Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
vigkrisz 2021. 12. 03. 08:56
Előzmény: #53899  Gabesz76
#53900
Mivel magam is látok újrafertőződni embereket (tavaly ősz után idén ősszel is), nekem nem átlátszó,
Gabesz76 2021. 12. 03. 08:49
Előzmény: #53898  vigkrisz
#53899
Hát hogyne....nem átlátszó cseppet sem...kb mint eddig.....🤣🤣🤣
vigkrisz 2021. 12. 03. 08:47
#53898
csendben 2021. 12. 03. 08:47
Előzmény: #53888  Törölt felhasználó
#53897
Szerző:HáziPatikaLétrehozva: 2020. március 6. 14:32Módosítva: 2020. március 6. 16:30Bár az emberek jelenleg a koronavírustól félnek a legjobban, arról sem szabad elfelejtkezni, hogy emellett még az influenza is "pusztít" itthon, amely ugyanúgy halálos lehet, mint a COVID-19. De egészen pontosan hány áldozatot követel egy évben az influenza Magyarországon?Influenza és koronavírus: hasonlóságok, különbségekA Nemzeti Népegészségügyi Központ tájékoztatása alapján a múlt héten 38 900-an fordultak orvoshoz influenzaszerű tünetekkel, és valószínűleg sokan vannak olyanok is, akik lebetegedtek, de inkább otthon kúrálják magukat - írja a témával foglalkozó cikkében az Index. Az influenza - hasonlóan a COVID-19-hez - halálos is lehet, becslések szerint a világban 290-650 ezer ember eshet a szövődmények áldozatául. Közös még a két betegségben, hogy elsősorban a krónikus betegeknél, idős embereknél, legyengült immunrendszerűeknél lehetnek végzetesek.Vannak azonban különbségek is a két kór között. Míg a koronavírus fertőzési rátája jelenleg átlagosan 2,2 körül van, a szezonális influenzáé ennél jóval kisebb. Ami pedig a halálozási arányt illeti: a koronavírusnál 100 fertőzöttből 3 ember hal meg, az influenzánál pedig 1000-ből 1 beteg. Előbbi esetében azonban még nem lehet egyértelmű adatokat mondani, hiszen egyrészt nem ismerjük a fertőzöttek valódi számát, másrészt még nem végleges a befejezett (meghalt vagy meggyógyult) esetek száma sem. 
vigkrisz 2021. 12. 03. 08:45
Előzmény: #53894  Törölt felhasználó
#53896
igen, a maszk mellé még tolsz egy kis azelasztinos orrspray-t is (a pécsi virológusok már tavaly július óta mondják, hogy jó!) és akkor az már egész jó kis védelem
amúgy meg a szappanos kézmosás mellé én a szappanos arcmosást is ajánlom, ha kintről jössz be, vírustól függetlenül (meg hát nyilván nem az utcai ruhában fekszünk otthon az ágyban)
vigkrisz 2021. 12. 03. 08:42
Előzmény: #53892  Zokszó
#53895
a vezetőknek nem a járványkezelés az elsődleges célja, hanem a szavazatok maximalizálása, az intézkedéseket és a kommunikációt annak rendelik alá
maszk téma röviden, én FFP3-as maszkot hordok, másnak is azt ajánlom, a többi jóval kevesebbet ér szerintem
Törölt felhasználó 2021. 12. 03. 08:40
Előzmény: #53892  Zokszó
#53894
Minden maszk véd egy bizonyos fokig ha helyesen használják,egyébként meg vannak valóban jó maszkok,persze nem pár forintért.Akkor már jobb megoldásnak tartom az orrspray használatát akkor amikor a járvány kezd beindulni.Elég lenne csak este használni minden nap amíg nem cseng le az éppen aktuális hullám.Nem is értem,miért nem propagálják ezt a lehetőséget.
Zokszó 2021. 12. 03. 08:40
Előzmény: #53892  Zokszó
#53893
Bocsánat: a végén pont van, nem kérdőjel.
Zokszó 2021. 12. 03. 08:32
Előzmény: #53790  vigkrisz
#53892
Hangnemében anszolut korrekt válasz és a tartalma jó részével egyetértek.  Az emberek nem hülyék, mások is látják ezeket. A vezetőink miért követik el a felsorolt hibákat? 
- vagy hozzá nem értésből
- vagy nem ők irányítanak, hanem érdekcsoportok (pl. globális média követése útján)
Kérlek te is tegyél javaslatot további válaszokra, mert nekem csak ennyi jutott eszembe.
Említetted a maszkot! Ez a járvány elleni védekezés szimbólumává vált. Szerintem (és kérlek vitassuk ezt meg) a hordott maszkok 99,99%-a hatástalan a fertőzés ellen, mert:
- a vírus kisebb a szűrőképességnél
- ha szűr, akkor is elenyésző százalékban és hamar telítődik
- sok helyen a világban a műtétek alatt sem hordják, mert gyorsan táptalajként működve ront a helyzeten. Ezt sok évtizede tudja a világ. A vírusokkal kapcsolatban egyértelműen vannak jó megoldások, melyek a covid-osztályokon megtekinthetők.
99,99% feletti rész, azaz 0,01% (az én becslésem) a maszk anyaga szűrne, de biztos, hogy nem illeszkedik rendesen az arcra. A szivárgást átlagember nem ellenőrzi. Ez a 0,01% biztos nem állítja meg az adott egyén fertőződését (az országét meg pláne nem), ha az arrc többi része fedetlen és a testét fedő ruházat szűrőképessége sem kielégítő, bár erre vonatkozóan nem hiszem, hogy lenne tudományos vizsgálat, de a tuti megoldás az életben az "űrruha".
SŐT! Az orvostudomány leírja (tanítja is) az immunrendszer aktivizálódásának lépéseit egy fertőzés esetén. A folyamat gyengül (és le is írják mely ponton), ha az embert félelemben tartják! A hatástalan maszkok félelmet keltenek és ilyen formán a társadalomban a fertőzést segítik elő, nem beszélve egyéb lelki romboló hatásról (pl. gyerekek esetében). Ja, és ha a betegségek nagy része lelki eredetű (mondják ezt kórházi orvosok is), akkor társadalmi méretben milyen arányban lesz több kórházi ápolt?
Amíg az emberekkel kamu-maszkokat lehet hordatni, addig nem is lesz változás a kommunikációban. 
Szerintem, de érdekel a véleményed a maszkkal kapcsolatban?
harlem
harlem 2021. 12. 03. 08:32
Előzmény: #53887  sanka
#53891
A napi 200 fő 90%-a 60+ éves
A statisztika sokmindent elbír.
Azt is ha oltakozni kell küldeni az embereket, akkor emelnünk a számokon.
Majd ha sikeres az oltás kampány önigazolás gyanánt ismét vegyük ki a számokból aki "nem is annyira" Covid halott.
Ott van a 200-ban egy 101 éves alapbetegség nélküli elhunyt. Csak a Covid vihette el. RiP
Törölt felhasználó 2021. 12. 03. 08:18
Előzmény: #53675  Törölt felhasználó
#53890
Tegnap élőben néztem Seb. Kurz búcsúbeszédét a politikától... volt egy olyan érzésem utána, hogy ő (titokban) ellenezte az osztrák lakosság kényszeroltatását, így nem maradt más választása a nyíltan oltásterrorista Schallenberg eltakarítására, mint hogy "magával rántja" (mivel ő, Seb  Kurz nevezte ki Schallenberger az utódjául).
 
Ha ez így volt, akkor grosser Respekt für Herrn Kurz... 👋👋
Törölt felhasználó 2021. 12. 03. 08:01
Előzmény: #53886  JamesT
#53889
Majd kiforogja magát... ez itt még csak "a nagy nyomorúság kezdete". Rövidesen valamekkora felkorrekció lesz az eseményekben (anélkül nem megy), aztán jön az újabb rettenet szakadás... még mélyebbre, mint ahol most tartunk.
Törölt felhasználó 2021. 12. 03. 07:56
Előzmény: #53887  sanka
#53888
A 2020 előtti szezonális influenzá(k)nál is volt ennyi... sőt, olykor több is... csak hát akkoriban (még) azt kapta parancsba a média, hogy hallgasson, mert influenza "mindig is volt, nem lehet tenni ellene semmit." Most változott a kép... a világpolitika hatalmasságai és az ő "tanácsadó"-ik meglátták a nagy lehetőséget a teljes emberiség kényszeroltatásában... (illetve (még) nem a teljes, "csupán" 5-99 között).
 
sanka 2021. 12. 03. 07:39
Előzmény: #53886  JamesT
#53887

"influenza szerű betegség ami egészen pici eséllyel halálos is lehet,"
Napi 200 halott, tényleg pici.
JamesT 2021. 12. 03. 06:32
Előzmény: #53864  Törölt felhasználó
#53886
Megosztó ez már érezzük a hatását elég itt beleolvasni a leirtakba oltott oltatlan vakcina hívő vagy elutasító és mekkora erővel feszülnek egymásnak az emberek.
Ez a pandémiás helyzet rosszabb állapotba fogja nyomni az embereket morálisan, mint gondolnánk sokan, már most rosszabbnak látom a megkülönböztetéssel járó negatívumokat mint a faji vagy etnikai hovatartozás miatti megkülönböztetést. A jelen helyzetben a fehér vagy fekete vagy vagy sárga kérdés kezd eltörpülni. Kicsit lehetnének elfogadóbbak az emberek egymással 1 dolog ami világos és hihető a statisztikákból ez nem egy emberiséget kiirtó világjárvány, ez rossz kellemetlen tünetekkel járó influenza szerű betegség ami egészen pici eséllyel halálos is lehet, de úgy állnak hozzá a média és a szakemberek pániknyilatkozatai miatt sokan, mintha mindenki kihalna tőle hónapokon belül.
harlem
harlem 2021. 12. 02. 23:40
#53884
218 elhunytból 187 fő 60+ éves
Mind oltatlan lenne?
Ebben a célcsoportban?
A 2+ oltás külföldiül: booster
Katalizátor, ami előre hozza, felerősíti a krónikus betegségeket.
tobzoskanátha 2021. 12. 02. 23:29
Előzmény: #53882  Shortfolio
#53883
Megnéztem Merkelyt és a pislogásából láttam, hogy ez hazudik.
Shortfolio 2021. 12. 02. 23:23
Előzmény: #53880  tobzoskanátha
#53882
Honnan van az információd? 
harlem
harlem 2021. 12. 02. 23:21
Előzmény: #53874  Törölt felhasználó
#53881
Egy fiatalember felhívta a barátját, és azt mondta:
- Pénzre van szükségem, anyám beteg, nincs pénzem gyógyszerre.
A barátja így válaszolt: 
- Rendben, kedves barátom, hívj fel este.
A fiatalember este így is tett, de a telefon ki volt kapcsolva. Újra és újra próbálta hívni, de végül belefáradt és elment, hogy keressen egy másik barátot, aki segíthetne neki, de nem talált senkit...
Szomorú és csalódott volt abban a barátban, aki cserbenhagyta őt és kikapcsolta a telefont, amikor a legnagyobb szüksége lett volna rá. 
Amikor hazament, talált egy zacskó gyógyszert a párna mellett, ahol az édesanyja aludt. 
Kérdezte a bátyját, hogy honnan van a gyógyszer, aki ezt mondta neki:
- A barátod eljött a receptekért és megvette a gyógyszereket.
A fiatalember szíve megtelt hálával és rögtön barátjához indult. Mikor megtalálta őt, megkérdezte tőle, "hol voltál?"
Ő így felelt:
- Barátom, eladtam a telefont és megvettem a gyógyszereket az édesanyádnak.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek