Topiknyitó: _pampa_ 2015. 08. 19. 08:43

Bevándorlás társadalmi és gazdasági hatása.  

Valószínűleg a közeljövő egy fontos kérdése lesz ez Magyarország és Európa számára.



Rengeteg bevándorló érte már el Európát és túlnyomó többségük háború sújtotta övezetből,országokból érkezett így kitoloncolásuk nem megoldható.



Európának közösen megoldást kell találnia a helyzetük rendezésére ahogyan arra is, hogyan "védjék" meg a 3 leginkább kitett schengeni határral rendelkező országot.



Rengeteg megoldásra váró feladat halmozódott fel az EU döntéshozóinak az asztalán.



ui: trollok, kötekedők,akadékoskodók,off-olók kíméljék meg azt a felületet!



Azokat várom a beszélgetésre akiket érdekel,és fontosnak tartják, hogy mielőbb megoldás szülessen a modern kori népvándorlás következményére.



Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Oszo 2016. 07. 18. 11:12
Előzmény: #11119  Oszo
#11120
magyam=magam
Oszo 2016. 07. 18. 11:12
Előzmény: #11116  kukker
#11119
Én például nem használtam a náci szót!

Azonkívül egyedül vagyok, mindig a magyam nevében nyilatkoztam. (Ha a fejedben játszódó mozi mást mutat, azért megint csak ne engem hibáztass!)
Törölt felhasználó 2016. 07. 18. 11:01
Előzmény: #11115  kukker
#11118
nem én szapullak, hanem saját magadat minősíted kisfiam

elemes
elemes 2016. 07. 18. 10:56
Előzmény: #11112  kukker
#11117
ez a beszélgetések egyik jellemző végállapota ("mindenki más hülye csak én vagyok a turmixgép"), pedig valójában ennél színesebb a világ :-)

például gyakran csak az eltérő időperspektíva miatt vannak nézetkülönbségek.

másik csomópont, amitől másképpen látjuk a világot, különös módon a gyerekkor. anyósomnál mindig roskadásig van a hűtő (romlandó) húsokkal, ezeknek kb a felét ténylegesen ki is dobálják a gyerekei amikor pár hetenként meglátogatják, a másik felét meg lesütve elviszik hogy ne vésszen kárba.

szegény asszony gyerekként élte át a háborút, ez, és az utána következő tíz év nyomor beleégett a személyiségébe és irracionális viselkedésre kényszeríti. egyébként okos, kedves, életéstudományt olvas, nationalgeographicot néz, követi a napisajtót, haragszik orbánra, stb. de ha boltban jár, egy számunkra felfoghatatatlan zsigeri érzés arra kényszeríti, hogy vásároljon, "ki tudja, mit hoz a holnap", amikor rákérdezek, hogy miért van erre szükség, hiszen van még négy kiló marhacomb a hűtőben, mulatságosan elkeserítő válaszokat ad. és ez nem "demencia", harminc éve ismerem, azóta ilyen.
kukker 2016. 07. 18. 10:55
Előzmény: #11114  Oszo
#11116
Azon a képmutató szinten, amin meg ti tanyáztok meg valamiért én nem bírom a levegőt.

De azért örülök, hogy már nem csak "humanista", hanem "színvonalasak" is vagytok, mi meg ezek szerint a szimpla náciból már "színvonalatlan" nácikká lettünk.

Még többet, van még jelző, amivel önmagatokat tudjátok még magasabbra emelni?
kukker 2016. 07. 18. 10:52
Előzmény: #11113  Törölt felhasználó
#11115
Macika.
Kitérő válasz és személyeskedés.

De látom, bizonyíték és tett semmi azon kívül a nagy humnaizmus mellverdesés mellett, mint, hogy engem szapulsz.

Nem vagy te semmivel sem több, csak annak mutatod magad, kiabálod a világba te is a haverjaiddal, hogy ti vagytok a f@sza-gyerekek és közben nulla az egész. :)

És úgy látom, nagyon fáj nektek, ha valaki kimondja az igazat és szembesít a tényekkel.

Hazug mézes-mázos szavak, ennyik vagytok.

Oszo 2016. 07. 18. 10:49
Előzmény: #11112  kukker
#11114
Ha nem érzed miért súlyosan színvonaltalan amit művelsz, ne hozzám fordulj segítségért, én nem tudok a te szinteden gondolkodni...

Törölt felhasználó 2016. 07. 18. 10:42
Előzmény: #11110  kukker
#11113
ezzel a stílussal kisfiam beszélj ott ahol ezt szeretik pl a gyűlölködő topikban
ott simogatnak ilyenért a hasonszőrű senkik

kukker 2016. 07. 18. 10:40
Előzmény: #11109  Oszo
#11112
Milyen "ez"?

Nem én verem a mellem, hogy én vagyok az emberbarát a több meg náci.

Ja, és teszem ezt egy tőzsdei fórumon humanistaként döngetve a mellem, miközben a pénz utáni sóvárgásom ami miatt itt vagyok.

Ugyan már, senkik vagytok a képmutató nagy emberbaráti dumátokkal, kit akartok átverni, manipulálni, mit akarjátok ti erkölcsileg nagyobbnak feltüntetni magatokat.

Röhej....

BuxVelem
BuxVelem 2016. 07. 18. 10:38
Előzmény: #11097  _pampa
#11111
Ez volt az: link

;)
kukker 2016. 07. 18. 10:37
Előzmény: #11108  Törölt felhasználó
#11110
Hol a fénykép macika, hogy eteted a nagy humanizmusodban a migránscsaládot az otthonodban?

Hol van?

Nincs?

Ugyan, hát te nagy emberbarát vagy, nem létezik, hogy nem az nálad az alap, hogy ilyen apró semmiséget nem tettél meg embertársaidért.

Na, elő a farbával, menni fog?
Oszo 2016. 07. 18. 10:35
Előzmény: #11107  kukker
#11109
Most tényleg! Ez a színvonal?
Törölt felhasználó 2016. 07. 18. 10:29
Előzmény: #11107  kukker
#11108
szépen beszélsz!
gondolom otthon is hasonlóan
mint a többi ultrás
kukker 2016. 07. 18. 10:27
Előzmény: #11105  Törölt felhasználó
#11107
Hazug propagandista.
Megélhetési álhumanista.

Fényképet kérnék te nagy emberszerető és törődő lélek arról, hogy a hétvégén ott últ a migráns kiscsalád úgy cirka öt fő és jóízűen ették a főztödet, majd elszállásoltad őket a lakásodban.

Vagy talán nincs ilyen fénykép?
Mert talán csak a fotelhumanizmus megy, egyébként meg a pénzszerzés tölti ki neked is az életed, azért lógsz itt egy tőzsdei fórumon?

Mi, képmutatóm, lássuk a "TÉNYEK"-et, mire próbálod itt festeni magad a többi megélhetési álhumanistával.
Törölt felhasználó 2016. 07. 18. 10:16
#11106
Tavaly minden rekordot megdöntött a menekültek száma a világon: több mint 65 millió ember volt kénytelen elhagyni a lakhelyét, mert az élete veszélyben forgott. Szíria, Irak és Afganisztán vezeti a listát. A döntő többség megmaradt a saját országában, de több mint 21 millióan külföldre menekültek. A befogadó országok között az első helyen Törökország áll, de szorosan követi Jordánia. Nagyszámú menekült él még olyan szegény országokban, mint Libanon, Pakisztán vagy Dél-Afrika. Ezek a fő befogadó országok a világ GDP-jének mindössze a 2 százalékát állítják elő.

A hat gazdasági nagyhatalom: USA, Kína, Japán, Németország, Franciaország és Nagy-Britannia a globális GDP több mint 56 százalékát produkálja viszont a menekülteknek csak a 8,9 százalékát fogadja be. Itt a döntő szerepet Németország játssza. Az Oxfam szerint 736 ezer menekült él az országban. Valószínűleg ennél többen vannak, de a státuszuk elbírálása jelenleg is folyik Németországban. A másik öt gazdasági nagyhatalom messze alulteljesít ezen a téren, és ezen nem is igen akar változatni. Sőt, a legtöbb helyen szigorítják a menekültek bevándorlását, mint például Japánban. Az USA szeptember 11-re hivatkozik, mert a merényletek után a törvényhozás korlátozta a problematikus területekről érkező bevándorlást. Az Oxfam bírálja az EU-Törökország migráns megállapodást mondván, az a szegényebb Törökországra hárítja át a menekültek terhét.

Az iszlamista terrorizmus és a migráció összefüggéseit nem boncolgatja az Oxfam friss jelentése, pedig ez a probléma sok gazdag ország közvéleményét befolyásolja akkor, amikor arról kell dönteni: hány menekült jöhet az országba a Közel-Keletről, ahol jelenleg szinte mindenki harcol mindenki ellen.

sicccc uszítók
Törölt felhasználó 2016. 07. 18. 10:16
#11105
Tavaly minden rekordot megdöntött a menekültek száma a világon: több mint 65 millió ember volt kénytelen elhagyni a lakhelyét, mert az élete veszélyben forgott. Szíria, Irak és Afganisztán vezeti a listát. A döntő többség megmaradt a saját országában, de több mint 21 millióan külföldre menekültek. A befogadó országok között az első helyen Törökország áll, de szorosan követi Jordánia. Nagyszámú menekült él még olyan szegény országokban, mint Libanon, Pakisztán vagy Dél-Afrika. Ezek a fő befogadó országok a világ GDP-jének mindössze a 2 százalékát állítják elő.

A hat gazdasági nagyhatalom: USA, Kína, Japán, Németország, Franciaország és Nagy-Britannia a globális GDP több mint 56 százalékát produkálja viszont a menekülteknek csak a 8,9 százalékát fogadja be. Itt a döntő szerepet Németország játssza. Az Oxfam szerint 736 ezer menekült él az országban. Valószínűleg ennél többen vannak, de a státuszuk elbírálása jelenleg is folyik Németországban. A másik öt gazdasági nagyhatalom messze alulteljesít ezen a téren, és ezen nem is igen akar változatni. Sőt, a legtöbb helyen szigorítják a menekültek bevándorlását, mint például Japánban. Az USA szeptember 11-re hivatkozik, mert a merényletek után a törvényhozás korlátozta a problematikus területekről érkező bevándorlást. Az Oxfam bírálja az EU-Törökország migráns megállapodást mondván, az a szegényebb Törökországra hárítja át a menekültek terhét.

Az iszlamista terrorizmus és a migráció összefüggéseit nem boncolgatja az Oxfam friss jelentése, pedig ez a probléma sok gazdag ország közvéleményét befolyásolja akkor, amikor arról kell dönteni: hány menekült jöhet az országba a Közel-Keletről, ahol jelenleg szinte mindenki harcol mindenki ellen.

sicccc uszítók
Phylaxa 2016. 07. 18. 09:22
Előzmény: #11086  Oszo
#11104
Ha egyszer az érkező mennyiséget csak az haatározza meg, hogy éppen mennyien vannak úton, akkor miről beszélünk?

Ja, 600 évvel ezelőtti dolgot hasonlítgatsz mai létező, éppen megtörténő esetekhez. Hát te tudod. Szerintem ez amit ez az őrült csinált ez az alja. Tudod hogyan lehet meggátolni? Nő lövészekkel. Na ezt magyarázd meg Junckeréknek. :)

Persze, hogy nincs, csakhogy nem történt meg eddig. Mit csinálsz a maradék 70%-al, ami mennyiségben egyre több lesz? Van B terved? :)

Ha képzésre és innovációra költenénk ma reggeltől, akkor sem lehet megélni a fizetésekből. Még azoknak sem, akiket behozol. Tehát tolni kellene a támogatást nekik. Miért nem teszel egy próbát? Megmondod, hogy mennyivel támogatod és megkérdezed az itthoniakat, hogy válalják-e így.
_pampa 2016. 07. 18. 08:53
Előzmény: #11102  Oszo
#11103
amúgy a himnusz énekléssel Király Lindusnak is voltak problémái! Ő is muszlim? "

Nem, ő nem muszlim.... :))))

de a példád nagyon betalált! :))) kapni fogsz érte a buksidra! :)))
Oszo 2016. 07. 18. 08:49
Előzmény: #11100  _pampa
#11102
Na mesélj, kik küzdenek és szurkolnak?
És a bevándorló Adolfokat meg fogják választani (ne felejtsük el, Hitler demokratikus választás útján szerezte a hatalmat!) kancellárnak? Nem kéne mégis inkább téged agyonütni? (A folyosói pletykák szerint amúgy a himnusz énekléssel Király Lindusnak is voltak problémái! Ő is muszlim? :) )
_pampa 2016. 07. 18. 08:32
Előzmény: #11100  _pampa
#11101
Nem rendelkezik a NATO olyan katonai erővel, hogy megszüntesse az érintett térségben a harcokat?

Amennyiben van ereje hozzá miért nem teszi?

Mehetne mindenki vissza Afganisztánba, Irakba Szíriába!

Miért nem teremtünk békét?

ez is egy válasz nélkül maradó kérdés lesz....

Topik gazda

_pampa_
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek