Topiknyitó: zsoltee77 2018. 11. 10. 18:11

BLUE topic  

Akkor itt folytatjuk a témázást, várunk minden régi és új olvasót, hozzászólót. :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 15. 16:36
Előzmény: #6298  ALANFED
#6300
egyetértek Alan bácsi ! Türelem kell...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 15. 16:35
Előzmény: #6297  kamaz7
#6299
Nem a mostani helyzetre gondolok, hanem nyárra, őszre... eddig még elképzeltem, hogy a kedvenc "U" alakzat mellett esetleg mégis "V" alak jön be és nem lesz vége a tömegturizmusnak, de most már elég markánsan jönnek és még fognak jönni a csökkenő számok... nyárra még nagyobb visszaesés lehetséges és ez bizony már pénz kérdése lesz...
ALANFED
ALANFED 2020. 04. 15. 16:24
Előzmény: #6294  MetalHeart
#6298
azért nem megy feljebb mert aki itt venni akarna nagyobb mennyiséget az tudja, hogy lehet lejjebb is
kamaz7
kamaz7 2020. 04. 15. 16:12
Előzmény: #6296  MetalHeart
#6297
Szerintem egyszerre koptak ki a terekről a szandálos hátizsákosok és a más lábbelijűek. Nem azért nem utaznak, mert nincs rá pénzük, hanem azért, mert koronavírus van és nem is akarnak és mert nem is nagyon lehet. A gazdagok se nagyon utaznak most. Nem pénz kérdés.
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 15. 15:44
Előzmény: #6295  kamaz7
#6296
14:09 Koronavírus: a görög hotelek 65 százaléka csődbe mehet
15:03 Beszakadt az amerikai fogyasztás a koronavírus miatt            
 ...
Első körben a szandálos hátizsákosok kopnak ki a terekről...
kamaz7
kamaz7 2020. 04. 15. 15:13
Előzmény: #6294  MetalHeart
#6295
Ha tényleg lemegy megint március közepi szintekre, akkor ott izgalmas lesz. Lesz vételi erő azoktól, akik lemaradtak erről a gyors 30%-os emelkedésről, meg azoktól, akik nem maradtak le, de repetázni akarnak. És lesz eladói oldal is minden bizonnyal. Na erről majd beszélünk akkor, ha tényleg lemegyünk odáig.
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 15. 15:06
Előzmény: #6293  kamaz7
#6294
utóbbi valószínű, csak türelem... a gyors beszállókat most ragasztják be, nem véletlenül nem ment szignifikánsan sehol(!) sem 38.2% fibo fölé...
kamaz7
kamaz7 2020. 04. 15. 14:31
#6293
Március közepi forduló óta ma van a legnagyobb esés. Lássuk, mi lesz ebből. Kicsit esik és utána megy tovább felfelé? Vagy jön egy lefelé hullám, ami akár március közepi szintekre is levisz?
Nemtomicsináljak 2020. 04. 14. 22:10
Előzmény: #6290  Törölt felhasználó
#6292
Hát mindig a pánikban és a zavarosban lehet halászni óriási központi (úgynevezett gazdaság mentő)pénzeket leszakítani 😄
Természetesen a politikai vezető elitnek ,és a gazdasági, pénzügyi felső tízezernek😉
Törölt felhasználó 2020. 04. 14. 21:59
Előzmény: #6290  Törölt felhasználó
#6291
ja és mi lesz majd ha tényleg egy komoly betegség lesz? akkor meg ,mindenki bátor lesz és a farkasok aratnak?
Törölt felhasználó 2020. 04. 14. 21:57
Előzmény: #6289  Nemtomicsináljak
#6290
amugy a gyáva emberek vonultak karanténba sok storyt halottam,és amugy hol vannak a virusosok senki nem látott egyet sem,nem is halott én sem,söt a korházakban dolgozok sem,nagy kérdés mi volt ez?vagy egyszerüen elmeroggyantak vezetik mindehol az országokat,és a gazdaságokat,ja lopni ahhoz értenek,megyünk lopni és senki nem szol ránk.
Nemtomicsináljak 2020. 04. 14. 21:34
#6289
Hát persze hogy látni rengeteg embert sétálni, sziesztázni ebben a gyönyörű elmúlt napok időjárásában.
Az embereknek elege van már ebből a szerintem idióta korlátozásokból!
Valóban az idősekre kellett volna nagyobb mértékben koncentrálni a korlátozásokat, nem pedig a gazdasági életet térdre rogyasztani, ezáltal sok ember munkahelyét megélhetését ellehetetleníteni!!
Cecilke is a mai naptól  rendeli el az idősotthonok fokozottabb ellenőrzését ,holott hónapokkal ezelőtt is tudták hogy ez a vírus nagyon nagyrészt az idősekre van súlyos hatással.
Eső után köpönyeg 😄
Engem bizony nem érdekel ez az egész baromság, én kimozdulok, motorozok mindennap, nyilván nem társaságban és nem társasággal teszem mindezt!!
Ha valamikor vége lesz ennek a pánikkeltésnek, kíváncsi leszek rá vállalja e valaki ezért a világméretű átverésért a felelősséget, hát persze hogy nem 😄
Nekem  egyre többekkel együtt ez az álláspontom, nyilván másnak pedig nem ez ,de így van ez rendjén 😉
Seismic
Seismic 2020. 04. 14. 20:30
Előzmény: #6280  MetalHeart
#6288
én mindig az utazás előtt foglalok pl szállást...így 4* helyeket is megkapok félpanzióval egy 3* szoba árért
bluefrog
bluefrog 2020. 04. 14. 19:33
Előzmény: #6285  Törölt felhasználó
#6287
én igen, és nekem az első 2-3 hét rohadt nyomasztó volt. munkából hazafelé menet néztem az utcákat hétköznap délután kettőkor, és olyan kihaltak voltak mintha vasárnap reggel 7-8 óra lett volna. egyébként sztem ebben a formában nagy baromság az egész, 30-40 év alattiaknál nem alkalmaznék olyan szigorú szabályokat, Koreában sok tesztet végeztek az embereken, és ott látható volt, h a 30 év alatti vírusfertőzöttek nagy többsége nem is mutatta a betegség tüneteit, egyszerűn "átment rajtuk". hagyni kéne hogy a fiatalabbaknál kialakuljon az immunitás, addig viszont az 50-60 év felettiek szigorú karanténban maradnának, nem mehetnének sehova, rokonok, önkori és az állam házhoz vinne nekik mindet.
egyébként én is látom, h a korábbi pánik hál' Istennek kezd alábbhagyni, ez már némely PF cikken is tetten érhető, ez az oldal élen járt a pánikoltatásban.
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 14. 19:00
Előzmény: #6285  Törölt felhasználó
#6286
Home officeban melózok már több mint 1 hónapja... igen, én is látom hogy a parkunk tele mindenféle sziesztázó tömeggel, jó idő van, már nagyon hiányzott a jó levegő, stb, gondolat mentén... elsőre én is csak pislogok, hogy ha ők kint lehetnek, akkor én mi a faxomat gubbasztok itthon, mennyi értelme van... de aztán arra gondolok, hogy ha tényleg gáz lesz, akkor valszeg nem én fogok a kórházi folyosón megrohadni, hanem ezek közül sokan és én még egy kibaszott hetet sem szeretnék sem magas lázzal, sem fuldoklással eltölteni és nem fogom ezerszer megbánni, hogy mi a faxnak is lődörögtem mindenféle emberek gyűrűjében... engem a bulvársajtó vagy tévé nem fog meginterjúztatni a vasárnap délutáni blokkba töltelék kitöltésnek, hogy "ki hitte volna", hogy így járok az egészségügyet szapulva közben... mindenki saját maga fizeti a számláját, ki úgy, hogy fog összeszorítva, de kihúzza otthon az ismeretlen időtartamot, ki úgy, hogy esetleg kimarad az intenzívről a folyosó végéről startolva, mert annyi maki van már előtte... sztem ez az igazi tétje a dolognak...
:D
Törölt felhasználó 2020. 04. 14. 18:01
#6285
Most őszintén, valaki észre vesz valamit ebből a kijárási korlátozásból?
Én egyáltalán nem mondhatnám, ugyan úgy látok emberkéket császkálni, jönni menni.
csibe74
csibe74 2020. 04. 13. 21:13
Előzmény: #6281  Törölt felhasználó
#6284
Kivételek vannak. Netflix például ma új csúcsra ment. 
Törölt felhasználó 2020. 04. 13. 20:01
Előzmény: #6282  ALANFED
#6283
Én reménykedem két fázisos esést fogunk látni, akár duplaaljakkal. Túl nagy volt ez első hullámnak. Persze ha elhúzódó mély recesszió lesz, akkor 3 eső hullám lehet. BUX hosszútávú emelkedő trendvonal valahol 20-22k körül lehet, mostanában nem néztem.
ALANFED
ALANFED 2020. 04. 13. 19:49
Előzmény: #6280  MetalHeart
#6282
optimizmus csak az oltás segít az ilyen öntörvényű, elkényeztetett társadalmaknak
Törölt felhasználó 2020. 04. 13. 19:45
Előzmény: #6279  kamaz7
#6281
3 hét alatt lefutott válság és recesszió?  Azt bikapiaci korrekciónak hívnám. 
Inkább az lehet a kérdés h. a medvepiacnak 2 vagy 3 eső hulláma lesz-e. Könnyen lehet h. a medvepiac 1-2 hullámát láttuk-látjuk eddig. Amúgy "semmi különös" nem történt eddig, szinte minden évben van egy télvégi tavasz eleji esés majd azt követően egy erős április-május a tőzsdéken. Az intő jel h. nem mennek új csúcsokra a részvények az indexek. Magyarán medvepiac van, lesz... a többi mindenki fantáziájára van bízva
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 13. 18:55
#6280
17:01 Csak pozitívan: 12 tény, ami után te is optimistább leszel a koronavírus-járvánnyal kapcsolatban
   
"A koronavírus túlzás nélkül az egyik napról a másikra alakította át az életünket. Az egyik pillanatban még azon szomorkodtunk, hogy az idei gazdasági növekedés Magyarországon nem biztos, hogy eléri a 4%-ot, a következő pillanatban már a -4%-nak is örülnénk. A munkavállalók egy hónapja azon gondolkodtak, hogy a 10%-os fizetésemelés helyett 15%-ot kérnek, és akkor a két hét thaiföldi nyaralás után még az őszi ruhatárat is le tudják cserélni. Ma már sokan a fizetés nélküli szabadságot töltve azt remélik, hogy nem veszítik el a munkájukat..."
   
Fordult a kocka... én abban vagyok optimista, hogy a un. olcsó tömegturizmusnak vége egy időre, így megszűnnek a zsúfoltságok, a sorban állások, a mielőbbi netes foglalások, stb. egyszóval a nyugodt, élvezetes pihentető utazások időszaka jön el...
Ti miben vagytok optimisták ?
kamaz7
kamaz7 2020. 04. 13. 17:26
Előzmény: #6277  jamukha
#6279

Nem gondoltam volna, hogy március közepi mélypont után ilyen gyorsan és ilyen magasra jutnak a részvényárak. Vajon csakugyan az volt az alja?
2007 környékén kezdtem tőzsdézni, nemsokára rá jött egy válság, ami OTP-t 10000-ről levitte 1200-ra másfél év alatt. 1200-ról pedig 8 és fél év alatt ment vissza 10000-re. Amikor elindult az esés, akkor már 8000 környékén mondták a "szakemberek", hogy ez remek lehetőség, érdemes beszállni. Emiatt gondoltam, hogy a március közepi mélypont még nem a vége, de most elbizonytalanodtam. Úgy tűnik a mentőcsomagok, intézkedések szimpatikusak a befektetőknek.
Ti mit gondoltok, látjuk még a március közepi árakat?
stolz
stolz 2020. 04. 13. 17:16
Előzmény: #6277  jamukha
#6278
Májusra jelentős könnyítések lesznek mindenhol...a dollár legyőzi a vírust...
jamukha
jamukha 2020. 04. 13. 16:59
Előzmény: #6276  MetalHeart
#6277
Már leeresztett labdás pattanásra számítok, a vásárlóerő nem fog visszatérni, csak fokozatosan, nem hónapokban mérve az biztos, a csődközeli vendéglátós, szórakoztató, hajókázós, olaj/gázkitermelő, légitársaságok banki hitelei, kötvényei elszállnak, ez a bankoknak, befektetőknek giga veszteség lesz, jönnek leírások mindenfelé, az 1 rv-re eső tulajdon hígul a tőkeemelések miatt. Ma is írtam egy keveset, ez az eleje:
http://www.keptarhely.eu/images/2020/04/13/v01/20200413v01spttun.png
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 13. 14:55
Előzmény: #6272  jamukha
#6276
Egyetértek, inkább a kivárást érzem megfelelő lépésnek... a másik pedig, hogy a vírus pontosan azon országokban üt kibaszott nagyot, ahol a legjobban voltak elszállva a demokratikus "gőgjükben", viszont a vírus tesz rá az un. "emberi jogokra és mozgásszabadságra"...
jamukha
jamukha 2020. 04. 13. 08:42
Előzmény: törölt hozzászólás
#6275
Az a csőd, már múlt idő, lassú folyamat lesz, lassítani lehet, visszafordítani, nem.
Törölt felhasználó 2020. 04. 13. 08:37
Törölt hozzászólás
#6274
alpinvestor 2020. 04. 13. 08:28
Törölt hozzászólás
#6273
jamukha
jamukha 2020. 04. 13. 08:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#6272

Van-e bevethető pénzmagod?
Ha nincs, akkor türelem, de ez a járvány csak egyre növeli a károkat, kitolja a megbetegedések számában a fordulatot, amire senki nem számított, újabb bizonyíték a nyugati demokráciák csődjére, mert arra senki nem  számított, hogy kínában meg bírták fékezni, errefelé meg nem.
Itt eladni semmit, esetleg a csődveszélyeseket, de azok már annyira le vannak verve, hogy szinte mindegy is.
Törölt felhasználó 2020. 04. 13. 07:38
Törölt hozzászólás
#6271
jamukha
jamukha 2020. 04. 13. 07:09
Előzmény: #6260  Törölt felhasználó
#6270
Nem jó irányból közelíted meg, az Indexek a nyúgdíjalapokon keresztül befolyásolják a realgazdaságot, ha nincs árfolyamemelkedés és osztalék, akkor vásárlóerő is kiesik a gazdaságból, légy okosabb mint zsidai, annál a tinónál nem nehezebb.
jamukha
jamukha 2020. 04. 13. 07:05
Előzmény: #6268  labdaszedo
#6269
labdaszedo 2020. 04. 12. 17:48
#6268
Csak azt nem tudom hogy mit vegyek. Nem igazán sikerült pénzt keresni az elmúlt években.Mindig volt egy-két mínusz ami elvitte az addigi nyerőt. A mostani helyzetben a csődkockázat is nagyobb.Ha egy céget mégis megmentenek akkor az osztalékfizetésnek lőttek.Nekem nem sikerült meggazdagodni a tőzsdei kereskedésből. Szerintem inkább indexeket fogok venni (BUX,DAX) és állampapírt.Nincs jobb ötletem.
1946
1946 2020. 04. 12. 16:57
Előzmény: #6265  labdaszedo
#6267

Szerintem az elkövetkező években biztosan nem lesz érdemi kamatemelés, tényleg azt hiszik, hogy elköltjük. Végső esetben - a nem kockázati rész - megy állampapír pluszba...Keress más utat, ha nem akarod parlagon hagyni, de szerintem ne várj éveket a kamatemelésre, az a legrosszabbak egyike, amit tehetsz.
labdaszedo 2020. 04. 12. 16:34
#6266
Sejtem hogy most az elsődleges cél hogy minél kevesebb ember legyen munkanélküli meg hajléktalan de hova akarják már a fogyasztást ösztönözni? Jobb lenne ha L alakú lenne ez a válság.
labdaszedo 2020. 04. 12. 16:26
#6265
Szerintetek várható hogy lassan elkezdik az alapkamatot emelni(betéti kamatok)?Infláció van, minden drágul a gyenge forintnak is köszönhetően viszont a pénzre nem lehet kamatot kapni.Nincs szükségem több kocsira, mobilra, lakásra.Hova akarják még a fogyasztást ösztönözni?
zsoltee77
zsoltee77 2020. 04. 12. 15:15
#6264
Áldott, boldog Húsvétot kívánok én is mindenkinek! 
1946
1946 2020. 04. 12. 14:40
Előzmény: #6257  MetalHeart
#6263

Szia/Sziasztok!
Sajnos - sokadszorra is - teljesen egyetértek veled, hasonlóan látom, illetve gondolom!
Kívánok Minden Fórumtársnak kellemes húsvéti ünnepeket, tartalmas pihenést!
A türelmetleneknek pedig: hajnalban nyit Hong-Kong és lesz az USA-ban is holnap kereskedés, ha jól olvastam...Addig pedig lehet "kriptózni"!
HARDCORETERROR
HARDCORETERROR 2020. 04. 12. 09:29
#6262
Áldott Húsvétot, kollegák!
Vigyázzatok magatokra.
Törölt felhasználó 2020. 04. 11. 19:09
#6261
Kellemes Ünnepeket Mindenkinek :)
Törölt felhasználó 2020. 04. 11. 18:28
Előzmény: #6257  MetalHeart
#6260
Én is hasonlóan gondolom. Most szinte a semmire emelkednek a tőzsdék, a reménysugárra. Félnek a gazdasági szereplők a recessziótól. Pedig nem félni kellene, hanem felkészülni rá... USA-ban már arra is örültek, hogy a várt 7 millió helyett csak bő 6 millió a munkanélküliek száma. Nem értem, mi ebben a majd kicsattanó öröm? Az, hogy ez a szám csak emelkedni fog. És USA-ban írták, hogy a lakosság bő 40%-s tőzsdén tartja a megtakarítását/pénzének egy részét. Ezért is fontos, hogy az indexek emelkedjenek. Hm, erről pedig pont azt gondolom, hogy aki az elmúlt 1-2 évben beszállt a papírokba azt a zuhanás kirázta kb a mélységekben EGYSZER. Majd a hamis minden rendben van, gyors V-alakú felpattanással újra beszálltak a mélységtől magasabban, ahonnan a gyorsjelentési szezon majd megmutatja mit okozott a vírus, és még mélyebben fogják szórni a papírt MÁSODSZOR. És így várja majd a tőzsde serény népe a recessziót. A megtakarítás bizonyos hányadával... Nem tudom. Én a héten realizáltam mindent, szép nyerőket lehetett keresni, de lássuk be, hamis emelkedés ez, hívjuk korrekciónak, jegybanki közbeavatkozásnak, a "játék" még itt nem ért véget... SZERINTEM
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 11. 17:57
Előzmény: #6258  safilaci
#6259
4-5 mínuszt alapból vonj le belőle, az egyetlen figurától való... :D:D
A külföldről hazatérőket kihagytam, elgondolkodtam vajon a nagy "rendszer elől való menekülésben" és "új élet felépítésben" napjainkban kényszerűen munkanélkülivé vált emberek miért jönnek máris haza a tömegszállásról, jó esetben bérleményből a "diktatúrába" ? Értem én, hogy itthon sem fenékig tejföl az élet és vannak súlyos problémák mind politikai, mind gazdasági értelemben, de ha 8-10 év alatt sem voltak képesek megvetni a lábukat "álmuk demokráciáiban", akkor nyilvánvalóan nem földrajzi kérdésről van szó...
:D
safilaci 2020. 04. 11. 17:27
Előzmény: #6257  MetalHeart
#6258

Szia Accept!
Tökéletes amit írtál!
Csalódott vagyok ahogy a topik egyenlőre fogadja!
Üdv
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 11. 17:03
#6257
Az egész esésről az a véleményem, hogy a teljes esés 38.2% fibo szintű korrekcióját csinálta meg itthon pl. a Mol, a németeknél meg a papírok jelentős része, és nem utolsó sorban a Dax is... jelenleg a un. "V" modellt árazzák (én az "U" modellre teszem a tétet, de nem zárom ki az "L" modellt sem, de remélem nem utóbbi lesz), villámgyors esés és nagyon gyors "minden rendbe jön" reményt... most egy kis pihi jön, egyesek "erőgyűjtésre" fogadnak, de a GYJ szezon még csak most fog indulni és szinte biztosan látható lesz az eddigi leállás az eredményekben... ekkor valszeg tudatosul, hogy most csak a reményt és/vagy a technikai korrekciót vették meg, de a tények brutális veszteségekről szólnak... és valszeg újabb hullám indul a valódi mélypontok felé... onnan majd indulhat az újabb ralli a jövőben, de azt sejtem, hogy ez már nem olyan lesz a mint a korábbiak, hogy az indexet megveszed és hurrá... sztem nagyon durva eltérések lesznek a papírok között, azaz az "új világ" követelményeinek megfelelők/alkalmazkodók fognak csak rallizni, azaz szelektív mozgásra várok...
Magáról a vírusról, amit kivált a gazdaságból és emberekből, nos az meg döbbenetes számomra... olyan témákra gondolok, mint eladósodás, 1-3 havi tartalék abszolút hiánya (én 6-12 havit tartanék min. alapnak), az eszeveszett rinyálás az állami segítségért 2 nappal a "Maldív szigetekről" való hazatérés után vagy hogy nincs laptopja a szegény kis srácnak, de 2 autó van a udvaron, vagy a jól ismert "oldal" kedvenc témája az "alapjövedelem", illetve a középosztály megszívatása és a "tönkrement családok százezreinek támogatása"... és sorolhatnám, de minek... azt gondolom ez a kibaszott vírus brutálisan "helyreteszi" a cégeket és benne az emberek nagy részét és az "esztelen" fogyasztás/mának élés után egy kicsit nagyobb felelősséget/öngondoskodást fog beléjük verni a jövőben... nem tudom, hogy így lesz, de ha legalább a fele megváltozik, akkor már örülni lehet...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 11. 16:40
Előzmény: #5915  MetalHeart
#6256
TKAG:
Az EU-s acélipart nem fogják hagyni, hogy csődbe menjen, Altmaier is hangsúlyozta a német vonatkozás fontosságát... Martina hamarosan előáll(hat) az új stratégiával, illetve pontosabban már konkrét dolgokat kell megneveznie... a vírus nyilván a legrosszabb időben jött..., jelenleg az esés korrekciójában van, sztem több nemigen várható perpillanatban...
labdaszedo 2020. 04. 11. 15:41
#6255

Szia Metal!
 TKAG-nál van valami változás?
Köszi!
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 11. 15:32
Előzmény: #6201  midnight_mover85
#6254
DBank:
DB esetében is kezdik észlelni a vírus problémát... ezúttal a Berenberg lépett és 4.5 euróra célárazza a bankot, ez ugye a a jelenlegi technikai mélypont(4.4) környéke... a következő esetleg esésben (2. hullám) szinte biztosan tesztelni fogja...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 11. 15:23
Előzmény: #6083  MetalHeart
#6253
LEOGN:
Gigantikus adósság... és most pedig a Mainfirst leminősítette a céget eladás címkével és... 1,2(!!!) eurós célárral ...  ez valójában a -38.2% - -61.8% fibo közé esik, ide esik le technikailag, ha valóban töri a jelen mélypontot... új fibo háló kellett, mert elavult a régi...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 11. 15:00
Előzmény: #6198  midnight_mover85
#6252
CBank:
Az mBank eladása 2 mrd-ért szinte biztosan kakukk az idei évben... de van aki szerint abszolút lehetetlen lesz a lengyelek intézkedése miatt... és olvasom, van aki szerint már jobb lenne sorsára hagyni, mert a gyors fordulat elképzelhetetlen az alacsony kamatlábak és gazdasági válság miatt és inkább csak a betéteket kéne megvédeni... hááát... újabb mentés már igencsak értelmetlen lenne...ahogy írja a szaki, a takarékpénztárak és a volksbankok sokkal szilárdabb helyzetben vannak...
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 11. 14:45
Előzmény: #6181  MetalHeart
#6251
LHAG:
A Germanwings leányzónak kakukk... a napi 350(!) ezer utasszám jelenleg alig 3(!) ezer, a jó 4 mrd-os pénzügyi tartalékot napi 1 milliós veszteség csökkenti jó ideje és és még valszeg hosszú hetekig vagy akár hónapokig... érdemes sztem megvárni az egyre inkább valószínű állami beszállót, illetve a meglévő részvényesek kihigítását...
Juvefan
Juvefan 2020. 04. 11. 14:32
Előzmény: #6247  MetalHeart
#6250

Áldott Húsvéti Ünnepet
:D
csilla23
csilla23 2020. 04. 11. 14:06
Előzmény: #6219  Shanti
#6249
Az. Harminc éve olvastam, de annyira erős, hogy örökre megmarad az emberben. 👍
gyula1971
gyula1971 2020. 04. 11. 14:05
#6248
Kellemes Húsvétot!
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 11. 13:40
Előzmény: #6246  Törölt felhasználó
#6247
viszont kívánom és mindenkinek
Törölt felhasználó 2020. 04. 11. 13:26
Előzmény: #6245  MetalHeart
#6246
Teljesen egyértelmű. 
Kellemes Ünnepeket! 
MetalHeart
MetalHeart 2020. 04. 11. 13:23
Előzmény: #6209  bluefrog
#6245
Hagyjuk... nem kérdés sem a PF, sem a modi(k) beállítottsága, a fórumok zöme (ami nem kimondottan értékpapíros) a benne lévő szóvivőkkel pedig elég egyértelműen mutatja az irányt... értelmetlen beleállni...
:D
bluefrog
bluefrog 2020. 04. 09. 18:50
Előzmény: #6242  rolpic
#6244
még mindig nem jött, majd beírom.
FIodouljonnekasasok
FIodouljonnekasasok 2020. 04. 09. 14:09
#6243
Ez lassan aktualis lesz! Jo film! 🙂
Jim Carrey szombaton az AXN-en.
Dick és Jane trükkjei 17:05-kor
rolpic
rolpic 2020. 04. 08. 18:06
Előzmény: #6241  bluefrog
#6242
Hát akkor csak kéne... Én sztem lecsúsztam a T+x miatt, de megtennéd, h beírod ide, ha neked megérkezett?
bluefrog
bluefrog 2020. 04. 08. 14:59
Előzmény: #6240  rolpic
#6241
03.18-án
rolpic
rolpic 2020. 04. 08. 14:45
Előzmény: #6234  bluefrog
#6240
Mikor vetted meg?
Törölt felhasználó 2020. 04. 08. 12:42
#6239
Hát ezt az opust ma könnyen lekenhetik pirosba :)
Törölt felhasználó 2020. 04. 08. 12:35
Előzmény: #6232  Törölt felhasználó
#6238
Na csak vissza kenték :)) kis kiugrásos csapda?
Törölt felhasználó 2020. 04. 08. 10:34
#6237
Na ebből a Mol-ból is lesz egy jó kis elmozdulás megint..szépen kioldalazik, le vagy fel...tekintve az időket legyen le előző alj alá, sokan örülnének neki, igen mert sokan szeretnének beszálni mol-ba (ott arra), de ez csak 50-50 tipp. Felben ismét 2520 ig is elmehetne. Ez elég fura forgatókönyv lenne. Persze ezek csak az amolyan tkv végletek, köztesek is lehetnek a variációk ugye. Minél többet vár itt, annál jobb esélyes a végletes célár.
Törölt felhasználó 2020. 04. 08. 10:29
Előzmény: #6188  Törölt felhasználó
#6236
"havin fordulós lesz (abból fog visszajönni de már ide nem) szerintem. na meglátjuk"
Haladunk a "vázolat" felé. Még csak hónap eleje.
DB s látottak után még 'finomabb" lettem a várakozásokkal (még havin is), de tényleg jó esély van a fordulatra. opi
Törölt felhasználó 2020. 04. 08. 09:15
#6235
Azert de jo látni opiban 3 ilyen felazabadult napot. A rövid tippem nem jött be. De akkor vagy itt vagy 340 nél ugyis megájcsi.
bluefrog
bluefrog 2020. 04. 07. 19:14
#6234
ha volt D.Tel szelvényvágásnál, akkor az osztinak már rajta kéne lennie a számlán? én még nem kaptam meg. 
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 17:16
#6233
Bluekban jó volt szép volt. Megyünk délnek..
Törölt felhasználó 2020. 04. 07. 15:40
Előzmény: #6231  FIodouljonnekasasok
#6232
Na opika sztem most megpihen itt..meg esik majd kicsit.. 270 záró..ez a tipp. De ez csak a közeli pár napra tipp. ha tovább viszik az meglepi
FIodouljonnekasasok
FIodouljonnekasasok 2020. 04. 07. 09:32
Előzmény: #6228  Törölt felhasználó
#6231
Penteken belevettem nagyobb tetellel de vegul kidobtam nullaban meg aznap mert nem mertem rajta ulni hetvegen ebben az idoszakban. Pedig pont erre szamitottam ami folyik most. Kb. most dobnam. 🤒
Zöldbéla
Zöldbéla 2020. 04. 06. 19:32
Előzmény: #6229  Zöldbéla
#6230
Mínuszkának: csak olvass vissza a topikokban, és mindjárt megtalálod a nyugdíjasokra sértő megjegyzéseket. Ne aggódj, már a shortolók (itt is) képbe kerültek, de rövidesen a listán lesznek a "spekulánsok" is!  (Ne keverd Soros Györggyel, ő más műfaj!)
Zöldbéla
Zöldbéla 2020. 04. 06. 19:17
#6229
Mi a közös a felsorolásban:
Szinglik - LMBT - pedagógusok - migránsok - cigányok - nyugdíjasok - (kik lesznek a következők?)
Elárulom:
Ők azok, akikről eredményesen lehetett ellenségképet kreálni'
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 18:43
#6228
Hm ...én
Otit lefele látom hetesen. Meg havin is.
Mol - nem tudom csinál e rés töltést most ebből az oldalazásból..magasabbra is látom ta alapon, de a úgyse lesz :) szal az nem játszik nálam.
Opus nézem most ágúsan mágúsan, hogy valóban meglesz e a várt havi fordítónk...
Zöldbéla
Zöldbéla 2020. 04. 06. 18:37
Előzmény: #6222  kamaz7
#6227
Őket már alaposan "megkopasztották" a koronavírus járvány előtt!
stolz
stolz 2020. 04. 06. 17:57
Előzmény: #6225  bluefrog
#6226
Igen, ebben teljesen igazad van!
bluefrog
bluefrog 2020. 04. 06. 17:52
Előzmény: #6224  stolz
#6225
kontraproduktív is lehet. ebben a helyzetben, sztem sokan nem nézik jó szemmel.
stolz
stolz 2020. 04. 06. 17:41
Előzmény: #6222  kamaz7
#6224
politika...semmilyen más ésszerű magyarázatot nem tudok elképzelni, mint a népszerűség növelést...ezt az intézkedést ezért a helyén kell kezelni, nem kell a vírus csomagba belekeverni...
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 17:20
Előzmény: #6222  kamaz7
#6223
Szóval te a koronavírus pártjára álltál a szépkorúak ellenében. 
Ez lesz rá a válasz 😎
kamaz7
kamaz7 2020. 04. 06. 17:16
#6222
bocs, offtopic: 13. havi nyugdíj. Nem értem. Nyugdíjasoknak semmi bajuk, miért kellene őket megsegíteni? Viszont vállalkozások mennek csődbe, munkahelyek szűnnek meg, sérül az ellátási lánc, rendbe kell tenni az egészségügyet, stb. Sokan hónapról hónapra élnek, albérletben és, ha megszűnik a munkahelyük, akkor bajba kerülnek. Nem őket kellene inkább segíteni? Pláne, hogy ha ők elveszítik a munkahelyüket, akkor nem fizetnek nyugdíjjárulékot sem.
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 15:49
Előzmény: #6219  Shanti
#6221
nemcsak délben,2000 éve
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 12:08
#6220
Na...f*eee nem vettem meg azt az opust. Elugráltam a beszallot. Ilyenkor persze elkap a bosszusag mikor megláttam.
Shanti
Shanti 2020. 04. 06. 11:32
Előzmény: #6216  csilla23
#6219
A Sötétség délben nagyon jó könyv!
Ajánlom mindenkinek!
https://moly.hu/konyvek/arthur-koestler-sotetseg-delben
Törölt felhasználó 2020. 04. 06. 08:10
Előzmény: #6216  csilla23
#6218
Az USA alkotmány olvasása mellett nem jutott idő a magyar helyesírási szótár és a viselkedéskultúra alapszintű tanulmányozására... 
Törölt felhasználó 2020. 04. 05. 21:31
Előzmény: #6150  csilla23
#6217
Nem szeretném az előttem szóló szavait ismételni, azokkal maximálisan egyetértek!
csilla23
csilla23 2020. 04. 05. 21:00
Előzmény: #6215  Törölt felhasználó
#6216
Látom, hogy jól esik valakinek teljesen hülyének lennie...
Mikor vezették be az USA-ban a teljes beutazási tilalmat, minden olyan külföldi állampolgár számára, aki Kínából érkezne?
Egy kis segítség: https://index.hu/kulfold/2020/02/03/kina_amerika_kelti_a_panikot_terjeszti_a_felelmet/
A demokraták, a liberális sajtó együtt hörgött Kínával január végén: Rasszizmus. Ugyanez volt, amikor Európára ugyanezt kiterjesztették. Eközben Kína a tizedét sem ismerte el a halottak, és “fertőzöttek” valós számának...
Hozzátenném, hogy a most “hősként” tetszelgő new yorki polgi még március közepén sem tartotta indokoltnak, hogy korlátozásokat vezessen be. Amikor Washington és California államokban már szinte kijárási tilalom volt. Plusz, ez lehet, hogy újdonságként hat, az USA-ban az egészségügy, így a kórházak nem a szövetségi kormány, hanem a szövetségi államok, és a nagyvárosok fenntartásában vannak. Tehát, mindenki a “tökeit vakargatta”, ahelyett, hogy eü-készleteket halmozott volna fel, most meg lélegeztetőgépekért, és minden egyéb másért könyörögnek a szövetségi, központi készletért...
Ismerni kellene egy kicsit az Amerikai Egyesült Államok Alkotmányát és kiegészítéseit, mert akkor lenne fogalmad a politikai berendezkedésről: önálló szövetségi államokból áll az ország, önálló szenátusokkal és képviselőházakkal, élükön önálló, megválasztott kormányzók állnak. A szövetségi és a szövetségi állami hatáskörök precízen vannak szabályozva, és egymástól elválasztva...
De nem sorolom, tájékozódj tovább a hazai független médiából, ami egy az egyben emeli át a fakenews-t és a hoax-ot az amcsi média kampányüzemmódban működő részéből... 
Szóval, nem a “Trumply” a vicc, hanem az “ilyen” lelki szegények... Sötétség, délben.
Törölt felhasználó 2020. 04. 05. 20:15
#6215
Amerikában Pearl Harbor és 9/11 lesz a héten... Trumplynak volt pedig a legtöbb ideje felkészülni és nem tette, láthatta pedig európában mi zajlik. Ezek után ha még egyszer megszavazzák... vicc
safilaci 2020. 04. 05. 18:50
Előzmény: #6212  Törölt felhasználó
#6214
Görcsösen tartogatom de az átlagom már 4.25.- !
pndrdvd 2020. 04. 05. 18:30
#6213
Jövő héten nagy esés a BUX ugy 28000 pont  körül lesz szerintem
Törölt felhasználó 2020. 04. 05. 18:14
Előzmény: #6211  safilaci
#6212
Szia Laci!
Örülök neki, talán május elejéig kitart 8 környékén az árfolyam! 
CB-d megvan még 5 felettről?
safilaci 2020. 04. 05. 18:05
Előzmény: #6210  Törölt felhasználó
#6211

Szia Szabi!
Újra építem a Lufi pozim !
8.01.- vettem ! :)
Törölt felhasználó 2020. 04. 05. 17:41
Előzmény: #6181  MetalHeart
#6210
Jó nem a legjobb forgatókönyv szerint mennek a dolgok, de azért "jó" hír mindenképpen, hogy a Flybe off, LOT maybe off. Szóval megújulva lehet újra repkedni 2-3 versenytárssal kevésbé zsúfolt légtérben. A 3. a Norwegian Air lehet. Szóval azért én 8 euró környékén izgalmas vételnek tartom a Lufit. :) Persze az is izgalmat okozhat sajna, ha esik innen még...
bluefrog
bluefrog 2020. 04. 04. 19:38
#6209
Hi Accept!
látom partvonalon kívülre kerültél, azt a bizonyos hozzászólást nem olvastam, viszont...
tegnap egy másik - egyébként nem politikai topikban - volt egy hsz. amely nálam kiverte a biztosítékot, annak ellenére, h nem én voltam a megszólított, ezért erre 2x is felhívtam az admin figyelmét. egyébként ilyet már évek óta nem tettem, de gondoltam teszteljük egy kicsit a Portfolio-s admin objektivitását is.
a hsz. első két mondata így szólt:
"Látszik, hogy fidess buznyák vagy, már bocs, de eléggé felhúzott, amit írtál! Menj, aztán nyalj be viktorkának."
nem csalatkoztam, ami a tesztelés eredményét illeti, az admin részéről intézkedés nem történt ~30 óra alatt sem.
szóval a tanulság belőle Accept, ha vkivel problémád van nyugodtan nevezd buznyáknak, ill. utalhatsz arra is, h szeret hátsó fertályokat nyalogatni, ezekért retorzió nem jár a fórumon, valszeg azért nem találta sértőnek az admin - sőt talán még dicséretnek is vélte-, mert maga is szivárványos zászló alatt szokott vonulgatni azonos nemű párjával, ill. gyakran szokta alkalmazni pl. karrierépítésnél a s.ggnyalást, talán a mostani állását is ennek köszönheti... ;)
Juvefan
Juvefan 2020. 04. 04. 17:17
Előzmény: #6207  zsoltee77
#6208

szerintem elég, ha az utolsó pár hozzászólást átnézed és fogod látni ki jött ide provokálni Acceptet, a többi a Te dolgod,
:D
zsoltee77
zsoltee77 2020. 04. 04. 17:10
Előzmény: #6206  Juvefan
#6207
ne etesd a trollt lécci, mert nincs időm nyomozni, hogy kinek hány klónja van.. :)
Juvefan
Juvefan 2020. 04. 04. 16:59
Előzmény: #6189  MetalHeart
#6206

"valoigaz" bővült a lista,
remélem mire az 5 napos pf. karanténból visszatérsz addigra Zsoltee eltakarítja a szemetet
:DDD
valoigaz 2020. 04. 04. 14:20
Törölt hozzászólás
#6205
Shut-up 2020. 04. 04. 14:19
Törölt hozzászólás
#6204
Törölt felhasználó 2020. 04. 04. 14:14
Előzmény: #6198  midnight_mover85
#6203
NYT és PF cikkek azért nem túl szakmaiak. Főleg a PF. 
Milyen szakik szerint drága a CB? Egy éve nem lehetett ezen a szinten drága...
bankos
bankos 2020. 04. 04. 13:11
Előzmény: #6198  midnight_mover85
#6202
Német állam 26 eurónál vett CB-t....
midnight_mover85 2020. 04. 04. 12:54
Előzmény: #6056  MetalHeart
#6201
DBank:
Trump családi cége tárgyal a DB-vel a törlesztések, egyéb pénzügyi kötelezettségek halasztásáról, mivel az 500 mrd-os segítségből az elnök ki van zárva... 98 óta mintegy 2 mrd dolcsit kölcsönzött, jelenleg mintegy 350 millió van aktuálisan.. a DB számára egyrészt komoly kockázat, hogy Trump képes lesz-e továbbra is fizetni, másrészt a kapcsolat esetleges lezárása befolyásolhatja a DB amcsi tevékenységeit Trump esetleges kirohanása miatt... NYT alapján...
:D

Topik gazda

zsoltee77
zsoltee77
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek