Topiknyitó: _pampa_ 2015. 08. 19. 08:43

Bevándorlás társadalmi és gazdasági hatása.  

Valószínűleg a közeljövő egy fontos kérdése lesz ez Magyarország és Európa számára.



Rengeteg bevándorló érte már el Európát és túlnyomó többségük háború sújtotta övezetből,országokból érkezett így kitoloncolásuk nem megoldható.



Európának közösen megoldást kell találnia a helyzetük rendezésére ahogyan arra is, hogyan "védjék" meg a 3 leginkább kitett schengeni határral rendelkező országot.



Rengeteg megoldásra váró feladat halmozódott fel az EU döntéshozóinak az asztalán.



ui: trollok, kötekedők,akadékoskodók,off-olók kíméljék meg azt a felületet!



Azokat várom a beszélgetésre akiket érdekel,és fontosnak tartják, hogy mielőbb megoldás szülessen a modern kori népvándorlás következményére.



Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
elemes
elemes 2016. 10. 25. 22:56
Előzmény: #11699  Phylaxa
#11700
Van olyan hasonlat, ami annyira egyszerű, hogy már a lényeg vész el benne :)
Phylaxa 2016. 10. 25. 22:48
Előzmény: #11696  elemes
#11699
Pedig ennél egyszerűbben nem megy. Én egyébként nem értem ezt az állandó "ellenség" képet. A természet nem ellenségeskedésből áll és főleg nem az irányít. Tehát amikor valaki egy egyszerű együtt élhetetlenségről beszél, akkor tök felesleges állandóan ezt felhozni. Ezzel a logikával például náci is lehetnék vagy mit tudom én milyen őrült, mert, ha leírom, hogy bizonyos dolgok együtt nem mennek, akkor tuti ellensége vagyok valamelyiknek. Pedig egy fenét vagyok az. Ezért mondom neked, hogy ezen gondolatmenet szerint, amin ide eljutottál soha nem fognak dolgok valóságos állapotáról beszélni. Inkább majd jöjjön aminek jönnie kell. " Ki hitte volna!" :)
kukker 2016. 10. 25. 22:40
Előzmény: #11686  elemes
#11698

"Most szétszórják a bevándorlókat európában, kicsi csoportokban (igazából jobb lenne családonként szétszórni őket) és akkor rá lesznek kényszerítve az európai szokások elsajátítására. "

A helyzet az, hogy egy deviáns kiccsaládot beraksz egy normakövető csoportba - mondjuk egy társasház - ahol megkeserítik az ott élő többség életét, a liberáltak egyből rasszistázni fognak, ahogy a többség csak a törvényes jogukat szeretné érvényesíteni.
Lásd előző hsz-em az illegális határátlépésnél a migránsok esetében, újabb oximoron és újabb kamu álságos hazug duma a részedről.
elemes
elemes 2016. 10. 25. 22:39
Előzmény: #11695  kukker
#11697
Jaj ne kezdjem már előről.

Page down, vagy menj aludni :)
elemes
elemes 2016. 10. 25. 22:38
Előzmény: #11693  Phylaxa
#11696
Szerintem ennél frappánsabb hasonlatot is láttam már tőled :)
kukker 2016. 10. 25. 22:37
Előzmény: #11689  elemes
#11695
"Ha itt akar lakni, akkor fogadja el, hogy olyan környezetbe helyezzük, ahol a szokásait KÉNYTELEN a miénkhez igazítani. Ezzel megszűnnek a porblémák. "

Aham. Ez egy oximoron és képmutatás a migránssimogatók részéről már eleve, hiszen a "szokásaink" egyike többek közt az, hogy a legális határátkelőn nem akaródzott bekéredzkedni, sőt, a migránsvédők ajvékoltak, hogy a rasszistanácik a "szokásaik"-t - törvény - ne alkalmazzák az idegenekkel szemben.
Na itt már bukott a szöveged, ami nem kicsit álságos így.

elemes
elemes 2016. 10. 25. 22:32
Előzmény: #11690  Phylaxa
#11694
"Nem vesz fel semmiféle európai, sem amerikai sem más szokásokat. Nekik nincs olyan, hogy szokás. Ők hisznek. Nem úgy mint mi."

Ez egyre inkább az ellenségkép tupírozása, a'la "két perc gyűlölet" (Orwell).

"Ha pedig nem megfelelő a környezet, akkor tesznek érte, hogy azzá váljon."

Nem gondolom, hogy a közelkeleti emberek ennyivel rátermettebbek lennének, mint mi európaiak.

"Útközben tele hazudozták Európát rólunk. Ők így állnak a dolgokhoz."

Így van, ez egy közelkeleti kommunikációs szokás, ami a maga helyén teljesen rendben van: amikor elmész a török bazárba alkudni a szőnyegért, és azt mondod, hogy "hatvan", a kereskedő jajveszékel, hogy éhenhal a családja, ha ezt a szőnyeget kétszáz dirhamnál olcsóbban adja. Az orbitális túlzások világa.

A probléma az inkompatibilitás, ha az tényszerűséget jobbára elfogadó nyugati világban megjelenik valaki, aki orbitális túlzásokban beszél és ezzel rövid távon nagy haszonra tud szert tenni, értelemszerűen használni fogja. De mostanra már teljesen szavahihetetlenné váltak.

Egyébként ez a jajgató, túlzásokba eső kommunikáció a magyarországi vidéki cigányok között is gyakori, csak mi már tudjuk és súlyán kezeljük.

"Tévedsz, ha ezt szokásnak hívod."

Lehet, hogy tévedek, akkor adjunk neki más nevet, kultúra, hagyomány, stb. De a tömbben élő szegény cigányok, akik pedig keresztények, ugyanezt a kultúrát képviselik.

***

A démonizálás manipulációs eszköz.
Pont ugyaolyan túlzásokba esik, mint amilyeneket (itt például) az iszlámmal szemben felhoz.
Phylaxa 2016. 10. 25. 22:26
Előzmény: #11691  elemes
#11693
Nincs értelme az erőszaknak. Ugyanis elüldözni tudod őket vele, megváltoztatni tuti nem. De akkor minek engedted be? :)

Ha megőrzöd a víztől a tüzet, akkor megmarad. Ellenség lenne a tűz és a víz? Szerintem nem. De együtt egy helyen nem létezhetnek annyi bizonyos. Elég tudományos? :)
Phylaxa 2016. 10. 25. 22:22
Előzmény: #11689  elemes
#11692
Nincs ellenség. Sem ők nem a mi ellenségeink, sem pedig mi nem vagyunk az ő ellenségeik.

A logika sokkal egyszerűbb. Ők hisznek és a hitbeli törvényeik szerint élnek, míg mi meg vagyunk győződve a civillizációnk csili-viliségéről és hogy mi milyen jók vagyunk. Tehát önbecsapás összekeverni őket velünk. Nincs értelme. Bedarálnak.
elemes
elemes 2016. 10. 25. 22:18
Előzmény: #11687  Phylaxa
#11691
...szóval amit mondasz (meg amit szivacs is mond) az egy hangsúlyosan politikai értelmezése a bevándorlásnak, vagy mondjuk a kultúrák ütközésének.

Nekem szimpatikusabb a tudományos értelmezés. Aminek a keretében persze egy éve is látható volt, hogy az a megközelítés, amit akkoriban a németek vallottak, sikertelen lesz, de az is, hogy erőszakkal nem lehet kezelni a helyzetet.

Sajnos az a politikus, akiknek a gyerekkorában az erőszak meghatározó volt, ritkán tud ennek nyomaitól megszabadulni, akár amerikai, német, orosz vagy magyar.
Phylaxa 2016. 10. 25. 22:16
Előzmény: #11688  elemes
#11690
Nem vesz fel semmiféle európai, sem amerikai sem más szokásokat. Nekik nincs olyan, hogy szokás. Ők hisznek. Nem úgy mint mi.

Ha pedig nem megfelelő a környezet, akkor tesznek érte, hogy azzá váljon.

Én elhiszem, hogy ez nehéz ügy, de csak gondolj abba bele, ahogyan hozzánk érkeztek. "Mi nem akarunk tőletek semmit." Közölték és átvonultak rajtunk. Útközben tele hazudozták Európát rólunk. Ők így állnak a dolgokhoz. Tévedsz, ha ezt szokásnak hívod. Ez hit. Méghozzá egyenesen a palackból, aminek kihúzták a dugóját. Ez van. Én nem utálom ezért őket, inkább azt nem értem, hogy minek engedik be és miért vezetik félre őket? Tudtad, hogy a németek milyen szemét módon bántak velük? Nos a svédeknek éppen azt hazudták, mikor 160 ezren megérkeztek hozzájuk. Nem bonyolult lelkek. :)

elemes
elemes 2016. 10. 25. 22:05
Előzmény: #11687  Phylaxa
#11689
Az ellenségkép, amiről itt beszélsz (nem csak te) a politikai PR nagyszerű eszköze a tábor egyben tartására (illetve a népszavazási kampányból látható módon, akár a tábor növelésére is).

Én mondom, hogy nem ellenség, hanem ember. A szokásai számunkra idegenek, ha nap mint nap arra kényszerülünk, hogy elviseljük, az stresszt okoz.

Ha itt akar lakni, akkor fogadja el, hogy olyan környezetbe helyezzük, ahol a szokásait KÉNYTELEN a miénkhez igazítani. Ezzel megszűnnek a porblémák.

Európában kb százszor több nemi erőszakot követnek el született európai férfiak, mint bevándorlók. Tényleg mekkora realitásérzék kell ahhoz, hogy a nemi erőszakért a bevándorlókat hibáztassuk?
elemes
elemes 2016. 10. 25. 22:00
Előzmény: #11687  Phylaxa
#11688
"Amit nem veszel számításba az az iszlám törvénykezése"

Képzeld katolikus törvénykezés is van :-) meg kánonjog, meg minden, még doktorátust is lehet szerezni belőle, nesze neked szekularizáció.

Aki felveszi az európai szokásokat (és ha izoláltan él, rákényszerül), annak az életében nem marad tér az iszlám törvénykezésre.
Phylaxa 2016. 10. 25. 21:53
Előzmény: #11686  elemes
#11687
"A porbléma nem az iszlám, hanem a kultúra, a szociális érintkezés ezer szokása, ami egyszerűen MÁS európában és a közelkeleten. "

Az iszlám valóban nem probléma, ha megmarad a saját területein. Semmi bajom vele.

Amit nem veszel számításba az az iszlám törvénykezése. Nem kultúra és szocializálódás, hanem a vallásból fakadó törvények. Sokkal erősebbek mint a mienk és a legfontosabb, hogy nincs másuk. Ez határozza meg őket. Ők nem tudnak csak úgy beilleszkedni, még ha akarnának sem. Ők itt Európában a vallásukba menekülnek, mert nem tudnak mit tenni. Érthetetlen nekik, ahogyan mi élünk és nem is kellemes. Mondom, átverjük magunkat és őket is, ha nem gondolkodunk. Márpedig ahogy látom nem az erőssége ez az EU vezetésnek. Mindenesetre erről nem beszél senki, tehát írtam neked egyet, ami majd elő fog kerülni. "Ki gondolta volna!" címmel.
elemes
elemes 2016. 10. 25. 21:32
Előzmény: #11684  Phylaxa
#11686
"Az iszlám nagy tömegben képtelen együtt élni a keresztény, zsidó és ateista hitekkel"

Stb stb. Ezt másként látjuk. Képes.

A porbléma nem az iszlám, hanem a kultúra, a szociális érintkezés ezer szokása, ami egyszerűen MÁS európában és a közelkeleten.

A nyugati világban, mivel nagyon régóta nem kényszerült eltérő kultúrával való együttélésre, elterjedt az a naív elképzelés, hogy megmondjuk az embereknek: legyenek kicsit csendesebbek és tiszteljék a nőket, ők erre bólintanak és minden rendben lesz.

Valójában meg nem. A kultúra és a szokások MEGVÁLTOZTATÁSA nehéz, fáradságos, évekig tartó kemény munka, amire önként nem vállalkoznak a bevándorlók.

Most szétszórják a bevándorlókat európában, kicsi csoportokban (igazából jobb lenne családonként szétszórni őket) és akkor rá lesznek kényszerítve az európai szokások elsajátítására.

Másfélmillió embert nem könnyű szétszórni, főleg, ha Putyin ügynökei folyamatosan lázítják az embereket és olyan hülyeségeket terjesztenek, amiket te is meg szivacs is beszopott. De azért nem is lehetetlen. Csak nehéz.
elemes
elemes 2016. 10. 25. 21:24
Előzmény: #11681  szivacs
#11685
1. "várd a váratlant és készülj fel, hogy ne legyen ismeretlen számodra"

Ez egy fontos és értékes nézőpont, sokan képviselik ezt az EU-n belül. Azonban nem lehet minden váratlan helyzetre kész programmal felkészülni (nem is gazdaságos). A gonndolkodásmódbeli diverzitás egyik előnye, hogy sokféle értékrend képviselői vannak együtt. A nyugat hosszú ideig nem kényszerült arra, hogy igazán komoly fenyegetéssel nézzen szembe.

2. "Az a dolguk, hogy tudják" -- ebben nem értünk egyet. Az a dolguk, hogy ha tényleg váratlan helyzettel találkoznak, akkor képesek legyenek alkalmazkodni és megtanulni az új helyzet kezelését.

3. "van olyan tapasztalat, amiből nem lehet tanulni, mert csak egy dobás van." -- így van, szerencsére ezeket eddig sikerült teoretikus úton megoldani (pl. nem próbáltuk ki, hogy az atomháború elpuszítja-e az emberiséget, stb).

4. "túlontúl megengedő vagy" -- ez nem megengedés kérdése :) ez egy működő stratégia, szemben a merev elvárásokkal.

"képtelenek helyrehozni"

A nyugati gondolkodás sajátossága, hogy sokkal rugalmasabb a tanulásban és a korrekcióbana, mint a merev, magas elvárásokból és a hibák megtorlásából építkező orosz.

"Ha hétköznapi emberek milliói látják ezt"

Hétköznapi emberek milliói mit is látnak? Szappanoperákat meg orosz propaganda veboldalakat.
Phylaxa 2016. 10. 25. 21:23
Előzmény: #11683  elemes
#11684
Na akkor itt a legalapvetőbb, amiről egy szó sem esett eddig és gyanítom, hogy nem is fog.

Az iszlám nagy tömegben képtelen együtt élni a keresztény, zsidó és ateista hitekkel valamint ezen hitek megvalósult és gyakorolt törvényeivel ezért kezdetben párhuzamos társadalmat épít a saját törvényeivel, mígnem a többséget elérve már a saját törvényeit teszi kötelezővé mindenki számára.
elemes
elemes 2016. 10. 25. 21:13
Előzmény: #11682  Phylaxa
#11683
Ez szerintem félreértés.

Van egy felelőskereső attitűd és van egy megoldáskereső attitűd. A megoldáskereső ember egyszerűen csak más megfogalmazást használ, mint amit te (a jelek szerint hiába) keresel.

Tudsz mondani konkrét példát a "letagadott problémára..."? Én tudok mondani példát arra, hogy nem tagadták le, csak nem hibáztató módon fogalmazták meg.
Phylaxa 2016. 10. 25. 16:03
Előzmény: #11678  elemes
#11682
"Nincsenek letagadott problémák".

Nos csak azok vannak. Még beszélni sem szabad róla hivatalosan, így persze, hogy megoldani sem fogják. Ahhoz kommunikálni kellene róla. :)

Az ilyen hozzáállásnak egyetlen vége lehet, az pedig a következő: "Ki hitte volna." "Ne hazudja már azt senki, hogy erre gondolni lehetett." Sajnos, ez a történelme az emberi létnek. Amíg nem szabad beszélni valamiről, ami mindenkit érint, addig megoldás soha sem lesz.
szivacs
szivacs 2016. 10. 25. 15:09
Előzmény: #11680  elemes
#11681
Nincs mit sajnálnod, beszélgetünk, senki nem akar legyőzni senkit.
Néha próbálnak megingatni ebbéli hitemben, de én remélem, hogy minden normális ember így fogja fel, még ha nem is mindíg tűnik úgy.

1. Az EU váratlan és ismeretlen helyzettel szembesül
- várd a váratlant és készülj fel, hogy ne legyen ismeretlen számodra! Ezt még egy autóvezetőnek is tudnia kell, nemhogy egy 500 milliós kontinens vezetőinek, akiknek minden szükséges eszközük meg van erre vagy ha nincs, pont az ő feladatuk, hogy kellő időben megteremtsék.

2. Nem tudja, hogyan kell kezelni. - az a dolguk, hogy tudják, nem a piknikezés...

3. Tanul a tapasztalatokból. - van olyan tapasztalat, amiből nem lehet tanulni, mert csak egy dobás van. Ha már átment rajtad a vonat, vagy a piros drótot vágtad el a kék helyett, abból már hiába tanulnál, késő!

4. Igyekszik egyre jobban kezelni. - túlontúl megengedő vagy. Egy életünk, egy Európánk, egy Földünk van, nem tolhatják el, akiken múlik, mert képtelenek helyrehozni, visszacsinálni.
Ha hétköznapi emberek milliói látják ezt, a hatalomgyakorlóknak sokkal tisztábban és sokkal korábban kell látni mindezt! Ha nem teszik, vagy idióták vagy aljas gazemberek.

Topik gazda

_pampa_
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek