Topikgazda: Törölt felhasználó 2007. 10. 10. 15:29

Bokros: a lex MOL a magyar oligarchák érdekeit szolgálja  

Ugrás a cikkhez
Bokros Lajos volt pénzügyminiszter szerint a hétfőn a Parlament által elfogadott lex MOL brutális erőfeszítés az állam részéről annak érdekében, hogy magánérdekeket védjen. A CEU professzora szerint a törvény a magyar üzleti oligarchák - élükön Hernádi Zsolttal és Csányi Sándorral - illetve az általuk támogatott politikusok érdekeit szolgálják.

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=2&i=88891
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 11. 03. 08:07
#274
Kádár János, "kedves elvtársak, BA-RÁ-TA-IM", a Mol és az Otp részvényei , "baráti" kezekben vannak, hogy a nagytőke uralmát megtestesítő "oligarchák", szemben Orosz kollégáikkal, akik a néppel mit sem törödve halmozzák fel több ezer milliárdos vagyonukat, miközben az állam adósság a kialakuló "subprime" krízis közepette eléri 100 milliárd dollárt. A parlamentben , megvédik az állam kasszábol "kicsent" millárdokat, hogy nehogy az AXA, OMV nevezetű nemzetközi "szélhámosok" kezébe kerüljön. Közben egyre duzzad a szám kivetettek, hajléktalanok, állástalanok" Sans-caulottok" milliós tábora szerte az országban. Az orosz "oligarhák" nem felejtették el az 1917-es esményeket, valszeg a mieinknek át kell élniük, egy hasomló traumát, hogy észhez térjenek. A jelenlegi post kommunizmus irányát, ha nem tartóztatja fel a józan kisebség, gyorsan szembe nézhetünk, egy balkáni válsághoz hasonló helyzettel, de akkor már késő lesz.
Törölt felhasználó 2007. 10. 28. 20:34
#273
A "LEX mol", üzenete: egy abnormális parlamentáris viszonyok között, amikor is a magát baloldalinak nevező tömeg párt milliárdosai arra buzdítják, természetesen a másik oldal szintén a nagytőke uralmát meg testesítő politikai erő képviselőit is, természetesen a saját híveiket is ide értve, hogy a nemzeti vagyon nem eladó. Az éles szemű külföldi befektetni kívánó tőkés csoportok számára, természetesen ebből a megnyilvánulásból világossá válik számukra, hogy Magyarországon végkiárúsítás folyik.
Törölt felhasználó 2007. 10. 28. 19:29
#272
Az OTP "ellenséges" felvásárlása, lesz az igazi nagy kaland, el fog törpülni a Mol 34k vételára mellett. 8K vétel, eladás május: 20k. A "mágust, rügyekkifakadásig engedik az "oligarchák".
Törölt felhasználó 2007. 10. 28. 18:16
Előzmény: #270  Törölt felhasználó
#271
:-)
na latod
Törölt felhasználó 2007. 10. 28. 17:21
Előzmény: #269  Törölt felhasználó
#270
Valóban nem értem. 5 millió darabot vettek 30 ezres árfolyamon. Az összes kiszállót megvették az OMV helyett. Lehet fizetetni a managementnek az extra prémiumot. Meg is érdemlik.
Törölt felhasználó 2007. 10. 28. 17:12
Előzmény: #267  Törölt felhasználó
#269
Gepida,
azert volt egy nap, valami 150 mrd s MOL egyedi forgalommal a BET-en, amikor 30K-n akkora sorfalat allt a sajat rv vasarlassal a MOL, hogy a 28400 atlag arat ,kisse elfelejthetjuk, foleg, hogy az elso napokban tortent ez, ahogy kirobbant a sztori.....mar ha erted mire ertem ?!
Segitek. Ha a kovetkezo naptol az arf. nem kezd alabb hullni, tegyuk fol stagnal, vagy , emelkedik foljebb, akkor hogyan lenne az a 42% ? Meglenne e annyi, (42%) ,vagy sem?
Törölt felhasználó 2007. 10. 28. 16:50
Előzmény: #267  Törölt felhasználó
#268
Törölt felhasználó 2007. 10. 28. 16:45
Előzmény: #266  Törölt felhasználó
#267
"ajánlatot, azonnal nem lehetett elfogadni"
Egyetértek. Első 30k-s ajánlatuk vicc volt. MOL vezetés összevásárolt 28400on xx% ot, lekontrollál 42%-ot. Ezek után 32k-s ajánlatuk is viccé vált. Meglátjuk meddig emelik a tétet.
Törölt felhasználó 2007. 10. 28. 16:28
#266
Az Epamedia Holding, tele rakja az országot, óriás plakátokon az omv hirdetéseivel, A mol menedzsment könyörögni fog a B tervért. Az otp ezért adta a mol papírokat. A lex mol, lavinaként zúdul az otp-re. Az omv maga alá temeti mind a két "multifiltert". A zöld kutak már mind omv kutak. A mutyikat meg vették a "sógorok". Az osztrák korrekten tartja a 32K ajánlatot, azonnal nem lehetett elfogadni, mert, mit szól a nép? ezért kellett a parlamenti ingyen cirkusz a megvett képviselők, statisztálásával.
Törölt felhasználó 2007. 10. 28. 15:05
Előzmény: #264  Törölt felhasználó
#265
Az Exxon hatalma szinte végtelen. Az olaj hatalmának kezdetétől uralkodnak. A MOL? :) Néhány MOl vezér a szerencséjének és összekötetésének köszönhetően (magyar szinten) nagyon nagy vagyon közelébe jutott. Ennyi a sztori.
Törölt felhasználó 2007. 10. 28. 14:49
Előzmény: #263  Törölt felhasználó
#264
Az Exxon az más kategória, mint a MOL.
Mielőtt az Exxon-ról írsz azért kicsit olvass vissza. Ez a vállalat az usa "vadkapitalizmus" időszaka alatt született (1882)!Könnyű is volt neki. Szabadrablás folyt, John D. Rockefeller iparmágnás vezetésével. A vállalat elődje a Standard Oil Trust. 1911-ben az amerikai Legfelsőbb Bíróság elrendelte a Standard Oil Trust feldarabolását. Nem véletlenül.
Törölt felhasználó 2007. 10. 28. 14:19
#263
Kolosi vajon miért, "mosdatja a szerecseneket?" A Habsburgok 800 éve uralkodnak a Kárpát - medencében is. Kolosi a portugál, spanyol olasz magyar cseh területeken a gazdasági befolyás kiterjesztése nem engedi, hogy a mol-otp páros multivá fejlődjön. Az egyesült Európában nem kerülhet a "csizma az asztalra". Az orosz olaj pancsolásából nem alakulhat ki egy multi nacionális vállalat. Mi lett volna az EXXON-ból, ha a profitja a gázolaj szinezéséböl keletkezett volna. A kő olajat zöldre festette volna, az usa költségvetés térítette volna a szenátus tagjainak a szavazatáért kapott hála pénzeket. Szegény Kolosi, na erre való a pszichológia, ködösités a majmoknak. paraszt vakítás, még hogy az Otp-mol páros MULTI, Talán multifilter.
Törölt felhasználó 2007. 10. 26. 19:24
Előzmény: #261  Törölt felhasználó
#262
Már nagyon hétvége van,szerintem azért húztak el .Nagyon szépen beolvasott Kupának,nem köntörfalazott.Nyilt,világos a pasi.Hát elég szépen kussolnak az érintettek,a hatalommal nem mernek szembe menni.Gyurcsány kormány nemcsak a MOL-tól riasztotta el a külföldi befeketőteket,de az egész Budapesti tőzsdétől.Ki az a hülye ,aki olyan ország tőzsdéjén fektet be,ahol a kormány mindent felül überelhet.Ilyen egy országban sincs,csak Magyarországon.Itt aztán minden megtörténhet és amint a történtek mutatják meg is történik. Az OMV is csak bohóckodott, miért nem állt elő egy komoly ajánlattal?Megtehette volna még időben.Egy sz@ros bili lett az egész tőzsde.
Na nekem a hétre elég volt, kellemes hétvégét,jó pihenést.
lazac
Törölt felhasználó 2007. 10. 26. 18:40
Előzmény: #260  Törölt felhasználó
#261
Semmi reakció a válaszlevélre?

Ez egy különösen szép mondat: "Vészjósló jel, hogy sem a tőkepiac szereplői, sem a Budapesti Értéktőzsde vezetői nem mernek egyetlen szót sem szólni a lex Mol ellen."
Törölt felhasználó 2007. 10. 26. 15:34
#260
"Bokros leszögezi, hogy Kupa Mihály állításával szemben a Molnál nem a pénzügyi befektetők, hanem a menedzsment uralkodik, amely félti pozícióját. A saját részvények vásárlásra és a lex Molra is azért volt szükség, mert "mert féltetek attól, hogy a pénzügyi befektetők egy része esetleg nem a Ti magánérdekeiteknek megfelelően cselekszik, és előnyös ajánlat esetén részvényeit eladja olyan tulajdonosoknak, akik a mai vezetés uralkodó pozícióját megkérdőjelezhetik"

"Vészjósló jel, hogy sem a tőkepiac szereplői, sem a Budapesti Értéktőzsde vezetői nem mernek egyetlen szót sem szólni a lex Mol ellen."
"így képzelted a demokráciát? "
forras:
link
Törölt felhasználó 2007. 10. 23. 14:49
#259
Remélem a Kun Béla Dédunokájának a férje is rábolintott, hogy a köz röhej még teljesebb legyen Strassburgban a "zigojne" "vajdák" gyülésének eredményességéről Amit azonnal vissza is kell vonni."ali babba" biztosan nem lesz elégedett a 380 "rablójával". Nem kellet volna a nyira eröltetni azt a fránya eu-s tagságot, akkor simán lehetne panamázni. Késő bánat....
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 23:25
#258
A magyar üzlet emberek féleleme az OMV-től a XXI.-ik század küszöbén, csak ahhoz a rémülethez hasonlíthato, amelybe Napóleon ejtette Európa uralkodóit a XIX század elején.
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 09:06
Előzmény: #256  Törölt felhasználó
#257
Akira,
ennek így is lehet értelme, külön írva, csak eddig még nem jöttünk rá mi az:)
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 08:59
Előzmény: #255  Törölt felhasználó
#256
labandy,

nem akarlak megbántani, de a helyesírásod fájdalmasan botrányos:

A "meg ütközéssel", tag államban", "ki tömött" és a "rá adásul" szavakat egybe kell írni!
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 08:48
#255
AZ EU-ban is meg ütközéssel fogadják, hogy egy tag államban a 100 emeletes toronyházra ki akasztott "madár" ki tömött tetemének mutogatásának a költségeit az autósókkal fizetessék meg. Rá adásul nincs is az adott vállalat állami tulajdonban. "LEX MOL"
Törölt felhasználó 2007. 10. 19. 07:39
#254
A Magyar állam nem "kóka-vetyéli" el fillérekért a Moll részvényeit, most simán értékesítette volna az osztrákoknak, ahogy minden más állami tulajdonnal eddig meg is tette. Kibicnek semmi sem drága, hozott a parlament egy lyukas törvényt, ami fabatkát sem ér, de így a szolidaritás jegyeit tudja fel mutatni egy mindenképpen fel vásárolandó céggel szemben, ahonnan nem is kevés "apanázs" jutott párt finanszÍrozási célokra mindkét oldalra. A köVetkező választás ki eső milliárdjait honnan fogják elő teremteni, azt a jövő fogja meg mondani. Az osztrák ezeknek egy fillért sem fog adni "plakát ragasztásra", ezt már tudják az illetékesek.
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 18:47
Előzmény: #252  Törölt felhasználó
#253
ja most már látom, kellett neki a pénz a portfólióra is
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 10:55
Előzmény: #249  Törölt felhasználó
#252
jó nyomon jársz, annyit segítek, hogy Nobilisnak ennyi pénze nem volt (az Indexre).
Törölt felhasználó 2007. 10. 18. 10:43
#251
"A magyar származású, ausztriai publicista írása elején az OMV osztrák és a Mol magyar olajipari konszern közötti csatára utalva kiemelte: sok bátorság kell ahhoz, hogy valaki hazájában, ráadásul egy nemzetközi méretet öltő cégátvételi küzdelem idején nyíltan szembeszálljon az egész politikai osztállyal. "

"Bokros szétzúzza az államérdekre hivatkozó nemzeti egység látszatát, amikor felhívja a figyelmet arra: egész egyszerűen arról van szó, hogy a Lex Mol a magántulajdonosokat betonozza be, nem stratégiai államérdekek, hanem tisztán magánérdekek védelmére szolgál."

forrás:
link
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 23:58
Előzmény: #243  Törölt felhasználó
#250
drop,

Elolvastam a linket, amit kuldtel ha meg van igeny, reagalok ra, mostmar kezdek almos lenni.

Roviden: nagyon rozsaszinben lattatja az orszagot.

Mindenesetre a lenyeg:
Talán a legfontosabb tényező, hogy óriási méreteket öltött a külföldi, főleg amerikai működő tőke beáramlása az ír gazdaságba.

Ez azt mutatja, hogy multik nelkul nem megy.

Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 16:30
Előzmény: #246  Törölt felhasználó
#249
felkeltettétek a kivácsiságomat, ezért utánanéztem: ha jól látom, akkor egyedüli tulaj egy cégen keresztül Nobilis Kristóf, de találtam még egy érdekességet: korábban résztulaj volt:
Fleminghouse Investment Limited
CY- Limassol , Chrysanthou Mylona 3.
Kézbesítési megbízott:
Bajnai Gordon (an.: ... ...)
1..1 Budapest, ...
A társaság irányítását biztosító befolyásolás mértéke: jelentős
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 09:20
Előzmény: #244  Törölt felhasználó
#248

október 8-án írtam a vonatkozó hsz-t a mi lesz veled Magyarország szekcióban:

"jórészt értem a felsorolást, de két megjegyzést tennék és egy kérdést is:

1. ha majd idővel megismered az Index tulajdonosi struktúráját (és szerkesztési elveit), akkor furcsa érzés lesz rajtad úrrá: úgy érzed majd, hogy az orrodnál fogva vezettek és nem tudod eldönteni, hogy valóban hülye vagy, vagy csak a körülmények áldozata

2. az 1. ponttól függetlenül, ha nem fontosak Tóta W. társai, akkor ne hivatkozz rájuk.

3. mit is csinált Bajnai Gordon a Hajdú Bétnél? (és ha lehet, akkor most ne a szokásos általánosító butaságokat írd, miszerint miatta akasztották fel magukat a tejtermelők, hanem a tényeket)

végezetül: nem ide tartozik, de jól értettem egy másik topicban, hogy egyet értesz a MOL menedzsmentet védő törvénnyel. és mindezt úgy, hogy nem szereted a komcsikat?

/pénznyelő, a sörmeccsek márcsak ilyenek. nincs valami nagy színvonal, dehát mit is lehet tenni/ "


mi lesz most drop? elnézést kérsz?

vagy ugyanúgy sunnyogsz, mint amikor azt írtad (hazudtad), hogy kókadzsoniért sírok?

Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 09:12
Előzmény: #245  Törölt felhasználó
#247
kanyisz,

egyszerű: a menedzsment röghözkötése piacellenes. Az, hogy védik a saját tulajdonosaitól. Engedd meg, hogy én is kérdezzek tőled: a MOL miért stratégiai vállalat? (olajfinomítókból túlkapacitás van) A (gáz)ellátás biztonsága miként függ tőle?

Talán szerencsés lenne lex Gazprom-ot is megszavazni, amelyben előírná a parlament, hogy a Gazprom nem növelheti a gáz árát és nem szakíthatja meg a szállítást.
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 09:05
Előzmény: #244  Törölt felhasználó
#246
drop,

hivatkozd légyszíves azt a hszm-emet, amelyben ígértem, hogy megadom neked az Index tulajdonosi struktúráját. Annyit mondtam, hogy meg fogsz lepődni, ha majd egyszer megtudod és úgy érzed majd, hogy az orrodnál fogva vezettek. Ennyit írtam mindössze, szimpla hazugság a részedről, hogy ha azt állítod, hogy ígértem ilyesmit.

Nagyon várom, hogy megmutatod a vonatkozó hsz-emet.
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 07:39
Előzmény: #244  Törölt felhasználó
#245
fretek!

Határozd meg légyszi, mi az ami az új törvényben nem piackonform?
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 00:39
Előzmény: #241  Törölt felhasználó
#244
fretek, epedve várom még mindig az index tulajdonosi struktúráját, ígérted, hogy küldöd és megdöbbenek rajta. Minden nap el kell mondanom?

Ja és a bocs, igazad volt is jöhetne ebben és abban a kérdésben is. Csak ha már elkezdted ez a baromságot...
Törölt felhasználó 2007. 10. 16. 00:36
Előzmény: #239  Törölt felhasználó
#243
kranhaft, fretek,

kranhaft amit leírt az vitathatatlan, de amit én írtam, annak is alapja.

link
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 13:44
Előzmény: #240  Törölt felhasználó
#242
Jópofa lenne, ha 1000 Ft-nál visszavennék.

Akkor a kecske is jól lakna és a káposzta is megmaradna...
;)
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 13:40
Előzmény: #239  Törölt felhasználó
#241
kösz a kiegészítést kranhalf

drop, volt már olyan az életedben, hogy esetleg tévedtél?
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 13:38
Előzmény: #238  Törölt felhasználó
#240
ja.

A) biztosan tudta volna egyben értékesíteni (vagy legalábbis ezt előre nem láthatták előre)

B) önkormányzat testületi felhatalmazással értékesít, nem tud olyan rugalmasan eljárni, mint egy alapkezelő (ez utóbbit csak gondolom)

a diszkontot a csúcshoz közeli értékhez viszonyítani nem helyes.
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 13:33
Előzmény: #234  Törölt felhasználó
#239
drop,

Irorszagban elek lassan 1 eve. Irorszag leginkabb attol fejlodott, hogy sikerult csatlakozni az EU-hoz, kiszamithato gazdasagpolitikat csinalni, es mert beszelnek angolul. Eppen ezert idejott a gaz amerikai karvalytoke, es gazdagga tette oket.

A kep arnyalasa vegett, minden, amit nem a multik csinalnak, itt kb. szarul mukodik, elmaradt az infrastruktura, egeszsegugyi ellatas, oktatas, stb. Szoval van hova fejlodniuk meg szolgaltatasokban es infrastrukturaban. De (majdnem) minden amit eddig elertek a multiknak koszonheto.
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 13:16
Előzmény: #236  Törölt felhasználó
#238
A győri önkormányzat aznap értékesíthette volna kb. 2500-ért a piacon, a 6mrd-s forgalom lehetővé tette volna. Szóval nem tudom, miről beszélsz. Miért esik most, azt pedig nem tudjuk, de a sztorink szempontjából lényegtelen is.
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 13:12
Előzmény: #235  Törölt felhasználó
#237
fretek, nem beszéltam hazautalásról.
"És nagy mértékben a multinacionális vállalatok tőkebefektetésén alapul"
Igen, a rengeteg USA-ban élő ír lobbyja miatt történt a befektetések nagy része. Az esetükben nem arról volt szó, hogy felvásárolják a legnagyobb cégeiket, hanem tőkét hoztak az országukba. Ez kicsit más, mint a MOL esete.
Persze az általad említett könyv a tőke beáromlását is negatív tényezőként említi, de ez Írország esetében nyilvánvalóan nem igaz.
Szóval az ír példa tökéletesen ül arra, hogy minden tőkésnek a saját népe felé hajlik a keze. Nem véletlenül virágzott fel egy pár milliós nemzet, ahol az emigránsok száma jóval meghaladja az anyaországban elők számát. Persze más is kellett hozzá, de ez is egy jelentős része a történetnek.
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 11:45
Előzmény: #234  Törölt felhasználó
#236
tényleg drop. itt lenne az ideje járnod egy vidám canossát Borkai miatt. Emlékszel? Azon csodálkoztál, hogy liberálkomcsiként miért nem vádoltam feltétlen korrupcióval a rába csomag értékrsítése kapcsán.
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 11:21
Előzmény: #234  Törölt felhasználó
#235
tényleg nem értetted meg azt a könyvet, ahonnan a tudást gyűjtöd

egyrészt: a kivándoroltak hazautalásai nem elsősorban tőkebefektetésként funkcionálnak (vagy legalábbis egy nagyon speciális esetről van szó, amely a globális tőkeáramlás töredéke)

másrészt: Írország jelenlegi fejlettsége a nyolcvanas években kötött politikai kiegyezés és az EU támogatások eredménye. És nagy mértékben a multinacionális vállalatok tőkebefektetésén alapul. Éppen ezért Irország GDP stuktúrája még a miénknél is torzabb, gyakorlatilag értékelhetetlen a kis-, középvállatok súlya.

Ergo: magadat cáfolod leginkább írországi példáddal, szvsz
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 11:10
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#234
fretek, castorp,
nem egészen mindegy, hogy a tőke magyar, osztrák vagy amerikai kézben van. Egy magyar természetesen Magyarországot fogja előnyben részesíteni a befektetéseinél. Nézzétek meg Írország hova fejlődött részben az USA-ba kivándorolt és meggazdagodott írek anyaországban történt befektetéseik által.
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 10:55
Előzmény: #232  Törölt felhasználó
#233
Azt hiszem erre már én is felhívtam a figyelmet, de erre már nem volt reakció:)
Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 10:41
Előzmény: #221  Törölt felhasználó
#232
igen, valóban ez a képviseleti demokrácia. ez egy viszonylag egyszerű tény, ehhez szükségtelen nekem gratulálnod. talán egyszer azt is elárulod, hogy szerinted mi a demokrácia. kíváncsi vagyok, hogy az Aranybullából le tudod-e vezetni a lex Mol-t.

még valami: az itt írt gondolataid igencsak leegyszerűsítve a Tőkés társaságok világuralma című könyvből származnak, azonban vagy nem olvastad el figyelmesen a könyvet vagy csak nem akartad megérteni. Röviden: a tőkének nincs nemzetisége, így értelmezhetetlen az a kívánságod, hogy jobb a magyar tőke a MOL-ban, mint az osztrák. Egyszerűen csak tőke van, amely növekedni akar.

Törölt felhasználó 2007. 10. 15. 00:10
#231
1989-töl folyamatosan teret nyer a multinacionális vállalatok zöme a magyar gazdaságban. Ausztria az egy före jutó GDP tekintetében a föld országainak rangsorában a z ötödik elökelö helyet foglalja el. "ali baba" közel 400 rablója ennek a gazdasági fel futásnak köszönheti a havi több mint 1 millió ft "zseb pénzt. Gondolt már arra valaki, ha ezek a multik nem jönnek ide, mi lett volna az országgal, most nem tudnának az egykori cseléd sorból fel törekvő proletár új gazdagok több száz milliás házakban cselédeket tartva majmolni a nyugatot. 72 milliárd dollár az állam adóság, Lex még több is, ha képviselő urak nem térnek rövidesen észhez.
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 23:37
Előzmény: #229  Törölt felhasználó
#230
tőzsdenyúl!
Már leírtam, hogy az EU "axiómarendszeréből" kiindulva a Lex MOL rossz. De minden ország próbálkozik a törvények kijátszásával. Az előbb belinkelt német példa a tökéletes bizonyítéka. Miért mi lennénk a kivételek? Lehet, hogy a szabad piac törvényei, a liberálisok által felállított és a világra ráerőszakolt "axiómarendszer" nem túl igazságos? szvsz ez a gond.
Vagy megint másról írok, mint amiről kéne? Ha igen, akkor konkretizáld, mire gondolsz.

Jó éjt.
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 23:27
Előzmény: #226  Törölt felhasználó
#229
Ha megengeded, néhány dolog (lényegében a hozzászólásod érdemi része) mind olyan dolog, amit te gondolsz bele mások véleményébe. Ne tedd:

"Persze, adjuk el a MOL-t is, az OTP-t is, mert a magyar nagytőkés rosszabb, mint az osztrák,"
Ezt senki nem mondta, nem is erről van szó.

"a magyar állam pedig fogja be a pofáját, ha bele akar szólni. "
Ezt sem mondta senki, azt mondták néhányan, hogy másképp szóljon bele, ha bele akar.

"Persze nem jó, hogy pár pénzemberünk dönt a legnagyobb cégünk sorsáról, "
Ebben sokak egy véleményen vannak.

"de még mindig jobb, mintha az osztrákok döntenének róla, hogy holnap továbbpasszolják +10%-ért"

Ez megint nem érinti az eddigieket, ahol is arról volt szó, hogy nem jó ha néhány pénzember dönt az ország kérdéseiről, az állam pedig másképpen szóljon bele (védje az érdekeit), ha akarja.

Úgy nehéz vitatkozni, ha te a saját premisszáiddal vitatkozol. A leírtakkal vitatkozz.
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 23:22
Előzmény: #227  Törölt felhasználó
#228
helyesen...hallgatták...
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 23:17
Előzmény: #225  Törölt felhasználó
#227
csak még egy gondolat az itt marakodóknak.
- a politikusok alkalmazzák az "oszd meg és uralkodj" és jobbágynak "kenyér kell meg cirkus" szisztemet, aki ennek beugrik az megérdemli a sorsát, amíg te marakodsz senkiháziak keresnek milliárdokat és röhögnek a képedbe.
- az embernek (nem a csigaszerü emberfélének) legyenek elvei,identitása, célja, értékkel töltse ki az életét, alkosson és tegyen valamit valamiért és ne csak valami ellen ostobáskodjon.
- nyilván sok ember hamis áleszmék áldozata és próbálja ostobaságát erényként feltüntetni, még az is lehet komolyan gondolja mert magának sem meri bevallani átb@szták,nem kicsit nagyon...
Én is ismertem embereket akiknek elment az életük a kisérletezgetéssel, 50-es években halgatták " Et-k hazudtunk éjjel hazudtunk nappal..de mostantól..." (ismerös nem..) majd a vas és acél országa.. majd az új mechanizmus... reformok.. Et-k húzzuk meg a nadrágszíjat... nem sorolom és ez az ember valóban hitt (az anyja cseléd volt az uraságnál) a rendszerváltáskor lett nyugdíjas... ma csak les mint kutya a mozdonyra nézi a tv-ben a szocikat akikre szavazott és 1000nm-es házakban laknak ahol cselédek dolgoznak.
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 23:07
Előzmény: #223  hill
#226
hill, a probléma ott van, hogy az egész szabad piac így működik. Már nem a kormányok gyakorolják a hatalmat gazdasági kérdésekben, hanem a mindent felvásárló multik a PR szervezeteik és tőkéjük által. Az USA-ban is minden így van. A különbség csupán annyi, hogy ők eddig a jó oldalon áltak, ők inditották az egész globalizációt, az ő cégeik a legfőbb felvásárlók. Szvsz ez már nem tart túl sokáig. Max. 10-20 év, sőt már most jön Kína,az olajországok és elkezdik felvásárolni az amcsi cégeket. Na itt lesz vége a rohadt nagy liberalizmusnak, mert ha az amcsiknak már nem áll érdekükben, akkor változni fog a szemlélet is. Nálunk meg itt van a nagytőke helyi agymosója, az 5%-os SZDSZ, a média hátszelével együtt, aki jól rátalált a velejéig korrupt exkomcsikra, szintén jelentős média támogatással és mára itt tartunk: nemzeti érzés 0, ország morálisan, fizikálisan lezüllesztve.
Persze, adjuk el a MOL-t is, az OTP-t is, mert a magyar nagytőkés rosszabb, mint az osztrák, a magyar állam pedig fogja be a pofáját, ha bele akar szólni. Persze nem jó, hogy pár pénzemberünk dönt a legnagyobb cégünk sorsáról, de még mindig jobb, mintha az osztrákok döntenének róla, hogy holnap továbbpasszolják +10%-ért az oroszoknak.
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 22:53
Előzmény: #223  hill
#225
szvsz töke/érdekcsoportok vannak amik a politikában és a gazdaság/okbanis képviseltetik az érdekeiket.
aki ilyen érdekeket képvisel az nem teheti meg,hogy csak egyirányba riszáljon.
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 22:53
Előzmény: #222  Törölt felhasználó
#224
Nocsak, nocsak...

Talán, mégsem olyan valóságtól elrugaszkodott ez a lex-MOL?

Már jónéhány nappal ezelőtt is arról igyekeztem meggyőzni topiktársaimat, hogy az államnak igenis van joga beleszólni, hogy egyes cégeit megvédheti a külföldi befolyás alól. Első sorban persze a külföldi államok befolyása alól. Sőt, a vállalatok saját magukat is védhetik a befolyás koncentrálódása elllen - ld. 10%-os szavazati korlát.

Ez persze nem feltétlenül jelenti azt, hogy a tőke szabad áramlását is korlátozni kellene, a szavazati korlát fenntartásával akár magasabb - osztalékra jogosító - részesedést is szerezhetnének a társaságban...

Tudnillik a részvények osztalékra ill. szavazatra vonatkozó jogosítványa "ősidők óta" elválik(hat) egymástól.

Kisbefektetőként egyáltalán nem is abból a célból vásárolok meg egy részvényt, mert "okoskodni" szeretnék a közgyűlésen, csupán azért, mert bízom a cég növekedésében és/vagy eredményességében. A cég vezetését pedig továbbra is a menedzsmentre bízom. Ha nem tetszik a menedzsment tevékenysége, egyszerűen eladom a részvényem...
hill 2007. 10. 14. 22:19
#223
Az oligarchiákat több féle képpen is osztályozhatnánk. 1).Politikai érdekek szerinti Oligarchiák . 2.) Az adott termék szerint, bankár( Csányi), áram(Kapolyi),Olaj( Hernádi)
Építőipar,+ politikai( Demján) Egyéb csoportba Leisztinger, Wallis csoport stb:stb.
A politikával szerves kötődésben áll minden csoport, ők valójában pártok kegyeltjei strómanjai. A párt kiválasztó engedélyező szerepe nélkül, ezek az oligarchiák nem jöhettek volna létre. A kötődések szinte mindig ugyanazon párthoz vezetnek. A konspirációt a Marxista egyetemen is tanították már akkoriban.
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 22:13
Előzmény: #221  Törölt felhasználó
#222
terjed a lex MOL Európában?:)
link
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 21:40
Előzmény: #220  Törölt felhasználó
#221
Sajons igazad van fretek. Az előző ciklusban az MSZP-SZDSZ-re szavazók elég jól megismerték eme demokráciának csúfolt intézményt. Hatalomra kerülni hazugságokkal és szembemenni a népakarattal. Igen fretek, ez a demokrácia a te nézetedben. Gratulálok.
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 18:42
Előzmény: #214  Törölt felhasználó
#220
egyébként pedig nem kötelező. az emberek választások útján biztosítják a képviseletüket a parlamentben. teljesen téves az ismereted a demokráciáról.
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 18:40
Előzmény: #213  Törölt felhasználó
#219
ellenkezőleg. minden fórumon óvok ettől a kijelentéstől mindekit. ez tehát egy szimpla hazugság a részedről.
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 18:38
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#218
Vettem a fáradságot, és végigolvastam, mielőtt írtam volna. Semmi gond. Nem akarlak meggyőzni semmiről sem.
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 18:07
Előzmény: #215  Törölt felhasználó
#217
gepida, ne csak a neked írt hozzászólásodomat olvasd el, nem fogom többször leírni mindenkinek.
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 16:46
Előzmény: #215  Törölt felhasználó
#216
Stratégiailag fontos cégek az erőművek, a gázszolgáltatók, az áramszolgáltatók?? Továbbra is az a véleményem, hogy a Lex-Mol nem a cégek érdekeit védi, hanem a management-ét! Sajnos!
Törölt felhasználó 2007. 10. 14. 15:49
Előzmény: #214  Törölt felhasználó
#215
drop,
Először 98%, aztán 90% , cikk: 89% . Mindegy.
Amikor azt írtam: "megvezetik a "jónépet", azt írtad : "Gepida, és ha megvezetik?". Engem ne vágjanak át! A "győzike showt" bámuló agyalágyultak tömegeit verjék át, de engem ne nézzenek madárnak!

"a parlamentnek kötelessége a 90% véleményét figyelembe venni"
idézett a cikkből:
"NRC Piackutató Kft. 1200 magas státuszú, gépkocsival rendelkező 18-45 év közötti magyar lakos körében végzett reprezentatív kutatásának"

Igazad van hatalmas mintát vettek: 1200 ember. Ráadásul az értelmesebbjéből. Itt most olyat irnék ennek az országnak a "reprezentatív" népéről amit megbánnék! A birkák, az enyhe kifejezés. A birkákat pedig levágják, mert azt érdemlik.
a cikk természetesen:
link

Veled érvelni sajna nem lehet. Érvemre adott válaszod sajna minősít. Köszi.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 19:11
Előzmény: #209  Törölt felhasználó
#214
fretek, a magam véleményét fejtettem ki azzal, hogy a parlamentnek kötelessége a 90% véleményét figyelembe venni. Sajnos nem értetted meg, amit írtam.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 19:09
Előzmény: #209  Törölt felhasználó
#213
fretek, a népet te nevezed előszeretettel birkának.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 18:59
Előzmény: #209  Törölt felhasználó
#212
Fretek:)
Drop ilyenkor örömmel csatlakozik a birkákhoz. Hát tehet is ő arról, hogy a többi is arra megy, mint ő?:)
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 18:28
#211
Az emberek 90%-át egyáltalán nem érdekli, hogy mi van a MOL-al.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 18:23
Előzmény: #209  Törölt felhasználó
#210
"a parlament kutya köelessége figyelembe venni és megvédeni a céget. "

pontosabban (mert ez történik):

a parlament kutya kötelessége figyelembe venni és megvédeni a menedzsmentet a tulajdonosaitól.

Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 18:21
Előzmény: #204  Törölt felhasználó
#209
"Mint már írtam, valszeg az emberek többb mint 90%-a ellenzi a legnagyobb magyar termelő cég, a MOL felvásárlást. Vagyis a magyar kormány, parlament kutya köelessége figyelembe venni és megvédeni a céget. "

sokadszorra hivatkozol a közakaratra. egyrészt ne felejtsd, hogy ez egy vitafórum, ahol bőven elég a magad véleményét kifejtened, másrészt úgy emlékszem, más esetekben előszeretettel nevezed birkának a népet. hogy is van ez?
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 18:09
Előzmény: #206  Törölt felhasználó
#208
pénznyelő, természetesen a MAGYAR tőke engem kevésbé zavar, mint az osztrák, amerikai. Az amerikaikat pedig kevésbé zavarja az emerikai, mint a dubai-i. Bár számodra az ország, nemzet nem sokat jelent, lejön minden hozzászólásodból. És igen, jobban bízok Csányiban, Hernádiban, mintaz osztrák, amerikai tőkés csoportokban. Nyilván Magyarországot fogják előnyben részesíteni.
Nagyon messze van még a világ, az általad elképzelt határok nélküli létformától. És mindig is távol lesz. Az ember alapvetően a szűk családjához, barátaihoz, aztán falujához, városához, még tágabban országához ragaszgodik. Vagy lehet hontalan, semmiben lebegő.
Szóval Csányira és Hernádira szavazok.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 17:02
#207
A magyar állam már nem létezik. A parlament hatás köre , ki terjed az utzák közterületek tisztán tartására, a be fizetett adókból kötelessége az ország müködésének a biztositása. lényeges kérdésekben már nem kompetens, a mai globális világban. Ami magyar parlamentben történik, nem más mint cirkusz a népnek, ingyenesen. Az ég világon senkit nem érdekel mit handa-bandáznak, napi 8 órában. Jól kell lakatni őket mint a disznókat az ólban. Az oligarchák ezt világosan fel ismerték, jól be is etették öket, azután már azt csinálnak amit csak akarnak, és ez így van rendjén. Képzeljük el, ha tennének is valamit, a magyar népnek akkor már réges régen be fellegzett volna. Hoztak egy határozatott a konvergencia programról a z EU háromszor vissza dobta, negyedszerre sem tökéletes, hoztak egy törvényt a lex molt, az EU azt is hatályon kívül helyezi, aztán egy fél évig megint ott lesz a gumi csont a szájukban, közben össze vissza nyomogatják a szavazó gombokat, egymást lesik, a magyar demokrácia valóban még a bölcsőben ringatózik.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 17:00
Előzmény: #204  Törölt felhasználó
#206
"Számomra nagyon rossz üzenete van, hogy a tőke befolyásol mindent, az átlag szavazó megkerülésével, akinek immáron szinte semmibe nincsen beleszólása. Igenis az államnak kell egy nagyon fontos irányító szerepet betöltenie a mindenható tőke felett."
A lex MOL-nál pont az történik, amit fent szeretnél elkerülni: a tőke nem csak befolyásolta az államot, hanem egyenesen diktálta, mit tegyen, és nem az állam állt a tőke felett, hanem fordítva.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 16:58
Előzmény: #204  Törölt felhasználó
#205
Drop, tegnap már leírtam, hogy itt 2 különböző kérdéskörről van szó: 1. egyik, hogy mi legyen a MOL-al; 2. másik, hogy mi a véleményem a MOL menedzsment által az államból kipaszírozott lex MOL-ról. Ez két külön dolog.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 16:17
Előzmény: #203  Törölt felhasználó
#204
Fel nem foghatom, hogy páran miért szeretnék, hogy Magyarország mindig a fasz rossz végén álljon. 2 olyan cégünk van, ami képes terjeszkedni a határokon túl is (MOL, OTP). Miért kell ezeket is külföldi irányítás alá adni? szvsz nagyon hülye, aki beszopja (ugye pénznyelő?) a globalizációs dumát Mo.-n. A haszonélvezőik egyértelműen a gazdag, gyarmatosító államok, azokon belül is elsősorban a gazdagok.
Mint már írtam, valszeg az emberek többb mint 90%-a ellenzi a legnagyobb magyar termelő cég, a MOL felvásárlást. Vagyis a magyar kormány, parlament kutya köelessége figyelembe venni és megvédeni a céget. Számomra nagyon rossz üzenete van, hogy a tőke befolyásol mindent, az átlag szavazó megkerülésével, akinek immáron szinte semmibe nincsen beleszólása. Igenis az államnak kell egy nagyon fontos irányító szerepet betöltenie a mindenható tőke felett. A szabad piac és multinacionális cégek az átlagember megkerülésével és a parlamentarizmus megkerülésével terjeszkedik a világon csak egy szűk réteg érdekeit képviselve. Ez nem tetszik nekem. Ez már nem a hagyományos demokrácia.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 15:24
Előzmény: #185  csuloktata
#203
Csülöktata, én tudom, hogy nem értéknövelő, ezek szerint te is. Akkor közösen vitázunk Tiborral, aki a jelek szerint még mindig nem érti.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 12:46
Előzmény: #199  Törölt felhasználó
#202
kanyisz,
én még nem hallottam nemzeti tőkéről (nemzeti vagyonról már igen), de találó kifejezés az oligarchák vagyonára, nemzeti manedzsmentről sem, ők lennének maguk az oligarchák? És Magyrország lenne a RT. amit kormányoznak...
Persze ismerem a franciákat soviniszták ,mi pedig a Hortobágyon csattogtatunk az ostorral (ők ezt tudják rólunk jó esetben).
Teljesen normális dolog, hogy a cégekért lobbiznak. Nincsen ezzel semmi baj. Lobbiznak mert direkt hatásuk nincs a politikára. Nálunk nem lobbiznak, hanem diktálnak, ez a baj.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 12:19
Előzmény: #191  Törölt felhasználó
#201
A menedzsment átveheti a tulajdonosi döntések többségét, napi szinten ne is foglalkozzon a cég ügyeivel a részvényes. De ezt úgy megoldani, hogy a szavazatokat korlátozzuk, szerintem nem tisztességes. Legyen meghatározva azon döntések köre, amit a menedzsment hoz, és az amit a részvényesek közgyűlésen dönthetnek el. De a közgyűlésen minden szavazat legyen egyenlő. Most a Molnál nem ez a helyzet. (Nem a tulajdonviszonyoknak megfelelő a szavazati arány, pontosabban)

Úgyis fogalmazhatok, hogy a gyakorlatban nem egyenlőek a részvények.

Szerintem meg lehetne oldani tisztábban és elfogadhatóbban, más módon is.

A hsz-ed többi részét köszönöm, lehet hogy egyetértek :)

A festményes példa jó, nem tudom osztható tulajdon-e, a Mol mindenképpen. Nekem sokkal szimpatikusabb lenne, ha a magyar állam a piacon megvenné, a céljaihoz szükséges részvénymennyiséget. Nem jelentkezne részvényesi hátrány, ha olyan fontos nemzeti érdekekről van szó, vásárolja be magát. Akár olyan mértékben is, hogy megváltoztathassa a menedzsmenttel kapcsolatos szabályokat.

Az, hogy ezt nem akarjuk felvállalni, nem szimpi.
Így valóban piaci, és részvényesi kár merülhet fel.
(Úgy meg persze, állami kiadás)
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 11:09
Előzmény: #199  Törölt felhasználó
#200
Mellesleg most olvastam csak el, hogy mi is a lex MOL tartalma.:o))
Nekem rohadtúl piackonformnak és eu konformnak tűnik.
Meg lennék döbbenve ha bármi kivetnivalót találnának benne.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 11:05
Előzmény: #197  Törölt felhasználó
#199
Castorp!
Dolgoztál már franciákkal? Nincs még egy olyan soviniszta népség, mint Ők. Ha nem lett volna állami tulajdon akkor is kitalálnak valamit.
Vajon miért van az, hogy az eu (és usa) államainak diplomatái időnként telejsen magáncégek érdekében lobbiznak?
Talán, mert más a felfogásuk erről a témáról?

Ne felejtsük a mai globális világrend, nemzeti kapitalizmusokból nőtt ki, minden szerencsésebb szereplőnek, aki nem ment át szocialista kurzuson, a világ legtermészetesebb dolga, hogy az állam védi a nemzeti tőke és a nemzeti menedzsment érdekeit. Igazából a mára kialakult rend ez ebből való lépésenkénti vsszavonulásból alakult ki, olyan mértékben amilyen mértékben a nemzeti tőkések érdekei globálissá váltak (persze ez túl egyszerűsítés)

Példám persze nem mindenre jó, de arra igen, hogy a piacgazdasággal összegyeztethető az állam beavatkozása két magán cég (mindkettő külföldi!!!) ügyletébe, a demokráciával is összeegyeztethető.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 10:25
Előzmény: #197  Törölt felhasználó
#198
A nemzeti érdekeket pedig igenis védeni kell a megfelelő eszközökkel. De itt erről nincsen szó.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 10:24
Előzmény: #193  Törölt felhasználó
#197
kanyisz,
ne felejtsd el, hogy a francia állam tulajdonosként kicsit más helyzetben van, mint a magyar állam ami eladta a tulajdonát. A példád pedig akkor nem sántítana, ha az USA-n belüli tőkeáramlást akadályozó intézkedést tudnál említeni.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 10:15
Előzmény: #157  Törölt felhasználó
#196
pénznyelő

bár dropnak írtad, mégse értem mi a gond a lex MOL-lal, pedig nem olvasom a kuruc.info-t.:o)

És ne banánköztársaságozd le emiatt az országot, mert ha emiatt Mo. banánköztársaság, akkor USA is az. egy csomó törvényt és rendelkezést hoznak ott is egyéni és csoport érdekből.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 10:06
Előzmény: #189  Törölt felhasználó
#195
bocsi Castorp !

hol vagyunk az alapító atyáktól?

a háború után talán még élt egy etikus generáció, amelyik az önkényuralmat és abszolutizmust, talán még a feudalizmust is háttérbe szorította ---a FINÁNCTŐKÉT maguk mögé tudták állítani.............most már előttünk járnak..

Ez nem Római Szerződés, ez Brüsszeli lehet, h majdnem "varsói" :-)))
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 10:01
#194
nem volt időm visszaolvasni..

DE

a FT cikkből kiderül h megbokrosodott ismerősünk a MAGYAR oligarchák helyett OROSZ oligarhákat szeretne?
Secu+KGB+Sinbet...+CIA ????

(ezek popzenekarok :-))))
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 09:58
Előzmény: #189  Törölt felhasználó
#193
Castorp!

Te vagy eltájolva. Nézd meg az únió nagy országait, mind a saját nemzeti érdeküket védi az únión belül. Időnként az uniós elvekkel és törvényekkel is dacolva.

Lásd Knight korábban említett példáját Suez nevű céggel kapcsolatban, lesz@rtak mindent a franciák unión belül csak maradjon francia.

Amúgy a szóban forgó arab ország USA egyik fő katonai stratégiai partnere. A párhuzamban nincs hiba.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 09:53
Előzmény: #190  pampa
#192
Azért egy apró gondolat az Unióról:
Nem kell azt gondolni hogy az Unió Európában a megtestesült jóság és minden ami ott van az a király, sőt tovább megyek az Uniós demokrácia sem annyira demokrácia. Az Unió nem más mint intézményesitett lobbi szervezet. Igen gyönyörü célokét jött létre, jó dolgokat találtak ki, közben meg Európa kvázi legnagyobb centralizációját éljük. Hiszen hogyan lehet demokráciáról beszélni mikor a francia küldöttség sikeresen el tudta érni hogy a "szabad versenyt" korlátozni tudják?
Az Uniós jogyalkotásról és a lex molról annyi a véleményem, hogy bár nem etikus de nehezen támadható az Uniós biróság előtt a lex MOL SZÖVEGE!!!!! Nem a célja, a szövege! Ezért az Unió érdemi reagálást nem fog tenni az ügyben, maximum akkor ha a hatályba lépett törvénnyel ellentétesen kerül sor valamilyen aktusra és ezért panasz érkezik. Egyébként meg az 2004/25 EK irányelv lehetővé teszi a szavazati jogok korlátozását.
A helyzet jelenleg véleményem szerint annyi hogy az ömw-nek csak akkor van esélye ha a mostaninál egy jóval magasabb árat kinál, de azt meg nem fogja megtenni, hiszen a MOL vezetése kb 50-60 ezres ajánlatra mondana biztosan igen.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 09:50
Előzmény: #151  Törölt felhasználó
#191
tőzsdenyúl
"A részvényes tulajdon- és szavazati jogot vásárol.
Amit egyfelől a MOL menedzsment már régóta kisajátít, másfelől most ezzel a törvénnyel ezt a kisajátítást megerősítik. Szerinted ez nem botrány?"
Mi ebben a botrány, már régóta olyan elméletek keringenek, melyek arról szólnak, hogy a végső tulajoknak egyre kissebb a beleszólásuk, a menedzsment a világon mindenütt átvette a tulajdonosi döntések többségét. A stakeholder elmélet is erre alapozódik ha jól tudom.
Hogy törvénnyel megtámogatják? Hol nem? Mondj egy ilyen országot.

"Egy másik kérdésem lenne: hol van a "nemzeti kincs" védelme itt? Hol az állam a Mol-ban? Tudtommal nincs tulajdona a cégben. Akkor milyen nemzeti dolgot véd?" Mi köze az állami tulajdonnak a nemzeti kincs fogalmához? Már nem a szociban vagyunk. Gondolj a festményekre, tulajdontól függetelenül minősülnek nemzeti kincsnek és a tulajdonost korlátozzák is jogaiban azon az alapon, hogy nemzeti kincs.

"... mit véd a MOL-ban ami nemzeti érdek?"
mondanék egy párat:
- nemzeti érdek, hogy a 3 finomitó ne kerüljön egy kézbe (MOL-éba se), mert ez jelentős üzemanyag áremelkedéshez vezethet.
- nemzeti érdel, hogy magyar cég magyar vezetősége is bele tudjon szólni a Nabucco, Kék Áramlat projektekbe.
- Önmagában nemzeti érdek, hogy Közép-Európa egyik legnagyobb cégének a vezetősége beszéljen magyarul és ha a cég tevékenysége során dönteni kell hasonló gazdasági következményekkel járó, de különböző országokat érintő ügyekben, akkor részrehajló legyen Mo. irányába (pl. kit kell elbocsátani magyart, vagy osztrákot)
- Nemzeti érdek, hogy a Szlovnafton keresztül ne az osztrákok, hanem a magyarok tusjanak befolyással lenni szlovákiára.
- Nemzeti érdek, hogy magyarok döntsenek arról a hatalmas pénztömegről ami egy olajcégben manapság keletkezik, mind a cég saját befektetései, mind szponzorizációi szerint.
_ Én még azt is nemzeti érdeknek tartom, hogy a benzinkutak szinösszeállítása mardadjon MOL-os:o)
-stb.
pampa 2007. 10. 13. 09:39
Előzmény: #189  Törölt felhasználó
#190
Akkor ezekszerint ha én hétfőn előveszem a szalmazsákban lévő dugipénzemet felvásárolhatom az OMV-t?
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 09:29
Előzmény: #187  Törölt felhasználó
#189
kanyisz, te nagyon összekevered a dolgokat!
Mi az Union belül élünk, és a tőke szabad áramlását az Union belül nem szabad korlátozni. Amikor az uniora szavaztunk letettük a voksunk egy olyan magasabb szintű demokratikus közösség mellett, amihez még nem nőttünk fel , de szeretnénk.
Nem hiszem, hogy bármi hasonlóság lenne az amerikai arab viszony és az osztrák megyar viszony között. A mi jövönk egyféle képpen képzelhető el, úgy , hogy szorosabbra fűzzük a gazdasági kapcsolatainkat (erről szól praktikusan az UNIO, persze elvi szinten jóval többről). Ne húzzunk párhuzamot egymástól teljesen különböző dolgok között!
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 09:22
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#188
A saját rv. vásárlás nem értéknövelő, hanem értékcsökkentő a részvényesek számára. Elveszi a döntési jogot a részvényesektől, ami persze jogilag nonszensz, de mint látjuk működik. És a "kiváló" kommunikációval még a részvényesek egy részével is sikerül elhitetni, hogy ez jó nekik. A valóságos helyzetet értékelő értékreő vélemények pedig sorra elsikkadnak a médiagépezetnek köszönhetően. Éljen Varró lenyűgöző az érvelése, látom sokakat közületek is meggyőzött!
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 09:19
Előzmény: #186  Törölt felhasználó
#187
lenti linkek egy ami történet.
egyszer volt, hol nem volt volt egyszer egy brit cég, mely jogot szerzett néhány amerikai kikötő működtetésére. Ez egy tőzsdén lévő magáncég. Egyszer csak ez az angol cég úgy döntött a kikötőkbeli részesedését eladja aegy dubai cégnek. Ezt a külföldi befektetések bizottsága (mi a szösz, mi van? külföldi befeketetések bizottsága egy neoliberális piacgazdaságban? ezek nem tudják mi az, hogy piacgazdaság?) engedélyezte (mit csinált? meg vannak ezek kukulva? és a tőke szabad áramlásával mi lesz?) az üzletet. Ekkor került nyilvánosság elé az ügy. És a szenátorok és képviselők (beleértve a Bushal többnyire e témában szembeforduló republukánusokat is) meg kezdték törvényhozási harcukat, hogy megakadályozzák az ügyletet. Sikeresek voltak, bár nem úgy, hogy átnyomtak volna valamit a törvényhozáson, mert dubai végül visszavonult és belement, hogy amerikai érdekeltségnek (nem állam!!!) eladja a részesedést.
Most a Nasdaq hasonló eladása körül gondolkodnak, hogy ez sérti-e a biztonsági érdekeket.

Igaz itt nem nemzeti kincs a téma, hanem biztonság, de az alapvető jellemző ugyanaz.

Nem ártana végiggondolni, hogy az elvi álláspontok hangoztatása nem vezethet a baleksághoz.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 08:53
Előzmény: #183  Törölt felhasználó
#186
csuloktata 2007. 10. 13. 08:26
Előzmény: #182  Törölt felhasználó
#185
Akkor lenne értéknövelő, ha bevonásra kerülne. De most nem az történik, hanem kölcsön adják, s szavaznak vele. Kinek a szája- ize szerint?
Ennek az SRV vásárlásnak semmi köze az értéknöveléhez, úgy csinálták meg, hogy védjék a pozijukat a részvényesek pénzéből a jogszabályok kijátszásával tulajdonosi felhatalmazás nélkül!
Majd ha bevonják, akkor emelkedik a részvényesi érték, de addig nem.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 08:21
Előzmény: #182  Törölt felhasználó
#184
Mért értéknővelő? Mert ha 1 db részvény 1/100 millomod része az egésznek a saját tulajdonban lévő részvények amik nem hitelből vannak ( ha ez a rész 10% ) 1/100millomod és annk a +10% a részvény értéke a vállalatból.A kérdés az hogy mennyi a hitel és mibe fog kerűlni.De ezt ,nem sokára a gyorsjelentésből megtudjuk, ha jól sejtem nem lessz olyan rossz mint sokan gondolják.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 01:07
#183
a "duma", fog kár téríteni, minden egyes kis büfit, egy szép tágas távol keleti üdülő helyen.
Törölt felhasználó 2007. 10. 13. 00:06
Előzmény: #181  csuloktata
#182
Igen, és ez miért is értéknövelő a többi 60%-ra? Inkább csökkentő, nem?
csuloktata 2007. 10. 13. 00:04
Előzmény: #180  Törölt felhasználó
#181
De az egyszerű, hogy SRV 40 %- át máshol nem lehet felvásárolni közgyűlési felhatalmazás nélkül!

Topik gazda

koi
1 1 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek