Topiknyitó: _pampa_ 2015. 08. 19. 08:43

Bevándorlás társadalmi és gazdasági hatása.  

Valószínűleg a közeljövő egy fontos kérdése lesz ez Magyarország és Európa számára.



Rengeteg bevándorló érte már el Európát és túlnyomó többségük háború sújtotta övezetből,országokból érkezett így kitoloncolásuk nem megoldható.



Európának közösen megoldást kell találnia a helyzetük rendezésére ahogyan arra is, hogyan "védjék" meg a 3 leginkább kitett schengeni határral rendelkező országot.



Rengeteg megoldásra váró feladat halmozódott fel az EU döntéshozóinak az asztalán.



ui: trollok, kötekedők,akadékoskodók,off-olók kíméljék meg azt a felületet!



Azokat várom a beszélgetésre akiket érdekel,és fontosnak tartják, hogy mielőbb megoldás szülessen a modern kori népvándorlás következményére.



Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2016. 10. 22. 11:15
Előzmény: #11659  _pampa
#11660
Az eseti bizottságot pedig fizesd meg rendesen, ne szűkölködjenek! Jó nagy adag közpénzt adj nekik szakértő hadseregre, reklámokra és föld körüli utazásokra. Ja és az idő. Ha lehet, akkor 10 évnél ne legyen kevesebb! Az alatt lehetetlen leírni egy értelmes mondatot. :)

10 év múlva pedig megjelenhetnek végre az eredménnyel: " A humanizmus és emberiesség hosszú távon mindent legyőz."

Az emberek pedig körbenéznek és megállapítják: hát az biztos, még magát is. :)
_pampa 2016. 10. 22. 11:07
Előzmény: #11658  Phylaxa
#11659
ha képtelen vagy valamit megoldani....

hozzál létre egy eseti bizottságot.

Phylaxa 2016. 10. 22. 10:52
Előzmény: #11656  _pampa
#11658
Ha nem piknik akkor egyeztetés. Az a lényeg, hogy semmit se kelljen csinálni. :)
_pampa 2016. 10. 22. 09:00
Előzmény: #11656  _pampa
#11657
NEM TÖRTÉNT ÁTTÖRÉS AZ EU-CSÚCSON
ORBÁN VIKTOR: AZ UNIÓ TEKINTSE A SZOLIDARITÁS RÉSZÉNEK A HATÁRVÉDELMET IS
Magyar Idők

Sem a migrációs válsággal kapcsolatos további lépésekről, sem az Oroszország elleni szankciókról nem tudtak megegyezni, de a Kanadával kötendő szabadkereskedelmi megállapodást sem tudták véglegesíteni az Európai Unió állam- és kormányfői, akiknek kétnapos brüsszeli tanácskozása tegnap ért véget. A csúcsértekezleten mindenesetre nem született Magyarország érdekei­vel ellentétes döntés és sikerült megakadályozni a kötelező betelepítési kvóták elfogadását – állapította meg a tanácskozás után Orbán Viktor miniszterelnök.
A kormányfő közölte: szerette volna levetetni ezt a kérdést a napirendről, mert megítélése szerint erről soha nem lesz konszenzus a tagállamok között. Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke azonban világossá tette, hogy a bizottság nem vonja vissza a javaslatot. Orbán Viktor szerint az Európai Bizottság becsapta a nemzetállamokat a kötelező kvótára tett javaslatával. Leszögezte, hogy az EU-ban szabad, független államok társulnak, ennek pedig az „alfája és ómegája” az, hogy a miniszterelnökök útmutatása alapján kell megindulnia a jogalkotásnak.
A magyar miniszterelnök elutasította a hazánkat érő kritikákat
Forrás: Reuters
A magyar miniszterelnök elutasította a hazánkat érő kritikákat
Orbán Viktor kültelki trükknek nevezte a nemzetállamok kijátszását, aminek szerinte hosszabb távon több a kára. A miniszterelnök elutasította azoknak a tagállamoknak az érvelését, amelyek szerint Magyarország nem szolidáris, amikor elutasítja a menekültek befogadását.
Orbán Viktor kijelentette, a szolidaritásról tartott vita során Magyarország határozottan képviselt álláspontja az, hogy az unió tekintse a szolidaritás részének a határvédelmet is. Ezzel ugyanis nemcsak Magyarország érdekeit védjük, hanem mindenkit, aki mögöttünk van – tette hozzá. Donald Tusk, az Európai Tanács elnöke tegnap elmondta: a tagállamok állam- és kormányfőinek véleménye szerint fokozni kell az erőfeszítéseket a migrációs hullám és különösen az Afrikából érkező bevándorlóáradat megfékezése, illetve a jogosulatlan menedékkérők visszaküldése érdekében. A csütörtökön elfogadott záródokumentumban arra is felszólították a tagállamokat, hogy fokozzák erőfeszítéseiket a menedékkérők Európai Unión belüli áthelyezésének felgyorsítása érdekében.
Heves vita zajlott Brüsszelben Oroszországról is. A Politico hírportál szerint a szíriai bombázások miatt az Oroszország elleni újabb szankciók mellett kardoskodott Franciaország, Németország és Nagy-Britannia, ám a tagállamok végül elutasították ezt a lehetőséget. Olaszország szerint már a büntetőintézkedésekre való utalás is kontraproduktív az Oroszországgal folytatott viszonyban.
A Politico szerint a tagállamok vezetői az együttműködés kiterjesztése helyett dühösen beszéltek Moszkva katonai agressziójáról, politikai beavatkozásáról és propagandájáról. „Világos, hogy Oroszország stratégiája az EU gyengítése. Nincsenek illúzióink” – közölte Donald Tusk. – A tagországok vezetői végül világossá tették, hogy egy ilyen helyzetben az Európai Unió nem maradhat csöndben, ki kell állnia a civilek, az ártatlan áldozatok mellett, és mindent meg kell tennie az olyan katonai akciók megállítása vagy lelassítása érdekében, amelyek civilek életét követelnék – hangsúlyozta Orbán Viktor. Angela Merkel német kancellár elmondta, hogy az Európai Unió­nak minden lehetőséget nyitva kell hagynia arra az esetre, ha folytatódnak a civilek elleni „barbár” támadások Aleppónál.
Vallónia ellenállása miatt továbbra sem tudták lezárni a tagállamok az Európai Unió és Kanada közötti szabadkereskedelmi megállapodást (CETA). Az egyezmény elfogadásához valamennyi uniós tagország beleegyezésére szükség van, ugyanakkor Belgium francia ajkú régiójának múlt heti, elutasító parlamenti döntése egyelőre akadályozza a megegyezést.
„Attól tartok, nem tudjuk folytatni a szabadkereskedelmi egyezmények megkötésére irányuló egyeztetéseket, ha nem bizonyítjuk, hogy komolyan vesszük az európai fogyasztók, munkások és vállalatok érdekeit” – hangoztatta Donald Tusk. A CETA a támogatók várakozásai szerint a vámok és a nem vámjellegű akadályok lebontása révén hozzájárul a növekedés és a munkahelyteremtés ösztönzéséhez az EU-ban és Kanadában is. Az ellenzők – mint például Vallónia – azonban úgy látják, a megállapodás kiüresíti a demokratikus jogokat, környezet- és fogyasztóvédelmi előírásokat, és erősíti a multinacionális óriásvállalatok befolyását. Jean-Claude Juncker, az Európai Bizottság elnöke mindenesetre arról számolt be, hogy a másik komoly akadály elhárult az egyezmény elől, Kanada ugyanis beleegyezett, hogy 2017. december 1-jén eltörli a vízumkényszert a román és bolgár állampolgárokkal szemben, amennyiben meg tudnak állapodni a CETA-ról.
A brüsszeli csúcsértekezlet egyetlen értékelhető eredményeként Theresa May brit miniszterelnök arról tájékoztatta a tagállami vezetőket, hogy Nagy-Britannia legkésőbb 2017 márciusában bejelenti: elindítja a kilépési tárgyalásokat Brüsszellel. Az Egyesült Királyság egészen a tényleges kilépésig teljes jogú tagja kíván lenni az uniónak. Orbán Viktor miniszterelnök kijelentette: Magyarország semmilyen bosszúállást sem szeretne látni Nagy-Britanniával szemben a tárgyalások folyamán."
_pampa 2016. 10. 21. 08:44
Előzmény: #11655  _pampa
#11656
"Az európai menekültügyi rendszer átalakítását javasolja az Európai Bizottság.
A brüsszeli csúcsértekezlet nyitónapján az állam- és kormányfők azonban úgy döntöttek, hogy a kérdésről majd csak decemberben tárgyalnak, addig pedig folytatják az egyeztetéseket"

lassan már 2 éves probléma...és itt tartanak....

EGYEZTETNEK.
_pampa 2016. 10. 20. 12:50
Előzmény: #11653  _pampa
#11655
Nem csak szegény migránsokat, hanem gazdag migránsokat sem akarjuk, hogy Magyarországra telepítsenek (...) se szegény terrorista, se gazdag terrorista ne jöjjön, se Juncker se Rogán ne tudjon bevándorlókat betelepíteni az országba
- mondta az Index szerint Vona, aki leszögezte, hogy ha Orbán nem enged a Jobbik javaslatával kapcsolatban, akkor nem fogják támogatni a november 8-i záró szavazáson a miniszterelnök módosító javaslatát."

a fidesz helyében én beterjeszteném szavazásra.

a jobbik javaslata nem gátolná meg, hogy kötvényvásárlás által ne tudjon Magyarországra "terrorista" jönni.

ráadásul profitálnának belőle azon EU országok akik továbbra is árulnák a saját kötvényüket.

Fidel_Castro 2016. 10. 20. 12:35
Előzmény: #11652  nyugdijas64
#11654
Jövő héten nyírhatják ki Rogán letelepedési kötvényét

Papma szerint ilyen nincs is :-)))))))
OLYÉ!!! :-)
_pampa 2016. 10. 19. 08:13
Előzmény: #11651  Lujoska
#11653
Szerinte, ha nem állítják le a letelepedési kötvény-üzletet, akkor az alaptörvény módosítása csak trükközés, szemfényvesztés.
Lujoska

Amennyiben Magyarország nem ad el letelepedési kötvényt akkor nem érkezhet Magyarországra "terrorista" aki pl. máltai kötvény vásárlásával jutott az EU így akár Magyarország területére?

Ez Vona részéről egy népszerűségnövelő próbálkozás! És akár visszafelé is elsülhet.

Amennyiben a FIDESZ jól kommunikálja le és a JOBBIK-ra hárítja a felelősséget eleve azért, ha nem tudja a Parlament végrehajtani a szavazók 98%-nak az akaratát....könnyen előállhat az a bizonyos helyzet....

AKI MÁSNAK VERMET ÁS,MAGA ESIK BELE!

Elpártolhatnak a jobbik-tól azon szavazói akik billegnek közte és a fidesz között.

Szerintem Vona ezzel olyat "húzott" amin csak veszthet, de nem nyerhet semmit sem.

szvsz
nyugdijas64 2016. 10. 18. 18:42
Előzmény: #11651  Lujoska
#11652
Nagyon nem vagyok jobbikos, de bizisten igaza van! Akkor legalább egy lopási csatornával kevesebb lesz. Ráadásul most már előnyösebb feltételekkel juthat az állam a piacon finanszírozáshoz - ha ugyan még szükséges. Viszont ha OV. belemegy, ez neki vereség, a jobbiknak meg nagy győzelem, ami látszani fog a népszerűségi adatokban. de ami a legszebb (lenne): Rogán bukta!
Lujoska 2016. 10. 18. 18:30
#11651
Nem csak szegény migránsokat, hanem gazdag migránsokat sem akarjuk, hogy Magyarországra telepítsenek (...) se szegény terrorista, se gazdag terrorista ne jöjjön, se Juncker se Rogán ne tudjon bevándorlókat betelepíteni az országba
- mondta az Index szerint Vona, aki leszögezte, hogy ha Orbán nem enged a Jobbik javaslatával kapcsolatban, akkor nem fogják támogatni a november 8-i záró szavazáson a miniszterelnök módosító javaslatát.

Szerinte, ha nem állítják le a letelepedési kötvény-üzletet, akkor az alaptörvény módosítása csak trükközés, szemfényvesztés.
_pampa 2016. 10. 18. 09:24
Előzmény: #11649  _pampa
#11650
A legfrissebb adatok szerint 7559 külföldi bevándorló kapott a kormány által biztosított programon keresztül letelepedési engedélyt Magyarországon. A Bevándorlási és Állampolgársági Hivatal (BÁH) adatai alapján a program 2013-as indulásától idén augusztus 31-éig kötvényvásárlás útján 2727 külföldi szerzett letelepedési jogosultságot hazánkban, míg család­egyesítés címszóval további 4832-en kaptak végleges letelepedési engedélyt. "

részletes adatok: link
_pampa 2016. 10. 17. 14:04
Előzmény: #11648  Törölt felhasználó
#11649
hát,hogyan,hogyan.....

HELLIKÓPÁTERRAL! :)
Törölt felhasználó 2016. 10. 17. 13:50
Előzmény: #11647  _pampa
#11648
Azért jönnek, hogy gyakorolják, hogyan kell végleg eltűnniük!
_pampa 2016. 10. 17. 13:47
Előzmény: #11646  Törölt felhasználó
#11647
akár mikor kérdezek, próbálok beszélgetni....eltűnnek.

akkor minek írnak ide ha nem akarnak róla beszélni?
Törölt felhasználó 2016. 10. 17. 13:44
Előzmény: #11645  _pampa
#11646
A FAS Újság sem Tudta!
_pampa 2016. 10. 17. 13:38
Előzmény: #11644  Törölt felhasználó
#11645
kérdeztem tőle....erre eltűnt....
Törölt felhasználó 2016. 10. 17. 12:52
Előzmény: #11642  Lujoska
#11644
És azt tudod-e, hogy ebből mennyi az izraeli állampolgár??? Mert a FAS nem tudja!
_pampa 2016. 10. 17. 12:48
Előzmény: #11642  Lujoska
#11643
Orbán 18 ezer bevándorlót engedett be pénzért az országba "

szerinted ők hol élnek? az EU vagy Magyarország biztosítja a segélyt az életükhöz?
Lujoska 2016. 10. 17. 12:36
Előzmény: törölt hozzászólás
#11642
Orbán 18 ezer bevándorlót engedett be pénzért az országba

Magyarország az utóbbi négy évben nagyjából 18 ezer EU-n kívüli embert engedett be a letelepedési kötvények révén, amivel több mint egymilliárd euróhoz jutott – írja a Frankfurter Allgemeine Sonntagszeitung (FAS) című német konzervatív lap.
Más országok is keresnek így pénzt, hét további EU-tagállamba vásárolhatják be magukat idegenek, de egyik ország sem harcol hivatalosan annyira vehemensen és hangosan a menekültek befogadása ellen, mint Magyarország – írják.
Hozzáteszik: míg Orbán egy júliusi nyilatkozatában elmondta, hogy a migránsok biztonsági átvilágítása hónapokig tartana, a kötvényprogram keretében 30 nap is elég erre, és nem egészen világos, mennyire alapos az ellenőrzés.
Orbán letelepedési kötvénybizniszében sok minden hamisnak tűnik, a forgalmazási jogosultságot például pályázat nélkül kapták meg adóparadicsomban bejegyzett ügynökségek – hívja fel a figyelmet a tekintélyes német lap.
_pampa 2016. 10. 17. 07:55
Előzmény: #11640  _pampa
#11641
"A pedagóguskar elnöke a Magyar Hírlap hétfői cikke szerint azt mondta, csak akkor lehetne felháborodni, ha az elképzelés mögött a férőhelycsökkentés szándéka húzódna meg, olyan nehézségű feladatsorokat állítanának össze, hogy csak kevés diáknak sikerüljön a felvételi, tehát adminisztratív eszközzel próbálnák “átterelni” a tanulókat a szakgimnáziumok, szakiskolák felé.

Horváth Péter ésszerűnek tartja ugyan, hogy a gyengébb képességű gyerekek inkább valamilyen szakmát tanuljanak, ám arra figyelmeztet, hogy ebben az életkorban még kevesen tudják eldönteni, mivel akarnak majd foglalkozni, a szakmát adó intézmények között pedig nehéz az átjárás, a képzés drágább, többe kerül az államnak, és könnyen lehet, hogy a fiatal rájön, más érdekli.

Ilyen körülmények között még mindig jobb, ha a diák elvégez egy gimnáziumot, ahol két nyelvet tanul és szélesebb körű alapismereteket szerez, érettségi után esetleg már jobban tud szakmát választani, amelyet elsajátíthat felsőfokú OKJ-s képzésen. Ez rugalmasabb rendszer lenne – hangsúlyozta a pedagóguskar elnöke."

szerintem az a fiatal aki 18-19 éves korára két nyelvet beszél....nem OKJ-s képzést fog választani....vagy tovább tanul és megpróbál diplomázni...vagy a barátai hívására külföldre megy kalandvágyból szerencsét próbálni....

én maradnék a régi bevált módszernél.

8. után felviteli és ahová felveszik a tanulmányi eredménye alapján!

szakmunkásképző
szakközép
gimnázium

Topik gazda

_pampa_
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek