Topiknyitó: _pampa_ 2015. 08. 19. 08:43

Bevándorlás társadalmi és gazdasági hatása.  

Valószínűleg a közeljövő egy fontos kérdése lesz ez Magyarország és Európa számára.



Rengeteg bevándorló érte már el Európát és túlnyomó többségük háború sújtotta övezetből,országokból érkezett így kitoloncolásuk nem megoldható.



Európának közösen megoldást kell találnia a helyzetük rendezésére ahogyan arra is, hogyan "védjék" meg a 3 leginkább kitett schengeni határral rendelkező országot.



Rengeteg megoldásra váró feladat halmozódott fel az EU döntéshozóinak az asztalán.



ui: trollok, kötekedők,akadékoskodók,off-olók kíméljék meg azt a felületet!



Azokat várom a beszélgetésre akiket érdekel,és fontosnak tartják, hogy mielőbb megoldás szülessen a modern kori népvándorlás következményére.



Köszönöm!
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 15:49
Előzmény: #398  Phylaxa
#401
ja jó, azok mi vagyunk

csak mert vannak elméletek hogy ez az usa műve, de ismerve a hazai viszonyokat nyilván okolható a zsidó liberális világösszeesküvés és gyurcsány :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 15:49
Előzmény: #400  Phylaxa
#402
ha kívánságműsor volna, nullával számolnék, de attól tartok, hogy nem az
Phylaxa 2015. 08. 21. 15:53
Előzmény: #401  Bekre_Pal
#403
Jaaa, hogy másra kenjük? Szerintem mi engedjük ezt, tehát a mi sarunk. Mondjuk nem értem, hogy miért, de majd az államok úgyis lezárnak szépen sorban és utána elkezdenek majd Brüsszelben is beszélgetni róla bizonyosan. :)
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2015. 08. 21. 15:54
Előzmény: #393  Törölt felhasználó
#404
pont nem azt tették.. nem figyelsz?
megvárták szépen az első biztonságos országban, míg a potenciális befogadó országok döntenek az ügyükben..
Ha most is ezt tennék, azt nem gyűlölné senki, de nem ezt teszik..
ezen mi nem érthető?
Phylaxa 2015. 08. 21. 15:56
Előzmény: #402  Bekre_Pal
#405
Azért kérdeztem, mert ami most van mennyiség és idő, ez nem működik. Tehát kevesebb ember és hosszabb idő kellene.

Ebből viszont következik, hogy zárás lesz. Szárazföldön és tengeren egyaránt, mivel az útnak indulók tábora növekszik és láthatóan semmi sem javul ott ahonnan jönnek.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 15:58
Előzmény: #403  Phylaxa
#406
szerintem a másrakenés hungarikum

itt minden más hibája, a devizahiteltől a hazai buszgyártás helyzetén át a labdarúgás állapotáig. nem tudsz olyat mondani, amiben nem :)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 16:00
Előzmény: #405  Phylaxa
#407
nyilván válságos helyzet fog kialakulni, ezt én is sejtem. jó lenne, ha nem így lenne.

de így lesz. és ennek ellenére szerintem nincs rá erkölcsi jogunk hogy lepattintsuk őket. szívás, de ez van.
user24 2015. 08. 21. 16:04
Előzmény: #391  Jon_Arbuckle
#408
Ez így nem igaz. A palesztín területeket falazzák amit viszont nem ok nélkül kellett építeni. Szóval a történet nem úgy kezdődött, hogy jött az öreg rabbi és falat épített. Amúgy Izraelben (és nem Palesztínában) sok más vallás is megvan. (Arámok, drúzok, muszlimok meg mittomén mi fajta népek még.) Addig nem is szokott nagy gond lenni amíg a muszlimok nincsenek többségben. A gond akkor kezdődik amikor felülkerekednek és masszívan bekapcsol a muszlim nacionalizmus.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 16:09
Előzmény: #391  Jon_Arbuckle
#409
nem mondhatjuk?

épp most mondtad, tehát mondhatjuk. és rengetegen mondják még, tele velük a padlás

van egy érdekes réteg, akik folyton dolgokat beszélnek és azt állítják, hogy amiket folyton mondanak azt nem mondhatják, de folyton azt mondják. fura népek. valamiért ez leginkább lúzerekből toborzott náci körökben divat, de nagyon nem jártam utána.
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2015. 08. 21. 16:18
Előzmény: #409  Bekre_Pal
#410
épp most mondtam, igen..

egyből célozgatsz is egy náci körre, amibe valószínűleg beletartozom, bár "nagyon nem jártál utána"..

de aki magyarokat náciz le abba nem szoktál ilyen hévvel belekötni
Törölt felhasználó 2015. 08. 21. 16:20
Előzmény: #393  Törölt felhasználó
#411
Ha számba veszed a várható következményeket (főleg az ismert tapasztalati előzmények után - lásd pl. Svédország) az nem gyűlölködés.Józan előrelátás inkább.
Bocs, egy kis s.p kitérő.
Miért is A NAMBLA rész ugrott be a south p.ból, a bevándorlók kritika nélküli dédelgetéséről, a szemellenzős politikáról?:)
Ebben a kisfilmben, a pedofilok, azzal érvelnek, hogy "elődeink azért jöttek ebbe az országba mert hittek a szabadság eszményében, ...mi csak szeretni akarjuk a gyerekeket" -emberek vagyunk, nem választottuk a kisfiúk iránti vonzódásunkat, hanem így születtünk...perverznek hisznek bennünket mert különbözünk a többségtől és nem akarnak megérteni, könnyebb pereskedni...-és már majdnem sikeresen elaltatják a város gyanakvását- mire a gyerekek mondják meg a tutit:" Bakker, gyerekekkel szexualizáltok, hát nem érted?! Hiszünk az egyenlőségben , a toleranciában, meg a ratyiságban, de bakker,,,b@szódjál meg!" -mondják a pedofil társulatnak.

Tartok tőle, hogy lenne akit meggyőzött volna a pedók elnöke.
link
19:36-tól.
még 1x bocs a kissé szókimondó rajzos kitérőért.

:)))
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 16:26
Előzmény: #410  Jon_Arbuckle
#412
túlbecsülöd a képességeimet ha arra gondolsz, listám van arról, hogy kibe szabad és nem szabad belekötni

a legproblémásabb alakok egy ilyen fórumon amúgy is úgy váltogatják az identitásukat mint valami alsót. ők felismernek, én őket nem, mert változik a nevük.

úgyhogy én nem szoktam pedigré vagy ajánlás alapján nácizni vagy barátkozni, ehhez én nem vagyok se elég figyelmes, se elég tehetséges.

csak azt tudom, hogy a nácik bizony folyton hülyeségeket locsognak, és közben azt is mondják, hogy nem mondhatják. ez tény, ezt csinálják. faszkalap népség. én annak se jártam utána, hogy te mennyire szimpatizálsz velük, képtelen vagyok mindenkinek a világnézetét számon tartani.

úgy gondolom, mindig az adott kérdésből indulok ki és igyekszem objektív lenni, amennyire az lehetséges. véleményem szerint az élet túl rövid ahhoz, hogy magunknak hazudozással töltsük. ezért sose fogok valakit vagy valakiket azért védeni és kímélni, hogy ne sérüljön a kis fantáziaszülte homokváram. az nem én vagyok.

remélem, ez kimerítő válasz volt
Törölt felhasználó 2015. 08. 21. 16:28
Törölt hozzászólás
#413
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 16:28
Előzmény: #411  Törölt felhasználó
#414
off
a south park zseniális, választ ad a világ összes kérdésére, imádom, a gyerekekkel már vagy 20x láttuk az összes évadot, és nem lehet megunni, olyan, mint a hagyma, mindig van egy újabb réteg
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 16:29
Előzmény: törölt hozzászólás
#415
te egy elég nagy paraszt vagy

és honnan gondolod, hogy zsidó vagyok?

egyébként nem vagyok az

gyökér
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2015. 08. 21. 16:35
Előzmény: #412  Bekre_Pal
#416
én sem tartok számont mindent és mindenkit..
Néhány nickről tudom, hogy nagyjából milyen álláspontot szoktak képviselni.
A tiédről is vannak emlékeim, hogy milyen témákhoz, hogyan szoktál hozzászólni.
És magyargyűlölő, illetve magyarokat lenácizó hozzászólásra még nem láttam elítélő reagálást tőled.
Csak ennyit jegyeztem meg.
Ettől persze még lehet hogy volt.. ezt te tudod jobban

mondjuk nácikról beszélsz, akik folyton hülyeséget locsognak, de nem tudod kik a nácik, mert ugye nem vezetsz nyilvántartást a nick-ekről.. ez nekem kicsit azért ellentmondásos
Törölt felhasználó 2015. 08. 21. 16:41
Előzmény: #414  Bekre_Pal
#417
Ja, ja. Bár azt mondják, "rétegműsor" de nem izgat, nekem tetszik. Azért kedvelem, mert tükröt tart a társadalom felé, hogy milyen abszurd kis világot építettünk- és a végén mindig a gyerekek mondják ki (romlatlan őszinteséggel) a tanulságot. Ők képviselik a józan észt? :) Szerintem igen.
_pampa 2015. 08. 21. 16:42
Előzmény: #407  Bekre_Pal
#418
"de így lesz. és ennek ellenére szerintem nincs rá erkölcsi jogunk hogy lepattintsuk őket. szívás, de ez van."

Nincsen?

USA-nak,Kanadának,Ausztráliának, az arab államoknak van?

Mi tartozunk feléjük erkölcsi felelősséggel?

Törölt felhasználó 2015. 08. 21. 16:46
Előzmény: #416  Jon_Arbuckle
#419
Ha nem címkézzük egymást, sokkal hatékonyabbak tudnánk lenni. Kezdjük el mi. Ezért csípem Teréz anyut.link
" te csak tedd" - muszáj volt egy szentet is idéznem s.p. után:))

kedvenc:
Ha céljaid vezérelnek, hamis barátaid és igaz ellenségeid lesznek.Ne törődj vele! Te csak kövesd céljaidat!:)
Szimpi.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 16:48
Előzmény: #418  _pampa
#420
tudod mások elégtelen cselekedete nem ad önigazolást, felmentést. az a gyengék és hitványak mentsvára

magunk felé tartozunk erkölcsi felelősséggel, nem mások felé

vagy neked ezt másképp tanították?
_pampa 2015. 08. 21. 16:49
Előzmény: #393  Törölt felhasználó
#421
Csúsztatásnak nagyon gyenge!

"Tehát Ausztria után már bevándorlók pampa definíciója szerint. Azaz pont azt tették, amit is most nagyon gyűlölni kell..."

Nem illegálisan mentek!

A nagykövetségektől kapott érvényes papírokkal utaztak HIVATALOSAN!
És abba az országba amelyik VÁRTA őket!
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 16:50
Előzmény: #417  Törölt felhasználó
#422
elsőre a feleségem is károsnak tartotta, elsőre extrém

rá kell érezni, el kell engedni az első sztereotip benyomásokat

a legtisztább dolgok egyike
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2015. 08. 21. 16:53
Előzmény: #419  Törölt felhasználó
#423
igaz
_pampa 2015. 08. 21. 16:53
Előzmény: #420  Bekre_Pal
#424
Így értelmetlen a beszélgetés.

Legyen róla népszavazás és döntsön a lakosság.
Amennyiben az lesz a többség véleménye, hogy fogadjuk be őket,elfogadom.

Amennyiben nem, akkor a kormány cselekedjen a bevándorlás teljes megállítása érdekében.

szvsz
Törölt felhasználó 2015. 08. 21. 16:56
Előzmény: #422  Bekre_Pal
#425
:) nálunk az előző munkahelyemen a férfi team harsányan hahotázott- kérdem mi a vicc tárgya...mondták: S.P. Azt sem tudtam mi fán terem, de köteleztek, hogy másnapra nézzek meg egy részt. ...Ezen ne múljon, megnéztem.

A csirkeb@szó volt az első rész amit láttam, le voltam fagyva, kikerekedett szemmel néztem az első 10 percet, kitörtem, hogy ez fujj, randa, beszéd, hogy lehet ezt nézni???! Disgusting!

Majd rákaptam. (O.O)

:)
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 16:58
Előzmény: #416  Jon_Arbuckle
#426
tudni, hogy melyik nickek nácik és ismerni a náci gondolkodás ismérveit nem ugyanaz a dolog

messziről felismerem a bűzlő fajtáját, de nem leltározom

nemigen van tudomásom magyargyűlölő hozzászólásokról ezen a fórumon. azt szokták annak tekinteni, ha valaki támadja a kritikátlanul szubjektív és téves magyarkodó megnyilvánulásokat, a turbómagyarságot. azt, amikor olyanok, akiknek fingjuk sincs a magyar kultúráról, történelemről, rólunk, kisajátítják, a saját minőségjelzőjükként használják a magyarságot. amikor ezekkel a péniszarcokkal száll szembe valaki, azt szokták magyargyűlölönek titulálni, ami nonszensz persze. na ja, ezzel nem szoktam szembeszállni, mert az ilyen arcokat lenézem magam is. huszadannyit nem tudnak rólunk magyarokról mint én, de épp fél órája küldött az egyik izraelbe. a fasz.

az ilyen péniszarcoknak a legkérlelhetetlenebb ellenlábasai persze maguk is időnként túlzásba esnek. én már többször intettem őket objektivitásra.
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 16:59
Előzmény: #425  Törölt felhasználó
#427
ugyeugye :)
Törölt felhasználó 2015. 08. 21. 16:59
Előzmény: #424  _pampa
#428
Stip-stop már javasoltam. Ez lenne a demokratikus. Svájcban ettől kisebb horderejű kérdésben is urnáznak.
Csak hát EU-s vezető pozikban is levitézlett, second hand politikusok ülnek. Nem javasolják a népeknek valamiért...
_pampa 2015. 08. 21. 17:00
Előzmény: #428  Törölt felhasználó
#429
Ez a fő baj!

"Elmenekül a halál elől....
Nem a törököknél marad, hogy béke esetén gyorsan haza tudjon menni....
Tovább "menekül" Görögországba....Ott nincsen biztonságba az élete...így tovább menekül Macedóniába....ott sem biztonságos, így irány Szerbia....veszélyben az életem, családja élete irány a szögesdróton át Magyarország!
Végre béke és biztonság!

Megpihen erőt gyűjt és mivel nincsen biztonságban Magyarországon sem tovább,tovább!
Ausztria végre tényleg BIZTONSÁGOS ország, ott szeretik a MENEKÜLTEKET!

(így náluk kellene lenni az össze Magyarországon regisztráltnak! Ott van?)

Akkor miért megy tovább?

Hogyan kerülnek ezek a szerencsétlen üldözött halál ellen menekülő emberek Angliába? Svédországba?

Fog erre valaha válaszolni olyan akik támogatja őket, segíti életüket?

Valószínűleg nem!

Ez a nagy b@dös valóság!
Törölt felhasználó 2015. 08. 21. 17:02
Előzmény: #429  _pampa
#430
+1
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 17:03
Előzmény: #424  _pampa
#431
ezt el is fogadnám, ha nem tudnám, hogy a fülke homályában mindenkiből a túlélés parancsa által vezérelt önzés lép elő

arcokkal felvállalva kell ezt megvitatni a demokrácia mára kissé megfakított színterén, a parlamentben. mari néni nyilván azt fogja anonim módon ikszelni, hogy az ő csirkefarhát vacsoráját ne fenyegesse itt semmi büdös betolakodó, mert mari néni is csak ember és fél. de ezen túl kell valahogy emelkedni, ettől vagyunk emberek, hogy tudunk egymásért áldozatot hozni
Phylaxa 2015. 08. 21. 17:04
Előzmény: #424  _pampa
#432
A svédeknél a Moderaterna párt (jobbközép) valszeg átgondolja a bevándorlási politikáját. Ezt egy felelős tagjuk közölte, a legújabb közvélemény kutatásra hivatkozva, melyben az SD (szélsőjobb) lett piacvezető párt, vagyis ők nyernék most a választásokat, ha lenne.

Akárhogy is nézzük, a szavazók döntenek.
Törölt felhasználó 2015. 08. 21. 17:06
Előzmény: #431  Bekre_Pal
#433
Pali, ezek rengetegen vannak... nem gyűlöletről vagy érzéketlenségről van szó, nem pár ezer jön, hanem lassan milliók kelnek útra...ennyit a büdös életben nem tudsz integrálni
Jon_Arbuckle
Jon_Arbuckle 2015. 08. 21. 17:10
Előzmény: #426  Bekre_Pal
#434
az olyan is kapja egyből itt a náci jelzőt (én is szoktam), aki egyszerűen csak bevándorlásellenes, nem faji, csupán kulturális és gazdasági alapon.
Az ilyen megbélyegzések ellen sem tapasztaltam még, hogy fellépett volna egyik makulátlanul "objektív" hozzászóló..

hát igen a magyargyűlölet meg sajnos olyan szubjektív, hogy ebbe inkább ne is menjünk bele a továbbiakban..
Törölt felhasználó 2015. 08. 21. 17:11
Törölt hozzászólás
#435
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 17:12
Előzmény: #433  Törölt felhasználó
#436
tudom

és azt is, hogy most lesznek próbára téve a humanitárius alapelvek

szerintem ez így ment 50, 70, 100 vagy 1000 éve is

az egyik besúgja, a másik bújtatja

az emberek nem egyformán jók egymással, és nem leszünk egyformák ebben a kérdésben se, ami itt ránk vár

be fog ütni a szar rendesen és mindenki másképp fog hozzáállni

én segíteni fogok, de ameddig lehet, megpróbálom védeni a családom integritását és világát. áldozatokat azonban hajlandó leszek hozni, nem mintha nem lenne már elég nehézségünk a nagy unortodoxban. és tudom, hogy lesz, aki nem teszi. fel tudom dolgozni, az emberek nem egyformák. nem ítélem el őket, nagyon vékony mezsgye választja el a jókat a hitványaktól. és mindig éles helyzetben derül ki, hogy ki milyen valójában. úgyhogy lehet, hogy a végén én leszek valójában a legönzőbb pöcs és aki itt parázik, az fog a sarkára állni.
Törölt felhasználó 2015. 08. 21. 17:14
Törölt hozzászólás
#437
Bekre_Pal
Bekre_Pal 2015. 08. 21. 17:15
Előzmény: törölt hozzászólás
#438
tudsz többet is, vagy ennyi rejlik benned?
Törölt felhasználó 2015. 08. 21. 17:15
Törölt hozzászólás
#439
Törölt felhasználó 2015. 08. 21. 17:16
Törölt hozzászólás
#440

Topik gazda

_pampa_
3 4 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek