Topiknyitó: Bekes 2018. 02. 25. 22:19

CIGPANNONIA kitartók  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pamut
pamut 2021. 03. 14. 19:52
Előzmény: #31598  pamut
#31600
Csak hogy érthető legyen TA alapon is az óvatosságom:
- a jelenlegi zászló, vagy ék alakzat aszimmetrikus, azaz a vízszintes tengelyhez (335) képest a felső trendvonal (piros) laposabb szögben csatlakozik az áprilisi csúcsban, mint az alsó élét képező emelkedő trendvonal (zöld).
- ez azt is jelenti, hogyha a meredek várakozások elmaradnak, akkor kialakul egy újabb alakzat, amelyet a felső piros trendvonal, de már egy laposabb háromszög alkot majd - mit ad Isten, éppen a jövő évi májusi választásra időzítve, 275-ös árfolyamon lévő csúccsal.
 
Ha az utóbbi bekövetkezik, akkor van esély, hogy 2022 májusig 200 körül megérintjük a szaggatott zölddel jelzett alsó élt.
 
https://invst.ly/u5665
 
lehet mínuszolni.
kupec 2021. 03. 14. 18:07
Előzmény: #31598  pamut
#31599
Jómagam is leginkább a 3) pont miatt aggódom leginkább. Addig OK, hogy a Keszthelyi féle vonal ígéretes lehet a piacszerzésben és a megbízásállomány növelésében, de az ML vonal meg ígéretes a nyereség eltüntetésében, illetve az is nyilvánvaló, hogy őket az árfolyam nem nagyon érdekli (l. Opus). Szóval itt is előfordulhat, hogy Keszthelyi hozza az üzletet, repül majd a CIG bevétele, de az eredmény valahogy mindig eltűnik majd, így a kisbüfik szép lassan megunják tartani a rv-eket és kidobálják, valószínűleg egyre alacsonyabb áron, amit majd az Alkusz cég vagy a nevében eljáró strómanok szépen felszívnak. Végső soron tehát az ő érdekük egyelőre inkáb a rv-ár csökkenése, semmint annak növekedése - szerintem. 
pamut
pamut 2021. 03. 14. 09:47
Előzmény: #31597  Boavista
#31598
Azért itt van pár pontosítandó állítás.
1) Ha valahol, akkor az OPUS-ban tudtak arról, hogy mi készül a Nagybankban, nem került volna nekik semmibe megvárni, hogy a CIG ontsa a pénzt, mégis megváltak tőle... áttették egy másik zsebbe, az Alkusz bevonásával megfelezve az OPUS számára a CIG-ből kinyerhető profitot.
2) Az csak egy tipp a részünkről, hogy Alkusznak mennyi részvénye van.
3) Keszthelyiben lehet bízni, hogy kapcsolatain keresztül növelni tudja az árbevételt, de a kérdés (amit Ti magatok fogalmaztatok meg), hogy a profitot hogyan tüntetik el, részesülünk-e mi abból?
4) azon sem lepődnék meg, ha a CIG-ben lévő kp-ból fizetné ki az Alkusz OPUS-t, jelentősen kiürítve ezzel a céget.
 
Szóval bocsásson meg nekem, ha sok év után szkeptikus/óvatos vagyok: hogyha nincs transzparens osztalék, akkor egy relatíve illikvid papírban, a korábbi Mészi-papírok trükkjei miatt, van-e annyi felhajtóerő pusztán a Nagybank miatt, hogy a versenytársi fair értékhez képest is a jelenlegi kétszeres árról még tovább sokszorozzon...
Boavista 2021. 03. 14. 08:45
Előzmény: #31596  pamut
#31597
"2-3 milliárdért megvették a 10 milliárd cash fölötti rendelkezési jogot, a régi nagytulajok ellenében is."
A pontos helyzet az, hogy a hatalomváltásig az Alkusz 3%-nyi részvénnyel rendelkezett! Miután megtörtént a csere, utána vásárolt 5%-nyi papírt a piacról! - Tehát kétlem hogy ennyit (1.6-1.8milliárd) költöttek volna úgy hogy már egyértelműen nyeregben voltak! Továbbra is úgy vélem, hogy az Alkusznak nyomós oka volt ennyit vásárolni, és meg fogjuk tudni a miértjét. 
Igen, az Opus csomag Alkuszba kerüléséről nem elmélkedtünk, de szerintem nincsen olyan nagy jelentősége, hogy mennyi volt az annyi, mert Mészi egyik zsebből a másikba rakta, mert az Opusban zavarta az elemzőket a Cig vesztesége, gyengélkedése...jobb helyre került most szerintem.
Én is bízom Keszthelyiben, valamiért beletolt több milliárdot, és ha valaki képes lendíteni a Cig termelékenységén, akkor az ő lehet a Cig termékek elpasszolásával. 
Szerintem csak nyerhetünk a megjelenésükkel, mert ha marad a Bayer féle langyos víz, akkor bizony reálisabb a 200-as árfolyam, de számomra ez a nyílt vásárlás a piacról az Alkusz részéről ígéretes, tudják ők jól hogy miért "dobtak" ki 2-3 milliárdot erre a célra, és az nem a hatalomátvétel volt, mint azt levezettem.
 
pamut
pamut 2021. 03. 13. 23:15
Előzmény: #31594  beckett
#31596
Picit szándékosan provokáltalak Titeket, hívőket. Irigylem a magabiztosságotokat, hogy itt csak az árfolyamsoxorozás az egyetlen forgatókönyv. Nektek legyen igazatok! 
 
Émmost picit el vagyok bizonytalanodva: 50% és 2x között minden benne van a pakliban...
kupec 2021. 03. 13. 22:21
Előzmény: #31592  pamut
#31595
A 32 Ft nem osztalék, hanem tőkeleszállítás volt, és én tényleg tartok attól, hogy a megszokott forgatókönyvek valamelyike következik ML-ék megerősödésével. És számomra za is nagy kérdés, hogy nemzeti biztosítóként mire lesz képes NER háttér nélkül. 
beckett 2021. 03. 13. 22:04
Előzmény: #31592  pamut
#31594

A nemzeti biztosító státuszt én tényként kezelem, mert véleményem szerint az is, emiatt van annyi CIG-em amennyi. Én a Keszthelyi Erikben (Alkusz) kifejezetten bízom, ő már bizonyított, letarolta a biztosítás közvetítői piacot, a biztosítási piac nyilván más, de egy hatalmon lévő kormány támogatását élvezi. Egy év van a választásokig, az nagyon sok idő, ráadásul jó eséllyel megbuknak, (remélem) szóval nem tétlenül várják ki a hátralévő időt.
Szerintem sokunkat nem érdekel most az osztalék, fordítsák a pénzt a növekedésre, az árfolyamnak is jobb mint az osztalék miatti rövid emelkedés.
Nagyon sok jó meglátást olvastam Tőled, de az osztalék hiánya miatti 30-50% esés csak az ábrándjaidban létezik, egyszerűen nincs realitása, ekkora esést max az okozna, ha nem lenne nemzeti biztosító, de az LESZ. Ők maguk is leírták, ez az egyetlen iparág ahol nincs ott a NER, ott lesznek, ezt a vezérünk garantálja :)
pamut
pamut 2021. 03. 13. 19:34
Előzmény: #31592  pamut
#31593
sokszorosítás = sokszorosára 
pamut
pamut 2021. 03. 13. 19:33
Előzmény: #31591  Boavista
#31592
1) Jó, tehát eddig rosszul működtették.
2) Páran attól tartotok, hogy Mészi/Alkusz alatt sem lesz oszti, mert szètlopjàk.
3) Amikor 32 forint volt az oszti, akkor sem ment 470 forint fölé. Hova menne 20 forintnál?
Akkor az egyetlen remény, hogy a nemzeti biztosító státusza a fair díj sokszorosítás emeli az árfolyamot?
(Magam számára is keresem a magyarázatot...)
Boavista 2021. 03. 13. 08:43
Előzmény: #31588  pamut
#31591
Hogy működtették volna már normálisan?? Ne viccelj már! A magyar biztosítási piac alapjában az elmúlt 10 évben jóval több mint 50%-al nőtt! Ha ezt csak simán lekövette volna a Cig, ami nem lett volna nagy bravúr, akkor a díjbevétele nem zsugorodott volna folyamatosan! Pedig az MKB megvétele jó húzás volt, de az is csak kozmetikázni tudott a zsugorodáson! Az Olasz melóról meg aztán ne is beszéljünk, még jó hogy nem maradt büntetlenül a helyén a Bayer féle dilettáns vezetés Gabriellával az élen. 
Ha normálisan működtették volna éveken keresztül, akkor most 45-50 milliárd kéne legyen az éves összesített díjbevétele a társaságnak a jelenlegi 20-al szemben! Ez az elmúlt 7-8 év folyamatos rossz vezetése, döntéseinek köszönhető! Hát ezért fizetett amúgy csak egyszer minimális 10 forintos osztalékot...
Normális működés esetén régen 500-800 közti árfolyamon mozogna stabil éves osztalékkal a papír!
Mortal_Wombat
Mortal_Wombat 2021. 03. 13. 01:53
Előzmény: #31586  pamut
#31590
Ugye viccelsz?
1) 4IG igencsak hasít - bér az árfolyamán nem látszik -, Gigabank pipa, Opus végül jól beleharapott a Titászba. Miért pont ez ne jönne be?
2) Bármelyik független/ellenzéki örömmel "nyomja félre" a gombot, ha minden kötél szakad, és megkenik egy Nokia-s dobozzal.
3) Minek kellene 2/3-ad ahhoz, hogy "megvédjék nemzeti értékeinket", és kiírjanak pár zsíros, a CIG-re irányzott megbízást? Ki merné ellenezni mondjuk a Szent Korona biztosítását?
4) Szvsz a Fidesz behúzza a választást. Persze 2/3-a nem lesz, ne is legyen!
beckett 2021. 03. 12. 21:50
Előzmény: #31580  pamut
#31589
30-50% esés mert nem lesz osztalék, ekkora hülyeséget rég olvastam, a nagyobb vevők nem az osztalék miatt vannak itt
pamut
pamut 2021. 03. 12. 21:41
Előzmény: #31587  Boavista
#31588
Normálisan működtetik már 12 éve, csak éppen egyszer volt 10 forint osztalék.
Akkor lehet bárminek a dupláját elérni, ha megnyerik a választást és meg van a parlamenti többség.
2-3 milliárdért megvették a 10 milliárd cash fölötti rendelkezési jogot, a régi nagytulajok ellenében is.
 
azzal nem számolt egyikőtök sem, hogy opus-t még ki kell fizetnie az alkusznak...
Boavista 2021. 03. 12. 21:16
Előzmény: #31586  pamut
#31587
Értem a félelmeid, aggályaid.
Azt szerintem Te jól tudod, ha a céget normálisan működtetik és itt hátszél nélküli működésre gondolok, akkor az évi 20-30ft nyereség nem elrugaszkodott! Ez a mostani hátszéllel akár a duplája is lehet...könnyedén!
A 8millió részvény piaci vásárlását mivel magyarázod? Ez kb. 2.5-3milliárd forintba került nekik, és itt nem volt simli mivel piaci vételek voltak!!
pamut
pamut 2021. 03. 12. 21:05
Előzmény: #31585  mikornyitszky111
#31586
Felfelé várom én is, de látok pár, számomra valós kockázatot:
- egyelőre az új szinergián keresztül sem dől a lé;
- Vágó Atesz elemzései alapján, regionális viszonylatban 140 forintos árfolyam is több, mint rendben való;
- az elmúlt 2 év teljesítménye sem cáfolta ezt meg;
- rövidtávon a cégben lévő pénz (oszti + opus bevétel) szétosztására ácsingózók csalódhatnak;
- a nemzeti biztosítóvá váláshoz kevés az idő a választásig;
- bármelyik lélegeztetőgépen lévő kormánypárti képviselő halála esetén oda a kétharmad, ami kellhet mind a választások jogi megágyazásához, mind a nemzeti biztosító jogi hátteréhez; 
 
ellenben az egyetlen pozitív érv, hogy jó lesz, megcsináljuk!
mikornyitszky111 2021. 03. 12. 20:20
Előzmény: #31580  pamut
#31585
Tökéletesen igazad van, a tavalyi év eredménye alapján kifizethetne akár 8-9 forintot is a cég, ha ez elmarad akkor minimum 100-150 forintot kellene esnie az árfolyamnak. (szerintem reálisan akár 300 forintot is eshetne erre a hírre) Valamiért hetek óta szeretnéd lebeszélni az árfolyamot, az okokat még nem tudhatjuk, de remélem egyszer megosztod velünk.
smallinv 2021. 03. 12. 19:17
Előzmény: #31580  pamut
#31584

Mert a CIG-ben hiszek már régóta, tulajoktól függetlenül.
Ha Járainál 900-volt 10 éve, akkor bárkinél lehet ismét annyi, hiszen azóta csak jobbak a feltételek.
Persze mindig is lesz egy kis olasz meló, de talán az ilyen 'egyszeri' tételeket elfelejtik egyszer.
kupec 2021. 03. 12. 19:09
Előzmény: #31580  pamut
#31583
Egy apró kiegészítést tennék az Általad vázolt szcenárióhoz:
- és pár nappal később kijön a hír, hogy nemzeti biztosító ÉS tőkeleszállítás. :-)
Boavista 2021. 03. 12. 19:05
Előzmény: #31580  pamut
#31582
Miért esne 30-50%-ot arra a hírre hogy nincs osztalék? Most azt árazza a piac hogy lesz??
Atti67 2021. 03. 12. 19:05
Előzmény: #31580  pamut
#31581
Úgy látom,hogy inkább te akarsz még olcsón bevásárolni. Hogy esne már 30-50%-ot (90-150Ft-ot) az árfolyam,mert nem lesz 10-15 forint osztalék.Blödségeket ne beszélj már.

Topik gazda

Bekes
2 2 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek