Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
algore 2021. 08. 05. 16:34
Előzmény: #44352  Törölt felhasználó
#44360
Törölt felhasználó 2021. 08. 05. 16:22
Előzmény: #44357  sulykaponka
#44359
a második cikk is elég vegyes képet mutat. azt írja a vakcinák idővel veszítenek hatékonyságukból, viszont azt is írja,hogy 50%-al kevésbé fertőznek,akik be vannak oltva.
az oltás gyakoriságával, vagy a vakcinák fejlesztésével lehet ezen javítani.
Az influenza vírus ellen is minden egyes évben frissítik a vakcinát az elmúlt évi mutációk miatt.
Törölt felhasználó 2021. 08. 05. 16:16
Előzmény: #44357  sulykaponka
#44358
az első cikkben ez van.
"Itt az ideje, hogy az emberek úgy tekintsenek a védőoltásra, mint amely szükséges a jó, teljes és egészséges élethez. Ha nem vagy beoltva, sajnos, sok mindenben nem fogsz tudni részt venni"
"7000 munkatársából 55-nél lett pozitív a Covid-teszt,"  "a fertőzöttek 80 százaléka a koronavírus elleni védettséghez szükséges összes oltását megkapta."
tehát 7000 ből 45 lett covidos.  ez kevesebb,mint 1%, tehát az oltás 99%os védettséget adott.
 "Kalifornia Egyetem San Franciscó-i orvosi központjának (UCSF) 35 ezer alkalmazottja közül legalább 183 fertőzést jelentettek az "alkalmazottak vagy hallgatók" körében. Az esetek 84 százalékában olyan személyekről van szó, akik minden szükséges oltást megkaptak"
ez 0.4%. itt 99. 5% a hatékonyság.
Törölt felhasználó 2021. 08. 05. 15:29
Előzmény: #44354  fatihszultan
#44356
a putyini álhírterjesztők a szélsőjobbos összeesküvés elmélet hívőkkel összefogva próbálják gyengíteni az européer erőket és Európát, az Uniót.
a facebookon is nagyon aktívak ezek a fizetett, vagy jobb esetben alacsony szellemi szinten levő "kiberkatonák" .
valószínűleg a fidesz is fizeti egy részüket.
Törölt felhasználó 2021. 08. 05. 15:22
Előzmény: #44337  algore
#44355
ez is hazugság. a szokásos halálozási számokon felül jelenik meg a covid áldozatok száma a statisztikákban.
de sztem ezt védd ki azzal,hogy a félelemtől és a globalista  álhírek miatt haltak meg 30 ezren.
elképesztő,hogy a fidesz és a szélsőjobboldali hazugságpropaganda itt is tombol.
fatihszultan 2021. 08. 05. 15:12
Előzmény: #44353  Törölt felhasználó
#44354
Ha kaptál már 2 oltást, akkor neked adom az én kettőmet is. Az már 4. Úgyhogy megnyugodhatsz.
Törölt felhasználó 2021. 08. 05. 15:10
Előzmény: #44342  green1899white
#44353
""
Koronavírus: mekkora eséllyel fertőződünk meg oltás után? - HáziPatika (hazipatika.com)
"Az amerikai járványügyi hivatal (CDC) által közölt statisztikai adatok szerint 130 millió beoltott amerikaiból alig több mint 10 ezren fertőződtek meg annak ellenére, hogy már az összes oltási dózist megkapták, és azóta legalább 2 hét eltelt. Az érintettek negyede semmilyen tünetet nem mutatott, esetükben csak egy rutinvizsgálat miatt derült fény a koronavírus-fertőzésre.A 10262 beoltott, de megfertőződött személy közül 955-en kerültek kórházba, harmaduk azonban más ok miatt. 160-an pedig meghaltak, 28 személynél viszont biztosan nem a COVID-19 volt a halál oka - ismertette a főbb adatokat az NBC News. Fontos viszont megjegyezni, hogy a páciensek alapbetegségeiről nincsenek információk. Az alanyok a Moderna, a Pfizer vagy a Janssen vakcináját kapták, jelenleg ugyanis ezzel a három típussal oltanak Amerikában."
"A fent említett 10 ezernél azonban valószínűleg többen vannak azok, akik teljes oltottság ellenére is elkapták a koronavírust. Pontos számot viszont nem könnyű mondani, a legtöbb immunizált amerikait ugyanis nem tesztelik rendszeresen - sokszor még azokat sem, akik találkoztak igazolt fertőzöttekkel, de nem mutatnak tüneteket. Az eddig vizsgált minták azonban sikeresen behatárolták azt, hogy az új mutánsoknak mekkora szerepük lehet abba, hogy egyes beoltottak is megfertőződnek: az ilyen esetek csaknem 60 százalékában a brit variánst mutatták ki a páciensek szervezetében, 25 százalékuknál pedig az úgynevezett kaliforniai változat volt a bűnös. Akadtak azonban olyanok is, akik a brazil vagy a dél-afrikai mutációt kapták el, ez viszont sokkal ritkábban fordult elő.Sinopharm-vakcina: megjöttek a legfrissebb teszteredmények - kattintson!Látható tehát, hogy az oltás után is előfordulhatnak fertőződések, súlyos megbetegedések és halálozások, de ezek jóval ritkábbak, mint az oltást nem kapó népesség körében feljegyzett esetek. A szakértők ugyanakkor felhívták a figyemet arra, hogy 100 százalékos védelmet garantáló oltás nem létezik, tehát mindig benne van a pakliban, hogy a védőoltás ellenére is elkapunk egy bizonyos fertőző betegséget."
Törölt felhasználó 2021. 08. 05. 15:04
Előzmény: #44348  algore
#44352
ezt a tömény hazugságot, amit itt lenyomsz... nem egy nem két emberrel beszéltem, aki elkapta a vírust és azt mondta,hogy soha többé. hetekig hónapokig le voltak "rokkanva" nem influenzás tünetekkel, hanem krónikus fáradtsággal , egyéb intenzív fájdalmakkal  és a halálos esetekről nem is beszélek, akiket elvitt napok alatt úgy 40-50 től felfele. a fiatalok jobban bírják ez igaz. kb ennyi a "pozitívum".
természetes védettség nálad azt jelenti,ha nem patkolsz el,akkor okés a helyzet... 
honnan veszed ezeket a valótlanságokat?
Phylaxa 2021. 08. 05. 12:03
Előzmény: #44348  algore
#44351
Én mindenkinek, aki akarja támogatnám a T-sejtes vizsgálatát. Ha jól tudom, akkor 15K most. Ezzel mindenki jól járna. Az oltott is és az oltatlan is és a vállalatok is. Nem tartanánk a fenyegetés stádiumában. Ennek biztosan lenne értelme.
     
Egyébként ahogy az idő telik, elég nehéz elképzelni, hogy van még olyan, aki nem oltott és nem kapta volna meg természetes úton. Ahhoz gyakorlatilag az kell, hogy az elmúlt másfél évben egy barlangban lakjon és ne találkozzon senkivel. Merész feltételezés. :)
Shut-up
Shut-up 2021. 08. 05. 11:58
Előzmény: #44349  fatihszultan
#44350
Egyelőre találgatnak. Mondtak egy számot mindegyikre, aztan úgy lett. 
fatihszultan 2021. 08. 05. 11:42
Előzmény: #44346  Shut-up
#44349
Ez OK, de volt olyan kollégám, aki tavaly nyár elején esett át a fertőzésen. Ő is 6 hónapra kapott "védettségit". Akkor, amikor az egész hiszti szinte csak kezdődött. Kutatás, tapasztalat szinte semmi.
Honnan tudták akkor a hivatalos szervek, hogy csak 6 hónapig fog tartani a természetes immunitása?
Honnan tudják, hogy a vakcinák örök életre védenek? (Úgy tudom, ezeket lejárat nélkül adják ki)
algore 2021. 08. 05. 11:40
Előzmény: #44344  Phylaxa
#44348
Tucatnyi study van a termeszetes uton szerzett vedettsegrol.
1,5 ev utan is ved minden varians ellen, 
95+%-ban a fertozes ellen es 99+%-ban a sulyos betegseg ellen. 
Vannak immunologiai studyk (vizsgaljak a termeszetes vedettseget laborban), es empirikus studyk (vizsgaljak, hogy hogyan es mennyien fertozodnek meg a gyakorlatban). 
Szeleskoru immunvalaszt adnak 1,5 ev utan is, T sejtes immunvalaszt is, nagyon eros CD8+ sejtes valasszal (ez a legfontosabb covid ellen), nagyon szeleskoru IgG antitestekkel es IgA antitestekkel (az IgA a legfontosabb a fertozes elleni vedelem szempontjabol). 
Azt is vizsgaltak, hogy mi tortenik, ha raoltanak a termeszetes vedetsegre. 
Az antitestes valasz mennyisegileg megnovekszik, de minosegileg gyengebb lesz, es a CD8+ T sejtes immunitas is elgyengul es CD4+ fogja dominalni (ami kevesbe hatekony). 
Ezt empirikusan, a gyakorlatban is igazolta a gamma varians elleni CDC vizsgalat. 
A termeszetes vedettseguek nem fertozodtek meg, a termeszetesre raoltottak kozul volt, aki megfertozott, de keves, a termeszetes vedettseg nelkul beoltottak pedig ugyanugy fertozodtek, mint az oltatlanok. 
Mindent tud a tudomany. 
Csak a tudomany be van kussoltatva. A vilag vezeto orvosaival egyutt. 
Shut-up
Shut-up 2021. 08. 05. 11:39
Előzmény: #44346  Shut-up
#44347
Ja és így télen elutazni egy-két hónapra mondjuk a Kanári-szigetekre és élvezni a jó időt.
Shut-up
Shut-up 2021. 08. 05. 11:38
Előzmény: #44345  fatihszultan
#44346
Amúgy pont nost mondtam egy haveromnak, hogy ősszel át kellene esni a betegségen, közben elküldetni magamat pcr-tesztre és 10 nap karantén után fél évre megvan az eu-s covid-igazolvány. Tavaszig meg lenne oldva az egész.
fatihszultan 2021. 08. 05. 11:26
Előzmény: #44342  green1899white
#44345
Mondok egy példát arra, mi az oltások értelme: unokatesóm és felesége most voltak nálunk Balatonon pár napot. Mindketten átestek covidon. Feleség tavaly Halottak napjakor, unokatesóm most télen. 
Kérdeztem: miért olttattatok most tavasszal?
Válasz: fertőzés után csak 6 hónapra kaptak volna "védettségi" igazolványt. Így nem mehettek volna egy csomó helyre. Pl. a mostani Palóznaki Jazz Piknikre.
Phylaxa 2021. 08. 05. 11:25
Előzmény: #44342  green1899white
#44344
Mivel semmiféle információ nincs arról, hogy aki megkapta a vírust természetes úton az elején és jól van annak még van-e védettsége (jelenleg 1,5 év), ezért úgy veszem, hogy igen, ő még mindig védett. Az, hogy oltsunk szarrá mindenkit, az nálam annak elismerése, hogy halvány fingja sincs semmiről jelenleg a világ vezető orvosainak. Ezt egyébként nem feltételezem, inkább politikát és üzletet sejtek a dolgok ilyen kezelése mögött. Én továbbra is azt folytatnám, hogy aki akarja oltassa magát, a többieket pedig hagyják békén. A lehetőséget biztosítsák, hogy aki akarja, a jövőben is bármikor beoltathassa magát. Nem kell senkit kirúgni, fenyegetni és teljesen felesleges leállítani az eü ellátást. 
algore 2021. 08. 05. 10:58
Előzmény: #44340  Phylaxa
#44343
Mert az egeszsegugyi dolgozok hosok. Hosiesen helytalltak vedofelszereles es vakcina nelkul 3 hullamban.
 
 A 'haboru' hosei.  
 Ezert keszulve az esetleges 4. hullamra, amiben alig hal meg valaki megbecsulesunk jelekent, ha nem veszik fel a vakcinat, ami a fertozokepesseget nem csokkenti, a megbetegedestol ved, kirugjuk. 
Van boven eleg egeszsegugyi dolgozo amugyis. 
green1899white 2021. 08. 05. 10:58
Előzmény: #44340  Phylaxa
#44342
Miért , a többinek mi a logikája ?? Pl , hogy én be vagyok e oltva vagy sem ??? ( mint állítólagos EÜ dolgozó) ( sztem nem vagyok az - tehát már egy hazugság )   Mi a különbség ? Az hogy ne fertőzzek ?? Mert ez ugye nem igaz - ezt még a mainstream is elismeri - sőt - állítólag most kb 70/30 % az arány az oltottak vs nem oltottak "javára" fertőzés tekintetében ...   Vagy ha ezt tovább viszem , mi van azokkal a kollegáimmal , akiket még januárban oltottak be ?? Az még érvényes ? Vagy ez hogy van ? Meddig ? Vagy most aláírom nem rúgnak ki , és ? Jövőre kezdődik előlről ? Minden évben ez lesz ?? 
Fecó 2021. 08. 05. 10:22
#44341
Az egész statisztika meg százalék puffogtatás ott bukott el a szememben, mikor beismerték, hogy a balesetben elhunyt motorost és a légzésnehézség miatt elhunyt csecsemőt is beleszámolták a covidban elhunytak közé! Csak az épp aktuálisan szükséges számok kedvéért! 
Rengeteg féle jelző jut eszembe arról aki ezt így eldöntötte! 

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek