Topiknyitó: Törölt felhasználó 2006. 10. 16. 23:40

Conquistator szerint a világ...  

Megirigyelve matgab társadalomfilozófiai elmélkedéseit úgy döntöttem, hogy magam is létrehozok egy topicot, ahol időről időre kifejtem a világról alkotott elképzeléseimet.

Matgab fejtegetései és az itt közölt vélemények között csupán annyi lesz a különbség, hogy amennyiben nem saját gondolataimat írom, minden esetben megjelölöm a szerzőt is - szemben szélsőséges konzervatív barátommal.



Aki fejtegetéseimmel nem ért egyet, természtesen protestálhat – megfelelő kulturált formában. Nos kezdjük. Jó szórakozást!



Világnézetem alapjai



1.tézis:

Nincs isten.

A tudomány mai állása szerint egyetlen érv sem szól mellette, ellenben minden érv ellene.



2.tézis

Ha lenne isten, minden bizonnyal kellően bölcs lenne ahhoz, mintsem elvárná, hogy imádják.



3. tézis

Ha az emberek mégis szükségét érzik annak, hogy egy nem létező istent imádjanak, ehhez akkor sincs szükség közvetítőre, ergo az egyház teljesen felesleges.



4. tézis

A vallás éppen ezért semmi más, mint egy tévhitre épülő világnézet, amely a reális világ kihívásaival szembenézni nem tudó, harcra képtelen emberek közös menekülési lehetőségét teremti meg.



5. tézis

Az egyház tehát nem más, mint egy államokon kívül – esetenként – fellettük álló szervezeti struktúra, amely kihasználva a tévhitben élő emberek alárendelt helyzetét, önálló gazdasági, politikai, hatalmi renszert épít ki. Az egyház ennek a gazdasági-politikai hatalomnak a megtartása érdekében félrevezeti az ideológiailag alárendelt embereket. Az egyház hatalmának fenntartása érdekében folyamatosan hazudik.



6. tézis

Jézus létező zsidó származású személy volt, de – az 1. tézisből következően is - nem volt isten fia. Halála az adott kor társadalmi-politikai körülményei által determinált „természetes” halál volt. Halálában így nem lehet felelőst találni, ergo a zsidók sem azok. Az antiszemitizmus tehát vallási szempontból teljesen megalapozatlan.



7. tézis

Az antiszemitizmus egyetlen kiváltó és azt fenntartó oka az emberi irigység. A zsidó nép tehetséges, „életrevaló” nép, eredményei megkérdőjelezhetetlenek, fennmaradása az elmúlt 2000 év ismeretében etnikai csoda.

A nemlétező isten kiválasztott népe. Életben tudott maradni olyan fajok környezetében, amelyek kizárólagos célja a zsidó nép elpusztítása. Az antiszemitizmus a tehetségtelen - mondhatnám - életképtelen, és ezen életképtelenségének tudatától szabadulni igyekvő, gyáva és önző ember saját tehetetlenségéből fakadó gyűlölettel vegyes, szélsőséges és irracionális reakciója.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
mondoka 2009. 05. 23. 09:54
Előzmény: #166  mondoka
#167
Muszáj magamat javítanom. :)))
mondoka 2009. 05. 23. 09:51
Előzmény: #165  Törölt felhasználó
#166
(Hát) Igen az ismert fizikában bizonyítékot nehéz lesz találni ,de a dologban az a szép (szvsz), hogy nem is muszály. Elég volna ÚGY élni. De ez sem könnyű mert amíg itt vagyunk unatkozni nem akarunk.

És mégha játéknak, vagy újrajátszhatónak, vagy nem mindenek felettinek is vesszük ezt az életet attól még illik komolyan venni ezt az életet és sikeresnek lenni, vagy nem, de felvenni a kesztyűt akár a harcot is máskülönben marad az unalom vagy a tespedés esetleg szenvedés.

Jól kell az élettel spekulálni mert nem lehetünk mindig mindendenben, vagy esetleg feltételek híján sikeresek. De nagyon boldogtalannak lenni sohaem érdemes. :)
Valahogy olyan az élet hogy érdemes felvenni a harcot, de megfeszülni főként idegileg nem sokat érdemes. :)
Muszáj szerénynek maradni. :)
Törölt felhasználó 2009. 05. 23. 09:20
Előzmény: #163  mondoka
#165
Röviden:

Én hiszek a lélekvándorlásban, csupán abból az okból, hogy a tudatom nem tudja elképzelni az abszolút tudattalanságot, az abszolút semmit... Nincs olyan, hogy abszolút semmi, valami mindig van.... :)

De abban is hiszek hogy erre sohasem lesz bizonyítékunk.

...filozófusok előnyben... :)
mondoka 2009. 05. 23. 09:13
Előzmény: #163  mondoka
#164
Én kiegészíteném ezt a létezik-e Isten vagy sem témakört egy másik hasonló fajsúlyú kérdéssel , hogy ezt az egy életet éljük-e vagy sem? Vagy úgymond mint szellem, mint lélek örök életűek vagyunk-e?
De mielőtt megpróbálnék (nemfogok) érvelni valamilyen irányban ezek mellett elmondanám azt az egy dolgot amit fontosnak tartok az egészből.
Mindegy hogy van e Isten vagy nincs! Mindegy hogy van-e 1000 életünk vagy nincs! Úgy érdemes élni mintha volna Isten ! (nem mondtam hogy nincs). És úgy érdemes élni ezt az egy életet , és csak annyi gátlással, olyan felszabadultan mintha végtelensok életünk volna, de mégis etikusan mintha volna/van Isten!
Az anyagi dolgok hajszolásába is csak annyira érdemes belerokkanni, hogy annyit viszünk el magunkal, amennyivel jöttünk erre a világra. És ha visszajövünk (esetleg és semmire nem emlékezünk) újra csak a fizikailag értendő semmiből jövűnk és a semmibe megyünk! Csupaszon. Sőtt mindem anyagtól mentesen mint lélek.

(Nincs ünneplőruhánk az anyag nehéz fájdalmas büdöss munkásruha ,
de a lélek tündöklő minden napja ünnep és tiszta szűz ragyogás nem tapadrá a sár)
Néha így gondolom. Magamtól teszem.
mondoka 2009. 05. 23. 09:00
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#163
Én kiegészíteném ezt a létezik-e Isten vagy sem témakört egy másik hasonló fajsúlyú kérdéssel , hogy ezt az egy életet éljük-e vagy sem? Vagy úgymond mint szellem, mint lélek örök életűek vagyunk-e?
De mielőtt megpróbálnék (nemfogok) érvelni valamilyen irányban ezek mellett elmondanám azt az egy dolgot amit fontosnak tartok az egészből.
Mindegy hogy van e Isten vagy nincs! Mindegy hogy van-e 1000 életünk vagy nincs! Úgy érdemes élni mintha volna Isten ! (nem mondtam hogy nincs). És úgy érdemes élni ezt az egy életet , és csak annyi gátlással mintha végtelensok életünk volna, de mégis etikusan mintha volna/van Isten!
Törölt felhasználó 2009. 05. 23. 08:39
Előzmény: #20  Törölt felhasználó
#162
Én sem gon dolom, hogy bizonyított lenne, hogy van isten, de azt sem látom (tudományosan) bizonyítottnak, hogy nincs.

De attól, hogy valaminek a létezését senki sem tudja bebizonyítani, egyáltalán nem bizonyos, hogy az a valami létezik. Valaminek a tényét lehetséges egyáltalán bizonyítani, a nem létezését aligha.

"Azonban ha kellően nyitott szemmel jársz a világban és pl. csak a földi élővilág vagy az Univerzum hihetetlen összetettségét, csodálatos hierarchiáját, rendjét működését tekinted, gondolj bele, hogy milyen parányi annak a valószínűsége, hogy ezek a rendszerek csak úgy, mindenféle intelligencia közreműködése nélkül a semmiből csak úgy létrejöjjenek összeálljanak és működjenek. "

Azért, mert valami meglehetősen bonyolult, összetett rendszer (ilyen az élővilág, a természet), egyáltalán nem bizonyítja, hogy az "magától" nem jöhetett létre, ergo kell lennie valamilyen teremtő erőnek. A fenti érvelésed szvsz butaság.

Ugyanúgy butaság, mint amikor az emberek még nem ismerték a villám vagy más természeti jelenségek keletkezésének okát, és valamilyen természetfeletti erőnek tulajdonították. Azóta ismerjük, és szerintem senki felvilágosult ember sem gondolja, hogy pl. a villám isteni, tudjuk, hogy természeti eredetű. Mert erre bizonyíték van, akár elő is tudjuk idézni...

A természeti jelenségek tehát - még ha szinte végtelen számuk miatt nem is tudjuk mindegyiket bizonyítani -, nem isteni eredetűek, hanem maga a természet. Ebbe bele tartozik az élővilág is, az emberiség. Annak keletkezésére, fejlődésére viszont egyre több tudományos bizonyíték áll rendelkezésünkre, csak meg kell ezeket ismerni, és nem elzárkózni előle a vallásos hit intézményei mögé...

Mindazonáltal nem hinném, hogy valaha minden egyes természeti jelenségre mindenki által elfogadott bizonyítékkal fogunk rendelkezni, de minden elismerésem azoké, akik ezeket a bizonyítékokat keresik. Legfőképpen azért nem hiszem, hogy minenre megtaláljuk a választ, mert a világegyetem végtelen, így a természeti jelenségek száma is végtelen. A végtelen minden részletét, pedig lehetetlen megismerni, ez elviekben is kizárt. Ez a végtelen lényege.... :)

Az antiszemitizmus kérdésére pedig szerintem túl sok figyelmet szentelünk pro és kontra, olyan ez, mintha azt vizsgálgatnánk, az oroszlán vagy a tigris-e a jobb, az életrevalóbb, a tehetségesebb, a szebb, stb.

Egyszerűen csak más...

Kinek a pap, kinek a papné... Ez alapvetően érzelmi kérdés, érzelemről, szépségről vitatkozni pedig parttalan...

Fel kellene ismerni végre, hogy a világ sokszínű, és ez így van jól. Milyen unalmas lenne, ha mindenki 180 magas, szőke, kék szemű lenne...
Törölt felhasználó 2007. 06. 11. 16:47
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#161
Szóval conquistator szerint a világ kimerül a hét pontjában.
De még ő is fél belátni ezt!

Ez nem lep meg!
matgab 2007. 06. 11. 16:36
Előzmény: #159  Törölt felhasználó
#160
Lehet, hogy tőzsdenyul = MOlnár,
Conqui= Gyurcsány

Meg itt van az egész kormány és ellenzék?
és itt írogatnak az adóforintjainkon??
Törölt felhasználó 2007. 06. 11. 16:34
Előzmény: #139  matgab
#159
a cím alapján:
link kár is tiltatoznod a kapcsolatotok miatt :)
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 12:47
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#158
Szóval a te világszemléleted alapjai ezek a tézisek?

Szóval számodra az a legfontosabb a világon, hogy meggyőződésed szerint nincs Isten, nincs "értelme" az egyházaknak, és hogy a nemlétező Isten kiválasztott népe a zsidó...?

Egyébként nekem nem fáj, hogy a tévtéziseid befolyásolják életedet. Ez legfeljebb neked lehet rossz!!!

(És más idézni és értelmezni valamből, mint saját eszmerendszerünknek vallani valamit...)

matgab 2007. 04. 13. 08:08
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#157
"Én úgy vagyok, mint Muhammad Ali fénykorában: bármit csak beszéljenek rólam.:)))"

Csak nehogy a szellemi teljesítményed legyen olyan, mint Alinak manapság...:)
Törölt felhasználó 2007. 04. 13. 05:03
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#156
Konki egyem a totyikodat. Nem túl szimmetrikus ez. Kéne már egy ilyen totyik nem szélről.
Törölt felhasználó 2007. 04. 12. 22:10
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#155
nézd meg visszamenőleg a mostani kedvenced programjait!
Törölt felhasználó 2007. 04. 12. 22:07
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#154
Nem egészen az van benne, mint amit most kommunikálnak...
Törölt felhasználó 2007. 04. 12. 22:06
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#153
én is eltettem...miért kellene csodálkozni?
Törölt felhasználó 2007. 04. 12. 22:00
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#152
Jól elvagytok a topicomban..:))

Nekem megvan még a Fidesz első választási programja, a kis Fehér füzet
Ha ti azt elolvasnátok, igen lenne nagy nagy csodálkozás...
Törölt felhasználó 2007. 04. 12. 21:06
Előzmény: #150  Törölt felhasználó
#151
ami végülis lehet igaz hiszen ha megnézük a fidesz megalakulásának idejét és körülményeit akkor lám.............
Törölt felhasználó 2007. 04. 12. 21:04
Előzmény: #149  Törölt felhasználó
#150
tehát nem ő változot meg hanem a fidesz!
Törölt felhasználó 2007. 04. 12. 21:03
Előzmény: #148  Törölt felhasználó
#149
régen fideszes volt, de most a fidesz már nem az a fidesz hanem szélső lett!! :))
Törölt felhasználó 2007. 04. 12. 21:02
Előzmény: #147  csuloktata
#148
van!
saját maga!
csuloktata 2007. 04. 12. 21:01
Előzmény: #146  Törölt felhasználó
#147
C szerint van olyan jobboldali, aki nem szélső?
Törölt felhasználó 2007. 04. 12. 20:54
Előzmény: #144  Törölt felhasználó
#146
mondjuk a bármibe ezt biztos nem gndoltad bele:
jó ember volt amíg élt!
:)))
Törölt felhasználó 2007. 04. 12. 20:48
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#145
conquistator ilyenek kell elfogadni amilyen!

sajna sok mostani barátom még mindig fájlalja ,hogy akkor ilyen csunyán sikerültek a dolgok!

igaz ,nekem nagy szívem van ,ugyhogy nem tudok rá haragudni!

Törölt felhasználó 2007. 04. 12. 20:46
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#144
Én úgy vagyok, mint Muhammad Ali fénykorában: bármit csak beszéljenek rólam.:)))
Törölt felhasználó 2007. 04. 12. 20:41
Előzmény: #142  Törölt felhasználó
#143
látom megvan az eredménye annak, hogy sokan kritizáltuk conquit azért mert legtöbbször csak akkor szólt hozzá valamihez, ha ellenvéleménye volt.
lám pontosítani is tudja magát!
Törölt felhasználó 2007. 04. 12. 20:10
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#142
Hát nem egészen írható le hét pontban...
Bár szerintem nem vagytok ti annyira hülyék, mint amennyire láttatni igyekeztek magatokat: nem a téziseim jelentik a világ leírásának attributumait, csupán a magam világlátását igyekeztem felvázolni és ehhez adtam meg a kezdő téziseket.
Lehet, hogy ez valakinek vagy valakiknek nem tetszik, de hát nem vagyunk egyformák. Én sem kifogásoltam, hogy matgab Hitler Mein Kampf-jából magyarázza és értelmezi a mai világot.

Mellesleg ami a politikai topicok nyitását illeti, talán félreérthető voltam. Biztosan előfordult részemről egy-két olyan topic-nyitás, amely nem kifejezetten valamely portfóliós cikkhez köthető, de nagyságrendileg messze elmarad a szélsőjobb itteni képviselői által nyitott hasonló jellegű illetve témájú topicok számától.
Törölt felhasználó 2007. 04. 12. 14:05
Előzmény: #140  Törölt felhasználó
#141
........mert a krumpli leves ,az legyen krumpli leves!............

Topik gazda

conquistator
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek