Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
algore 2021. 09. 23. 19:29
#47399
Szuper eszrevetel, a vakcinak halalozasra gyakorolt hatasanak bemutatasarol.
1 dozis is legalabb 60%-ban ved, 2 dozis 95%.
Ket kulonbozo orszag, idoben teljesen elteroen alakulo vakcinazottsaga, 100 fore juto beadott dozisok osszesen. 
http://pbs.twimg.com/media/E_9Vq_6XoAI8-XB?format=png&name=900x900
Es akkor nezzuk a halalozasok hogyan alakulnak. 
http://pbs.twimg.com/media/E_9XmlHXIAIOti-?format=png&name=900x900
Matematikailag ez hogyan lehetseges? 
(azon a megoldason kivul, hogy 0 a vakcina hatasa a halalozasra) 
infin 2021. 09. 23. 19:25
Előzmény: #47394  tobzoskanátha
#47398
Jah, nekem is ez a bajom. Hogy az őrület ugyanúgy megmarad... Mármint ja, egyelőre nem bízom benne, hogy megszabadultunk a lezárásoktól : ss A többi még elmegy ahhoz képest.
Meg felőlem lehet emlékeztető oltás annak aki akarja / akinek szüksége van rá, de kötelezően?
A 0,2% alapból kicsit sok lenne, de mivel tényleg nem sokáig éltek volna amúgy se, így elmegy a dolog.
Helix Nebula 2021. 09. 23. 18:53
Előzmény: #47389  tobzoskanátha
#47397
Van 80 éves szülőd? Mindenki roncs szerinted? Na hát nálunk pl apósom igazán fitt, igaz ő egész életében fitt, sportos volt. Most is kertet csinál, jön-megy, repülőre ül meglátogatni az unokáit, tanulja az ottani nyelvből az alapokat.  És már megkapta a 3. oltását is amint lehetett. 
algore 2021. 09. 23. 18:32
Előzmény: #47393  infin
#47396
Igen, a vegelgyengulesben igy szoktak emberek meghalni. 
a vakcinacioval idoben es mennyisegben egyarant korrelalva. 
A vegelgyengules az koztudottan olyan, hogy a vakcina beadasa utani 14 napban az oltatlan vegelgyengulok 2-3x-osara ugrik a 3 vakcinasok vegelgyengulese, aztan 14. naptol elkezd csokkeni, es kiegyenlitodik. 
A populacio szintu vegelgyengules pedig koztudottan olyan, hogy a beadott vakcinak szamaval szamtani aranyban alakul. Ha egy heten 10x annyi vakcinat adnak be, akkor pont 10x annyi idos hal meg vegelgyengulesben. A vakcinatol teljesen fuggetlen vegelgyengulestol pont ezt varjuk. 
(javaslat: olvasd el vegig a cikket maskor, mielott hulyesegeket irsz) 
Csak kb ezer ervet hozott hogy miert hulyeseg. 
De az is rendben van, ha hinni akarsz tovabbra is benne. 
Totoro is hinni akar benne, hinni is fog. Kulonben szar erzes lenne felvenni a 3.-at is
De attol a Fold nem lesz lapos. 
Pedig sokkal egyszerubb magyarazat mindenre, hogy a Fold lapos. 
infin 2021. 09. 23. 17:12
Előzmény: #47393  infin
#47395
Egyébként az egyszerűbb magyarázat (életkori eloszlás/veszélyeztetettség mértékében való eltérés) többet is magyaráz meg a grafikonjaiból.
tobzoskanátha 2021. 09. 23. 17:07
Előzmény: #47392  infin
#47394
Bocs, természetesen nem mindenkire vonatkozik ez. De oltottakra jellemző, hogy rettegnek, gyilkosozzák az oltatlanokat.
Teljesen egyetértek veled. Ha ez egy borzalmas gyilkos halálos vírus, akkor tegyék kötelezőve az oltást. De az vicc, hogy előbb 2 adag, majd 3. majd uj mutáns elleni. Nekem egy szavam se lenne, ha olyan oltás lenne, ami véget vetne ennek az őrületnek. De erről szó sincs. Oltott is fertőzhet, hordjon maszkot, kijárási korlátozások. Semmi nincs megoldva. És közben az látszik, hogy egy év alatt a lakosság 0,2%-a halt meg ebben a betegségben és ezek 90%-ban olyan emberek voltak, akik fél lábban a sírban álltak.
infin 2021. 09. 23. 17:05
Előzmény: #47388  algore
#47393
Szuper elfogult a cikk:
"****some have argued that the above chart is reflective of the highest risk people getting boosters first****, but this seems like less persuasive explanation to me given how well this ratio fits prediction from what i have termed the “worry window” on vaccines of ~14 days post admin of D1 or D3."
Semmi érvet nem hozott arra, hogy a másik (EGYSZERŰBB!) magyarázat miért nem jó szerinte.
infin 2021. 09. 23. 17:00
Előzmény: #47389  tobzoskanátha
#47392
Én oltott vagyok, de nem rettegek :) Szerintem is elég gáz ez, hogy nemcsak a 65 év felettieknek/komolyan veszélyeztetetteknek adják az oltást (azon túl meg max annak aki nagyon szeretné felvenni valamilyen okból). Úgy értem, ha már rá akarják erőltetni az emberekre, miért nem teszik kötelezővé? Mert nem tudnak felelősséget vállalni az oltásért? Akkor viszont miért erőltetik?? Nevetséges.
exley 2021. 09. 23. 16:54
Előzmény: #47387  gipsy
#47391
Várjunk csak: A házi orvosok bezárkóztak, nem is akarják kinyitni az ajtót. Telcsi vagy az ablakon keresztül diagnosztizálnak:) Aki átesett úg y járt, igazolás nincsen:) menjemn oltassa be magát az oltó ponton. Azonban akkor sem fogadja a házi doki mert oltottan is fertőz:) Országos OPNI:)
tobzoskanátha 2021. 09. 23. 16:47
Előzmény: #47386  vigkrisz
#47390
Várjunk fél évet és okosabbak leszünk. Izrael volt a mintaország, aztán kiderült, hogy a 2 oltás lófasz, minimum 3 kell, de már készülni kell 4. adagra. Most Dánia az éltanuló. Nézzük meg, hogy alakul a helyzet ott jövő nyárig.
tobzoskanátha 2021. 09. 23. 16:28
Előzmény: #47387  gipsy
#47389
Egyetértek mindeben, nehezen fokozható őrület ez.
Szerintem hagyni kéne az egészet a francba, ezzel meg kell tanulni együtt élni. Az az érdekes, hogy az oltottak rettegnek.
Covidtól függetlenül x év felett szerintem nagyobb kórházi kezelésnek nincs értelme. 80 éves gyógyszereken éló roncs emberrel mit akarnak csinálni? Szenvedjen tovább még 5 évig? Hisztériázni, felháborodni lehet, idővel úgyis ez lesz, sőt már ma is ez van, csak sok ember még nem fogta fel. Az ember csak magára számíthat az egészségével kapcsolatban.
algore 2021. 09. 23. 16:26
Előzmény: #47370  totoro
#47388
Itt talalsz megerositest arra, hogy izraelben a 65 feletti eletkorban megfigyelt atoltottsag csokkenes (3. dozis. csoport csokkenes) bizony halalozas miatti.
Nem hitted. 
(gondolom ettol sem fogod elhinni) 
Az ok pedig a 3. dozis. 
Ugyanolyan immundeficitet okoz, mint az 1. dozis, es ugyanugy hullanak az idos, gyenge emberek, mint az 1. dozis utan. 
Ha tenyleg fel akarod venni, javasolt az oltas utan 2 hetre bunkerba vonulni, ugyanugy mint a korabbi oltasok eseten. 
http://boriquagato.substack.com/p/are-covid-boosters-accentuating-covid
gipsy
gipsy 2021. 09. 23. 16:16
Előzmény: #47383  tobzoskanátha
#47387
Biztosan van átfedés, de mivan azokkal, akik átestek és nem mentek orvoshoz. Azok is rengetegen vannak. Jómagam is. Van antitestem, nem is kevés, de a háziorvos szerint, törvény szerint nem vagyok védett, mert nem voltam orvosnál. Érted ugye? Ha vótá orvosnál, akkor fasza, akkor nem számít, ha nem vótá, az már számít ill nem számít.... Elmegyógyintézett az ország, meg a viág is.
vigkrisz 2021. 09. 23. 16:15
Előzmény: #47385  algore
#47386
Ha ez a butaság igaz lenne, akkor most Európa legátoltottabb (északi és nyugati) országaiban lenne a legnagyobb probléma, de pont fordítva van, lásd balkán, ruszkik, stb...
algore 2021. 09. 23. 16:10
#47385
Amikor Fauci es a tobbi gollam figyelmeztetett, hogy a stadionozasnak es alacsony atoltottsagnak megissza a levet D-USA, es szivesen kuldenek segitseget, mondtam hogy az agyonvakcinazott E-USA nehany het utan meg fogja szivni amikor megerkezik szezonalisan a covid es sirni fognak segitsegert.
Jelen helyzetrol elemzes. A legatoltottabb allamokban terjed leginkabb a covid, ott a legmagasabb a hospitalizacio, es korrelacio latszik (minel atoltottabbak, annal tobb a hospitalizacio) 
A stadionozo allamokban csokken a covid es tul is vannak a nyar vegi hullamukon.
E-on csak most kezdodott a 4. hullam es mar 4 allamban van veszhelyzet. 
Igy jarnak, ha gollamok vezetik a birkakat. 
Winter is coming... 
http://boriquagato.substack.com/p/winter-is-coming-and-the-vaccine?utm_campaign=post&utm_medium=web&utm_source=twitter
tobzoskanátha 2021. 09. 23. 14:21
Előzmény: #47381  gipsy
#47383
A 6 millió oltott mellé nem biztos, hogy jön 1 millió átesett. Mert a 2 csoport között lehet átfedés. Aki súlyos beteg volt, az valószínű kéri az oltást. Akik kevésbé azok egy része is kérheti a zsarolás miatt, a betegség úgy tudom 6 hónap védettségit ad csak. De a lényeg az, hogy a populáció bő fele elvileg védett. Az én teóriám szerint ez a betegség a populáció jelentős részére semmilyen veszéllyel nem rendelkezik, nem kapja el, vagy csak "pozitív" vagy nátha szint.
Ezeket olvasva olyan kép alakul ki az emberben, hogy minden más nyavaja megszűnt, csak a covid létezik.
Törölt felhasználó 2021. 09. 23. 12:43
Előzmény: #47377  apocca
#47382
Ez relatív,hogy ki hogyan és mit értékel. 
Viszont ebben a fórumban nem a járványt értékeljük,hanem az ellene hozott intézkedéseket és gyógyszereket. A legtöbb esetben magát az oltást.95%-ban hatásos oltásról beszélünk. 
Vagy is a vakcinát értékeljük és nem a járványt! A vakcinának a hatékonyságát meg rád bízom,hogy te hogyan értékeled. Ha meghalt valakid az oltástól,vagy mellékhatásai vannak,akkor térjünk vissza rá és beszéljünk az értékelésről.
 
gipsy
gipsy 2021. 09. 23. 12:43
#47381
Közel hatmillió beoltott, egy millió átesett rajta, az összesen hétmillió. Tehát maradt 2 és fél millió, akikből Szlávik szerint több százezren kerülhetnek kórházba. Szóval amikor még senki sem volt beoltva, akkor nem volt ekkora a baj, mint most. Két milló oltatlan nagyobb bajt okoshat, mint a közel tízmillió. Világos Szlávik celeb doktor, aki elmondja, hogy a saját gyerekét, na azt azért nem oltatná be. Bár még egy kis pénzért megb@szná a jó anyját is főtéren.....

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek