Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Istvan78 2021. 12. 18. 23:59
Előzmény: #56339  Istvan78
#56340
Viszont így az a kép alakulhat ki a fórum olvasókban, hogy van a mérleg, egyik oldalon ugyanannyi van, mint a másikon, pedig egyik oldalon napi 10x5=50, a másikon meg nulla. Teljesen hamis kép, ami téves következtetésre visz.
Istvan78 2021. 12. 18. 23:57
Előzmény: #56336  Sony123
#56339
Mégis azok, akiknek negatív tapasztalatai vannak az oltással kapcsolatban, itt az az 5-10 ember naponta leírják, hogy ők vagy az ismerőseik így meg úgy jártak. Azok viszont akik beoltatták magukat, nem volt semmilyen negatív tapasztalatuk, az 5-10-zel szemben mondjuk 100 ezer, azok nem jönnek ide és nem írják be naponta az ő tapasztalataikat.
Istvan78 2021. 12. 18. 23:53
Előzmény: #56337  Törölt felhasználó
#56338
A statisztika pont erről szól, meg a valószínűség. Sokkal nagyobb az esélyed az egyikre, mint a másikra. Nem is értem, miért olyan nehéz ezt megérteni.
Törölt felhasználó 2021. 12. 18. 23:40
Előzmény: #56335  bluefrog
#56337
Békuci, szerintem ne szívd mellre: nekem már tényleg kezd olyan érzésem lenni, hogy ez a covid-hisztéria olyan, mint a vallás. Vannak a hívők és az ateisták. No és a boszorkányok, akiket máglyán égetnek (a hívők ofkóz). Próbálom kívülről szemlélni már az egészet, csak akkor verem le az ékszíjat, amikor jönnek a térítők és tűzzel-vassal: higgyem el, hogy csak az oltásba vetett hit az üdvözítő megoldás. Lehet, hogy ennek ellenére elkapod, lehet, hogy kórházba kerülsz, valószínű továbbra is fertőzöl, sőt: arra is volt példa, hogy beledöglesz hiába van 3 oltással telenyomva a szervezeted, jobb esetben trombózist, szívizom-gyulladást kapsz, de sebaj: mi az a pár ezrelék a statisztikában ahhoz képest, hogy hány, de hány ember nem halt meg. No igen. Csak akkor baromira nem mindegy, ha Te, vagy a gyereked, netán apád-anyád a halálozási statisztikában az egyik szám, pedig 3x be volt oltva. :-(
Sony123 2021. 12. 18. 23:34
Előzmény: #56331  Törölt felhasználó
#56336
Szia!
Én csak a saját tapasztalatomból indulok ki. Nekem nagyon ártott az oltás, sőt majdnem beledöglöttem. TE önmagadtól, ilyen tapasztalatok után tovább oltakoznál? Ez egy szintén egy eldöntető kérdés. IGEN vagy NEM!
Remélem, hogy nem kérdeztem túl nehezet!
Üdv és békesség!
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 18. 23:32
Előzmény: #56331  Törölt felhasználó
#56335
az a nagy büdös helyzet, hogy nekem már oltott is mondta, hogy bánja, hogy beoltatta magát. pl. egy trombózis után...
szakértők, tudósok még soha nem tévedtek ugye?
pl. merkely prof: "Mo.-on nem lesz 4. hullám..."
egyébként az oltástagadókat igazolja az is, hogy már a 4. hullám végénél is még élnek, a "szuperkoktélok" nélkül is! na ehhez mit szólsz? ja, tudom, ha beoltattuk volna magunkat, akkor a 100 métert 5 mp alatt futnánk, 150-es IQ-val rendelkeznénk, és 30 évvel tovább élnénk.
Törölt felhasználó 2021. 12. 18. 23:27
Előzmény: #56331  Törölt felhasználó
#56334
Akkor oltasd be magad, hogy okos maradj. Havonta többször is. Senki nem tart vissza, sőt.
Egyébként pedig hogy mit gondolsz rólam, nem az én problémám. :-D
Törölt felhasználó 2021. 12. 18. 23:24
Előzmény: #56327  vigkrisz
#56333
1.) Bocsánat, nem én neveztem laborlöttynek, nem az én szellemi tulajdonom a megnevezés, olvass vissza légyszi. 
2.) Nem kell segíteni az értelmezésben, köszönöm ismét a felsőbbrendű megnyilvánulást (csak úgy mellékesen mondanám: magyar nyelv és irodalom az egyik erősségem, beleértve a szövegértelmezést is). Miért vagy ilyen frusztrált és ingerült? Nem mindegy, hogy egy számodra noname ismeretlen, mint én mennyire tudatlan a Te megítélésed szerint? 
3.) Évtizedes munka = igen. Évtizedes tesztelés = nem. Ennyi a varázslat. 
4.) Semmilyen linket, videot stb. nem nézek meg, amit különböző fórumokon (például itt)  posztolnak pontosan azért, mert nem szeretném, ha bárki bármivel befolyásolna. Algore linkjeit sem szoktam megnyitni, csak úgy mondom. A fészbukot pedig egyenesen gyűlölöm, nagyobb kárt okozott a társadalmaknak és az emberiségnek, mint a világháborúk... ez nem csak az én véleményem, hanem a fészbuk egyik alapítójának (aki azóta már kiszállt, ha nem hiszed, olvass utána! ) :-)
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 18. 23:24
Előzmény: #56329  bluefrog
#56332
gyakorlatilag az állami szférában oltatlan nem tud elhelyezkedni jelenleg.
hivatalok, oktatás, egészségügy, katonaság, rendőrség, tűzoltóság, vám- és pénzügyőrség stb.
és ehhez még jön a magánszféra egy része...
Törölt felhasználó 2021. 12. 18. 23:20
Előzmény: #56323  Törölt felhasználó
#56331
Szerintem is tudatlan az, aki nem oltatja be magát, pedig megtehetné. Finoman szólva. Mert pontosabb úgy fogalmazni, hogy intelligencia kérdése az, hogy kire hallgat az ember egy olyan témában, amihez ő maga nem ért. Szakértőkre, minisztériumokra, tudósokra, több 100 millió beoltott embertől származó tapasztalatokra, vagy a saját megmagyarázhatatlan véleményére, hogy a Gődény-félékről már ne is beszéljünk!
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 18. 23:18
Előzmény: #56328  vigkrisz
#56330
légyszíves nekem máskor senkiről ne írd azt hogy a gurum. köszönöm.
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 18. 23:16
Előzmény: #56320  Istvan78
#56329
az a nagy büdös helyzet, hogy annak ellenére, hogy vonják a béremből az eü. járulékot, mivel nem vagyok oltott, van olyan fogorvos, aki nem hajlandó foglalkozni velem...
sőt, most gyakorlatilag egy csomó foglalkozásból és tevékenységből ki vagyok rekesztve, ergo a munkaerőpiacon is rohadt nagy hátrányom van belőle...
ja, és ezt a társadalom fizessen dolgot remélem odadörgölöd a dohányosok, alkoholisták, drogosok, kövérek orra alá is...
vigkrisz 2021. 12. 18. 23:14
Előzmény: #56326  bluefrog
#56328
Sokszor leírtam már, én csak a masszív oltás ellenes propagandára reagálok
vigkrisz 2021. 12. 18. 23:10
Előzmény: #56323  Törölt felhasználó
#56327
Segítek értelmezni, amit írtam, Nem az a tudatlan (vakcina témában), aki nem veszi fel az oltást, hanem az, akinek fogalma sincsen arról, hogy hány évtized kutatói munka áll mögötte és mégis lelaborlöttyözi
Esetleg nézz bele a videóba, amit linkeltem, hogy némi első kézből származó információd legyen arról, amit laborlöttynek nevezel
bluefrog
bluefrog 2021. 12. 18. 23:06
Előzmény: #56319  vigkrisz
#56326
nekem se algore, se te nem vagy a gurum... bár tudom szeretnél itt sokak guruja lenni, elnézve a tevékenységed...
sőt, nemcsak hogy algore nem gurum, de ráadásul még másik személy is, szóval ha vmit ide ír, azt ne rajtam kérd számon...
a tesztek megbízhatóságáról fogalmam sincs, de az józan paraszti ésszel kikövetkeztethető, hogy mivel vannak tünetmentes fertőzöttek, és mivel ezek egy része teszttel fel se lett derítve, úgy vannak a stat.-ban nem szereplő fertőzések is. ezt az ismerősöm esete is bizonyítja, akinél az antitestek azt mutatták, hogy átesett a fertőzésen, de fogalma nincs arról hogy mikor... egyébként meg a 4. hullámban vagyunk, aki normális társadalmi életet él, nincs elzárva a világtól, annak a szervezete már nagy valószínűséggel találkozott a vírussal.
Istvan78 2021. 12. 18. 23:04
Előzmény: #56324  algore
#56325
Részemről nem elkullogás, hanem nem látom értelmét, hasznát, nem látom haszonnal kecsegtetőnek, ha itt küzdök.
algore 2021. 12. 18. 23:03
Előzmény: #56321  Istvan78
#56324
Igen.
Te szemelyeskedsz alaptalanul. 
En tenyeket kozlok, es alatamasztom. 
Kenyes vagyok erre a kulonbsegre. 
Nem veletlenul nem tudsz semmi konkretat hozni hogy milyen fake newst terjesztek... 
Szembesitve az elkullogas marad szamotokra. 
Na szeva. 
Törölt felhasználó 2021. 12. 18. 23:01
Előzmény: #56259  vigkrisz
#56323
Látod Krisz, ebben különbözünk: Te továbbra is tudatlannak bélyegzel többek közt engem, holott semmit nem tudsz rólam. Mindössze azért, mert egy bizonyos dologban más a véleményünk. Fogalmad sincs, hogy mivel foglalkozom, mi a végzettségem, mit olvastam el vagy mit nem a témában és milyen megfontolásból nem veszem fel az oltást. Nekem van egy gyerekem, aki pár hónap múlva 18 éves lesz. Én mint szülő nem járultam hozzá, hogy beoltassa magát, de felnőttként saját joga eldönteni, hogy mit tesz vagy nem tesz. Fiatal, jönni-menni-utazni akar, feltett szándéka, hogy felveszi az oltást jövőre. 
EZÉRT, illetve ezért is: soha, de soha nem kívánnám egyetlen beoltottnak sem, hogy bebizonyosodjon valaha, rosszul döntött. Sem Te, sem én, senki nem tudja jelenleg, hogy ki hozott jó döntést. Aki beoltatta magát, vagy aki nem. Egyedül az idő, a jövő fogja elhozni az igazságot, jelenleg csak a HIT dominál, mondhatsz akármit, ahogy Karikó is mondott össze-vissza akármit a legutóbbi, leközölt interjúban (mindenesetret tanulságos és érdekes összehasonlítani az első oltási kör előtt leközölt interjúval). 
Abban is különbözünk, hogy én elfogadom: ebben a zavaros időszakban sokan HISZNEK abban, amit a politikusok, Karikó és társai, a Pfizer-Biontech tulajdonosai mondanak. Mindössze azzal van gondom, hogy ezt a HITET mindenkire rá akarják kényszeríteni. Lesz, aki megéli, lesz, aki csak történelem-könyvből fogja megtudni, és sajnos sokan nem fogják megtudni, hogy kinek volt igaza. Az viszont biztosan nem visz előre, hogy egymásnak feszülünk.
algore 2021. 12. 18. 23:01
Előzmény: #56319  vigkrisz
#56322
Az alpozitiv tesztbol nem kovetkezik, hogy minden eset, sot tobb, is fel lett deritve. 
A PCR egy rovid idoablakban tudja csak kimutatni a fertozest. 
Nem tesztelnek folyamatosan mindenkit. 
Az esetek toredeke lett felderitve, es ezt kezdettol tudjuk, a szeropozitivitasi vizsgalatokbol, ami joval hosszabb idoablakban mutatja ki a fertozesek letet. 
A PCR kb 2 hetig mutatja ki a fertozest. 
Azt mutatja, hogy eppen akkor fertozott vagy-e, nem azt, hogy valaha atestel-e rajta. 
Ha az emberek kis reszet, es rendszertelenul teszteled, akkor csak toredeket mutatja ki a zajlo fertozeseknek. 
De ettol meg lehet lenyeges alpozitivitasa, azaz amikor eppen tesztelsz, akkor adhat sok pozitivat olyanokra is, akik eppen nem fertozottek. 
A PCR nem alkalmas annak kimutatasara, hogy bamikor korabban atestel-e fertozesen. 
Istvan78 2021. 12. 18. 22:55
Előzmény: #56316  algore
#56321
Mindenki mondhat bármit, aztán az igazság vagy felsejlik a többség számára vagy nem.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek