Topiknyitó: roland75 2015. 05. 17. 18:56

BEFEKTETÉSI ALAPOK  

Ilyen fórum , úgy látom még nincs,engem érdekelne mások véleménye is ezügyben.Én közepesen kockáztatok (elvileg és jelenleg),pénzpiaci kizárt,ingatlan még kérdéses,tiszta részvényalapot már inkább nem,kötvényalap eladva kb 1 hónapja ,abszolút hozamút,és vegyes alapot tartok.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
salander 2015. 06. 17. 17:52
Előzmény: törölt hozzászólás
#100
Pontosan, ha a hosszú kötvény hozamok drasztikusan emelkedni fognak, akkor minden egyes százalékpontnyi emelkedés után az alap árfolyama 4-5-6% között fog esni (attól függően hogy konkrétan a hozamgörbe melyik részén lévő papírokból van összerakva az alap).

Ha megnézed a 10 éves referencia hozam január végére, február elejére érte el a mélypontot (3% alatt), ez egy az egyben az alap árfolyamának a csúcsa. Akkor elindult egy hozamemelkedés, majd március végére visszasüllyedt a minimum közelbe (az alap lekövette), mint ahogy az összes mozgást azóta.

Január vége óta az alap kb 5,5%-ot esett, a 10 éves referenciahozam meg 1,2 százalékpontot emelkedett.

Amire te gondolsz szerintem (hogy milyen kuponokat fizethetnek a kötvények) akkor kap igazán szerepet, ha a hozamgörbe teljesen mozdulatlan marad hosszú ideig. Ebben a hipotetikus esetben jobban jár az ember egy olyan kötvény alappal amiben magas kuponokat fizető (~ és ezzel párhuzamosan hosszú) kötvények vannak.
McDee 2015. 06. 17. 16:37
Előzmény: törölt hozzászólás
#99
bebi_csibe 2015. 06. 17. 15:54
Törölt hozzászólás
#98
bebi_csibe 2015. 06. 17. 15:20
Törölt hozzászólás
#97
McDee 2015. 06. 17. 14:11
Előzmény: #94  Törölt felhasználó
#96
Ez egy hosszú kötvényalap. A benne levő kötvények árfolyamváltozását nem feltétlenül lehet levezetni a jegybanki alapkamat alakulásából. Ha megnézed pl. ezt: link ,
láthatod, hogy a kamatvágásoktól függetlenül növekedtek a hosszú hozamok. A hozamgörbe meredekebbé vált. Esetenként - és ehhez hiteles jegybanki kamatpolitika a szükséges, de nem elégséges feltétel - előfordulhat, hogy az alapkamat emelkedése a hosszú végen éppen fordított hatást, azaz csökkenést vált ki.
Azt, hogy rövidtávon merre fog továbbmenni, ember nem tudja megmondani. Hosszú kötvénybe (és rövidbe) én mindenesetre most nem látok jó beszállási lehetőséget. Ha már benne vagy, nincs jó válaszom.
roland75
roland75 2015. 06. 17. 13:58
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#95
link

Mozgatórugók:
-Nagy a tőkekiáramlás.
-Ha emelkedik a jegybanki alapkamat,rosszabb hozamokat fog produkálni.Eddig a csökkentés miatt száguldott,(meg a tőkebeáramlás miatt).
Törölt felhasználó 2015. 06. 17. 13:55
Előzmény: #93  salander
#94
Köszönöm válaszod, sikerült megértenem hogyan működik és meg is találtam egy-két grafikont amire utalhattál.

link

Most akkor ugye kérdés, hogy merre fog továbbmenni ?

Elméletileg a MNB még tovább vághatja az alapkamatot, ami segíthet pozitív irányba
vinni, de ha az emberek rengeteg kötvényt adnak el, akkor ez nekem kevés lesz.

Ebből is az jön le nekem, hogy a tendencia nem lassul:
link

Az EKB kötvényvásárlási programjának nem kéne lenyomnia a hozamokat?
salander 2015. 06. 17. 12:08
Előzmény: #92  Törölt felhasználó
#93
Ez az Erste XL egy hosszú kötvény alap. Az alap eszközeinek nagyját 2028-ban, 2025-ben és 2020-ban lejáró magyar államkötvények adják.

Szóval potenciálisan akkor jársz jól, ha az 5-10 éves hátralévő futamidejű magyar állampapírok hozama csökken (azaz árfolyamuk emelkedik). (Amúgy itt a portfólión is van egy 10 éves kötvény grafikon; érdemes a mozgását összevetni az alap árfolyamával - az inverze.)

Ehhez úgy állhatsz nagyjából hozzá fejben, hogy minden százalékpontnyi hozamcsökkenésen keresel 5-7%-ot az alappal és fordítva is minden százalék hozamemelkedésen buksz ugyanennyit. Ma a 10 éves hozam 4,17%, az 5 éves 3,17% körül van.
Törölt felhasználó 2015. 06. 17. 11:47
#92
Sziasztok,

teljesen kezdőként véleményeteket szeretném kikérni, merre menjek tovább, mit érdemes csinálni. Sajnos van ahol már veszteséget kell elkönyvelnem rossz beszállásaim miatt, eddig úgy gondoltam, hogy kötvényben nem igazán lehet kockázat, de nagyon úgy tűnik, hogy tévedtem.

Amit szeretnék megérteni:
link
Ebben lenne egy komolyabb mennyiségem. Mint látható elég negatív tendenciát mutat január vége óta. Először az EKB kötvényvásárlásához kötöttem, de aztán egy nagyobb esés jött a kötvényhozamok emelkedésével. Ez miért van, nem teljesen értem hogyan működik. Mire lehet rövid/középtávon (kb 2 év) itt számítani ? (tudom sajnos nem triviális megállapítani mi lesz 2 év múlva, de mik lehetnek a mozgató rugók, mire kell figyelni, hogy esetleg máskor ne essek bele)

Nem szívesen adnám el veszteség elkönyveléssel. Esetleg várható a tendencia megfordulása, vagy esetleg egy felfelé "kipattanás", amikor érdemesebb lenne eladni ?

Előre is köszönöm a válaszokat! :)
roland75
roland75 2015. 06. 15. 17:29
#91
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 12. 21:21
Előzmény: törölt hozzászólás
#90
" a jövőben is lesznek
folyamatosan új dolgok,"

Áá, ne hidd!A tőzsde egy unalmas hely.Mindig ugyanazt a darabot játsszák,csak más szereplőkkel és más díszletek között.Miközben az alap story változatlan.Ezzel nem azt mondom,hogy itt könnyű a pénzkereset,de ha valaki megérti a mű mondandóját,akkor azért a gyarapítás sem lehetetlen.
bebi_csibe 2015. 06. 12. 20:42
Törölt hozzászólás
#89
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 12. 20:18
Előzmény: törölt hozzászólás
#88
" Olyan neveket hallok és olvasok a fórumon
amiket még sohasem hallottam (Zsidayt kivéve)."

Nyilván,egy naposcsibének még sok minden új a nap alatt.:)

" Én leginkább olyan alapokat veszek, amikben az
alapkezelőnek komoly banki háttere is van."

És ez mire biztosíték?Én csak javasolni tudnám,hogy nézz utána annak,hogy milyen jogi keretek között működik egy bef.alap.Kik a tulajdonosok,mi az hogy alapkezelő,stb.
bebi_csibe 2015. 06. 12. 19:12
Törölt hozzászólás
#87
roland75
roland75 2015. 06. 12. 14:00
Előzmény: #84  pickpepe
#86
Nincs, majd ha lesz a bankomnál.Ha jól néztem csak az equilornál van,de a stratégia,és az elért eredmény tetszik. link
roland75
roland75 2015. 06. 12. 13:53
Előzmény: #84  pickpepe
#85
57.-s Hsz-ben leírtam.Vannak tavalyi és idei citadelláim,más most nincs.Amig megy a szekér nem változtatok ezen,ha kell realizálok,vagy még veszek (hígitok).A tavalyiakon van 16%,tehát ha esik akkor sem esek kétségbe.Realizálás esetén ,concorde 2000-et & Aegon alfát veszek jelen ismereteim szerint.Nem kívánok lavírozni bankról bankra sem,Unicreditnél vok.

Volt február 4.-ei Aegon Russia-ám febr 24-én adtam el (így utólag korán,pedig 2,xx-ig kívántam tartani (dehát a remegő kéz,na meg az oroszok...) link
pickpepe
pickpepe 2015. 06. 12. 13:23
Előzmény: #83  roland75
#84
köszi a tippet, megvizsgálom. Neked van?
Az AEGON-os alapokat is nézegetem, csak még nem volt igazán időm. Nálad mik vannak a portfólióban, ha nem titok?
Nálam most csak Citadella és Columbus, de döntően előbbi.
roland75
roland75 2015. 06. 12. 12:49
Előzmény: #82  pickpepe
#83
Nézd csak,ez nem néz ki rosszul.

link
pickpepe
pickpepe 2015. 06. 12. 09:27
Előzmény: #78  BobyPf
#82
Köszönöm a véleményedet, nagyjából tisztában vagyok ezekkel. Az általad írt alapkezelőket is figyelem.
roland75
roland75 2015. 06. 11. 22:13
Előzmény: #79  BobyPf
#81
Zsiday minden fórumot megragadva le is írja,hogy lesznek böjtösebb hónapok is,ez nyílt titok,a tőzsde nem tőke +hozamgarantált (néha még tőke sem).A diverzifikáció sávos felépítéssel működőképes lehet , tőke-idő eltolássallehet egy helyen pl otp-ből volt 2100-asom 3000-esem 3500-asom fél év,1 év,2 év különbözö időpontokbanban véve.Nem aranyszabály de működhet.szvsz.

Topik gazda

roland75
roland75
3 4 4

aktív fórumozók