Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 01. 05. 16:09

BTEL (Business Telecom)  

link



link
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exmnbs1 2014. 12. 05. 21:48
Előzmény: #9236  szalatibi
#9240
"Talán a ma vásárlók 2 ezernél örülnek majd, ha van türelmük."
E-Star csődkérelem 2 éve lesz a hétvégen
akkor 340 volt, ma pedig a fele sem, úgy hogy működik.
abban a cégben a szolgáltatás a lánycégekben folyt így a csődöt több lánycég túlélte, másikak nem
igaz a csőd közelében sok ügyfél ott is lepattant
szerintem ha nem tudsz elmenni azt sem kell sajnálnod, olvass bele a prohardver Btel fórumba, az alapján is némi képet alkothatsz

az új IT-be nevezett urak nem kerülnek be
Törölt felhasználó 2014. 12. 05. 20:51
Előzmény: #9236  szalatibi
#9239
Mindig kell egy határ mikor dobod vagy mikor realizálsz, ezt előre meg kell hozni. Bármi is történjen tartani kell hozzá magad. Persze ez az arány mindenkinél más százalék.
...és a legfontosabb, hogy sose bánd ha dobás/realizálás után mégis megfordul a papír (alap:pókerben sem nézzük meg dobás után mi jött volna); mert a legvégén egyszer úgyis úgy jársz mint itt aki végigülte 1k-ról 54-ig, vagyis ugrik a teljes pénzed...
Törölt felhasználó 2014. 12. 05. 20:39
Előzmény: #9228  totoro
#9238
Mélyen egyetértek mindegyik részével!
totoro
totoro 2014. 12. 05. 20:16
#9237
Abban maximálisan egyetértek mindkettőtökkel, hogy a BÉT a kereskedhetőség határán van. A 8-10 évvel ezelőtti lehetőségek töredékét nyújtja, akkor még tucatnyi cég nyújtott komolyan vehető sztorit, növekedési potenciált. Most szinte csak ilyen szutykok maradtak, ahol tényleg félkarú rablót játszunk, és nyerni csak úgy lehet, ha ügyesebbek vagyunk a többieknél és elnyerjük a pénzüket, egy-egy hangulati rallyban.
szalatibi 2014. 12. 05. 19:16
Előzmény: #9232  totoro
#9236
Nem tudom, kit takar a 40 % közkéz pontosan, és mennyinél sózták a népre, talán ezer körül, ha jól emlékszem. Eszerint 4 mrd-ból sikerült ma kb. 320 millióval zárni sok családnak, befektetőnek, brókernek...,nyilván a többségnek. Ez hatalmas vagyonvesztés, mégha nem is a legnyomorultabb emberek szenvedték el,de jó sok vakmajom jó sok stoplossa pontosan 3,6 mrd bukta és a sok kis fájdalom is egy nagy fájdalom.
Még soha nem mentem el közgyűlésre, de most gondolkodom rajta. Egyszerűen kíváncsi vagyok erre a sztorira és talán időm is engedi ezt a 19-ét. Mivel Takácsék még élnek, ezért lehet kiút szerintem ebből az egészből, bárki fintorog is. Talán a ma vásárlók 2 ezernél örülnek majd, ha van türelmük. Én alapvetöen fundamentális befektető lennék, ha lenne fundamentum ebben az országban. Helyette- tisztelet a kivételnek- sumákolás hegyek vannak prémium szinten is. Miközben diverzifikálni sem lehet ebből az x szarból.
Tényleg usákokhoz kellene menni, de élni is kell, család, gyerekek, haverok... Gőzöm nincs, mit tehetnék, ha komoly céget is akarok, fantáziát is látnék benne, dollárt sem akarok ilyen drágán venni és trédelném is a papírt, mert putyin köpött vagy nyelt egyet.
Mehet 2014. 12. 05. 19:13
Előzmény: #9233  Mehet
#9235
tőszde
bocs tőzsde
Törölt felhasználó 2014. 12. 05. 19:13
Előzmény: #9213  cupi76
#9234
Ez ritka korrekt gesztus errefelé...
Mehet 2014. 12. 05. 19:10
Előzmény: #9232  totoro
#9233
"Ez egyszerűen butaság. Ha egy cég értéke és a részvényár emelkedik, akkor mindenki jól jár aki benne van. A tőzsdeindexek is historikusan emelkedő trendben mozognak, tehát aki azt vesz az hosszú távon szinte biztosan nyer."
csak ma az agresszív időket éljük.
régen vetted betetted a fiókba emelkedett nyertél ennyi volt a tőszde..... csak közben felgyorsult a világ!
"Ez nem olyan mint a félkarú rablók. Épp a stoppal, a kockázatok kezelésével elérhetőm hogy konzekvensen nyerj."
OK mondtam, hogy rendben kellenek szabályok!!!!!!!!!!!!!!
nem tudom mikor azért aki a LOTÉPÉT amit 4k körül vett eladta 1,2K-n az azéet hibázott--- vagy nem. de mennyi is most aza LOTÉPÉ? re kockázatkezelés, ki mennyit tesz bele, kinek mennyi a sok vagy kevés!
A STOP-LOSS fogalmával nem vitatkozom csak én nem tudom betartani de nekem eddig bejött.
"Ez igaz is lenne, de a BTEL-el csak extra kockázatot vállalt, extra hozamhoz tőkeáttétes termék kell, de ott már a kockázat is sokszorosa annak, mint ami a BTEL-ben volt. Ha itt elvérzett, mi lett volna ott???"
én a tolvajokkal sokat játszom:EZ OTT NAGYON IGAZ: mármint az extra!:)



totoro
totoro 2014. 12. 05. 18:28
Előzmény: #9230  Mehet
#9232
Mondtál néhány dolgot, amik közszájon forognak, több embertől hallottam már, de egyszerűen nem igazak:

"azt pedig tudomásul kell venni, hogy itt ahhoz, hogy a másik nyerjen valakinek veszíteni kell!"

Ez egyszerűen butaság. Ha egy cég értéke és a részvényár emelkedik, akkor mindenki jól jár aki benne van. A tőzsdeindexek is historikusan emelkedő trendben mozognak, tehát aki azt vesz az hosszú távon szinte biztosan nyer.

"OK rendben. de aki ide pézkeresni jön annak tudnia kell azt is, hogy ez szinte olyan mint régen a félkarú rablók! "

Ez nem olyan mint a félkarú rablók. Épp a stoppal, a kockázatok kezelésével elérhetőm hogy konzekvensen nyerj.

"extra hozam extra kockázat"

Ez igaz is lenne, de a BTEL-el csak extra kockázatot vállalt, extra hozamhoz tőkeáttétes termék kell, de ott már a kockázat is sokszorosa annak, mint ami a BTEL-ben volt. Ha itt elvérzett, mi lett volna ott???
Mehet 2014. 12. 05. 18:19
Előzmény: #9227  cupi76
#9231
...azt nem sajnálnád...
a mostanihoz képest nulla.
sok szerencsét a továbbiakban:)
Mehet 2014. 12. 05. 18:14
Előzmény: #9228  totoro
#9230
így van! igazad van! CSAK az akkora összeg mindenkinél MÁS!
azt pedig tudomásul kell venni, hogy itt ahhoz, hogy a másik nyerjen valakinek veszíteni kell!
én is kezelem a kockázatot: "Akkora összeghez meg kockázatkezelés is kell, és már meg is érkeztünk a STOP LOSS hoz."
OK rendben. de aki ide pézkeresni jön annak tudnia kell azt is, hogy ez szinte olyan mint régen a félkarú rablók!
extra hozam extra kockázat!
sajnálom ami történt. ami különben bármelyikünkkel megtörténhet. valóban szabályok kellenek. mindenki maga állítsa fel a saját szabályait és azok szerint játsszon.:) Kellemes hétvégét:) A gondolkodásomat úgy sem tudom átadni, nem vagyunk egyformák de talán ezért szép az élet! A továbbiakban MINDENKINEK sikeres kereskedést kívánok a saját stratégiája szerint!:)
totoro
totoro 2014. 12. 05. 17:49
Előzmény: #9227  cupi76
#9229
Ha ez vigasztal, egyszer még az elején én lefeleztem a tőkém, és alig egy év alatt felálltam belőle. Van kiút, de a legrosszabb amit ilyenkor tehetsz, hogy a céget okolod amivel buktál, meg a körülményeket. Nézz magadba, és próbáld megérteni, hogy mi volt az a tulajdonságod, az a hibád, amely hagyta, hogy ez megtörténjen veled. Amíg nem érted meg a saját reakcióidat, és nem vagy képes tudatosan uralni a hibáidat, addig újra és újra hasonló helyzetekben találod majd magad.
totoro
totoro 2014. 12. 05. 17:41
Előzmény: #9225  Mehet
#9228
Ez szépen hangzik amit írsz, de ha csak annyival csinálod, ami nem fáj, akkor hasztalan az egész. Az ember pénzt keresni jön ide a tőzsdére, márpedig ahhoz, hogy akkora összegeket hozz ki belőle aminek értelme is van, kockáztatni is akkora összegeket kell, amiknek súlya van. Akkora összeghez meg kockázatkezelés is kell, és már meg is érkeztünk a STOP LOSS hoz.
cupi76 2014. 12. 05. 17:41
Előzmény: #9225  Mehet
#9227
Szerintem ha az ember 10000 Ft-t bukik az is fáj, főleg így karácsony előtt!
cupi76 2014. 12. 05. 17:38
Előzmény: #9224  totoro
#9226
Köszönöm! MOst már meg van mindenem, mert már csak ez hiányzott! :)
Mehet 2014. 12. 05. 17:32
Előzmény: #9224  totoro
#9225
...na ehhez én sem fűzök hozzá semmit majd csak holnap ha elmélyülök...
csak egy dolgot: nálam nincs STOPP se LOSS!
amit beteszek azonnal leírom. mindenki annyival játsszon amennyi nem fáj neki ha bukó!
ettől függetlenül részvétem!
azt nyilván tudni kell, kb. hol lépek be és ki.:)
totoro
totoro 2014. 12. 05. 17:11
Előzmény: #9217  cupi76
#9224
Jézus...

Nem tudok mást tanácsolni, csak azt, hogy mantrázd naponta százszor Vakmajom örök bölcsességét a SZENT STOP LOSST:

"Bizony mondom: ha nem limitálod a téves döntések következményeit és nem használsz stop losst, akkor egészen biztosan tönkre fogsz menni, meghalsz, pénzügyi írmagod is nyomtalanul eltöröltetik, és a híd alá kerülsz.
Minden üzletre előre kiszabott, kőkemény, rendíthetetlen, minden körülmények között azonnal, nem limittel, hanem piaci áron végrehajtandó STOP LOSS!!!
(És még párezer felkiáltójel.) Nem számít semmi, nem lehetnek kifogások. Ha csak egyszer is megsérted a stop loss könyörtelen betartásának szabályát, elveszett ember vagy. Nem azért, mert nem jöhet be egyszer, kétszer, tízszer, nem jöhet be akár évekig, és sosem sikerülhet épp e szabály áthágásával kimászni a csávából, hanem azért, mert életveszélyes megszokáshoz vezet. Nem azért rakom el a gyerek elől a kést, az ollót és a baltát, mert okvetlen levágja vele a kezét, hanem azért, mert esélyt sem akarok adni a jóvátehetelen katasztrófának. Komolyan mondom, ha csak egyszer is elköveted a tőkéd elleni legnagyobb merényletet, és az előre behúzott szinten (nálam: a teljes tőkére vetítve maximum 1% egy üzleten) nem realizálod a még tolerálható veszteséget, megrendelheted a koporsót. Zéró tolerancia.

Ha pedig akár csak gondolatban is a spekulációs bűnök bűnére, a leátlagolásra vetemedsz, és egy veszteséges pozícióra ráveszel lejjebb, vagy ráadsz a shortra feljebb, tehát amikor a veszteséget realizálni kéne (hiszen a piac azt mondja, hogy rossz lóra, göthös gebére tettél), éppen hogy növeled annak lehetőségét, akkor egy szavam sincs hozzád, akkor nem értesz semmit, hülye, ostoba, tuskó és fajankó vagy, aki ostobaságból kovácsolt méretes lapáttal magának ássa meg a sírt. Már most hulla vagy. Homlokodra a piac fekete keresztet fest, egy pillanatra sem téveszt szem elől, nyomon követ, mint vadász a vadat, és az első adandó alkalommal abszolút hidegvérrel lemészárol, felkoncol, kinyír, lekaszabol. Nem fogod megúszni.

STOP LOSS
STOP LOSS
SZENT STOP LOSS
AKKOR IS HA CIGÁNYGYEREK HULLIK AZ ÉGBŐL
AKKOR IS STOP LOSS

Reggeli-déli-esti ima - lehet napkelet felé fordulva is mormolni, imaszőnyeget csókolgatva.:-) De ez nem vicc. Ez profán hitünk - in tape we trust - szent titka, úgy kell tudni, mondani és alkalmazni mint a hiszekegyet. Úgy kell vigyázni a kereskedési tőkére, mint a szemed világára.
"
kexelo
kexelo 2014. 12. 05. 17:00
Előzmény: #9221  cupi76
#9223
Annyit tudnál most is, bőven... Csak 83-on...
Törölt felhasználó 2014. 12. 05. 16:53
Előzmény: #9221  cupi76
#9222
Sajnállak !!!
cupi76 2014. 12. 05. 16:49
Előzmény: #9217  cupi76
#9221
Január 24-én még 1024-ért vettem 1000Db-t!!!
:) :) :)

Topik gazda

marklovassy
4 3 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek