 09:50
Előzmény: #10761  mereszZenesz
#10762
Lehet, hogy igaz, de mindig megmagyarázzák valamivel, miközben az árfolyam elég szépen 4 éves periódusban mozog és ugyanazt a mintát veszi fel eddig, mint az előző ciklusban. Ebbe kb. a kínai elnök blokklánc felé nyitása zavart csak be ebben a ciklusban, de az már korrigálódott is.
mereszZenesz 2020. 02. 08. 09:17
#10761
A mostani emelkedéssel kapcsolatban nekem is voltak hasonló gondolataim ezért nem is vettem bele...
https://www.bitcoinbazis.hu/felbukkant-a-bitfinex-bitcoin-balna-a-9800-dollaros-bitcoin-csak-manipulacio/
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 14:00
Előzmény: törölt hozzászólás
#10760
Ez valami vírus? Ki mert rámenni a linkre? :)
loganriley 2020. 02. 07. 13:58
Törölt hozzászólás
#10759
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 13:49
Előzmény: #10757  Törölt felhasználó
#10758
Jól kimásoltad a cikket, gratula! Lehet hogy akár 2 percig is gugliztál érte. :)
"Ami szinte biztosnak látszik, az az, hogy a Bitcoin, mint blockchain alkalmazás, zsákutcába futott, és még most is csak előrefelé akarna szaladni."
Ezt amúgy abból látod hogy emelkedik az árfolyam? Vagy hogy nő a felhasználása szerte a világban? Nő az aktív tárcák száma? Nő a hálózat biztonsága? Nő a tranzakciószám? Szóva ezekből jutottál erre a következtetésre? Érdekelne minket hogy honnan jön ez a nagy sületlenség. Tudod, tényekkel kéne bizonyítani az állításaid! De csak akkor ha nem akarsz még hiteltelenebbnek tűnni. 
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 11:04
Előzmény: #10754  easyrider
#10757
"Magyarázd már el légyszi, hogy a blockchain mire jó, ha nem Bitcoin? Miben különbözik egy sima adatbáziskezelőtől vagy excel táblától?..."
.
Te vagy a kriptoszakértő és mégis engem kérsz meg, hogy magyarázzam el neked a blockchain előnyeit Bitcoin nélkül? Ezt igencsak különösnek tartom. De üsse kő, legyen.
.
A dán Maersk nevű óriás szállítmányozási cég néhány éve blockchain platformon utaztatja világszerte a konténerállományát. Ez az állomány nem kicsi, mintegy 3.5 millió darab konténert jelent. Ezáltal teljesen kiküszöbölték a konténermozgással korábban együttjáró gigantikus papírmunkát.
Több nagy közúti szállítmányozó cég is blockchain-alapú fejlesztésekbe kezdett, lehet h. már üzembe is állt közülük néhány.
A supply-chain jellegű tevékenységeknél elvileg bárhol érdemes lehet megfontolni valamiféle blockchain alkalmazást, már ahol az üzemméret nagysága ezt lehetővé vagy szükségessé teszi.
Az automata gyártósorok működtetése szintén hatékonyabb lehet blockchain-platformon mint a korábbi megoldásokkal.
.
Ez csak néhány lehetséges alkalmazási terület, számtalan egyéb esetben elgondolható ezeken kívül is. A gazdaság szereplői majd eldöntik, hogy nekik mire lehet jó.
.
Ami szinte biztosnak látszik, az az, hogy a Bitcoin, mint blockchain alkalmazás, zsákutcába futott, és még most is csak előrefelé akarna szaladni.
Törölt felhasználó 2020. 02. 07. 10:24
Előzmény: #10754  easyrider
#10756
Fogalma sincs hiába kérdezed. Egyébként személy szerint azoknál a tevékenységeknél várok sokat ethereum és társaitól és az erre épülő szolgáltatásoktól (pl. inlock) ahol a felesleges harmadik felet ki lehet iktatni, így spórolni lehet egy csomót. Példák: Ügyvédi letét, szavazások, földhivatal, közjegyző, hitelezés, biztosítások, vagy akár egyik kamion is fizethet a másiknak a szélárnyékét cserébe, automatikusan. Rengeteg lehetőség van, de kétségtelenül a legnagyobb dobás a btc a tulajdonságai miatt. A nemrég idézett portfolios interjú remekül összefoglalja, hogy miért.
easyrider 2020. 02. 06. 23:31
Előzmény: #10754  easyrider
#10755
bocs, Inlockot :)
easyrider 2020. 02. 06. 23:30
Előzmény: #10747  Törölt felhasználó
#10754

Magyarázd már el légyszi, hogy a blockchain mire jó, ha nem Bitcoin? Miben különbözik egy sima adatbáziskezelőtől vagy excel táblától?
Egyébként sajnos 8Milliárd embernek még a LN is kicsit kevés, mert elég sok idő lenne legalább 8Milliárd LN csatornát megnyitni. Szóval még kellenek L3-as, custodial megoldások is, amik már eléggé bankszerű képződmények lesznek. Viszont, valljuk be, 8Milliárd embertől nehéz is elvárni, hogy privát kulcsokat kezeljenek biztonságosan, ahogy aranyrudakat sem tárol otthon a legtöbb ember.
Tehát a pénzügyi rendszer elsöprése még nem holnap lesz, és nem is lesz olyan látványos, (forint helyett forint stabli coin egy BTC oldalláncon?) de szép lassan történik. Én már szinte napi szinten segítek embereknek walletet telepíteni, megtenni az első lépéseket. De említhetném az Inlocokot is, ami a hitelezés-betétkezelés területén fejlődik rakéta sebességgel, itt Magyarországon.
szieszta 2020. 02. 06. 22:19
#10753

Igaz, a tether kapitalizációjának a töredéke, de ez is jócskán be van izzítva.
https://coinmarketcap.com/currencies/trueusd/
-ennek a kapitalizációjának több mint az 5-szöröse forog.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 22:14
Előzmény: #10736  mereszZenesz
#10752
Tényleg reménytelenek :) Csak a tether csak azzal álmodik. Kicsit se csípődött be. :) Lásd ezen hsz alatt. :)
szieszta 2020. 02. 06. 22:10
#10751

A tether forgalma 47 milliárd felett! Emelkednek is az árfolyamok.
Azt sem értem, hogy itt van mindig eladó tether? Ha csökken a BTC árfolyam, gondolom mindenki tetherbe akarna menekülni, akkor jut mindenkinek? Vagy csak a kereskedő robotok adogatják egymás között?
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 22:03
Előzmény: #10748  Tazsomaru
#10750
Ugyanezt írtam le szövegesen, de nagyon meg lettem érte szólva a 'profi' szektatagok részéről.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 19:05
Előzmény: #10747  Törölt felhasználó
#10749
Ismét sikerült egy nálad okosabb ember iszonyat jól és közérthetően összeszedett gondolatait leköpködnöd. A kérdésed nem is értelmezhető naprakészebb tudással rendelkező embernek. Miért is ne tudná kiszolgállni? Hallottál már az LN ről? A többi fejlesztéssel nem is terhellek. Látod, megint a tájékozatlanságból adódó értetlenkedés. A skálázódásról is írtunk már itt, arról is hogy a többi coin sem modernebb csak vakítanak. Amúgy miért ne fejlesztenék akkor olyanná btct?
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 06. 18:46
Előzmény: #10726  szieszta
#10748
Hogy működik az USDT?   ;)
https://www.youtube.com/watch?v=ecLD07LpN8k
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 18:30
Előzmény: #10744  zotyó
#10747
A cikkben megszólaló személy sokmindenről beszél, de nagyon keveset mond. Ezzel egyébként nincs egyedül a bitcoin-hívő "közösség" médiáiban megjelenő publikációkat tekintve.
.
Nem foglalkozik pld. a bitcoin, mint reménybeli 'elsöprő' világpénz praktikus napi üzemeltetésével. Hogyan fogja tudni kielégíteni a bitcoin platformja 8 milliárd ember napi pénzügyi igényeit? Plusz amellett a teljes világgazdaság napi pénzügyi igényeit? Ezekről máshol sem olvastam eddig semmiféle projekciót, kivéve olyasmiket, hogy "ha majd odaértünk, akkor az is meg lesz oldva". Hát ez még viccnek is kevés.
.
A cikk kissé rejtjelezve említi, hogy az igazán nagy dobás a blockchain. Persze jó hívőhöz méltóan ezt is csak btc-bázison tudja elképzelni a jövőben. Pedig itt is többször leírtuk már, mi szkeptikusok, hogy a nagy dobás valóban a blockchain, és nem pedig az őskokorszaki fejlettségű platformon döcögő bitcoin.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 17:58
Előzmény: #10744  zotyó
#10746
Wow ezt a cikket még nem is láttam, köszi! Abban nem adok igazat, hogy nincs jele, akár ez is lehet belőle, de most úgy látszik inkább hogy hosszabb szimbiózisos időszak következik. A stabilcoinoknak ebben nagy szerepük van.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 17:54
Előzmény: #10742  Törölt felhasználó
#10745
Kiváncsi lennék az átvertek közül hányan olvasnak gazdasági híreket, mnb figyelmeztetéseket.
zotyó 2020. 02. 06. 17:52
Előzmény: #10740  Törölt felhasználó
#10744
"Azóta elég sok idő eltelt, de semmi nyoma, hogy a Bitcoin el akarná, vagy el tudná söpörni a pénzügyi rendszert. Ami azt illeti, ettől egyre távolabb látszik kerülni. Tehát eddig a szkeptikusabb hozzászólóknak volt igazuk."
A fenti mondataid megállják a helyüket. Ugyanakkor abban az időben sokan megkérdőjelezték a rendszer hosszútávú életképességét, ebben viszont idáig nem volt igazuk a szkeptikusoknak, a Bitcoin jól működik, és napról-napra bizonyítja elpusztíthatatlanságát. És akkor az árfolyamról még nem is beszéltünk, ami akkoriban 120 USD környékén járt.
Emellett a topik címe napjainkban egy szomorú aktualitással bír, hiszen az egy idézet Blummer Tamástól, aki nemrég hunyt el.
Ime az akkori írása:
https://www.portfolio.hu/uzlet/20130821/csak-ido-kerdese-hogy-a-bitcoin-elsopri-a-penzugyi-rendszert-188046
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 17:51
Előzmény: #10740  Törölt felhasználó
#10743
Ami azt illeti, ettől egyre távolabb látszik kerülni.
:):):)
Ezt alátámasztanád tényekkel, grafikonokkal, hírekkel, bármivel? Értem én hogy a hasadra csapsz, de ezzel nem sok mindenkit győzöl meg. Csak mert én prezentáltam már ezeket az ellenkező oldalról. Növekvő tranzakciószám, hash, tárcaszám, elfogadóhelyszám, btmek. Coinok felé nyitása nagy cégeknél, államoknál. Több országban a kriptovilág támogatása törvényekkel alátámasztva.
Az a topik nem elsüllyedt hanem lusta vagyok vele foglalkozni.
Hidd el nagyon boldogak lennék ha végre alátámasztanátok a negatív várakozásaitokat btcvel kapcsolatban. Tényekkel! Ez az ami nem megy. Az nem alátámasztás hogy szerinted meg konspirációs elméletek amiknek közük nincs a valósághoz. Mint amit tethernél előadtál. Van azzal baj épp elég csak nem úgy ahogy előadtad és nem az. Szóval várjuk a tényekkel alátámasztott ellenvéleményeket is. Persze nehéz dolgod lesz, mert a fentebb felsoroltakat nem tudod negatív színben láttatni. 
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 17:32
Előzmény: #10740  Törölt felhasználó
#10741
oefiv= pedig. Telóról nyomkodok, elnézést.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 17:31
Előzmény: #10739  Törölt felhasználó
#10740
A topikot 7 éve indította a pf, ezzel a címmel: "Csak idő kérdése, hogy a Bitcoin elsöpri a pénzügyi rendszert?" Tehát ebben a témában vártak hozzászólásokat, pro is és kontra is.
.
Azóta elég sok idő eltelt, de semmi nyoma, hogy a Bitcoin el akarná, vagy el tudná söpörni a pénzügyi rendszert. Ami azt illeti, ettől egyre távolabb látszik kerülni. Tehát eddig a szkeptikusabb hozzászólóknak volt igazuk.
.
Azzal, hogy te a szkeptikusokat (akiknek eddig igazuk volt) letrollozod és egymás inkarnációinak állítod be, csak magadat minősíted. 
.
A topikot te folyamatosan összetéveszted egy btc-hype topikkal, oefiv nem erre jött létte. Btc-hype topikot te indítottál, de érdeklődés hiányában elsüllyedt. 
.
Nos, inkább a fentiek volnának a tények.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 17:08
Előzmény: #10735  Törölt felhasználó
#10739
A topik témájával egyébként ti nem szoktatok foglalkozni, ezer éve megcáfolt dolgokat dobtok be 100*. Aki elolvassa a fórumot látja mi van. A Tomibá féléket meg elüldöztétek, csoda ha írnak, pedig ők tudnának konstruktív dolgokat mondani. Az pedig szerintem nem személyeskedés ha egy trollt trollnak neveznek. A kovácsot is kovácsnak szokták nevezni. Hangsúlyozom semmi személyes, nem a személyeddel van bajom hanem a tevékenységeddel.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 17:04
Előzmény: #10736  mereszZenesz
#10738
Vigyázz nehogy személyeskedésnek vegye és téged is feljelentsen, ahogy engem 100* kb. 
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 17:03
Előzmény: #10735  Törölt felhasználó
#10737
Az idézett mondat első fele tény. Sosem tagadta, rá lehet ismerni a stílusjegyeire, kár is lenne tagadnia. A másodikat úgy értettem, hogy elvtársa. A második mondat is tény. Illetve az is tény, hogy már válaszoltam a tetherrel kapcsolatban ma délután is, illetve többször is a múltban. Többet nem fogok, mert unom a hülyeséget. Talán nem jelennek meg ezek nálad? Kétlem. Nem érdekel ki reagál az írásomra és ki nem. :)
mereszZenesz 2020. 02. 06. 16:53
Előzmény: #10728  Törölt felhasználó
#10736
Vesztesek gőgje 
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 16:15
Előzmény: #10734  Törölt felhasználó
#10735
"Nemelemző (szieszta) és reinkarnációja Tornagh_Atya. Ez a két troll van itt. "
.
Két mondat. Kétszer valótlanság, kétszer személyeskedés. A tetherről meg ismét a nagy semmi. Ideje volna végre a topik témájával is foglalkoznod a személyeskedés helyett.
.
u.i.: Nem szükséges reagálnod, mert én sem fogok.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 15:59
Előzmény: #10733  Törölt felhasználó
#10734
Érdekes módon neked és neki minden személyeskedés. Valamiért rendkívül érzékenyek vagytok, kb. mint egy csecsemő ha megfújja a szél. Persze lehet ugyanaz az ember van a két nick mögött. Már bocs, de ha rólatok van szó akkor hogyan írjam úgy, hogy ne legyen személyes? Ez nem személyeskedés, csak tények. Ha megsértődsz rajta az azért lehet mert igazat mondtam. Mondtunk itt többen is. Abszurd hülyeségeket meg nem fogok tételesen cáfolni. Rajtam kívül senkinek nem szokása? :))))) Akkor miért van szüksége harcos társadnak arra, hogy szieszta álnevet vegyen fel sokszori kitiltása után? Csak semmi személyes ne vedd magadra..Csak kérdeztem..
Ui.: Az nem személyeskedés, hogy nem tudok uralkodni magamon? :) Ez milyen duma már? Milyen valótlanságot állítottam? Írd már le tényszerűen, hogy értsük mi nem volt igaz.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 14:58
Előzmény: #10732  Törölt felhasználó
#10733
Ne személyeskedj. Leírtam egy kérdésre válaszolva, hogy mire való a tether. Ha nem tetszik a leírásom, cáfold meg, de ne személyeskedj és ne fabrikálj valótlanságokat a neked nem tetsző nick-ekről. Nem az első eset, hogy nem tudsz uralkodni magadon, de ez itt rajtad kívül senkinek sem szokása.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 14:24
Előzmény: #10730  easyrider
#10732
Nemelemző (szieszta) és reinkarnációja Tornagh_Atya. Ez a két troll van itt. Rajtuk kívül mindenki érti ha valamit kemény egyszer elmondanak nekik. Ők 100* sem értenek belőle. Véletlen? Aligha..
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 14:21
Előzmény: #10728  Törölt felhasználó
#10731
Minden oké Nálad? :)
easyrider 2020. 02. 06. 14:09
Előzmény: #10729  mereszZenesz
#10730
Csak egy troll van, aki nem érti :)
mereszZenesz 2020. 02. 06. 13:43
Előzmény: #10728  Törölt felhasználó
#10729
Én is, de már más is leírta töbször is itt a fórumon , hogy hogy működik a Tether... Fura, hogy nem értitek..
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 12:50
Előzmény: #10726  szieszta
#10728
"...A tetherrel kapcsolatban meg végre tényleg leírhatná már valaki, hogyan működik, mert itt mindig csak arra van hivatkozva, hogy már mindenki tudja. .."
.
Tessék: Elhatározod, hogy szeretnél meggazdgodni btc kereskedésből. Ezután kinézel magadnak egy 'jónevű' garázstőzsdét, beregisztrálsz, majd beutalod nekik a kereskedésre szánt fiatodat. A történet innentől le is zárult, mivel fiatod ebből többé nem lesz. A jó pénzedet a garázstőzsde tetherre 'váltotta', azokkal pedig elkezdhetsz kereskedni a garázstőzsde robotjai ellen. 1000-ből 995 külső speki rövidesen úgyis elbukja minden tetherjét a giga spread és a volatilitás miatt, így a probléma magától megoldódik. A maradék 5 speki meg semmilyen fiatot nem kap vissza többé a garázstőzsdétől. A tetherrel 'fedezett' coinjait felhasználhatja az elfogadóhelyeken kávé meg szendvicsvásárlásra, már ha nagyon szeretné magát nyertesnek érezni.
Törölt felhasználó 2020. 02. 06. 11:42
Előzmény: #10726  szieszta
#10727
Miért is ne licitálhatnának 1 milláig ha van rá pénzük? Attól, hogy valamit sok helyen kínálnak nem lesz drágább: pl.:kifli. Túl sokat látsz bele ezekbe a szutyok coinokba, manipulálják őket könnyen mert kis likviditásű tőzsdéken forognak azok se tisztán játszanak. A BTC-vel ezt nehezebben tudnák megtenni, ennyi a történet. A Tetheren meg nem tudom mit nem tudsz felfogni egy éve: Robotok adják veszik akár másodpercenként, naná hogy nagy a forgalma ha 1 tether napjában 15* is megfordul. Fedezetként használják. Robotok meg képesek akár 1% nyerő után átváltani a btct tetherbe azaz stabilba. Hogy miért ilyen kiugró a tethernél a forgalom? Valószínűleg tethert forgatni a legolcsóbb meg az adatok is hamisak. A kettő együtt. Gondolom azért ezután is kérdezgeted majd a témát. Valaki remélem el tudja nálad érni hogy kicsípődjön a téma nálad mert rendkívül unalmas hogy egy alapvető dolgot nem bírsz megérteni. Ha más nem ott a google olvass utána nálam okosabb emberektől.
szieszta 2020. 02. 05. 22:19
Előzmény: #10725  Törölt felhasználó
#10726

Ez nem jó példa. Azért nem fogod a banánodat 1 milliáért eladni, mert túl kis közösségnek hírdetted meg. Az előbb említett kionokat viszont bárki megveheti, sok ezer helyen kínálják.
Az ár akkor emelkedik, ha van rá kereslet és akkor rakétázik, ha nagy a kereslet.
A tetherrel kapcsolatban meg végre tényleg leírhatná már valaki, hogyan működik, mert itt mindig csak arra van hivatkozva, hogy már mindenki tudja.
De ha lehet, érthetően, esetleg egy példa segítségével.
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 20:44
Előzmény: #10723  szieszta
#10725
Figyu már nemelemző! Attől hogy te nem érted miért ekkora a tether forgalma hidd el rajtad kívül kb. mindenki érti. Ne kelljen már mindig elmondani miért. A másik hülyeségedre pedig egy példa: ha az uzsira szánt banánom árát a haveroknak bedobom higy na ki ad többet érte és a végén 1 millá adnak érte akkor arra nagyobb a kereslet mint mondjuk az otp részvényre? 😂 Hogy te mindig öngólt rúgsz..
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 20:40
Előzmény: #10722  szieszta
#10724
Az olcsó áramból is lehet sokat fogyasztani és sok felesleges áram is van főleg éjszaka. Ha te nem direkt adod az értetlent kedves Nemelemző akkor..😂Ha direkt akkor pedig: 😭
szieszta 2020. 02. 05. 17:37
Előzmény: #10720  Törölt felhasználó
#10723

Annak emelkedik az ára, ahol nagy a kereslet. Forgalom ide vagy oda. Most a BCH meg BV éppen  10% felett rakétázik.
Ez már megint furcsa, hogy ezt a kettőt pumpálják, a BTC-t meg nem.
Ja a BTC is emelkedik, azt már mondanom sem kell, hogy a tether újra 40 milliárd felett forog.
Akkor most mit pumpálnak, mivel???
szieszta 2020. 02. 05. 17:32
Előzmény: #10721  Törölt felhasználó
#10722

Nem tudom, mennyibe kerül kibányászni a BTC-ket, de itt a hívők azt csiripelték, hogy a felesleges áramot használják, fillérekért adják nekik, kiegyenlítve a fogyasztást.
Akkor most mi az igazság? , vagy mindig azt emeljük ki, ami jó nekünk?
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 16:36
Előzmény: #10719  szieszta
#10721
Mivel a bányászat egy erősen versengő sportág, nem nagyon fér bele, hogy nagyobb felhalmozásba kezdjenek. A költségeiknél pár 10%-al lehet nagyobb a bevételük. Persze vehetnek fel hitelt ez tény, erre is jó az Inlock meg a hasonlók, de egy bizonyos szinten túl nem kockáztathatnak azért ezzel. Előbb utóbb a piacon kötnek ki a coinjaik.
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 16:29
Előzmény: #10718  szieszta
#10720
Nagyobb a kereslet? BCH, BSV alig van tranzakció ezeken a láncokon. Néha felpumpálják megmanipulálják, kaszálnak vele aztán beesik. Nézd már meg a forgalmukat is cmcn. 30 vs 4. BTC javára. Igaz ezek kamu adatok de jól látszanak az arányok. BSV meg teljességgel komolytalan. Azt áll Satoshi kb. pump-dumpra használja, eleve csak komolytalan tőzsdéken van maradt csak fenn. VÍrus?:))
szieszta 2020. 02. 05. 16:28
Előzmény: #10715  Törölt felhasználó
#10719

Honnan lehet tudni, hogy az újonnan kibányászott coinokat rögtön a piacra dobják? Lehet éppen csak annyit értékesítenek, hogy a költségeiket fedezzék, vagy még azt sem, hiszen szinte nullás kamattal jutnak hozzá a hitelekkel.
Nem beszélve egy magyar fejlesztésről....INLOCK....ami gyakorlatilag egy coinbazár, hitelt lehet felvenni a coinodra, nehogy el kelljen költeni.
szieszta 2020. 02. 05. 16:06
#10718

Ha megnézzük, most sokkal nagyobb kereslet van a BCH iránt. A 2018.dec.15-ei mélypont óta:
BTC......3100------9400
BCH..........78--------428
Erre van magyarázat? Vagy csak a vírus?
zotyó 2020. 02. 05. 15:36
Előzmény: #10702  Törölt felhasználó
#10717

Köszönöm én is az összefoglalódat, tetszett. Izgalmas 2 év előtt állunk, ha emelkedés lesz azért, ha elmarad az emelkedés, akkor pedig azért.
Üdv
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 13:28
Előzmény: #10714  szieszta
#10716
Egyébként mivel is fog többet tudni a calibra ha lesz egyáltalán meg a kínai verzió a mostani pénzeknél? Pont azt tudja majd mint egy mai stabil coin, ami ugyanúgy inflálódik, pl.: usdc. Amúgy ha ezeket bevezetik az csak jót fog tenni btcnek, bár gondolom szerinted a végét jelenti? :)
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 13:26
Előzmény: #10714  szieszta
#10715
A forró, azaz tényleges forgalomban lévő btc-k növekedésének üteme lassul miközben a kereslet növekedés gyorsul. Lehet így hogy fele annyi kínálat lesz ezután naponta a kereslet folyamat nagyobb lesz új coinok iránt mint ami képződik, ez felhajtja az árat. Továbbá ahogy Tomi bá is mondta, tegnap láttam is ábrát: a pénzkínálat a világon duplázódott 2008 óta, ennyit sikerült nyomtatni. Vajon ez hová vezet szerinted? Azt ugye belátod, hogy a 4-5 millió parkoltatott btc-nek nincs szerepe az árképzésben? Ahogy lakásoknál sincs annak ami nem eladó mert egy életet ott akarsz lelakni. Így értettem. Egy szóval a piacon kevesebb kereskedett coin lesz ami hosszú távon árnövelő hatású adott kereslet szint mellett is. Amúgy de, pont egy gombnyomás egy btc cím. Ennek is utána kéne még nézned.
szieszta 2020. 02. 05. 12:28
#10714

A felezésnél nem csökken a mennyisége! Amit már elővarázsoltak, az megvan. Ugyanígy vannak a lakások is, ha le nem bontják, nem csökken a számuk.
A bitcoinra sokkal nagyobb hatással lesz a kínai nemzeti koin, meg a libra. Ha azok élesednek, nem kell az embereknek pénztárcát nyitogatni és 2 széfben rejtegetni hozzá a sokszámjegyű kódot, meg fél óráig várni, hogy visszaigazolódjon a kávé megfizetése. Meg az ATM -nél unatkozni több mint fél órát, mire kiszolgál.
Számomra nagyon meglepő, hogy az ATM-eket valaki is használja, mikor az üzletben a pénztárnál 1 perc várakozás után már lázong a vásárló. Én egy bevásárló központban 1,5 órát üldögéltem az bitcoinautomata közelében, de rá sem nézett senki.
Persze azt se feledjük, hogy csak annak tudsz BTC-t küldeni, akinek van tárcája, amit nem egy gombnyomással szerez be az ember.
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 12:15
#10713
https://postimg.cc/1ft917bL
Ha emlekeim nem csalnak 2015.marciusaban volt egy srac aki arrol beszelt hogy milyen modon valtoztatna a portfoliot ha valaki 0,5-1%-os reszesedest vallalna a portfoliojan belul a BTC-vel...
;)
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 10:52
Előzmény: #10708  szieszta
#10712
Pontosan lehet tudni, hogy mekkora részeg forog. Alább linkeltem is. Remélem belátod, hogy nem mondtál igazat. Az értéktároló funkciójáról meg megfeledkezel. Amikor nagy bull van akkor nem csak a kereslet nő meg hanem eladni is kevesebben akarják, mert kivárnak, kiszárítva a piacot. Tehát a kereslet nő a kínálat csökken. De látom nem értitek azt sem, hogy miért drágább a dinnye a piacon ha rossz a termés.
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 10:49
Előzmény: #10707  Tazsomaru
#10711
Aha..szóval nincs jelentősége..Tehát szerinted ha Budapesten fele annyi lakás lenne mint manapság, akkor az áruk is ugyanannyi lenne és nem menne fel. Ha 5* ennyi gyémánt lenne a piacon az meg nem verné le az árát. Hát..közgazdásznak ne menj szerintem! :) A kereslet-kínálat nincs meg neked. Olvass utána! Az meg hogy használhatatlan..nos ezt szerintem te se gondolod komolyan csak polgárpukkasztásnak szánod. De átlátok a szitán. :)
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 10:43
Előzmény: #10702  Törölt felhasználó
#10710
Ez a szám jóval nagyobb és a cikk óta csak nőtt:
https://kriptoakademia.com/2019/07/24/hodl-gang-kozel-4-millio-darab-btc-t-legalabb-5-eve-nem-mozditottak
A Satoshi féle coinok pl. szerintem sosem fognak megmozdulni, ha mozgatni is tudná akkor se lenne értelme, megtalálnák, rászállnának, vesztene az értékéből rögtön a btc. Indítás után meg nyilván volt pár éve szénné bányásznia magát és jól betárazni, szóval enélkül is rengeteg coinja lehet. Bár szerintem ez inkább egy csapat lehetett.
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 10:39
Előzmény: #10706  Tazsomaru
#10709
Tudod van az elérhető kínálat illetve ténylegesen forgalomban lévő kínálat, ami ugye az amivel kereskednek is és nem csak elrakják félre. Na ennek a növekedése fog belassulni. Persze ha ezt nem érted kár is mit mondania. Ha szerinted nincs hatással hosszabb távon a kínálat növekedési ütemének csökkenése az árfolyamra akkor nincs miről beszélnie veled. Jó eséllyel érted te csak értetlenkedsz. Ki tudja miért jó ez neked..
szieszta 2020. 02. 05. 09:45
Előzmény: #10707  Tazsomaru
#10708

Ez így van, szerintem is. Valamikor láttam egy kimutatást, hogy időszakokra lebontva, hogyan mozogtak a BTC-k. Van, amely naponta több százszor cserél gazdát, meg olyan is, ami elővarázslása óta alussza álmát.
Így csak tippelni lehet, mihez tudnak hozzáférni és mi az, amihez nem. Most az egész kapitalizációnak kb a 20%-a forog, de elképzelhető, hogy ezt a forgalmat csak egy "maroknyi" BTC-vel generálják, ahogy a tetherrel is teszik.
Arra meg tényleg nagyon kíváncsi lennék, hogy mennyit használnak fizetésre, ahol árura cserélik, vagy szolgáltatásra. Ez lenne a PÉNZ funkció. A többi csak egy spekulációs eszköz.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 05. 08:25
#10707
Az elveszett BTC-knek szerintem nincs túl nagy szerepe. Hisz a BTC csak virtuálisan létezik, így az elveszett BTC-k is léteznek, csak nem használják őket, de mivel a BTC amúgy is használhatatlan, csak gyűjtögetni lehet, ezért nincs jelentősége, hogy épp valaki miért nem használja.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 05. 08:18
Előzmény: #10702  Törölt felhasználó
#10706
Most már én is értem, hogy fog 18,2M-ról 21M-ra "CSÖKKENNI" a BTC kínálata. ;)
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 04:49
Előzmény: #10702  Törölt felhasználó
#10705
Príma írás, jöhetnél gyakrabban is! A többieknek is gratula egy egész képernyőn nem látni most a szokásos nívótlan hisztit. Lehetne ezt így is. Így tovább!
oxylant
oxylant 2020. 02. 05. 04:40
Előzmény: #10702  Törölt felhasználó
#10704
Köszi az 'elmélkedésedet, várunk vissza.😁👍😊
goldi 2020. 02. 05. 04:23
Törölt hozzászólás
#10703
Törölt felhasználó 2020. 02. 05. 02:03
Előzmény: #10688  zotyó
#10702
Na jo de ne hagyjuk figyelmen kivul, hogy hol is jelent meg ez a cikk.
Egyebkent mint emlitette valaki van nehany logikai tores a cikk megirasaban ill. hogy mit mivel akar magyarazni ill. bizonyitani azzal hogy a korabbi 2 felezesnel mi tortent.
Szamomra a legemlitesre valobb resz ill. gondolat menet, hogy a BTC kinalata nem fog csokkeni?!
(megkockaztatom hogy ezt a kijelentest nem mint PHD-vel rendelkezo penzugyi szakember tette, hanem csak ugy ossze dobta mindenfele ido raforditas nelkul).
Mivel en nem rendelkezem PHD-vel es igazan nincs is kedvem tul melyen bele menni ebbe a dologba; azert nem artana megemliteni; hogy mi is az a penz, ill. miert hasznaljuk csere eszkoznek.
1.mi is az amit tudunk a BTC-rol? (ja hogy 2140-ig egy adott szabaly rendszer alapjan ~21millio darab lesz belole) ill. azt is tudjuk, hogy ezek idoben kozelitoleg milyen aranyban jelennek meg a rendszerben.
2.ha valaki elveszti a private key-t akkor az a BTC tobbe nem elerheto ill. felhasznalhato; de nem egyszer jelentek meg olyan cikkek, hogy valaki a szamitogepen felejtette; esetleg valaki meghalt es ez miatt mar hozza ferhetetlen az altala ismert private key-ek ) lasd. egy penzugyi szakember aki a befektetoinek vasarolt BTC-jukhoz mar nem lehet hozza ferni....
Mi is kovetkezik ezkbol hat szamomra csak az hogy valoszinuleg soha nem lesz tobb mint max. 20-20,5millio BTC  forgalomban...(bar ha tippelnem kellene akkor azt mondanam, hogy az elveszett private keyek miatt szeritem ez a szam akar joval alacsonyabb).
Na most nezzuk mar meg azt az allitast hogy a BTC kinalata nem fog csokkeni; ha valaki megvizsgalja hogy 1 adott szabaly rendszer alapjan max. 21millio BTC letezhet es ebbol forgalomban jelenleg max.18,2Mdb van; de az is lehet hogy ez a szam 5, 10 esetleg 15-20% is alacsonyabb lehet ( a korabban targyalt okok miatt) akkor egyertelmuen latszik, hogy a lehetsegesen hozza ferheto BTC-k szama csokken.Most nyilvan az 1 masik kerdes, hogy idoben tovabb haladva naponta ujabb BTC-k jelennek meg a rendszerben.
NA MOST ELJENEZVE KIJELENTHETNENK HOGY, attol fuggetlenul hogy azok a bizonyos BTC-k elvesztek es tobbe hasznalhatatlanna valtak, a napi reward miatt akkor is folyamatosan novekszik a BTC-k szama.
Itt sajnos nem is tudom hogy sirjak vagy nevessek azon az "ostobasagon" amit mint a legtobb elmeleti szakember el szokott veteni az adott problema elemzesen.
(BTC nem egy zart halmazban letezik); hanem a mi kis vilagunkban, ahol napjainkban egyre tobb ember szuletik;magyarul egyre kevesbe elerheto egy ember szamara...;de ha mar az MNB Tanszekenel-nel jarunk kozelitsuk meg ezt a kerdest penzugyi ill. monetaris szempontbol...
2016.juliusa ota Mo-on az M2 money supply 18000Billio HUF-rol majdnem 28000Billio HUF-ra nott...legyunk batrak es kerekitsunk 55%-al...es mennyivel nott a BTC supply ez alatt az ido alatt???
Szoval forint kinalata nott jobban vagy a BTC kinalata; ha pedig valaki arra a kovetkeztetesre jutna hogy a forint kinalata gyorsabban bovul mint a BTC-je akkor elofordulhat-e hogy ugyanazon mennyisegu forintert kevesebb BTC kinalat tartozik?(persze csak elmeletileg szarnyalnak a gondolataim).
Egyebkent reges regen, mert ugye napjainkban a befektetok memoriaja nem tulsagosan hosszu; a kianai jegybank (PBOC mekkora likviditast pumpalt a piacba?) 
Ja 174Billio USD-t a het kezdetevel; mennyi is a BTC piaci kapitalizacioja? (sugok 167,5Billio USD) szoval csak a kinai jegybank a het kezdetevel tobb likviditast nyomott a piacba mint a BTC teljes piaci kapitalizacioja....Most a FED, BOJ es egyebb jegybankok tevekenyseget hagyjuk; mert ki is emlekszik arra hogy ezek eppen mennyivel higitjak a mi kis embertarsaink penzeit...
Az en szedett-vedett es logikai toresekkel teli konkluziom, hogy a penzunk ill. penzeink ertektelenednek a BTC-hez viszonyitva; vagy mondhatnam azt hogy ugyanazon penz mennyisegre egyre kevesebb BTC tartozik ill. egyre kevesebb a kinalat.
Jovot nem ismerjuk;de mindenkinek sok sikert es jo egeszseget; hogy ilyenekrol tudjunk elmelkedni a jovoben is.
Tazsomaru
Tazsomaru 2020. 02. 04. 23:45
Előzmény: #10700  zotyó
#10701
Igen.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek