Topiknyitó: Törölt felhasználó 2005. 09. 26. 15:13

Bobolcsai bácsi szalonja  

globalis kitekintő Elözmény válasz erre 09.21



Bobolcsai bácsi azt mondta:

"Tévedni emberi, de veszíteni embertelen - inkább tévedj háromszor mint bukj egyszer"



Hála az égnek tartom magam az öreg útmutatásaihoz. Az amcsi piacok a pénteki nagy fals felfutás után, már hétfő reggel megmuatták az igazi erejüket - ami nincs. Hétfő reggel a határidők mutatták nem lesz follow up. Így a DIA 10600 fölötti zárása semmit nem jelentett, (egyébként is csak 10720 fölött lettem volna rá igazi bull - ügylet szinten.)

A japcsi piacon teljesenszétterjedt a bull - de gyanusan elkezdték venni gőzerővel a lemaradókat - ez nem jó jel rövidtávra. Ilyen környezetben a Daxtól sem várom, hogy most nekiszaladjon egy lendülettel az 5000-nek - le kell egy kicsit ülnie (ami többszáz pont minusz is lehet 2 körben lefele.) Különben is a Daxra nem vonzó, hogy 2 -3 hete hajtogatják milyen olcsók a papírok P/E alapon, 2003-ban 2600-as indexnél ezt nem mondogatták!!!



A magyar piacon a nagy vezető trióból a MOL tűnik a leggyengébbnek, az mtcom tipikus lemaradó felfutásban van, még hiszik az osztalékot vonzónak. Mihelyst kicsit gyengül a forint máris nem lesz olyan vonzó az osztalék az eur és usd-ben gondolkodó befektetőknek. A magyar piacon anblock most kezdtem el először látni a gyengeség valami jelét - de ez még nem terjedt teljesen szét - még hisznek a defenzívekben (mtcom, richter, a Molban már nem annyira).

globalis kitekintő Elözmény válasz erre 09.17



A guruk egy része temeti az amcsi piacot, Mark Boucher bácsi a BKX (bank index) beszakadásával riogat.



Legutóbb a DIA, NAS100, és DAXI-it is lebötéztem – „ilyen böte mozgással nem lehet kulcsszinteket áttörni s azok fölött tartósan maradni”. A Daxi szépen le is tört az 5000-ről, short tudásomat is profitábilisan csiszoltam az amcsi tech piacon. Nézzük mi várható:



Boucher bácsi szerint a BKX egy fej-váll alakzatot rajzolgat, amiből szépen lefordul majd, ha a BKX lemegy 93ra és alá. Nos minden szépen megtörtént, a BKX elindult – ahogy Bucher bácsi várta – csakhogy felfelé (99 fölött zárt). Ezzel a képzeletbeli fej-váll alakzattal az a bajom, hogy:

1 hiányzik a jobb válla – és ne képzeljük oda.

2. 2004 vége óta épül, ami túl hosszú idő . Sztem egy igazi fej-váll rövidebb időtávon épül ki.



A BKX mellett figyelem a techet – a félvezetőket. A történelmileg leggyengébb szeptember hónapban sem tudtak komolyan esni, sőt inkább egy felfelé tapadás kezd kirajzolódni. Összességében a DIA és NAS piacokon felékelődések és tapadások vannak, amiből sztem megindulás lesz felfelé.



Két dolog zavar: az arany rally – ami inflációt jelez, és a kilapított amcsi hozamgörbe. Ez utóbbival magyarázzák a BKX várható gyors beesését. Itt valami ellentmondás van, aminek valahogy fel kell oldódni. A magyarázatot lehet, hogy maga az arany rally adja meg, az inflációs előrejelzésével. Ez előrevetíti a FED várható retorikáját is, hogy nem kell szünet a kamatemelésekben „mert a gazdaság nagyon pörög, a Katrina is semmi, sőt jó, mert jobban pörgeti azt az újjáépítés által”. Az arany rally nem hazudik – tudjuk, hogy infláció kezd kialakulni (főleg ktsgoldali)– csak a FED nem nevezi nevén a gyermeket. Az infláció kifejezést a gazdasági pörgéssel helyettesíti. A kötvények lassan megindulnának egy trendszerű csökkenésbe a hosszúoldaliakkal együtt (hozamemelkedés). Logikusan várható, hogy a növekvő infláció hatására a kötvénybefektetők nagyobb hozamot fognak elvárni az amcsi kötvényektől.



A sötét ló számomra, egyenlőre a dolcsi sorsa, ellentétes hatások feszítik:

1 kamatemelési sorozat – dolcsira+

2 infláció növekedés – dolcsira –

Előbb utóbb eldől a sorsa – persze figyelni fogjuk.

arp



Bobolcsai bácsi a remegőkezűekről Elözmény válasz erre 09.16



Bobolcsai bácsi szerint remegő kezű spekuláns az -



1akinek nincsenek koncepciói - csak vágyai,

2aki mindent elhisz - és nem gondolkodik,

3aki vitatkozik a piaccal - és nem figyeli azt

4és nem tud számolni.

arp



Re: Bobolcsai bácsi a Molról Elözmény válasz erre 09.14



Igen tomka én is ilyesmit gondolok minden drága.

De, hogy ne legyen túl egyszerű az élet:



átnéztünk jó néhány instrumentumban jó néhány tetőépítést Bobolcsai bácsival és amiket mutatott azok szerint a végső nagy felfutások nem a realitásokat tükrözik - ezeket a felfutásokat lehet bekötött szemmel is bullra játszani. Nem tom meddig tart ez 1 hónap? 3 hónap? De lesz benne egy nagyszabású korrekció, ami után megint fel fog állni a piac.



Az tuti, hogy itt kivéreztetés folyik - mivel nem a realitások talaján mozgunk (magyarul semmi kockázat nincs beárazva a piacba)ezért nehéz reális eszközökkel dolgozni.

arp



Bobolcsai bácsi a Molról Elözmény válasz erre 09.10



(a cím nem volt jó - ezért újra bemásoltam a szöveget - elnézést! ) Közel három hetes szabadságom után beugrottam Bobolcsai bácsihoz, beszélgettünk és nyomtunk egy sakk partit. Szóba került a Mol árfolyama, meg az, hogy annyira szétterjedt az optimizmus a piacon, hogy 30 K Buxról és 28.000-30.000 Ft-os Molról beszélnek. " Bobolcsai bácsi a 30.000 Ft-os (123 EUR) Molra tömören csak ennyit mondott: "Paradoxon". " Nem értettem, meg amúgyis a sakkra koncentráltam - (így is kikaptam). Este gondolkoztam azon, hogy "paradoxon" , nem hagyott nyugodni. Aztán elkezdtem továbbgondolni, mit is akart mondani az öreg. " A meglévő finomítói kapacitások felértékelődésének oka - mint a MOLé is - a túlzott kereslet növekedése miatt kialakult szűkkeretsztmetszet. Azt üzemanyagok dinamikus árnövekedése mögött a piac a finomítói árrések és tevékenység fedezetének növekedését látja - ez repíti az árfolyamot. Ez az!!!! : a paradoxonhoz a kulcs: az ÜZEMANYAG. Leesett a tantusz mire gondol az öreg. Ha tovább drágul az üzemanyag, az iszonyatos erővel szívja el a vásárlóerőt a piacról és más termékektől- hiszen felmérések szerint kiadásaink visszafogása során az üzemanyag az utolsó termékek egyike, amiről lemondunk. Hát ez az kedves arp - egy bizonyos ü.anyag árszint felett csökkeni fog az össz fogyasztói szabad cash - ami kem,ényen fogja érinteni a hiteltörlesztéseket, megtakarításokat és BEFEKTETÉSEKET egyaránt. " Ez a paradoxon lényege: a MOL irreális bedrágulását okozó tényezők egyuttal kiváltják a befektetések csökkentését/megszün tetését - tőkekivonást a nélkülözhető befektetésekből (alapok). Ha meg nem lesz finomítói hiání - akkor meg mitől lenne a MOL 30.000? Bobolcsai bácsinak igaza van. A mai MOl nem tud 30.000 lenni: ha üzemanyag árrobbanás lesz - azért, ha nem lesz - meg azért. " Ez természetesen a jelenlegi MOL-ra vonatkozik, újabb finomítói kapacitások akvizíciója árnyalhatja a képet - és hozzásegíthet egy végső vételi pánik kialakulásához. Hát ez a Bobolcsai bácsi... - hm ez nagy spiller!

Bobolcsai bácsi a graphiról Elözmény válasz erre 08.19



Beugrottam délután Bobolcsai bácsihoz és elmondtam neki, hogy valami nagy igazságtalan manipulációt látok a graphi körül. Mi a teendő, hogy álljak hozzá mert dühös vagyok.

"

Az öreg az orrára tolta a szemüvegét és és álmatag kék szemeivel a szemembe nézett fölötte. Aszondja:

"dühös vagy? helytelen - a dolgukat végzik, pénzt akarnak csinálni. Örülj, hogy ismered őket, és a szándékukat. Előttük jársz egy lépéssel - ezt lovagold meg. Semmi indulat, semmi érzelem - ez fejjáték"

"

Átgond oltam, megint igaza van. Akkor lássuk:

1. Fel akarják görcsölni a papírt (ez látszik)

2. Minek? - na ez a hülye kérdés, nem mindegy?

"

Akkor essünk neki kereskedő fejjel: aszondja, a chartja ronda mint az anyósom, de az látszik belőle, hogy van egy vízszintes ellenállás 1660-on, 2001 12. 13. óta szalad az árfolyam fölött mint a Damoklész kardja, ez erős. Aztán szintezzünk tovább 1850 a következő kőkemény ellenállás.

Állj hova szaladunk maradjunk a mai nap 1610 körül meg az 1660 ellenállásnál. Ezeket a tényeket plusz a nagy manipulációs veszélyt fordítsuk le trade-re: Mondjuk megveszem most piacin - az 1550 az már ki van próbálva az jó lenne stopnak. Aztán figyeljük, mivel pozor, pozor van ezért ha emelkedne 1580- ra húznám a stoppot. Ha megy tovább 1660-nál kap egy szoros fojtó stoppot - dögöljön meg ha nem megy tovább. Ha áttörné az 1660-at akkor vesszük és követjük 1850-ig.

"

Na ennyi - de én akkor is utálom a mohó más farkával csalánt verő manipulátorokat.

Re: Bobolcsai bácsi a graphiról Elözmény válasz erre 08.20



Az 1660-as ellenállásról:

"

Je llegét az határozza meg, hogy

1.régen húzódik az árfolyam fölött,

2.hiába ütötte meg az 1700-at nem tudott szignifikánsan efölött az ellenállás fölött maradni.

3. ez megerősíti a kemény ellenállás jellegét.

Bobolcsai bácsi az OTP-ről Elözmény válasz erre 08.17



"8650 ftos célárfolyam, mikorra? 2006, 2008, 2010. Nagyon nem mindegy. Ma bekúrták az 50 naposig.

"

Amcsiban a szelek mostanában nem a bankok vitorláját dagasztják, különösen nem a jelzáloghitelezőkét. Persze ki fognak állni ebből a helyzetből, mert most az amcsi alapkezelők "rotálnak" a tech lett a feketebárány és keresik a szektorokat ahová a techből kimentett pénzeiket be lehet menteni.

"

Ha már ők kiszállnak, akkor én is kaszálgattam egy kicsit a qqq-n, lefele. (na ez off volt) A mai napra trade over van időm.

"

Na a lényeg az Otp és társainak, az 50 naposra kúrással nagy pofont kapott, megfigyelhető, hogy a külföldiek előbb a perifériákon kezdik az elektronikus biteket kp-re cserélni (Bét) otthon meg még rotálnak. Nagyon nagy talpraállást nehéz elképzelni az otpben - inkább a rally játszma - beverés kifárasztásos kombinációja jöhet számításba.

"

Aki ezen az Otp-n itt pénzt fog csinálni (úgy, hogy meg is marad) az megérdemli.

arp

Buxihoz.. Elözmény válasz erre 08.16



beszéltem Bobolcsai bácsival, csak csóválta a fejét...

"

Azt mondta: "ez mán közüzemi részvény"

"

Szerin tem meg jól mozgott ma! Igaz, hogy odakint megy a méretes korrekció, nyugat-európa rés ugrásból ment át minuszba - ami sosem egy jó jel, de a telekomot kint is dícsérik. (???)

"

Amúgyis az mtcom leszúrt 900 környékéig a minap, doji-zott és megindult felfele. Sztem semmi más dolgunk sincs, mint betenni 930-ra a stoppot és követni, 980 meg egy szép kis ellenállás. Ott frankót realizálni, tuti pénz, hamár ott van. Ha tovább megy akkor meg szűk stoppal venni.

arp

Bobolcsi bácsi az Émászról Elözmény válasz erre 08.12



Nagyon örülök, hogy megint az öregre hallgattam és nem hagytam magam a mások által gerjesztett mohóság csaliján fennakadni. A feltételezett 5000 darabos 10800-as entryvel, ma garantált ipraikasza a minuszban. Igaza volt az öregnek a sentiment dumával - (mert ezt tőle hallottam)

"

Minden esetre gratulálok Márkinak az ő entry pontjához ez több mint 10%, és ha jól látom a forgalmakat, akkor már kiszállt.

"

Ez most nem lett 12.000 - de kérem itt biztosat mondani előre? Rajtunk kívül álló faktorokra kezességet vállalni? Ez csak azt a személyt minősíti, aki az ilyet elhiszi. Aki viszont tőzsdén ilyet mond, az csak dolgát végzi és a saját jólfelfogott érdekét képviseli.

"

Ennyi a tanúlság.

Re: Fibóhoz. Émász Elözmény válasz erre 08.13



Meg ezt is közölte az öreg:

"Re: már csak fél óra és 4 kereskedési nap Elözmény válasz erre 08.08

Ha mesterségesen sikerülne feltornázni az árfolyamot 11.500-ig akkor profitrobbanáskor viszont több mint 50%-os esélyűvé válna egy árfolyam elmozdulás - tapasztalatom szerint lefele. Ezt is Bobolcsai bácsitól tanultam.:o)

arp

Re: GRID ugyek. Econet Elözmény válasz erre 08.11



Bobolcsai bácsival már erről is beszélgettünk korábban:

"

Azt mondta: "soha ne vegyél részvényt gyorsan"

"

Ezt sem értettem - mondom ez már öreg és lassú ezért cseszeget engem, aki friss és harap mint gyémántvágó. Aztán az ebpp hírnél jöttem rá már megint igaza van - aznap kivártam délutánig, akkorra már látszott, hogy ez az egész storyegy nagy nulla. Áldottam magamban Bobolcsai bácsit, a saját ökörségemtől mentett meg.

arp

Re: Beleadtak az OTP-be - Mi állhat a háttérben? Elözmény válasz erre 08.11



Beugrottam Bobolcsai bácsi szalonjába és ugyanerről faggattam az öreget. Azt mondta, hogy az ő idejében akkor voltak ilyen érthetetlen ráncigálások,amikor kifáradt egy rally.

"

Azt is mondta, manapság töméntelen mennyiségű pénz van a felnőtteknél és azzal mostanában ésszerűtlen befektetéseket is hajlandók hosszú ideig finanszírozni, a mohóságuk kielégítése érdekében.

"

Azt is mondta, hogy a sok pénz miatt a rally játszmák meghosszabbodnak

"

De a végén csak kevesen nyernek! Én csak hümmögtem - fura pók ez a Bobolcsai bácsi

arp

Re: Rába up??? Elözmény válasz erre 08.08



buxi apo, ebbe van valami. De kérem a technika! - Bobolcsai bácsi raccsoló akcentusát hallom a fejben zúgni. "Ilyen tetűvári papír kérem szépen nem tud elindulni - hacsak ...(mondta jelentőség teljesen, szemüvege fölött rámpillantva), hacsak nem vesz egy jó nagy lendületet alúlról - tudod kedves arp - úgy mint a parittya. Azt is ki kell feszíteni hátra, hogy megröptessük előre. Világos kisfiam. Mint a vakablak Bobolcsai apó!

arp


Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2007. 01. 28. 13:36
Előzmény: #698  Törölt felhasználó
#720
OTP

180 fokos fordulat egy múlt heti pánikvétel után. A pánikvételnek ez természetes következménye. Az ember úgy kelt fel hétfőn, hogy előzőleg 8870 forinton zárt az OTP, akkor innen már biztos meg lesz a héten egy minimum +3,7%-kal a 9200 forint.

Mi történt? A valóságban úgy feküdt le most hétvégén, hogy –4,5%-kal, 8471 forintra értékelődött le a részvény. Erre a veszélyre hívtam itt fel a figyelmet: „Azt az érzetet keltik a piaci résztvevőkben, hogy az adott instrumentum ára innen már sohasem csökkenhet.” (pánikvétel)

Számokban kifejezve a 2006 év záró áraitól számított heti mozgások:

OTP == 8750, 8560, 8491, 8870, 8471 (-3,1 %)

MOL == 21600, 20275, 20600, 20050, 20595 (-4,6 %)

RICH == 43440, 41950, 40900, 39000, 37810 ( -12,9 %)

MTCOM == 1058, 984, 970, 1020, 1007 (- 4,8 %) a felvett osztalékkal együtt viszont az Mtcom változás 0 %.

BUX == 24844, 23803 (-4,2 %)

RÁB == 1019, 1075, 1091, 1155, 1231 ( +20,8 %)

SYN == 1277, 1333, 1367, 1331, 1294 (+1,33 %)

Elég beszédesen alakult az év eddigi kereskedése, a számok visszaigazolják, hogy nem kellett loholni vásárolni, a magyar piacon nem volt überbull – még akkor sem ha a piaci szereplőkben egy-egy hét mozgása ezt az illúziót keltette. Különösen a richter igazolta vissza a korábbi megállapítást, hogy mozgása bearish jegyeket hordoz.

A MOL-t sem vették agresszívan – az agresszív vétel jegyei, hogy csak úgy lehet nagyobb tételt vásárolni, ha verseny futnak a tételekért, ami fel-fel ugró árfolyamszinteken teszi lehetővé az újabb tételek beszerzését. Itt erről szó sincs, nyugdíjas módon lehetett venni bármekkora tételt komolyabb árfelhajtás nélkül. Ha a piac erre rájön és ez a folyamat így is marad, akkor könnyen előfordulhat, hogy nem lesz szükség ezen az árszinten tételeket venni, mert azt alacsonyabb szinteken is meg lehet majd tenni. (ez a folyamat történt a borsodchemmel 2000-2001-ben, a tétel vásárló oroszok még nem voltak megfelelő méretű pozíciókba beépülve, ezért nem voltak érdekeltek az árfolyamot felhajtó bevásárlásokba.) Előre szaladtam, majd látjuk.

Az MTCOM az osztalékkal számolva gyakorlatilag tartja az értékét.

A Bux –4,2% éves teljesítményéhez mérve világosan látszik melyik részvény volt eddig alul illetve felül teljesítő.

Rába, Synergon indikátoraim:

Tudatosan legalább 2 darab középkapitalizációjú részvényt mérek. A magyar piac méretéhez és forgalmához mérve egyáltalán nem illikvidek. A hazai méretekben nyugodtan lehet olyan papírokat likvidebbnek nevezni, ami szerintem két kritériumnak megfelel:

1. 10 milliárd forint feletti kapitalizáció (mind a rába mind a synergon megfelel ennek)

2. Meg lehessen bennük fordítani a kapitalizáció 1 százalékának megfelelő, de minimum 100 milliós pozíciót megfelelő nyereséggel. (mind a két papír átlag napi forgalma szépen lehetővé teszi ezt az elvárást)

A középkapitalizációjú papírok fürgébben reagálnak a tőzsdei mozgásokra. Totál depresszióban nagyobbakat esnek, eufóriában hajlamosak gyorsabban emelkedni, mint a nagy kapitalizációjú blue chipek. Eddig az indikátorom azt jelzi, hogy nincs még totális depresszió, de figyelmeztet, a synergon lecsúsztott az 1320 forint alá, a rábában pánikvételszerű mozgás kezd kialakulni – lássuk a következő heti mozgásokat.
Törölt felhasználó 2007. 01. 28. 12:50
Előzmény: #718  Törölt felhasználó
#719
a szolidaritas lelkiismeret kerdese nem a kufarkodase.
Törölt felhasználó 2007. 01. 28. 12:18
Előzmény: #711  Törölt felhasználó
#718
Gibi,

Nem nagyon érdekel a téma, de én így gondolom, ezt írtad:

„mi a véleményed az egészségügy jelenlegi átalakításáról? Különösen a co-payment (vizitdíj, recptdíj), a tb tartozásokkal és a több biztosítós rendszerrel kapcsolatos véleményed érdekelne. Válaszodat előre is köszönöm.” Gibi

Egészségüggyel kapcsolatban: több szál vezet a probléma értékeléséhez én két fő dimenziót emelek ki:

1. A lehetőségek keretét jelentő ÁHT kiadási kereteit (államháztartás) – fizikai keretek
2. Az egészségügy elvi megközelítését kifejező alapvető felfogások: szolidaritás elve és/vagy egyéni felelősségvállalás elve - világnézeti keretek

1 ÁHT egyensúlyi oldalról nem lehet hosszútávon minden évben többet költeni egy kasszából (egészségbiztosítás/gyógyszer, nyugdíj, oktatás) mint amennyit oda évente befizetnek. Logikusan a többletfelhasználást más forrásból kell pótolni, ami ebben az esetben külső-belső eladósodottságot vont maga után. Surányi világosan levezette ezt a problémát: az ÁHT reformja nélkül a költségvetés többletfinanszírozásának problémája olyan probléma mint púp a szőnyegen. Bárhol lépsz a szőnyegen a púpra egy másik helyen dudorodik ki. Jelen esetben külső forrásokat vonsz be a túlköltekező nagy ellátó rendszerek finanszírozására állampapír kibocsátások formájában annak a kamat terheit úgyis te fizeted ki. Zsákutca

2. Elvi oldalról nézve, az egészségügyi ellátás a két fő elv: Szolidaritás és Egyéni felelősségvállalás koordinátái között alakul ki. Szélsőséges esetben csak az egyik elv érvényesül egy ország egészségügyi ellátásában vagy csak a másik, illetve a kettő eltérő mértékű ( a koordináták közt meghatározott mértékű) kombinációja. Kezdünk rájönni, hogy a tisztán Szolidaritási elv alkalmazása ugyanolyan veszélyes tud lenni, mint a tisztán Egyéni felelősségvállalás elve. Első esetben – a Szolidaritás elvénél - a játékelmélet szerint a szereplők abban érdekeltek, hogy élvezzék az ellátásokat, de lehetőleg mások fizessék ki azok költségeit. A második esetben - tisztán egyéni felelősségvállalás elve olyan csoportokat szoríthat ki folyamatosan vagy átmenetileg az ellátásból, akik önhibájukból vagy önhibájukon kívül nem képesek hozzájárulni a befizetésekhez viszont rászorultak a felhasználásra. A következményként fellépő népességcsökkenés, olló kinyílás különböző társadalmi csoportok lehetőségei között nem kívánatos következményekkel járhat, és feudális szintre vetheti vissza egy ország társadalmi mobilitási lehetőségeit. Ez nem érdeke senkinek.

A két elvet megfelelően kell kombinálni – ennek az új kombinációnak az összeállítása folyik most nálunk. Végre kezdjük felismerni, hogy nem tartható fenn a tisztán szolidaritási elven alapuló egészségügyi ellátás (sem) a fenti okokból. Szükség van az eü szolgáltatások ellenértékeként az egyéni felelősségvállalást jelentő direkt állampolgári hozzájárulásokra – teljesen mindegy, hogy nevezzük ezeket: vizitdíj, receptdíj, dobozdíj stb, persze marketing és logikai szempontból ezeket úgy kellene megnevezni, hogy a hozzájárulásokat „le tudják nyelni” a befizetők. A rászorultak szociális megtámogatásátnál pedig az egyéni elbírálás elvét kell bevezetni az autómatikus segélyek és támogatások helyett.

Ez is elindult – lehet bírálni, lehet kritizálni, de erre kell menni. Minden nagy utazás egy kis lépéssel kezdődik.

U.i.: Horn Gyula inkább már ne mondjon semmit – pláne ebben a témában. A tisztán Szolidaritás elve a bukott bolsevik/kommunizmus ábrándja – ennek vége, egyértelműen megbukott. Ellenben érdekes módon, akik ma leghangosabban komcsizzák a kormányt azok ragaszkodnának legjobban a bolsevik egészségügyi vívmányokhoz. Ez fából vaskarika.

milac 2007. 01. 22. 21:47
Előzmény: #716  Törölt felhasználó
#717
ARP!

Nagyon köszönöm, hogy ismét megosztottad velünk a véleményedet a FED várható viselkedésével kapcsolatosan, jelentősebb mennyiségű dollárban ülök durván egy hónapja, ezért is érdekel nagyon, hogy Te hogy látod most a "leányzó fekvését". Rendszeresen olvasom hozzászólásaidat és adok a véleményedre, köszi még egyszer.
Törölt felhasználó 2007. 01. 22. 18:59
Előzmény: #657  Törölt felhasználó
#716
Milac

Mit akartam mondani a FEDről? Hogy került ide? Kattints az előzményre: 2007.12.02. ott kezdtem el a gondolatmenetet:

„Mit tudnak az USA kötvények?

Nem hiszek a kötvényullban mint ahogy nem hiszek az USA kamatvágásban sem, sőt azt gondolom, hogy jövőre folytatódik a kamatemelés az USÁban és az átmenetileg megakadt kötvénybear folytatódni fog egy emelkedő hozamgörbe alakzat mellett.”

Lassuk előbb a tényeket, a 10 éves amcsi állampapír árfolyama:

2006.12.02.: 108,2 usd
2007.01.22: 107,04 usd

azaz beestek a kötvényárfolyamok, remek short set-upot lehetett legördíteni. Fontos megjegyezni, hogy a kötvény és devizapiacon legjobban a swing trading ügyletek kedvelem, azaz a piac túlzó árazásait kihasználó gyors ügyleteket.

Érdekes fordulatot hozott a kötvénypiac. 2006 decemberben magasan álltak a kötvényárfolyamok és ennek megfelelően alacsonyan a hozamok. A piaci szereplők erőteljes kamatvágási várakozásai tükrözödtek. Arra a megállapításra jutottam, hogy a piac hibásan áraz – azaz a többség rossz irányba áll! (istenem hányszor áll a többség rossz irányba)

Mielőtt tovább megyek, nézzük a FED számomra két legfontosabb jellemzőjét (erről itt korábban is szó volt):

1. A FED részvényesei magánpénzintézetek = profitorientált szervezet
2. A FED kamatláb az hitelkamat, erre a kamatra kölcsönöz a kerbankoknak overnight – eltérően pl az MNB alapkamattól, ami betéti kamat.

A FED leginkább az inflációs adatokat figyeli, természetesen a fentiekből következően úgy kell neki hitelezni, hogy az eszköz kihelyezései lehetőleg reál kamatot biztosítsanak. Mikor van reál kamat? Akkor, ha a várt infláció feletti eszközmegtérülést el tudja érni. Egyszerűen szólva: reál kamat = nominál kamat- infláció. A FED deklaráltan a maginflációt figyeli, de én azt látom, hogy a FED fund rate mégiscsak az effektív infláció fölé van belőve a reálkamat elérésnek igénye miatt. A usa éves effektív infláció 3,9 – 4 % körül mozog.

Szerintem a piac túlságosan a gazdasági lassulásban ringatózott és azt gondolták, hogy a FED egy jótékonysági intézményként azonnal szalad kamatot csökkenteni, na nem ettek meszet – ráadásul ezt a hitet a munkaerő adatok nem támasztották alá, sőt úgy láttam, hogy a bérinflációs nyomás trendszerűen fokozódni fog, a fogyasztás meg nem igazán csökkent. Semmi nem indokolta, hogy elhiggyem a kamatcsökkentést. A piac már ráadásul vagy 75 bázispont kamatvágást árazott november vége tájt, ami őrültnek tűnt számomra. Na, mondom vagy én vagyok golyós, vagy a többség. Ilyenkor kell a higgadtság, hogy szépen szembe menjél a többséggel és hazavidd a jól megérdemelt profitodat.

Ekkor biztattam itt még magam később kissé megkönnyebbülve:

2007.01.13.

„KÖTVÉNYEK:

Van itt még egy dolog, amit nem hagyhatunk figyelmen kívül, ez az amerikai kamatszint, ahogy 1-én írtam stabilnak várom ebben az évben, a FED nem igazán van abban a helyzetben, hogy most kamatot vágjon. Ezzel összefüggésben, ahogy itt jeleztem, nem folytatódott tovább a kötvénybull, sőt!”

Ha nem lesz JÓ OKA! a FED-nek akkor nem fog sietni kamatot csökkenteni, a többit majd látjuk. Ennyit a FED-ről az én jósdámból.

Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 20:04
Előzmény: #714  Törölt felhasználó
#715
Orvos családban nőttem fel, mivel a nagybátyám 30 éve orvos.
Sokat láttam, és hallottam tőle, de mivel ŰTe is orvos vagy, gondolom van jó sok fogalmad róla..
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 19:08
#714
Igazán köszönöm. Látszik, nem voltam itthon a hétvégén, nem olvastam újságot.

De engem nem elsősorban Gyula politikai, sokkal inkább egy józan elemző gazdasági tartalmi elemzése érdekelne. Szívesen várom a Tiédet is. Köszönettel
milac 2007. 01. 21. 19:08
Előzmény: #709  Törölt felhasználó
#713
ARP!!

FED??????????
Azért talán írsz erről is pár gondolatot.... Én és még gondolom jópáran mindenesetre nagyon várjuk a véleményed.
Előre is köszi
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 18:57
Előzmény: #711  Törölt felhasználó
#712
Bár nem engem kérdeztél, és nem is én válaszolok neked, hanem HORN GYULa:

"Ne röstelljük elvetni azt, ami rossznak bizonyult. Így például, vonjuk vissza a vizitdíjat. Ugyanis elfogadhatatlannak tartom a pusztán népnevelési célú pénzbeszedést" - mondta a szocialista politikus a Vasárnapi Híreknek adott interjúban.

Horn Gyula az egészségügyi reformról úgy vélte: annak hibái és az általa okozott gondok "rendkívül kedvezőtlenek mind az MSZP, mind pedig a kormány számára".

A politikus úgy látja: a mára kialakult helyzet megérett az érdemi változtatásokra, ezért fordulatot javasolt a reform kezelésében. Ennek részeként az eddig történeket a reform kezdeti szakaszának kellene tekinteni - javasolta Horn Gyula. Majd hozzátette: a 2007-es esztendőt arra kellene szánni, hogy a szükséges intézményrendszert és a jogi hátteret megteremtse a kormány.

A volt miniszterelnök azt is javasolta, hogy "ne ugorjunk fejest a több-biztosítós rendszerbe", amit véleménye szerint csak nagyon alapos előkészítéssel szabadna bevezetni.

Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 18:52
#711
Kedves ARP!

Én továbbra is nagy figyelemmel olvasom hozzászólásaidat. Azt is elárulom, hogy egyetlen alkalommal sem tartalmaztak direkt vételi vagy eladási drive-ot még az egyenesen nekem intézett megjegyzések sem.

No nem is ezért írtam, hanm mert látom kissé felrázott az alapos kritika. Hadd használjam ki az alkalmat, hogy véleményedet kérdezzem egy igen kurrens, de gazdasági részleteiben alig elemzett kérdéskörben: mi a véleményed az egészségügy jelenlegi átalakításáról? Különösen a co-payment (vizitdíj, recptdíj), a tb tartozásokkal és a több biztosítós rendszerrel kapcsolatos véleményed érdekelne. Válaszodat előre is köszönöm.
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 18:48
Előzmény: #707  Törölt felhasználó
#710
Szia.
Olvasom a hozzászólásaidat, amihez csak gratulálni tudok.
Hasonló cipőben járunk, mind a pénz, mind a tőzsdén eltöltött idő miatt.
Engem is sokat martak a hozzászólásaim miatt, jó fél évig nem is jöttem ide.
A LINDA TOPICján azonban sok "barátra" tettem szert és oda szoktam irogatni, poánkodni.

Tiszteletem azért, hogy nem adod fel, és még mindig írsz!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 18:40
Előzmény: #703  Törölt felhasználó
#709
"Úgy vélem, elvárható viszont, ha valaki veszi a bátorságot és a felelősséget, hogy egy adott részvényt vagy részvénypiaci helyzetet elemezzen, az ne odavetett félszavakkal, sejtetésekkel vagy félinformációkkal operáljon, hanem megfelelő alapos indokolást fűzzön az eszmefuttatásához."

Tegnap!
Nem tudhatom te milyen szinten vagy ezért kérdezzél ha valami érdekel. Vagy válaszolok vagy nem - csak attól függ időm engedi -e.

Ne felejtsétek el - úgy ahogy BP írta én itt csak jókedvemből írogatok ide - nekem ezért nem fizetnek. Az lenne az én szemszögemből a manipula, ha valaki más manipulálná az én időmet, hogy mikor mit írogassak. Irgumburgum szigorú erkölcsű emberek magyarázkodásra késztessenek - na ez nem fog menni. Ehelyett a buta kis eszmefuttatás helyett is inkább egy-két érdekes dolog írtam volna a FED-ről. Igen szakbarbár vagyok, de nem jótékonysági intézmény.

U.i:
Nagy zavar van a fejekben a fedezeti ügyletekkel kapcsolatban. A poros tankönyveken felnőttek nem értik az arbitrázs és a hedge (általános fedezeti ügyletek) mai pénzügyi zsargon kifejezését - az amúgy gazdag magyar nyelv itt szegényes. Házi feladat: tessék csinálni a BÉTen egy arbitrázs és egy fordított arbitrázs ügyletet és akkor rájövünk miben különbözik egy hedge (fedezeti) ügylettől.
csibe74
csibe74 2007. 01. 21. 16:19
Előzmény: #707  Törölt felhasználó
#708
DLPH:
írj lsz erre a címre:
gregwonder@freemail.hu
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 15:58
Előzmény: #704  bpmcwap
#707
Kedves!
Csak röviden :

Az állítod, nem akartál bántani. Elhiszem.

Definiáltál ugyan
1, kötekedő hangembernek,
2, mártírt játszani szándékozónak
ennek ellenére nem vettem "fel."

Tudod egy kezdő azért nem teljesen így működik, ahogy Te gondolod. Magam a Matáv első jegyzése óta tőzsdézem,kb 10 éve pedig folyamatosan intenzíven. 50 Mill-nál több pénzzel dolgozom, hogy mennyivel többel , az mindegy.
Hogy ezt most elhiszed-e , az is mindegy.
Nem ez a lényeg, hanem hogy Te is, én is voltunk kezdők.
A kezdő (2 éven belüli tőzsdés <=szubj.) roppant kiszolgáltatott, törékeny, pánikra és eufóriára hajlamos, sebezhető kis virágszál (ha szabad így mondanom) . Lelkesen inná magába a tudást, és szomjazik a siker titkára. Naná, hogy minden elemzést is elolvas. Bizony roppant befolyásolható, és Veled ellentétben nem gondolom, hogy magára kéne hagyni.

Ezért mélyen egyetértek azzal, hogy ha egy tapasztalt véleményt formál múlt-jelen-várható jövő kapcsán, akkor tegye azt felelősséggel, alátámasztva, logikusan és érhetően. Világosan mondja ki, hogy szubjektív egy kijelentése, vagy tapasztalatból szinte bizonyosnak véli. Mert nem mindegy.

Az elemzői magatartás irányába (IS) dolgozva a mérlegem a kezdetek-kezdetén másfél év elmúltával : kb 6,5 millió árf. veszteség, kb, 4,5 millió brókerdíj.
Tapasztalatból aggódom csak. Igaz nem magamért, ez számodra fura.

egy helyen írod:
eddigi hsz-eimet nem tudod megvenni, sőt...
egy másik helyen pedig arra utalsz, hogy magam nem elemzek, csak egy elemzésbe kötök bele.
Ha nem "elemzek" akkor a semmit miért nem tudod megvenni?
Saját gondolataimat egy másik topicban, aminek megnyitására felkértek, - talán túl sokat is- olvashatsz.
Ha van kedved, időd, értékeld, köss bele, és utána döntsd el , hogy "megvehető"-e?

Az biztos, hogy konstruktív, tárgyilagos vita lesz , ha rajtam múlik.
Ennek ellenére hálás vagyok a véleményedért.

Tisztelettel:

Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 15:21
Előzmény: #698  Törölt felhasználó
#706
Szia!

Köszönöm, hogy nem úgy fogtad fel a véleményemet a véleményedről, ahogy azt többen.

A fedezeti ügyletek kapcsán az rendben amit írsz, nem írtad amit kérdeztem: miért gondoltad, hogy fordítottan arányos (nyilván nem egyenesen) az Otp és a Mol árf. mozgása?

Értem mit értesz pánikvételen. Roppant nehezen meghatározható dolog ez így. Talán felesleges is. De ez az én szubjektumom.

Rába - Syn indikátorok,. Mivel nem írtad akkor oda , csak most, hogy ez a szubjektív véleményed, így most már befolyásolási szándékod vélhetően kizárható, ezért a kijelentést morálisan elfogadom, racionálisan kételkedem ebben, de ez is egy szubjektum.

Ugyanakkor még egyszer leszögezem, az indikátor jelezné más árfolyamok jövőbeni elmozdulását, nem pedig azt, hogy magát az indikátort kezdi el a kezdő felvásárolni.
Ezért gondoltam másokra, a tapasztalatlanabbakra veszélyesnek egy ilyen objektív (de nem az, már tudom) kijelentést.

Tényleg jó érzés, hogy nem sértődtél meg. Semmi okod nem volt rá.
Válaszoddal megtiszteltél.
Szia!
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 14:24
Előzmény: #704  bpmcwap
#705
AZ INFORMÁCIÓ VISZONYLAG OLCSÓ, A TUDÁS DRÁGA, A BÖLCSESSÉG PEDIG RITKA ÉS MEGFIZETHETETLEN!

de szerintem hogy ne menjünk el egymás melett lehet hogy egy helyre kellene csak írni!
vagy max 5 topik!
mert vannak olyan dolgok, más topikokba amik ide valók de ha valaki nem járt ott akkor kezdünk mindent előröl!

na de ez már a szabadság jogok megakadályozása!

de nekem azt tetszet a múltkor és valahol ott van most az igazság:
jecub írta:"írtam vagy 2 oldal magyarázatott a hozászólásodra de kitöröltem....."
na most én is igy vagyok ezzel.
írtam, vagy írhatam volna 5 oldalt,de inkább csak olvasgatok majd!

de a lényeg hogy sajna ettöl matgab kedvesének nem lesz jobb! :((
bpmcwap
bpmcwap 2007. 01. 21. 12:39
Előzmény: #703  Törölt felhasználó
#704
"Úgy vélem, elvárható viszont, ha valaki veszi a bátorságot és a felelősséget, hogy egy adott részvényt vagy részvénypiaci helyzetet elemezzen, az ne odavetett félszavakkal, sejtetésekkel vagy félinformációkkal operáljon, hanem megfelelő alapos indokolást fűzzön az eszmefuttatásához"

Mi kötelezi erre?Ki mondja meg hogy egy hsz elég alapos e???

"Minden topik mindenkié, jellegénél fogva, eo ipso nem lehetnek itt zártkörű klubok. Sem primus inter pares-ek. "

Ki tiltja meg???Mi ennek a jogalapja???

DLPHt nem bántottam...(jesszusom, bántani... na mindegy...), SŐT:
"nekem tetszik ahogy dudválsz"
Egyszerüen csak kiváncsi lettem volna hogy ő hogy látja és nem arra hogy tudja elemezni más elemzését(az ő szavaival élve):
"de megsasolnám hogy vetsz s hogy aratsz!"

Végezetül, és ezzel lezártnak tekintem a témát részemről: Iszonyatosan el vagytok szálva... Ha ilyen öntudatosak lennétek a valo világban is ahogy itt előadjátok magatokat, hát már nem itt tartana ez az ország... De sajna csak itt hiszitek hogy az elado van a vásárloért, az elmező a befektetőért... Csak sajna az itt a gond hogy ARP nem elemző, hanem egy extrovertált befektető és noha időnként mutakoznak rajta az extroveltált személyiség jegyei, nem titulálnám annak, megfelelő tudás birtokában ép elég az amennyit ir, mert értékelhető, attól függetlenül hogy tudsz e vele azonosulni vagy sem.Ékes bizonyitéka ennek DLPH.
Törölt felhasználó 2007. 01. 21. 12:19
#703
Nem értelek benneteket, szerintem DLPH nagyon korrekten és tisztelettel elemzett és kritizált egy elemzést. Ez baj? Nem kell vele egyetérteni, lehet vele vitatkozni, de teljesen alaptalanul megvádolni és inszinuálni másokat, különösen ha őt láthatóan nem a rosszindulat vezérelte, helytelen. Szerintem ez egy gazdasági, tőzsdei fórum, ami arról szól, hogy sokan sokféleképpen látják a folyamatokat, érveiket egymásnak feszítik, s ebből mások, a kevésbé tapasztaltak talán tanulhatnak valamicskét.

Minden topik mindenkié, jellegénél fogva, eo ipso nem lehetnek itt zártkörű klubok. Sem primus inter pares-ek.

Úgy vélem, elvárható viszont, ha valaki veszi a bátorságot és a felelősséget, hogy egy adott részvényt vagy részvénypiaci helyzetet elemezzen, az ne odavetett félszavakkal, sejtetésekkel vagy félinformációkkal operáljon, hanem megfelelő alapos indokolást fűzzön az eszmefuttatásához.
bpmcwap
bpmcwap 2007. 01. 21. 12:08
Előzmény: #700  Törölt felhasználó
#702
A konstruktívon van a hangsuly....
bpmcwap
bpmcwap 2007. 01. 21. 12:08
Előzmény: #699  Törölt felhasználó
#701
pénznyelő céloz, lő, talál, süllyedt... ;)

üdv ARP!

DLPH!
Kedves én nem megbántani akartalak, csak arra probáltam célozni hogy egy késztermékbe nagyon konnyu belekotni, ahoz nem kell tehetség, ellenben ha valamit felszeretnél mutani akkor hajrá, kiváncsian olvasnám véleményed és vagy megvenném vagy nem, de eddigi hszeid nem tudom megvenni sőt... Értem én hogy mártirt akarsz itt játszani, de nincs rá szükség... először is csak hálásak lehetünk mindenkinek-nem csak ARPnak, MINDENKINEK-, aki ily modon részletesen leirja meglátásait véleményét.Nem akarok neveket irni, nehogy valakit kihagyak-szvsz itt mindenki tudja kikről beszélek. Szó sem esik itt manipuláról! Az ilyen és hasonlo tevékenységekre megvannak a megfelelő csatornák és akit érdekel vagy érint az értékelni is tudja... Manipulálnak itt minket jobbról balrol-már akit tudnak...És egyáltalán.. szal én ezen akadtam fel azon tul hogy nem tettél le még az asztalra egy jól megfogalmazott kotoszkodésen tul semmit. Kit lehet manipulálni??? Ha erre válaszolsz akkor arra is rájösz, hogy nem kell itt tüzet gyujts mert senki nem fázik, aki igen az meg pucér s*ggel ül a hóban... azt inkább probáld felöltöztetni ha hagyja, de ne arra vess követ aki megmutatja hogy ő melyik butikban vásárol... szerintem... Persze lehet hogy tévedek... Mindenesetre én ugy gondolom hogy az informáciokat mindenkinek magának kell értékelnie,ha nem tudja értékelni akkor pedig tanuljon, ne várja hogy más értékelje neki, vagy ha igen akkor fizessen érter... van nem egy cég akik megmondják x%ért hogy mikor mit kell tenni...

Továbbra is várom értékes értékelhető saját gondolataidat, a piacról a véleményeidet és rövid vagy hosszu távu várakozásaidat... Én sem értettem mindig egyet ARPal, de akkor nem a csak azt mondtam hogy ezt vagy azt nem és nincs igazad hanem szerintem igy vagy ugy... Mellesleg ahogy te is irtad ez a forum aminek valami hasonlo lenne a lényege... :)

Topik gazda

arp
5 5 3

aktív fórumozók


friss hírek További hírek