Topiknyitó: Törölt felhasználó 2008. 02. 08. 08:44

Csak Csajok  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2010. 07. 16. 18:22
Előzmény: #13698  nyuszika
#13700
a söröm íze keserű, de ebben a forróságban Édesen.
Törölt felhasználó 2010. 07. 16. 18:21
Előzmény: #13698  nyuszika
#13699
a söröm íze keserű, de ebben a forróságban Édesen.
nyuszika 2010. 07. 16. 17:13
Előzmény: #13697  Törölt felhasználó
#13698
Miért vagy íly keserű, Édes?
Törölt felhasználó 2010. 07. 16. 16:56
Előzmény: #13696  Törölt felhasználó
#13697
megy ez., mint lágytehennek a célbafosás.
))))
Törölt felhasználó 2010. 07. 16. 07:51
Előzmény: #13695  spade
#13696
Örülök, hogy jól elbeszélgettünk.
Szép időnk van. Szeretsz úszni?
spade 2010. 07. 15. 20:07
Előzmény: #13694  Törölt felhasználó
#13695
Te möbi én a tözsdéről beszéltem és ráadásul nem is az itteni hanem főleg az otp topicbeli elkövetéseidról, nem pedig a humorodról mert az szóra sem érdemes :), sztem hó végén fizu helyett kérjél inkább kis IQ többletet :)
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 19:55
Előzmény: #13693  spade
#13694
Te 2/3-os agyféltekés vagy?
Lehet, hogy az elveszített 1/3-ban volt a humor központ.
Sok kétharmadosnál tapasztalható, hogy karót nyelve nem tudnak lehajolni az utcán heverő témáért.
Nem én vagyok vicces, hanem amiről, akikről beszélek.
spade 2010. 07. 15. 19:42
Előzmény: #13690  Törölt felhasználó
#13693
Te möbi dugujjá má el, néha akkora butaságokat szoktál mondani h még az APEH is sirva fakad a tözsdenyereségadó bevétel-kieése láttán :), még nyuszikának is zacciba kellett csapnia a két tapsifülét h finanszirozza margin callját, hogy sikerült a 6000 fölötti otpvel jól kitömetned .....
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 19:25
#13692
Young: A Viskó

Megrázó, érdekes, elgondolkodtató. Szerintem érdemes időt áldozni rá.

Kicsit bővebben:
"William P. Young: The Shack - A viskó

Vallási témájú könyv ritkán kelt akkora visszhangot, mint a 2007-ben megjelent A viskó. Persze elsősorban a keresztény olvasókat mozgatta meg - a nyílt rajongástól az eretnekség vádjáig mindenféle fogadtatásban volt része. A kanadai szerző, William P. Young eredetileg hat gyermekének írta a történetet karácsonyi ajándék gyanánt, és csak barátai unszolására és anyagi segítségével jelentette meg magánkiadásban, marketingkampány helyett pedig szóban terjedt a könyv híre, de így is eljutott a New York Times bestsellerlistájának első helyéig.
A regény Mack, egy ötgyermekes családapa történetét meséli el, akinek legkisebb gyermeke - egy kislány - egy pedofil sorozatgyilkos áldozata lesz. Három évvel később Mack és családja még mindig nem heverte ki a szörnyű eseményt, amikor a férfi különös levelet talál a postaládájában: Istentől, vagy ahogy Mack felesége szólítja, Papától érkezett, aki azt üzeni Macknek, hétvégén várja őt a viskóban. A viskó Mack fájdalmának, gyászának és lelkiismeret-furdalásának esszenciája, egy elhagyatott hely az erdőben, ahol a nyomozás során megtalálták az egyetlen arra utaló bizonyítékot, hogy mi is történhetett a kislánnyal. Mack nem tudja mire vélni az üzenetet, de nem tud ellenállni a rejtélyes meghívásnak.
A viskóban pedig tényleg a Szentháromság várja Macket, de Isten nem egészen olyan, ahogyan elképzelte: az Atya (vagyis Papa) egy - bocsánat, de ez a legjobb szó - feka mama képében jelenik meg neki; Jézus sem a gyülekezeti termek giccsfestményeinek szőke, kék szemű hercege, hanem egy alacsony, nagyorrú zsidó kétkezi munkás; a Szentlélek, vagyis Sarayu (szanszkritul szél, áramlat) pedig egy apró termetű ázsiai nő, aki annyira vibrál, hogy alig lehet ránézni. Mack pedig nem tehet mást, mint hogy felfüggeszti hitetlenkedését, és párbeszédbe elegyedik Isten mindhárom személyével, és megtapasztalja a közöttük lévő kapcsolatot.
Ez az alapötlet nekem eléggé tetszik, és a teológiai mondanivalóval is teljesen egyet tudtam érteni. Előkerülnek a legfontosabb alapkérdések: a Szentháromság mibenléte, a törvény jelentősége, a szeretet hatalma, Isten mindenhatósága, a szabad akarat, miért engedi Isten a gonoszt, stb. Amit ezzel kapcsolatban mond Young, az szerintem mind teljesen rendben van, és eleve szimpatikus az az igénye, hogy megpróbálja kirobbantani az olvasót - akár hívő, akár nem - a megszokott sztereotípiákban való gondolkodástól a kaporszakállú öregúrtól bűn és bűnhődés viszonyáig. Ezért bárkinek merem ajánlani a könyvet, hívőnek és nem hívőnek egyaránt, mert mindenki találhat benne értékes és megszívlelendő gondolatokat, esetleg egy más, frissebb nézőpontot, mint amelyből eddig szemlélte Istent, a hitet és az egyházat (aminek egyébként korántsem hízeleg a regény).
Viszont egy nagyon komoly baj van ezzel a könyvvel: hogy a szerző nem író. Nem tud írni, na. Rosszul ír, még eredetiben is erőltetett néhol, képzelem, fordításban milyen fájdalmas lehet annak, aki érzékeny az ilyesmire. Papa, Jézus és Sarayu folyamatosan viccelődik egymással meg Mackkel - ami teljesen rendben van, szerintem Istennek remek humora van, csak W. P. Youngnak nincs, legalábbis nem tudott egy olyan párbeszédet sem írni, amin mosolyra húzódott volna a szám. Nincs egyetlen olyan sora sem a regénynek, ami rabul tudna ejteni azzal, ahogyan meg van írva. Sajnos olvasás közben bevillant, hogy Young körülbelül olyan jól ír, mint Stephenie Meyer, a vámpírbestsellerkirálynő, és ettől kezdve nem tudtam szabadulni ettől a gondolattól. Például a Szentlélekről állandóan Alice, a filigrán alkatú, jövőbe látó, fürge lábú vámpírcsaj jutott eszembe. Idegesítő volt, na.
Szóval nem a szépirodalom csúcsa - még csak nem is az alja, mert egyszerűen nem az -, de azért azt mondom, olvassátok el, mert elgondolkodtató és örömteli dolgokat mond."

link
nyuszika 2010. 07. 15. 14:21
Előzmény: #13690  Törölt felhasználó
#13691
Mehetünk, vehetünk...
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 13:47
Előzmény: #13689  nyuszika
#13690
Tűrhetetlen, hogy nem jutottunk ki a foci VB-re.
Most már fújhatjuk a vuvuzellát, de legközelebb ott a helyünk.
Addig is mi "csajok" megvígasztaljuk magunkat egy bankkal a női logika szerint.
Shoppingolás csak csajoknak.
nyuszika 2010. 07. 15. 13:15
Előzmény: #13688  Törölt felhasználó
#13689
Ok.
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 13:12
Előzmény: #13686  nyuszika
#13688
kisvirág. mondta Magdolna.
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 13:10
Előzmény: #13685  Törölt felhasználó
#13687
valóban.
pl. soha nem értettem, hogy a lágytehen végterméke miért mindíg lapjára esik.
esetlek egy pár oldalon keresztűl elemezhetnéd ezt a fontos kérdést a köz javára.
nyuszika 2010. 07. 15. 13:08
Előzmény: #13684  Törölt felhasználó
#13686
Miért vagy íly keserű, Édes?
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 13:06
Előzmény: #13683  nyuszika
#13685
Nem könnyű a trendelemzők élete .
Sok helyen kell helytállnom, s utána otthon is.
Nem könnyű még a humorérzék (Sinn für Humor) kifejlesztése sem.
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 13:06
Előzmény: #13683  nyuszika
#13684
jaja, mi tökös menyasszonyok epedünk itt az ingyen igéért. hátha lök valamit a kontraindi.
))
nyuszika 2010. 07. 15. 13:01
Előzmény: #13681  Törölt felhasználó
#13683
Nagyon népszerű lettél a ,,csajok" körében...
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 12:46
Előzmény: #13681  Törölt felhasználó
#13682
és a 2 db. előfizus pancser palota forr. mikor lesz?
))
turbónokedli.
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 12:36
Előzmény: #13680  Törölt felhasználó
#13681
"Az Orbán-kormány megvenné, a Bayerische Landesbank pedig eladná az MKB Bankot - erősíti meg a pénzügyi szektorban már hónapok óta keringő pletykát a Figyelő mai cikke. Úgy tudni azonban, az árban egyelőre nagy az eltérés a felek között, a bajor..."

A tényfeltáró csontvázkereső brigád csontok helyett eldugott kincsekre akadt.
El is határozták, hogy tüstént vesznek egy bankot.
Mivel az EBRD nem volt eladó, Viktorunk megelégedett az MKB-val is. További felvásárlások várhatók. Európai bankok reszkessetek a magyar tőkétől! Ez nem vicc.
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 08:44
Előzmény: #13679  Törölt felhasználó
#13680
: o )
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 08:44
Előzmény: #13678  Törölt felhasználó
#13679
Már szemmel vagy tartva jósok jósa.
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 08:37
Előzmény: #13677  Törölt felhasználó
#13678
Nagyon hasonlít rá a feleségem, mégis csak nekem lehet igazam. Az anyósom is felhatalmazott.
Törölt felhasználó 2010. 07. 15. 07:52
Előzmény: #13674  Törölt felhasználó
#13677
Hé Möbi küldi neked a párod link
Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 23:33
Előzmény: #13674  Törölt felhasználó
#13676
Szánalmas vagy nagy guru!
El akarod hitetni hogy értessz a tőzsdéhez,
Nem értessz!Trendelemző vagy ,semmi több!
Sok embert beviszel a rossz döntésbe!
Hagyd abbaí!!!
Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 19:56
Előzmény: #13673  Törölt felhasználó
#13675
Na de a kedvenc:

Just Breathe - Pearl Jam

link

Yes I understand that every life must end,
As we sit alone, I know someday we must go,
I'm a lucky man to count on both hands
The ones I love...

Some folks have just one,
Others they got none,
Stay with me...
Lets just breathe.

Practiced are my sins,
Never gonna let me win,
Under everything, just another human being,
Yeah, I don't wanna hurt, there's so much in this world
to make me bleed.

Stay with me...
You're all I see.

Did I say that I need you?
Did I say that I want you?
Oh, if I didn't I'm a fool, you see...
No one knows this more than me,
As I come clean.

I wonder everyday
As I look upon your face,
Everything you gave
And nothing you would take,
Nothing you would take...
Everything you gave.

Did I say that I need you?
Oh, Did I say that I want you?
Oh, if I didn't I'm a fool, you see
No one knows this more than me...
like I come clean.

Nothing you would take...
Everything you gave.
Hold me till I die...
Meet you on the other side.
Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 19:53
Előzmény: #13670  spade
#13674
Nincs szükségem arra, hogy vicceket olvassak, hiszen az élet naponta tálcán kínálja a jobbnál jobb poénokat.
Valószínűleg átröhögöm ezt a ciklust.
Nekem nincs más teendőm, csak adaptálni a valóságot.
A felhatalmazottak lettek humorosak, én csak aszisztens vagyok, és követem őket mint egy kétharmados újszülött. A komolyságuk már egyedül is vicc: Oscar- vagy Nobel díj jár érte.
Az IMF sem tudja, hogy bosszankodjon vagy röhögjön.
Az alvilágban a vicces adósokhoz humortalan verőlegényeket szoktak küldeni, akik nem a saját térdüket csapkodják a nevetéstől.
Szóval jól élek mióta lehet, s a kedvem is hasonlóképpen vidám.
Lehet, hogy nem mindig én vagyok a hibás, ha nem tudtok nevetni az általam ábrázolt jelenségeken.
Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 19:51
Előzmény: #13670  spade
#13673
:-)

Vannak dolgok amiket veszélyes erőltetni. :-))

Egy kis csemege :

Magashegyi Underground - Dúdolni halkan

link
Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 19:37
Előzmény: #13671  Törölt felhasználó
#13672
Örülök, hogy újra itt vagy. :-)

emléxel még erre? :-)

STEVE MAC - Paddy's revenge

link
Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 19:11
Előzmény: #13662  Törölt felhasználó
#13671
Szia famóka! :o)

Inkább itt köszönök, nem a karom a "nagyok" köreit zavarni! :oD
....hogy a fedélzeten-e? Háááát asszem csak a hajót cseréltem egy kisebb ladikra és várni kellett hogy összejöjjön az evezőkre is! ;o)
spade 2010. 07. 14. 18:50
Előzmény: #13669  Törölt felhasználó
#13670
te möbi, próbáltál már valaha vicces dolgokat, ad abszurdum vicceket olvasgatni vagy hallgatni ? Ugye mennyire mások mit a Te görcsös szövegeid ? próbálj ellazulni kicsit, nem mondom h attól menni fog a vicceskedés, de legalább nem erölködsz nagyot ebben a dögmelegben....még a végén megébredsz h gutaütést kaptál a sok még mindig itt vagyunk arc között, aztán ki lenne itt az indikátorunk a továbbiakban, úgy vigyázz magadra h Te egy igazi topicérték vagy ám...
Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 18:11
Előzmény: #13668  Törölt felhasználó
#13669
Hogy honnan veszem ezt a sok tréfás dolgot, fogalmam sincs. Kimeríthetetlenek a forrásaim.
A humorom nagyszerűségét kőbe lehetne vésni, s kiplakátolni mindenhová.(Feltaláltam a kőplakátot is)
Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 18:06
#13668
"A kormány szerdai ülésén megállapította, hogy a költségvetési szférában dolgozó vezetők esetében a havi 2 millió forintos fizetési korlát bevezetése helyes döntés - közölte Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője szerda délután újságírókkal. "

Vitatkoztam a feleségemmel.
Döntést hoztam, miszerint nekem van igazam.
Közöltem a szomszédommal, hogy a döntésem a megkérdőjelezhetetlen igazamról helyes volt.
Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 10:17
Előzmény: #13666  nyuszika
#13667
Köszönöm!
Mindenhová kiakasztom az írásodat.
Hadd olvassa legalább a lakosság 2/3-a.
nyuszika 2010. 07. 14. 09:25
Előzmény: #13663  Törölt felhasználó
#13666
Levelet kaptam Viktortól, a lényeg: köszöni a befizetett nyereségadómat, melynek segítségével tartani tudja a 3.8-as költségvetési hiányt. Írtam neki, hogy a köszönet a Mestert illeti...
Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 08:47
Előzmény: #13664  Törölt felhasználó
#13665
Nekem bejön , te meg kapsz egy jó kis régebbi német választási zenét. link
Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 08:38
Előzmény: #13661  Törölt felhasználó
#13664
Pont erre gondoltam Sváb )
További szép napokat,, őőőő dalokat link
Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 08:34
Előzmény: #13660  Törölt felhasználó
#13663
Erre a humorra legalább 2/3-os vevő közönség van.
Én is jól mulatok.
Megyek is long táblákat akaszgatni a közös OTP-nkbe.
További sikereket:)
Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 08:33
Előzmény: #13661  Törölt felhasználó
#13662
Worfi szegény áldozat, nem csak a pénze lett oda a tőzsdén.
Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 08:31
Előzmény: #13659  Törölt felhasználó
#13661
Jó reggelit , Worfal jobba lenének szerintem.
Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 08:31
Előzmény: #13659  Törölt felhasználó
#13660
A nagyon viccesnek találom, főleg azt amit ironizálok.
A kőbevésést, s a kiakasztást sem én találtam ki, azért becsülöm meg a jó humort.
Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 08:29
Előzmény: #13658  Törölt felhasználó
#13659
Távol álljon tőlem, hogy megbántsalak, de ha találsz embert aki viccesnek találja a poénjaidat, becsüld meg nagyon.

Na szép napot! :-)
Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 08:27
Előzmény: #13657  Törölt felhasználó
#13658
Ha fel nem ébresztem Csak Csipkerózsikáékat ( a továbbiakban CSCS) a több napi álomból, még mindig a shortban pörögnek.
a csigág is beleszédültek.
Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 08:14
Előzmény: #13655  Törölt felhasználó
#13657
te Möbi, azért hidd el, nélküled is lehet pörögni. :-) A tippjeidre meg nyuszómuszón kívül nem hiszem hogy sokan igényt tartanának. Ha mégis, ők gondolom fizetnek érte.

Na menj a bányába, a fiúk már várnak.
Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 08:11
Előzmény: #13654  Törölt felhasználó
#13656
Viszont :-)

Sharam feat. Kid Cudi - She Came Along

link
Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 08:11
Előzmény: #13652  Törölt felhasználó
#13655
Korábban már kifejtettem, hogy nem segített volna, ha ebben a kihalt topicban egy héttel korábban megemlítem longot.
Pedig már hallható volt a vésőgép zaja a múlt héten is.
Ha írígy lennék, akkor is adhatnék ingyenes tanácsokat, mert úgysem fogadnák meg a gyula bácsik és gyula nénik.
Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 08:05
Előzmény: #13653  Törölt felhasználó
#13654
link

szép pörgős, forgós napot:-)
Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 08:02
Előzmény: #13652  Törölt felhasználó
#13653
Szembogár

link

Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 08:00
Előzmény: #13651  Törölt felhasználó
#13652
Jó reggelt Kőfaragó :-)
Törölt felhasználó 2010. 07. 14. 07:55
Előzmény: #13650  Törölt felhasználó
#13651
Ma sem kell mindenáron shortot nyitni.
Törölt felhasználó 2010. 07. 06. 09:29
Előzmény: #13649  Törölt felhasználó
#13650
Szivesen. :-)
Törölt felhasználó 2010. 07. 06. 08:38
Előzmény: #13648  Törölt felhasználó
#13649
rég vártam már egy ilyen hsz-ra....kösz hogy bemásoltad:))
Törölt felhasználó 2010. 07. 06. 08:29
Előzmény: #13647  Törölt felhasználó
#13648
Az idén hetvenöt esztendős, súlyos betegen is dolgozó Makovecz Imre cigány falut épít azoknak a romáknak, akiknek a házát romba döntötte az árvíz. Vallja: a sporttól az egészségügyig mindent átszövő pénzuralomtól csak hozzáállásunk gyökeres megváltoztatásával lehet szabadulni. A világszerte elismert Makovecz Imre cége az elmúlt években tönkrement.

- Jól van?

- Nem vagyok jól.

- Jön-megy, lendületesen dolgozik...

- Hozzászoktam.

- Mikor beléptem ide, úgy éreztem, befogad az épület. Körülöttünk gombamód szaporodnak lakóparkok, irodaházak, áruházak, de azokban idegennek érzi magát az ember.

- Mert a diktatúra elidegenít.

- Diktatúrában élünk?

- A pénz ural mindent, ezt mindannyian tudjuk, miközben eljátsszuk a demokráciát. A közbeszerzési rendszer korrupt. Az kapja meg a munkát, aki a legtöbbet adja vissza a megrendelőnek. Aki megnyeri a pályázatot, olyan alvállalkozókat alkalmaz, akik a legtöbb pénzt adják neki vissza. Ez egyre rosszabb minőséget hoz. Az én szakmámban is érvényesül a pénzdiktatúra parancsa: vedd meg az újat, dobd el a régit! Ezért mind silányabb tárgyakat és eszközöket hoznak létre. Például sorra építik be a műanyag ablakokat, amelyek teljes zártságot eredményeznek, így az épületek belül penészesek lesznek... öt év múlva a műanyag összevissza reped, s azt a funkciót sem képes betölteni, amit egy öreg faablak. A penészedés megakadályozására masinákat helyeznek el a homlokzaton, s mindez valakinek nagy haszonnal jár. A pénzuralom velejárója a számítógépes tervezés is, amely nagyon megváltoztatta az építészetet. Mert hogyan is néz ki eredetileg ez a dolog? Adottak a funkciók, a helyszín s az emberek, akiknek az épület készül. A létesítményről az építésznek átfogó víziót kell teremtenie, majd ezt lebontani részletekre. A számítógéppel való tervezés azonban ennek éppen fordítottja: a részletekből rakják össze az egészet, amely végül olyan lesz, ahogy a számítógépes program előírja. Az épületek a pénzpiac forgatókönyvei szerint készülnek, s a végeredmény majdhogynem közömbössé válik. Az a lényeg, hogy ki mennyi pénzt tud hazavinni.

- De miért nevezi ezt diktatúrának?

- Mert átsző mindent. Megjelenik a könyvkiadásban is. A kiadó csak annak a könyvét teszi ki a kirakatba vagy az újdonságok közé, aki ezért külön fizet. Azért nem látni a könyveimet a kirakatokban, mert én nem fizetek. A Londonban vagy Berlinben megjelent Makovecz-albumokat sem lehet látni a magyar könyváruházakban. Mostanában van dolgom az egészségügyi rendszerrel is. A kórházak kiszolgáltatottak a gyógyszergyáraknak, akik osztalékot fizetnek nekik bizonyos gyógyszerek alkalmazása esetén. Jelen van ez a szemlélet a sportban is. Az, hogy a bíró a világbajnokságon a felső kapufáról a gólvonalnál ötven centivel beljebb becsapódó labdára azt mondja: kapufa, ebben a világban szerintem nem azt jelenti, hogy a bíró hülye. Azt jelenti, hogy pénzért az egyik fél javára akarja eldönteni a meccset. Mert ez a világ így működik. S ha így működik, mit mondunk egy gyereknek, ha arra kíváncsi, miért kell élni, miért jött erre a világra. Pedig tőlünk várja a választ. A pénz korlátlan uralma mindent felszámol, ami az életet életté teszi. Még a Miskolc fölötti árvízkár is összefügg ezzel.

- Hogyan?

- Végigömlött a víz a völgyeken, és mindent elmosott, mert nem volt hová mennie. Ugyanis a Felsőzsolca melletti árteret, amelyet korábban lápos legelőként használtak, elzárták a víztől, és eladták a multiknak, akik teleépítették. Kíváncsi lennék, hogy aki eladta az árteret, milyen büntetést fog kapni ezért. Remélem, lesz ennek következménye itt, a földön is. A pénz hatalmi pozícióját meg kell változtatni. Ha ez nem sikerül, Magyarország teljesen leépül erkölcsileg, szellemileg és anyagilag. Az én cégem is emiatt ment tönkre.

- Tönkrement a cége?

- Hát persze. Gondolja el, befejezünk egy munkát,

amelyen húsz-huszonöt alvállalkozó dolgozott, s mikor benyújtom a számlát, a végösszeg huszonöt százalékát ki kell fizetnem az államnak. És a megrendelő nem fizet. S mikor a második-harmadik ilyen történik, a vállalkozás tönkremegy. Tehetséges, fiatal építészeket el kellett küldenem emiatt.

- Mit lehet tenni?

- Hadd mondjak saját példát! Csíkszeredába katolikus templomot kellett terveznem. Mikorra odamentem, a plébános úr kirakott egy papundeklit, a tetejét felvágta, hogy abba lehessen pénzt bedobni a templomra. Láttam egy öregasszonyt, aki odament, a zsebkendőjét elővette, széthajtotta, és a lejecskéjét bedugta a dobozba. Rögtön tudtam, nem kérhetek pénzt. Mármost ha az ember ingyen dolgozik, pénzt ad. Az embereket ugyanis ki kell fizetni. Már épült a templom, mikor elterjedt a városban, hogy a Makovecz csak eljátssza Róbert bácsit, ugyanis az Orbán Viktortól zsebbe kapott harmincmilli4t. Ezt elmeséltem Kairóban az akkori

magyar nagykövetnek, aki korábban a titkosszolgálat egyik vezetője volt. Elnevette magát, azt mondta, ez a suttogó rágalmazás is titkosszolgálati munka. A világ ilyen. De akkor is a jó utat kell járni. Mert ez az út a világosság felé vezet. A másik meg a sötétség felé.

- Nincs középút?

- A legundorítóbb a világosság és a sötétség keveredése, a szürkeség. Annál az egyértelmű sötétség is jobb. A sötétség az ármányé. A világosság a megváltó Krisztusé. A kettőt összekutyulni nem szabad. Választani kell. Egy életünk van, nem lehet szórakozni. Én már a hetvenötödikben járok, nem vagyok egészséges, és a világosság útján akarok menni.

- Most min dolgozik?

- Erdélyben egymás után tervezem a templomokat. Egy kis kápolnát építek Mártélyra. A Felvidéken városok revitalizációjával foglalkozom, kemény politikai ellenszélben; de nem baj, ilyenkor eszembe jut, hogy megépült a kolozsvári református templom is. Tíz évig épült, s nem kaptunk engedélyt, míg az előtte húzódó úton el nem készült egy ortodox templom, de végül sikerült, Funar ide vagy oda. Most azonban elsősorban az árvízkárosultak érdekelnek. Jelentős részük cigány. Felsőzsolca fölött egész teleplik volt, és vállaltam, hogy tervezek oda egy új cigány falut.

- Miért ezt a részt vállalta?

- Mert ez a legnehezebb. Ezt a szerencsétlen népet is a pénzuralom tette tönkre, nemcsak anyagilag, morálisan is. Gyerekoromban öreganyám azt mondta: csak az oláhcigány lop, de az is csak almát. A csősznek sós puskája volt: sódarabok voltak benne sörét helyett, és ha valakit seggbe lőtt, abba belement a só, ordított kegyetlenül, de nem lett nagy baja, Viszont megdagadt a seb, és nem bírt ráülni, úgyhogy meg lehetett találni később a tolvajt. Akkoriban még létezett cigány kovács, teknővájó, rézműves. Egy csomó foglalkozásuk volt, és vajdák vezették őket, vagyis működött a belső közigazgatási rendszerük. Mindezt azóta felszámolták, a kultúrájuktól is megfosztották őket, azzal a hazugsággal, hogy a cigány ugyanolyan, mint a többiek. Miért lenne ugyanolyan? Más a tradíciója, a gondolkodása, a temperamentuma. Mára szörnyű mélyre süllyedt a cigányság. Felsőzsolca táján elhordták a töltésekről a homokzsákokat, szigetet raktak belőle maguknak, generátorral áramot fejlesztettek, úgy nézték a nagy képernyős tévéjüket. Olyan gyors motorcsónakon közlekedtek, amelyet a rendőr nem bírt utolérni, és mikor eljött az este, az összedűlt házakat kifosztották. Persze ilyen esetekért nem kell vidékre menni. A napokban megállít a ház előtt egy ember, hogy fel tudnék-e váltani egy százast. Nyúlok a zsebembe, és mondom, hogy nincs. Erre azt kérdi: egy ezrest két ötszázasra? Találtam egy ötszázast, elővettem, mire kitépte a kezemből, beugrott a kocsijába, és elhajtott. Ott álltam megkövülten. Miféle ember ez? Miféle értékrendje van? Milyen úton jár? Hová tart? Hová süllyedt? Mit gondol a másik emberről? Akkor érzi magát embernek, ha sikerül becsapnia a másikat, nem pedig akkor, ha segít neki?

- Az új telep tükröz majd valamit az eredeti kultúrájukból?

- Még nem jutottunk odáig, hogy erről tárgyalhassunk. Mindenesetre a bodegáik helyett negyvennégy négyzetméteres házakat kapnak, amelyekben lesz szoba, konyha, fürdő, kamra, központi fűtés, gáz, víz, áram. (Kuruc.info: azaz: még csak nem is nekik kell felépíteniük. Ja igen, és mindezt, természetesen, mi fizetjük. Miközben egy fehér árvízkárosult garantáltan nem kap semmit...) De úgy fogjuk intézni, hogy a házak eladhatatlanok legyenek. Korábban ugyanis a Beregben rendszeresen megtörtént, hogy az új házat eladták, és megint csináltak maguknak egy bodegát.

- Mi a reménysége önmagával kapcsolatban?

- Hogy még egy darabig dolgozhatom.

- És aztán?

- Aztán meg kell halni.

- És aztán?

- Arról nincsenek konkrét információim. Csak arról, ami mögöttem van.

- Mi villan eszébe, ha visszagondol?

- Karácsony kilencéves koromban: az ostrom, amikor az oroszok körülvették Budapestet, és az Istenhegyi öt huszonnyolc kerítésébe kapaszkodva, a ház lakóival együtt néztem, hogyan ég a királyi vár, égig érő lángokkal. Túléltem a Rákosi-rendszert, túléltem Biszku elvtárs vérengzését, álltam kivégzőosztag elfut. Amikor Konrád és Szelényi kidolgozta, hogy háromezer-háromszáz magyar faluból ezerháromszárat hogyan kell szerep nélkülivé tenni és megszüntetni, elindultunk a ma már halott barátaimmal, Beke Pállal, Varga Tamással és másokkal, gyáva tanácselnököket vittünk bátor tanácselnökökhöz, és faluházakat építettünk a pusztulásra ítélt településeken. Aztán Sevillában megépíthettem a magyarok pavilonját, és a japánok meg mindenféle népség ordítva rohant oda, amikor meghúztuk a harangokat, hogy megjöttek a magyarok. Mit akarhatnék még? Semmit. Én már másként látok, mint maga, aki élete teljében van. Élni persze jó, nagyon jó. Csak fájdalom ne legyen!

- A következő generációk mennyire képesek átvenni az értékközpontú szemléletet?

- Megint mondok egy példát az építészet területéről. A Kós Károly Egyesülés fenntart egy posztgraduális képzést, az úgynevezett vándoriskolát. Végzett építészeket veszünk fel, és aki bekerül, három és fél évig vándorol cégeknél, s ez idő alatt elsajátítja az értékközpontú szemléletet. A végén fel kell mutatniuk egy mestermunkát. Ma körülbelül ötvenen vannak Magyarországon, akik ezen keresztülmentek. Nem. sok, de ha mindenki megteszi a magáét, akkor jutunk valamire.

- Hol kell kezdeni?

- Kezdje mindenki a saját gyerekénél! Ne hülyeségekkel etesse, hanem beszéljen neki arról, ha tud, hogy mit jelent a megváltás!

- Mit jelent?

- Nemcsak keresztény hittételt, hanem az ember belső életének a megújítását. Erre mindig, újra szükség van, és egészen egyszerű dolgokban nyilvánul meg. A Hargitától nyugatra, Csíkszeredától Barót felé található Vargyasról felhívott a nagytiszteletű úr, hogy van egy düledező fatemplomuk, tervezzek helyette valamit. Mondtam, ha ledöntik, szóljanak. Ledöntötték, és alatta XII. századi kora román templom alapjait találták. Mélyen leástunk: faragott kövek kerültek elő, rózsaablak, és még sok minden. Ezekből és sok új gondolatból meg az innen-onnan kapott adományokból megépítettük a református templomocskát. Amikor elkészült, és körülállták a szomszéd falvak népei is, s a templomkert tele volt emberekkel, és fölzengett az ének, hogy Tebenned bíztunk eleitől fogva, az olyan pillanat volt, amikor az ember csöndesen azt mondja magában: rendben van, megérte
Törölt felhasználó 2010. 07. 06. 08:29
Előzmény: #13646  Törölt felhasználó
#13647
Ez Jó Filtu. :-)

Jó reggelt, szép napot, jó szurkolást! :-)
Törölt felhasználó 2010. 07. 03. 20:10
Előzmény: #13644  Törölt felhasználó
#13646
Lazításhoz:
link
Törölt felhasználó 2010. 07. 01. 16:45
Előzmény: #13644  Törölt felhasználó
#13645
A linket dugd el! Sok még a lágybika ))
Törölt felhasználó 2010. 07. 01. 14:38
Előzmény: #13643  Törölt felhasználó
#13644
Majdnem ugyanaz :-)
Törölt felhasználó 2010. 07. 01. 11:27
Előzmény: #13642  Törölt felhasználó
#13643
szerintem csak gondolkodik ))
Törölt felhasználó 2010. 07. 01. 11:22
Előzmény: #13641  Törölt felhasználó
#13642
ez a pasi még nálam is shortosabb :-)
Törölt felhasználó 2010. 07. 01. 09:26
Előzmény: #13639  Törölt felhasználó
#13641
Shortnacis Famókának link
Törölt felhasználó 2010. 06. 30. 20:56
Előzmény: #13639  Törölt felhasználó
#13640
Auch die Nerven des armen Führers wurden von Vuvuzelle kaputtgemacht. Scheisse! Wahnsinn!
A szegény Führer idegeit is tönkretette a vuvuzella.
Őrület!
Törölt felhasználó 2010. 06. 30. 19:18
Előzmény: #13638  -bubu-
#13639
Ez a Vuvuzela nem csak titeket zavar...

link

:-)
-bubu-
-bubu- 2010. 06. 30. 15:27
Előzmény: #13637  Törölt felhasználó
#13638
Karcsi vajon emléxik-e? :))

lehet emlékeztetni kell? :)
Törölt felhasználó 2010. 06. 30. 12:54
Előzmény: #13633  -bubu-
#13637
Emléxem
nyuszika 2010. 06. 30. 09:46
Előzmény: #13634  Törölt felhasználó
#13636
Csak ízléssel.
Törölt felhasználó 2010. 06. 30. 09:18
Előzmény: #13634  Törölt felhasználó
#13635
A pálinka főzőim már a spájzban vannak.
Most jött le az első párlat.
Küldök nektek is . (51,5fokos)
Törölt felhasználó 2010. 06. 30. 09:08
Előzmény: #13632  Törölt felhasználó
#13634
Pálinkás jó reggelt!
Ilyenkor jó lovagolni a reggeli harmatos fűben.
-bubu-
-bubu- 2010. 06. 30. 08:22
Előzmény: #13630  Törölt felhasználó
#13633
Törölt felhasználó 2010. 06. 30. 07:53
Előzmény: #13631  Törölt felhasználó
#13632
csak nélkül :-) Korán van még.

Egy kis ébresztő:

MR2 Szimfonik - Ez a szerelem

link

Szép napot. :-)
Törölt felhasználó 2010. 06. 30. 07:50
Előzmény: #13625  Törölt felhasználó
#13631
Macika, te sose offolsz, csak a lámpást és a kis fegyverhordozó asszonykáját is szívesen látom. :-)
Törölt felhasználó 2010. 06. 30. 07:49
Előzmény: #13603  -bubu-
#13630
Gonosz vagy. :-)

Törölt felhasználó 2010. 06. 29. 21:52
Előzmény: #13628  -bubu-
#13629
Csak 48 mp?
Az öreg akár 4-6 órás beszédekre is képes volt anno.
Egész kuba ott ült a tévé elött, a földeken meg nőtt a gaz )
-bubu-
-bubu- 2010. 06. 29. 21:48
Előzmény: #13627  tomalex
#13628
tomalex 2010. 06. 29. 21:38
Előzmény: #13626  -bubu-
#13627
majd egész este táncolunk és kubai rumba fektetjük megmeradt tőkénket. Kit fog érdekelni a Dow Future! De szép is lesz! :)
-bubu-
-bubu- 2010. 06. 29. 21:11
Előzmény: #13623  Törölt felhasználó
#13626
Fidel maradonát is rendbehozta :)))

el kell gondolkodnunk :))

Törölt felhasználó 2010. 06. 29. 21:03
Előzmény: #13600  Törölt felhasználó
#13625
offolás helyett )
THE BEATLES OBLADI-OBLADA
link
Törölt felhasználó 2010. 06. 29. 20:53
Előzmény: #13617  Törölt felhasználó
#13624
pont ez az érdekük
hogy társadalmi feszültségeket generáljanak
a szocik
(egy két beépítette emberük mindenhol van)
Törölt felhasználó 2010. 06. 29. 20:52
Előzmény: #13619  Törölt felhasználó
#13623
Akkor jó, megnyugodtam ))
vesszen a kapitalizmus libelarizmus
Csegevárá Fidel
Usa Zutyyyy
Törölt felhasználó 2010. 06. 29. 20:52
Előzmény: #13620  Törölt felhasználó
#13622
Gondolom érzed a nyomást a fejedben, ami közel sem nemzetközi.
Törölt felhasználó 2010. 06. 29. 20:51
Előzmény: #13617  Törölt felhasználó
#13621
Egyébként én már nem hogy elmentem, hanem vissza is jöttem onnan, ahol te még el sem mentél.
Azért is látom egy kicsit másképpen a dolgokat.
Törölt felhasználó 2010. 06. 29. 20:50
Előzmény: #13616  Törölt felhasználó
#13620
amit tudtak elqtak
a helyzet egyre rosszabb nem beszélve
a nemzetközi nyomásról

Törölt felhasználó 2010. 06. 29. 20:49
Előzmény: #13617  Törölt felhasználó
#13619
Ez nem kommunikációs, hanem kommunista szint, amit képviselnek.
Nem szeretem a demagóg kommunistákat.
Törölt felhasználó 2010. 06. 29. 20:47
Előzmény: #13616  Törölt felhasználó
#13618
Dörmögő!
Majd most figyelj! A négy év negyven évet is túl fog szárnyalni.
Én máris elégedett vagyok a tempóval:)
Törölt felhasználó 2010. 06. 29. 20:47
Előzmény: #13616  Törölt felhasználó
#13617
mindig felkapom az ideget )
szomorú valóság a fidesz sokkal "balosabb" mint bármelyik párt, lehet csak kommunikációs szinten,
na de ez is már valami
"akinek nem tetszik el lehet menni"

Törölt felhasználó 2010. 06. 29. 20:44
Előzmény: #13612  Törölt felhasználó
#13616
Hát nem? Ezek a Bokros, Gyurcsány hívők csak egyet tudnak megszorítás. szétverés, zéró építés.

És ez megy már a 80 évek óta, amióta a világbankba beléptünk: Isten nyugossza Fekete Jánost
és az adósságunk 2 mrd dolláról vagy 80.ra nőtt
hihetetlen
Törölt felhasználó 2010. 06. 29. 20:42
Előzmény: #13612  Törölt felhasználó
#13615
Végre egy bérmásoló és 24 órás bérbeíró is megjött.
Feltünt, hogy jelenlétetek majdnem 24 órás.
Lehet, hogy egy nick név alatt többen írnak,váltott műszakban és váltott lovakon, s ugyanakkor több nevet is használnak.
Tehát az sem igaz , amit mondotok, meg az ellenkezője sem.
De miért is szólsz bele a nagyok dolgába?
Neked nem osztottam faxot.
nyuszika 2010. 06. 29. 20:42
Előzmény: #13613  Törölt felhasználó
#13614
Csak miattad kattintottam ide. Egyébként a hideg ráz y-tól, ...már megyek is.
Törölt felhasználó 2010. 06. 29. 20:39
Előzmény: #13610  nyuszika
#13613
Nyuszika!
Ha Te érted, nekem már az is elég:)
Törölt felhasználó 2010. 06. 29. 20:38
Előzmény: #13609  Törölt felhasználó
#13612
egyetértek

Törölt felhasználó 2010. 06. 29. 20:37
Előzmény: #13608  tomalex
#13611
Sok az elqró hazánkban minden oldalon.
Bölcs nép bölcs vezetőket érdemel.
nyuszika 2010. 06. 29. 20:37
Előzmény: #13606  Törölt felhasználó
#13610
Szerintem e fórum olvasói nem tudják(értik) miről írsz. Kár az energiáért...
Törölt felhasználó 2010. 06. 29. 20:36
Előzmény: #13608  tomalex
#13609
A válasz szerintem egyszerű.
Ha elcseszik akkor mehetnek a sunyiba mint ahogy a maszop meg lehalgatós emdéfke meg a lopós szadeszka
nade akkor ki lesz? elmpé? vagy a jobbik? ))
Szóval vagy lesz valami sikerke vagy végünk.
új szelek fujnak, fázunk is sokan (
tomalex 2010. 06. 29. 20:24
Előzmény: #13605  Törölt felhasználó
#13608
Maci ezt nem nem érti, a narancsosból nehéz kilátni. :) Most az új kormányról volt szó de az igaz, hogy a régiek elcseszték. :P
Törölt felhasználó 2010. 06. 29. 20:15
Előzmény: #13606  Törölt felhasználó
#13607
Obama is bankadózik és az euban is lesz valami
Hajrá Bajusz Bokor, Bilincs ibolya
Törölt felhasználó 2010. 06. 29. 20:12
Előzmény: #13605  Törölt felhasználó
#13606
A jövő elkezdődött, és az igazi elqrás is.:)
Tesék tanulmányozni az illusztrációként felsorolt pontokat, s hozzágondolni a 29 csapást, nem beszélve az országot megsegítő bankadóról.
Ígérem lesznek újabb meglepik is.
A fantázia kiapadhatatlan.

Csak engem ne mentsen meg senki ! Please, Bitte!
Törölt felhasználó 2010. 06. 29. 20:05
Előzmény: #13604  Törölt felhasználó
#13605
Ez valami Gyurcsányi blog copy volt?
mert kábé annyira értelmes ))

Elcsesztétek wazze nem fogni fel? 8 év 80 mrd adósság.

Törölt felhasználó 2010. 06. 29. 20:00
Előzmény: #13602  -bubu-
#13604
Az új kormány első 10 napja lázas tevékenységgel telt:
1. nap. Visszafoglaljuk Erdélyt a magyar Parlamentben. A nagy eseményt emléknappá nyilvánítjuk.
Aki nem akarja, az is magyar állampolgárságot kap.
2. nap. Megemlékezés a több mint egy éve tartott népszavazásról, mellyel kapcsolatban Mikulás megjegyezte, hogy megmentettük az egészségügyet.
3. Nap. Nyilvánosságra hozzuk az előző kormány bűneit, s keressük az elrejtett csontvázakat.
Marketing méréseink megállapítják, hogy a nép didalittasan örül. Érthetetlen okból az ostoba külföld
Nem értékeli a zseniális marketing fogásainkat. Még tanulniuk kell.(ajánlott alapmű: Philip Kotler: Marketing management)
Bosszúból visszavonjuk az államcsődöt.
4. Nap. A belügyminiszter bejelenti, hogy megszilárdult a közbiztonság.
5. Kersztes hadjáratot indítunk minden ofshore lovagok ellen, a lovagiassági szabályok mellőzésével, s a devizahitelesek szabad csapataival.
6. Megünnepeljük az első győztes csatát, s megkezdjük a devizahitelesek megsegítésének programját.
Ezen keményen dolgozunk tovább. A hálálkodást 14-16 óra között fogadjuk, de kéretik mérsékelten örülni.

7. Tényfeltáró bizottságukat küldünk a szélrózsa minden irányába, nekünk nem kell türelmi idő jeligére.
8. Előkészítjük az újabb intézkedési tervet, melyet szerényen a 29 csapásnak nevezünk.
9. A kilencedik napon az állatkert fogatlan oroszlánja felkergeti a kormányt a fára.
10. Kormány szóvivő: „Nem is olyan rossz itt a fán.”
Egy hét múlva szintén a kormány szóvivője nyilatkozik a nemzetközi sajtónak: „De nem is olyan jó”.
-bubu-
-bubu- 2010. 06. 29. 17:41
Előzmény: #13602  -bubu-
#13603
Orbán már egyeztetett Szász Károllyal a PSZÁF-ról
2010.06.29 16:19

Orbán Viktor kedd délelőtt megbeszélést folytatott Szász Károllyal a Pénzügyi Szervezetek Állami Felügyeletének (PSZÁF) jövőjéről, jövőbeni szerepéről - közölte Szijjártó Péter, a miniszterelnök szóvivője kedden újságírókkal az Országházban az MTI tudósítása szerint. Mint ismert: ma reggel nyújtotta be lemondását az eddigi elnök, Farkas Ádám. Szász Károly 2000 és 2004 között már vezette a felügyeletet

Gondolom meggyógyult, de nagy verés lesz megint a vége :)))))
-bubu-
-bubu- 2010. 06. 24. 16:12
Előzmény: #13601  -bubu-
#13602
Az április 26.-i választásokkor egyértelművé vált, hogy a Fidesz-KDNP koalítció kormányozhat Magyarországon a következő négy évben, több mint kétharmados parlamenti többséggel. Míg a hazai médiák, oligarhiák mind az újdonsűlt kormány körbeudvarlásával volt elfoglalva, addig a piac azonnal brutálisan kezdte beárazi az eredményt...

Idehaza a médiák odáig merészkedtek, hogy napi témává vált a magyar gazdaság feltámadása, energiaárak konszolidálása (gáz, víz, benzin, villany), egymillió új munkahelyteremtés, devizahitelesek, csődbement vállalkozások azonnali megsegítése, mely szlogenekkel a Fidesz a választást megnyerte. Június elején jött a tanulatlan, nyers diplomácia mely hidegvízként érte a feltüzelt piacokat: Kósa Lajos Magyar államcsődről beszél. A forint pár óra alatt összeomlott. Másnap egy újabb hozzá nem értő kormányszóvivő, ezeket a tényeket megerősítette. A forint végleg összeomlott. Április 26.-án a svájci frank 182Ft volt, míg bő egy hónapra rá 208 Ft-ra szökött e kijelentések hatására (nem kis veszteséget okozba a hazai devizahiteleseknek). Orbán Viktor Magyarország miniszterelnöke azonnal kénytelen volt három napos rendkívüli üllést összehívni és "gyors" akciótervet kidolgozni (kérdés csak az, hogy erre nem volt elég az előző nyolc év?). Remekbe szabott 1. akcióterve az elit réteg adócsökkentését, kilakoltatási monatóriumról, 17%-ról 16%-ra csökkentett SZJa-ról és mindenek előtt bújtatott brutális adóemelésről (pontosabban az adójóváírás elvonásáról) szólt. Továbbá volt még a tarsolyban bankadó (amit ugyebár a bankok úgyis az ügyfélre fogják áthárítani), no meg pálinkafőzde legalizálás. Ne röhögjön senki. Ha bár a parlamentbe is ezt tette mindenki, de "ez komoly dolog". "Ez a szabadságról szól"! A devizahitelesek megsegítése (forintra konvertálás), magánnyugdíjpénztárak állami kézbe vétele, IMF és EU hitelek átütemezési tárgyalása, segélyezési rendszer újragondolása már nem fért bele a paklima. No nem baj... addig is marad a pálinkafőzés és a nyugodt alvás saját házunkba, hisz nem lakoltathat ki senki.

De a világ már ilyen. Mondani mindent lehet, ismerjük a mondást: "Tettekben ismerkszik meg az ember."

Kilakoltatási monatórium: Az Orbáni beszédre rá pár napra egy öt gyermekes családot, nagymamával együtt lakoltattak ki Budapesten. Mondhatni brutális állami (rendőri) kegyetlenséggel.

Energiaárak konszolidációja: Kiszivárgó 15-20%-os gázáremelés.

Soha nem látott üzemanyagáremelés.

Adócsökkentés: kb.:15.000 Ft/hó adóemelés az adójóváírás eltörlésével.

Devizahitelesek megsegítése: Bankadó, melyet az ügyfélre hárítanak a bankok.

Mondhatná a hétköznapi szegény, egyszerű ember, hogy de hol is vannak még ezek a terhek? Addig élni is kell, hisz ma brutális szintre emelkedett a fizetőeszközünk a svájci frankkal szemben. Hiába az Orbáni 1. akcióterv Kósa és Szíjjártó késszúrása (elszólása) visszafordíthatatlan károkat okozott, s mindezt a devizahitelesek érzik nap mint nap és közben csak várnak és várnak a beígért Ft-osításra (devizahitelesek megsegítésére).

Amennyiben az euró és vele együtt a forint tovább gyengül a CHF-hez képest, akkor a hitelesek tömegével mehetnek csődbe Magyarországon. Elemzők szerint 210-220Ft/CHF az a határ ahol a hiteleseknek elszakad a fizetési tűréshatár. Jelenleg: 208,2 Ft. Trendfordulóról még nem érdemes beszélni. A forint tovább gyengülhet. Az árfolyan akár 215-220Ft/CHF is lehet augusztus környékén.

Egy biztosra vehető. A nemzetközi piac már a magyar államcsődöt árazza be (15%-ot romlott a forint a Fidesz hatalomra kerülése óta kevesebb, mint 2 hónap alatt), hogy éppen az új olasz vagy spanyol válságkor fog ez jobban előtérbe kerülni (kijönni) , arról csak később érdemes beszélni.
-bubu-
-bubu- 2010. 06. 24. 15:03
Előzmény: #13600  Törölt felhasználó
#13601
Optimista fellángolás az amerikai makroadatok után

Az amerikai tartóscikkekre adott új megrendelések hat hónap után először mutatott visszaesést május hónapban, ugyanakkor annak mértéke enyhébb volt a vártnál. A megrendelések 1,1%-kal mozdultak lefelé, ilyen mértékű visszaesés legutóbb 2009 augusztusában volt. Elemzők az áprilisi 2,8%-os növekedési adat után 1,4%-os csökkenést vártak.

Az újonnan munkanélküli segélyért folyamodók száma a vártnál némileg nagyobb mértékben csökkent az elmúlt héten, ami a gazdasági stabilizáció tartósságát vetíti előre. A munkaügyi minisztérium tájékoztatása szerint az új kérelmek száma 19 ezer fővel 457 ezer főre esett vissza a június 19-én végződött héten, ami az április 17-én végződött hét után a legnagyobb mértékű csökkenés. A Reuters felmérésében elemzők 460 ezer fős értéket vártak. Az egy héttel korábban jelentett 472 ezer fős adatot 476 ezer főre korrigálták. Az új kérelmek száma négy hetes mozgóátlagon számolva 1.500 fővel 462.750 főre csökkent.

Az adatközlést követően a dollár, a jen és a svájci frank gyengülni kezdett, a kockázati étvágy gyors növekedése révén a forint, az euró, a nyersanyagdevizák és az angol font is erősödni tudott. Az EURUSD páros 1,23 közelébe pattant fel az 1,2260-as szintről, s az USDHUF páros 231-ről 230 közelébe csúszott vissza.

Topik gazda

famo
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek