Topiknyitó: _pampa_ 2015. 08. 19. 08:43

Bevándorlás társadalmi és gazdasági hatása.  

Valószínűleg a közeljövő egy fontos kérdése lesz ez Magyarország és Európa számára.



Rengeteg bevándorló érte már el Európát és túlnyomó többségük háború sújtotta övezetből,országokból érkezett így kitoloncolásuk nem megoldható.



Európának közösen megoldást kell találnia a helyzetük rendezésére ahogyan arra is, hogyan "védjék" meg a 3 leginkább kitett schengeni határral rendelkező országot.



Rengeteg megoldásra váró feladat halmozódott fel az EU döntéshozóinak az asztalán.



ui: trollok, kötekedők,akadékoskodók,off-olók kíméljék meg azt a felületet!



Azokat várom a beszélgetésre akiket érdekel,és fontosnak tartják, hogy mielőbb megoldás szülessen a modern kori népvándorlás következményére.



Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2016. 08. 11. 17:07
Előzmény: #11438  Phylaxa
#11440
Egyáltalán nem furcsa, hogy a nyelvünkkel nem tud mit kezdeni a hivatalos "latintudatú" tőrténelem és lingvisztika!

Tőlük FÜGGETLENÜL már sokkal többet lehet megtudni!
Phylaxa 2016. 08. 11. 16:54
Előzmény: #11437  Törölt felhasználó
#11439
A hunokra a Dán Nemzeti Múzeumban bukkantam. Attilával kereskedtek, mert nem volt megfelelő acéluk a fegyverekhez.
Phylaxa 2016. 08. 11. 16:52
Előzmény: #11436  Törölt felhasználó
#11438
Azért a nyelv az hihetetlen egy dolog. A mi nyelvünk alig változott, míg másokéi eszméletlen sokat. Az is furcsa, hogy Rómában már írtak, de Pannóniában nem. :)
Törölt felhasználó 2016. 08. 11. 16:49
Előzmény: #11425  elemes
#11437
Érdekes ezt meg elhiszed? Mit tudnál elhinni a hunok római megjelenése óta abból, ami az akkori "írásbveliségről" ránk maradt a "honfoglalásig"?
Törölt felhasználó 2016. 08. 11. 16:44
Előzmény: #11419  bigyula
#11436
Mit tudhatnál akkor, ha úgy tudod, úgy tanították!

Azt sem tudhatjuk kik voltak!

A szarmatáktól az avarokig csak tudományos berkekben folyhat kutatómunka! Pedig a hamísítók szerint a magyarok a semmiből kerültek a "honfoglalás! korába!

Ezek a régészeti kutatások aztán ideológiai (zsidó-kresztény!) okokból gondosan a fiókok alján végzik!

Törölt felhasználó 2016. 08. 11. 16:36
Előzmény: #11426  elemes
#11435
A mai Kárpát-medence népeiről érdekes módon nincs írásbeli "feljegyzés"! Latinul van a mai vatikánban annál többet találhatsz és az európai kolostor könyvtárakban is elegendő adatra találni!

Amit meg nyilvánosan megengednek az felér a történelem hamisítással!
Törölt felhasználó 2016. 08. 11. 16:27
Előzmény: #11421  elemes
#11434
Nem leszel kettes történész, de azért egészséges szkepticizmussal figyeld a történelmi és régészeti titkokat!
Törölt felhasználó 2016. 08. 11. 16:25
Előzmény: #11423  Phylaxa
#11433
Ez így igaz: A TÖRTÉNELEM oktatásban!

Igaz ebből az időből nem akarnak adatokkal szolgálni a zsidó-keresztény tudós akadémisták!
_pampa 2016. 08. 11. 15:20
Előzmény: #11431  Phylaxa
#11432
:)

de biztos hogy 8-kor szólt? nem 8.15-kor? :)

alig van írásos emlék a múltukról.
amit tanulunk zömében feltételezés,következtetés.

szvsz
Phylaxa 2016. 08. 11. 15:09
Előzmény: #11430  _pampa
#11431
KB ennyit tudnak róluk, mivel írásos emlék nem igen maradt. De ez hihető, akkoriban mehetett a zsírfogyasztás rendesen. Gustav Wasa reformált nagyot 1500 körül az étrendben. :)
_pampa 2016. 08. 11. 14:52
Előzmény: #11428  Phylaxa
#11430
1024 nov. 5.-én reggel 8-kor a király éppen sült szalonnát reggelizett és odaszólt a szolgának, most jól megsütötte a szakács....

ezeket a betéteket nagyon szeretem az életükről készült dok. filmekben! :)))))
Phylaxa 2016. 08. 11. 14:38
Előzmény: #11427  _pampa
#11429
:)
Phylaxa 2016. 08. 11. 14:38
Előzmény: #11426  elemes
#11428
Akkor hogy a fenébe állíthatnak dolgokat hatalmas bizonyosságokkal? Bármi lehetett. :)
_pampa 2016. 08. 11. 14:38
Előzmény: #11425  elemes
#11427
azért csak bele tudtad ebbe is "szőni" putyint! :))))
elemes
elemes 2016. 08. 11. 14:28
Előzmény: #11423  Phylaxa
#11426
az ellenkezője lenne a meglepő :) ugyanis hunoktól kezdve fél évezreden át nem nagyon volt írásbeliség.
elemes
elemes 2016. 08. 11. 14:27
Előzmény: #11424  _pampa
#11425
VONAlasabb jobbikosok szerint Jézus is magyar volt :) és Putyin ezekkel az agyroggyantakkal akar hódítani...?
_pampa 2016. 08. 11. 14:04
Előzmény: #11421  elemes
#11424
bizony! :)))

"A magyar Európa legősibb népe? - Interjú Michelangelo Naddeo-val

Michelangelo Naddeo itáliai kutató vallja, hogy Európa első kultúrateremtő nemzete már a neolitikumban megjelent, a Kárpát-medence őslakos népe, a magyarság volt.

- Olasz származása ellenére már évtizedek óta foglalkozik a magyar történelemmel. Miért pont Európa egyik legismeretlenebb országa lett kutatásainak tárgya?

- Bár Olaszországban születtem, szokatlan családnevem és kinézetem alapján már fiatalkorom óta kételkedtem abban, hogy valóban minden felmenőm olasz származású volna. Ekkor határoztam el, hogy megpróbálok életem során minél több kultúrát és népet megismerni, hogy megérthessem, kik voltak az európaiak ősei és hogy én honnan jöttem. Emiatt fordult érdeklődésem az ókor felé. A régészet és a történelem pedig mindig is a hobbijaim közé tartozott. A bronzkori Európa története mindig vonzott. Főképp, mert úgy gondoltam, hogy a földrész az indoeurópaiak érkezése előtt sem volt lakatlan, ahogy továbbvezettem ezt a gondolatot, egy idő után eljutottam az egykori Pannóniáig és annak lakóiig.

- Az indoeurópai nemzetek valószínűleg megrökönyödéssel fogadják még a gondolatát is annak, hogy megkérdőjelezi közös történelmünket. Hogyan jutott el addig a gondolatig, ami valószínűleg meghökkenti majd hazánk lakóit? Nemsokára megjelenő könyvében ugyanis nem kevesebbet állít, mint hogy mi lennénk Európa őshonos nemzete...

- A Honfoglalás... a magyarok visszatérése európai hazájukba című könyvemben mintegy ötven olyan kulturális markert soroltam fel, melyek Közép-Európából KözépÁzsiába "vándoroltak", majd visszatértek a magyarokkal a honfoglalás idején. Ezek közül kiválasztottam kettőt, a művészetet és a vallást, majd további kutatásokat végeztem régészeti leletek tanulmányozásával. Több ezer olyan képet gyűjtöttem össze régészeti leletekről, amelyek bizonyítják, hogy számos, indoeurópaiak előtti motívum és szakrális szimbólum a kalkolitikumi-bronzkori Kárpát-medencéből és környékéről származott, majd a korai bronzkorban az általam Agglutiniának elnevezett területen is elterjedt. A bronzkor közepén ezek a szimbólumok végig fennmaradtak Pannóniában, a korszak végén pedig ismét elterjedtek Magna Pannonia területén. Ugyanezeket a motívumokat és szakrális szimbólumokat találták meg az Altaj hegységi Pazyrikben, melyek az időszámításunk előtti első évezred elejéről származnak. Később a Tarim-med encébe "vándoroltak", végül pedig a honfoglalás idején visszatértek a Kárpát-medencébe. Más szóval a Kárpát-medencében talált bronzkori régészeti leletek azonosak vagy nagyon hasonlóak a Tarim-medencében Stein Aurél által talált leletekkel, illetve a Kárpát-medencében feltárt későbbi, honfoglalás kori leletekkel. Ezenkívül jómagam is készítettem Magyarországon és egyéb helyeken több tucat fotót olyan szimbólumokról és alakzatokról, amelyek bronzkori szakrális szimbólumok voltak, és amelyeket a mai napig használnak modern épületek díszítésében, noha már elveszítették ősi, szakrális jelentésüket. "

vagy igaz....vagy nem.... de az biztos! :)
Phylaxa 2016. 08. 11. 14:01
Előzmény: #11422  elemes
#11423
A hunok és a magyarok megérkezése közötti időszak elég ködös a történelemoktatásban. :)
elemes
elemes 2016. 08. 11. 13:55
Előzmény: #11419  bigyula
#11422
a 895 azért eléggé ex has dátum, a kiegyezés utáni magyarország meglehetősen hasonlított a mostanira: kitaláltak valami monumentális dolgot, és ehhez gyártottak egy mítoszt (honfoglalás egy menetben, vereckénél a lejtőn megszerzett lendületből) csak az építkezések megcsúsztak, ezért a honfoglalást is elhalasztották egy évvel, 896-ra.
elemes
elemes 2016. 08. 11. 13:53
Előzmény: #11420  _pampa
#11421
kettes történészek szerint meg nem :)

Topik gazda

_pampa_
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek