Topiknyitó: Törölt felhasználó 2014. 01. 31. 12:57

Bund   

Klassz a szitu ismét... valamikor tesztelnie kellene visszafelé a duplaalj nyakvonalát 142-nél.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2014. 06. 27. 18:01
Előzmény: #299  goapsy1
#301
ez csak látszólagos "parallaxis-hiba" :)

A Bund árfolyamát negyedéves kontraktusokban jegyzik. A kontraktusok árai között alkalmanként jelentős contango vagy backwardation léphet fel... korábban már írtam erről.

Mivel az Erste nem minden negyedéves kontraktusváltáskor indít új certit, hanem általában fél évig - vagy akár mint most egy teljes évig is - ugyanazt a certit használja, ezért az Eurex kontraktusok közötti olykor jelentős árfolyameltérést nem érvényesíti a certiben, hanem rollover keretében ugyanazon az áron viszi tovább, ahol a régi konti zárt... mivel a bázistermék ára viszont a legutóbbi kontiváltáskor 120 BP-vel változott lefelé, ezt az árváltozást érzékeled te bundÁ-nak :).. holott nem az, teljesen rendben van a dolog. Vedd úgy, hogyha nem lett volna most június elején 120 BP backward az új kontiban, akkor most már 148 fölött volnánk... persze ott a kiütés is 150 körül lenne.
goapsy1
goapsy1 2014. 06. 30. 11:38
Előzmény: #300  Törölt felhasználó
#302
tudom, de sajna erstés vagyok...
goapsy1
goapsy1 2014. 06. 30. 11:45
Előzmény: #301  Törölt felhasználó
#303
Köszi szépen. :)
Közben kicsit visszaolvasgattam, nem semmi, amit leírtál már ebben a topikban. Úgy nézem, amit te nem tudsz a bundról, azt nem is érdemes tudni... :)))

Akkor a konklúzió az, hogy nem érdemes negyedéves lejárat előtt certit venni?

Viszont ha előre lehet tudni a contango vagy backwardation eltérést, mi akadályoz meg, hogy bund lejárat előtt vegyek long certit, és 2 nap alatt bezsebeljem a hasznot? Ha a short certi értéke ilyen sokat csökken egyik napról a másikra, akkor a long certié ugyanennyivel nő, nem?

Gondolom, valami nem stimmel ebben, mert ha ez így lenne, a világ legkönnyebb pénzkereseti forrása ez lenne, de mi nem stimmel?
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 06. 30. 12:29
Előzmény: #303  goapsy1
#304
nem tudom, hogy az Erste ezt hogy csinálja, de sok market maker-nél ilyenkor nagyon megugrik a spread
certi meg egyéb ilyen papírok vétele előtt nagyon érdemes megnézni, hogyan reagált különböző esetekben a papír
persze egy nagyon rövid távú certinél erre nincs idő (nincsenek adatsorok), ezért is érdemes olyat választani, ami hosszabb...
goapsy1
goapsy1 2014. 06. 30. 12:37
Előzmény: #304  upgrayeddAKS
#305
igazából fel se tűnt ez a jelenség, csak mikor visszanéztem a régebbi chartokat...

nem is vagyok ismerős bundban, ez az első eset, h ilyen certit vettem, az extrém, ATH szint miatt.
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 12:42
Előzmény: #303  goapsy1
#306
Nézzük sorjában.

"...Akkor a konklúzió az, hogy nem érdemes negyedéves lejárat előtt certit venni?"

Ez mindig az certi lejárati dátumától függ. A jelenlegi 1-1 db longos ill. shortos erstés Bund certi jövő év március közepén jár le... már ha előtt ki nem ütik valamelyiket (vagy akár mindkettőt) :) Az Erste aktuális certiárai nem fognak változni a mögöttes termék kontraktusváltásakor beálló backwardation vagy contango esetében sem, mivel ő mint duplán derivált termék x-edik szolgáltatója megteheti, hogy egyszerű rollover keretében igazítja hozzá a kibocsátott certifikátja árát az új negyedéves Bund kontraktushoz.

"...Viszont ha előre lehet tudni a contango vagy backwardation eltérést, mi akadályoz meg, hogy bund lejárat előtt vegyek long certit, és 2 nap alatt bezsebeljem a hasznot?"

Ez nem lehetséges. Ez ugyanolyan volna, mintha egy olcsóbb Dax certit be akarnál cserélni egy drágábbra és így bezsebelni a kettő közötti hasznot... :) A negyedéves Bund-kontik között sincsen átjárás... ha beleültél az egyikbe, abból csak ugyanabban a kontiban tudsz kiszállni, már amennyiben az Eurexen kereskedsz valamelyik határidős "nagy" Bund-kontraktussal.

A Bundra kiírt több száz certifikátnál már más a helyzet. Ott a certifikát kibocsátója kénye-kedve szerint strukturálhatja a termékét... azt is megteheti, hogy akár egy egész évre ír ki certifikátot (figyelmen kívül hagyva a mögöttes termék kontraktusainak negyedéves változását), így az ő certijének ára független lesz a mögöttes termék egymást követő kontraktusainak árváltozásától. Itt csak a kiütési szintet kell hozzáigazítania a backwardation vagy contango mértékének megfelelően.... ez történt a legutóbbi június eleji "nagy" Bund kontiváltásakor is, ahol az Erste certije változatlan áron ment tovább, a kiütési szint viszont az éles Eurex-konti 120 BP-nyi backwardjéhez igazodott, azaz alacsonyabb szintre került a certiben.

Összefoglalva, a Bund-nál sincsen ingyenebéd... :) Ami igazán lényeges, az az, hogy a Bund mozgásának alapjául szolgáló 10-éves német kötvényhozam miképpen alakul, a Bund ugyanis annak a változásait követi, a hatis befektetők is tulajdonképpen a német 10-éves hozamra fogadnak a Bundban... mivel a hozamra nem létezik közvetlenül kereskedhető instrumentum.
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 13:07
Előzmény: #306  Törölt felhasználó
#307
Tehát célszerű a Bund esetében mindig együtt nézni a 10-éves német hozamchartot is a Bund chartjával.

Pillanatnyilag meglehetősen nyilvánvalónak tűnik, hogy a német 10-éves hozamban erőteljesebb felpattanás várható... link

Mivel viszont mindenki ezt várja, mi szokott történni általában?... azaz a jegybank és kapcsolt intézményei által megtestesített nagy fehér cáparaj milyen szentimentű piacon tud alaposan belakmározni minden különösebb fáradság nélkül?
goapsy1
goapsy1 2014. 06. 30. 13:36
Előzmény: #306  Törölt felhasználó
#308
"Ez ugyanolyan volna, mintha egy olcsóbb Dax certit be akarnál cserélni egy drágábbra és így bezsebelni a kettő közötti hasznot... :)"

Ez nem ugyanaz, ha jól látom...
Az ugyanis 2 külön certi, csak az alaptermék, meg az irány (long v short) ugyanaz.

Itt viszont a következő a szituáció: 1 hónapja, ugyanilyen bund árfolyamnál ha megvettem volna ezt a certit, 1200 ft-ba került volna. Most 850. Tehát a shortosoktól eltűnt 350 ft.

Felteszem, akkor ez a folyamat ellentétes irányba is működött, tehát a long certi 350 ft-val többet ér most, mint 1 hónapja ugyanilyen bund árfolyamnál. (azt nem figyeltem akkoriban, szóval ez csak tipp, de gondolom, így van.)

Erre magyarázat lehet az, amit már írtál vhol lejjebb, h a jelenlegi bund-árfolyam 148-149-es szintnek felel meg a régiben.

Viszont ha ez így van, akkor

1, A technikai elemzés teljesen használhatatlan bundban. Én, mint laikus, egy sávozó piacot látok a charton, s annak 147-es ellenállásánál léptem shortba.
Erre kiderül, hogy tulajdonképp azt már régesrég áttörtük, s ez egy kőkemény long piac?!?!?!

2, Honnan lehet tudni, hogy a határidő váltáskor merre lesz majd a gap?
Elég annyit csinálnom, hogy ha a távolabbi határidő ára alacsonyabb, mint a közelebbié, akkor pl beleülök long certibe, mint ahogy aki most ezt tette, az zsebretehette a 350 ft különbözetet?

Gyakorlatilag ezzel a certi értelmét veszti, mert bund lejárat előtt kalkulálhatatlan, hogy hol lesz az árfolyama 2 hét múlva?
goapsy1
goapsy1 2014. 06. 30. 13:39
Előzmény: #308  goapsy1
#309
ja, és még egy kérdés:
tegyük fel, épp váltás előtti napon vett valaki short certit.

lefeküdt úgy, hogy 1400-at ért a certije, és reggel, mikor bekapcsolta a gépet, már csak 1050-et? :O
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 06. 30. 13:51
Előzmény: #306  Törölt felhasználó
#310
a kollégához hasonlóan én is elismerésemet fejezem ki... saját tapsztalat és/vagy tanultad valahol?

van olyan kibocsátó, amit általában preferálsz a többihez képest? én egyéb warrantok esetében azt tapsztaltam, hogy komolykülönbségek vannak főleg a kiszámíthatóság terén (pl. pont a sokat szidott Goldman Sachs az egyik legjobb partner szerintem, legalábbis az USA cégei közül)
hozzáteszem: én pont Bundban nem utazom :)
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 14:10
Előzmény: #308  goapsy1
#311
Ok, akkor félreértettem... bocs. :)

A korábbi kérdésedet tkp. már (helyesen) meg is válaszoltad magadnak, valóban mind a két certiben ugyanaz az árelmozdulás történt, csak ellentétes irányban... illetve tkp. nem is történt árelmozdulás, csak a backward miatti charton leolvasott parallaxis hibára vonatkoztatva tűnik úgy, mintha itt arbitrálni lehetne a certiben... (nem lehet)

A másik észrevételed is helyes. Amikor nagy érelmozdulás lép fel két negyedéves konti között, olyankor a Bund chartja kb. 2-3 hétig használhatatlan TA-ra... erről is írtam korábban.

Épp emiatt én már csak a hozamchartot használom, de olykor ott is vannak furcsaságok, hiszen pld. a legutóbbi június 3-i kötvényaukció hosszú zöld hozamgyertyája már csak az új kontiban jelent meg 120 BP-s csökkenésként... az ilyen torzítások miatt lehet az, hogy jelenleg a Bundban a 2013-as ATH körül vagyunk 147,1 körül, hozamban viszont még jóval az akkori érték fölött... tehát a közben fellépő ilyen-olyan torzítások miatt van még jócskán hely a hozamesésre (Bund emelkedésre).

Ez az instrumentum egész embert kíván, nagyon sokféle hírt, adatot kell követni nap mint nap... de sajnos még ez sem biztosíték a tartós profitra... hasonlóan bármely más instrumentumhoz. A német oldalak is elég szűkszavúak ill. homályosan fogalmaznak kötvénypiaci kérdésekben. Óriási és ennek megfelelően nagyon likvid piacról van szó, senki sem fogja egyértelműen letenni a garast egyik vagy másik irányban.

"2, Honnan lehet tudni, hogy a határidő váltáskor merre lesz majd a gap?"

Az új, decemberi kifutású kontiról már most is lehet tudni, hogy csaknem 200 BP backwardje lesz... itt nézheted meg, hogy éppen hol kötnek benne a koránkelők: 145,16-17nél egyébként: link A "SEP 2014" fület kell megnyitni és kiválasztani a decemberi kontraktust. Már ma is kötöttek benne 239 db kontit. Természetesen jelenleg még a szeptemberi kontraktus a leglikvidebb, ma eddig 208ezer db kontival kötöttek benne (elég gyenge volumen egyébként).
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 14:15
Előzmény: #309  goapsy1
#312
ezt nem értem, ilyen biztosan nem volt... nekem is volt shortcertim a váltáskor, ugyanott folytatta az ár mint előtte, csak a charton jelent meg a hosszú piros backward-gyertya.
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 14:20
Előzmény: #312  Törölt felhasználó
#313
Kontiváltásnál ketté kell választani a hati kontraktus charton látható hosszú piros (vagy zöld) gyertyáit a certi árfolyamától... amennyiben kontiváltáskor nem jön új certi, hanem a régi megy tovább, olyankor nincsen árelmozdulás a váltás előtti ill. utáni certiértékben (a charton természetesen van!)

Az egyetlen, amit ilyenkor csinál az Erste, hogy a backward vagy contango tényleges BP értékének Ft-ekvivalensét hozzáadja vagy levonja a kiütési árból... és ezt helyesen is teszi.
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 14:28
Előzmény: #310  upgrayeddAKS
#314
Kösz... csak úgy belerázódtam, mert szerettem volna találni egy olyan instrumentumot, aminek érdekelnek a háttérben zajló folyamatai is... ha meg már tudok németül, használjam is ki valamennyire nem igaz? :)

KBC-nél certizel euróban? Még nem próbáltam ki, de pár nappal ezelőtt már átnéztem a felhozatalt... szép kis lista van Bundból (is)! Mik a tapasztalataid eddig? Árjegyzés meddig van? 08-22 között folyamatosan? Az jó volna, mert akkor lehet, h. rövidesen átcuccolok oda.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 06. 30. 14:56
Előzmény: #314  Törölt felhasználó
#315
igen is meg nem is :)
manapság inkább már csak figyelem a certiket, mert jobban működik nálam a részvény - ezért ritkán lépek, és csak olyat választok, amit jól ismerek...
ha jól tudom, 08-22 között folyamatosan megy az árjegyzés, de én még nem feszegettem ezeket a korlátokat :)
a KBC egyébként drága (mint minden magyar cég), de legalább jók :) (ez messze nem igaz a magyar cégek nagy részére sajnos)
igaz, én most épp csak a bankján keresztül adok-veszek

régebben sokkal többet használtam a stuttgarti meg a többi tőzsdét, sztem egyre gondolhatunk ebben (említetted a német nyelvet)
én legalábbis jobban szeretem, ha nem vagyok egy adott kibocsátóhoz kötve, aki csak mint vendor működik :)
ha van energiád/kedved a certikről dikurálni, akkor mailen is tudunk tapasztalatot cserélni, bár nyilván mindenkinek mások a preferenciái.
nyílt fórumba azért sok olyat nem írnék le, amit mailen minden további nélkül igen :)
a nem túl vicces warrantbuf(Horgászcsali)freemail(pötty)hu

címet választottam "tárhelyül"

Goapsy is "meg van hívva" :)
konspirálunk majd, mint a Bilderberg :)

görög betűkkel meg minden konspiratív-szabadkőműves :) cuccal...

azt is megígérem, hogy a vogon költészetet nem fogom bemutatni senkinek...
goapsy1
goapsy1 2014. 06. 30. 14:57
Előzmény: #311  Törölt felhasználó
#316
"backward miatti charton leolvasott parallaxis hibára vonatkoztatva tűnik úgy, mintha itt arbitrálni lehetne a certiben... "

Biztos?
Teszem azt, most lejárat előtt ugyanazt látom majd a bund árfolyamokban, mint legutóbb, 3 hete váltáskor. (hogy pl a decemberi jóval alacsonyabb árfolyamon fut, mint a szeptemberi.)
Eszerint ha akkor long certit veszek, ugyanúgy keresek én is 350 f-ot certinként, mint akik most abban voltak, 3 hete?
Mert hiszen ha akkor működött a folyamat, most is működnie kellene.
Viszont ez akkor már erősen az ingyenebéd kategória lenne, hisz elég lenne megnéznem a különféle lejáratok jegyzését, és annak megfelelően poziba állnom.

"nekem is volt shortcertim a váltáskor, ugyanott folytatta az ár mint előtte"

Sajnos csak a kiugró értékeknél követtem a bund-ot, nem tudom, hogy zajlik egy ilyen "értékcsökkenés".
Valamikor viszont az elmúlt hónap folyamán eltűnt az a 350 ft a certi árából (mert hiszen egy hónapja, ugyanilyen bund árfolyamnál 1200 volt.)
Ez nyilván kiárazódott belőle valamikor, de nem tudom mikor, és hogy.

Ha nem egyik napról a másikra, akkor hogy?
Folyamatosan elvettek belőle napról napra?:)
goapsy1
goapsy1 2014. 06. 30. 15:02
Előzmény: #315  upgrayeddAKS
#317
goapsy2@gmail.com

mondjuk velem nem sokra mész ilyen téren, sose kereskedtem még bund-dal :)

mellesleg én csak amatőr vagyok még kereskedési téren, de ti, profik, miért nem CFD-vel kereskedtek?
én csak azért nem, mert kevés a tőkém, nem lenne értelme átcuccolni vele.
upgrayeddAKS
upgrayeddAKS 2014. 06. 30. 15:38
Előzmény: #317  goapsy1
#318
nem vagyok én sem igazán profi, csak van olyan, amiben elég sok tapasztalatom van (meg olyan is, amiben nincs)
a CFD amúgy nem nekem való teljesen, mert én szeretem a kisebb papírok egy-egy (általam szelektált) körét, arra meg nincs CFD...
a német warrantok viszont nagyon változatosak, bár igazán kis cégeket ők sem fednek le (arra ott van maga a részvény)
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 15:54
Előzmény: #316  goapsy1
#319
"...Valamikor viszont az elmúlt hónap folyamán eltűnt az a 350 ft a certi árából (mert hiszen egy hónapja, ugyanilyen bund árfolyamnál 1200 volt.)"

A charton látható Bund árfolyamérték látszólagos kuszasága zavarhat meg. Tehát:

A chart alapján kb. május 19-én járt ugyanebben a magasságban (az még a júniusi kifutású konti volt). Certiben május 29-én 1200 Ft körül lehetett s18-at venni...

Aztán június elején megtörtént a hatis kontiban a váltás 120 BP-s piros backward gyertyával... az Ersténél június 04.-én volt rollover, június 06-án lehetett ismét 1200 körül venni újra, DE MÁR 120 BP-vel alacsonyabb chartállásnál. Tehát az Ersténél a certi ára nem változott, míg a charton az árfolyam közben 120 BP-vel lentebb került... onnantól (június 06./1200 Ft/s18) elkezdtünk ismét felfelé oszcillálni egészen máig, ahol majdnem ismét elértük a május 19.-i csúcsot, de már a 120 BP-nek megfelelő diszkonttal... tehát a certi jelenlegi tőkeáttétele és belső értéke mellett 120 BP-nyi backward kb. 350 Ft-ot tesz ki certiárban. Nálam stimmel a dolog, az előbb ismét utánanéztem a charton, de amikor van pozim, úgy is mindig figyelni szoktam.

Bocs, ha túl bonyin írtam... nem tudom másképp.
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 15:57
Előzmény: #319  Törölt felhasználó
#320
"Certiben május 29-én 1200 Ft körül lehetett s18-at venni..." elírás

helyesen: Certiben május 19-én 1200 Ft körül lehetett s18-at venni...
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 16:01
Előzmény: #320  Törölt felhasználó
#321
na... szar az egész!! :))))

Helyesen:

Certiben május 29-én 1200 Ft körül lehetett s18-at venni...

és szintén május 29-én volt az előző csúcsnál... tehát május 29-én és június 06-án lehetett 1200 Ft-ért venni az s18-at, csak közben volt egy 120 BP-s backward, de az ersténél amiatt NEM változott a certi ára

:)
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 16:11
Előzmény: #321  Törölt felhasználó
#322
kép dátumokkal, backward gyertyával és "visszamért" backward gyertyával május 29-re: link

május 29.: s18=1200 Ft
június 06.: s18=1200 Ft

certiár ugyanannyi, csak a backward gyertya torzítja el teljesen a chartot... de hát ez Bund-specifukus sajátosság.

Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 16:24
Előzmény: #322  Törölt felhasználó
#323
jó lenne, ha a héten végre le tudna szakadni a 146.75-ös támasz alá
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 16:46
Előzmény: #317  goapsy1
#324
Annyit kell még tudni, hogy a Daxhoz hasonlóan a Bundnak sincsen önálló élete... 100%-os US-zombi ez is.

Erősorrend alapján így néz ki a "hatáslánc" a Bundnál:

US makrokörnyezet >>> FED manipulációk >>> 10 éves amerikai kötvényhozam >>> ECB (Bundesbank) manipulációk >>> német makrokörnyezet >>> 10 éves német kötvényhozam >>> Bund
Törölt felhasználó 2014. 06. 30. 21:48
#325
Bund (FGBL.F) és 10 éves német kötvényhozam (10DEY.B) grafikus összefüggése naposon:

link
Törölt felhasználó 2014. 07. 01. 14:35
Előzmény: #296  goapsy1
#326
A mai sunyi mozgás alapján felmerül a gyanú, hogy a 10 éves német hozam tesztelni fogja az egy évvel ezelőtti aljat 1.15-1.20% között. A Bund emiatt felmehet kb. (max) 147.75-147.80-ig is, mielőtt nagyobb esésbe fogna...

Ha még plusszos vagy a mostani shortoddal, érdemes lehet dobni és megvárni az új csúcsot, vagy ha jók az idegeid, 147.80-nál rávenni.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 01. 14:49
Előzmény: #326  Törölt felhasználó
#327
Szia!

Köszi szépen a figyelmeztetést :)
Én is erre jutottam, a pakkom felét, 15 darabot kiszórtam, a másik felét tartom.
Eddig enyém ma az egyetlen kötés a bund short certiben :))

Igazából azért dobtam, mert látszott, h nem akar esni, 146.87 elég "alacsony" árfolyam mostanában, és úgy voltam vele, h inkább átmegyek sp short certibe, résbetöltésre spekulálni. (a tegnapi zárót csak visszatölti...)

Aztán visszaveszem a bundot. 147.15 körül már visszavettem volna, de ha esélyesnek látod a 147.8-at, akkor inkább várok.

Ilyet mondjuk ritkán látok... ami létezik, minden emelkedik, arany, olaj, indexek, bund.... eurusd, eurhuf...
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 01. 14:58
Előzmény: #322  Törölt felhasználó
#328
tényleg június 6-án történhetett valami, de nekem napon belüli dolognak tűnik:

az alfatrader demóprogimban jún 6-án van egy hatalmas piros gyertya bundban, felteszem ez az, amikor átálltak az egyik határidőről a másikra (bár az is érdekes kérdés, h aki CFD-ben akkor épp longban ült, az kapott a nyakába 120 pont mínuszt???)

de az érdekesség a certi ára:

link

itt mutatják a certi árfolyamát napos bontásban. látszik, hogy előző kereskedési nap 1500 körül mozgott az ár, (jún 5) aztán június 6-án réssel leszakadt 1200 környékére, azaz pont az a 300 ft "tűnt el" az árfolyamból, amit ez a "másik határidőre átállás" piros gyertya indokol.

Ha volt certid jún 5-én és 6-án, hogy zajlott ez le?
Törölt felhasználó 2014. 07. 01. 18:23
Előzmény: #328  goapsy1
#329
CFD-nél úgy tudom, hogy ott a hatis Eurex-kontraktusok lejárati idejének megfelelően vannak kiírva az egyes CFD pozik, tehát nem lehetséges összehozni 120BP mínuszt sehogyan sem, mivel ha érvényes CFD-ben ültél, akkor az vagy az éppen lejáró kontraktusra volt kiírva, vagy már a következőre. Ilyenkor a CFD-kontik a mögöttes termék lejárati idejével együtt megszűnnek, azaz vagy te zárod lejárat előtt a pozidat, vagy a lejárat pillanatában érvényes árfolyamon az online platformod szolgáltatója fogja neked lezárni (úgy mint a certiknél)

Na és akkor most jöjjön a legfontosabb, az "elveszett" 350 Ft... :)

Onnan kell kezdenem, hogy a negyedéves Bund-kontiváltások közeledtével az online chartszolgáltatók egymástól eltérő napokon és időpontokban kezdhetik meg az új kontraktus árfolyamjelzését a chartjaikon. Ha összehasonlítod mondjuk az FXCM, az Investing.com és a GoGuidants Euro-Bund-Future chartjait, akkor látni fogod, hogy egymáshoz képest akár több napos eltéréssel állnak át az új kontraktusnak megfelelő árfolyam jegyzésére. Ez az eltérő időben való átállás kb. mintegy 3 hétre hazavágja a TA-indikátorokat, de egyébként nem okoz túl nagy bonyodalmat annak számára, aki érti, mi történik itt.

Mivel én általáben GoGuidants chartokat használok, ezért ezt a chartot másolom ide a kontiváltás környékéről, aminek e kijelzésére ők június 4-én reggel 9-kor álltak át: link

A belinkelt erste chartot egyébként nem célszerű használni, mivel csak az adott napi kötéslistába bekerült árakat jelzi... az erstés bund certik jellemzően nem túl likvidek, a június 6-a pedig monoton emelkedő nap volt (ld. előző chart), így lehet, hogy már csak a magason nyitott short-kötéseket jelzi az erste saját certichartja. Jún. 5. és 6. között csaknem 90 BP-nyi "normál" árfolyam-emelkedés volt (tehát nem kontigyertyára visszavezethető), ez simán kiadhatja a hiányzó 350 Ft-ot (ld. előző chart kék és sárga vonalainak kereszteződéséhez tartozó árakat és időket).
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 02. 11:53
Előzmény: #329  Törölt felhasználó
#330
Igazad lehet, most, hogy mondod, a cityindexes demómon tényleg ez volt - olaj pozim volt, az simán lejárt, és kész.
Alfatradernél (ez a másik demóm) viszont nem tudom, hogy megy, mert ott csak "usoil" cfd van - nem tudom, az hogy jár le.

"Onnan kell kezdenem, hogy a negyedéves Bund-kontiváltások közeledtével az online chartszolgáltatók egymástól eltérő napokon és időpontokban kezdhetik meg az új kontraktus árfolyamjelzését"

Igen, ebben is igazad lehet, teljesen más árfolyamokat mutogattak egyes oldalakon meg szolgáltatóknál, néztem is...

Akkor viszont ezek szerint érdemes "résbetöltésre" játszani?
Azaz arra, hogy ha a másik konti jóval lejjebb van, mint a most lejáró, akkor amikor átállunk arra, kicsit fölfelé korrigál majd az árfolyam??
Ellentétes irányba pedig ellenkezőleg, lefelé.

Amúgy úgy néz ki, bejön a 147.8-as számításod, most volt 147,22 körül is az árfolyam, eddig ide nem nagyon jött fel...
Ezt a 147.8-at minek az alapján számoltad ki ennyire pontosan?
Ott van a német hozam mindenkori alja?

Mert a németeknél már most is háborognak (hagyományosan megtakarító nemzet, ugye) hogy annyira alacsonyak a hozamok, hogy nem éri meg félretenni...
Törölt felhasználó 2014. 07. 02. 12:49
Előzmény: #330  goapsy1
#331
"Ott van a német hozam mindenkori alja?"

Picivel felette. Arra spekizek, hogy a német hozam nem fogja kivenni pipre a korábbi aljat, hanem kicsivel felette fordul majd. Kb. július közepétől várható a hozam felfelé kanyarodása, ami aztán néhány hónapig eltarthat utána. Bundban ez minimum egy 145.680-ig tartó visszakört jelentene nálam... remélhetőleg még a mostani s18 certivel. :)

Ma megvolt az új ATH a Bundban... az utóbbi hetek alapján ez már várható volt, de akkor is félelmetes fejlemény! Mondhatjuk, hogy ez már a hitelpénzre alapozott rendszer totális elfajzása. A bankok ilyen kamatkörnyezetben már mindent megtesznek, hogy ne kelljen hitelezniük (inkább részvényeket vesznek ők is), a lakosság pedig gyakorlatilag semmit sem kap a megtakarításai után, sőt folyamatosan veszít rajta reálértékben... Valaminek történnie kell rövidesen, mivel a német lakosság nem annyira lojális a kormányzattal mint pld. a japán, amelyik vígan eltűri, hogy már idestova 20-30 éve semmire se jut a megtakarításaival, csak arra használják, hogy engedelmes birka módjára azzal finanszírozza az államadósságot... ami ott már bőven 200%/GDP felett van.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 02. 12:56
Előzmény: #331  Törölt felhasználó
#332
A helyzetértékeléseddel tökéletesen egyetértek, nem tudom, a dax topikot mennyire szoktad olvasgatni, speciel most is épp hasonló témát boncolgattunk :)

"ami aztán néhány hónapig eltarthat utána. Bundban ez minimum egy 145.680-ig tartó visszakört jelentene nálam"

Hát, az nem egy nagy lekör...

Ráadásul a "régi" kontiban 146.88-nak felelne meg ez a 145.68...
Már a korrekció is csak ekkorka?

143-144 mikor lesz?
soha?:D
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 02. 12:58
Előzmény: #331  Törölt felhasználó
#333
Amúgy ez most egy hülye kérdés lesz, de tényleg amatőr vagyok a témában, és még nem olvastam végig ától cettig ezt a topikot (sor fog rá kerülni a közeljövőben)

Szóval: ez a 147.11, amiben a bundot "mérik", micsoda? euró? vagy vmi más mértékegység?
Törölt felhasználó 2014. 07. 02. 13:26
Előzmény: #333  goapsy1
#334
"...ez a 147.11, amiben a bundot "mérik", micsoda? euró? vagy vmi más mértékegység?"

Százalék [%]

Az Euro-Bund-Future egy konstans értékkészlettel létrehozott instrumentum, mellyel azt tették lehetővé a bevezetésekor, hogy a német kamatra is lehessen spekulálni akár kisbefektetőként is.

Ez a konstans értékkészlet úgy néz ki, hogy a Bund tkp. egy fiktív, azaz képzetes, vagy másképp "derivált" német államkötvényre vonatkozik, melynek futamideje 10 év, 6% éves kupon mellett.

Ennek alapján ha elméletileg 100% árfolyamnál beszállsz 10 évre a Bundba, akkor a 10. év végén a kezdeti, azaz 100% névértékű követelésállományra kapsz még 60% (10x6%) kamatot. Mikor lehet 100% a Bund árfolyama? Hát olyankor, amikor a német kamatkörnyezet, vagy másképpen a német átlaghozam 6% körül volna... így a Bund "árfolyamának" elméleti maximális értéke 160 [%] lehet... azaz aki most vesz Bund-ot 147 %-ért, az ezzel azt éri el, hogy 10 év múlva kap 160%-ot. Azaz 10 év alatt kb. 13%-nyi kamatnyereségre számíthat, mely évesítve valahol 1.2-1.3% körül van. Ha ebből levonod a legfrissebb német 1%-os inflációt, valamint a befektetett pénztömegre rakódó egyéb csökkentő tételeket (jutalékok, adó stb), akkor ezen a szinten a Bundba fektetők már semmit sem keresnek a bolton...

Miért veszik akkor mégis? Vannak óriási tőkével rendelkező alapok, melyeknél a legfontosabb szempont a tőkéjük értékének megőrzése (a gyarapítás csak második helyen van). Számukra a német kötvénybe fektetés kielégíti a biztonságra vonatkozó elvárásukat, mivel Németország hagyományosan az első 5, vagy inkább első 3 legjobb adós-bonitással rendelkező állam között van... ha ők bedőlnek, akkor az egész világ bedől. De még az utóbbi esetben is, hacsak nem semmisül meg Németország, akkor várható volna, hogy az elsők között evickél ki a bajból, tehát valamikor később a mostani befektetők számíthatnak arra, hogy megkapják az elveszettnek hitt pénzüket.
Törölt felhasználó 2014. 07. 02. 14:17
Előzmény: #334  Törölt felhasználó
#335
Közben szép kis intraday-gap lefelé a munkapiaci adatra... mindjárt be is tölti. :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 02. 14:28
Előzmény: #332  goapsy1
#336
"143-144 mikor lesz?"

Ebben a kontiban nem valószínű, hogy lemegy addig. Az ECB-nél továbbra is nyitott az eszközvásárlások ügye, míg ez nem rendeződik tervezhetően, addig sztem magasban tartják.

Ha lesz eszközvásárlás, abból nem hagyhatják ki Németországot, bár épp ő volna az az ország, akinek erre semmi szüksége nem volna... de hát az EU-ban demokrácia van :), az ECB döntései rá is vonatkozni fognak, ráadásul az ország gazdasági erejéhez mérten, azaz nagyon >>> ergo Bund marad magasban, vagy akár tovább is emelkedik.

Köztes leszúrások persze lesznek benne, ezekre spekulálok magam is.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 02. 15:05
Előzmény: #336  Törölt felhasználó
#337
hát ez nem túl szívmerengető...

lehet, hogy jobban megérné egy korrekció után longolni?
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 02. 15:08
Előzmény: #335  Törölt felhasználó
#338
elég alacsonyan van most, ahhoz képest, hogy 147.22 körül is volt ma...

lehet, hogy megindul lefelé...
nem annyira örülnék, mert másban van most a pénzem, nem tudtam újravenni a short másik, lezárt felét...
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 02. 15:09
Előzmény: #334  Törölt felhasználó
#339
ja, értem.

akkor ezek szerint a bund folyamatos emelkedő tendenciára van ítélve, éppúgy, mint a részvénypiacok?
Törölt felhasználó 2014. 07. 02. 15:37
Előzmény: #339  goapsy1
#340
A kötvényes nagybefektetők nagyon beszari népek. Légiónyi befektetési matematikust és elemzőt foglalkoztatnak, akiknek más dolguk sincs, mint 14/7/365-ben résen lenni és lépni ha úgy látják jónak.

Ez nem jelenti azt, hogy a Bund folyamatos emelkedő tendenciára van ítélve... inkább azt jelenti, hogy amíg be vannak szarva a kötvényes nagybüfik valami miatt, addig kötvényben ülnek (azt veszik) >>> fejlett hozamok emiatt esnek >>> ktvek árfolyama emelkedik >>> Bund is emelkedik.

Amikor úgy ítélik meg az elemzők, hogy nem fenyeget nagyobb veszély a piacon, akkor kitáraznak az államkötvényből és átülnek részvénybe vagy egyéb perifériás, azaz magasabb hozamú kötvényekbe, esetleg nem euróban denominált emerging markets kötvényekbe (pld. magyarba)... és így tovább.

A mai Bund-esést nekünk kisbüfiknek még nem engedték látni, mivel előtte hetekig nagyon szépen felépítették a chartot. Dehát ez a dolguk, senki sem várhatja el tőlük, hogy érdekeik ellenére mást is hagyjanak nyerni. :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 02. 15:38
Előzmény: #340  Törölt felhasználó
#341
helyesen: "24/7/365-ben"
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 02. 15:46
Előzmény: #340  Törölt felhasználó
#342
mit gondolsz, pattan még innen?
4 óráson épp egy támasz-zónán csücsül.

goapsy1
goapsy1 2014. 07. 02. 15:51
Előzmény: #342  goapsy1
#343
lehet, hogy megbánom, de kidobtam a shortom maradékát is, ha feljebb megy, visszaveszem.
Törölt felhasználó 2014. 07. 02. 16:36
Előzmény: #342  goapsy1
#344
Ha óráson komolyabban 146.735 alá zárna és alatta is maradna, akkor lemehet 146.25-ig (korábbi órás duplafüles-csésze kitörési szintje).
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 02. 16:46
Előzmény: #344  Törölt felhasználó
#345
most nem tudom, mi a fenét akar, mint aki elaludt ezen a 146.71-77-es sávon

sajnálom már kicsit, h dobtam a shortot, keresni akartam pár fillért, h támaszon dobom, és utána visszaveszem, de semmi felpattanás nincs, úgy néz ki, le fogja törni

Törölt felhasználó 2014. 07. 02. 16:59
Előzmény: #345  goapsy1
#346
Még az is lehet, hogy minden várakozás ellenére ez már egy nagyobb lefelé tartó impulzus előszele... az esés kezdeti meredeksége akár támogathatja is ezt a verziót.

A Bundban általában mindig van visszateszt, feltehetően itt is lesz. Akkor és ott majd el lehet dönteni, hogy ki mit akar.

A Bund egyébként azért szerethető instrumentum, mert felettébb kedveli a TA-szinteket, így aki az alapján kereskedik, az itt lubickolhat... :) persze ez nem egyenlő azzal, hogy könnyű is vele a kereskedés.

Pld. most is, 1 perccel órazárás előtt éppen a támaszán csücsül... :))
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 02. 17:03
Előzmény: #346  Törölt felhasználó
#347
"A Bundban általában mindig van visszateszt, feltehetően itt is lesz."

mármint a 147.2-es szintekre?

órazárás nem este 10-kor van benne?
5 után vígan szokott mozogni.

na ma már tuti nem veszem vissza a shortot, bezárt a bazár sajna.
és ahogy elnézem, holnap se, épp a 70-es támaszt törögeti.
ha letöri, és annyi lesz a visszateszt, hogy újra feljön 146.75-re, ott már nem nyitom meg a shortot újra, mert a trend eléggé long, ilyenkor csúcsokon szeretek shortot nyitni.
Törölt felhasználó 2014. 07. 02. 17:09
Előzmény: #347  goapsy1
#348
Az órazárás az órazárás... az pedig minden órában van. Hosszabb távokon kereskedők először az órás zárókat figyelik a szintekhez viszonyítva, mindegy melyik óráról van szó.

Eurex-zárás 22:00-kor van.
Törölt felhasználó 2014. 07. 02. 17:13
Előzmény: #347  goapsy1
#349
"..ott már nem nyitom meg a shortot újra, mert a trend eléggé long,"

Oké, ezt mindenkinek magának kell eldöntenie.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 02. 17:13
Előzmény: #348  Törölt felhasználó
#350
bocs, napzárással kevertem:)

közben tört is a szint.
ennyit a short visszavételről...
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 02. 17:17
Előzmény: #349  Törölt felhasználó
#351
ha felmegy 147 fölé, ott oké lesz, de 146.75 egy alapvetően long trendben sajnos - számomra legalábbis - túl kis magasság certis shorthoz.
CFD-vel oké lenne, de certivel nem ülök bele, várom a következő lehetőséget :)

eléggé túladott mellesleg rövid távon...

frász törje ki, mennyivel jobb lett volna, ha ellenkező irányba csinálja a mai mozgást: először esik be, aztán megy a csúcsra...
na mindegy.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 03. 12:54
Előzmény: #350  goapsy1
#352
na, ez a short dobás sikeres volt. pont 40 ponttal van lejjebb a bund, és 120 ponttal feljebb a certi ára, mint ahol dobtam.

bezzeg ha a seggemen ülök, most 147.8...
Törölt felhasználó 2014. 07. 03. 15:57
Előzmény: #352  goapsy1
#353
Ma már volt mocorgás az s18 certiben. :) Elég szépen leszúrt a korábbi kitörés alá, éppen a 38.2 Fibó szintig: link
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 04. 01:12
Előzmény: #353  Törölt felhasználó
#354
én meg dobtam a shortot tegnap :((((((

mondjuk pattant is elég szépet, ami azt illeti. 146-ról úgy ment fel 146.5-re, mint a szél.

Ami azt illeti, ez nekem nagyon úgy tűnik, h visszatesztelte az áttört 146-os szintet, és megy tovább a long trend --> ami ugye azt is jelenti, hogy következő körben már messze nem biztos, h megállítja a 147.2-es szint...
Törölt felhasználó 2014. 07. 04. 17:22
Előzmény: #354  goapsy1
#355
Na, meg is volt a szokásos visszateszt, ezúttal 147-re... USA nélkül nyilván könnyebben ment nekik az árfolyamkarbantartás. Jövő héten legkevesebb 146.35-ig visszavárnám.
gold66 2014. 07. 07. 13:09
Előzmény: #355  Törölt felhasználó
#356
Hy !

Nos, visszatértem , itthon vagyok egy több hetes külföldi megbízatásból !

Most olvastam, és néztem át az azóta történteket, hát volt egy és más, azt meg kell hagyni :)

Indulásom előtt az összes TS certit, a 05.21 napon ( egy próba csomagot ) és 05.22 napon ( az egész készletet ) egy enyhébb veszteséggel kistoppoltam , mert kintről nem lett volna időm, és energiám sem követni !

Viszont, innen nézve a dolgokat, jó döntés volt, mivel a TS certi az akkori 1500 - 1540 ft közötti szintről, lement az ár 800 közelébe és ma is 900 körül mozog .

A nagy dilemmám , hogy vissza szálljak-e a mostani szinten, tényleg ez csak egy vissza teszt, vagy ha a Dax nekifog jobban esni , akkor Bund meg felpattan 148-ig is akár ?

Thx előre is az infót !
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 07. 15:32
Előzmény: #355  Törölt felhasználó
#357
Hááát, ami azt illeti, most nem vagyok meggyőződve, hogy ennyinél meg is állunk....

Ahogy elnézem, jelenleg a bund erős long trendben van. Most csinált egy korrekciót, visszatesztelte a legutóbbi kerek szintet (146) illetve a kitörési szintet (146.25 környéke) és onnan erős pattanással ugrott is vissza a 147-es szint alá, szép nagy alsó kanócot hagyva napos charton.

Ráadásul egyre jobban simul a 147 fölötti ellenállási sávra, egyre kisebb visszatesztekkel. Ha áttöri, nemigen áll meg egyhzamar. (emelkedő háromszögből való kitörés.)

Szóval én most shortot nemigen mernék nyitni, még akkor sem, ha lenne miből (nincs, mert a lóvém dax, meg sp shortban van lekötve.) Túlzottan, gyanúsan gyorsan pattant 146-ról, nagyon nem mutat ez jót short szempontból.

Igazán kijöhetne az erste 150, 152, 154, stb kiütésű shortokkal is, mert ez az egy darab, 148,7-es kiütésű short certi kb olyan jelenleg, mint az orosz rulett.
Jelenleg csak és kizárólag CFD-ben mernék bund-ra trédelni, éles CFD számlám meg nincs.

Természetesen figyelem a topikot és a bundot folyamatosan, de éles pozim most nem lesz.
Törölt felhasználó 2014. 07. 07. 16:11
Előzmény: #356  gold66
#358
Welcome back! :)

Visszaszállni vagy nem visszaszállni... az itt a kérdés. :) Világszerte sok ezernyi Bund-trédernek ugyanez most a dilemmája.

Ahogy korábban is írtam, ilyenkor hasznos lehet, ha a 10 éves német hozam chartját is alaposan megszemléljük, lehetőleg minél több időtávon: link

Naposon az macd és az rsi már negatív divergenciába jutott, ennek alapján nem sok tér lehet már benne lefelé... legalábbis ebben a fölérendelt lekörben. Vagy kell egy komolyabb visszapatt 1.60% környékére, aztán onnan már bepróbálhatja az 1%-os tartományt is lefelé, vagy pattanás nélkül szépen komótosan visszafordul és a szeptemberi kontiváltásig elmolyol a mostani szint és kb. 1.490% közötti sávban.

Mindkét fenti esetben a shortnak volna most nagyobb esélye a következő 1-2 hónapra, de persze azt is figyelembe kell venni, hogy ezt nagyon sokan gondolják ugyanígy, ezért akár erőnek erejével is leszoríthatják 1.15 alá a hozamot... ami a Bundban 148% fölötti szinteket jelentene.

Nehéz most jó tanácsot adni... ha mégis adnom kellene, akkor szerintem most ne erőltesd a pozinyitást, inkább várj meg egy komolyabb megindulást lefelé.

Ahogy a kitörések visszatesztje is szokása a Bundnak, úgy a napos nyitási rés sem áll tőle távol, amit olykor aztán hónapokig nem tölt be. A jelenlegi hozamchart alapján megvárnék egy ilyen napos rést lefelé (hozamban felfelé), aztán onnan óvatosan lehetne shortolni a bundást, sztem.
Törölt felhasználó 2014. 07. 07. 16:17
Előzmény: #357  goapsy1
#359
Tréder szempontból óvatos (ezért helyes) meglátások. :)

Mindig gondolj arra amikor a Bundban trédelsz, hogy a jövőbeni német kamat ill. hozamvárakozásokat trédeled vele.

Ehhez a 10 éves német hozamchartot kell segítségül hívni, ahogy gold-nak is írtam az imént.

goapsy1
goapsy1 2014. 07. 08. 00:50
Előzmény: #359  Törölt felhasználó
#360
Igyekszem óvatos lenni, egy rakás pénzt vesztettem már idén óvatlanul nyitott pozikkal... :S

A chart elég durva... egy brutális bear trend látható rajta, úgy, hogy az árfolyam harmadszorra teszteli a támaszt, tehát esélyes, h letöri. (láthatóan pont az inverze a bundnak, ami meg emelkedő háromszögben feszegeti a 147.2-es ellenállást, és jó eséllyel törni is fogja...)

Nekem eléggé eltér a legutóbbi és az esetlegesen most nyitott short.
Legutóbb elégedett voltam vele, várható volt minimum egy visszateszt, csak elügyetlenkedtem a kilépést, amúgy bőven nyerő lett volna.
Ha most nyitnék shortot ugyanott, ahol 1 hete, most messze nem lennék meggyőződve, hogy helyesen tettem - a visszatesztre sem feltétlenül kerül sor, s a fenti ellenállásban sem bízom, nagyon úgy néz ki, törni fog.

Számomra - ez persze szubjektív- elég sokat változott a kép 1 hét alatt. Nagyon korán fordultunk (146), nagyon erősen, energikusan fordultunk, és az, hogy megint a 147-et nyalogatjuk, sem ígér túl sok jót short szempontból.

Te nyitsz valamit?
Törölt felhasználó 2014. 07. 08. 17:22
Előzmény: #360  goapsy1
#361
Azon a véleményen vagyok, hogy itt már csak az állami hátterű intézmények célzott árfolyamkozmetikázása folyik, mint pld. a Bundesbank által felügyelt Finanzagentur, amelyik megfelel a mi Adósságkezelő Központunknak. Korábbi magasabb hozamú kötvényeket cserélnek be ezen az árfolyamon alacsonyabb hozamúra, tehát mindkét oldalon ők állnak... így persze könnyűszerrel lehet ATH-ra vinni a Bundot. :) Ehhez persze az is kellett, hogy a másodpiaci vevők előtte kellően mélyre nyomják a hozamot... azaz kikaparták a gesztenyét a Finanzagenturnak, aki így az állam számára legolcsóbb szinten tudja átcserélni a kötvényállomány jelentős részét.

Továbbra is tartom, hogy 147,72-142.75-nél már el lehet kezdeni óvatosan shortolni, bár ott meg már fennáll a veszélye, hogy bármelyik nap 30-40-50 bázispontos lefelé réssel nyit aztán intenzíven tovább esik, időt sem hagyva arra, hogy jó RR mellett bele lehessen nyitni.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 08. 17:42
Előzmény: #361  Törölt felhasználó
#362
ma vettem 13 short certit 766-on (kb 147.35-ös bund).

van még pénzem, mert nyerőben lezártam az sp shortot, szóval ha emelkedne még, lehet h bővítek rajta.

nem lenne ezzel gond, ha lenne épeszű választék ersténél certikből (azaz lenne pl 150, illetve magasabb kiütésű.)
mert ez a 148.8 kiütésű eléggé kockázatos.
Törölt felhasználó 2014. 07. 08. 17:58
Előzmény: #362  goapsy1
#363
Úgy tűnik, sietős nekik, mert még most is emelkedni akarnak. Nem is csodálom, Bundban is, hozamcharton is tele vannak a hosszabb TF-ek divergenciával... lassan bezárul az emelkedésre használható időablak, az inga lengési momentuma már nagyon közelíti a határértéket ebben az irányban. ;-)
Törölt felhasználó 2014. 07. 08. 18:11
Előzmény: #362  goapsy1
#364
Szerintem jó lesz az a 13 db certid. Nagyon erős lehet most a Bundban a shortos szentiment, mivel sokan ismerik az instrumentum jellegzetességeit. Éppen ezért akit csak lehet, igyekeznek most kirázni a shortból. Egy 150-es KO-jú certivel tényleg kényelmesebb dolgunk volna, de az is biztos, hogy nem az Erste s18 certijének kiütésére hajtanak a Finanzagenturnál... :)
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 08. 18:16
Előzmény: #364  Törölt felhasználó
#365
:DDDDDDDDDDD
igen, én is ebben reménykedem, hogy nem az én 13 certimet, meg az erste 1 darab bund certijét akarják kiütni a németek :DDDD

ha felmenne még 20-30 pipet, vennék még rá holnap. most már illene egy technikai korrekciónak jönnie, eléggé túlvett kezd lenni. (persze ez önmagában semmit nem jelent.)

goapsy1
goapsy1 2014. 07. 08. 18:29
Előzmény: #364  Törölt felhasználó
#366
nyitottál amúgy shortot, vagy megvárod vele a 147.8-as sávot?
Törölt felhasználó 2014. 07. 08. 18:55
Előzmény: #366  goapsy1
#367
Van shortom. A korábbi pakkomat a Draghi-beszéd közbeni leszúrásnál zárta a célár.

A másnapi felhúzásnál újra beszálltam, aztán később is veszegettem még hozzá.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 08. 19:17
Előzmény: #367  Törölt felhasználó
#368
irigyellek, én marha pont előtte dobtam az enyém, enyhe bukóban, pedig 146-on bőven nyerő lett volna...

draghit meg kellett volna várnom.

amúgy (ha a 120 kiesett pontot hozzáveszem) bund most 148.6-os ATH-n áll?:)
Törölt felhasználó 2014. 07. 08. 19:33
Előzmény: #368  goapsy1
#369
kilátások: link
gold66 2014. 07. 08. 20:32
Előzmény: #369  Törölt felhasználó
#370
147,455 most az ár , hmmm :)
Holnap visszalépek ( egy esetben hátrálok meg : ha holnap hatalmas gappal nyit fel a Bund , és réssel le a Dax , és a többi EU-s nagy index ), 4 - 5 részletben tervezem kiépíteni az újabb pozit , remélem nem ütnek ki, és még a 148 at sem éri el az árfolyam !

Rossz belegondolni, ha a régi pozikat nem stoppolom ki, mekkora volna a vesztességem rajta :) ( 1500 > 700 >>> feleztem volna .... :) >>> fájdalmas veszíteni, de meg kell lépni, főleg ilyen nagyságú tőkeáttételnél !!!
Törölt felhasználó 2014. 07. 08. 21:06
Előzmény: #368  goapsy1
#371
"...amúgy (ha a 120 kiesett pontot hozzáveszem) bund most 148.6-os ATH-n áll?"

Nem egészen, mert a Bund mindig a 10-éves német hozamhoz igazodik, nem pedig fordítva.

A Bund alkalmankénti contango vagy backward-szerű kontiváltásai is a 10éves hozam időközbeni változásához igazodnak. Észrevettem például olyasmit, hogy egy szokásos, Finanzagentur által lebonyolított 10-éves kötvényaukció végső hozamértéke hosszú zöld napos gyertyaként jelent meg a hozamcharton, viszont a Bund chartja nem követte le a komplementer piros gyertyával (!!)... egyből elkezdtem keresni a német oldalakon hogy mi is volt ez, de SEMMIT sem találtam, tehát vagy észre sem vették a befektetők ill. spekik, vagy rajtam kívül mindegyik tudta, hogy miért történt ez így... :)

Korábban már írtam arról ezeken az oldalakon, hogy a Bund mozgásának legféltettebb titka a német hozamok napi változásai körül keresendő. A döntő kérdés a következő: Mi alapján változik a (német) hozam? Amennyiben azt a kérdést teljes körűen meg tudnánk válaszolni, akkor hatalmas lépéssel kerülnénk közelebb ahhoz, hogy a Bund mozgását megértsük, urambocsá' előre megsejtsük... amint azt már kitaláltad, a Bundesbank NEM KÖTI a nagyközönség orrára, hogy a német hozamot, azaz a naponta közzétett úgynevezett "Umlaufrendite" aktuális értékét milyen eljárás keretében állapítja meg és teszi közzé.

Persze vannak támpontok, mint pld. a német adósságkezelő ügynökség aktuális 10-éves kötvényaukciós jegyzőkönyvei, de ezek viszonylag ritkán vannak (kb. havonta, 3 hetente egyszer), a hozamok viszont adott napon belül is nagyot változhatnak... elég rápillantani a 10éves hozamchartra.

Részemről én pillanatnyilag éppen ennek a dolognak szeretnék alaposabban utánajárni, de még a német szakmai oldalakon is a hallgatás falába ütközök... nem baj, nem adom fel. :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 08. 21:14
Előzmény: #370  gold66
#372
:)) örülök, hogy jókor jól döntöttél, bár a ZAKKANT szektás szerint te is a birkanyiiroo károsultjainak népes csapatába tartozol... mintha pisztollyal fenyegetve kényszerítettelek volna, hogy mit-mikor-hogyan kössél... :)))
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 09. 14:37
Előzmény: #371  Törölt felhasználó
#373
Remélem, megosztod majd velem, ha sikerült kinyomoznod :)

147.5-ön vettem volna még egy kis shortot csak nem voltam gépnél...
ha összegyűjtögettem egy 30-40 db-os pakkot, akkor már beeshet.
Törölt felhasználó 2014. 07. 09. 16:42
Előzmény: #373  goapsy1
#374
ok, ha megtudtam valamit, közzéteszem.

Láthatóan kezd alábbhagyni a lendület, ámbár szerintem kiveszi még a 147.74-et a következő néhány nap folyamán.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 09. 16:47
Előzmény: #374  Törölt felhasználó
#375
örülnék neki, ez a 13 darabos pakk elég halovány, de ezen a szinten nem akarom bővíteni.
gold66 2014. 07. 09. 17:17
Előzmény: #372  Törölt felhasználó
#376
Nem szálltam ma be , nagyon szűk sávban oldalaz , és úgy vélem, csinál még egy csúcsot a héten , ahol a TS certi ára 650-660 körüli áron lesz vehető .
Minden pár pontos DAX lefordulásnál, azonnal húzták fel a BUND-ot , ez így még nem egyértelmű ( legalábbis számomra nem az :) ), így aztán kivárok, remélve hogy ad jelet egy jó beszállóra !
Törölt felhasználó 2014. 07. 09. 18:11
Előzmény: #376  gold66
#377
Hát ja, benne vagyunk a sűrűjében. :) Nem könnyű feladat most meghatározni, hogy a mai csúcs pld. már az aktuális 'swing high' volt-e, vagy hogy lesz-e még újabb felkör... (felkörök).

Ha pld. holnap reggel jelentősebb gapdown mellett indítana - anélkül, hogy elérte volna a sokak által figyelt 138.2 fibót -, szerintem sokan már nem mernének beszállni shortba... sőt lehet, hogy inkább longolni kezdenék. Az utóbbi hetek mozgása alapján érthető is volna az eljárásuk. :)

Pedig csak egy szimpla trendfordulós kirázásról volna szó, amihez a réssel-nyitás mindig is remek eszköznek bizonyult a tőzsdén.
gold66 2014. 07. 09. 20:23
Előzmény: #377  Törölt felhasználó
#378
Már tépik is a BUND -ot , még most is """ dolgoznak """ a nagybüfik :)
147,405 .......... , pedig úgy nézett még nemrég ki, hogy szépen lecsordogál , de nem , csak nem hagyják, mielőtt új csúcsot nem csinál :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 09. 20:49
Előzmény: #378  gold66
#379
:) "dolgoznak a nagybüfik"

írtam néhány napja a Bund "hatáslánc"-áról. ill. arról, hogy a Dax-hoz hasonlóan ez is US-zombi, tkp. nincs is saját élete.

Bizonyíték:

1-perces ma esti chart, Bund: link

1-perces ma esti chart, USA 10-éves kötvényhozam: link

:))

A német hozam jegyzése minden nap 19:00-kor befejeződik, ezért arról nincsen azt követő chart, de mivel a Bund kereskedése éjjel 22:00-ig folyamatos az Eurex-en, ezért természetesen a német hozam jegyzése is ketyeg a háttérben, csak éppen nincsen hozzá chart.

A fenti chartok alapján egyből világos, hogy ki fújja a passzátszelet a Bundnál (is).
Törölt felhasználó 2014. 07. 09. 21:02
Előzmény: #379  Törölt felhasználó
#380
jenki 10 éves hozam esti órás gyertyája: link

a tapír kivezetésének nemrég bejelentett konkrét időpontja generálhatta... Bund persze egyből lihegett utána. :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 09. 21:10
Előzmény: #380  Törölt felhasználó
#381
és hát ugye, ezek alapján "visszafejtve" a dolgokat, a délutáni lecsorgással már az esti hírre-felrántásnak ágyaztak meg... :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 09. 21:13
Előzmény: #381  Törölt felhasználó
#382
gold66 2014. 07. 09. 21:16
Előzmény: #379  Törölt felhasználó
#383
Ha ez az éles CERTI-s kereskedési időben történik, akkor bizony a TS Bund certi ára 670-680 -körül lenne már , és ha így marad minden holnapig , akkor a 6xx -as tartományban lehet majd kereskedni a certivel :)

Egyre veszélyesebb , aki eddig beszállt , mindenki bukóban van .

Jó döntés volt ma távol maradni, és nem beszállni a bizonytalanba :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 09. 21:30
Előzmény: #383  gold66
#384
Az utóbbi napok alapján a 147,74-es minimális csúcs egyre biztosabbnak látszik, de még az megeshet, hogy a 161.8-as fibó extension is meglesz kicsivel 148 fölött.

Váratlanul fog jönni a lekorrekció is... mondjuk egy álmos hajnali jenki hozamcharton.

A 10 éves US hozam jegyzése hajnalban is folyamatos, bár általában nincs benne olyankor komolyabb vola. Viszont a Bund reggelenkénti nyitási szintjének nagyjából való betájolásához egész jól használható:

link
gold66 2014. 07. 09. 21:36
Előzmény: #384  Törölt felhasználó
#385
Egy markáns BUND fordulathoz/eséshez , ennek az amcsi hozamnak fel kellene mennie legalább 2,80 - 3,00 közé, ha jól gondolom ?
Törölt felhasználó 2014. 07. 09. 21:56
Előzmény: #385  gold66
#386
Igen, egy MARKÁNS Bund fordulathoz/eséshez legalább 2.80-ig fel kellene mennie... és a marketwatch-on ill. más amcsi portálokon is egyöntetűen ezt várják az elemzők. Ez a túlontúl egységes várakozás egyébként nem igazán tetszik nekem. 2.64-el már maximálisan kiegyeznék. :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 09. 23:21
Előzmény: #385  gold66
#387
10 éves angolszász hozamok és a 3 fő eurót tartó ország 10 éves hozamainak utóbbi 1 éves százalékos változása a 10 éves US hozamot használva bázisként: link

Látható, hogy a 2 angolszász hozam (US, UK) már a taperolást árazza a hozamokban, míg az eurót tartó legfontosabb 3 ország az európai QE-t.

Vagy az angolszászoknak kell ismét lefelé fordulniuk, vagy az eurós országoknak kell valamennyit felfelé kanyarodniuk. Az olló nem maradhat sokáig ennyire szétnyílva.

Az olaszok "eredménye" csalóka, mivel ők magas nominális hozamértékről kezdtek esni a németekhez ill. franciákhoz képest.
gold66 2014. 07. 10. 10:22
Előzmény: #386  Törölt felhasználó
#388
És megvan az újabb csúcs !!!
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 10. 10:36
Előzmény: #388  gold66
#389
milyen jó lenne kb belőni a csúcsot, és ott betárazni short certiből...

ezen az árfolyamon akár 1-2 nap alatt duplázhatna...
gold66 2014. 07. 10. 11:04
Előzmény: #389  goapsy1
#390
Hát , ??? ....... nem könnyű a feladvány !
635 -ön vehető a TS CERTI , lassan 5xx tartományban kötik :)
Törölt felhasználó 2014. 07. 10. 11:06
Előzmény: #388  gold66
#391
Innen már a hozamchartot kell figyelni: link

Tavalyi alj 1.15%. Nincsenek messze tőle, akár ki is vehetik, vagy pár tickkel előtte fordulhatnak. Ha alá mennek, akkor szinte biztos, hogy valamikor később visszajönnek ugyanide, akármeddig is mennek fel időközben a hozammal, ill. lefelé a Bunddal. Ebben az esetben a következő Bund lekör csak egy technikai korrekció volna, és nem trendforduló.
Törölt felhasználó 2014. 07. 10. 11:17
Előzmény: #389  goapsy1
#392
Eddig tökéletes másolata a tavaly május eleji szituációnak. Aki még bírja az izgalmakat, annak talán érdemes lehet megvárnia a következő hetet. Csak 1 vélemény! :)
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 10. 11:21
Előzmény: #392  Törölt felhasználó
#393
én bírom, csak a pénztárcám nem :DD

mit gondolsz, hol lesz a csúcs?

vettem ma még 15 darab certit 676-on (olyan 147.65-ös bund), adott esetben veszek még párat, de azt most már tényleg a csúcson kéne :D
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 10. 11:28
Előzmény: #393  goapsy1
#394
vettem még 14-et 626-on

most már tényleg ráülök a kezemre :DD
Törölt felhasználó 2014. 07. 10. 11:29
Előzmény: #393  goapsy1
#395
Ha biztosan tudnám a csúcsot, én is ott vennék... :)

Paradox módon a Dax esése jól jön ahhoz, hogy a Bund emelkedése megálljon, hiszen éppen ezt (is) árazták már egy jó ideje, hogy a részvénypiac nem képes korrigálni...

Ha viszont korrigálni kezd - ahogy látjuk is -, akkor mire emelkedjen tovább a Bund, mire csökkenjenek tovább a német hozamok?

Csak magadra hallgass.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 10. 11:29
Előzmény: #390  gold66
#396
nem is bánnám, csak az a gond vele, hogy még 100 pip, és kiütik...
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 10. 11:32
Előzmény: #395  Törölt felhasználó
#397
A vásárlásnál magamra hallgatok, de amúgy tippeket elfogadok, mert nálam sokkal jobban képben vagy a bundról.:)
ígérem, nem hibáztatlak utólag, ha nem jön be a jóslatod. :))

ezt a daxos dolgot én se értem... eddig emelkedő daxnál ment fel a bund, most szakadó daxnál megy fel, milyen dax kell, hogy lefelé menjen?
gold66 2014. 07. 10. 12:00
Előzmény: #396  goapsy1
#398
5xx -es tartomány , >>>>> a másfél hónapja nyitott pozijaim stopp nélkül harmadoltak volna :) hmmm , ilyet még gondolni sem mertem volna .
Még mindig nem érzem, hogy itt a biztos beszálló .......
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 10. 12:06
Előzmény: #398  gold66
#399
van összesen 42 db certim, kb 147.5-147.6 közti beker árral (nem számoltam még ki)

többet már nem merek venni.
goapsy1
goapsy1 2014. 07. 10. 12:38
Előzmény: #399  goapsy1
#400
148

nem semmi

Topik gazda

birkanyiiroo
4 5 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek