Topiknyitó: zolifiazoli 2021. 02. 18. 21:14

Backtest és ami mögötte van  

Kulcsszavakban: backtest, indikátorok, adatok, algoritmusok, programozás, matematika és persze a kapott eredmények…, valamint minden más, ami érdekli az erre járókat.
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Balin2020
Balin2020 2021. 08. 04. 15:39
Előzmény: #2476  casual
#2480
Egyetértek, a felsorolt problémák az összes volt KGST, ma EU tagországot hasonlóan érték. A különbség abban leledzik, hogy másképpen használták fel a kapott forrásokat. A szlovákokat pedig már az EUR is védi, szemben a bármikor összeszakadó Ft-unkkal. Lehetünk rá büszkék is persze, de ki is törölhetjük vele a valagunkat, ha úgy jár mint a pengő!
stolz
stolz 2021. 08. 04. 15:37
Előzmény: #2478  casual
#2479
Bizonyos mértékű hozzáférést a közös piachoz. Kvázi egy kereskedelmi szerződést, ami csak az áruk, szolgáltatások és a tőke szabad áramlását jelentené. Hasonlóan mint Norvégia, UK vagy Svájc...persze mi kis ország lévén, nagyobb áldozatokat kellene hoznunk, rosszabb feltételekkel tudnánk csak egy ilyet összehozni, de a munkaerőpiaci unió miatti hosszú távú demográfiai( amiről állandóan papol a kormány ugye) veszteséget és az emiatti gazdasági potenciál csökkenést és a szociális( a gyermek elmegy, de a szülő itt marad és terheli a szociális hálót) következményeket megérné ezzel kiváltani...
casual 2021. 08. 04. 15:30
Előzmény: #2477  stolz
#2478
Ezt kifejtenéd egy kicsit bővebben, hogy mire gondolsz?
stolz
stolz 2021. 08. 04. 15:25
Előzmény: #2476  casual
#2477
Én akkor inkább egy társulást választottam volna, mint Norvégia és most is ezt a megoldást tarranám jónak...
casual 2021. 08. 04. 15:23
Előzmény: #2475  stolz
#2476
Szinte elkerülhetetlen volt, nevezhetem kényszerhelyzetnek is. Mi lett volna, ha... kérdést igazán soha nem kedveltem, de mégis mi lett volna a másik út?
 
Aztán ha már jött az a pénz, nem lehetett volna értelmesebben elkölteni? Szerintem most is érvényes a mondás, ilyen böszmeséget még ország nem csinált... Nem leszek népszerű ezzel a gondolattal, de ez a nagy magyar szellem, nem is tudom mire verjük a mellünket. Ja de, mondjuk a fociban a 6:3-ra... És ma?
stolz
stolz 2021. 08. 04. 15:17
Előzmény: #2474  stolz
#2475
Pontosabban az eu gazdasági része. Nem a tagságot bírálom, hanem a tagság gazdasági következményeit...
stolz
stolz 2021. 08. 04. 15:16
Előzmény: #2472  casual
#2474
Ennek az őrületnek számtalan összetevője volt. Egyrészt a '10-es évek közepén kezdődő voluntarista gazdaságpolitika, a másik pedig tetszik vagy nem az eu-s tagság...ez utóbbi két ponton akasztotta meg a gazdaságot...az uniós pénz(=nem kell innováció, mert majd jön az ingyen pénz) és a munkaerőpiaci unió( elengedtünk 800k magyar dolgozót)...ennek a háromnak az eredője a most kialakult helyzet, ami szerintem huzamosabb ideig már nem tartható...
casual 2021. 08. 04. 15:13
Előzmény: #2472  casual
#2473
https://www.youtube.com/watch?v=Qxy7ByWp27U
 
Éljen a gondolat szabadsága, mindenki szabadon gondolhatja azt, amit őfelsége...
casual 2021. 08. 04. 14:59
Előzmény: #2470  Balin2020
#2472
Értelek. De úgy lezüllött az egész közélet, hogy erre igazán se érdeklődés se megfelelő platform nincs. Az igény nagyjából ennyi, 1-2 szó, 1-2 kép, ennyit fognak fel, mélyebb fejtegetések nem kellenek. Ja, most már szavakból sem kell sok, néhány szmájli is megteszi. 
 
Az olajos képet sem magam miatt tettem be. Nekem mindegy mennyibe kerül, egyrészt minimális a fogyasztásunk belőle, másrészt meg ha 1500 lesz sem renget meg. Csak azt nem értem, hogy tényleg mindenkinek minden mindegy? A medián bért ha nézem, és abból kell főzni, akkor már nem olyan könnyű, pláne mondjuk tankolni. Persze, ő ne járjon autóval, úri huncutság... Mint a zöldség, gyümölcs fogyasztás. Na de nem baj, a sok helytelen táplálkozásól eredő egészségügyi problámát majd kezeljük pár évtized múlva, sokkal drágábban. Nem akarok én populista húrokat pengetni, de őrület már ami itt megy. 
stolz
stolz 2021. 08. 04. 14:31
#2471
08:15USDADP Nonfarm Employment Change (Jul)Act: 330K Cons: 695K Prev.: 680K
Lóf@sz lesz itt nem kamatemelés... 
Balin2020
Balin2020 2021. 08. 04. 14:04
Előzmény: #2469  casual
#2470
Nézd, nem lebecsülve azt amit írsz, mert az emberek többségének az alap élelmiszerek, és egyéb alapvető cikkek ára az egyik legfontosabb mutató. A problémák ennél sokkal fajsúlyosabbak. A rendszerváltás után ez az ország a régió élére került a gazdasági fejlettségi rangsorban. Pedig komoly gyomros volt a rendszerváltás utáni gazdasági összeomlás. Sokat szidták már a szocikat érte, hogy milyen hibákat követtek el, de az első 10 évet mégis győzelemként élhettük meg. A románok pl. sokkal szarabb helyzeteben voltak nálunk. 2010-re nagyjából utolértek minket, ma pedig a doppler effektus utórezgéseit lehet már csak érzékelni, ahogy elhúztak mellettünk. Nem letagadva, hogy valóban jobban élünk, mint 10-11 éve. A régió élbolyából a sereghajtók közé kerültünk. Csehek, szlovákok, lengyelek, románok mind előttünk, talán csak a bolgárok vannak még mögöttünk. És ez az elmúlt 11 évben történt!!! Gazdasági topicokban ezeket a dolgokat bizony érvekkel, ellenérvekkel ki kellene tárgyalni, mert rengeteg blődség hangzik el itt a fórumokon is. Vannak persze nyertesei ennek a rendszernek, nem vitatom. Főleg vállalkozók, és lehetnek is itt közülük sokan a fórumokban kommentelők között. Azt is megértem, hogy anyagi érdekük fűződik a jelenlegi status quo fenntartásához. Az elvtelen blődségek terjesztése azonban csak károkat okoz. Azt nem tudom elnézni.
casual 2021. 08. 04. 13:48
Előzmény: #2467  stolz
#2469
Nincs is értelme csupán az árakat összehasonlítani, de ez valahogy annyira "látványos" volt... Mondjuk a szubjektív élményeim szerint nem mondanám, hogy minden drágább, főleg ha nem a magyar átlagbérből kell megvenni. Gazdasági újraindítás címén az ilyen érdekes anomáliákkal nem kellene foglalkozni? Vagy csak Mo-n drágult az alapanyag meg a csomagolóanyag? :D
Balin2020
Balin2020 2021. 08. 04. 13:31
Előzmény: #2464  Balin2020
#2468
Anyagi problémám nekem pl. nincs. Magasan az átlag feletti jövedelmem van. Az adókat és az ÁFÁ-t is magasnak tartom, de ezek mellet is jól élek a családommal. A problémám elsősorban azzal van, hogy miket ígért ez a kormány korábban és mit tett azzal szemben.
A közpénzek felelőtlen eltékozlása, a fenntartható jövő építése helyett annak eltékozlása. A fiatalok jövőképének, itthon tartásának a semmibe vétele. És át van verve az emberek többsége, nagyon komolyan. Nyugdíjasok is, bérből fizetésből élők, még azok a csoportok is, amik célzottan támogatást kapnak. Mert nem azok helyzete javul igazán, akiknek komoly szüksége lenne rá, hogy fenntartható pályára álljon az életük. Márpedig az ország akkor fog fenntartható pályára állni, ha a társadalom ezt meg is tudja élni. Én nem hiszek abban, hogyha egy néhány ezres, százezres elit felépül, attól tartósan jobb lesz. Nem vagyok szoci beállítottságú. Gazdasági alapokon gondolom, hogy komoly hibákat vét a kormány. És határozottan hiszem azt is, hogy már be kellett volna vezetni az EUR-t. Nem 2010-ben, azt elfogadom. Az elmúlt években azonban komoly fordulat látható az EU fiskális és monetáris politikájában. Egyértelműen előnybe kerülnek azok, akiknek már EUR-ja van. Szlovákok röhögnek rajtunk, szerintem.
stolz
stolz 2021. 08. 04. 13:28
Előzmény: #2465  casual
#2467
Azért megérne egy kivizsgálást, hogy hogyan lehet kint 99 cent, itthon meg 2 euró. Vannak anomáliák, de azért kint még így is jóval drágább minden...
casual 2021. 08. 04. 13:22
Előzmény: #2465  casual
#2466
A lényeg kimaradt, ott ez 1 euró, egész pontosan 99 cent.
casual 2021. 08. 04. 13:22
Előzmény: #2464  Balin2020
#2465
http://keptarhely.eu/view.php?file=20210804v00wrves1.jpeg
 
A kép Hermsdorfból származik, cirka 800 km, érdemes nézni a jobb alsó részt...
 
Na de persze van babaváró, meg ingyen hitel, meg brüsszel...
Balin2020
Balin2020 2021. 08. 04. 13:14
Előzmény: #2463  casual
#2464
Van társadalmi elégedetlenség, csak nem tud érdemben a felszínre törni. Voltak és lesznek is még tüntetések. Azt kell csinálni amit a Fidesz 2010-es választások előtt. Össze kell tartani, szolidarítani kell a másik problémájával. Ha az EÜ dolgozok tüntetnek, melléjük kell állni. Ha a tanárok akkor, ő melléjük is. Sajnos rendre cserben lettek hagyva. Mindenki a saját bajával van elfoglalva. El kell menni minden tüntetésre és vinni kell magunkkal + 2 főt! A Fidesz ezzel és a nagymértékű összefogással vitte el a győzelmet 2010-ben. Utána a többi az már lejtős pályán történt. Most is lejt, ezért kel határozottan, együtt fellépni!
casual 2021. 08. 04. 13:00
Előzmény: #2462  Balin2020
#2463
Ez könnyű. :) Biztosan sor fog rá kerülni, de abban egyáltalán nem vagyok biztos, hogy 2022-ben jön ez el.
Balin2020
Balin2020 2021. 08. 04. 12:42
Előzmény: #2461  casual
#2462
LE KELL VÁLTANI ŐKET! NINCS MÁS ÚT!
casual 2021. 08. 04. 12:34
Előzmény: #2460  Balin2020
#2461
Most meg a folytatjukra szavaztak...
 
Olyan nyilvánvaló amit írsz, de úgy érzem csak pusztába kiáltott szó, én meg már berekedtem, szóval számomra marad az irónia, mint megküzdési forma. Az viszont nagyon megijeszt, hogy sok elképzelhetetlen "hülyeség" amiről itt évek óta írunk szép lassan megvalósult.

Topik gazda

zolifiazoli
zolifiazoli
2 4 5

aktív fórumozók


friss hírek További hírek