Topiknyitó: GoldGym 2020. 05. 12. 21:45

Best Of Evike  

:D
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2020. 10. 06. 16:10
Törölt hozzászólás
#29
1221_ 2020. 05. 21. 10:49
Előzmény: #25  1221_
#28
nem ugyanígy írta le ő is saját maga, amit csinált?
 
"egy prémium tőzsdei kategóriába tartozó részvényre vonatkozóan – beismerten valós ügyletkötési szándék nélkül, az ajánlati könyv „tesztelése” céljából – a kereskedési idő egyik referenciapontja közelében az indikatív árat nagymértékben negatívan befolyásoló ajánlatot tett, amelyet még az ármeghatározás és a tényleges ügyletkötés előtt visszavont."
Amanda11 2020. 05. 21. 10:28
Előzmény: #25  1221_
#27
Azt hittem ő kapta, de ő biztos nem fog, nem nyomta olyan komolyban, mint Ery.
Amanda11 2020. 05. 21. 10:27
Előzmény: #24  GoldGym
#26
Megpihen egy kicsit? Elhalkul a torkoskodás.
GoldGym
GoldGym 2020. 05. 18. 08:57
#24
28.-ig mindenki pihenhet. :)))
Törölt felhasználó 2020. 05. 14. 19:01
Törölt hozzászólás
#23
Blue-chip-csóka
Blue-chip-csóka 2020. 05. 14. 18:29
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#22
Matyi atya, Maga az? :)
GoldGym
GoldGym 2020. 05. 14. 18:22
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#21
:))) teged nem zavar hogy a vallas altal iranyitanak??? Mert nekem ugy eloben ha eltol valaki egy ilyet azt biza ugy elhajtom a veres g@$#be hogy az fajni fog neki...vidd a vallasos szarodat a templomba a cimboraknak... Ne ezt szamold ossze komam!!
Drian875
Drian875 2020. 05. 14. 18:17
Előzmény: #18  traderszaki
#20
Mac adress és a szolgáltató sem menti a forgalmat, azonosító adatokat....
Nem az a kérdés, hogy be lehet e azonosítani, hanem h a megfelelő papírmunkát el akarja e valaki végezni és megadják e rá az engedély, ér e annyit az információ, mint a befektetett munka.
( ha jól láttam van kötesazonosító a bemásolt kötéseken, pl ez kb egy 5 perces munka egy ellenőrzés során)
Szóval bár mellékes, de nem gond a nick alapján beazonosítani. 
A kérdés történt e vmi manipuláció, zavarás. Szerintem megtörtént, de nem én vagyok a hatóság. Okozott e kárt és milyen mértékben. Szerintem valószínűleg csekély értékről van, lehet szó.
Büntetni kell e ezt a fajta cselekedetet, szerintem minden kereskedő érdeke, hogy legyen szankció és büntessék a súlyának megfelelően.
Egyszeri eset, csekély mérték, ha van egy szóbeli figyelmeztetés, ha nem egyszeri akkor pedig jöhet a milliós összeg, lásd másik topikban csatolt link (4’5 mió B úrnak hasonló tesztelgetésért)
traderszaki 2020. 05. 14. 17:45
Előzmény: #18  traderszaki
#19
- email...persze
traderszaki 2020. 05. 14. 17:45
Előzmény: #14  Drian875
#18
El kell keserítselek, de például nekem dinamikus email IP címem van. Folyamatosan változik. anponta 1x, de ha a routert kikapcsolom/újraindítom, akkor újat kapok!
Törölt felhasználó 2020. 05. 14. 17:32
Előzmény: #16  Amanda11
#17
Itt és most egyetlen, jól dokumentált etikai eseménysort vizsgálunk, nem pedig az érintett személyek egész életvitelét.
Amanda11 2020. 05. 14. 17:25
Előzmény: #15  Törölt felhasználó
#16
Azt például nem tudhatjuk Éva mennyire torkos...
Törölt felhasználó 2020. 05. 14. 17:23
Előzmény: #13  GoldGym
#15
Idézet a  wikipédia "Hét főbűn" című szócikkéből:
 
"
Íme a hét főbűn (zárójelben a latin megnevezésük):
  • kevélység (superbia),
  • fösvénység (lat. avaritia, gör. filargüria),
  • bujaság (luxuria),
  • irigység (invidia),
  • torkosság (gula),
  • harag (ira),
  • jóra való restség (acedia).
  • Régebben 8. bűnként a hazugságot is említették.
    "
     
    Számold össze, hogy a fentiek közül hány vonatkozik Éva cselekedetére és hány vonatkozik a tiédre. Az élet majd gondoskodik a méltó kompenzálásról.
    Drian875
    Drian875 2020. 05. 14. 16:41
    Előzmény: #11  -bubu-
    #14

    Gondolok erre, azzal azonban vitatkoznék, hogy kereskedési időn kívül történt, bár minden bizonnyal ez a megnevezés, mert ajánlattételi szakaszról volt szó, de mivel mindjárt reagáltak a kereskedők (vételi szándék), ezért szerintem megzavarta a piac normál működését.
    Ha ez az egy volt az elmúlt években, akkor van olyan kifogás, amit mondhat... megúszhatja, nem fejtem ki bővebben.
    Nick: simán lekövethető h milyen gépről történt, a regiszrációs emailcím gazdája is, mert a legtöbb ingyenes emailrendszer megköveteli (és gondolom ) rögzíti a létrehozó számítástechnikái adatait (próbálj meg rejtett ip címről gmail fiókot létrehozni, vagy akár a másik oldalról pl yandexet, egyik helyen az FBI, a másikon az FSZB figyel árgus szemekkel)
    A történetnek a kimeneteltől függetlenül van tanulsága, amit érdemes levonnia mindenkinek.
    GoldGym
    GoldGym 2020. 05. 14. 13:50
    Előzmény: #11  -bubu-
    #13
    Viszont eviket jol lehet vele huzni hogy ne aludjon par estet es borba fojtsa a felelmet! :)))))
    GoldGym
    GoldGym 2020. 05. 14. 13:49
    Előzmény: #10  Drian875
    #12
    Persze ...ez ennyi. Van egy ugy, eldontik hogy buntetnek vagy sem aztan csaa... Nem lesz itt ugyved meg semmi mas...
    -bubu-
    -bubu- 2020. 05. 14. 13:34
    Előzmény: #10  Drian875
    #11
    semmi nem fog történni most mondom 
    egyszeri félreütés történt ráadásul kereskedési időn kívül amit még nyitás előtt korrigált 
    mivel egszeri eset , senkit nem érdekel 
    az hogy egy fórumon mi jelent meg anonim nicktől az senkit nem érdekel , miután bizonyítani semmit nem lehet , bárki írhatta elopták a jelszavát , például egy svéd szakács és az írta ki amit kiírt
    ember nem fogja bizonyítani se ezt se az ellenkezőjét de ráadásul a kutyát se érdekli MNB szinten
    összefoglalva: vihar egy tál biliben ............
    Drian875
    Drian875 2020. 05. 14. 13:12
    Előzmény: #8  GoldGym
    #10

    Érdekesnek tartom ezt az ügyet, mert talán rosszul tudom, de az MNB egy felügyeleti szerv, ami hivatalból megállapít egy történést (itt: a piac jogtalan befolyásolása kb). Hoz egy határozatot és az elkövető fizet.
    A jogorvoslat helye a bíróság, a szakértő pedig az MNB felügyeleti szerve lesz, vajon melyik bíró fog érdemben a felügyelet hivatalos álláspontja ellen menni és milyen alapon (?). Itt nem a feljelentést/feljelentőt vizsgálják, hanem a konkrét esetet. Megállja-e a helyét, vagy sem. Lényegtelen, hogy milyen forrásból jutott hozzá az ellenőrző szerv és miért történt.
    Ha jól értem a történtek után kiírta a pf topikba, hogy mit csinált, majd most az ügyvéd tanácsára mást fog mondani (kettőből egyszer hazudik, vagy a kiírás, vagy az MNB felé tett nyilatkozat lesz az igaz, mindkettő nem lehet).
    Ha megnézik a megbízásait, az MNB nem akar példát statuálni, elnézőek lesznek és nem fordult elő több ilyen eset, akkor talán meg lehet úszni (nem akarok ötletet adni én mit mondanék, de a bejegyzés a topikba elég egyértelmű, kérdés, hogy azt látja e az MNB és a vizsgálat során).
    GoldGym
    GoldGym 2020. 05. 14. 10:51
    Előzmény: #7  Amanda11
    #9
    :)))))))) csillagos otos! 100k +
    GoldGym
    GoldGym 2020. 05. 14. 10:50
    Előzmény: #6  festina88
    #8
    Ugyved... Magat nyugtatgatja ezzel meg kepzelgi ossze hogy egy "ugyved" hogyan vedene... Jogban nincs ilyen amit ir... Rendornek se magyarazod hogy jaaaj csak pont ma mentem 120-al az 50es tablanal!!! :))))
    Amanda11 2020. 05. 14. 10:42
    Előzmény: #6  festina88
    #7
    Persze, hogy ügyvéd mondta, azok ilyeneket szoktak mondani! Én így képzelem a tárgyalást: "Hát bíróúr, a jogszabályi helyet nem tudom, de aki ilyen ingyombingyom csúnya módon viselkedik, meg nem szereti a másikat, annak vaj van a füle mögött, nekem elhiheti!" "Olyan ez bíró úr, mint a pukizás, mindig az kiabálja leghangosabban, hogy büdös van, aki csinálta!" "Drága bíró úr, hát a rontó volt, aki jött, és csak öntötte, öntötte szegény ügyfelemre, az meg csak nyelte, nyelte, alig bírta, hát ez nem elég jogalap a bűnösség kimondására?"
    festina88 2020. 05. 14. 10:28
    Előzmény: #2  GoldGym
    #6
    Kivancsi lennek milyen sufni ugyved mondta ezt ha egyaltalan mondott ilyet valaki :D
    Amanda11 2020. 05. 14. 10:23
    #5
    Hát ez a topic zseni... :D 
    Coelho idézetek helyett ezeket lehet megfontolni, vagy posztolni fészen. :)))
    GoldGym
    GoldGym 2020. 05. 12. 22:37
    #4
    "ez is gyűlöletrohamot indít el..." 
    "ma adni és erre jön a gyűlöletroham"
    "de miért kell ilyen szinten gyűlölködni?"
    "idézet a gyűlölködő topikjából"
    ma nagyon sok gyulolkodes van!!! :DDDDDDD
    GoldGym
    GoldGym 2020. 05. 12. 21:46
    Előzmény: #2  GoldGym
    #3
    vagyis nemis o tette be a pakkjat hanem en es ra akarom fogni!!!! :DDDD sok lesz a kapszi szerintem mara!! :DDDDD
    GoldGym
    GoldGym 2020. 05. 12. 21:45
    #2
    "ja, és ügyvédem szerint ki lehet kérni a feljelentő kereskedési könyvét, mert szerinte ekkora gyűlöletet csak az okoz, ha valaki másra akarja kenni a saját sarát"
    vagyis a ronto konyve kikerheto!!!!! :DDDDDD

    Topik gazda

    GoldGym
    GoldGym
    4 2 4

    aktív fórumozók


    friss hírek További hírek