Topiknyitó: Törölt felhasználó 2009. 12. 11. 12:18

Chánuka - A fény ünnepe  

Chánuká ünnepe kiszlév hó 25-én kezdődik (idén 2009. december 11. este), és nyolc napig tart. Annak a győzelemnek állít emléket, amelyet a Mákkábeusok három évig tartó szabadságharc után arattak az Izraelt elfoglaló szíriai görögök fölött, és legyőzték a görögök hellenista zsidó támogatóit is, akik változtatásokat akartak bevezetni a zsidó vallásgyakorlatban. A harc polgári i. e. 165-ben a Jeruzsálemi Templom visszafoglalásával ért véget. A győzelemmel helyreállt Izrael szuverenitása is. A "chánuká" azt jelenti: "felavatás", s arra utal, hogy újra Isten oltalmába ajánlották a Templomot, amelyet a pogány bálványok és praktikák beszennyeztek.



Chánukai gyertyagyújtás a Nyugati téren



2009. december 11-től 19-ig minden este (december 11., és december 19. péntek kivételével) 18 órakor szeretettel várunk mindenkit a Nyugati térre, közös chánukai gyertyagyújtásra, közös táncra és a felejthetetlen chánukai fánkra. Ünnepségünket részvételükkel megtisztelik a zsidóság vezetői, és közéleti személyiségek.

link


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 12. 19. 12:48
#200
Nem értem a szándékodat, az egész témát a Hanukával meg a zsidókkal kapcsolatban ezen a gazdasági portálon?
Egyébként a Talmud úgynevezett lesenkoidis nyelven van írva és minsen mondatot értelmezni kell, amit csak egy vallásban jártas emver tud helyesen. Akire hivatkozol, arról jobb, ha nem beszélek, az ő fordítása nem korrekt enyhén szólva. Szerinted oktalanul végezték ki?
A két történelmi egyház rendezte illetve folyamatosan tanulmányozza a vitás kérdéseket. Mindnyaján felvilágosult korban élünk. A családunkban szent a béke és nincs felekezeti vita.
Ezzel befejeztem a hozzászólásaimat.
Mindenkinek békés, boldog Karácsonyt és szerencsés Új Évet kívánok.
Ha valakit esetleg megsértettem volna, úgy elnézést kérek.
Törölt felhasználó 2009. 12. 19. 10:01
#199
Aki azt véli, hogy antiszemita kirohanásokat, hivatalos nyelven szólva: „felekezet elleni izgatást" fog találni ebben a könyvben, azt nagy csalódás éri. Ez a mű csupán kivonatos fordítás, kommentárok nélkül. Kivonatos pedig azért, mivel a Talmud hat vaskos kötetébenl rengeteg sok olyan, jellegze­tes bőbeszédüséggel előadott, többször ismétlődő rész van, amely bennünket, keresztényeket sem dogmatikai, sem morális szempontból nem érdekel.

A Talmud nem más, mint azoknak a tanoknak összes­sége, amelyeket már a farizeusokban ostorozott Krisztus Urunk maga a Talmud is megemlékezik a farizeusok által Krisztus ellen felhozott vádakról, valamint azokról a rabbik­ról, akik Krisztus Urunkat kiátkozták. Ma már eldöntött tény az, hogy a Talmudban több helyen említett "Jesu han­nozri" Ô kivüle más személy nem lehetett, hiszen a pápák is részben erre a "Jesu"-ra vonatkozó passzusok miatt tették indexre a Talmudot. Ezt a "Jesu" nevet egyébként így kom­mentálják a talmudisták: "Legyen az ő neve és emléke ki­írtva" (Jichma semu vezikkaron; lásd Ph. Lederer' rabbi: Hebräische und Chaldäische Abkürzungen, Frankfurt, a. M. 1894.) Letagadhatatlanul bizonyitja ezt Kimchi Dávid rabbi: "Feleletek a keresztényeknek" című apológiája a keresztény vallás ellen, amelyet a zsidók titkos könyvéből, a "Chesro­noth"-ból magyarra fordítva nemrég adtam ki. Egyébként maga a Talmud is elmondja a Sabbath 104 b. lapján a Tosephotban, hogy "Jesu" Jehosua ben Parechja napjaiban élt.
Az Aboda zára 6 a. lapján pedig ezt mondja: Nazarénu­sok azok, akik egy embernek tévelyében élnek, ez parancsolta nekik, hogy egy közönséges napon ünnepeljenek szombat he­lyett. Szintúgy vitán felül áll, hogy az "akum" elnevezés alatt (csillagimádók) egyedül a keresztények értendők, mi­ként Klein Jenő budapesti rabbi és vallástanár is "Peszah törvényei" című fordításában (112., 113. stb.) ezt az "akum" szót folyton "nemzsidó"-val fordítja. Ennek az "akum" szó­nak használata akkor vált szükségessé, amikor a pápai cen­zura a Krisztust és a Szűzanyát gyalázó kifejezéseket, vala­mint a "gójokra" vonatkozó passzusokat a Talmudból kido­batta. Az imént említett "Chesronoth" című titkos könyvben azonban mindenütt „gój" vagy .,nokhri" (idegen) áll, ahol a megcenzurázott Talmud az „ákum" szót használja. A Sul­chan arukh, a zsidók törvénykönyve, az I. kötet 113. pontjá­ban ezt mondja: Ha imádkozik (a zsidó) és arra jön egy ákum, kezében csillagot (azaz keresztet) tartván, a zsidó ne hajtsa meg a fejét.
A Talmudot eddig tíz pápa tette indexre, illetőleg elren­delte annak elégetését; éspedig IX. Gergely, IV. Incze, IV. Ho­nor, III. Gyula, IV. Pius, V. Sixtus, VII. Kelemen.XI. Ince, XIV. Benedek, XIII Leó. (Ennek ellenére a zsidók azt állí­tották az egyik Talmud-pörben, hogy a Talmudot négy pápa is approbálta!) Már a tridenti zsinat eltiltotta a Talmudnak és magyarázatainak kinyomatását. Ezért a Talmud Bázelben már "Hat sorozat" címmel jelent meg. Ebből sok passzust kihagyott a cenzurázó bizottság, azonban ezeket mind meg­találjuk egy titkos könyvben. amelynek címe: „Hiányok a hat sorozatból". (Chesranoth hassisa szedarim.)
A Talmud tartalma mindenkor érdekelte a kereszténye­ket. Nemcsupán azért, mivel a Talmud képezi a rabbiképzés tananyagát hanem kivált azért, mert annak tartalmát a zsi­dók mindig a legnagyobb titok leple alatt őrizték.
A Zsidók még minden Talmud-fordításra azt mondták, hogy hamisítvány. Nekik senki" sem tud fordítani, ők maguk meg nem mernek fordítani. Rohling Agoston dr. fordításáról is egyre azt írják; hogy hamisítvány, holott Rohlingnak vala­mennyi Talmud-idézete benne van az eredeti Talmudban.*

*) Figyelmeztetés. Rohling könyvében nem csupán a Talmud szövegéből, hanem á Sulcha Arukhból (Orach chajjim, Jore dea, Chosen-hammispath, Eben haezer), valamint Majmonides, Men a­chem stb. könyveiből is találunk cea 200 idézetet, amelyeket né­mely agitációs fordítók, akik sem theológiai ismerettel, sem héber tudással nem rendelkeznek, mint Talmud-szöveget szoktak idézni.

A könyvet forditotta és kiadta: Luzsénsky Alfonz.

link

nekem itt van a polcon A Talmud magyarul című könyv, de még nem volt türelmem végigolvasni:)

itt megrendelhető: link
ujonc 2009. 12. 19. 10:01
Előzmény: #195  Törölt felhasználó
#198
Köszönöm Csabesz1!
Ezt én tudom, de nem hiszem, hogy ebből tanítanának a főiskolán, egyetemen. :-)
Azt sem gondolom, hogy e fordítás alapján mondaná bárki is, hogy a tíz parancsolat mind a kettőben hasonló.
ujonc 2009. 12. 19. 10:00
Előzmény: #195  Törölt felhasználó
#197
Köszönöm Csabesz1!
Ezt én tudom, de nem hiszem., hogy ebből tanítanának a főiskolán, egyetemen. :-)
Azt sem gondolom, hogy e fordítás alapján mondaná bárki is, hogy a tíz parancsolat mind a kettőben hasonló.
Törölt felhasználó 2009. 12. 19. 09:33
Előzmény: #190  Törölt felhasználó
#196
Azt azért kétlem, hogy a talmud és a biblia tízparancsolata között nincs különbség.
A goyim kifejezés melyikben szerepel a kettő közül? És mit jelent?
Törölt felhasználó 2009. 12. 19. 08:40
Előzmény: #193  ujonc
#195
Luzsénszky Alfonz, az ezerkilencszázas évek derekán fordította le magyarra.
(A II. Vh. után kivégezték. Talán éppen ezért...)
Törölt felhasználó 2009. 12. 19. 07:18
Előzmény: #187  Törölt felhasználó
#194
Nem féltem Izrael függetlenségét, csak tényeket írtam. A bibliát meg már nem olvasom, és nem is szándékozom, annyi vallás van a világban. Amúgy én nem írtam neked azt , hogy sötét vagy, azt se írtam hogy buta, azt se írtam hogy palesztinok gyilkosa. Viszont azt írtam, hogy a sivatagból származtok én ezt így tudom, ahogy a hunok a pusztáról , mindkét nép nomád nép volt. Azt is írtam hogy judeaiak, izraeliták, Dávid gyermekei, szerintem ezek sem sértők, mert régen Judea volt,Palesztina előtt . Dávid király nagy tetteket vitt végbe , mind katonailag , mind épitészetileg, mind vallásilag, Dávid csillag most is jelkép. Mivel szerinted ezek sértések , elnézésed kérem, nem tudtam hogy pont ilyen történelemre érzékeny , emberbe futottam bele, még ha nincs is igazad. Tanuld jobban néped történelmét, tanuld honnan származol, ne csak a mellkasod püföld, hogy te mindent, mindenkinél jobban tudsz. Csak azért mert részben az vagy. Tiszteld meg azzal őseidet hogy elkezded tanulni nyelvüket, szokásaikat. Utána hajlandó vagyok jobban adni a véleményedre.
ujonc 2009. 12. 19. 00:08
Előzmény: #192  Törölt felhasználó
#193
Nem! Csak tudod a multkor láttam a TV-ben Köves Slomoval egy interjút, Ő azt mondta szükség lenne a Talmud egyes részeinek lefordítására Magyarul, hogy megismerhessük a vallásukat.
Számomra az is elgondolkodtató, hogy miért csak egyes részeit, miért nem az egészet?
Na mindegy úgy látszik nincs képben a srác.
Elárulnád ki fordította le,mikor és kinek a gondozásában jelent meg a fordítás?
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 23:15
#192
Mivel nem tudok héberül, természetesen magyarul.
Most te ennyire laikus vagy, esetleg szórakozol?
Beszéljünk inkább az OTI-ról más topicban, Ennyi.
ujonc 2009. 12. 18. 23:03
Előzmény: #190  Törölt felhasználó
#191
Megkérdezhetem, hogy milyen nyelven olvastad a Talmudot?
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 22:50
#190
Most olvastam el a hozzászólásodat, Abban igazad van, hogy először embernek kell lenni, tisztelni a másságot és szeretni a hazád.
Ami a vallástörténetet illeti. Nekem egyetemi végzettségem van, tanári diplomával. Ezt azért tettem hozzá, mert tanultam vallástöténetet. A Talmud és a Biblia tízparancsolata között nincs differencia.
Az Újszövetség az ószövetségből jött létre, természetesen 2000 év óta különböző változtatásokon ment végbe és a mai civilízációt ők hozták létre.
Ami a muzulmán vallást illeti, az egy másik történet, hisz annak kezdete Krisztus után 656 vagy 676 (pontosan nem emlékszem) datálódik.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 22:06
Előzmény: #188  mondoka
#189
"Cseréljük föl kizsákmányolóink erkölcsét a régi, jól bevált magyar erkölcsre, nyújtson valóban testvérkezet minden magyar minden magyarnak és az Úr-Isten erőt ad újra, hogy megszabadulhassunk a gonosztól és építhessünk együtt egy szabad és igaz új Magyarországot!"

Wass Albert
mondoka 2009. 12. 18. 21:35
#188
Gyerekek aki embernek nem jó, az nem lesz jó magyarnak sem zsidónak, sem másnak sem. Higgyünk is bármit egymásról ennek valahogy így kell lennie.
Sokunknak szerintem azért bezavar a képbe pl. a Talmud írása (?tanításai) -Engem is.
Ez viszont egy mai zsidó számára anyira kellene hogy aktuális legyen mint mondjuk az orvoslásban az ókori módszerek és tudás.
Erről viszont szívesen hallanám a te véleményedet Espanyol ! Vagy másét aki kulturálisan érintett.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 18:41
#187
Izraelben nincs magyar, francia vagy más kérdés.
Ne félts Izrael függetlenségét. Olvasd a Bibliát és tiszteld a keresztény vallást, ha medve cukrot vennél a szájadba, az világítana.
Még egyszer: kellemes ünnepeket.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 18:19
Előzmény: #184  Törölt felhasználó
#186
Talán nem voltam teljesen érthető.

Egy félzsidó származású ideíró embernek felhánytorgatni, hogy kérdezz meg egy palesztint, mit szólnak a Hanukádhoz, na az kb. olyan, mintha téged lenáciznának csak azért, mert svábként német származású vagy.

De az igaz, hogy ezt nem te írtad neki. A példám rólad szólt, de a szöveg az összes topicba írónak.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 18:09
Előzmény: #180  Törölt felhasználó
#185
jó pár kérdést feltettem neked, de te csak személyeskedni kezdtél, ahelyett hogy válaszoltál volna rájuk
nem akarsz vagy nem tudsz válaszolni?

így jártam veled pár napja a 2002 július 4.-i események kapcsán is (ugyan ott írtál valamit ami nem volt igaz)
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 18:06
Előzmény: #179  Törölt felhasználó
#184
Pénznyelő svábokkal kapcsolatos bűn hírt , csak olyat tudnál linkelni ,hogy a káposzta feszten voltak kocanások, mert túl sok kocsi volt kis helyen.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 18:05
Előzmény: #180  Törölt felhasználó
#183
"zsidókérdésben"
tehát van zsidókérdés?
és szerinted mi a zsidókérdés?
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 18:03
Előzmény: #180  Törölt felhasználó
#182
és mi van bennem, na mesélj hiszen nagyon, de nagyon jól ismersz:)
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 18:02
Előzmény: #178  Törölt felhasználó
#181
Mert szerinted békét , rendet , és harmóniát teremtet, az a város ami a zsidók, keresztények , és muszlimok szenthelye is egyben. Nem egy nép , hanem egy város eltörlését írtam, ami létezése óta , viszályt és halált szült az évezredek alatt.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:58
Előzmény: #175  Törölt felhasználó
#180
Zoli, te zsidókérdésben inkább ne akarj beszélgetni. Egy ideig tudod játszani a jófiút, de hamar kibújik, ami benned van ("anyádat te rohadt zsidó barom").
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:57
Előzmény: #177  Törölt felhasználó
#179
Tőlem ugyan várhatsz ilyet. Abban különbözünk, hogy én nem foglalkozom ilyennel.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:57
Előzmény: #176  Törölt felhasználó
#178
Ezt meg még krizingergént írtad:

"Jeruzsálemet nem csak a térképről, de még a történelemből is kitörölném. Túl sok halált és szenvedést hozzot a vallás nevében mindenkire, most is és 1000-éve is."
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:51
Előzmény: #176  Törölt felhasználó
#177
Pénznyelő jó várok olyan , híreket tőled ami arról szól, hogy svábok tömegesen halálra rugdostak 1 tanárt, és sportolókat szurkálnak halálra.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:48
Előzmény: #174  Törölt felhasználó
#176
Ábrahám a sivatagból vezette népét, és foglalta el a a mai Jeruzsálemet, amit az idők , folyamán, támadt szinte minden környéken élő erősebb nép. Ez nem sértés hanem tény.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:46
Előzmény: #174  Törölt felhasználó
#175
"judeaiakat, izraelieket , Dávid gyermekeit, azóta kergetik , mióta előjöttek a sivatagból."

és nem így volt?
szerinted akkor hogyan is volt ez az elmúlt 3000 évben?
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:43
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#174
Siegfried:

"judeaiakat, izraelieket , Dávid gyermekeit, azóta kergetik , mióta előjöttek a sivatagból."

De nem az utolsó megjegyzés volt a mondandóm lényege. Foglalkozz az előtte lévő bekezdéssel.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:30
Előzmény: #171  Törölt felhasználó
#173
Pénznyelő várom vagy másolj , vagy kérj bocsánatot . A történelem leírása szerintem nem bűn, és az hogy a történelem ismétli önmagát ez a kijelentés sem az.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:25
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#172
én se, láttam hogy a "sváb" gyalázta volna a zsidókat vagy a szokásaikat
miért állítod ezt?
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:20
Előzmény: #170  Törölt felhasználó
#171
"Hát pont ezt tetted te is. " Másold be , hogy hol bántottam , hol szidtam zsidó embereket, és hol gyaláztam zsidó ünnepeket ?
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:17
Előzmény: #149  Törölt felhasználó
#170
Siegfried, ha jól tudom, te többször büszkén leírtad már ezekben a topicokban, hogy sváb vagy. Ez tök jó. Képzeld el, hogy azért (nyilván megfelelő kifejezésekkel) "tetühintás"-oznának, Zsidesz-eznének, "hanukáznának", "ormány"-oznának, csak azért mert te sváb vagy. Nem ismernek, nem tettél nekik te semmi rosszat, de lenne egy topic (sőt az összes topic), ami a sváb szokásokat, ünnepeket gúnyolná, megállás nélkül olyan írásokat másolnának be, amikor éppen egy sváb elkövetett valamit egy másik ember ellen, ha egy mutyiról, vagy teljesen törvényes de milliárdos üzletről lenne szó, azonnal sváboznának, stb. stb. (tudjuk egyáltalán, hogy itthon, vagy gloláblisa a gazdasági, politikai elitnek melyik tagja éppen sváb származású, érdekelne bárkit?)

Te hogyan éreznéd magad? Ugye milyen durva?

Hát pont ezt tetted te is.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:11
Előzmény: #165  Törölt felhasználó
#169
Te is csak 100 éves távlatban gondolkozol, a történelemben , 100 év semmi, a középkorban is volt zsidó üldözés, még az ókorban is . Az inkvizició és üldözte őket, jogosan vagy jogtalanul lényegtelen. A tény az tény , igaz amit írtam , ha antiszemitizmus ha nem.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:07
Előzmény: #164  Törölt felhasználó
#168
Ha így gondolod gondold , szíved joga , de aki más véleményen van az nem az jelent hogy antiszemita, ezt az országot is sokszor szállták meg, és biztos fogják is még. David Ben-Gurion ki népetekből szerintem a múlt század legnagyobb alakja is megírta, hogy a megszállt területekről ki kell vonulni. E helyet még most is telepek épülnek, tovább szítva a feszültséget. és még 1 tény , a palesztinok szaporábbak, és demokráciában választások szoktak lenni, tehát csak idő kérdése és nem lesz már zsidó állam, mert több palesztin lesz ott.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:04
Előzmény: #166  Törölt felhasználó
#167
semmi gond:)
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:02
Előzmény: #162  Törölt felhasználó
#166
Ja értem, tényleg félreértettelek. Bocsánat.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 17:00
Előzmény: #160  Törölt felhasználó
#165
Az hogy volt üldözés a történelemben, az szomorú. A történelem a magyaroknak sem kedvezett, mert a nagyhatalmak kigolyózták ugyanúgy, mint a zsidókat is. A nagyhatalmak nem barátai a kisebb népeknek. A nagyhatalmak nyereségvágyból cselekszenek.
Az nagyon szomorú, hogy Magyaroszágon is volt zsidóellenes törvény, nem is nagyon régen. Semmi jót nem hozott nekünk az a világ amelyikben a zsidókat üldözték. Az üldözés üldözést szült. A zsidók után a magyarok következtek. Ez az üédözés még ma is tart, hiszen a régi rendszer képviselői még ma is tudják hatalmukat éreztetni.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 16:59
#164
Köszönöm a "beszélgetést", részemröl ennyi. Én nem vagyok sem náci, sem rasszista, tisztában
vagyok a történelemmel és megéltem már egy-két évet.
De egyben biztos vagyok: a gyülölet nem hoz semmi jót. Süt a gyülölet és az inkorrektség a hozzászólásotokból, a tudatlanság meg a demagógia égbekiáltó.
Majd az élet helyre tesz.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 16:59
Előzmény: #160  Törölt felhasználó
#163
Vagy az bánt , hogy Izrael létét Amerika jó indulatához kötöm ? A tényeket tiszteld , ha Amerika nem ad fegyvert Izraelnek , már vége lett volna.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 16:58
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#162
értelek
félreértettél én azt akartam ezzel mondani, hogy az ó birodalom idején szerintem már ott voltak ezek a piramisok és egy általunk nem ismert ősi elpusztult civilizáció (Platon is beszélt egy az egyiptomiaknál (egyiptomiak meséltek róla neki mikor ott járt) régebbi kultúráról ma Atlantiszként is definiálják) emelete őket
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 16:56
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#161
A gyűlölet gyűlöletet szül, az erőszak pedig erőszakot.
A diktátorok nem szokták élvezni munkájuk gyümölcsét.
Keresni kell a békéhez vezető utat és óvakodni az erőszaktól.
A lopás is lopást szül. Jobb az, ha mindenki a munkát választja a csalás vagy lopás helyett.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 16:55
Előzmény: #156  Törölt felhasználó
#160
Azért vagyok antiszemita mert , írtam hogy volt már történelemben zsidó üldözés, vagy azért vagyok antiszemita mert azt írtam, hogy Izraelt már többször elfoglalták, és majdnem porig rombolták történelme során?
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 16:53
Előzmény: #158  Törölt felhasználó
#159


A fogolytábor katonai titoknak számított, s 1993-ban, amikor Radó János ny. tűzoltóezredes, akkor tanácsos a Temes Megyei Önkormányzatban, kezdeményezte, hogy állítsanak emlékművet a fogolytábor áldozatainak, azzal utasították el, hogy Temesváron nem volt semmiféle láger. „Amit mondok, félreértés, félremagyarázás, s én a magyar hadsereg dicsőségére akarok emlékművet állítani.” (R. J.). Kutatni kezdett, de sem a Múzeumban, sem a Katonai Archívumban Temesváron nem talált semmiféle adatot. Először magas rangú katonatisztek emlékezéseiben lelt közvetett bizonyítékokat, majd Bukarestben, a Katonai Levéltárban valós adatokat. Közben, felhívása nyomán a túlélők vagy azok leszármazottai is jelentkeztek a legkülönbözőbb országokból. A tábor alaprajza is elkészült. 1996-ban vaskos dossziét mutatott be Radó János a megyei önkormányzatnak. A közgyűlés pozitív döntést hozott, amit 30 millió lejjel nyomatékosított (később újabb 50 millióval toldotta meg). A pénz azonban nem volt elég, tovább kellett kilincselni. Jól jött Csongrád megye egymillió forintos, valamint a három magyarországi túlélő, Bodolay Gyula, Csabai István, Galgóczy János és mások (szervezetek, egyesületek és magánszemélyek) támogatása is. Radó János kitartása nem volt hiábavaló, 2000-re, Sonia Ilie építész tervei alapján elkészült, november 26-án ökumenikus istentisztelet keretében, több ország képviselőinek jelenlétében felavatták a hadifoglyok emlékművét. A beton talapzaton kaput ábrázol, melyet egy fal zár le. Felirata In Memoriam, alatta pedig román, magyar, szerb, német és angol nyelven: A temesvári fogolytáborban meghaltak emlékére. Az emlékműállítást az európai szellemiség, a megbékélés és a történelmi kiegyezés felé tett fontos lépésnek tekintették a jelenlévők, és annak tartják azóta is a temesváriak.

link

Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 16:52
Előzmény: #155  Törölt felhasználó
#158
lehet sose tudjuk meg hányan pusztultak el a náci, illetve a bolsevik táborokban
és menyien haltak meg a "civilizált" nyugat táboraiban, terror bombázásaiban
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 16:52
Előzmény: #154  Törölt felhasználó
#157
Igen, csak úgy értettem, hogy nem a saját lábukon jöttek, hanem lovon. ugyanígy a fáraók sem sajátkezűleg építkeztek ugyanúgy ahogy nem Mátyás király építette saját kezűleg a budai várat sem.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 16:51
#156
Te meg a hasonszőrű antiszemita emberkéktől nem várok semmit, csak gyűlöletet. Ez egy gazdasági portál és nem nemzetiségi vagy jobbikos portál.
Egyébként birtos vagyok benne, hogy ha rosszul sikerül bármilyen ügyletet, akkor is a zsidók lesznek a hibások.
Nem fenyegetőztem a hozzászólásomban, de te messzire mentél. Kicsi fiam szilencium, fogad el a tanácsom. De mondom magyarul: maradj.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 16:48
Előzmény: #150  Törölt felhasználó
#155
Sokan haltak meg fogolytáborokban. Ez biztos. Sajnos sokan meghaltak ott. Sajnos olyan világ volt ami fogolytáborokhoz vezetett. Az erőszak erőszakot szül. Ezért lett erőszakos végük a diktátoroknak is.

Én sajnálom az összes embert aki fogolytáborban volt és szenvedett, vallástól függetlenül. Vallásuktól függetlenül sajnálom az összes foglyot akik önhibájukon kívűl, egy erőszakos rendszer vagy erőszakos diktátor miatt kerültek oda ártatlanul. Ilyeneknek tekintem azokat a magyar katonákat is akik orosz hadifoglyokká váltak. Ők nem önszántukból vonultak háborúzni az oroszok ellen. Az első világháborúban sem szivesen mentek harcolni a magyar katonák, hanem kénytelenek voltak harcolni. Ha nem álltak volna be az osztrák vagy német fennhatóság alá tartozó hadseregbe, akkor kivégezték volna őket.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 16:48
Előzmény: #153  Törölt felhasználó
#154
"A Kárpát medencébe sem Attila vagy Árpád jött be, vagy hozta be a népét."
ezt nem értem én úgy gondolom két honfoglalás volt, a Székelyek (pl bizonyított), hogy Attila óta ott élnek, de lehet még régebb óta
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 16:42
Előzmény: #152  Törölt felhasználó
#153
A Kárpát medencébe sem Attila vagy Árpád jött be, vagy hozta be a népét.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 16:42
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#152
igen, de a piramisokat szerintem nem a fáraók építették:)
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 16:41
Előzmény: #147  Törölt felhasználó
#151
Ezek szerint a szemitáknak és a ma élő zsidó embereknek annyi közük van Izraelhez és Mózeshez amennyi közük van az Egyiptomiaknak a piramisokat építő fáraók-hoz?

Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 16:34
#150
"Hányan haltak meg természetes módon? Hányan haltak meg a koncentrációs táborokban és egy gyors összehasonlítás!

A német törvények elõírták, hogy a német koncentrációs táborokban minden halálesetet föl kellett jegyezni legalább három kormány és tábori és országos hatóságnak kellett teljes bejegyzési ûrlapokat kitölteni és könyveket vezetni a halálesetekrõl, melyek tartalmazták a nevet, a születés idejét, az állampolgárságot, az internálás okát és a halál okát. Ezeknek a könyveknek a másolatát A D hivatal is megkapta Oranienburgban és ezeket Oroszországba vitték 1945-ben. Ezeknek a könyveknek a legtöbbjét átadták az Arolseni vöröskeresztnek, és 1984-ben a vöröskereszt minden olyan haláleset összefoglalóját közreadta, amely német koncentrációs táborban történt. A teljes szám 282 077 volt, néhány kisebb lista még hiányzott. Az eredeti oldal bemutatja az Arolseni vöröskereszt eredeti levelét. Az szövetségesek orvosai szerint, akik boncolásokat végeztek, rögtön a német kapituláció után, azt találták, hogy a táborokban a legtöbb ember fertõzõ betegségben halt meg.

A zsidók a táborlakók kevesebb mint 1/3-át tették ki. (Néhány táborban sok ezer volt, máshol csak párszáz).
úszómedence Auschwitzban
úszómedence Auschwitzban

Zsidó sírkövek fényképe a hamburgi temetõben 1999-ben. A nácik nem rombolták le a zsidó sírköveket, de ezek a sírkövek fölvetik a kérdést: "Hány zsidó halt meg a náci uralom idején természetes okokból?" Lengyel hivatalos források szerint közvetlenül a II. világháború elõtt a természetes halálozási arány Lengyelországban átlagosan évi 2.1 százalék volt, és ahogy bemutatjuk oldalunkon, a varsói gettó és más keleteurópai országokban a zsidók élete kifejezetten nehéz volt, így nyugodtan kiindulhatunk egy évi körülbelül 2.5%-os halálozási arányból. Európa zsidó lakossága a háború elõtt és alatt nem állapítható meg pontosan. A nácik körülbelül 11 millióra becsülték. Ha ezt vesszük alapul, akkor évente kb 275 000 zsidó halt meg évente természetes okokból. A nácik 12 évig voltak uralmon, így szorozzuk meg 275 000-et 12-vel. 3.3 milliót kapunk eredményül, 3.3 millió zsidó ember halt meg Európában teljesen természetes okokból a nácik uralma alatt. Hallotta ön valaha is, hogy valaki ezt mondta volna: "Nagyapám a háborúban halt meg természetes okokból?" Én sem! "

érdekes

forrás :link
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 16:27
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#149
"Egyet verjél a fejedbe meg a hasonlók: még egyszer nem lesz holokauszt meg meghurcoltatás meg koncentrációs tábor és büntetlen üldözések" Ebben én speciel annyira nem lennék biztos, judeaiakat, izraelieket , Dávid gyermekeit, azóta kergetik , mióta előjöttek a sivatagból. Babilon, egyiptom, aztán tovább és tovább, Európa majd minden országában volt zsidó üldözés, a történelem során, és tudod a történelem ismétli önmagát. Izrael most erős és gazdag, nagy hatalma van méretéhez képest. A homok viszont folyik a homok órában, a dolgok idővel változnak. Amikor amerika nem áll már mögötte , Izrael ismét szerte foszlik, lehet 100-év, lehet 200 .
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 15:58
#148
a palesztin nép 1947 óta iszonyatos szenvedéseken ment keresztül kb 1 millióan menekültek el, több tízezer palesztint gyilkoltak meg a háborúkban és a terror akciókban az izraeliek, jelenleg is több millió palesztin él falakkal körbezárt széttagolt területeken ciszjordániában minden napos terrorban, megaláztatásban
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 15:43
#147
"Badinyi Jós Ferenc: Káldaától Ister-Gamig III. - részlet
Izraeliták
Miután korunk embere nem ismeri kellőképpen az elmúlt ezerévek történetét, kénytelen elhinni a napisajtó és álmodozó novellisták írásaiban közölteket. Így keletkeznek azután az „állandósult tévhitek", melyek az ókorig visszanyúló származással rendelkező népekről nem hirdetik a történelmi valóságot.
Ezen tanulmány célja a címben közölt népre vonatkozó történelmi igazság lerögzítése, és - az olvasó meggyőzésének érdekében - az előtalálható tudományos forrásanyag közlése.
I. IZRAEL
Az elnevezés sumér eredetű, mert az agglutináló sumér nyelv szerint:
IZ (L. 296) = Istenlélek,
RA3 (L. 381. és 293.) = fény, ragyogás, tisztaság,
EL (L. 13. és 564.) = Tisztaság, purification, menny, az isteni nagysághoz felemelkedett.
IZ-RA-EL tehát az a nép volt, mely a sumérnak nevezett Isten­szemléletből a fenti tulajdonságokat magáénak tudta és hitte.
IZ-RA-EL nép nem abból a fajból ered, amit SEMITÁNAK neveznek általánosan a biblikusok. Ez a nép ázsiai (turáni) eredetű, és az időszámításunk előtti 5. évezredben települ a jelenlegi Palesztinának területre. Sir Leonard Woolley - az archaeológiai bizonyítékok alapján(1) (1 Sir Leonard WOOLLEY: „A Forgotten Kingdom" (Pelikan Books, 1958.) ­ kaukázusi eredetűnek mondja őket és - azután a hely után, ahol nagy mennyiségű kerámiát találtak, mint ennek a népnek a saját alkotását ­ „Khirbet Kerak" népnek nevezi őket.
IZ-RA-EL ezen ősnépe nem azonosítható tehát sem a JÚDAI, sem a HÉBER néppel, mert ez a Kaukázusból - Sir Woolley szerint ­ „családokkal, gyerekekkel és minden kézműves és mesteremberekkel, tömegben letelepedett nép" (33. oldalon) „magával hozta fejlett ipari technikáját és ezek képezik az őseit a Chati népnek is".
Ne tévesszen meg senkit a Biblia sok konfúzos leírása, mely politikai hagyomány, s így történetei nem hitelesek. Nem is bizonyíthatók. A Bibliában említett IZRAEL népe sohasem tartozott a júdaizmus és héberizmus világához, hiszen a júdaiak ellen háborúkat vezettek. Tekintve, hogy a bibliai tőménetek eredeti „kéziratai" nem léteznek és a legidősebb .,bibliai kéziratmásolat" nem öregebb az i. e. 3. évszázadnál, mondhatjuk azt, hogy
mindaz, ami a Bibliában az izraelitákról írva van, nagyon kései fogalmazás, történelmileg bizonyítva nincs és
a júdeai héberek egyszerűen magukra vették a náluknál kulturáltabb, náluknál régebbi származású, de júdai segítséggel legyőzött IZRAEL népének nevét akkor, amikor a kánonjukat szerkesztették.
A világtörténelem legnagyobb szemfényvesztése ez, melyet csak úgy tudtak keresztülvinni, hogy „pápai csalhatatlansági dogmával" „Isten szavának" nyilvánították a Bibliát.
De a hivatásos történészek sem fogadják el szótlanul a biblikus szellem által köztudatba vitt történetet. Nem akarják maguk ellen lázítani a júdai­kereszténység összes teológusát és a mai héberizmus gazdag könyvkiadó vállalatait, tehát óvatosan, de a szakemberek részére érthetően utasítják el a biblikus „story"-k hitelességét. Példának említjük J. M. Roberts: „History of the World" c. munkájából a következőket (88. oldal):
„The roots of the Jews lie, it is clear, among the Semitic nomads of Arabfia, whose prehistoric and historical tendency was to press into the richer lands of the Fertile Crescent nearest their homes. The first stage in the story which we must take into account is the age of the patriarcha, whose traditions ara embodied in the biblical accounts of Abraham, Isaac and Jacob. There do not seem to be good grounds for denying that these gigantic and mythical figures were based on men who could have actually existed. If they did they líved in about 1800-1600 B. C., in the time of confusion following the end of Ur. The Bible states that Abraham came from Ur and that he migrated to Syria, Canaan (as the ancients called Palestine), and Egypt; this is plausible and does not conflict with what we know of the dispersal of Amorite and other tribes fin the next few hundred years. Those among them who were to be remembered as the descendants of Abraham became known as Hebrews, a word which does not appear before Egyptian inscriptions of about 1200 B. C. long after they had first settled in Canaan.
The Old Testament first introduces them there and presents a picture as a pastoral people, organized tribally, quarreling with neighbours and kinsmen over wells and grazing, pushed about the Near East by drought and hunger. One such group went down into Egypt, perhaps in the early sixteenth century; it was to appear in the Bible as the family of Jacob. As the story unfolds in the Old Testament, we learn of Joseph, the great son of Jacob, rising high in the pharaoh's service. At this point we might hope for help from the Egyptian records, but nothing is to be gotten from them.
It has been suggested that this happened durring the Hyksos ascendancy, since only a period of large-scale disturbance could explain the improbable preeminence of a foreigner in the Egyptian bureaucracy. It may be so, but there is no evidence to confirm or disprove it. There is only tradition, as there is for all Hebrew history until about 1200 B. C. This tradition is embodied int he first five books of the Ol Testament, which did not take the textual form they now have until the seventh century B. C., eight or nine hundred years after Joseph. As evidence it stands in much the same relation to Jewish origins as does the Odyssey tho those of the Greeks.
None of the story thus far would matter very much were it not for what has happened in the last fifteen hundred years, in which the destinies of the whole world have been swayed b the Christian and Oslamic civilizations, whose roots Iay in the particular tradition of a tiny people which for centuries the rulers of Mesopotamia and Egypt must haue found hardly distinguishable from many similar wanderers. What put the Hebrews at the source of those events was that they somehow arrived at a unique religious vision."
Az angol szöveg kivonatos közlését az alábbiakban adjuk:
A zsidóság gyökerei biztosan az Arábia nomádjai közé nyúlnak, akiknek a történelem előtti és történelmi szándékuk volt benyomulni a Termékeny Félholdnak, az „ő" otthonukhoz legközelebbi gazdag országaiba.
A történet első szakasza, amit számba kell vennünk, az a patriárkák kora, akiknek hagyománya megtestesült Ábrahám, Izsák és Jákob bibliai leírásában. Alapos okok nem mutatkoznak annak megtagadására, hogy ezek a nagy és mitikus alakok létezése emberekre alapul, akik időszerűen élhettek. De ha éltek, ez abban a zűrzavarban lehetett, ami UR város végét követte, Kr. e. 1800-1600 körül.
A Biblia azt állítja, hogy Ábrahám UR-ból jött és kivándorolt Szíriába, Kánaánba (Palestinába) és Egyiptomba, és Ábrahám leszármazottai héber néven lettek ismertek, de ez a nép az 1200 előtti egyiptomi írásokban nem található.
Ezeket a hébereket az ótestamentum úgy mutatja be, mint pásztorkodó nomádokat, akik törzsekre oszolva, szomszédaikkal állandóan tusakodnak. Ugyanebből azt is megtudjuk, hogy József, Jákob unokája az egyiptomi fáraó szolgálatában igen magas rangra emelkedett... de az egyiptomi írás-hagyatékban erre vonatkozólag semmit nem találunk.
Az évszázados Mezopotámia és Egyiptom népei teljesen különbőznek ettől a sokat vándorló néptől.
Amit a héberek arra a területre vittek, ahová érkeztek, az egyedül csak az ő vallási felfogásuk volt."
link
mondoka 2009. 12. 18. 14:28
Előzmény: #144  exmnbs1
#146
Érdekes, de nem lehet hogy a világban élő diaszpóra az igazán gazdag? Izrael mint álalam körülményeiben sokat köszönhet a nagytestvérnek az Usának.
mondoka 2009. 12. 18. 14:24
Előzmény: #144  exmnbs1
#145
Szó- szó kultúráltabb népek az izraeliek. Vitathatatlan.
Biztosan büszkék is. Van is mire.
Sérelmeikre emlékeznek. Tegyék helyes.
De az emberi humánumról a jelenben és jövőben ha nem
feledkeznek el az is helyes. Ha elfeledkeznek az nagyon helytelen. Az áldozat szerepét ne akarják a bűnös szerepére cserélni.Kétségtelenül kényelmesebb mint áldozatnak lenni. De maradjanak inkább igazak -én ezt kívánom.
exmnbs1 2009. 12. 18. 14:15
Előzmény: #143  Törölt felhasználó
#144
Egyiptommal van összehasonlítási alapom, pl.kecske, kakastartás a lakásban, háztetőn Kairóban, egyébként pedig házak mennyezet, tető nélkül, néhol földművelés ökörrel, mint 4000 éve a Nílus mentén.

Ilyesmit Izraelben nem láttam
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 14:09
#143
Igen, egyértelmű.
exmnbs1 2009. 12. 18. 14:04
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#142
az arabok egy része manapság is vándorol egyik országból a másikba. Izraelből nem mennek el mert magasabb az életszínvonaluk mint a környező országokban

De elég egyértelmű milyen övezetben van az ember, látszik a tisztaságból, házakról stb
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 14:03
#141
Neked is békés, boldog Karácsonyt. Én vegyes házasságból származom és az igazságra érzékeny vagyok.
Azt kívánom neked, hogy látogass el a Szent helyekre és másképp fogod látni az egészet. Hidd el.
A mai világgazdaságban minden szereplö mindenre képes.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 14:03
#140
Neked is békés, boldog Karácsonyt. Én vegyes házasságból származom és az igazságra érzékeny vagyok.
Azt kívánom neked, hogy látogass el a Szent helyekre és másképp fogod látni az egészet. Hidd el.
A mai világgazdaságban minden szereplö mindenre képes.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:57
Előzmény: #137  Törölt felhasználó
#139
espanyol 49 Én egy értékes embernek gondolak.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:57
Előzmény: #135  Törölt felhasználó
#138
Ne légy dühös, és ne fenyegetőzz. Élvezd a menóra árasztotta fényt.
Áldott, békés Szentkarácsonyt és Szebb Jövőt minden Magyarnak!
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:53
#137
Az írásom elsösorban neked szólt .
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:51
Előzmény: #134  Törölt felhasználó
#136
öregem, neked üldöztetési mániád van szerintem. (visszautalnék az előbb említett cikk tartalmára.)
mindegy, ahogy gondolod. ha jól esik, hidd ezt.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:48
#135
Ha kíváncsi vagy az igazságra, akkor elutazhatsz bármikor Izraelbe, ahol sok magyar keresztény ember él és dolgozik és meg fogod tudni az igazságot.
Egyet verjél a fejedbe meg a hasonlók: még egyszer nem lesz holokauszt meg meghurcoltatás meg koncentrációs tábor és büntetlen üldözések. A Bibliát vedd a kezedbe és olvasd el figyelmesen. Több millió palesztin ember izraeli állampolgár és békében meg jómódban el.
Kellemes karácsonyi ünnepeket kívánok mindenkinek és fényes Hanukát.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:48
Előzmény: #133  Törölt felhasználó
#134
Cenzori minőségben teszed fel kérdésied?
(Ha rosszul válaszolok, repülök?)
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:44
Előzmény: #130  Törölt felhasználó
#133
ismételten annyit tudok hozzádfűzni, hogy: :DDDDDDDDDDDDD

ez egy gazdasági oldal, ha nem vetted volna még észre. és ha kitekintesz ebből a topikból, látni fogod, hogy főként a tőzsdéről szól a fórum. szóval, te miben utazol? sikerült értelmezned václav havel írását? tegnap kinyomtattam, kétszer is elolvastam, zseniális a pali.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:43
Előzmény: #131  Törölt felhasználó
#132
...minden rossz.....
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:42
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#131
sok igazságot írtál /az elején/
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:41
Előzmény: #127  Törölt felhasználó
#130
A profit és a részvény a vallás? A mammon az "isten"?
"...Ezzel kéne foglalkozni..."
Tedd.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:38
Előzmény: #126  Törölt felhasználó
#129
Kíváncsi lennék néhány palesztin véleményére is, hogyan élik meg a zsidók chanúka ünnepét.
Azokéra, akik a saját földjükön fallal körülvett ...táborokban, terrorista bélyeggel a homlokukon élnek és várják, hogy egyszer a sors igazságot szolgáltasson.
(Hogy a palesztinok szabad palesztinok lehessenek Palesztínában.)
És a rasszizmusra talán a lehető legjobb élő példa az izraeli (háborús bűnös) apartheid kormány tevékenysége.
PONT.
mondoka 2009. 12. 18. 13:34
Előzmény: #125  Törölt felhasználó
#128
Tehetik, tehát azt büntetnek amit akarnak.
Az igazság mellékes, vagy ha nem vág pontosan egybe a tervekkel akkor nemkívánatos.
-De hamár holokauszt! Ám legyen, akár vallás.
Így vagy úgy de emberek szenvedtek és haltak meg. Viszont csodálatos dolog az ember ha eszménye a szabadság, az egyenlőség, a lovagiasság...
Az emberiségnek nem csak egy holokausztja volt. Egyenrangra emelve ezeket az eseményeket miért nem lehet?
Képletesen mondva elinflálja a ma egyedüli holokausztnak nevezett eseményt?
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:34
#127
Jobb is, ha csendben maradsz, ha a holokauszt nálad vallás. Nálad meg a hasonló embereknél minden rossz a zsidóktól jőn.
Nem is kívánok többet ehhez hozzáfüzni, inkább jól vegyetek részvényt és profittal adjátok el. Ezzel kéne foglalkozni. Senki senkire külföldön nem sújt le.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:26
#126
Véletlenül láttam meg, hogy van Hanuka-topik. Ez a fény ünnepe, amely 7 napig tart. A zsidó naptár szerint ez a téli napforduló és az ünnep lejárta után emelkedik a nap. Egyébként már az őskori ünnepléseken ebben az időszakban szórakozni és játzsni szoktak.
A másik téma. Döbbenetes, hogy még ebben a felvilágosult világban, amikor sok mindenre megadatott a válasz, amikor még élnek a túlélők, akkor megkérdőjelezik a holokaustot. Döbbenetes. de ezen nem csodálkozom, hiszen az antiszenitizmus és a rasszizmus terjed.
Egyébként az édesanyám él, hálistennek, Auschwitzban és Bergen-Belzenben volt, a nagyszüleimet kiirtották. A családom meg én is vegyes házasságból születtem. Nálam két ember létezik: rossz és jó.
Hogy ki mivel üzletel a mai világban : mindenki mindennel származása és nemzetiségétől függetlenül.
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:24
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#125
az igazságot itt /bűntetik
gabriellusz 2009. 12. 18. 13:23
Előzmény: #123  Törölt felhasználó
#124
én is befejeztem itt a témát , mert ...............
aki keres talál.....
az internet csodás dolog..............
G
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 13:18
Előzmény: #121  saru
#123
A holokauszt egy modernkori vallás, amely tökéletesen kihasználja a média nyújtotta minden lehetőséget az egész keresztény világ folyamatos sakkban tartására és irányítására. Egy olyan fegyver, amely a világ bármely pontján könyörület és késlekedés nélkül lesújt az antiszemitizmus vádjával, ahol kétkedő hangok merik felütni a fejüket.
(Ha nem lesz több hozzászólásom, akkor tudjátok, hogy miért...)
mondoka 2009. 12. 18. 13:18
Előzmény: #121  saru
#122
A politika ritkán lovagias dolog.
A XX.század háborus politikájai meg egyenesen csúcs.
Cinikus képmutató kicsinálós játék. Amiben a szövetségesek is hülyére vettek mindenkit. Pláne minket az I. világháborúban.
saru 2009. 12. 18. 13:06
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#121
"kik állhattak a háttérben? miért nem tiltakoztak a szövetségesek? a háború alatt nem tudták mi folyik Európában?";

ez jó kérdés, uis ezt mindenki tudta - keleten és nyugaton egyaránt, - olyan hírszerési munka folyt, csak senki sem tett ellene semmit, mindenki cinkosan hallgatott, hogy miért azt nem nekem kell leírnom..!
Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 11:57
Előzmény: #117  Törölt felhasználó
#120
Sokan jól élnek manapság, van aki évente 2 milliárdot kap:

link

Törölt felhasználó 2009. 12. 18. 09:51
#119
Idah Saidan Wa Sanah Jadidah! :)
Törölt felhasználó 2009. 12. 17. 22:41
Előzmény: #116  exmnbs1
#118
Én egy legendáról beszéltem. Te is?
Törölt felhasználó 2009. 12. 17. 22:34
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#117
az emberek elhurcolása és a táborok nem legenda

az a gáz, hogy ebből sokan jól megélnek és haszontermelő eszközként használják fel az áldozatok emlékét

Izrael állam létrejöttéhez is kellett ez a szörnyűség
kik állhattak a háttérben? miért nem tiltakoztak a szövetségesek? a háború alatt nem tudták mi folyik Európában?
exmnbs1 2009. 12. 17. 22:28
Előzmény: #115  Törölt felhasználó
#116
a holocoust tagadása bűncselekmény civilizált helyeken
Törölt felhasználó 2009. 12. 17. 22:23
Előzmény: #114  Törölt felhasználó
#115
Pedig ezért találták ki a legendát.
Törölt felhasználó 2009. 12. 17. 21:55
Előzmény: #113  Törölt felhasználó
#114
nyugodjon békében minden áldozat!
nem kéne az áldozatokból hasznot és profitot termelni iparszerűen
Törölt felhasználó 2009. 12. 17. 21:53
Előzmény: #112  mondoka
#113
itt lenne az ideje egy teljes tényfeltárásnak a holokausztról, melyet független nemzetközi történészek végeznének el
hol voltak halál táborok? hol voltak tömeggyilkosságok? kik követték el azokat és mikor? a deportálások közben hányan haltak meg és milyen körülmények között?
mondoka 2009. 12. 17. 21:40
Előzmény: #111  Törölt felhasználó
#112
Nemtudhatuk az igazságot, de mindenesetre elgondolkodtató Wiesel úr titkolózása.
Grüner Miklós nyíregyházi származású holocaust túlélő mindenesetre ezt állítja amiről beszélsz.
És neki az égvilágon mi érdeke lenne apja barátját, túlélőtársát megkérdőjelezni?
Csak az hogy a tények mást mondanak, vagy netán a szenilitás?
link
Törölt felhasználó 2009. 12. 17. 21:29
Előzmény: #86  mondoka
#111
a múlt héten volt a Duna TV-n egy dokumentum film, ahol ez az ember (Elie Wiesel ) a holokauszt borzalmairól beszélt (iszonyattó dolgokat mondott)
aztán kiderül hogy nem is volt ott?
ujonc 2009. 12. 17. 20:35
Előzmény: #109  Törölt felhasználó
#110
Nyám- nyám!
Törölt felhasználó 2009. 12. 17. 19:34
#109
..minjárt jön a régi duma magyarország kell izraelnek...ha így van eséleye sincs magyarosrzágnak:))))))))))))))))))))))))))))))))))))) (mondhatná aki gondolkodik)
még jó hogy van min rágódni na ezen rágódjatok:)
mondoka 2009. 12. 17. 18:23
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#108
Miért látod ilyen sötéten?

Az miért antiszemitezmus hogyha a beírók köztük én is cáfolni igyekszik a sémita vádakat (mint Wiesel tette) hazánkkal szemben.

Egyenlő felek közt egyenlő, oda-vissza irányú kell legyen a kommunikáció.
Csak az isten / csak egy isten szava szent és megkérdőjelezhetetlen.
Nem egyenlő emberek vagyunk? Senkit nem akarunk bántani szerintem. Nem is vagyunk abban a helyzetben!
Itt csak a magunk kis sorsáról és jó vagy rossz hírünkről van szó! Legalább magunkat védhessük már meg a nemtelen vádaktól.
Nem akarunk mi az ég világon senkitől semmit. -Csak a magunk sorsát a magunk kezébe. Ez a minimum de ennyi nekünk elég.
ujonc 2009. 12. 17. 18:18
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#107
"Tetűhintás provokál!"?
ujonc 2009. 12. 17. 18:16
Előzmény: #105  Törölt felhasználó
#106
vagy mondjuk Shalom tesó visszavág!
Törölt felhasználó 2009. 12. 17. 18:03
Előzmény: #102  Törölt felhasználó
#105
Ennek a topicnak meg találóbb lenne ez a cím: "antiszemitizmus - a sötétség ünnepe".
Törölt felhasználó 2009. 12. 17. 18:00
Előzmény: #93  Törölt felhasználó
#104
"Milyen ANTISZEMITA ország az, ahol a metróban askenázik hullahoppoznak, vagy A menóra a Nyugati téren, sünbiztosítás mellett díszeleg?"

Te Csabesz, nem attól van vagy nincs antiszemitizmus, hogy élnek-e az adott helyen zsidók, hanem attól, ahogyan állnak hozzájuk, ill. az egész kérdéshez.
mondoka 2009. 12. 17. 17:56
Előzmény: #101  gabriellusz
#103
Ilyet még az ateista Kádár rendszerbe se....

Szóval döbbenetes.
Persze mondhatnánk nem ez a fontos az ország lakóinak. Ami elméletileg igaz. De a valóság az hogy szép lassan már a látszatra sem adnak ott. Hogy az a parlament a fene megeszi de Magyarországért kellene működjön törvénykezésileg, pénzügyileg, szellemileg és kultúrálisan is.
Sőtt JÓ példát kellene mutasson.
Törölt felhasználó 2009. 12. 17. 17:34
Előzmény: #87  Törölt felhasználó
#102
Esti_kornelia, rossz a példád. Ez a topic ahhoz hasonlatos, mintha valaki nyitna egy olyan topicot, aminek ez a címe: "Karácsony - Jézus ünnepe". És a beleírok tele raknák olyan linkekkel, ami keresztesháborúkról, inkvizícióról, az egyház/papok bűneiről, pedofil papokról szólna. És folyamatosan menne az ünnep és a keresztények kigúnyolása.

Ez a topic pont ilyen.
gabriellusz 2009. 12. 17. 17:04
Előzmény: #100  mondoka
#101

Topik gazda

voltavos
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek