Topiknyitó: -pny 2018. 10. 06. 13:59

Bejelentette a kormány: minden magyar egyetemmel az történhet, ami a Corvinussal  

“Bejelentette a kormány: minden magyar egyetemmel az történhet, ami a Corvinussal”
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2018. 10. 06. 18:18
Előzmény: #13  qwrtzq
#20
Nos, ha nem változik a jövőben sem, akkor semmi bajom vele. Csak azért szóltam hozzá, mert a riportban úgy tűnt, hogy de igen, tervezik a változtatást. :)
bigyula 2018. 10. 06. 17:57
Előzmény: #18  penztaros_lorinc
#19
A fidesznyikek nem szeretik, ha a fityeszesek múltbéli álláspontjára emlékeztetik őket. :)
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2018. 10. 06. 17:46
Előzmény: #17  _Bekre_Pal_
#18
Ezért ilyen dühös deszcsakafi? Neki abban a rendszerben tandíjat kellett volna fizetnie, ha felvették volna egy felsőoktatási intézménybe?
Vannak olyan intézmények, ahol a tandíj megszokott. Pl. Kovács Zoltán kormányszóvivőnek is kellett tandíjat fizetnie, amikor a CEU-n végezte a tanulmányait.
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 10. 06. 17:43
Előzmény: #16  penztaros_lorinc
#17
Pedig jól emlékszel.
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2018. 10. 06. 17:41
Előzmény: #8  qwrtzq
#16
Ez fura. Tisztára úgy émlékeztem, hogy a Bokrosi féle tandíj úgy nézett ki, hogy a felsőoktatásban tanulók első éve tandíjmantes, majd a rosszul teljesítők tandíjat kellett volna fizessenek, amit évente felülvizsgálnak.
De hát én olyan hülye vagyok, hogy még erre se emlékszem.
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2018. 10. 06. 17:36
Előzmény: #12  Phylaxa
#15
Orbán Viktornak csak jobbágyokra és szakmunkásokra van szüksége!
Olyanokra nem, akik még elkezdenek itt gondolkodni!
penztaros_lorinc
penztaros_lorinc 2018. 10. 06. 17:35
Előzmény: #13  qwrtzq
#14
deszkacsafi, miért tiltottak már le megint?
Emlékeszel még amikor Orbán Vikor kihirdette, hogy mindenki első diplomája ingyenes lesz? 
Akkor még nem is tudopm milyen politikai irányultsága volt. Egy idő után már nem tudtam követni, csak az épp aktuálist propagálom én is.
qwrtzq 2018. 10. 06. 17:01
Előzmény: #12  Phylaxa
#13
a corvinusra való bejutás esélye semmit sem romlott az elmúlt legalább 30 évben
és azok akik néha belengették az általános tandíjat kivétel nélkül magukat demokrataként és szocoalistaként meghatározóak voltak
Phylaxa 2018. 10. 06. 16:36
Előzmény: #11  qwrtzq
#12
Csűrhetjük, csavarhatjuk a megfogalmazást. Én elég szigorú vagyok bizonyos alapesetekben, a tanuláshoz való jogot ilyen alapesetnek tartom. Tehát, a magyar fiatalnak jova van a felsőoktatáshoz, melyet a magyar állam biztosít a magyar adókból neki, ha megfelel a tanulmányi elvárásoknak és érdekli is az adott irány. Ez nálam az ingyenes oktatáshoz való jog. Leírhatjuk ezt többszáz oldalon is, de ha ennek ellentmond, akkor nem értek vele egyet.  :)
qwrtzq 2018. 10. 06. 15:55
Előzmény: #9  Phylaxa
#11
volt nyilatkozat, hogy 60:40 arányban lesznek a fizetős és az ösztöndíjas helyek, csak a ballib propaganda valahogy tömegesen elhallgatta
a kis figyelmetlenek...
egyébként kb semmi sem fog változni, azon kívül, hogy az állami szabályozás alól kikerülnek az egyetemek, és akik eddig tandíjat fizettek az államkincstárnak azok most egyetemi alapítványoknak fognak
corvinusos állami képzésre egyébként 2010 előtt is jó alaposan össze kellett szednie magát az embernek, soha nem volt 430 pont alatt egy valamire való képzés sem
a magyar bálinti "minden hülye tanítson, minden hülye járjon egyetemre" című minimumpontos turizmusszakok pedig már 4 éve megszűntek, és egyenlőre senkinek nem hiányoznak
-pny
-pny 2018. 10. 06. 15:50
Előzmény: #9  Phylaxa
#10
"Olyan ez, mint a muszlim elosztás. "1300" emberről van szó". Ja, most."
.
Ezzel szemben az Orbán módszer: hőbörögni 1300 ellen, hogy aztán ők befogadjanak 4000-et + 20000 kötvényest + ukrán, orosz bűnözők tömegeit. Érdemes ennek tapsikolni.
Phylaxa 2018. 10. 06. 15:47
Előzmény: #5  qwrtzq
#9
A problémát ott látom, ezért leszek mindig is szocdem, hogy most még van ingyen tanulás lehetősége, ha valaki megfelelő eredménnyel felvételizik. Ha jól olvasom a nyilatkozatot, akkor ez megszűnik. Olyan ez, mint a muszlim elosztás. "1300" emberről van szó". Ja, most. Holnap pedig amennyi jön. 
    
Egyébként pedig 1990 óta megvan a lehetőség, hogy magánegyetmeket és magánkórházakat nyissanak. Ez amit elképzelnek, ez nem az. Tessék a zsebbe nyúlni és megfinanaszírozni a magándolgokat. Ne azokkal fizettessék meg, akiknek a gyermekei nem járhatnak ilyen helyre, mert nincs rá pénze a családnak. 
qwrtzq 2018. 10. 06. 15:41
Előzmény: #7  -pny
#8
megint csak a pofátlan hazudozás jut a baloldal osztályrészéül
a gyurcsányi (korábban a bokrosi) tandíj arról szólt, hogy mai értéken félévenként mindenki leszurkol mai értéken olyan 70 forintot (2008ban 50 ezret havi 10 ezer ft-ot)
szerinted hol van ez azzal egy kategóriában, amikor 60:40 arányban vannak a fizetős és az ösztöndíjas hallgatók
-pny
-pny 2018. 10. 06. 15:32
Előzmény: #5  qwrtzq
#7
Orbán Viktor 2008:
.
"Tisztelt Hölgyeim és Uraim!
.
A helyzet úgy áll, ha tandíj lett volna, akkor én ma nem állnék itt. Ha tandíj lett volna akkortájt, Önök közül nagyon sokan nem ülnének ma itt. Beszéljünk ismét egyenesen: a tandíj a magunkfajtákat kirekeszti az egyetemekről. A tanulás a mi időnkben sem volt ingyenes - én emlékszem -: albérlet, kollégium, különórák, nyelvórák, tankönyvek... Az egyetem mellett a mi időnkben is mindig dolgozni kellett: végig is dolgoztuk.

Ha azonban tandíj lett volna, kedves Barátaim, az már egy elkerülhetetlen és kivédhetetlen csapást jelentett volna a számunkra. Gondoljanak bele abba, mit érezhet ma egy diplomás házaspár, vagy mit érezhet egy munkás, aki látja a gyerekében a tehetséget, észreveszi a felvillanó észt, mit érezhet, amikor azt kell mondania, jövőre nem tudom fizetni az egyetemi tanulmányaidat. Ha nincs pénzed, nem tanulhat a gyereked! Ezt jelenti egész Magyarország számára a tandíj.

Nem tudom, Önök közül kik azok, akik elgondolkodtak a tandíj távlatosabb következményeiről. A tandíj ugyanis nemcsak az egyetemekről szorítja ki az okos, de szegény családba született gyerekeket, hanem előbb-utóbb a gimnáziumból is. Mert minek járjon gimnáziumba a gyerek, ha úgysem tudjuk majd utána fizetni az egyetemet?"
.
Forrás: Fidesz.hu
.
http://www.fidesz.hu/hirek/2008-02-14/orban-viktor-beszedenek-szo-szerinti-leirata/
-pny
-pny 2018. 10. 06. 15:23
Előzmény: #5  qwrtzq
#6
2008-ban még ingyenes felsőoktatás volt a Fidesz propaganda... Akkor ennek tapsikoltatok, sőt népszavaztatok is, mert Orbán akkoriban erre hergelte a birkákat.
qwrtzq 2018. 10. 06. 15:20
Előzmény: #3  -pny
#5
gondolom nem zavarja a balhíveket, hogy 60:40 arányban ösztöndíjas rendszer messze nem zárja ki az ingyen tanulás lehetőségét
-pny
-pny 2018. 10. 06. 14:03
Előzmény: #1  -pny
#4
Stadion kell, egyetem minek. Éljen a proletár diktatúra.
-pny
-pny 2018. 10. 06. 14:02
Előzmény: #2  -pny
#3
Az állam tehát egyre inkább fizetőssé tenné a felsőoktatást.
.
Gondolom, most tapsikolnak a hívek. És az se zavarja őket, hogy 2008-ban az ellenkezőjének tapsikoltak, sőt népszavaztak is róla. Hiszen akkor Orbán éppen ezt akarta. Most az ellenkezőjét.

Topik gazda

-pny
-pny
3 4 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek