Topiknyitó: zsoltee77 2018. 11. 10. 18:11

BLUE topic  

Akkor itt folytatjuk a témázást, várunk minden régi és új olvasót, hozzászólót. :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Seismic
Seismic 2020. 06. 10. 16:47
Előzmény: #6699  Juvefan
#6700
ez elég öngólnal tűnik...romák, támogatás, Soros, szervezet...honnan ismerős ez nekem? 
de végül is összehozták.
Juvefan
Juvefan 2020. 06. 10. 16:26
Előzmény: #6698  Seismic
#6699

így
"A Soros-hálózat a szegregáció ügyét felhasználva támadta a gyöngyöspatai önkormányzatot, ugyanis a helyi romákat védő Esélyt a Hátrányos Helyzetű Gyerekeknek Alapítvány (CFCF) weboldalán a támogatóit felsoroló lista első két helyén a Magyar Soros Alapítvány és a Budapesti Nyílt Társadalom Intézet – Open Society Institute áll."
:DDD
Seismic
Seismic 2020. 06. 10. 16:15
Előzmény: #6696  Juvefan
#6698
nem igazán értem...ők az elmúlt 10 év "termései"...Orö és F. F és a felzákoztatásra szánt milliárdok....alapigazság, hogy amilyen a vezető olyan a csapot - követők - is ...bár valaki megmondhatná hogy lesz  ebből Soros , migráns, vagy libsi bűnbak
Seismic
Seismic 2020. 06. 10. 16:09
#6697
félelmetes, hogy a " Fertőzés" c. film, mennyire eltalálta, 10 évvel a covid előtt
Juvefan
Juvefan 2020. 06. 10. 15:40
Előzmény: #6695  MetalHeart
#6696
a képen a baloldali az Unkasz ? , a zöldségpucoló késsel................
https://www.vadhajtasok.hu/2020/05/27/16-evesen-hat-osztalyt-vegzett-el-haromszor-bukott-jutalma-3-millio-forint/
:DDDD
MetalHeart
MetalHeart 2020. 06. 10. 15:29
Előzmény: #6694  Juvefan
#6695
Ehh, ember... nem kapok levegőt a röhögéstől... kis hazánkban azt gondolom sürgősen derék szűrő orvosi vizsgálatra kellene küldeni rendfenntartó fiainkat-leányainkat, nehogy hasonló eset merüljön fel Kolompár Unkasz és népes családja körében...
Juvefan
Juvefan 2020. 06. 10. 15:09
Előzmény: #6693  MetalHeart
#6694

itt még az INDEX cikkben 5 percig térdeltek a nyakán
"Öt percig térdeltek a nyakán, könyörgött az életéért"https://index.hu/kulfold/2020/05/28/george_floyd_minneapolis_tuntetes_rendori_tulkapas/
ma INDEX cikkben már
"a majdnem 9 percen át a nyakán térdelő Derek Chauvin rendőr"
https://index.hu/kulfold/2020/06/09/george_floyd_temetes_usa_trump_houston_szertartas_feketek_rendorok/
holnap mennyit írnak majd negyed órát, vagy ahogy a megrendelő kívánja
:DDD
arra nem is gondolnak, hogy szegény rendőr dereka beállt és azért nem tudott felkeni?
:D
MetalHeart
MetalHeart 2020. 06. 09. 09:11
Előzmény: #6692  MetalHeart
#6693
... tehát gyakorlatilag egy hulladék nigger és egy túlpörgött rendőr végzetes találkozásáról beszélhetünk... ami ekkora társadalmi szintű felbolydulást okozott... nagy a baj itt kérem szépen...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 06. 09. 09:03
Előzmény: #6689  Juvefan
#6692
Vazze... tehát a sok kis tini 3.14-es meg aktivista maki úgy tüntizik világszerte, hogy fogalmuk sincs milyen niggert istenítenek... tipikus mai jelenség, "csak azt látom, olvasom, hallom, ami nekem tetszik" és azt fogadom el valóságosnak... fiúk itt nagyobb a(z) (elme)baj, mint gondoltam...
:D
Karvalytokes
Karvalytokes 2020. 06. 09. 08:48
Előzmény: #6689  Juvefan
#6691
Meg borzasztóan sötét is ha fentanilt tolt...
csilla23
csilla23 2020. 06. 09. 08:34
Előzmény: #6689  Juvefan
#6690
Ideális libsi mártír...😂🤣😂
De ettől még igaz, hogy nem csak a saját hülyeségébe halt bele a szerencsétlen.
Az a pszichopata rendőr sem jobb, aki rátérdelt.
“Jól” egymásra találtak.
Kihagytuk volna, ha lehet.🤨
Juvefan
Juvefan 2020. 06. 09. 07:32
Előzmény: #6678  MetalHeart
#6689
................
Nem csak nőket erőszakoló és négerbűnöző volt Floyd, koronavírusos és szívbeteg is!

A nyilvánosságra hozott halottkémi jelentés szerint a férfi elkapta a fertőzést. A boncolás során szívkoszorúér problémákra is fény derült. Ráadásul fentanil nevű kábító hatású szert is találtak a szervezetében, mely szintén okozhat szív és légzőszervi problémákat. Az eddigi ismeretek szerint Floyd rendőri brutalitás áldozata lett, megfulladt, a rendőri intézkedés következtében, ám a fentanil használat is okozhat légzésleállást.

https://www.vadhajtasok.hu/2020/06/04/nem-csak-noket-eroszakolo-es-negerbunozo-volt-floyd-koronavirusos-es-szivbeteg-is/
Törölt felhasználó 2020. 06. 08. 22:55
Előzmény: #6687  HARDCORETERROR
#6688
Határozottan :D
Ez egy olimpiai iskola, sok keresnivalója amúgy sem volt ott.
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2020. 06. 08. 22:49
Előzmény: #6686  Törölt felhasználó
#6687
Kellemes jelenség lehetett :D
Törölt felhasználó 2020. 06. 08. 22:47
Előzmény: #6684  bluefrog
#6686
Na ne is mondd! Józsika történetesen a fiammal egy iskolába járt (Buda), bár nem sokáig. Mivel mobiltelefonokat tulajdonított el, a menzán beleköpött a gyerekek kajájába viszonylag hamar kicsapták. 
bluefrog
bluefrog 2020. 06. 08. 22:42
Előzmény: #6682  MetalHeart
#6685
én csak azon mosolygok - vagy épp dühöngök -, amikor magukat felvilágosult liberálisnak tartó emberek agymosottaznak le nemzeti érzelmű, jobboldali polgárokat, miközben azt sem veszik észre, hogy az rtl klub, az atv, vagy mondjuk a portfolio milyen mértékben manipulálja őket...
bluefrog
bluefrog 2020. 06. 08. 22:36
Előzmény: #6679  Törölt felhasználó
#6684
az igazi paródia ez az ügy volt. cigány volt a sértett, erre a cigány "polgárjogi harcos" és a "libsik" rögtön tüntettek rasszizmust kiáltva, de pechjükre meglett az elkövető, aki történetesen szintén - akárcsak az áldozat - "jóravaló" cigánygyerek volt...
https://hu.wikipedia.org/wiki/Mortimer-%C3%BCgy
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2020. 06. 08. 22:35
Előzmény: #6678  MetalHeart
#6683
Hatalmas off, megis erre reflektalva most olvastam:
A George Floyd-ügyet a kevert fajú Keith Ellison főállamügyész kapta, aki korábban már pózolt zsidó antifa kézikönyvvel, de az oregoni Portland egyik ismert, többször letartóztatott antifa vezérszemélyiségével, a dél-amerikai Luis Marquezzel is, aki a napokban éppen a további rombolásra ösztökéli  elvtársait: „Tartsátok fenn a nyomást! Ne lazítsatok! Ha ezt tesszük, a bakancsok keményebben fognak ránk taposni – csináljatok ebből egy igazi felkelést! Velünk van a világ!” Nem téved: a fősodrat velük van, hiszen ugyanazt a neoliberális maszlagot szajkózzák, amit a kapitalista hatalmi elit, a migránspártiságtól a transzideológián át a határellenességig, de ez nem esik le a „forradalmároknak”, akkor se, ha a napokban a legnagyobb globális vállalatok is az ő jelszavaikat visszhangozzák.
Ellison fia, Jeremiah, aki a városi tanács tagja, a tombolás közepette érezte idejét annak, hogy kijelentse: „Én itt kihirdetem, hivatalosan, az ANTIFA iránti támogatásomat. Hacsak valaki nem tudja bizonyítani nekem, hogy az ANTIFA áll a feketék és bevándorlók által tulajdonolt üzletek felgyújtása mögött a térségemben, továbbra is arra összpontosítok, hogy megállítsam a white power terroristákat, AKIK AMÚGY TÁMADNAK MINKET!” Félretéve a fehér terroristákról való fantáziálását, értelemszerűen, ha fehérek által tulajdonolt üzleteket gyújtottak fel a hősei, akkor az rendben van.De nem csak ő gondolja úgy, hogy fehérek állnak a pusztítás mögött: Frey polgármester „Éppen most szembesülünk a fehér felsőbbrendűséget hirdetőkkel, a szervezett bűnözés tagjaival, államon kívüli felbújtókkal, és akár még külföldi szereplőkkel is, akik el akarják pusztítani, és instabillá akarják tenni városunkat és régiónkat.” A korábbi nemzetbiztonsági tanácsadó Susan Rice szerint pedig egyenesen az orosz kormány pénzelheti az erőszakot országszerte... Bizonyítékot nem mutatott be. A portlandi városi tanács egyik biztosa, a néger Jo Ann Hardesty – szintén bizonyíték nélkül – pedig úgy nyilatkozott, hogy „fehér nacionalisták és fehér felsőbbrendűséget hirdetők” valahogy „rátelepedtek” a „békés tüntetésekre”, azért történik a sok rombolás és erőszak. A videók és a letartóztatottak képei a városból ennek teljesen ellentmondanak, de Hardesty is „felismeri, ha látja” a fehér rasszistákat. Seattle „nyíltan LMBT” polgármestere hasonló szemüvegen keresztül látja a dolgokat: „az erőszak és pusztítás zömét, mind itt Seattle-ben és országszerte, fehér emberek kezdeményezték és tartják fenn”.De a jobboldaliak se jobbak: a rasszistavádtól remegő konzervatívok szerint szintén fehérek tombolnak, sőt, az antifa igazából fasiszta és rasszista – szól a gyakori szólam. A kóserkonzervatív szótárban a „fasiszta”, és minden a fehérellenes elit által szitokszóvá tett fogalom elfogadásra kerül, ragaszkodnak hozzá, hogy ebből a kottából daloljanak ők is. A Trump által támogatott hivatalos ifjúsági konzervatív csoport, a TPUSA egyik fejese, Benny Johnson szerint „Fehér terroristák követnek el bűncselekményeket és ráfogják a feketékre: AZ ANTIFA RASSZISTA”. Mike Pence alelnök szintén a kóser álláspontot képviseli nyilatkozatában: „Imáink George Floyd családjával vannak, és imáink Ahmaud Arbery családjával is vannak Georgiában. Nem toleráljuk a rasszizmust Amerikában. Nem toleráljuk a rasszizmus által inspirált erőszakot. És, ahogy Trump elnök mondta, igazság lesz szolgáltatva.” A fehérellenes erőszakot nem ítéli el, ő azt nem látja, valamiért a hazug Arbery- és Floyd-esetekben „ismeri fel” inkább a (fehér) rasszizmust. Tulajdonképpen az egész konzervatív oldal letérdelt a fehérellenes vérvád előtt.
A boltoni 7 éves Emily Jones egy parkban játszott, amikor egy 30 éves szomáliai nő odasétált, és késével nyakonszúrta, majdnem levágva a fejét. Emily nevét, arcát nem ismerik a tömegek, halála rövidhír volt pár hónapja, az elkövető származása szinte mindenhol elhallgatva: az ő élete nem számít
A jelen eset tekintetében a nem fehérek áldozatszerepe, mártíromsága kerül az egész berendezkedés (a politikai és akadémiai elit réteg, a sztárok, üzletek, népszerű márkák, világhálós közösségi oldalak stb.) által a központba, ráadásul úgy, hogy mindez hazugságon, egy fehérellenes vádon alapul (és az alaptalan rasszistázás egy folytonos jelenség, ahogy az ilyen szenzációs esetek szinte mindig teljesen kifordítva kerülnek tálalásra). A nem fehérek „egysége”, „összetartása”, a faji hűség és együttérzés kerül biztatásra és ünneplésre, miközben a fehérek eredendően létező patologikus, megvetendő „fóbiái”, „kiváltságossága”, „gyűlölete”, az általuk való „elnyomás”, „kirekesztés” kerül a célkeresztbe. A „vírus” a fehérek agyában, a „terror”, amit létezésük jelent a nem fehéreknek.Mindezt ráadásul egy olyan ellenséges, dominánsan zsidó „elit” szövögeti körénk mint holmi morális, szociális, jogi és demográfiai pókhálót, mely egy történelmileg dokumentáltan felforgató, gyűlöletes és parazitikus csoport, és amely – hogy Jeffrey E. Cohen beismerésére utaljunk – a nemzeteink testébe importált nem fehér közösségeket saját érdekeik mentén használja fel.A fehér emberfajta hosszú távú fennmaradásának alapja, hogy idegen csoportok nélküli életteret alakítson ki (és őrizzen meg). Amint látható, még ha nem is csinál a fehér ember valamit rosszul, akkor is azzal fogják vádolni hazugságok alapján azok, akik a közbeszédet tematizálják, és azok, akik az uszításra törnek-zúznak, gyilkolnak. Az önostorozás, a mérhetetlen pénzek, a törvénybe foglalt pozitív diszkrimináció, egyszerűen semmi se számít, ha minket eleve gyűlöl, és minket uralni akar a népünk testébe furakodott idegen. Nem létezik közös jövő: vagy kitisztítja országait a fehér ember (annak is a még életképesen maradt része), vagy végérvényesen ledarálják az eljövő évtizedek.
MetalHeart
MetalHeart 2020. 06. 08. 22:14
Előzmény: #6681  Törölt felhasználó
#6682
Szép találat... én csak a szandálos hátizsákos kínait szúrtam ki a múltkor... mindenki azt közvetít és mond egy sztoriról a "fogyasztóinak", amit az érdekei diktálnak... és láthatók, olvashatók az egyre nagyobb ferdítések, kiforgatások, kisajátítások önös érdekek mentén... ez természetesen azt is mutatja, hogy nagyon komoly erő-körök feszülnek egymásnak és a sok kis tudatlan embert felhasználják céljaik elérése érdekében, miközben ezeknek fogalmuk sincs, hogy idiótát, de leginkább csak egy felhasználható fogyóeszközt csináltak belőlük...
Törölt felhasználó 2020. 06. 08. 21:56
#6681
MetalHeart
MetalHeart 2020. 06. 08. 21:47
Előzmény: #6679  Törölt felhasználó
#6680
Több milliós kártérítéssel fog szabadulni a gyilkosa, méghozzá idő előtt... ilyen világot élünk...
Törölt felhasználó 2020. 06. 08. 21:32
Előzmény: #6678  MetalHeart
#6679
Valahogy fordítva sosem működik. Nem láttam nagy tüntetéseket, mikor Szögi Lajost agyonverték. 
MetalHeart
MetalHeart 2020. 06. 08. 21:10
#6678
Mai Indexen látom, hogy már Madonna is meglátta az üzletet benne és mankóval sántikálva személyen promótálja az ügyet(?) valójában magát...  
          
 https://kotoszo.blog.hu/2020/06/08/minden_elet_szamit_de_hogyan#comments
           
"A rendőri túlkapásokkal kapcsolatban is megszólalt a másik oldal: vajon akkor is utcára vonulnának az emberek, ha egy fekete rendőr térdelt volna egy fehér ember nyakán?Az ebből az aspektusból kiinduló viták pedig egészen másfajta gondolatokhoz vezettek. Az internet közösségének egy része szerint ugyanis szó sincs a feketék elleni faji megkülönböztetésről: napjainkban javában dúl a fehérek elleni rasszizmus. E nézet támogatói úgy vélik, annyira odafigyelünk az egyenlő bánásmódra és a jogi egyenlőségre, hogy ezt a fajta jóindulatot feketebőrű embertársaink már-már kihasználják saját ügyeik enyhítésére.További negatív fogadtatásban részesültek azon hollywoodi hírességek is, akik szolidaritásukat fejezték ki az üggyel kapcsolatban: „Hollywood tele van pénzes fehér emberekkel. Honnan tudják ők ott, hogy mi zajlik itt a való világban?” – tette fel a kérdést egy kommentelő az egyik közösségi oldalon. A cikkben éppen azt részletezték, hogy számos színész, zenész, de a közösségi oldalakat használók is profilképük helyét lecserélték fekete háttérre, jelezve ezzel támogatásukat és részvétüket George Floyd halála miatt. „Ez egy kép. Ettől még nem változik meg semmi.” – írták többen is, majd ismét érkezett üzenet egy másik szemszögből: „Videofelvétel készítése helyett mondjuk segíthettek is volna szegény embernek…”  "     
        
 "ez a figura még fénykorában egy várandós nőhöz tört be, fegyveresen. Megúszta 5 év börtönnel. Emellett többször elítélték kábítószer birtoklásáért. Csak a jóisten a megmondhatója, hány család életét tette tönkre azzal, hogy terjesztette a kábszert. Az meg a beteg nyugati világ kóros elmeállapotát mutatja, hogy egy ilyen arc miatt felégetik fél Amerikát, és agyonvernek, lőnek nem tudom hány embert."
         
Arra gondolok, hogy hamarosan Európában is valami hasonló lesz a 3. világbeli un. "migráns/menekült" tulajdonsággal bíró tömeg és a rendőrség között...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 06. 08. 20:43
Előzmény: #6676  MetalHeart
#6677
"Ejh, döntsd a tőkét, ne siránkozz, ne szisszenj minden kis szilánkhoz!" helyett "Költsd a tőkét, ne siránkozz, ne szisszenj minden kis számlán"...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 06. 08. 20:26
#6676
http://concordeblog.hu/2020/06/08/monetaris-kommunizmus-avagy-penzt-a-raszoruloknak/?fbclid=IwAR3uLzvCqdiDsZWWrJxQsotH2PXfSn5UjT_b91Z1B7HHqGYSePfHSmtmPns
  
"Nem akarsz, nem tudsz költeni, szerencsétlen? Adok neked ingyen pénzt, egyenesen beletömöm a zsebedbe. Megszokod, jó lesz. Aztán, ha már megszoktad, és közben úgy tettük át a pénzosztást és a háztartási költések javarészét kezelő fizetési rendszert digitális alapra, hogy észre sem vetted, befejezzük a bohóckodást a buta, korlátlan ideig létező, korlátlanul forgalomképes dollárokkal.Kapsz helyette másfajtát. Okosat, digitálisat. Olyan lesz, amilyenre a gazdaság- és társadalompolitikai célokhoz éppen szükség van, olyanra programozzuk, amilyenre kell. Például le tud majd járni. Ha elköltöd, a tiéd, de ha ülsz rajta, egyszer csak lejár, megszűnik, mintha sosem lett volna, vagy negatív kamata lesz, és szépen, lassan, de lehet, hogy gyorsan elfogy magától, szóval jól vigyázz. Aztán az sem biztos, hogy arra kellene költened, ami eszedbe jut, hiszen honnan tudnád te, mi kell neked. Lehet, hogy csak jelzáloghitelt, tandíjhitelt, vagy autóhitelt törleszthetsz belőle. Lehet, hogy csak élelmiszert és gyógyszert, esetleg egészségbiztosítást vehetsz rajta, az sem kis dolog. De ne bánkódj, jövőre talán szállodára és repülőjegyre is adunk."
Óriási ötlet !!! Ezzel egyszer és mindenkorra irányítható lenne az izgága, randalírozó amcsi proli, folyamatosan kontroll alatt tartva és vezérelve, hogy mikor és mire költsön...
Törölt felhasználó 2020. 06. 08. 19:36
#6675
Egy dolgot viszont azonosítottam: a kispapírok raliját. 
Kapásból látok több csődbe ment papírt napok alatt elképesztő %-ot emelkedni. Az álmoskönyv szerint ez bizony a bikapiac végső fázisa, talán a bika utolsó erejének fellángolása!? Év végén kiderül azt hiszem.
Törölt felhasználó 2020. 06. 08. 14:35
Előzmény: #6673  Törölt felhasználó
#6674
Azé nem minden mol továbbra is ül a rötyin
Törölt felhasználó 2020. 06. 08. 14:28
Előzmény: #6672  Törölt felhasználó
#6673
Most szinte az összes részvény szárnyal... Hogy mi lesz a vége ennek, az nem kérdés. A mikor a kérdés csak. :)
Törölt felhasználó 2020. 06. 08. 14:14
Előzmény: #6670  MetalHeart
#6672
Figyelitek ezt a DB rajzot?
Nem semmi, havin megint felső bolit mozgatja..
Törölt felhasználó 2020. 06. 05. 14:45
#6671
Az optimizmus töretlen! Csak a hit számít. Lesz itt kijózanító pofon, a piaci manipuláció világméretű. 
MetalHeart
MetalHeart 2020. 06. 04. 23:32
#6670
Folytatom a képzésemet, a legújabb kulissza titkok egyike...
https://kepkuldes.com/image/Z0SCbA
:D
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 19:30
Előzmény: #6668  bankos
#6669
Dax futi az egekben! Ilyenkor nem szeretek beszállni, alaptalan az ilyen jó kedv. :) 
bankos
bankos 2020. 06. 01. 18:56
Előzmény: #6667  Törölt felhasználó
#6668
Én úgyszint a CB és TUI venném vissza olcsóbban.  Amcsi papíroknál a Carnivallal csináltam már több szép kört! Körül kell néznem..múlt héten annyira nem voltam itt. 
MOL-t néztem, hogy jó ideje beállt a 2000be,valamerre el kéne menjen....passz.
Én is inkább figyelgetek, be-beszállok..... 
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 18:28
Előzmény: #6666  bankos
#6667
Én most total kp-ben ülök. Minden héten egy-két nap erejéig szállok be a kiszemeltek közül valamelyikbe. Eddig mondanom sem kell az USA-papír vezet. :) Ott a Micron örök kedvenc, szép széles sávban képes mozogni. 5-8% kereshető vele egy-egy jó beszállóval. DAX-ban továbbra is a Commerzbank sávon belül, bár most kilóg belőle. TUI-ban is volt egy rövid szép kör. Bár ott azért még nagyobb a rizikó. Thyssen hááát. Most van a helyén azt gondolom a 6 euróval. Abba nem szállnék most vissza. Ennyi. Neked?
bankos
bankos 2020. 06. 01. 17:35
Előzmény: #6665  Törölt felhasználó
#6666
És mik az ötletek? Érdekel🙂
Én is kb 40% kp-ban ülök....nem jellemző rám 😎 keresem a helyét
Törölt felhasználó 2020. 06. 01. 16:41
Előzmény: #6663  bankos
#6665
Ötletem van, csak a belépési árak felett van minden jelenleg. Igaz, egy-két nap esés után már mindegyik vételi jelzés nálam. Hozzáteszem inkább kivárok most, mert USA-Kína párbaj és a gyújtogatás az amcsiknál elég sok veszélyt hordoz. Illetve látjuk, hogy mennyire elrugaszkodott a valóságtól a tőzsde... Ha jön egy rossz hír, akkor emelkedés lesz abból is. :) Ki értheti ezt...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 06. 01. 00:11
#6664
https://www.youtube.com/watch?v=6XlieJtLohI
Boldog szülinapot Clint !!!!!!!!
:D
bankos
bankos 2020. 05. 31. 10:29
Előzmény: #6660  Törölt felhasználó
#6663
Szia! Sajna kicsit korán eladtam.... De remélem lassan újra beszállhatok!
A CB-t is eladtam úgy döntöttem, sikerült majdnem maxon.. 3,7 felett..aztán le is esett 3,5ig.... Ezt is venném vissza.  Meglátjuk mi lesz jövő héten.  Ti hogy álltok? Valami jó ötlet? Szép hétvégét! 
Juvefan
Juvefan 2020. 05. 28. 07:56
Előzmény: #6661  MetalHeart
#6662
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 28. 01:45
#6661
17:30 Ez egy új generáció, valósággal széttépték a tőzsdéket a fiatal befektetők
      
"A szakember szerint az igazi veszélyt az hordozza, ha a fiatalabb befektetők a például a jelzálog kölcsönökre allokált pénzzel tőzsdéznek, nem pedig a többletbevételükkel."
       
Hmm... a számok szerint valóban óriási tömegben és komoly összeggel léptek be a tőzsdére, de vajon honnan volt pénzük ? Tényleg az utolsó megtakarításból vagy kölcsönből lenne vagy egyszerűen teljesen félreértjük, és bőven van pénze minden fiatalabb belépőnek ? Vajon a hazai pályán is látható ez a jelenség ?
Törölt felhasználó 2020. 05. 27. 18:56
Előzmény: #6654  bankos
#6660
Tartod még a TUI-t? :) Nagyon szép kört megy! Ma már ráfért egy kis korrekció! Ha nem romlik kint a hangulat, akkor holnap mehet tovább.
koati
koati 2020. 05. 27. 18:47
Előzmény: #6658  koati
#6659
Mármint fog korrekciózni?
koati
koati 2020. 05. 27. 15:16
Előzmény: #6640  MetalHeart
#6658
Accept szerinted App meddig korrekciózik?
RSI nem túl magas?
olognol 2020. 05. 26. 19:37
Előzmény: #6656  Törölt felhasználó
#6657
Lefut az otp felfutás utána hamarosan fellövik mol-t is, ezt gondolom..
Törölt felhasználó 2020. 05. 26. 18:59
#6656
Sziasztok
Ez a MOL :) már nem tudom megítélni mit akarnak vele.
Opi: TA alapon jól fest most....400 :o csak hogy legyek már egyszer az életben optimista vele...(sokadjára is)
Törölt felhasználó 2020. 05. 26. 16:14
Előzmény: #6654  bankos
#6655
Ilyen az, amikor varázsütésre minden hirtelen jó lesz... :)
bankos
bankos 2020. 05. 26. 15:41
Előzmény: #6653  MetalHeart
#6654
TUI +26%.......
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 26. 00:18
Előzmény: #6645  balentum
#6653
Természetesen "szándékos" és a kis közkéz csak fokozza részemről a kockázatért elvárt diszkontot, egészen egyszerűen fogalmazva nem hiszem, hogy a Rába volna a megfelelő befektetés egy több éves távlatra pontosan az általad is említett okok miatt...
Törölt felhasználó 2020. 05. 25. 17:27
Előzmény: #6651  kamaz7
#6652
A DAX nálam is esélyes, hogy kiesik a kosárból. Bár ma már szinte súrolja a tavaly augusztusi mélypontot. :) USA-ban lesz tüzijáték, amikor ott is elindul az újranyitás folyamata. 
kamaz7
kamaz7 2020. 05. 25. 14:41
Előzmény: #6647  Törölt felhasználó
#6651

Nem vagyok elég okos, hogy kikövetkeztessem az irányt. Én csak próbálom elkapni a hullámot. TA-val azonosítom, hogy most épp emelkedő trend van-e és, ha igen, akkor veszek. Arra építek, hogy a trend kitart még egy ideig és hoz nekem 10%-nyit a pozició. Vagy, ha nem, akkor bukok mondjuk 5%-ot. Ha csak 40%-ban találom el az irányt, akkor már pozitívban vagyok.
Jelenleg Allianz-om és Bayer-em van, amiket pont 1 hete vettem, 18-án. Allianz 150.7, Bayer 58.9. Egyelőre mindkettő pluszban. Német piacról írtam múltkor, hogy nem lesz jó, túl sok az autóipar, nehézipar, nincs olyan részvény, ami ma 'szexi', mint USA-ban a Facebook, Google, Amazon, Netflix. Ezt a két részvényt találtam jónak. Aztán, ha rászánom magam, akkor itthagyom a DAX-ot és US részvényekre térek át.
Törölt felhasználó 2020. 05. 24. 23:14
Előzmény: #6649  Törölt felhasználó
#6650
*korábban is eső mol
Törölt felhasználó 2020. 05. 24. 23:13
#6649
Most nézem, ricsi visszament a 7k fölé ahonnan lejött. Mol az am is már jóval korábban lébő mol :o meg sem közelítette még a rést sem töltötte vissza :D helyette erőlködik a mint pistike az ülőkén.
csibe74
csibe74 2020. 05. 24. 20:36
Előzmény: #6647  Törölt felhasználó
#6648
Törölt felhasználó 2020. 05. 24. 20:06
#6647
Kíváncsi vagyok a folytatásra, merre mennek az indexek?
Teljes bizonytalanság van, további felfelé menetelt valószínűsítenek, azonban ezeken a szinteken már joggal merül fel a kérdés, mennyire előre gondolkoznak a vásárolók? Csak olyan alapon venni, hogy most már úgyis megy fel minden, elég vakmerő dolog. :) Ha minden rosszat beáraztak, akkor idén új csúcsok lesznek (lásd Facebook, Amazon). Ha elérték a vírus előtte szinteket, akkor mikor tekinthetünk túlértékeltnek egy részvényt? Év elején már többször hangoztatták, a részvénypiac mennyire túlértékelt. A gazdasági mutatók erősen visszaestek azóta, a cégek teljesítménye (pár kivételtől eltekintve) szintén visszaesett, viszont közelítik (főleg USA-ban) a korábbi szinteket az árfolyamok. Félek a csodát várjuk, de a valóság fájhat. USA-ban a munkanélküliek száma, az ingatlanpiaci adatok szöges ellentétben állnak a mesterségesen generált piaci reakciókkal. Én most partvonalra álltam - nyilván ez kiderült az írásomból -, mert bár lemaradhatok az emelkedésről, de valahogy nem érzem a késztetést a vásárlásra most. Ti hogy látjátok?
balentum
balentum 2020. 05. 24. 18:09
Előzmény: #6645  balentum
#6646
... lenne ÉRTELME megvenni.....
balentum
balentum 2020. 05. 24. 18:04
Előzmény: #6643  MetalHeart
#6645
Kérdésedre válasz:
Mondjuk azért lenne megvenni, mert már most erősen diszkont áron van egy sokkal többet érő papír.
Nyilván 800-on még olcsóbb, de azt látni kell, hogy "szándékos" manipuláció van a papírnál, melyhez az OTP biztosítja a hátteret mind az árjegyzővel, mind az elemzővel, aki már rekordnak számító gyakorisággal változtatgatja a célárakat.
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 24. 17:42
Előzmény: #6102  MetalHeart
#6644
CIGP:
MetalHeart 2020. 03. 31. 13:49 #6102
"... a 100 alá szúrás tényleg nem kizárt lehetőség a továbbiakban..."   
     
Nehéz lenne megmondani, mi lesz, de úgy néz ki, hogy az 1 éves down trendcsatiban való csorgás folyamán megcsinálta az aljat kerek 100 Ft-on és újrahangolták a fibot is... mintegy 60%-os emelkedésen után, túlvett zóna küszöbén a 61.8% fibo szinten pihenő lenne elvárható, ami már 4 napja folyamatban is van, majd egy visszateszt a 38.2%, 21/50MA felé... de nem kizárt a további ralli sem egy 76.4% fibo, vagy akár egy full 100% fibo tesztelésre sem, azaz végső soron egy 200MA tesztelés, de annak áttörése jelenleg irreális lehet... Vágó még mindig tartozik egy célárral és ez valszeg 200 alatt lesz...
https://kepkuldes.com/image/KdxEYy
https://kepkuldes.com/image/KdxCmP
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 24. 17:03
Előzmény: #4923  MetalHeart
#6643
RABA:
MetalHeart 2020. 02. 24. 21:32 #4923
"ha az Otp csökkentett célár 1210 ft, akkor 1K alá kell nyomni az árfolyamot, hogy attraktív beszállópont legyen, különben kiszárad a likviditása... bár az amúgy is száraz volt..."   
     
Ahogy várható volt, simán 1K alá ment, igaz ehhez most a vírus-para is kellett, de ezt leszámítva is kiderült, hogy nem érdemes komolyan foglalkozni vele. A kuka szintű Q_1 és a drasztikus OTP célárcsökkentés (891 Ft) elég markáns válasz... a down trendvonal-zóna, 61.8% fibo, 21/50MA, négyesfogat ellenállás valszeg mutatja az irányt, mert mi értelme lenne egy illikvid és drága papírt megvenni ? A befektetőknek csak diszkont áron lenne érdemes újra megnézni min. 800 alatt...
https://kepkuldes.com/image/KdLiTc
bankos
bankos 2020. 05. 24. 00:08
Előzmény: #6641  Törölt felhasználó
#6642
Ebbe a fórumba nem sokan írnak. De sokan vannak akik ide jönnek minuszolni csak, egyenes rabja a minuszolásnak több 😀
Törölt felhasználó 2020. 05. 23. 23:00
Előzmény: #6636  Törölt felhasználó
#6641
Egy kérdésre 5 mínusz? 🙈
Tényleg röhej, ami itt megy. 
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 23. 21:44
Előzmény: #6636  Törölt felhasználó
#6640
nem shortolnám... jelenleg szép a mozgása, átmozgatják az up trendcsati túloldalára, miközben engedik egy kicsit lehűlni, aztán kritikussá válik egy kiemelt gyertyával ami eldönti, hogy folytatódik az up vagy sem... mivel Sanyi bácsiék már a fedélzeten vannak, másrészt hosszú ideje mélyen eszközérték alatt van, így jelen pillanatban bízom benne, hogy folytatódik majd a kalandozás magasabb szintek felé...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 23. 21:39
Előzmény: #6637  Törölt felhasználó
#6639
Külön brigád van erre, de like osztásból még nem lesz kenyerük...  másrészt nem számít mit pontoznak, csak legyenek itt..
:D:D:D
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 23. 21:36
Előzmény: #6360  MetalHeart
#6638
MOLB:
Jó 1 heti oldalazó mozgás lehet még benne, aztán a korábbi nagy fejváll alakzat jobb váll csúcsról indult down trendvonal tesztelése jöhet, ami egyben eldönti, hogy kialakulhat-e egy újabb bull (résbetöltéssel) vagy éppen ellenkezőleg, egy bear marad a folytatásban...
https://kepkuldes.com/image/KamBNi
Törölt felhasználó 2020. 05. 23. 21:32
Előzmény: #6633  MetalHeart
#6637
Ejjj, már 9-nél tartasz. :-))
Törölt felhasználó 2020. 05. 23. 21:24
Előzmény: #6635  MetalHeart
#6636
Szerinted kizárt, hogy a sávtető megfogja?
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 23. 21:16
Előzmény: #6611  MetalHeart
#6635
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 23. 21:09
Előzmény: #6633  MetalHeart
#6634
Lassan mondom, hogy értsétek.... "itthon nem lesz alapjövedelem"... dolgozni kell, nem kicsit, nagyon...
:D
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 23. 21:07
Előzmény: #6631  MetalHeart
#6633
Betalált kőkeményen... fuldokolva nyomkodják a mínuszt...
:D:D:D
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 23. 21:05
Előzmény: #6135  MetalHeart
#6632

EURoHUF:
Szignifikáns letörés esetén a 200MA teszt kerülne fókuszba, amely után valszeg vége lenne az erősödő trendnek és minimum kioldalazhat a csatiból...https://kepkuldes.com/image/KaTDd0
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 23. 20:46
Előzmény: #6630  VUK1980
#6631
A hazai Oktogon-foglalók álma...
:D
VUK1980
VUK1980 2020. 05. 23. 20:39
Előzmény: #6629  MetalHeart
#6630
Én meg dolgozzak, míg mások abból élnek hogy gyereket szülnek
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 23. 20:33
Előzmény: #6628  MetalHeart
#6629
20:06 Spanyolország bevezeti az alapjövedelmet
"Az első támogatásokat júniustól fizetik a rászoruló 850 ezer háztartásnak, amelynek mintegy felében él gyerek is. Az intézkedés éves költségvetési vonzata 3 milliárd euró."
   
Frankó.... persze csak egy kiválasztott szakadt réteg kapja a mintegy 3593 eurós átlag összeget, tehát valójában ez egy nagykanállal mért segély... a keményen adózó középosztály bizonyára örömkönnyek közt tapsikol ott is...
:D
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 23. 17:05
#6628

https://alapblog.hu/a-peches-generacio/
Tele van félreértéssel, csúsztatással, Y és millénium (Z) keveréssel, Boomer vádakkal és legfőképpen saját generációja "felmentésének" hamis indokaival...
Törölt felhasználó 2020. 05. 22. 09:04
Előzmény: #6626  csilla23
#6627
bocs, jogos!
csilla23
csilla23 2020. 05. 22. 08:57
#6626
*semmibe veszik
Törölt felhasználó 2020. 05. 22. 08:54
#6625

Itthon pedig aki fertőzöttek között dolgozik, kevesebbet kap egy takarítónál...
https://hvg.hu/gazdasag/20200522_janos_korhaz_apolo_ber#rss
Ez a kormány egyik szégyene, hogy nem veszik semmibe az egészségügyet!
Csodálkoznak, hogy aki teheti, az menekül innen orvosként? 
Karvalytokes
Karvalytokes 2020. 05. 22. 08:44
Előzmény: #6616  bankos
#6624
Jómagam az acélipart kerülöm.alacsony marzs,magas költségek.Vannak most sokkal jobb vételek a piacon.
stolz
stolz 2020. 05. 22. 08:06
Előzmény: #6622  Karvalytokes
#6623
Ezek akkora segélyeket kapnak, hogy van aki többet keres, mint amikor dolgozott...az amerikai konzumizmust meg ne becsüljük le, ezeknek a vásárlás olyan szükséglet, mint az oxigén...
Karvalytokes
Karvalytokes 2020. 05. 22. 07:53
Előzmény: #6620  Törölt felhasználó
#6622
Annak a 39 millió munkanélkülinek 80% -a nem vett se új lakást se új kocsit ,német premiumot meg végképp nem,se most se a COVID elött.Chipsre,sörre,hotdogra meg telik a segélyből is.
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 21. 23:20
Előzmény: #6619  MetalHeart
#6621
Úgy látom Amerikába sem tudjuk kiutaztatni az Oktogon-generációt... :D:D:D
https://www.youtube.com/watch?v=FIBDgwBnrgE
Törölt felhasználó 2020. 05. 21. 18:27
Előzmény: #6619  MetalHeart
#6620
Amcsiknál a 39 millió munkanélküli nincs hatással a tőzsdére. A légitársaságok köszönik szépen jól vannak, némelyek egy hét alatt 30%-ot is emelkedtek a semmire...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 21. 17:16
#6619
16:37 Nobel-díjas klímakutató: ha nem változtatunk semmin, legfeljebb pár évtizedünk van hátra   
       
"Az, hogy felszállunk egy repülőre és a világ másik végén leszállunk biztos, hogy nem maradhat így.
A repülés költségébe ma egyáltalán nincsenek beárazva az okozott környezeti károk."
       
Hát persze Geri... ezt majd a pesti szandálosaidnak magyarázd el valahogy , akárcsak a korlátozások feloldását... :D:D:D
https://kepkuldes.com/image/KITPO3
Törölt felhasználó 2020. 05. 20. 20:09
Előzmény: #6616  bankos
#6618
Én több részletben vettem múlt héten. 5,1-4,1 között. Ma kiszórtam 5,26-n. Túl nagyot emelkedett 3 nap alatt. Meg ugye az átszervezés is ott van a levegőben, amit a szakszervezet torkán lenyomni nem lesz egyszerű...
bankos
bankos 2020. 05. 20. 10:03
Előzmény: #6616  bankos
#6617
Vagy várjunk.... Megint jön a 4 körülről   5 fölé tartó kör......?? 
bankos
bankos 2020. 05. 20. 09:59
Előzmény: #6615  MetalHeart
#6616
4,9 alatt a Thyssen..... Veszegeti valaki?? 
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 20. 09:48
Előzmény: #6614  miminc
#6615
este...
miminc 2020. 05. 19. 21:35
Előzmény: #6613  MetalHeart
#6614
Cig-ről mit gondolsz?
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 19. 20:58
#6613
https://alapblog.hu/a-jozan-esz-es-soros-gyorgy-meghallgattatott/
   
"Persze egy átlag olasz polgár valószínűleg csak annyit ért ebből, hogy “na, a sóher németek végre adnak pénzt’, de lehet, hogy többet nem is kell érteni."
   
Nem hát, mit is értene meg az átlagbarma belőle ? Lefordíthatjuk persze országon belülre is, vajon mit értene meg belőle a szoci alapú gondolkodó ? Hát persze, ez "jár neki"... "gintonikra" vagy nyugdíj növelésre vagy "fizetéskorrekcióra" tökmindegy... a megtakarító, kockázatvállaló pedig csak pislog mint az átcseszett sz*r a palánkon, hogy mi van...
:D
Zsimo
Zsimo 2020. 05. 19. 20:46
Előzmény: #6611  MetalHeart
#6612
Fantasztikus! Köszi! :)
Nagyon lenyomták érett egy korrekció
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 19. 20:36
Előzmény: #5885  MetalHeart
#6611
APPB:
"5 napja próbál itt aljat fogni -61.8% fibo (190.4) felett..."
Pipálva...
MetalHeart ma, 13:15 #33036 (UP)PENINN
Dragonfly doji...
https://kepkuldes.com/image/K8yBGf
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 19. 15:48
Előzmény: #6605  Törölt felhasználó
#6610
A Tata szitutól már előre félek, hiába fellebbeznek, sztem annak annyi, szimpibb lenne a Salzgitter... azaz legyen inkább belső reorganizáció fúzióval... mindkettő nagy bajban van, hatékonyabb lehetne... a vírusról nem is beszélve a jövőre nézve...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 19. 15:45
Előzmény: #6608  stolz
#6609
ha jól emlékszem 6 ezer fő alapból amit le kell építeni... utána lehet a következő kör, hogy ki mit csinál, kik az értékes munkatársak... szóval nincs vége ezzel...
stolz
stolz 2020. 05. 19. 15:35
Előzmény: #6605  Törölt felhasználó
#6608
Na, erre a Thyssen leépítésre kíváncsi leszek...a Thyssen ma kb olyan, mint a magyar ipar volt a 80-as évek végén, tele van belső munkanélkülivel...drukkolok, hogy végre talpra álljon a cég, csak az elmúlt évek szerencsétlenkedései után kicsit szkeptikus vagyok...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 19. 15:28
Előzmény: #6606  Juvefan
#6607
Indul a buliszezon... fél milla előlegben, aztán majd a papi-mami törleszti... persze érthető, hogy ezt nem írhatják le a sajtóban, de a "tönkrement családok százezrei" mellett szépen mutat, hogy a "fiatal hallgatók tömege is létbizonytalanságba sodródott"... de az agresszív, szabálytalankodós, hazudozós bicajos csaj  drámai, kilátástalan ellenállása is könnyeket csalt a szemembe, a "teperés" kiváló klikkcsali volt a zsíroshajú hippi firkász tollából... ilyen időket élünk, na... 
:D
Juvefan
Juvefan 2020. 05. 19. 14:39
Előzmény: #6603  MetalHeart
#6606

a diákhitelpluszt, pedig tegnap elkezdték befektetni az Erzsébet téren az Akváriumban gin tonikra
:DDD
Törölt felhasználó 2020. 05. 19. 13:17
Előzmény: #6601  MetalHeart
#6605
A mai elemzői célárak, illetve minősítések inkább pozitívak a Thyssen esetén. Úgy tűnik, hogy az átalakítás pozitív fogadtatásra talált. Jó nagy leépítés is lesz. A "rossz" üzletágakat egy kalapba teszik, amire várják a vevőket többek között.
És talán újra szóba jöhet egy Tata kapcsolat... :) Bár erről szigorúan hallgatnak, hogy kivel akarnak, szeretnének partnerségbe lépni.
Törölt felhasználó 2020. 05. 19. 12:18
Előzmény: #6603  MetalHeart
#6604
Lesz itthon még probléma sajnos. Hiába írják, hogy így meg úgy. A magyar gazdaság tuti ugyanúgy szívni fog. Sokan gondolják, hogy ha vége a parának, akkor minden ott folytatódik, ahol márciusban befejeződött... Pedig most érkezik még csak a vihar, eddig a szele volt itt. Ingatlan piac például nem reagált még, mert ott is később jelentkezik a hatás...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 19. 12:13
Előzmény: #6602  MetalHeart
#6603
11:50 Hivatalos: rengeteg embert rúgtak ki Magyarországon
        
Fél milla alatt semmi komoly, felette kezd csak "érdekessé" válni... természetesen ilyenkor jól jönne egy alapszintű tartalék, amit épeszű ember pont egy ilyen (munkanélküli) szitura tesz félre, de azt ugye a legtöbben már elköltötték a "Maldív szigeteken"... 
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 18. 23:28
Előzmény: #6601  MetalHeart
#6602
Megkezdődött az újranyitás mindenhol... Zsiday kételkedik benne, sztem sem baj, ha óvatoskodunk... a türelmetlen ellenzéket engedjük ki elsőként, kieresztve belőlük a gőzt, fogyasszanak, aztán majd meglátjuk hogy veszik a levegőt... :D:D:D
http://www.zsiday.hu/blog/nyitnik%C3%A9k
MetalHeart
MetalHeart 2020. 05. 18. 23:08
Előzmény: #6600  Törölt felhasználó
#6601
A helyreállítás évek folyamata, de ha már nagyobb összeggel vagy a parketten, akkor a daytrade üzemmódból kinőve min. swing és abban is a hosszú hónapok véglet a járható, de inkább 1-3 év alapból... egyszerűen a túl nagy pénz miatt hasznosabb, ésszerűbb allokálni, illetve diverzifikálni... részemről imádtam daytradelni a Mol-os korszakomban és a napi számla is izgatott régebben, de ma már jobban szeretek nyugodtabban tőzsdézni és inkább a híreket követni... és miután már áttértem a német piacra, itt bőven van egy teljes napra való érdekesség, izgalmasabbnak érzem átgondolni, elképzelni, megérteni, hogy mi történik és mi a valószínűség a jövőre nézve... szóval a Thyssen sztem is izgalmas lesz ...

Topik gazda

zsoltee77
zsoltee77
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek