Topiknyitó: Törölt felhasználó 2012. 10. 24. 08:54

Bajnai mészárszéke  

Kedves Olvasó!



Ez az embertípus, mint bajnai, a világ mostani válságának a megtestesítője.



Fehér gallérja mögött, szenvtelenség, ridegség, humortalanság.



Önző ember, kinek csak a pénz számít. Ezért gyilkolni is képes.Fel se fogja. Neki ez természetes.Az ősei is ezt csinálták, mitől lenne Ő más. (gá-gá-gá)



Pénz és hatalom, a kisebbrendűségi érzését csak ezzel tudja oldani.

Gyáva és gerinctelen.

Alapvetően karakter és karizma nélküli lény.



Foglalkozik ez bárkivel is?

Érdekli, hogy mi a picsa van a tanárokkal, a cigányokkal, a kétkezi munkásokkal?

Szarja le magasról!

Ne áltassátok Magatokat.

Vicc ez az ember.

Csak az a baj, hogy az ember kínjában nevet rajta.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2012. 11. 15. 23:52
Előzmény: #393  szivacs
#408
"nehogy már felelősen kelljen dönteniük. "

Itt is megkérdem:) Kit támogassak, amennyiben felelősen akarok dönteni?

A formáció kritériumai:
1, mindenképp legyen esélye a kormányt leváltani
2, széleskörű ismertsége ÉS elfogadottsága
3, megfelelő infrastruktúrája (ez pl jelenleg ellenzéki oldalon csak a szociknak van)
4, megfelelő programja és megfelelő jelöltjei, a fent vázolt paraméterekkel.

Ki lenne ez szerinted?
Oké, azt mondod, Bajnai nem. De akkor ki?
Törölt felhasználó 2012. 11. 15. 23:47
Előzmény: #392  szivacs
#407
Mégeccer, újra: JAVASLAT?????

Amit írsz, mind igaz, szép és jó, de változatlanul nem tudom meg belőle, hogy mit is tegyek eme nemes cél érdekében. (Ha lehet, ne az legyen a javaslat, hogy alapítsak mozgalmat, mert ahhoz se pénzem, se kedvem, se időm:)

Nevezd meg azt a formációt/nevet, akire szavaznom kell ahhoz, hogy ez a szép eszme valóra váljon!!
Törölt felhasználó 2012. 11. 15. 23:42
Előzmény: #391  szivacs
#406
"Megáradt Dunába vizet? Én inkább az aszályban öntözök... "

Ez igazán jól hangzik, csak 2 év múlva már lehet nem lesz aktuális.

"Egyébként azt olvastad, amit pl. a fidesz elhibázott szövetségi politikájáról írtam 2 éve is meg tegnap is?"

2 éve még nem jártam rendszeresen ide, pláne fórumra, a tegnapi meg kimaradt. Ha adsz valami linket hozzájuk, vagy bemásolod, elolvasom.

"Igaz, nem sikerült túl alpárira, talán azért nem szúrt szemet... "

Hiszed vagy sem, néhanapján azért vannak olyan olvasmányaim is, amik nem anyázásból állnak....

"Ennyire sikeresek voltak nálad a pártok a csakpártbangondolkodás kialakításával?"

Ez változatlanul jól hangzik, csak megint kimaradt valami : a J A V A S L A T.

Én vagyok a Választó, nagy v-vel. 2 év múlva megyek szavazni. Mi a javaslatod, kire szavazzak? Mondhatom persze azt a szavazatszámláló hölgyeknek, h én nem hiszek a pártokban, adjanak nekem olyan szavazólapot, amin nem pártokra kell szavazni, de félek, nem fogják teljesíteni....
Innentől kezdve mi a javaslatod, mit tegyek? Kapom egy listát, rajta PÁRTOK nevei. Innentől kezdve hogy szavazzak nempártokra???

Persze odaírhatom nekik, h kapjátok be, én "nempárt" hívő vagyok, de félek, ez azzal járna, h érvénytelen lenne a szavazatom (azaz végülis Orbánra szavaznék, ami ki van zárva.) Ezt tehát nem tehetem.

Nos, mi a javaslatod?
Törölt felhasználó 2012. 11. 15. 23:32
Előzmény: #388  nemgyorgy
#405
1 Mit mivel?:O
2, Alternatívnak alternatív, amit a fidesz tesz, de gyógymódnak maximum Simicska számlája nevezné:)
ts3 2012. 11. 15. 20:24
Előzmény: #403  szivacs
#404
Szerinted Orbánt el kell zavarni?
Tudom nehéz válaszolnod. :)
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 18:02
Előzmény: #399  ts3
#403
"az is fontos, hogy kire" - persze hogy fontos, csakhogy nem ez az elsődleges.

Van céged? Van alkalmazottad? Őt hogy vetted fel, kerestél egy szimpatikus embert, felvetted és magára hagytad, hogy csináljon, amit akar?
Vagy netán először végiggondoltad, hogy mire is kell neked egy alkalmazott, mi lesz a feladata, hogyan fogod megoldani, hogy annak jó ellátásában legyen érdekelt, hogyan fogod ezt ellenőrizni és mit teszel, ha nem végzi jól a dolgát, aztán csináltál egy munkaszerződést majd mindezek után kerestél egy erre megfelelő embert és olyat alkalmaztál, aki ezekkel a feltételekkel vállalta, hogy a céged érdekében jól fog dolgozni netán még néhány jó üzleti elképzelést is kidolgozott, hogy mit hogyan csinálna.
Mindezek ismeretében döntöttél, hogy a jelentkezők közül kiben bízol meg, kit alkalmazol, ugye?
És ha nem jól muzsikált, ki tudtad rúgni?

Na ugye, hol vagyunk még ettől a szinttől a "demokráciánkban"?!
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 17:52
Előzmény: #394  csendben
#402
Már hogy' a bánatba alakítanék pártot, ha egyszer az a programom, hogy le a pártokkal...??? :-)
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 17:51
Előzmény: #397  csendben
#401
Akkor fogsz elcsodálkozni, amikor kiderül, hogy a homokban, ahová a fejedet dugtad, egy másik vezér ülepe lapult - de akkor már késő lesz, mert azon fogak is voltak! :-)
ts3 2012. 11. 15. 17:18
Előzmény: #394  csendben
#400
"Programod lehetne: "LE A PÁRTOKKAL!" :-) "

A párt neve lehetne LMP(Le a Magyar Pártokkal)

ts3 2012. 11. 15. 17:16
Előzmény: #395  szivacs
#399
"Látom azt még mindíg nem fogtad, hogy nem az a legfontosabb, hogy kire, hanem az, hogy milyen feltételekkel és garanciákkal.
Nyugtass meg, hogy érted, csak nem akarod beismerni, hogy ez a fontosabb!"

Megnyugtatlak, hogy értem, de szerintem az is fontos, hogy kire. Gondold el például Eltolcsyra érdemes akár egy szavazatot is leadni.

Te most egy olyan választási rendszert szeretnél látni Magyarországon 2014-től, ami az egészvilágon nincs.
Mennyi realitása van ennek szerinted?
Mire megvalósul ez a visszahívhatóság addig lesz egy pár protest szavazás Magyarországon.(bár ezt az új Kalózpártot még nem írnám le)

Szerinted Orbánt el kell zavarni?

csendben 2012. 11. 15. 17:04
Előzmény: #396  szivacs
#398
Nyugyi,nyugi!!!
Csak olvasd el a saját hsz-idet.Különös tekintettel a pártokról oly sokszor hangoztatott véleményedre....
csendben 2012. 11. 15. 17:02
Előzmény: #393  szivacs
#397
Háááát, tudod nem ártana utánanézned,hogy miért dugja a strucc a fejét a homokba...
De ha már itt tartunk: kövezz meg,de ha már választanom kellene a homok és a vezér ülepe között,akkor én a homokot választanám...
És TE?

:-)
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 17:01
Előzmény: #394  csendben
#396
Tudod ugye, hogy ezzel magadat jellemezted! :-)
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 17:00
Előzmény: #390  ts3
#395
Látom azt még mindíg nem fogtad, hogy nem az a legfontosabb, hogy kire, hanem az, hogy milyen feltételekkel és garanciákkal.
Nyugtass meg, hogy érted, csak nem akarod beismerni, hogy ez a fontosabb!
csendben 2012. 11. 15. 16:58
Előzmény: #392  szivacs
#394
"Ezen a felálláson kell változtatni és ezen csak a választás ELŐTT lehet!"

Ne röhögtesd ki magad!
Inkább jelöltesd magad és indúlj a választáson. (már,ha pártot alakítasz...)
Programod lehetne: "LE A PÁRTOKKAL!" :-)
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 16:57
Előzmény: #389  nemgyorgy
#393
Azt látom.
És ha véletlenül már majdnem észrevennék legalább az árnyékát, akkor gyorsan a homokba dugják az "okos" fejüket, nehogy már felelősen kelljen dönteniük.
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 16:54
Előzmény: #384  Törölt felhasználó
#392
"Majd ha a fidesz nevű rákot kiirtottuk, lehet moralizálni demokráciáról. (Persze addig is lehet, csak fölösleges.)"

Ezt nem fogod fel, hogy akkor már késő lesz! A mostani gondolkodni lustaságra újabb 4 év meg még ki tudja milyen értékek fognak rámenni!

Amíg szabad mandátum van, addig semmikor nincs semmi hatásos a kezedben csak a 4 évenkénti választást MEGELŐZŐEN!
Azután, hogy átadtad a hatalmadat, már szarnak rád a pártok újabb 4 évig, nincs rád szükségük a jelen felállásban.
Ezen a felálláson kell változtatni és ezen csak a választás ELŐTT lehet!
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 16:45
Előzmény: #387  Törölt felhasználó
#391
Megáradt Dunába vizet? Én inkább az aszályban öntözök...

Egyébként azt olvastad, amit pl. a fidesz elhibázott szövetségi politikájáról írtam 2 éve is meg tegnap is? Igaz, nem sikerült túl alpárira, talán azért nem szúrt szemet...

Azt nem tudom felfogni, hogy miért csak azt tudod elképzelni, hogy a tündérek pártot alapítanak és a Megváltót jelölik miniszterelnöknek?
És ellenük ki indulna? Az angyalok pártja, jelöltjük Szent Péter? Majd egymásnak esnének, hogy melyik párt lopott több mannát és a Megváltó borissza és antiszemita, Szent Péternek meg álszakálla van és saját zsebre szed kapupénzt!
Ennyire sikeresek voltak nálad a pártok a csakpártbangondolkodás kialakításával?
ts3 2012. 11. 15. 16:43
Előzmény: #386  szivacs
#390
"Pontosítsunk: bábajnaizást :-) "
Ez mi ha nem agyatlan zombizmus? :)

Akkor kimondom helyetted, amit nem mersz kimondani, hogy Orbánt el kell zavarni.

"Orbán takarodj! - mindegy milyen áron!": ebből a mondatból csak az következik, hogy Orbán kissebb rossz számodra mint Bajnai. A gágogásoddal Bajnait gyengíted, Orbánt erősíted, mivel te magad mondtad, hogy Orbánt elegen kritizálják nélküled is.

"És még el is hitetik magukkal, hogy mindegy kire bízzák a hatalmukat, az ennél csak jobb lehet :-) "
Akkor szerinted mindegy kire bizzák a hatalmat ennél már csak rosszabb lesz?

"Gyermeteg zombizmus!"
Romkocsmában merengő bölcsész vagy, nem veszed észre?

ui. Emesének megint köszönjük.
nemgyorgy 2012. 11. 15. 16:35
Előzmény: #386  szivacs
#389
Nem veszik észre!
nemgyorgy 2012. 11. 15. 16:33
Előzmény: #384  Törölt felhasználó
#388
1.Mivel?
2.Talán valami alternatív gyógymód az amit a Fidesz tesz , a nemzetközi statisztikák szerint sokkal eredményesebben gyógyítható a rák mint a kemó-val.
Törölt felhasználó 2012. 11. 15. 15:35
Előzmény: #386  szivacs
#387
"Orbán kritikában nincs itt hiány, nagy a felhozatal, nemigen lehet már mit hozzátenni és nálamnál sokan tehetségesebbek e téren. :-) "

Ugyan nem nekem címezted, de hadd kontárkodjak bele: Honnan tudod, hogy nem vagy benne tehetséges, amíg meg sem próbáltad?:)
Bajnait tökéletesen tudod szidni, szóval nem hiszem, hogy Orbánnal gondod lenne:) Ha a legyet eltalálod puskával, kár félned az elefánttól:)

A hosszú bekezdéshez: Ez mind igaz, de akkor felteszem, van javaslatod is, mit tegyen a csalódott tömeg.
Mert arra gondolni sem merek, hogy ezzel arra akartál volna célozni, hogy úgyis minden mindegy, maradjon hát Orbán mindaddig, amíg 2060-ban fel nem tűnik a hibátlan Tündérpárt, élén a Megváltóval.
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 15:08
Előzmény: #382  ts3
#386
Pontosítsunk: bábajnaizást :-)

Orbán kritikában nincs itt hiány, nagy a felhozatal, nemigen lehet már mit hozzátenni és nálamnál sokan tehetségesebbek e téren. :-)

Sokan addig is eljutottak, hogy el kell zavarni, node ki legyen helyette?
Arra is rájöttek páran, hogy nincs igazából olyan, aki számukra ideális lenne.
Maradt tehát az a gondolat, hogy jobbhíján amellé állnának, aki nem teljesen elfogadhatatlan számukra és van esélye, hogy győzzön, függetlenül attól, hogy ki az, mit akar és miképpen. Ebbe már nem akarnak belegondolni - vagyis szimpla, továbbgondolni nem is akaró zombi protestszavazóként állnak hozzá: "Orbán takarodj! - mindegy milyen áron!".
Vagyis azt a jelenlegi helyzetet -egy pártcsoport 2/3-os hatalmát- melyet most elviselhetetlennek tartanak pontosan ugyanúgy akarják megszűntetni, mint ahogy 2010-ben előállították!
És még el is hitetik magukkal, hogy mindegy kire bízzák a hatalmukat, az ennél csak jobb lehet :-)
Gyermeteg zombizmus!
Nem veszed észre???
Törölt felhasználó 2012. 11. 15. 14:00
Előzmény: #381  szivacs
#385
1, Ugyan már? Tudsz ellene valamit, az ezerszer megcáfolt libázáson kívül?
Mondjuk miniszterelnöksége alatt átjátszotta a koleszos havernak az összes létező közbeszerzést? Ja, bocs, az Orbán volt.

Mikor önkormányzati miniszter volt, Debrecen egy valag pénzt kapott. A csúnya gonosz Bajnai képes volt nem pártpolitikai alapon szelektálni. Fujjj, le vele!!

2, A "kompromisszum" szóval találkoztál már?
Nálad ha valaki nem bassza oda a sáros csizmáját az asztalra, mikor belép a tárgyalóterembe, az eleve feladja?:D

3, Cáfolj meg, de szerintem sokkal nagyobb probléma lenne az, ha lopott közpénzből támogatnák, mint a fideszt.
Törölt felhasználó 2012. 11. 15. 13:55
Előzmény: #380  szivacs
#384
"nem kedvenc pártom a fidesz, mi több egyik sem az!"

Nos, ezt jól titkolod. El nem tudom képzelni, mit alakítanál, ha a kedvenc pártod lenne :D

"mindenkinek azt ajánlom, pártok(rácia) helyett próbáljon meg inkább egy valós demokrácián gondolkodni!"

1, Ezt a demokráciát nem épp Viktor rombolja gőzerővel?
2, Nagyon szép elképzelés, csak kábé annyira releváns jelenleg, mintha egy utolsó stádiumos rákos embernek az orvosa azért aggódna, nehogy túl sok zsírosat egyen, mert megfeküdheti a gyomrát:)
Majd ha a fidesz nevű rákot kiirtottuk, lehet moralizálni demokráciáról. (Persze addig is lehet, csak fölösleges.)
Törölt felhasználó 2012. 11. 15. 13:51
Előzmény: #379  nemgyorgy
#383
Jaja, durva is volt. Hír tv, és valaki nem hazudik, hirtelen azt se tudtam, hol vagyok.

De aztán bejátszottak "nincsenekmegszorítások" Viktortól valamit, és helyreállt a rend :)
ts3 2012. 11. 15. 13:47
Előzmény: #380  szivacs
#382
Eddig nem nagyon lehetett olvasni tőled Orbán kritikát, viszont annál több libajnaizást.

Szemmel láthatóan sokkal kevésbé kedveled Bajnait mint Orbánt.Jól mondom?
szivacs
szivacs 2012. 11. 15. 13:31
Előzmény: #378  Törölt felhasználó
#381
ad 1. a makulátlan előéletű - ugyan már!
ad 2. hanem eleve feladja?
ad 3. amcsi pénzből támogatják
- ez pedig szerinted nem probléma, ugye?

Topik gazda

delivid
5 4 1

aktív fórumozók