Topiknyitó: Törölt felhasználó 2018. 05. 16. 21:43

Befektetői szemlélet kialakítása gyermekkorban !  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2018. 05. 16. 21:43
Törölt hozzászólás
#1
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 05. 16. 21:55
#2
osztálytársam megtalálta az apja szexújságjait, az én apámnak meg volt tükörreflexes gépe és otthoni előhívólaborja amit az elsötétített fürdőszobában lehetett felállítani. az első komolyabb összeget fotópapírba és fotóvegyszerekbe, ja meg filmbe fektettem, de amikor az iskolában terítettük az árut üzlet- és osztálytársammal, igen komoly extraprofitra tettünk szert.
Törölt felhasználó 2018. 05. 16. 22:06
Törölt hozzászólás
#3
_Bekre_Pal_
_Bekre_Pal_ 2018. 05. 16. 22:28
Előzmény: törölt hozzászólás
#4
vettem a kígyó utcai dolláros boltban agfa 60+6 perces kazettákat 10-es csomagokban (a dollárt persze meg kellett hozzá venni feketén -1983), 1-1 rövid szünetben 1-1 ilyen pack el tudott fogyni. aztán ez elment a walkman és kisebb majd nagyobb hifik csencselése irányába. aztán más irányt vett az életem, nem vállalkozói hanem alkalmazotti neveltetést kaptam, de azért itt kiütközött némi genetika (pedig nincs is zsidó a családban állítólag)
pitcairn2 2018. 05. 16. 22:37
Előzmény: #2  _Bekre_Pal_
#5
nagy nevek indultak hasonlóan (pl. Demján, Rockefeller és az IKEÁ-s fickó ugrik be)
persze az efféle indíttatás kibontakozásához a tehetségen kívül külső kényszerítő erő is kell (ez leggyakrabban a szegénység)
Törölt felhasználó 2018. 05. 16. 22:53
Törölt hozzászólás
#6
-pny
-pny 2018. 05. 16. 23:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#7
Nekem onnan indult az “eredeti tőkefelhalmozás”, hogy ált. isk. 5.-es koromban az 1 évvel fiatalabb öcsém eltörte a lábát... (‘80-as évek közepénél járunk). Akkora biztosítási pénzt kapott rá, amit annyira igazságtalannak éreztem, miután hónapokig helyette is én házimunkáztam otthon (+sokat segítettem neki), hogy elértem, hogy én megkaptam a 2-3-szorosát a szülőktől. Öcsém elszórta az ingyenpénzt gyorsan, én viszont a reklámokból kinéztem, hogy takarékba kell tenni, másrészt apám sokat járt külföldre a munkája miatt, így volt márkája, dollárja. Én ezeket olyan menőnek tartottam, hogy ment a pénz takarékba, meg valutába... Persze, hogy fogalmam se volt, mit csinálok, csak azt akartam, hogy tegyük félre. 3-4 év múlva már én adtam kölcsön a nagynéninek, amikor megszorultak, és valutában kaptam vissza. És ez azokban az években (‘90 környéke) sokszor előfordult és sokat hozott... A költőpénzem meg korrepetálásból megvolt (7.-es koromtól tanítottam másokat). Gimiben már volt “tőkém”, ami meg napi szinten kellett, tanításból megvolt, a pénzt meg mindig befektettem: a ‘90-es évek elején piacos parfüm, cigi, gázspray volt a nyerő. Kartonszámra megvettem egy-egy piaci körút során ezeket és ezzel kerestem a suliban. Aztán gimi végén volt egy nagy piramisjáték biznisz, meg kaszinó is, de ezeket nem részletezem...
kimpaa
kimpaa 2018. 05. 17. 08:37
Előzmény: #2  _Bekre_Pal_
#8
Jó, hogy beírtad, lassan megkapod visszamenőlegesen a különadót az extraprofitra, mert hosszabbítani kellene a nemzet kisvasútját :)
Törölt felhasználó 2018. 05. 17. 08:40
Törölt hozzászólás
#9
kimpaa
kimpaa 2018. 05. 17. 08:44
Előzmény: #8  kimpaa
#10
A témához hozzászólva, nekem volt dj ismerősöm, akinek mindig megvoltak a legújabb zenéi, s ezeket másolgattam két egykazettás deck-l, s adtam el a népeknek.
Akkor még nem volt youtube, torrent, dc++, erősen korlátozott volt a zenebeszérzési lehetőség. Max rádióból tudta felvenni a némber, ha sikerült az elejétől elkapni, nem pofáztak bele szám közben és a térerő se ment el, belesisteregve a zenébe. Hej mennyire más idők voltak azok.
Kajárik Andrea féle kívánságműsor a Danubius-n volt sokáig ez egyetlen jobb lehetőség zenét rádióból felvenni.
Törölt felhasználó 2018. 05. 17. 08:50
Törölt hozzászólás
#11

Topik gazda

Jockey-Ewing
Jockey-Ewing
2 2 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek