Topiknyitó: roland75 2015. 05. 17. 18:56

BEFEKTETÉSI ALAPOK  

Ilyen fórum , úgy látom még nincs,engem érdekelne mások véleménye is ezügyben.Én közepesen kockáztatok (elvileg és jelenleg),pénzpiaci kizárt,ingatlan még kérdéses,tiszta részvényalapot már inkább nem,kötvényalap eladva kb 1 hónapja ,abszolút hozamút,és vegyes alapot tartok.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
roland75
roland75 2015. 06. 11. 21:41
Előzmény: #79  BobyPf
#80
Csak azt nem árultad el te miket tartasz,ha nem titok (?).
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 11. 19:52
Előzmény: #78  BobyPf
#79
Aki azt hiszi,hogy a tőzsden a mostani Zsiday fêle hozamok a normálisak,az nagyon téved.Persze,tudom jó besöpörni ezt a sok pénzt,csakhogy ez nála sem volt és nem is lesz mindig így!Sosem szabad elfelejteni,hogy ahol nagyot lehet nyerni,ott bukni is nagyot lehet, és aki a szép hozamok láttán minden pénzét egy helyre teszi,az előbb v. utóbb megégeti magát.Ha jön a bukfenc,azt sosem szokták előre bejelenteni,hogy majd akkor lépjünk más irányba is.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 11. 19:39
Előzmény: #73  pickpepe
#78
" Sztem az is diverzifikáció, ha akár csak abszolút
alapok közül, de többfélét tart vki, hiszen az
ezekben lévő vagyona akár teljesen eltérő irányú
pozikban is lehet és a legtöbbször ez így is van."

Igen, ez diverzifikáció,de te írtál szerintem jól csengoő neveket,akiket azért dobtál mert perpillanat nem jó a hozamuk.Tudod pl. hogy a Szabónak miért Nyugdíjas v. lehet most exNyugdíjas a nick neve?Ha nem tudod,akkor nézz utána!Én nem fogom megírni,mert ebben a műfajban ez a meloó.Vagy tudod,hogy a Szalma milyen stratégia mentén fektet be?Szerintem ezeknek érdemes utánanézni.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 11. 19:23
Előzmény: #75  roland75
#77
Ên speciel nem használok ilyen mutatókat.Akiket felsoroltam névvel v. névnélkül,azoknak gyakorlatilag közel húsz éve követem a munkájukat,olvasom nézem a megnyilvánulásaikat.Vannak akik közülük,még pár éve is fórumoztak.Én nem alapot veszek,hanem személyiséget.Ezt lehet hogy sokan nem értik,pedig óriási különbség.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 11. 19:14
Előzmény: #74  pickpepe
#76
Legtöbbre a Concorde műhelyt tartom,kivéve a Vakmajom csapatot.A VM nél egyértelműen bebizonyosodott,hogy a magas alapkamat állt a korábbi jó hozamok mögött.Ezekután az Aegonos csapat is hosszútávon bizonyított már.Az Otp-től Büki és Szalma,de nekik érdemesebb kisebb súlyt adni,elég hektikusak tudnak lenni, és talán néha túl bátrak is.Generalis Pallag, és még a Pillárt említeném.
roland75
roland75 2015. 06. 11. 13:55
#75
Esetleg valaki tud olyan oldalt ,ahol sharpe mutató alapján lehet keresni a magyar bef alapokra?
pickpepe
pickpepe 2015. 06. 11. 05:53
Előzmény: #69  BobyPf
#74
Írsz konkrét alapkezelőket, akiknek szerinted van múltja?
pickpepe
pickpepe 2015. 06. 11. 05:51
Előzmény: #65  BobyPf
#73
Világos, a döntéseimet természetesen magam hozom, attól még, hogy vki leírja, hogy egy alap milyen jó attól önmagában még nem veszek belőle, viszont megvizsgálom és, ha megfelelő nekem is csak akkor veszek belőle. Szabó László láthatóan nem érzi kb 1,5 éve a piacokat, egyébként valóban jó alapkezelő, majd, ha úgy érzem hogy magára talál veszek újra. Az ő alapját nem volt hiba kidobni, elegem volt a tötymörgésből, azóta esett is és a felszabadult pénz nagyon jól hozott.
A Szalma féle alapot is figyelem.
Sztem az is diverzifikáció, ha akár csak abszolút alapok közül, de többfélét tart vki, hiszen az ezekben lévő vagyona akár teljesen eltérő irányú pozikban is lehet és a legtöbbször ez így is van.

Törölt felhasználó 2015. 06. 10. 22:35
Előzmény: #69  BobyPf
#72
"Múlt." Már elmúlt.

A jelen, s inkább a jövőbeli hozamlehetőség számít, amit az elmúlt évek hozamai szinte biztos, hogy nem mutatnak meg előre.

Mivel bikapiac volt a javából a világon szinte mindenütt: mind kötvény-, mind részvénypiacon.

"Marinéni" is hozta volna az ún. magyar sztáralapok teljesítményét. Az éves kétszámjegyű profitért végre valami munkát is kell már végezniük a magyar alapkezelőknek.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 10. 21:04
Előzmény: #70  BobyPf
#71
Ebből nagy gubát nem várok.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 10. 20:59
Előzmény: #68  Törölt felhasználó
#70
Én jelen pillanatban nem hiszek a vegyes alapokban.Ettől még van egy kicsi,de nem hiszek benne.A kötvényeknêl hozam emelkedés van,ami a rész ény árakat,nyomja lefelé.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 10. 20:55
Előzmény: #63  pickpepe
#69
" Szóval ha diverzifikálni szeretnék, akkor te mit
javasolnál?"

Én olyan alapkezelőket keresek akiknek van múltjuk.Akik visszakövethető teljesítménnyel rendelkeznek, és az ő alapjaikat veszem súlyozottan a portfoliómba.Persze,ha mondjuk tudom,hogy valamelyikük - mondjuk Zsiday - Kina fóbiában szenved és pont én is fantáziát látok Kínában,akkor az eredeti súlyozásomtól eltérően akár növelem is a Citadella v. Plotinus súlyát.
Törölt felhasználó 2015. 06. 10. 20:52
Előzmény: #67  BobyPf
#68
én mostanában azon agyalok, hogy az a vegyes alap aminek 20%-ban van max 3 év átlagos durationű kötvény, abból mostanság szabad-e venni?
vagy a kötvény része majd vissza fogja húzni?

BobyPf
BobyPf 2015. 06. 10. 20:41
Előzmény: #65  BobyPf
#67
" .Diverzifikálni ugyanis annyit
jelent,hogy olyan lovakat kötsz a kocsid elé,amik
így megpróbálják folyton mozgásban tartani a
kocsidat.Amikor az egyik lónak nem fekszik a
terep,akkor a másik ló veszi át a kocsi húzását."

És nem azt,hogy mindig a te kocsid lesz a leggyorsabb.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 10. 20:20
Előzmény: #63  pickpepe
#66
" Az is érdekel, hogy szerinted melyek lesznek a
következő év, top alapjai."

Ilyeneket valami jóstól kérdezz!:)De szerintem akiket kiraktál a portfoliódból azok jó szakemberek.Ez nem jelenti azt,hogy az elkövetkező egy évben pénzt is fognak csinálni.
BobyPf
BobyPf 2015. 06. 10. 20:13
Előzmény: #60  pickpepe
#65
Különösebb javaslattal nem élnék,itt mindenkinek magának kell meghoznia a döntéseit.Csupán a gondolatmenetedben lévő bukfencre akartam reflektálni.Diverzifikálni ugyanis annyit jelent,hogy olyan lovakat kötsz a kocsid elé,amik így megpróbálják folyton mozgásban tartani a kocsidat.Amikor az egyik lónak nem fekszik a terep,akkor a másik ló veszi át a kocsi húzását.
pickpepe
pickpepe 2015. 06. 10. 20:09
Előzmény: #62  roland75
#64
Igen, ez elég jó.
pickpepe
pickpepe 2015. 06. 10. 20:08
Előzmény: #61  BobyPf
#63
Szóval ha diverzifikálni szeretnék, akkor te mit javasolnál?
Az is érdekel, hogy szerinted melyek lesznek a következő év, top alapjai.
Szívesen veszek minden véleményt, hátha én nem vagyok elég tájékozott.
roland75
roland75 2015. 06. 10. 20:08
Előzmény: #58  pickpepe
#62
vétel:3000ft-eladás:3000ft

BobyPf
BobyPf 2015. 06. 10. 20:04
Előzmény: #60  pickpepe
#61
Igen, oda is írok.

Topik gazda

roland75
roland75
3 4 4

aktív fórumozók


friss hírek További hírek