Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 31. 12:57

Bund   

Klassz a szitu ismét... valamikor tesztelnie kellene visszafelé a duplaalj nyakvonalát 142-nél.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 10. 15. 16:18
Előzmény: #799  Törölt felhasználó
#800
EBEURBUNDS19 turbo warrant kereskedés felfüggesztése és törlése
Törölt felhasználó 2014. 10. 15. 09:26
Előzmény: #798  goapsy1
#799
nem igen akar ez esni
link
stabilan felső hullámzások vannak még és sztem marad is sokáig
goapsy1
goapsy1 2014. 10. 09. 09:50
Előzmény: #796  Törölt felhasználó
#798
lassan megérkezünk az augusztusi 0.868-as 10Y melletti bund ATH-hoz, úgyhogy felhozom kicsit ezt a mostanában méltatlanul elfeledett topikot, mert lassan ismét aktuális lesz némi óvatos shortocska :)
sieben 2014. 09. 25. 09:45
#797
Jó ez a csend!
Birka, a fizetett certi népszerűsítő végre befejezte a kereskedésre teljesen alkalmatlan bégetést.
Azért sikerült neki hátrahagyni néhány "kincset" a mezőn.

A Dow-elmélet alkalmazása a kötvényhozamokra technikai alapon! :DDD

Vagy ez a veretes beírása.
"(#256) Re: Háromszögek
Értékelés: 0
előzmény (#253: sieben) | válasz erre | 2014. március 28. - 09:49
Nikkei elég messze van a 16ezertől, Penge.
birkanyiiroo"

Messze annak, aki egy bakarasszal sem tud tovább látni a felfuvalkodott egóján! Nikkei ma 16374.
Érthető, hogy teljesen vak a tőzsdén. Itt sem volt egyetlen épeszű kereskedése sem.
Így lett a bégetése önmaga beégetése. :))))
Törölt felhasználó 2014. 09. 13. 19:28
Előzmény: #795  Törölt felhasználó
#796
képek újra linkelve, mert az előzőek eltűntek...

1. US 10-éves hozam: link

2. Fejlett piaci 10-éves hozamok igazodása az US 10Y-hez: link
Törölt felhasználó 2014. 09. 13. 13:51
Előzmény: #794  Törölt felhasználó
#795
A szept. 4-i bejegyzésem óta történt egy s más a 10-éves amerikai hozam körül: link

Éppen azon van, hogy a legutolsó alacsonyabb tető fölé törjön ki, amit ugye a Dow-elmélet értelmében longos szignálként kellene értelmeznünk. A többi fejlett piaci 10-éves hozam is (akarva-akaratlanul) kénytelen volt követni a legerősebb testvér mozgását: link

A UK-10 éves most némileg leszakadt a folyamatos US-szimbiózisból, de a skót kockázatok fényében ez érthető is.

Ez a két hete tartó meredek hozamemelkedés ismét meglepetésként érte a kötvényes elemzők jó részét... azaz sikerült őket ismét megvezetnie a piacnak. :) Ahogy fél éve mindegyikük hozamemelkedésre fogadott, most szinte egyhangúan azt várják, hogy lesz egy jelentős visszakorrekció lefelé. :) Ami ezúttal akár be is jöhet nekik.

Az európai 10-évesek terén az ECB közvetlen államkötvényvásárlásainak jövőbe tolása talán megállíthatja a további esést, sőt ha az US hozam tovább emelkedik, akkor nagyobb sebességre is kapcsolhat a Bund esése.

Nem egyszerű pálya... sosem volt az.

A 15.000 db-os shortcertis játékosunk lassan ismét 0-ban lesz. Gratula a kitartásáért, bár a meccs egyelőre még nincs lefutva. :)

Törölt felhasználó 2014. 09. 04. 18:50
Előzmény: #793  goapsy1
#794
A Bundra ható egyik legkomolyabb faktor továbbra is a 10Y US hozam alakulása... jelenleg itt tart: link

Ahogy korábban írtam, a jenki piac nem biztos hogy jó néven venné, ha a gazdasági kilábalást alátámasztó sokféle makromutató mellett a 10-éves hozamot továbbra is lefelé akarná mutyizni a FED. Pedig nagyon szívesen megtenné, ehhez kétség sem férhet! A BOJ-tól eltérően ő nem teheti meg azt, hogy kiszárítsa az US kötvénypiacot. Ehhez a gazdaság gyógyulgatása mellett semmilyen jogosan elvárható alapja nem volna. Ezért max. annyit tehet, hogy nem túlságosan feltűnő módon kormányzati fedőszerveken keresztüli rejtett vásárlások révén tartja lent a hozamot ameddig tudja. Veszélyes játék, mert ha megneszelik az olyan országok, akik sok US kötvényt tartanak, az szar ügy volna.

Tehát ezt a vonalat is érdemes minden egyes nap figyelni.
goapsy1
goapsy1 2014. 09. 04. 18:32
Előzmény: #792  Törölt felhasználó
#793
tény, hogy az az exponenciális esés a 10Y hozamban nehezen lett volna tartható sokáig...

más kérdés, h azt viszont lehetetlen előre belőni, hol lesz az alja / bundban a teteje...
Törölt felhasználó 2014. 09. 04. 18:21
Előzmény: #789  goapsy1
#792
Az Eurex adattáblája szerint a márciusi kontraktusban létrejött néhány tucatnyi előre kötés alapján a márciusi konti árfolyama jelenleg pariban van a most indult decemberivel, sőt nagyon enyhe contango van benne. Eszerint a viharos emelkedés időszaka már mögöttünk lehet, így könnyen megeshet, hogy ezen a magas szinten egy elhúzódó oldalazás következik. A volatilitását egyelőre nem lehet még látni, várni kell 1-2 hetet, hogy kielemezzék a nagyok az új helyzetet.
goapsy1
goapsy1 2014. 09. 04. 18:13
Előzmény: #790  Törölt felhasználó
#791
igen, pont pár napja említetted ezt az "add el a hírt", az igaz.

de azért egy ilyen komplett intézkedéscsomag nem gondoltam h ESÉST vált ki...

mert bármennyire megszokták az alacsony kamatot, most szó nem volt arról, h még tovább csökkentenek, sőt, draghi legutóbb kategorikusan kijelentette, h azzal a csökkentéssel elérték az aljat.

az, hogy még ehhez jön a QE is....
enyhén szólva túlteljesítette a piacokat, én sem gondoltam volna, h ennyire beleizzítanak, a kamatvágás után már szinte biztosra vettem, h nem lesz QE, s azért vágtak kamatot, hogy ne legyen túl nagy csalódás az elmaradó QE miatt.

bund most nem tudom, hova megy, dax meg jó eséllyel meg sem áll 10Kig.
Törölt felhasználó 2014. 09. 04. 18:06
Előzmény: #789  goapsy1
#790
Talán dumcsiztunk róla korábban, talán nem, de minden bizonnyal ezt a mai ECB ülést árazta a kötvénypiac már hetek óta. Tehát a "vedd meg a pletykát add el a hírt" esetével állhatunk szemben ezúttal is. Továbbá azt is tekintetbe kell venni, hogy Draghi egyelőre csak ABS-eket, majd később fedezett kötvényeket hajlandó vásárolni, tehát "igazi" euróövezeti államkötvényeket egyelőre nem, pedig a piac feltehetően erre gyúrt, tehát a magas elvárások miatt emiatt is lehet némi csalódás, ami önmagában is őrület! A 10 bázispontos vágás meg már semmilyen stimuláló hatással nem rendelkezik, annyira hozzászokott ehhez a fajta droghoz a piac.

Ez még nem jelenti azt, hogy most akkor már automatikusan trendforduló jön. Kontiváltások után néhány napig amúgy is zavaros a kép.
goapsy1
goapsy1 2014. 09. 04. 17:27
Előzmény: #786  Törölt felhasználó
#789
most lehet, h valamit én értettem félre, de az, ha draghi meghirdet egy kötvényvásárlási programot, nem FÖLFELÉ kéne, h nyomja a bundást?

olyan vidáman csordogál lefelé, hogy ihajj :D
Törölt felhasználó 2014. 09. 04. 14:44
Előzmény: #786  Törölt felhasználó
#788
akció van!
goapsy1
goapsy1 2014. 09. 04. 12:55
Előzmény: #786  Törölt felhasználó
#787
az én demómon még az eredeti van, 150.95 most is.
de a tools.boerse oldalon látom, h -1,27%-on áll a bund :))

igazad volt amúgy a certivel kapcsolatban, meg sem moccant a témára. :)
Törölt felhasználó 2014. 09. 04. 10:08
Előzmény: #783  Törölt felhasználó
#786
megérkezett a kontiváltó gyertya, indikátorok egyből ki is akadtak: link
goapsy1
goapsy1 2014. 09. 03. 18:53
Előzmény: #784  Törölt felhasználó
#785
chart alapján most réssel szakadt, esett utána is, illene visszatesztelnie a rés alját.

ez persze a 10Y hozamtól függ, és az nem tudom, hogy alakul... per pillanat nekem erősen partvonal a bund.
Törölt felhasználó 2014. 09. 03. 18:02
Előzmény: #780  Törölt felhasználó
#784
ha a kontiváltás ütötte rést nem nézzük, azért az a fejváll mégiscsak megcsinálta a célárát! Sőt még többet is: link

Ettől eltekintve persze holnaptól még simán átmehet medvecsapdába.
Törölt felhasználó 2014. 09. 03. 17:49
Előzmény: #782  Törölt felhasználó
#783
investingen tegnap óta már új kontiban megy a chart. Holnap délelőtt folyamán feltehetően a többi szolgáltató is átáll.

A 10-éves hozam időközben egy szép fordított fej vállat alakított ki az eddigi aljnál. Mondjuk ez önmagában semmit sem jelent, mivel pillanatnyilag még nem lehet látni, hogy ez már egy potenciális trendforduló nyitánya-e vagy csak egy újabb fals jelzést adó longos alakzat a töretlen bearish mozgás közben... holnap Draghi után talán okosabbak leszünk.
Törölt felhasználó 2014. 08. 29. 20:15
Előzmény: #781  goapsy1
#782
A 153.79-es jelenlegi KO-szintet tekintve egy mostani szintről számított -200 bp-nyi backward "esés" után az új KO-szint valahol 151.70 körül lesz, azaz éppen a mostani csúcsok közelében.

Tehát a jelenleg élő s19 certi már akkor is kiütődne, ha a Bund csupán a mostani szintekre emelkedik vissza december elejéig. A Bund chartján ez duplacsúcsnak látszódna, 10-éves hozamban pedig jóval lejjebb volnánk addigra.

Persze egy kontiváltás előtti nagyobb esés vagy a az eddigi parabolikus emelkedés folytatódása még sokat módosíthat ezen a képen jövő hét közepéig-végéig.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 29. 16:37
Előzmény: #779  Törölt felhasználó
#781
Asszem cimballi blogján olvastam ugyanerről a jelenségről - ő ezt azzal magyarázta, hogy a fej-váll alakzat nem mindegy, hogy egy adott elliotos szerkezet mely pontján jelenik meg, ugyanis csak adott szakaszban megjelenő fej-váll fog maga után esést hozni.

Elliothoz nem értek, az viszont tény, magam is tapasztaltam nemegyszer, hogy a fej-vállból simán elmegy felfelé is az árfolyam, ha épp olyanja van.
Kb az esetek felében felfelé tör ki, és ugye innentől kezdve azzal az alakzattal nem sokra megyek, mert ha bármikor rábökök az árfolyam egy tetszőleges pontjára, ott is meg tudom mondani, hogy 50% eséllyel lefelé fog menni, ehhez nem szükséges semmiféle alakzat :DDD

Arra is rájöttem már, kellemes buktás pozik után, hogy a trend, főleg az erős trend, az bizony számít. Sokat. Jobban jársz, ha vele tartasz, mert aki arra blazíroz, hogy a trend majd pont akkor fordul, mikor ő belépett, nagy eséllyel megszívja, hacsak nem valami szuper jó, nagy idősíkú támaszon/ellenálláson lépett be. (ott speciel megéri.)

Nem tartozom azok közé, akik azt mondják, hogy csak trend irányú pozikat szabad felvenni, sőt, kifejezetten szeretem a trend ellenes pozikat, azt viszont megtanultam, hogy ezeket a pozikat nem szabad sokáig futtatni, kis visszateszt után könyörtelenül zárni kell, különben ledarál.

És ilyen masszív long trendet, mint ami itt van, még az indexekben sem láttam, pedig az sem piskóta, ami ott megy. :D
Törölt felhasználó 2014. 08. 29. 16:12
Előzmény: #779  Törölt felhasználó
#780
na, akkor ennyit a "szép, szabályos" fejvállról longtrendben. ;-)
Törölt felhasználó 2014. 08. 29. 15:24
Előzmény: #778  goapsy1
#779
"mindenesetre lassan ideje lenne longolni"

Fene se tudja... annyi látható m15-m30-H1-en, hogy egy szép fejet alakított ki, aminek a jobb vállánál szöszmötöl éppen.

Az eddigi hoszú longtrendben is szép számmal voltak különböző csapott, félig csapott, csálén dülöngélő fejváll típusok, de azokból mindig felfelé tört ki. Volt is róla szó, hogy monoton longtrendben a shortos illetve monoton shorttrendben a longosnak elkönyvelt chartalakzatok rendre besülnek...

A mostani fejváll viszont szép szabályosnak tűnik, még az is megeshet, hogy a brutál shortos kilúgozás után ki is használják egy kisebb esésre kb. 151.000-150.900 körülig.

Jövő hét közepén meg újra itt a kontiváltás, jön a 200 pipes, hosszú piros kamugyertya. :)
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 29. 13:09
Előzmény: #777  Törölt felhasználó
#778
mindenesetre lassan ideje lenne longolni :)
megállt a lecsorgás, volt kis korrekció, ennél több nem szokott jönni mostanság.

ha lenne szabad lóvém, valszeg tennék egy próba long -kört, esetleg a mai 151.29 körüli aljtól. 151-től mindenképp, ha lemenne oda.
mondjuk ez most elméleti dolog, nincs szabad lóvém.
Törölt felhasználó 2014. 08. 29. 12:37
Előzmény: #776  goapsy1
#777
csak tipp volt, a finomabb brókertrükkökre sajna nincs kellő rálátásom.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 29. 10:21
Előzmény: #775  Törölt felhasználó
#776
lehet, h vmi erstés átkötés volt, ahogy régebben írtad
Törölt felhasználó 2014. 08. 29. 09:47
Előzmény: #774  goapsy1
#775
Nekem kint van keridőben a certis kötésablak a monitoromon, vétel volt ez is meg a 800valahány darabos is.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 29. 07:17
Előzmény: #772  Törölt felhasználó
#774
hát, ha eddig tartogatta, cseszheti...

tegnap amúgy volt egy ezres pakk, de azt a grafikonból (túl kicsi a portfolios grafikon) nem tudom leolvasni, vétel volt, vagy eladás.

perces charton meg a franc se nézi vissza, hol járt akkor épp a bund :)
Törölt felhasználó 2014. 08. 28. 20:00
Előzmény: #764  goapsy1
#773
Nincs megállás, gőzerővel építi az újabb bikazászlót.
Törölt felhasználó 2014. 08. 28. 15:31
Előzmény: #733  goapsy1
#772
"mellesleg kíváncsi lennék a 10K pakkos kollégára, ha nem dobta még..."

Néztem a kötéslistákat, azóta is megvan neki. A 'zabszem' már rendesen dolgozhat...
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 28. 14:44
Előzmény: #770  Törölt felhasználó
#771
jó kis összefoglaló, köszi :)

hát igen, ott ezek szerint a nemzeti bank még tudja, mi a dolga.
de nincs is olyan szép kastélyuk, mint a miénknek!!! :PPP
Törölt felhasználó 2014. 08. 28. 14:34
Előzmény: #769  goapsy1
#770
Svájc az euróválság éveiben hatalmas €urotartalékot halmozott fel, melyet szeretne "kihelyezni". Erre elsőrangúan alkalmasnak tűnnek számára a legjobb bonitású EU-magországok államkötvényei.

Hogyan működik ez a gyakorlatban? Tudni kell, hogy világviszonylatban nézve is a svájci ember a legkreatívabb típushoz tartozik. Jónéhányat ismertem közülük, totál elképesztő az a hozzáállás, ahogyan ők a világot szemlélik.

Nos, a svájci nemzeti bank elsőrendű érdeke - ahogy minden ország nemzeti bankjának is az kellene hogy legyen -, hogy a saját anyaországa javát szolgálja minden lépésével.

Svájc - még jól emlékszünk rá ugye? -, 2011-ben fix átváltási szinten horgonyozta le a frankot az euróhoz: link

Mindezt azért kellett megtennie, hogy a frank nemkívánatos felértékelődését és ezzel a fenyegető deflációt elkerülhesse.

Bár az utóbbi időben már kevés szó esik róla (minden csoda három napig tart), de Svájc természetesen azóta is tartja magát az akkori elhatározásához.

És mivel Svájc egy rendkívül jól irányított és hatékony piacgazdaságot működtet, ezért irtózat mennyiségű euró folyik be az országba... egyrészről a nagyon komoly svájci export, másrészről a jól ismert banktevékenység révén.

Ezzel a hatalmas mennyiségű euróval kezdenie kell a svájci nemzeti banknak valamit. Mit tegyen hát?

Nos azt, ami újfent az ország érdekeit szolgálja. Azaz nem kastélyt, belvárosi palotaházakat vásárol, és különféle kétes hátterű, ismeretlen tevékenységű alapítványokat finanszíroz óriási pénzekkel, mint azt a sokkal szerencsésebb és gazdagabb országok nemzeti bankjai megtehetik, hanem szerényen, hatékonyan Svájc érdekeinek a leginkább megfelelő módon "helyezi ki" a tartalékait.

Számára például teljesen megfelelő, ha elsőrangú bonitással rendelkező euróövezeti államok államkötvényeit vásárolhatja fel, mert ezzel több legyet is üt egy csapásra.

Tulajdonképpen euróért eurót (EU-államkötvényt) vásárol a hatalmas tartalékából (becslések szerint 200-300 milliárd euró között lehet Svájc eurotartaléka), ezzel a kívánt 1.20-1.22 közötti sávban tudja tartani az eurchf keresztet, ezzel megfelelő hátteret nyújt a svájci cégek nyereséges exporttevékenysége számára, ugyanakkor elismerő pillantásokat is begyűjthet a német/francia/holland/osztrák stb. kormánytagokkal történő gyakori két ill. többoldalú konzultációi folyamán... az ilyen jellegű politikai "goodwill" pedig ugye mindig jól jön egy ilyen törékeny, kicsike, elárvult országocska számára a hatalmas és erős Európa közepén... :)

Több nagy elemzőház véleménye szerint Svájc már hosszú évek óta a világ egyik legnagyobb "hedge-fond"-jává vált. :))

hmmm... zöldfülű amatőrök a mi tolcsykánkhoz képest. :)
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 28. 13:35
Előzmény: #768  Törölt felhasználó
#769
elég szép munkát végeznek, ami azt illeti :D

ez lehet, h hülye kérdés, de mi köze az eurchf árfolyamnak a német államkötvényekhez?
Törölt felhasználó 2014. 08. 28. 13:02
Előzmény: #767  goapsy1
#768
mai ATH (eddig): 151.825%

azt rebesgetik egyre hangosabban a német kötvényes szájtokon, hogy a svájci jegybank ismét nagyon aktív az euróban denominált másodpiacon, tehát a szabadpiaci bef.alapok által ezeken a magas árfolyamszinteken eladásra kínált német és francia (esetleg holland) államkötvények elég jelentős részét az SNB szívja fel, hogy tartani tudja az 1.20-as EURCHF-et.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 28. 12:23
Előzmény: #765  Törölt felhasználó
#767
ja, kezd szépen begyorsulni az emelkedés, de ez itt ahogy elnézem, nem sokat jelent, ettől még bármeddig mehet :)

pláne ha elindul tényleg az ukrán balhé, és mindenki nekiáll "biztonságos" német államkötvényt vásárolni.

abszolút ATH-n van, de ennek ellenére be nem merném shortolni, pláne certivel. CFD-vel még esetleg, ahol a kisebb spread miatt hamarabb pluszba jut a pozi...

de a fő irány long.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 28. 12:18
Előzmény: #763  Törölt felhasználó
#766
amúgy azért nem gyenge: kb 2 hete vezették be az új short certit, és azóta már elvesztette az értékének a harmadát, pedig kilométerekre van a kiütési ára :D
Törölt felhasználó 2014. 08. 28. 12:17
Előzmény: #764  goapsy1
#765
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 28. 12:15
Előzmény: #763  Törölt felhasználó
#764
ahogy elnézem, a bund most már lassan tényleg csak egy irányba tud menni, pláne, ha még a ruszkik is beizzítanak, lesz itt olyan kilövés, mint a pezsgősdugó :D
Törölt felhasználó 2014. 08. 28. 10:04
Előzmény: #759  goapsy1
#763
japán 10-éves hozam újra 0.50% alatt... jelenleg 0.493%. Mindez 3.6% year-to-year infláció mellett! Kuroda nem cicózik.
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 17:59
Előzmény: #761  Törölt felhasználó
#762
érdekes volt, amikor az eurusd 1,39 volt, akkor a francia politikai vezetők egyenesen követelték az ekb beavatkozását az erős euró miatt, és nagyon kemény politikai nyomást gyakoroltak rá a németekkel együtt
persze ezek mögött az üzleti lobby állt ))

lehet most is valami hasonló lesz, de most nem az üzleti, hanem a politikai oldalról történik a nyomás, mert ez szimpla politikai téma - egységesebb eu
amit nehéz megemészteni, elfogadni egyelőre, hiszem majd mindenki a nemzeti oldalon van

nem a ta oldalon )))))))))
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 17:49
Előzmény: #760  Törölt felhasználó
#761
Igen, ez a cikk a korábban linkelt hosszú, angol nyelvű beszédének kivonatos változata.
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 17:39
Előzmény: #757  Törölt felhasználó
#760
jó cikk, de ezek ismert dolgok elég rég
továbbra sincs egységes kötvénypiac, továbbra sincs monetáris unió, továbbra sincs politikai megegyezés
nagyrészt a németek "miatt"

pl soros már éve mondta link
lassú folyamat lesz, ami felgyorsulhat(na) ha fájna a németeknek a jelenlegi helyzet
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 27. 17:22
Előzmény: #757  Törölt felhasználó
#759
hát, a cikk szerint a 3Y hozam már negatív...

akkor viszont a 10Y-nál sem lesz a nulla olyan erős ellenállás, mint gondoltam...

persze egyszer ez a trend is megáll :)
csak kérdés, hol.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 27. 17:19
Előzmény: #756  Törölt felhasználó
#758
hát, ha ennyi volt a pattanás, nem vitték túlzásba :DD
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 17:08
Előzmény: #752  Törölt felhasználó
#757
A téma 'benne van a levegőben':

link
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 16:14
Előzmény: #755  goapsy1
#756
egyelőre még nem törte, de már alászúrt
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 27. 14:41
Előzmény: #754  goapsy1
#755
na, 0.9 10Y.

most lesz érdekes, törik e.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 27. 14:07
Előzmény: #752  Törölt felhasználó
#754
ebben lehet valami.

látod, ezért mondtam, hogy nem értek hozzá - ilyen mélységben én nem látom át ezt a történetet.
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 14:04
Előzmény: #750  Törölt felhasználó
#753
151.365%...
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 13:58
Előzmény: #751  goapsy1
#752
Szerintem pedig sokkal közelebb, mint gondolnánk, főleg mivel a jenkiknél ügyelni kell arra is hogy az eddigi üggyel-bajjal, nagy nehezen fenntartott "hitelességet" ne engedjék összeomolni... mire is gondolok ezzel?

Mostanában az volt az aktuális Yelentésekben, hogy immár jó irányban haladnak a dolgok Hambis-országban, indokolt hát a tapír folytatása, majd teljes kivezetése, valamikor pedig az óvatos kamatemelés... a piac a korábbi hasonló Bernanke-dumák hatására már el is kezdte árazgatni ezt a verbális vonalat a 10-éves jenki hozamchart emelkedésének formájában... amiből mint később kiderült csak egy oldalazásra futotta, az utóbbi hetekben pedig ismét esőre váltott.

Ha ezt a folyamatot az eddigi Treasury vevők - akik ugye az európainál magasabb hozamért vették a hambis-kötvényeket - úgy értékelik, hogy át lettek verve a FED által, az nehéz helyzetbe hozhatja Yellent. Akár pánikszerű kötvényeladásokra-likvidálásokra is sor kerülhet, amit lehet, hogy csak újabb jegybanki intervencióval fognak tudni megfékezni... ami meg ugye ismét csak az optimista propaganda ellen fog hatni.

Tehát áttételesen a jenkiknek nem jó az, hogy az euróban denominált államkötvények hozamai ennyire beestek, közben a tényleges európai mennyiségi lazításnak egyelőre se híre se hamva.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 27. 13:09
Előzmény: #749  Törölt felhasználó
#751
persze, lehet annak is venni - de ha úgy vesszük, az eu ugyanazt a hatást eléri a "töketlenkedéssel", mint az usa a konkrét lóvényomtatással.

gyakorlatilag úgy dumálják le a csajról a bugyit, hogy (míg usának el kellett őt jegyezni cserébe :D) , eutól megelégszik a szép ígéretekkel. :D

ők megkapják ugyanazt ingyen, amiért usának kőkeményen fizetni kellett, most meg nézegethetik a FED mérlegfőösszegét.

persze gondolom itt is eljön majd az idő, mikor a duma már nem lesz elég, de ez jelenleg még messze van.
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 12:55
Előzmény: #744  Törölt felhasználó
#750
151.315%
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 12:52
Előzmény: #748  goapsy1
#749
Hááát... az usából nézve ez vegytiszta töketlenkedésnek látszik.

Állítólag az aszanzs, majd később a sznóden által kiszivárogtatott anyagban is azok voltak a legzamatosabb nyelvezettel megírt hambis titkosszolgálati jelentések, melyek az EU-vezetők közmondásos döntésképtelenségét taglalták... gyakorlatilag minden szinten.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 27. 12:36
Előzmény: #747  Törölt felhasználó
#748
Miért lenne ez töketlenkedés?
Kiválóan csinálják. Úgy dumálnak fel mindent, hogy gyakorlatilag az égvilágon semmit nem mondanak.

A dax idén összességében minimum 1000 pontot köszönhet ennek a töketlenkedésnek, fene a belüket.

Mellesleg nagyon úgy néz ki, meglesz ma a 151.5 bund, ahogy elnézem, valahova oda esik a 0.9 10Y is.
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 12:29
Előzmény: #746  goapsy1
#747
Ha még tovább töketlenkedik a Draghi-csapat a konkrétumok lebegtetésével, akkor a Bund simán felmehet 154-155-közé, ami csak a szokásos európai teszetoszáskodás eredménye volna. Természetesen minél magasabb megy, annál hevesebben fog esni... még ha nominálisan nem is túl "sokat", legalábbis a korábbi szintekhez képest.

Mindenesetre mondjuk egy töketlenkedő Draghi/Merkel miatt 0.700%/0.680%-ig eső 10-éves hozam 1.00%-ig történő "visszatesztje" már szépen fog mutatni az akkori Bund-charton. :)
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 27. 12:19
Előzmény: #743  Törölt felhasználó
#746
Ezzel annyi a bajom, hogy nem nagyon látok alsó határt jelen pillanatban 10Y-ban... egy olyan vonalat, amire nyugodt szívvel azt mondanám, hogy ezen majdnem tuti, hogy fordul a trend.

Most 0.914 a 10Y, és ahogy haladnak, nyugodt szívvel lepüfölhetik 0.5-re, vagy akár 0-ra is.
Igazából csak 0-n mondanám azt, hogy na, ez egy erős támasz, mert a negatív hozamba való átmenet azért csak nem valószínű egyik pillanatról a másikra, visszateszt nélkül...
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 12:18
Előzmény: #744  Törölt felhasználó
#745
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 12:15
Előzmény: #743  Törölt felhasználó
#744
Közben már 151.275%. :)
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 12:11
Előzmény: #742  goapsy1
#743
"...A bund grafikonján abban a pillantban látnánk egy 100-200 pipes függőleges kilövést?"

Ez a "buy the rumour sell the news" néven futó népi megfigyelés alapján nem valószínűsíthető, hiszen az nem lehetséges, hogy ekkora horderejű bejelentés csak úgy rászakadjon a piacokra... ez a jenkiknél sem így működött. Ott is az akkori FOMC-statementek sorai között olvasva lehetett kisilabizálni hogy mire is készül a FED... illetve Bernanke szórványos verbális "felfűtéseire". Nem ismerős ez a módszer most is Draghinál? :)

Tehát éppen hogy elegendő információt csepegtettek már jó előre ahhoz, hogy a "smart money" előre árazhassa a későbbi tényleges intézkedéseket... az alapvetően kockázatkerülő/lemaradó kisbefektetők meg ott is csak nézték, hogy akkor most mi is van?

Amikor pedig a konkrét intézkedéseket bejelentették, addigra már nem volt hová feljebb vinni a treasury árakat (illetve lejjebb nyomni a 10-éves jenki hozamot), ezért szépen lassan megfordult a hajó.

Most is valami hasonló folyamat lesz szerintem a Bundnál.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 27. 11:59
Előzmény: #741  Törölt felhasználó
#742
Tegyük fel, jövő héten bejelentik, hogy indul x hó y napján egy z nagyságú QE.

A bund grafikonján abban a pillantban látnánk egy 100-200 pipes függőleges kilövést?
A 10Y hozamchart meg bezuhanna valahova... mondjuk 0.5-re?

Nekem, mint laikusnak, hogy kell egy ilyen kötvénypiaci reakciót elképzelni?

Ugyan most nincs bund pozim, de ebben az esetben az, akinek van, cseszheti a stopját...
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 11:49
Előzmény: #740  goapsy1
#741
Nem, nem az lesz... az már csak következmény, vagy máshonnan nézve, előre-árazás.

A "meglepetés" a kötvényvásárlás konkrét beindítása lesz... vagy a még nagyobb meglepetés az Eurobond konkrét dátummal való bevezetésének bejelentése.

Eljött az az időszak, talán hamarabb is mint gondoltam, amiről valahol a topik elején írtam.

Az európai problémákat látva a kötvényvilágban tevékenykedő befektetők egyértelműen Németország mellett teszik le a voksukat... akár még "maradvány-Európa" ellenében is. Azaz bárhogyan is alakulnak a dolgok, az eurót tartó országok közül leginkább Németország későbbi fizetőképességében bíznak.

A jelenlegi európai hozamchartok mindamellett nem a legrosszabb kimenetelt, azaz Németország monetáris unióból való kiválását árazzák, hanem inkább a Németország kezességvállalása melletti hatékonyabb monetáris és (fiskális!) egységesülést.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 27. 11:36
Előzmény: #739  Törölt felhasználó
#740
akkor ezek szerint az lesz a meglepetés, hogy megy tovább fel a bund, és le a 10Y? :)))

ezen azért annyira nem fogunk meglepődni :D
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 11:28
Előzmény: #738  goapsy1
#739
"Annyira nem vagyok otthon a kötvénypiacon..."

Dehogynem, hiszen #736-ban már leírtad, hogy mi az, ami igazán hat a kötvénypiacra... ez pedig nem más, mint a jegybanki likviditás (vagy leánykori nevén "pénznyomtatás"). :) Te ugyan a részvénypiaccal kapcsolatban írtad, de ha megnézed a korábbi jenki QE-k bevezetése előtti amcsi 10-éves hozamchartokat, akkor ott is láthatod, hogy nagyon lenyomták őket a már jóval a vásárlási programok indítása előtt.

Ugyanez várható Európában is, illetve dehogy várható... máris nyakig benne vagyunk, ld. Bund-chart.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 27. 11:16
Előzmény: #724  Törölt felhasználó
#738
"egyre biztosabban érik egy kiadós, de azért nem teljesen váratlan meglepetés az ECB kormányzótanácsa (vagy egyszerűbben szólva "Draghi"), és ezzel egyidejűleg Merkelék részéről is.

Akár már jövő héten... :)"

Annyira nem vagyok otthon a kötvénypiacon... Elmesélnéd, ez mit jelentene bund (és 10Y) szempontból?
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 11:12
Előzmény: #736  goapsy1
#737
"A miniszter szerint egy "európai vízió" kell,..."

link

Kezdenek megágyazni az Eurobond bejelentésének? :)
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 27. 10:53
Előzmény: #725  upgrayeddAKS
#736
Nem ismerem a japcsi indexeket, ott lehet, hogy működik ez, de Eu-ban meg usában tuti nem.

Nézd meg a dax vagy az sp grafikonját: Ahol csak szóba került a QE, ott azonnal felfelé indultak az indexek értékei (2012, 2013, illetve 2014 május, augusztus eu-i QE lebegtetése) teljesen függetlenül az akkor éppen aktuális vállalati profittól.

Ha ugyanis azt néznénk, a daxnak masszívan esnie kéne, ugyanis nem sok olyan dolog van mostanság, ami Németo-ban a vállalati profitok növekedését vetítené előre, már csak az ukrán helyzet miatt is.

Nem is emelkedtek együtt usával - egészen péntekig. Azóta sp emelkedett bő fél %-ot, dax meg 3-at.
Mit ad isten, a dax - ismét - azóta emelkedik ilyen elmebeteg módon, mióta Draghi célozgatott a QE-re, pont mint májusban. Akkor is pontosan ezzel a módszerrel "dumálták fel" 10K-ra, amit az akkori fundás helyzetben, QE nélkül magától meg sem közelített volna.

Az európai és amcsi befektetőket-kereskedőket sikeresen kondícionálták arra, hogy azonnal rátenyereljenek a "buy" gombra, ha bárki bárhol csak megemlíti is a QE-t.

Zsiday az egyik legjobb magyar elemző, még nem olvastam olyan írását, ami többé-kevésbé ne lett volna valós.
Ebben az írásban azonban - szerintem - igencsak melléfogott, ez már csak a chartról is napnál világosabban leolvasható, ha a QE-k, illetve lebegtetett QE-k időpontjai mellé odabiggyeszti valaki az éppen aktuális dax, illetve SP grafikonokat.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 27. 10:42
Előzmény: #733  goapsy1
#735
most pl a 151.5 bund, vagy a 0,900 10Y hozam lennének azok a pontok, ahol időlegesen kisebb fordulat jöhet.
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 10:40
Előzmény: #732  Törölt felhasználó
#734
151.235...
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 27. 10:40
Előzmény: #727  Törölt felhasználó
#733
a trend az bizony trend...
szigorúan csak az újabb ATH-n szabad shortolni, rövid távra - ha valaki ezzel kísérletezik :)

mellesleg kíváncsi lennék a 10K pakkos kollégára, ha nem dobta még...
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 10:37
Előzmény: #731  Törölt felhasználó
#732
151.195% :)
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 10:16
Előzmény: #727  Törölt felhasználó
#731
közben újabb ATH
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 09:50
Előzmény: #726  upgrayeddAKS
#730
"ez mièrt lehet èrdeke a spekiknek ill. Sorosnak?"

Ez a Soros-beszéd meglehetősen magas színvonalú és konkrét részletekbe menő volt. Tulajdonképpen változatlan tartalommal azóta is érvényben vannak a benne foglaltak. Európa "megmentésének" két útja van Soros szerint:

1) Az ECB vagy bevezeti az Eurobondot,
2) vagy Németországnak el kell hagynia az euróövezetet.

Soros itt azon a véleményen volt, hogy a közös Eurobond bevezetése volna a jobb megoldás (nyilván emögött Németország volna a legfőbb "kezes"), mivel anélkül az Euró mint fizetőeszköz nagy valószínűséggel megszűnne, lévén az azt használó államok között nagyon komoly versenyképességi és fiskális divergenciák vannak, melyekre szerinte csak ez jelenthet megoldást. A németek Eurobonddal kapcsolatos - szerinte eltúlzott - fenntartásait is részletesen taglalja ill. igyekszik cáfolni őket.

A beszéd hosszú, de amellett rendkívül lényegretörő. Megjegyzendő, hogy a mai napig nem tisztázott, hogy az USA VALÓS szándékai az EU megmaradása mellett vagy inkább a felbomlása irányában erősebbek. Soros ebben a beszédben az EU megmentésének lehetőségeit vázolta "amerikai" szemmel, ugyanakkor jelezte, hogy az Eurobond önmagában nem lehet csodaszer, csupán a legelső és legfontosabb lépés volna egy gazdaságilag lényegesen stabil(abb) Európa felé vezető úton.

Akár Google Translate használatával is, de szerintem érdemes elolvasni a beszéd leiratát.
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 08:59
Előzmény: #728  Törölt felhasználó
#729
Mit "ugye-ugye"? Te "szóltál" esetleg? Nem emlékszem ilyesmire. :D
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 08:55
Előzmény: #727  Törölt felhasználó
#728
ugye ugye ))
Törölt felhasználó 2014. 08. 27. 08:50
Előzmény: #700  goapsy1
#727
Továbbra is igyekszik felfelé haladni a parabolában... Ma reggel beállította a korábbi csúcsot 151.085-ön. :)
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 08. 27. 06:58
Előzmény: #721  Törölt felhasználó
#726
ez mièrt lehet èrdeke a spekiknek ill. Sorosnak? nagyobb, egysègesebb, àttekinthetòbb piac kell nekik (ha tippelnem kellene), de pont a subprime vàlsàg mutatta meg, hogy nem b0lcs dolog egybegyùrni a sz..t a palacsintàval :)

netàn pont az lenne a lènyeg, hogy nagyot akarnak kaszàlni a hatalmas volatilitàson? csak mert ha ennyire nem bonyolult a dolog, akkor nyilvàn az egyes kormànyok ès az ECB is àtlàtnak a szitàn
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 08. 27. 06:48
Előzmény: #707  goapsy1
#725
...pedig pont a japcsi pèldàt hozza rà: ott is van a QE japcsi vàltozata, mègis jobbàra csak stagnàl a NIKKEI
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 18:51
Előzmény: #721  Törölt felhasználó
#724
Korábban is ismertem ezt a Soros-beszédet, de ma ismét elolvastam. Meg kell hagyni, érti a szakmáját...

Szerintem lassan, de a hozamchartok tanúsága szerint egyre biztosabban érik egy kiadós, de azért nem teljesen váratlan meglepetés az ECB kormányzótanácsa (vagy egyszerűbben szólva "Draghi"), és ezzel egyidejűleg Merkelék részéről is.

Akár már jövő héten... :)
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 18:23
Előzmény: #704  Törölt felhasználó
#723
Alaposabban is elolvastam a cikket.

Érdekes, hogy Zsiday kolléga ebben a cikkében valamiért nem említi a kötvénypiacot, mint ami a "tőzsdék" világába beletartozna, pedig ha volt piac, amire a "QE" Japánban, az USA-ban/UK-ben, illetve mostanában a németeknél, franciáknál és egyéb eurót tartó országoknál jelentősen hatott, akkor az éppen a kötvénypiac volt... meg lehet nézni a 10-éves amerikai hozamchartot az egyes QE-fázisok előtti beárazódási időszakban, vagy akár a mostani mageurópai hozamchartokat...

Sehogyan sem értem ezt az elemzői farkasvakságot, annak fényében meg végképp nem, hogy a világméretű kötvénypiac nagysága hozzávetőlegesen kétszerese a teljes részvénypiacnak:

link
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 15:32
Előzmény: #721  Törölt felhasználó
#722
persze a németek - ameddig csak tudnak -, próbálnak még akadékoskodni... (azaz "akadémikuskodni") link
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 15:12
Előzmény: #720  Törölt felhasználó
#721
"...If my analysis is correct, a simple solution suggests itself. It can be summed up in one word: eurobonds."

:)

link
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 15:08
Előzmény: #719  Törölt felhasználó
#720
ahhoz hogy legyen sok minden kell(ene), persze lesz... majd egyszer, de idén nem
s most, hogy lent vannak a kamatok sztem nem is annyira is sürgős
ez inkább politikai döntés egy többsebességes únióban
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 15:02
Előzmény: #718  Törölt felhasználó
#719
"...az eu-nak egyelőre nincs közös, egységes kötvénypiaca,"

helyes a szóhasználat! "egyelőre"

Éppen ezt árazzák mostanában, hogy akár még ez is eljöhet... re: "Eurobond", amit Merkel & Co. egyelőre hevesen ellenez, USA viszont erőltetné... pld. az olyan előretolt megmondóemberei révén is, mint Shortos Gyurka bácsi.
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 14:52
Előzmény: #717  Törölt felhasználó
#718
az eu-nak egyelőre nincs közös, egységes kötvénypiaca, mint pl a japcsiknak vagy az usának
tehát ekb dagi szava maximum az euróra érvényes és a hitelezési likviditások bővítésére, a kamatokkal (de minek, hiszen ebből van bőven)
s ez csak áttételesen hat a kötvényre

további jó spekulációt
nem lesz egyszerű! ))
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 14:45
Előzmény: #716  Törölt felhasználó
#717
"jhéten ekb ülés"

ja, 4-én... tök jó lesz, pont aznap vagy előtte való nap lesz a chartokon a hosszú, 200 pipes piros kontiváltó gyertya a Bundban, többen akik nem ismerik a Bundot majd úgy vélhetik h. már az ECB sajttájt árazzák. :))
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 14:37
Előzmény: #715  Törölt felhasználó
#716
igen ezt tartom most is
nem ta kategória
jhéten ekb ülés )))
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 14:34
Előzmény: #714  Törölt felhasználó
#715
NBM@#637... "de mondom a bund nem ta kategória"

:)

de azé' kösz! ;-)
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 14:19
#714
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 26. 13:20
Előzmény: #712  Törölt felhasználó
#713
ugye, milyen találó? :D

ja, látom, milyen kitartóan szórakoztatjátok egymást :DDDD
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 13:06
Előzmény: #710  goapsy1
#712
bukta forever :)

én csak nem tudok vuk vonzásköréből megszabadulni,de igyekszem azért

most hedge found-ol éppen

jajistenem szegény foundok :)))
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 26. 13:01
Előzmény: #709  Törölt felhasználó
#711
igen, ebben igazad lehet :)

nekem kicsit olyan volt ez, mint valami likvid részvény: ha öntik, eladom, és legfeljebb rosszabb áron teljesül, de teljesül.

vagy mint a bund cfd - megnyomok egy gombot, és kész, le van zárva :D
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 26. 12:59
Előzmény: #708  Törölt felhasználó
#710
:DD

hiányzom onnan, vagy kopjak már le innen? :DDDD

amúgy te is szomszédolsz, nem csak én :)))

daxban nekem most semmi érdekes nincs, volt egy 28 darabos shortom, amit nem zártam időben, (még múlt hétfőn vettem résbetöltésre, jó is volt, csak nem zártam le, én hülye, még aznap, kisebb nyerőben) azóta nagyobb felét zártam bukóban, kisebb fele meg még megvan, és termeli a buktát.

gőzöm nincs, mit kéne csinálni vele, abszolút kétesélyes, minden alapján lefelé kéne mennie, de a QE pletykák egyszer már felhajtották 10K fölé, most sem kizárt...
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 12:38
Előzmény: #706  goapsy1
#709
"...Ha elkezd bezúgni az árfolyam, ugyanazt teszik, mint a részvénypiaci befektetők: adott stop szinten dobják a pakkot, oszt' jónapot."

:))

azért szívesen megnéznék élőben egy ilyen sorszámtépés utáni, fegyelmezett várakozás mellett lebonyolított kötvénypiaci kiárusítást... hirtelen eltűnő vételi oldal mellett. :)

ennek amúgy jelenleg nem sok esélyét látom, hiszen Japán szerintem ebben is mutatja az európai jövőt... 3.6% (hivatalos!) infláció pillanatnyilag 0.503% (!) 10-éves hozam mellett.

Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 12:33
Előzmény: #707  goapsy1
#708
visszatlálhatnál már az otthonodba :)
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 26. 12:31
Előzmény: #704  Törölt felhasználó
#707
Zsidayval többnyire egyetértek, sok hasznos írása van.

Ez viszont - szerintem - oltári nagy marhaság.

A befektetők egy jó része ugyanis marhára nem profitábilitás alapján trédel, én sem. Gőzöm nincs, milyen lesz xy német cég profitábilitása és nem is érdekel. A QE-t egy olyan irányjelzőnek tekintem, ami valószínűsít egy adott irányt (long), s mivel sokan vannak ezzel így, ha jön a QE, emelkednek az árfolyamok, mert sokan (emelkedésre spekulálva) belevesznek, ezáltal tényleg emelkedni fognak az árfolyamok, vállalati profittól teljesen függetlenül.
goapsy1
goapsy1 2014. 08. 26. 12:10
Előzmény: #701  Törölt felhasználó
#706
igen, ez jó meglátás...

1 eleme van, amit vitatnék: "vagy pedig egy általános fejlett piaci kötvénylufi durranáskor minden kis-közepes kötvénytulaj megy a levesbe néhány kereskedési nap leforgása alatt."

Ez miért szükségszerű? Ha elkezd bezúgni az árfolyam, ugyanazt teszik, mint a részvénypiaci befektetők: adott stop szinten dobják a pakkot, oszt' jónapot. :)

Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 12:06
Előzmény: #704  Törölt felhasználó
#705
kösz, még rágódom rajta egy kicsit... :)
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 11:56
Előzmény: #703  Törölt felhasználó
#704
A nagy félreértés
2014. augusztus 26. kedd, 10:56 /Citadella
A pénzügyi sajtóban teljes félreértés övezi a pénznyomtatás (QE) tõzsdékre gyakorolt hatásmechanizmusát. Ez annak kapcsán jutott eszembe, hogy több helyen is olvastam, hogy Draghi elkezdheti a QE-t Európában, és ez milyen jó a tõzsdéknek - erre pedig példaként az amerikai tõzsdék elmúlt évekbeli szárnyalását hozzák fel.
A tõzsdéket azonban alapvetõen nem a QE mozgatja. Nézzük meg USA-t, hogy miképpen alakult a cégek profitabilitása, és rögtön látni fogjuk, hogy valójában semmi más nem történik, mint az, hogy a részvényárak a profit(várakozásokat) követik: link
Amíg csökkentek a profitvárakozások, addig esett a tõzsde, amióta emelkednek, emelkedik. S mivel a profitok új csúcson vannak 2007-hez képest, a részvényárak is. Természetesen a piaci hangulat hatására voltak mindenféle cikcakkok ebben a menetben, de alapvetõen a sztori igen egyszerû: ha nõ a profit, akkor felmegy a részvényár is.
Jó mutatja ezt Japán példája, ahol 1997 óta (!!!) megy a nullkamat politikája, idõnként a pénznyomtatás, mégsincs töretlen bikapiac, sõt!. Amikor baj van a gazdasággal, akkor nullkamat ide, QE oda, a részvényárak esnek. És fordítva. Ennélfogva a gazdaság (és profitok!!!) fõ irányának eltalálása a legfontosabb a közép-hosszabbtávú trend szempontjából.
Ebbõl a szempontból USA-ban szerintem két oldala van az éremnek (nemihába fakadt ki Truman elnök annak idején: "Give me a one-handed economist! All my economists say, On the one hand..., on the other...). Egyrészt a gazdaság a következõ idõszakban véleményem szerint igen erõs lesz, 3-4%-os növekedéssel, de a hitelköltségek, és munkabérek emelkedése miatt ez nem feltétlenül fog magasabb profitabilitást jelenteni.
Japánban a belsõ kereslet összeomlásban van és úgy is marad, ezért a profitok valószínûleg jelentõsen esni fognak, kivéve ha ezt ellensúlyozza a jen jelentõs esése a dollárral szemben.
Európában a fõ kérdés nem az hogy lesz-e QE, hanem az, hogy lesz-e növekedés. Szerintem igen, ugyanis a jelenlegi gyengélkedést elsõsorban a banki stressztesztek miatti kényszerûen folytatódó hitelcsökkenés, deleveraging okozza. Ám a monetáris kondíciók folyamatosan javulnak: gyengül az euró, és sose lehetett még ilyen olcsón hosszú hitelt felvenni Európában (már akinek adnak). Mivel a kormányzati megszorítások is végetérõben vannak, valamint a stressztesztekkel kapcsolatos aggodalmak is idén véget érnek, ezek eredményeképpen 2015-16-ban növekedésnek kell jönnie, ami magasabb profitokban , és ennélfogva magasabb részvényárakban csapódhat le.
link
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 11:54
Előzmény: #702  Törölt felhasználó
#703
ezen a linken nem találok semmit az oldalukon...

be tudod esetleg ide másolni?
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 11:51
Előzmény: #701  Törölt felhasználó
#702
Törölt felhasználó 2014. 08. 26. 11:46
Előzmény: #700  goapsy1
#701
"...Ahogy ennél nagyobbat esne, azonnal megveszik."

A kötvénypiac módszeres kiszárításával párhuzamosan a másodpiacon korábban rendelkezésre álló likvid ktv.mennyiség is csökken, mivel a korábban a magasabb hozamért de olcsóbb árfolyamon vásárló magánbefektetők és ilyen-olyan alapok most már kényszerűen kezdenek megválni piaci áron a korábban bespájzolt kötvényeiktől, ugyanis kiszámolják, hogy a mostani magas árfolyamon való eladással már többet nyernek, mintha a szerzéskori 1.3-1.5% hozamért tartanák.

A mostani jegybanki hátterű nagy(v)evők egyelőre még mindent meg(v)esznek tőlük. A rizikó annyi az eladói oldalnál, hogy ha túl korán adják el, a jelenlegi nagy(v)evők még sokkal feljebb is verhetik az árat a közeljövőben... vagy pedig egy általános fejlett piaci kötvénylufi durranáskor minden kis-közepes kötvénytulaj megy a levesbe néhány kereskedési nap leforgása alatt.

A mostani nagyevők természetesen ott is meg fognak menekülni, hiszen a "nyomdagép kulcsa" mindig az ő kezükben lesz.

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek