Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 02. 25. 12:38
Törölt hozzászólás
#1800
gazmber 2020. 02. 25. 12:35
Előzmény: #1796  morricone
#1799

ez megint elég jól lett időzítve.. a velencei fesztivál idejére...
a könyvelőm panaszkodik... van ügyfele aki a hétvégén ott volt...vinné neki a könyvelési anyagot...(?)
lekakkantják a népek, egy TV riportban is egy francia nő a karneválról..." ő azért nem fog bezárkózni otthon, mert hiszti van"... elvégre egyszer élünk...☺
Törölt felhasználó 2020. 02. 25. 12:33
Törölt hozzászólás
#1798
Törölt felhasználó 2020. 02. 25. 12:29
Törölt hozzászólás
#1797
morricone 2020. 02. 25. 12:24
Előzmény: #1795  gazmber
#1796
Tenerifén is találtak egy olasz beteget,az egész szálloda karantén alatt,,1000ember!! Palermoban is van egy ,pedig az messze van északról.
gazmber 2020. 02. 25. 11:25
Előzmény: törölt hozzászólás
#1795
nem gondolom, hogy kínában olyan óriási lenne a 'médiaszabadság', mégse tudták a szőnyeg alá söpörni.... a kádári világban meg nem repkedtek és utazgattak más népek se 100-ad ennyit se, nem még a vasfüggöny mögött élők...szvsz
Törölt felhasználó 2020. 02. 25. 11:18
Törölt hozzászólás
#1794
gazmber 2020. 02. 25. 11:06
Előzmény: #1791  gambadoro
#1793
a ~20-on éves fiatal ápolónők, nemigen kapnak szakmunkás(?) minimálbérnél többet... abból ha leszeded az utazást, stb. akkor ott vagyunk... igaz ennyiért most se nagyon dolgoznak...  nem azok a 'lovak akiket könnyű a szekér elé fogni', mert pl. műkörmöshöz van időpontja, stb... (panaszolja egy sürgősségi 'főnővér' ismerősöm) szvsz
gazmber 2020. 02. 25. 10:56
Előzmény: #1790  Törölt felhasználó
#1792
A Soros mögött a háttérben egy pengedrótos kerítésnél kukucskáló 'migránsokat' lefelejtetted a képről☺
gambadoro 2020. 02. 25. 10:51
Előzmény: #1788  gazmber
#1791

milyen 120 ezer?
ezeket honnan veszed?
az más kérdés, hogy a magyar eü rendszer összeroppanna 1 nap alatt
Törölt felhasználó 2020. 02. 25. 10:51
Előzmény: #1788  gazmber
#1790
Én már nagyon várom az "Állitsuk meg a Coronavírust" plakátokat Sorossal megy egy vírussal és egy bazi nagy stoptáblával...
Törölt felhasználó 2020. 02. 25. 10:39
Törölt hozzászólás
#1789
gazmber 2020. 02. 25. 10:35
Előzmény: #1784  harlem
#1788

ha felüti a fejét itt is...majd a-rogán-ék ~40mrd-ért kiplakátolják az országot, hogy mindenki maradjon otthon és imádkozzon... mert kórházba menni úgyse érdemes... az eü-dolgózok is otthon vannak- mert havi ~120e-ért nem fognak ott 'keccsölni' senki kedvéért, főleg úgy, hogy se pénz, se paripa, se fegyver nincs raktáron...(??)
szvsz
 
wyl 2020. 02. 25. 10:33
#1787
Korea  mai nap +144 összesen 977
Olaszo. mai nap +41 összesen 270
harlem
harlem 2020. 02. 25. 07:37
#1786
80147 / 2699 / 27668
+787 / +80 / +2715
Fele annyi halott, mint tegnap!
mortalítás:  3,3%  
gyógyultnak nyilvánítva: 34,5%
babyboy 2020. 02. 25. 07:37
Előzmény: #1784  harlem
#1785

Ha a hölgy profiljára rámész, és megnyomod a "követés" gombot, akkor láthatod a friss, részletes infókat tőle. Úgy látom, válaszolgat is a kérdésekre, reagál a kommentekre, tehát javaslom, ha ez érdekel, tedd fel neki bátran! ;)
harlem
harlem 2020. 02. 25. 07:29
Előzmény: #1783  babyboy
#1784
Köszi szépen a részletes tájékoztatást 
Épp ilyenre gondoltam mikor pár napja kértem  aki tud tudósítson
Most az lenne a jó, ha az ilyen hasznos infók eljutnának a magyar illetékes szervekhez, tehát ha van köztünk valakinek kapcsolata velük kérem segítsen eljuttatni a hasznos infókat
Talán így jobban felkészülhetünk,ha egy jó példa alapján alapos és szervezett előkészítő munka indul
Arra lennék még kíváncsi, hogyan lehet kint maszkhoz jutni, szabadon vásárolható, bárhol vagy csak bizonyos helyeken kapható, vagy kevés van-e és elosztják nehogy az ügyesek előre lefosszák a készletet
Másik mivel és hogyan fogják tudni felszerelni az ideiglenes kórházakat, S honnan lesz személyzete?
babyboy 2020. 02. 25. 07:03
#1783
"확진환자 833명 중 격리 중 804명, 확진환자 격리해제 22명(+4), 사망 7명
의심환자 31,923명 중 검사 중 11,631명, 결과음성 20,292명.
/Koreai Egészségügyi Minisztérium / Ez itt fent azt jelenti, hogy 804 betegünk van, 7(+1 azóta) halott, 26 gyógyult, gyanús eset 31.923 vizsgálat alatt 11.631 fő.
Még mindig Degu (대구) a góc, de mindenhol szaporodtak, kivéve nálunk, itt az az egy van, akit még szombaton találtak.
Ami a vizsgálati kapacitást illeti, 7500/nap jelenleg, eddig 5000 volt. Szakemberek szerint maximum 10ezerre lehet majd emelni, mert 1 óra 30 perc a védőfelszerelés fel, illetve levétele, plusz a váladék vétel ideje, amit gyakran meg kell ismételni, és attól számítva, a világ legjobbjaként ismert koreai KIT-tel is 3 óra. Fizikailag képtelenség napi 10 ezernél több tesztet elvégezni, azt mondják.
Le kellett mennem orvoshoz, írd és mondd, egyetlen embert sem láttam maszk nélkül, az orvosi rendelőben is mindenki maszkban dolgozik természetesen. Ma először láttam a boltost is maszkban, meg kétségben, mert én olyan fél egy körül értem oda, addigra szinte mindent eladott, én meg csak néztem, és kérdeztem, hogy de hol az áru. Nagyon izzadt szegény, és némiképp elkeseredetten mondta, hogy a házbéli ádzsummák megrohanták a boltot nyitáskor, és megvettek mindent, ő meg azóta csak telefonál egyfolytában, hogy hamarabb jöjjön a szállítmány mindenből, mint ahogy szokott. Egész vicces volt, nem igazán örült a hirtelen forgalomnövekedésnek, én meg vettem egy csomag spenótot, csak úgy reflexből, más nemigen maradt.
Most már nevetek rajta, és nyilván azóta pótolta is, de ott, akkor, egy cseppet rémisztő volt. Nem a betegség, hanem az, ahogy az emberek félni képesek. Az sokkal ijesztőbb...
A gyerek munkahelyét, ezzel egyidejűleg minden iskolát, és magán iskolát, óvodát, és bölcsődét bezártak az egész országban. A tanévkezdést egyelőre egy héttel tolták el, így az egyetemeken sem lesz tanítás átmenetileg. A controll tower a miniszterelnök lett, illetve a kék ház, most még nem az elnök. Szabadon mozoghat mindenki országon belül, kívül, persze ha a fogadó ország beengedi ugye. Aki teheti, nem utazik azért, külföldre pláne nem.
Ami számotokra is fontos lehet, az az, hogy bombarobbanás szerű járványra számít a szakma, és a kormány is az országban, már ki is jelölték az erre a célra kiürítendő létesítményeket. Amennyiben ez megtörténik, nem fognak mindenkit kórházban ápolni, a könnyű esetek(?) otthon, a nehezebbek együtt, és csak a nagyon súlyosak kerülnek intenzív ellátás alá. 50 millióan vagyunk, ez van. Aki esetleg itt tanul, dolgozik, de nem itt van a hazája, mint nekem, az lehet, hogy jobban teszi, ha még időben hazamegy, bár ez csak az én személyes véleményem.
A negyedik halott, a negyven éves férfi esetét külön vizsgálják, mert neki, egy kis magas vérnyomáson kívül kutya baja sem volt, a betegség alatt is épp, hogy csak köhögött, aztán egyik pillanatról a másikra meghalt. Számos ilyen esetről érkezett hír korábban Kínából is, de az onnan érkező összes hírt mindenhol fenntartással kezelik, most viszont nálunk is megtörtént, sőt, az 53 éves hölgy halála is hasonló volt, ha nem is ennyire váratlan.
A legfiatalabb beteg 16 hónapos, a döntő többség 30-65 éves kor között van. A halottak is a 40-65 közötti korosztályból kerültek ki eddig.
A hadseregben újabb fertőzöttek lettek, sőt, az itt állomásozó amerikai katonák rokonai között is lett ma beteg.
HIV, és ebola gyógyszert adnak azoknak, akik nagyon súlyos állapotban vannak, néha használ. A mesterséges lélegeztetésre szorulók közül eddig itt még nemigen élte túl senki. A tünetek bármilyen gyengék, pillanatok alatt kritikusra fordítják a beteg állapotát, és nem igazán tudják kimutatni, hogy idős, legyengült szervezetet támadna meg a vírus, ez nem egy válogatós fajta. Szerencsére a gyerekek szinte mind felgyógyulnak belőle, bár egyelőre ez is csak kínai adat.
Aki ide tervezett utat, azt gondolom jól teszi, ha törli, és Japánba szintén, Kínába evidens, hogy nem helyes menni. A közel - keleti, és az európai helyzetet ti gondolom jobban ismeritek, itt a csapból is koronavírus hírek folyik éjjel - nappal, elsősorban helyi vonatozásban, de hát ez érthető. A parlament épületét be kellett zárni, mert az egyik képviselő vendége beteg lett, egy hosszabb rendezvényen vett részt. Most fertőtlenítik, és 48 óra múlva nyitják ki.
A sárga dzsekis hölgy a képen, az egészségügyi miniszter helyettes. Mióta csak felütötte a fejét a vírus Kínában, ez a hölgy, naponta többször tart sajtótájékoztatót, briefinget, és válaszol minden újságíró minden hülye kérdésére is. Ő a nép hőse, még hajat festetni sincs ideje, fogyott, egyre fáradtabb, millió üzenetet és posztot kap twitteren, hogy köszönjük, és tartson ki. A másik képen egy egészségügyi dolgozó látható Deguban, az öt perc pihenő alatt elaludt, annyira fáradt."Eugenia S. Lee

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek