Topiknyitó: harlem 2020. 01. 25. 23:26

CoronaVirus  

Az alábbi linken olvasható bejegyzések alapján komoly egészségügyi problémával néz szembe a Világ, ami rövidesen jelentős hatással lehet a világgazdaságra is
https://mobile.twitter.com/hashtag/Wuhan?f=live
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
gambadoro 2020. 02. 29. 13:55
Előzmény: #2653  Deliver12
#2660
hulyek a szakemberek es hulyek a statisztikak mert nem a te remhireidet tamasztjak ala. szomoru ez. gondolom intelligens embernek tartod magad amugy...komolyan kell venni h a media felturbozott valamit amit nem kellett volna. ezt kellene komolyan venni es a hatasat. bemasoltam a tenyadatokat azokat te is negligalod mert ellentmond a megalapozatlan felelmeidnek. a sok ezer influenzas halott magyarorszagon az elmult evekben. nem erdekel teged. pedig szazszorosa annak ami most van olaszorszagban. ez sem zavar.
morricone 2020. 02. 29. 13:55
Előzmény: #2656  morricone
#2659
Ja, Salvinit bíróságra akarják vinni.mert nem engedte kikötni a menekülteket ,tegnap meg azt olvasom,hogy nem engednek kikötni két hajót Szicíliában.Mi változott??
ujonc 2020. 02. 29. 13:53
Előzmény: #2651  stolz
#2658

"De mitől lenne ellátási zavar? Nem fial a disznó?"
 Ez most komoly? Tényleg ennyire nem látod át az ellátási láncot?
Annak a kismalacnak táplálékra van szüksége, amit már nem a sertés hizlaló állít elő, mint régen a  paraszti gazdaságban. És nem is a termelőtő dolgozza fel a sertést és nem is a termelőtől veszed meg a piacon. Minden mögött ott az ember és a szállítás. A karanténok a szállítást gátolják, a vírus meg az embert veszi ki a láncból. Ha azt mondják a hentesnek, hogy 14 napig maradj otthon nem lesz aki feldolgozza, így ah a szállító vinné is (mert nem beteg?) nem lesz mit vinnie.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 02. 29. 13:51
Előzmény: #2649  morricone
#2657
Én is akkor leszek nyugodt ha egy hét múlva ilyenkor már ott esszük a churrost a városban.
morricone 2020. 02. 29. 13:51
Előzmény: #2645  gambadoro
#2656
https://24.hu/kulfold/2020/02/29/erdogan-ez-a-18-ezer-menekult-csak-a-kezdet/
. Lehet hogy nem is a vírussal lesz a probléma hanem ezekkel az"urakkal"" van egy pár ország aki kiállt melettük,hát most majd lesz lehetőség tárt karokkal várni őket!!
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 02. 29. 13:50
Előzmény: #2647  ujonc
#2655
Tudom hogy miről szól. De most komolyan... Baszki... Most öten nekiállnak atombunkert ásni a kertben, akkor azt mondjuk hogy ásson mindenki ezerrel, mert buta aki kimarad? Emberek szétveszik magukat lisztes fos májkonzervvel ami tök szar, akkor nekem is vennem kellene? Mert elfogyhat? Nem vagyok egy ostoba ember, a devizahitelt se vettem fel pl. pont a kockázatai miatt, de mondd, ebben mi a kockázat hogy meghal pár idős tüdőbeteg a világon ezért sokan úgy gondolják hogy sok konzervet vesznek, én meg nem veszek? Tudod mit veszek inkább? Szétcsapott molt, na azon tényleg érdemes elgondolkodni.
Törölt felhasználó 2020. 02. 29. 13:49
Előzmény: #2618  babyboy
#2654
Az átlagost is meghaladhatja ott az egy négyzetméterre eső hülyék száma.
Deliver12 2020. 02. 29. 13:49
Előzmény: #2644  gombócból_is_sok
#2653
Az a legnagyobb baj hogy a média az erre van rá állva. Ahelyett hogy tájékoztatást adna. Amíg még mindig sok ilyen hülye influenzás hasonlatot olvasok és nem veszik komolyan sokan addig nem számítok túl sok jóra. A héten konkrét példát tudnék arra mondani hogy egy észak Olaszországból munkából visszatért olasz, egész héten dolgozott és nagy meetingeket szervezett sok emberrel együtt egy szobában. Ez a hozzaallas a nyugati vilagban. Kina nem epp igy szoritja vissza. Kulonoskepp az EU tunik toketlennek. Minden hatar tarva nyitva, mert a hulye Schengen annyira fontos. Ha ebben sokan meghalnak EU-ban, ez egyertelmuen ezek miatt a hibas dontesek miat lesz. Se az USA se Kina nem igy all hozza.
ujonc 2020. 02. 29. 13:48
Előzmény: #2645  gambadoro
#2652

 Szerintem nem illő emberek halálára fogadni!
De kívánom, hogy Neked legyen igazad és ne azoknak akik úgy gondolják a Corona vírus beláthatatlan következményekkel járhat!
stolz
stolz 2020. 02. 29. 13:47
Előzmény: #2647  ujonc
#2651
De mitől lenne ellátási zavar? Nem fial a disznó? Ha egy hazugságot sokáig ismételnek akkor igazzá válik. Most ezt érzem a vírussal kapcsolatban is. A média addig válságozik meg terjeszti a rémhíreket amíg valóban bekövetkezik a baj. Ideje lenne jobban ellenőrizni, hogy mi jelenhet meg és mi nem, mert az emberek sajnos nagyon hiszékenyek és így könnyen manipulálhatóak...
impudent 2020. 02. 29. 13:47
Előzmény: #2640  morricone
#2650
Most mán csak a mi kihizott valagú polósainktúl kollene mogszabadulni meg a sleppjétul
morricone 2020. 02. 29. 13:44
Előzmény: #2642  gombócból_is_sok
#2649
Ugy legyen,de látod naponként változik,és változtatnak mindenen.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 02. 29. 13:43
Előzmény: #2645  gambadoro
#2648
Hú de jó kaják is vannak ott...
ujonc 2020. 02. 29. 13:43
Előzmény: #2639  gombócból_is_sok
#2647
A lakosság a tartós élelmiszereket kezdte el felvásárolni. Vagyis ráér a spájz kievéssel. A liszt augusztusig jó, a májkonzerv 2023-ig. Amíg van élelmiszer a boltokban a lakosság is onnan vásárol és fogyaszt. A tartalék arról szól, hogy ha ellátási zavar keletkezne, akkor legyen mihez nyúlni.
Deliver12 2020. 02. 29. 13:40
Előzmény: #2614  gambadoro
#2646
Legalabb olvasnad el mirol beszeltunk, komolyan. Ez a cikk teljesen masrol szol, es valojaban azt irja, hogy kizart amit Barackvirag irt, az igaz. Es nem is igazan pozitiv az egesz helyzetre nezve. Es igazan jelentosege se lenne, hogy Kinaban volt e mar par hettel hamarabb, vagy sem... Annak lenne jelentosege amit Barackvirag irt, de az meg valoszinuleg nem igaz.
gambadoro 2020. 02. 29. 13:40
#2645
az a helyzet h a media altal feltuzelt egyszeru tomegek miatt a kormanyok belekenyszerultek latvanyos intezkedesekbe holott ezeket a tenyadatok nem indukalnak. ez van most. hiaba beszelnek szakemberek eszervekkel az egyszeru embertomeget ez nem erdekli. nem szamit az sem amiket bemasoltam a sok ezer influezas halott magyarorszagon az elmult evekben tovabbra is barkivel fogadok h sokkal több halálos aldozatot fog szedni a normal infulenza. 8,5 juro a calzone meses. iszunk melle jofajta peronit mondjuk en vizet de az is jo.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 02. 29. 13:38
Előzmény: #2641  Deliver12
#2644
Bizony. Én szeretek kitérni az útjából.
gambadoro 2020. 02. 29. 13:37
Előzmény: #2640  morricone
#2643
A magyar halálozási adatok időnként egészen furcsák. 2016-17 telén halálos influenzajárvány pusztított Magyarországon, tízezer emberrel több halt meg, mint az előző télen, csak februárban több mint négyezerrel több temetést tartottak az egy évvel korábbinál. A jelenségről mégsem adott ki figyelmeztetést a tisztiorvosi szolgálat, a külügy sem tartott tájékoztatót, mint manapság. Tízezer család borult gyászba, mire a Központi Statisztikai Hivatal két hónapos csúszással jelentette, hogy bizonyára az influenzavírus számlájára írható a halálozás kiugró, februárban 40 százalékos emelkedése. 2018-19 telén megint baj volt: januárban kétezerrel több ember halt meg, mint az előző év első hónapjában. A húszszázalékos halálozási növekményt azonban megint csak a statisztikusok észlelték, menet közben senki sem tájékoztatta a lakosságot, mire kellene figyelni.
gombócból_is_sok
gombócból_is_sok 2020. 02. 29. 13:36
Előzmény: #2640  morricone
#2642
Az másik ország, a nem túl kicsi Franciaország és a fél Földközi tenger köztük van, úgyhogy én bízom benne hogy meg lesz tartva rendesen.
Deliver12 2020. 02. 29. 13:35
Előzmény: #2639  gombócból_is_sok
#2641
Ehen csak nem halsz. A csorda barmire kepes szerintem, ha megindul.

Topik gazda

harlem
harlem
4 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek