Topiknyitó: zsoltee77 2018. 11. 10. 18:11

BLUE topic  

Akkor itt folytatjuk a témázást, várunk minden régi és új olvasót, hozzászólót. :)
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 29. 18:11
#9800
 2021. október 29. 11:26 Aegon: tovább emelkedhet az európai infláció
  
egyetértek vele, a többi alap beszámolója parasztvakítás...
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 29. 13:24
Előzmény: #9798  MetalHeart
#9799
A bécsi (illetve osztrák) utasok meg a hajón maradnak karanténban... szinte törvényszerű volt, hogy elterjed, hiszen ezek több városban kikötnek és szétszóródnak ilyenkor a városban csatangolva.
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 29. 13:20
Előzmény: #9797  gassly65
#9798
Jelenleg 2 nem oltott, + tesztes, karanténba zárt személy van Romániában,  a többit 3 féle csoportosítással elkülönítve 4 busszal viszik Leipzigbe, a 139-ből 22 leipzigi. Hajóútnak annyi és a többség még vírusos is lett. Megérte ? Abszolút kétlem, hogy a román indulóponton bármilyen ellenőrzés lett volna... igen, a turizmus döglődése egy másik súlyos téma a pandémiában.
gassly65 2021. 10. 29. 12:49
Előzmény: #9796  MetalHeart
#9797
aztán lehet, hogy min oltva voltak, hogy az volt a hajóra szállás előfeltétele...a kórházas feltételezés is megállja a helyét, de ha meg nem indul semmilyen túra, akkor meg azon nyögnek, hogy a turizmus döglik meg
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 29. 12:21
Előzmény: #9795  MetalHeart
#9796
11:15 Koronavírus: tömeges fertőzés történt egy dunai hajón
ennyit a hajókázásokról és ez csak egy egyszerű folyami hajó, mi lenne egy kibaszott nagy óceánjárón...
:D
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 29. 12:14
Előzmény: törölt hozzászólás
#9795
Többször említésre került: túlterhelik a kapacitásokat - és mivel az intenzívre kerülők zöme bele is pusztul, így feleslegessé válik minden rájuk fordított erőfeszítés is. De részemről mindegy is, a lényeg, hogy beindultak a szigorítások itthon és kint egyaránt, és az elhullottak 90%-a oltatlan, annyival kevesebb balfék lesz a szelekció után. Mindenki saját maga dönti el, mit csinál az egészségével és a megszorításokkal a mozgási szabadsága korlátozásával. Az érintettek szívják meg mind a oltatlan, mind a egyéb műtét halasztás stb, miatti betegek oldaláról, szétszopatva magukat.
Karvalytokes
Karvalytokes 2021. 10. 29. 09:31
#9794
Kiváló számokat tett közzé az XFAB.169 millió dolláros bevétel és a 24%-os margin megfelel az elvárásoknak akárcsak a 17 centes negyedéves profit is.Külön pozitivum hogy a forgalom felét már az orvosi és az ipari robotok érzékelő chipjei adják,valamint a Si-carbid alapú chippek drasztikus nővekedése is érzékelhető.Q4 kilátásai még kedvezőbbek.
A papirokkal jelenleg 3,5% plusszban 9.03 -on kereskednek.
Investor8 2021. 10. 29. 07:07
#9793
Az OTP-nek az erős v a gyenge HUF a jobb? Szerintem az erős, ezt ti h látjátok? Az infláció és. gyenge eurhuf negatív a bankszektor számára jövedelmezőség szempontjából?
Dexcar 2021. 10. 29. 06:16
Törölt hozzászólás
#9792
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 29. 00:06
Előzmény: #9790  MetalHeart
#9791
most lépek, jó volt dumálni veled, jó éjt !
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 29. 00:04
Előzmény: #9788  stolz
#9790
ne alkoholistákat, drogosokat helyettesíts be elsőre... hanem mondjuk egy szívbeteget, egy melóban egészségkárosodást szenvedettet, bárki olyat aki normális életvitel mellett szerez vmi súlyos problémát, ami halaszthatatlan, egyre súlyosbodó betegséget kap el... és egy ilyen pandémia végzetes lehet számára a várakozás miatt...
az oltatlan is jogosult ellátásra, sajnos igaz... egyelőre nincs komoly jogszabályozása, egyáltalán gyakorlata, hogy járvány esetén mik a preferenciák, sajnos... ebből is van a jelenlegi őrület... mert nem lehet megkülönböztetni őket vészhelyzetben, mert sztem minden az, ami a kapacitásokat túlterheli...
"közös kockázat emlegetésében és az egészségügyi ellátásra szorulók megkülönböztetésében..."
ha orvos lennék és"jogom" lenne dönteni, egyértelműen a beoltott fuldoklót menteném meg és nem a oltatlant... ha ez a kérdés...
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 28. 23:57
Előzmény: #9787  stolz
#9789
Nem, nem erről van szó... ez egy erős piaci poziban lévő magáncég, a tulajok úgy gondolják, hogy oltottként nagyobb esély van egyrészt a súlyos, akár halálos esetek kivédésére, másrészt nem kell határozatlan időre kieső munkaerőt részlegesen helyettesíteni, harmadrészt nem kell haláleset folytán újabb macerás procedúrával munkaerőt keresni és drágán kiképezni, negyedrészt elejét veszik a munkahelyi feszültségnek oltott és oltatlan kollégák között, azaz "egyben marad" a munkaerő állomány és súlyosabb országos helyzetben tavalyi mintára akár ismét  home office üzemmódban továbbra is maximálisan helytáll az ügyfelek érdekében. Nem kötelező a cégnél lenni, de nem is mondott fel senki arra hivatkozva, hogy oltatlan kíván maradni, ugyanis vannak olyan anyagi jellegű ösztönzők, amik "megenyhítik" az esetlegesen "tétova" munkatársakat. Sztem érted mire célzok... :D
Mindenesetre én egyetértek a megszorításokkal, szelektálásokkal és a kártya után akár a pénzkereseti források szigorításával, mert különben a büdös életbe nem jövünk ki ebből a járványból... már kiegyeznék egy influenza szintre mérséklődéssel is, csak legyen már végre kezelhető szintű a járvány, akkor a szigorításokat dobhatnánk végre a kukába.
stolz
stolz 2021. 10. 28. 23:43
Előzmény: #9786  MetalHeart
#9788
Nem lehet, hogy a halaszthatatlan műtétre váró egy májcirózisos alkoholista mondjuk? Csak kérdezem, neki hol az egyéni felelőssege, hogy mondjuk ,,terheli" a gépeket a saját ,,hülyesége" miatt...oltott vagy sem, ha van TB jogviszonya, akkor a közös kockázatviselésbe belépett, vagyis az egészségügyi szolgáltatónak kötelessége ellátni...és ez csak száraz jogi kérdés, a morálisba kár is belemenni, már csak azért is mert némi inkonzisztenciát vélek felfedezni a közös kockázat emlegetésében és az egészségügyi ellátásra szorulók megkülönböztetésében...
stolz
stolz 2021. 10. 28. 23:36
Előzmény: #9785  MetalHeart
#9787
Elbeszélgetnek? :D mi ez, '50-es évek? Nem gondoltam, hogy a kommunisztikus gondolatok megint visszalopódznak a hétköznapokba...a közösről meg nekem valahogy mindig a közös ló háta jut eszembe...nincs olyan, hogy közös. Ez egy utópia, meg egy jó szlogen, meg egy legitimáló erő.. olyan, mint a nép nevében...
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 28. 23:33
Előzmény: #9784  bluefrog
#9786
ez csak egy példa erős túlzással (2 hulla)... a gyakorlatban 100 milliókra jut pár haláleset, inkább a kockázat felvállalását akartam kidomborítani... a valóságban azok vállalnak aránytalanul nagy kockázatot, akik nem oltakoznak. Ha netán pont egy olyan oltatlan kapja el a vírust akinek gyenge az immunrendszere és pár napon belül lélegeztetőre kerül, kicsi az esélye hogy élve lejön róla... ez az a bizonyos kockázat... itt már nem lesz módja alkudozni, feleslegesen terheli a gépeket, az ápolókat és az orvost és foglalja a helyet egy olyan beteg elől akit még megmenthetnének, elvonja a gyógyítástól a személyzetet, miközben vki otthonában vár egy halaszthatatlan műtétre és extrém esetben ő is meghal a várakozásban. Ez a lényege az oltatlanok felelőtlenségének, senkit sem érdekel, ha a hülyesége miatt meghal, de nem lehet kidobni a kórházból (és egyelőre pénzt sem lehet kérni tőle) és más súlyos (nem covidos) betegek elől a kapacitásokat foglalják le hónapokon keresztül. Ez a probléma lényege, ezt jelenti a kórházak "túlterheltsége".
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 28. 23:24
Előzmény: #9783  stolz
#9785
nálunk egyelőre csak azt nézik, hogy MINDENKINEK meglegyen az 1-2 oltása... akinek nincs azzal elbeszélgetnek, majd pár hónap és viszlát, ha továbbra sem hajlandó oltakozni... de nincs is hisztéria meg ellenszegülés. Statisztikák is vannak (cikkek), hogy többnyire kik utasítják el az oltást nemre, korra, végzettségre, stb. szempontból... ki lehet találni kiknél található a leginkább elutasítás...
bluefrog
bluefrog 2021. 10. 28. 23:23
Előzmény: #9782  MetalHeart
#9784
"nincs olyan, hogy 10-ből 6-an beoltják magukat, kockázatot vállalnak, 4-en kimaradnak belőle, a 6 oltottból 2-en meghalnak extrém mellékhatások miatt,  közben véget ér a járvány és a kimaradt 4 tag röhög a kockázatot vállat 4 tagon..."
eddig azt hallottam, olvastam sok helyen, hogy az a kockázatos ha nem oltatod be magad, a vakcina pedig nem hordoz különösebb veszélyt. akkor most mégsem?
stolz
stolz 2021. 10. 28. 23:16
Előzmény: #9781  bluefrog
#9783
Aláíratnak egy hozzajáruló nyilatkozatot, amit nem tudok másként értelmezni, mint a felelősség áthárítását...sehogy sem egyeztethető össze, természetesen...
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 28. 23:16
Előzmény: #9779  stolz
#9782
A "közös kockázat" a közösség tagjainak a "védettség" elérése érdekében hozott egyéni kockázatvállalási hozzájárulása... mindenki meghozza a személyes döntését az oltással és egyben egyéni kockázatvállalással a közösségi védettség elérése érdekében... nincs olyan, hogy 10-ből 6-an beoltják magukat, kockázatot vállalnak, 4-en kimaradnak belőle, a 6 oltottból 2-en meghalnak extrém mellékhatások miatt,  közben véget ér a járvány és a kimaradt 4 tag röhög a kockázatot vállat 4 tagon... márpedig most ezen szisztéma megy sok oltatlan esetében...
bluefrog
bluefrog 2021. 10. 28. 23:11
Előzmény: #9779  stolz
#9781
na ezt már több helyen olvastam, ez most komoly, hogy alá kell írni egy ilyen papírt? mert ha igen, akkor pl. ez hogy egyeztethető össze azzal, hogy a munkáltatóm kötelez rá???
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 28. 23:08
Előzmény: #9778  MetalHeart
#9780
az baj, hogy ez a részlet miszerint az oltott is fertőz(het), fenntartja a huzavonát minden szempontból, holott ha ez a fertőzés blokkolható lenne, egy csapásra sarokba szorítható lenne az oltatlanság összes kifogása... ettől függetlenül az trend, hogy kártyával kiszorítás minden olyan helyről ami szükséges egy normális élethez, másrészt és a durvább lépés, a pénzkereseti források elzárása, azaz a munkahelyek szigorítása.. ezt már nyáron láttam hogy be fog következni vmilyen szinten... most meg már a delta újabb variánsa készül terjedni... ebből egyre drasztikusabb intézkedések lehetnek...
stolz
stolz 2021. 10. 28. 23:07
Előzmény: #9778  MetalHeart
#9779
A közös kockázat emlegetése igazán érdekes, mert az az első, hogy alaóratnak veled egy papírt, hogy saját felelősségre adatod be. Na, itt meg is szűnt az a bizonyos közös kockázat...
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 28. 23:02
Előzmény: #9776  bluefrog
#9778
igen lehetnek...  de azt megkövetelheti, hogy ne hari haver, de féltem az alkalmazottaimat tőled, mert oltatlan vagy, míg a többiek oltottak, "védik magukat és a közösséget", te viszont kivonod magad a "közös kockázat viselésből" és oltatlanként bármikor és sokkal könnyebben beszophatod a vírust, míg az oltott kollégáknál bizonyítottan van esély még az első védvonalon kivédeni a vírus terjedését (azaz nem betegszik meg, statisztika értelemszerűen nincs, de laborban bizonyított)...
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 28. 22:58
Előzmény: #9774  MetalHeart
#9777
nem beszélve arról, hogy MINDEN gyógyszernek van vmiféle mellékhatása, tehát teljesen abszurd ez is, hogy több százmilliós, milliárd dózisban sajnálatosan előforduló pár tucatnyi negatív eset miatt kifogást keresnek az oltatlanok, ugyanakkor a kórházi ágyon fuldokolva, beszarva már könyörögnek, hogy "adjanak valamit" neki, hogy túlélje, akkor már nem követel garanciát, már nem számít a hülyeség, hogy "10 éven belül meghal"...
bluefrog
bluefrog 2021. 10. 28. 22:56
Előzmény: #9774  MetalHeart
#9776
sztem ezt a jog oldaláról is kellene vizsgálni.
egyébként a MT-ben benne van, hogy a munkáltató nem kötelezheti a munkavállalót semmire, amivel a munkavállaló a saját vagy más testi épségét vagy egészségét veszélyezteti. márpedig az oltásnak lehetnek az egészségre káros hatásai.
bluefrog
bluefrog 2021. 10. 28. 22:51
Előzmény: #9772  MetalHeart
#9775
"ha a kormány teszi kötelezővé, az nagy problémát okozhat valóban a komoly munkaerő hiányos szektorokban"
akkor a következő kérdésem, miért kell munkaviszonyhoz kötni? miért nem lehet nyugdíjhoz, segélyhez stb kötni? vagy mondjuk miért nem minden 18 év felettit köteleznek rá? nos, azért mert akkor közvetlenül a kurmányt lehetne szidni, így meg majd a munkáltatóval mennek majd a csörték és anyázások... egyáltalán nem vagyok biztos benne, hogy ez a munkáltatóknak jó lesz, mert komoly feszkók lesznek ebből munkahelyeken...
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 28. 22:51
Előzmény: #9773  bluefrog
#9774
Sztem abszurd a szitu, ha az infláció tartós lesz, a hitelek végre megdrágulnak, a cégek piacai csökkenésbe fordulnak és megindulhat végre a gyengék elhullása, az pedig beindítja az egészséges leépítési hullámot végre... akkor már nem lesz olyan helyzetben a legtöbb Gézuka... teljesen extrém, hogy járványban követelései lehetnének...
:D
bluefrog
bluefrog 2021. 10. 28. 22:42
Előzmény: #9771  Idea
#9773
ha jól értem most tulajdonképpen, parragh lacikát, az iparkamara elnökét lekommunistáztad:) 
(én ugyanis az ő gondolatát terjesztettem ki más egyénekre...)
"Pl oltás mellékhatásaiért fizessen vagy a gyártó, vagy aki elrendeli annak kötelezővé tételét"
na ez bennem is felmerült. mondjuk a munkáltató azt mondja Gézukának, hogy kötelezlek rá, hogy beoltasd magad különben fel is út, le is út... Gézuka pedig azt mondja: mivel te/ti köteleztek rá, írjatok előtte egy papírt, amiben vállaljátok a felelősséget arra az esetre, ha nekem emiatt az oltás miatt bármilyen egészségkárosodásom lesz, vagyis kártérítést fizettek számomra, ha baj lesz. egyrészt a cég, másrészt személyesen az a munkahelyi vezető, aki ezt a döntést hozta. vajon hány munkáltató és képviselője merne írni ilyen papírt?
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 28. 21:27
Előzmény: #9760  bluefrog
#9772
újra átgondoltam ezt a kormány áttolta a munkáltatókra kijelentést/tényt... és a kérdésedet miszerint kiváncsi vagy hány munkáltató meri felvállalni... ha a kormány tszi kötelezővé, az nagy problémát okozhat valóban a komoly munkaerő hiányos szektorokban, hiszen kötelezővé tétellel ront az amúgy is rossz helyzeten, de ha a munkáltatóra bízza, akkor azon túl hogy leveszi a problémát magáról, a munkáltatónak is "jó", hiszen saját belátása, azaz piaci ereje függvényében dönthet. Sztem továbbra is ez a kisebbik rossz megoldás...
Idea 2021. 10. 28. 21:21
Előzmény: #9764  bluefrog
#9771
"ha majd pl. az alkeszok, drogosok vagy a kövérek (pl. parragh) kifizetik a szenvedélyük, egészségtelen életmódjuk miatt kialakult betegségükből adódó többletköltséget az egészségbiztosítónak/államnak, akkor majd visszatérhetünk a javaslatára..."
.
Ez így nagyon asszimmetrikus. Ha az állam olyan munkakörben foglalkoztatott dolgozókat ahol ők egészségkárosodást szenvedtek el, ám minden plusz nyűg/baj költségét fizesse ki, az életminőség romlását szintén.
.
Továbbmennék: ha az orvosi beavatkozás következtében jött létre az egészségkárosodás - legyen az egyszeri hiba jellegű, vagy sorozatos, káros terápia rendszerszintű használata - szintén kompenzálják a kárt elszenvedetteket. (Pl oltás mellékhatásaiért fizessen vagy a gyártó, vagy aki elrendeli annak kötelezővé tételét - de ez csak épp most aktuális példa, a szüléstől az elfekvőig van számtalan hibás gyakorlat)
.
Mert amit írtál az olyan kommunistás: ha az egyén/fogyasztó/átlagparaszt a vétkes ám szopjon, ha a másik oldal, arról egy gondolat sincs...
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 28. 21:16
Előzmény: #9493  MetalHeart
#9770
MORG:
Teljes depresszió... bár a cég jelzett egy 2. klinikai vizsgálati fázist vesebetegség kezelésére vonatkozóan és a  Berenberg 124 eurós célárat dobott be, egyelőre nem javított a hangulaton és továbbra is kritikus szinten mozog -38.2% fibo környéken és egy újabb kitárazással 34-36 eurós zónába eshet, majd akár -61.8% fibo felé ami 28 euró közelében van, de talán csak egy nagyobb öntés lesz amit már megvesznek így egy szép nagy árnyékos gyertyával véget érhet a katasztrofális esés, amit a brutális felvásárlás, a monjuvi csalódás és a short alapok ámokfutása okoz.
https://kepkuldes.com/image/uhpYNi
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 28. 20:50
Előzmény: #9741  MetalHeart
#9769
LHAG:
Az ACI Europe szerint már csak 2025-ben(!) várható a 2019-es forgalom elérése, miközben a Lufi is jelezte már, hogy jövőre is bőven veszteséges lesz. A szövetség nem kicsi, 55 ország 500 feletti repülőtere tag, közlésük szerint  90%-os képviseletük van Európa kereskedelmi légiforgalmában, így valszeg jó rálátásuk van a jövő modellezésében.
A jelen oldalazás hamarosan végére ér, a 21/50MA , elsődleges csökkenő vonal hármas áttörés lenne szükséges optimista esetre, eladási jelzésből indulva. Kicsi az esélye, annál inkább egy esésre, hogy az 5 euró tesztelésre kerüljön.
https://kepkuldes.com/image/uhvlcq
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 28. 20:20
Előzmény: #9764  bluefrog
#9768
"pl. az alkeszok, drogosok vagy a kövérek (pl. parragh) kifizetik a szenvedélyük, egészségtelen életmódjuk miatt kialakult betegségükből adódó többletköltséget az egészségbiztosítónak/államnak, akkor majd visszatérhetünk a javaslatára..."
nincsenek tömve velük a kórházak, ez döntő kérdés férőhely szempontjából... amúgy teljesen igazad van !
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 28. 20:18
Előzmény: #9764  bluefrog
#9767
Az oltás a nagy számok alapján egyrészt bizonyítottan megvéd a súlyosabb, akár halálos esettől, másrészt létszám tekintetében nem tömi tele a kórházakat és ebből kifolyólag nem terheli kritikussá a eü-s munkaerő állományt, nem vonja el más betegektől sem a férőhelyeket sem a személyzetet, stb. A kórházak bizonyítottan az oltatlanokkal van zömében tele (nem a 100-ból 45 oltott, 55 oltatlan butaságra gondolok). Igen sajnos fertőznek az oltottak is (döntően ez az amibe kapaszkodik az oltatlan), és igen a legtöbb azt hiszi ezzel lepattan a vírus róla (fogalma sincs mire szolgál az oltás), mégis azért nem egy nagy feladat észrevenni a különbséget a két állapot között és a kockázatot, amit vállal oltatlanként. Mindenesetre trend(!!), hogy előbb utóbb mindenhol sarokba szorítják az oltatlanokat, mert ezt a mostani áldatlan állapotot évekig nem fogja bírni a nyugati fogyasztói világ.
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 28. 20:04
Előzmény: #9740  MetalHeart
#9766
DE30:
Brutális ami megy a német tőzsdén (IS!), ahogy a Zsidai fogalmaz "még mindig irgalmatlan likviditás van a világban", generálja az inflációt, mocskosul megszívja az átlag emberke. Mindenki mikulás-rallit vár, a német októberi infla 4.5%, amit az Ekb jónak lát a szeptemberi 4.1% után, beszarás... miközben a német importárak majdnem 18%-kal nőttek... a német évi 3.5% gdp már csak 2.5% lesz... mindez semmit sem számít, gyakorlatilag mindenki, akinek van pénze részvénybe fekteti, részvényre váltja át, ilyet még nem láttam... az egész kibaszott tőzsde kezdi átvenni a kaszinó feelinget, a bitcoin őrületet, hogy veszünk vmit, ami pár nap múlva már sokkal több lesz, ez már nem cégekről szól... :D
technikailag a 138.2%-161.8% fibok között mozog, lényegében 10 hónapja sávozik, legutóbb a sáv aljról újra megcsinálta az 1000 pontot, se többet, se kevesebbet...
:D
https://kepkuldes.com/image/uhaALe
Törölt felhasználó 2021. 10. 28. 19:54
Előzmény: #9764  bluefrog
#9765
Egyet értek. UGyan így látom
bluefrog
bluefrog 2021. 10. 28. 19:50
Előzmény: #9761  MetalHeart
#9764
nekem ezzel az érveléssel az a problémám, hogy az oltottak is el tudják kapni a vírust és tovább is tudják adni. sőt, ha igaz, hogy közülük többen megússzák tünet nélkül vagy enyhe tünetekkel, akkor sztem még nagyobb veszélyt jelentenek, mivel vírushordozóként nem is teszteltetik le magukat, közben meg terjeszthetik a vírust. egyébként néhány hete egy munkatársam, amikor meglátta, hogy maszkban vagyok, azt mondta, hogy tőle nem kell félnem, mert ő be van oltva... a fejekben is rendet kéne tenni.
a parragh-féle javaslatra meg annyit, ha majd pl. az alkeszok, drogosok vagy a kövérek (pl. parragh) kifizetik a szenvedélyük, egészségtelen életmódjuk miatt kialakult betegségükből adódó többletköltséget az egészségbiztosítónak/államnak, akkor majd visszatérhetünk a javaslatára...
egyébként a maszkhordást nem tudom miért nem lehet visszahozni több helyen, az nem kerül semmibe és állítólag hatásos a megelőzés tekintetében. én ezért hordom kb. másfél hónapja boltban, munkahelyen, piacon...
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 28. 19:29
#9763
15:28 Christine Lagarde: Teljesen biztosak vagyunk benne, hogy a magas infláció átmeneti
Kár, hogy felelőtlenül nyilatkozhat bármit és nem jár a tévedésért - pontosabban folyamatos hazugságokért - börtön !
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 28. 19:23
Előzmény: #9761  MetalHeart
#9762
ez a pontozás nagy állat...
:D
MetalHeart
MetalHeart 2021. 10. 28. 19:22
Előzmény: #9760  bluefrog
#9761
Jó kérdés ! Közismert, hogy balról is jobbról is rengetegen nem akarnak semmiféle szigorítás, mozgás korlátozást,  stb. ezt a kormány is tudja, miközben a számok szerint brutális felfutás van a járványban. Egyrészt felesleges a feszkó keltés (elsősorban saját) szavazókban, másrészt lerázza az egyre inkább trendszerű népszerűtlen lépést a tömeges, kötelező beoltást, áttolja a piaci szereplőkre. A fogyasztók pedig ki is kényszerítik a legtöbb szektorban az oltást, mert senki sem szeretné a termék/szolgáltatás fogyasztása közben való megfertőződést. Sztem ha ez a vírustéma még 2022 végén is bőven aktuális lesz, beindul a marketingelés, miszerint az adott cég emberei oltottak, biztonságosak, nem veszélyeztetik a fogyasztót. Erre már most is vannak példák. Az állítólagos 30K hulla pedig valszeg felfújt, rengeteg hullán spórolhattak a biztosítók.

Topik gazda

zsoltee77
zsoltee77
3 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek