Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 12. 11. 12:18

Chánuka - A fény ünnepe  

Chánuká ünnepe kiszlév hó 25-én kezdődik (idén 2009. december 11. este), és nyolc napig tart. Annak a győzelemnek állít emléket, amelyet a Mákkábeusok három évig tartó szabadságharc után arattak az Izraelt elfoglaló szíriai görögök fölött, és legyőzték a görögök hellenista zsidó támogatóit is, akik változtatásokat akartak bevezetni a zsidó vallásgyakorlatban. A harc polgári i. e. 165-ben a Jeruzsálemi Templom visszafoglalásával ért véget. A győzelemmel helyreállt Izrael szuverenitása is. A "chánuká" azt jelenti: "felavatás", s arra utal, hogy újra Isten oltalmába ajánlották a Templomot, amelyet a pogány bálványok és praktikák beszennyeztek.



Chánukai gyertyagyújtás a Nyugati téren



2009. december 11-től 19-ig minden este (december 11., és december 19. péntek kivételével) 18 órakor szeretettel várunk mindenkit a Nyugati térre, közös chánukai gyertyagyújtásra, közös táncra és a felejthetetlen chánukai fánkra. Ünnepségünket részvételükkel megtisztelik a zsidóság vezetői, és közéleti személyiségek.

link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 12. 13. 13:13
Előzmény: #40  exmnbs1
#41
mi ez a harcias kirohanás a hanuka miatt?:)
Törölt felhasználó 2009. 12. 13. 13:15
Előzmény: #39  Törölt felhasználó
#42
Ne nekem írd, írd a békétlenkedőknek.
exmnbs1 2009. 12. 13. 13:16
Előzmény: #41  Törölt felhasználó
#43
nem tudom, abszolút békés ünneplést láttam pár éve a Nyugati térnél
Törölt felhasználó 2009. 12. 13. 13:19
Előzmény: #43  exmnbs1
#44
akkor miért kell nemzetünk történetének nagyszerű eseményeit idekeverni
exmnbs1 2009. 12. 13. 13:31
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#45
az volt az alapissue, hogy mi a Hanukka tárgya
exmnbs1 2009. 12. 13. 13:32
Előzmény: #44  Törölt felhasználó
#46
egyébként hol a tűrésküszöb, dél-amerikai indián zene, hip-hop az utcán jöhet még?
gabriellusz 2009. 12. 13. 13:34
Előzmény: #46  exmnbs1
#47
az én tűrésküszöböm a cion bölcseinek a jegyzőkönyve.
A táncoló mókás indiánok nem írták le hogy nem bűncselekmény egy 4 éves gój kislány megerőszakolása.stb
G
Törölt felhasználó 2009. 12. 13. 13:35
Előzmény: #46  exmnbs1
#48
felőlem jöhet:) sőt sok magyar népzene is

a hanukával a tórát (vagy a talmudisták is) hívő zsidók egy történelmi eseményt ünnepelnek, mely egy tömegmészárlás volt?
Törölt felhasználó 2009. 12. 13. 13:38
Előzmény: #47  gabriellusz
#49
az a talmudban van asszem, de nem csak gojt hanem zsidót is meglehet .........

igazából nem kéne általánosítani, mert szerintem az ortodox zsidók töredéke ilyen fantikus
igaz ha pont ők kerülnek egy - egy zsidó közösség élére az nagyon veszélyes lehet
Törölt felhasználó 2009. 12. 13. 13:41
Előzmény: #47  gabriellusz
#50
a cion bölcsei című iromány egészen másról szól:)
gabriellusz 2009. 12. 13. 13:43
Előzmény: #49  Törölt felhasználó
#51
A mi jelszavunk: - erõszak és megtévesztés. Politikai ügyekben csak az erõszak gyõzedelmeskedik, különösen, ha az államférfiak számára fontos képességben van elrejtve. Az erõszak legyen az alapelv, a megtévesztés és ravaszság pedig a követendõ irányvonal ama kormányok számára, melyek nem akarják koronáikat valamely új hatalom lábai elé helyezni. Ez a rossz az egyetlen eszköz, mellyel a célt, a jót elérhetjük. Ezért nem szabad felhagynunk a megvesztegetéssel, csalással és árulással, ha ezzel elõmozdítjuk célunk elérését. A politikában érteni kell mások gyengeségeinek habozás nélküli kihasználásához, ha ezáltal behódolást és mások feletti uralmat biztosítunk magunknak.

Nem keresem ki az idézett szöveget, a fentiek viszont cion jkv-ből valók.
a talmudot nekem még soha nem sikerült teljes terjedelemben magyar v angol nyelven megszerezni-ha vki segít megköszönöm.
Törölt felhasználó 2009. 12. 13. 13:55
Előzmény: #51  gabriellusz
#52
A Talmud magyarul

link

nekem itt van a könyvek között már vagy 1,5 éve egy haverom adta kölcsön, de igazából még bele sem nagyon néztem csak a neten olvasgattam belőle kivonatokat
gabriellusz 2009. 12. 13. 14:35
Előzmény: #52  Törölt felhasználó
#53
köszönöm!
G
Törölt felhasználó 2009. 12. 13. 15:26
Előzmény: #36  Törölt felhasználó
#54
Azt az állam ünnepli -a magyar...-. Jómagam nem megyek a parlament elé karácsonyozni. Te mész a közterekre hanukázni?
Törölt felhasználó 2009. 12. 13. 15:37
Előzmény: #21  Törölt felhasználó
#55
6 ezer éves? Nem 6 millió? Franc ezekbe a fránya bűvös számokba, sosem bírom megjegyezni, hogy melyik micsoda...
Törölt felhasználó 2009. 12. 13. 15:39
Előzmény: #55  Törölt felhasználó
#56
:)
csak nehogy 666 legyen a vége vagy 999:)
gabriellusz 2009. 12. 15. 17:21
Előzmény: #56  Törölt felhasználó
#57
link

Mindenekelőtt, azon feltételezés, hogy a mai magyar korosztály zöme keresztény szellemiségben nevelkedhetett, már magában is álnokság, ha belegondolunk, hogy pont a zsidó vezetőségű és lelkületű magyar kommunista uralom mindent elkövetett, hogy ez a keresztényi neveltetés ne történhessen meg. És ezt egy éber de főleg héber olvasónak tudnia kellene.

A magyar vallási ünnepek megnyomorgatása az egész keresztény testülettel egyetemben a zsidó vezetőségű kommunista gárda révén fél évszázadon keresztül olyan gyomorfordítóan aljas dolog volt, amelyen még egy hivatalos zsidó bocsánatkérés sem tudna segíteni, bár erre várhatunk!

Ráadásul a Hanuka körülbelül csak annyira vallásos ünnep, mint a Purim, semennyire sem, de erre később visszatérek.

A vallás definíciója: A vallás az egyéni hitből közösségi szintre emelt, szervezett hit az emberfeletti, az emberi életet meghatározó hatalmakban.

Amennyiben valós vagy vélt történelmi eseményt, eseményeket (mint például Hanuka vagy és Purim ünnepét) kezelünk isteni szinten, úgy magunkat tekintjük Istennel egyenértékűnek, és ez már nem vallás, hanem önteltség!

Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 17:27
Előzmény: #57  gabriellusz
#58
Távol álljon tőlem, hogy teológiai vitát indítsak, de az utolsó bekezdésed nagyjából minden vallásról elmondható. Helyettesítd be a gondolatmenetedbe mondjuk Jézust.

És egyébként ettől függetlenül is: szerintem nem kéne, hogy a gyűlölet ennyire felülírja benned a józan észt...
Törölt felhasználó 2009. 12. 15. 17:29
#59
szeretnétek, ha idéznék a jelenések könyvéből?
gabriellusz 2009. 12. 15. 17:29
Előzmény: #58  Törölt felhasználó
#60
olvasásértés -elégtelen

Topik gazda

voltavos
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek