Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
badsector1
badsector1 2020. 07. 21. 22:23
Előzmény: törölt hozzászólás
#18800
Te bevállalnád, hogy elmész egy koronavírus buliba azért, hogy megfertőzödj és minél előbb átessél ezen az enyhe betegségen, hogy védettséget szerezz?
Törölt felhasználó 2020. 07. 21. 21:11
Előzmény: törölt hozzászólás
#18799
passz. nincs jó megoldás,de nem kell bagatellizálni ennek a rengeteg emberek a halálát és azt mondani,h hisztéria. legalább ezt ne.
illetve azt gondolom,hogy a megoldás egy totálisan profi kezelése lenne, ahol minden résztvevő a lehető legtöbbet tenne meg a védekezésért és akkora gazdaság sem állna meg ennyire.
ez pedig a védőfelszerelések fejlesztésével, az óvintézkedések és viselkedési protokollok  maximális betartásával megvalósítható lenne. dehát az emberiség még nem tart ott,hogy ilyen futurisztikus életmódot folytasson, amit a sci fi filmekben lehet látni . azt mondják: "nem vagyok hajlandó korlátok közé szorítani magam" "hisztéria az egész"
így viszont leállás és korlátozás nélkül nem lehet a normális gazdasági folyamatokat folytatni. várjuk a vakcinát,mint megoldást, ami a lusta, tenni nem akaró és nem előrelátó ember gondolkodására vall. az emberiség lezülött, elsatnyult, így egyre mélyebbre jut, nemhogy fejlődne, tovább civilizálódna.
Szerintem egyfajta új sötét középkorban vagyunk,ahol az erkölcsi hanyatlás, a túlzott önhittség, az egyén korlátlan szabadossága uralkodik a józan ész, a normalitás felett.
Babzsák 2020. 07. 20. 23:41
Törölt hozzászólás
#18798
pitcairn2 2020. 07. 20. 23:11
Előzmény: #18794  Törölt felhasználó
#18797
ja, valamitől...
pitcairn2 2020. 07. 20. 23:10
Előzmény: #18789  Törölt felhasználó
#18796
ha valóban azt akarnád amit írsz akkor egy pillanatig nem foglalkoznál az epidemiológiai aspektussal, hanem kizárólag az egyéni szabadságjogokra koncentrálnál...
Törölt felhasználó 2020. 07. 20. 22:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#18794
ő se agyalt rajta,csak meghalt. és még pár százezren.
https://rangado.24.hu/nemzetkozi_foci/2020/07/20/cesar-salinas-meghalt/
A Bolíviai Labdarúgó Szövetség (FBF) megerősítette, hogy meghalt a szervezet elnöke, César Salinas.
Az FBF elnökénél koronavírust diagnosztizáltak, amely után nem sokkal a La Paz-i kórházba került. Az 58 éves sportvezetőt az intenzív osztályon ápolták, azonban vasárnap elhunyt.Salinas 2018 óta irányította a bolíviai szövetséget, ezenkívül a dél-amerikai szövetség (CONMEBOL) végrehajtó bizottságának is tagja volt.
Törölt felhasználó 2020. 07. 19. 16:01
#18793
A vírusok mellett már MI is készülődünk. Örök halleluja zengjen végtelenül bölcs Alkotóink felé! Végül úgyis csak Egy maradhat.
Törölt felhasználó 2020. 07. 19. 15:09
Előzmény: törölt hozzászólás
#18792
Sőt bármikor rám dőlhet egy fa vagy elüthet egy autó. Csakhogy nem így van, ugyanis én már gyerekként megtanultam, hogy viharban ne álljak egy fa alá, amikor átmegyek az úton, akkor körülnézek, stb. Tehát vannak dolgok, amiknek a bekövetkezésére hatással lehetek, hatással lehetünk (a meteorit még nem ilyen, de már dolgoznak a megoldáson) és ez a vírus bizony pont ilyen, ha mindenki komolyan veszi, akkor simán vissza lehet szorítani, ha viszont nem, akkor el fog szabadulni.
Babzsák 2020. 07. 19. 14:20
Törölt hozzászólás
#18791
Babzsák 2020. 07. 19. 14:18
Törölt hozzászólás
#18790
Törölt felhasználó 2020. 07. 19. 14:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#18789
A tojást én se mosom meg, de jó eséllyel jönni fog egy második hullám és én kurvára nem szeretném, ha megint mindent bezárnának, szerintem egyelőre inkább vegyük komolyan. Minimális az esélye, hogy belehalunk, annak is kicsi, hogy szövődményeink maradnak, de egyelőre csak esélyekről beszélünk, biztos tudásunk még nincs. Pl. mi van, ha olyan mint a herpesz és örökre a szervezetben marad. Nem veszekedni akartam, csak kezd olyannak tűnni a dolog, mintha egyre többen vennék úgy, hogy túl van lihegve az egész, és egy kritikus tömeg felett tényleg durva második hullám lehet. 
Törölt felhasználó 2020. 07. 19. 14:11
#18788
És tényleg komolyan érdekel, hogy a "szkeptikus" tábor mire alapozza a véleményét? Én meggyőzhető vagyok érvekkel, de per pillanat azt látom, hogy a Koch intézet szerint komolyan kell venni, az Usa Allergológiai és Fertőző betegségek Intézete (valami ilyesmi a nevük asszem) komolyan kell venni, valamennyi hasonló intézmény szerint komolyan kell venni, az egyetemek virológiai tanszékei szerint komolyan kell venni, az orvosok szerint komolyan kell venni, akkor magyarázzátok el, hogy miért ne vegyem komolyan.
Babzsák 2020. 07. 19. 14:10
Törölt hozzászólás
#18787
Törölt felhasználó 2020. 07. 19. 13:59
Előzmény: törölt hozzászólás
#18786
Megint rosszul értelmezted, azzal kezdtem, hogy a szakemberekre hivatkoztam, nem hiszek, ha nem tudok valamit, akkor azok véleményét fogadom el kiindulásnak, akik értenek hozzá. Amikor te lekicsinyled, akkor azok véleményét fogadod el, akik nem értenek hozzá, kérdés, hogy miért.
Törölt felhasználó 2020. 07. 19. 13:56
Előzmény: törölt hozzászólás
#18785
Nem figyeltél, direkt Dél-Koreát hoztam példának, ahol a fertőzöttek környezetét gyakorlatilag 100 %-ban végigtesztelték, így nekik van a legpontosabb arányszámuk (nem Viktor több, mint 10 %-os halálozási számára). A statisztika egyébként komoly tudomány és jól működik ha betartják a szabályait, így a te lábtöréses példád szerintem még nálunk sem áll meg.
Babzsák 2020. 07. 19. 13:53
Törölt hozzászólás
#18784
Törölt felhasználó 2020. 07. 19. 13:52
Előzmény: #18780  algore
#18783
Legyen igazad, majdnem évente itt vannak új vírusok, melyeken még nem esett át senki. Dobrova, Hiv, ez kettő 40 év alatt, de lehet hogy átutazott ebolás is. A kolléga azt írta kb. hogy nem kell izgulni, mert évente jönnek-mennek az új vírusok a világban, szerintem meg az utóbbi 40 évben egy olyan volt, ami tényleg végigment, az meg a jelentősen kisebb fertőzőképességű HIV. De mindenki higgyen, amit akar, csak ne felejtse el, hogy új vírus, amiről még mindig nem sokat tudunk.
Babzsák 2020. 07. 19. 13:49
Törölt hozzászólás
#18782
Törölt felhasználó 2020. 07. 19. 13:46
Előzmény: törölt hozzászólás
#18781
Szakemberek döntő része szerint indokolt az óvatosság, nem döntésről vagy bekajálásról van szó, hanem kb. arról hogy a szakembereknek hiszel vagy Trumpnak és Bolsonarónak.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek