Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2018. 02. 08. 04:53
Előzmény: #9077  Tazsomaru
#9099

Nem lehet, hogy az a XIV inkabb feher hattyu volt ? ;-)
Egyebkent pedig nem ironikus, hogy a VIX tradelesre kitalalt derivativa instrumentum epp a VIX-tol omlott ossze? Igaz, raugrott 500 M egy nap alatt, de hat ez volna a dolga, nem? ALighanem ez a bitcoin -ra hasonlito sors nem  marad egyedi, es boven latunk meg ilyent a bear market tovabbi progresszioja soran....az eddigi vola csak szereny izelito abbol, amit majd a (iii) hullam idejen fogunk latni. 
Az ETN es  ETF-ek nagy kilovesi idoszaka ezutan indul majd.
seri2 2018. 02. 07. 21:42
Előzmény: #9089  goapsy1
#9098
 venni akkor veszel,ha van eladó, adni meg akkor,ha van vevő.
"adni-venni amikor csak akarsz" az akkor megy,ha a szolgáltatód "képzi" az árat,és első körben a saját berkeken belül adja veszi a téma tárgyát.
chart-trader
chart-trader 2018. 02. 07. 21:20
Előzmény: #9093  pomperj
#9097
Van egy gyanúm, hogy a gázrészvények előrébb járnak. Mindkét említett részvény leszakította a többször tesztelt lokális aljat, amit most NG is tesztel. Ha ez igaz, akkor a gáz is töri a 2.5-2.6 közti támaszvonalat.
Tibi0002 2018. 02. 07. 21:20
Előzmény: #9093  pomperj
#9096
Mai előrelépés: 144.4 a 30 éves kötvény árfolyama, majdnem új mélypont.
Törölt felhasználó 2018. 02. 07. 20:48
Törölt hozzászólás
#9095
Törölt felhasználó 2018. 02. 07. 20:40
Előzmény: #9092  Boole
#9094
Már bocs, de mi abban a "szabályozott piac", hogy egy magyarországi bucket shop-ot telefonon (!) megbízol azzal, hogy vegyenek neked XY részvényből? Ha jól értem, a megbízást rendben teljesítették. 
 
úgy tűnik, fogalmad sincs mi az a szabályozott piac és hogyan kellene azon megjelenned (kereskedned)... a könyvedben mit írtál erről?
 
))
pomperj
pomperj 2018. 02. 07. 20:39
Előzmény: #9091  chart-trader
#9093

Az NG nekem nem ertheto most. 
Egyreszt erthetetlen, hogy  1 eve a gaz oldalaz, annak ellenere hogy olaj emelkedett  Nem kovette az olajat felfele, hanem 2.50-3.60 kozott hullamzott,  oldalazva. De a 2.60 eros support, nem esett ala, pedig tesztelte joparszor..
Masreszt most igaz, hogy az olaj 2 hete korrigal, es Brent mar 71--->66 esest produkalt, es az -8%.  De most a gaz, szokasa ellenere, lefele, megis kovette az olajat, visszaesett 3.05--->2.70 szintre. De most sem esett 2.60 ala.
.
Harmadszor a gaztermelo CHK es SWN nagyot esett 1 ev ota, le-felezodtek. Kptelenek ilyen gaz-arak mellett profitot produkalni.
Eddig igy gondolkodtam a NG kilatasirol. Amig nem szakad 2.60 ala, addig nem is valtoztatok rajta. De abszolut bizonytalan a helyzet, es rohadt nagyot tevedhetek.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180207v00n8nvu.jpeg
Boole 2018. 02. 07. 20:09
Előzmény: #9089  goapsy1
#9092
Ha nincs felelősség, akkor nincs szabályozott piac. Ez ilyen egyszerű. 
chart-trader
chart-trader 2018. 02. 07. 20:03
#9091
Gázrészvényeket kivégezték. CHK -10 % , SWN -7 %
Törölt felhasználó 2018. 02. 07. 17:52
Előzmény: #9087  pomperj
#9090
Az emberi mohóság határtalan. Megérdemli aki úgy járt ahogy...
Az 'aha" pillanat nem véletlen, mindent az emberek idéznek elő. 
goapsy1
goapsy1 2018. 02. 07. 17:22
Előzmény: #9084  Boole
#9089
"de jó hírük az, hogy a papír még mindig a portfóliómat képezi, ezért realizált károm eddig nem keletkezett" 
    
Erre azért visszaírtam volna, hogy "bár egy 10%-os esés után kétségtelenül jó hír, hogy a papír még mindig a portfóliómat képezi immár vastag bukóban, de azt azért meséljék már el, hogy önök szerint mi a lényege a tőzsdének, ha nem az, hogy akkor adok-veszek, mikor szeretnék?"
pomperj
pomperj 2018. 02. 07. 16:24
Előzmény: #9086  Törölt felhasználó
#9087

En ugy gondolom, hogy most az SPY kilatasaira hetes-honapos charton es idotavlatban a TA is, es a funda elemzes is lefele mozgast valoszinusit.
Epp most olvastam Zsiday uj cikket, persze nalam jobban fogalmazott. De lenyegeben ugyanazt irja mint amit az elobb fejtegettem. En talan konkretabban,  szamokkal, O pedig a kozponti bankok uj szemleletmodjaval. De a lenyeg azonos: a fundak gyokeresen megvaltoztak a bond 2  hettel ezelotti support 149 leszakadasa ota. Es persze, ezt pedzegettuk itt a bond piacrol mar 2016  ota. Azota gyengulnek  a fundak, de az SPY  piacra csak most erkezett el az "aha pillanat"
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180207v00neoc4k.jpeg
Törölt felhasználó 2018. 02. 07. 15:29
Előzmény: #9079  pomperj
#9086
Pomperj, az nem gond hogy ilyen rövid idő telt mióta leszakadtunk? Az ilyen le fel húzásoknak ennél több idő kell, hogy egy reálisabb chartot lássál és tudd elemezni?!?
...csak kérdezem. Aztán ha lehurrognak így jártam.
kozi723
kozi723 2018. 02. 07. 15:12
Előzmény: #9084  Boole
#9085
Nem lep meg amit írsz sajnos. Éppen ezért mindent self-made jelleggel kell intézni. És sajnos amíg megcsinálhatják, addig meg is fogják csinálni ami világ a világ. Nem Te leszel az utolsó. 
Boole 2018. 02. 07. 14:58
Előzmény: #9083  pomperj
#9084
Megkaptam a "tisztelt banktól" a panaszommal kapcsolatos vizsgálati jelentését. Egészen elképesztő. Tehát, ha valaki itthon a tisztelt bank által kínált szolgáltatást igénybe veszi (telefonon keresztül ad egyedi részvény vételi vagy eladási megbízást, de facto vesz a Deutsche Börse-n is jegyzett részvényt), és ezért a bank jutalékot számít fel (nem is keveset), akkor jó ha tudja, mert ezt írták nekem vissza, hogy "Felhívjuk szíves figyelmét, hogy Társaságunk Deutsche Börse-n zajló kereskedés tekintetében nem szolgáltat adatot sem az ajánlati könyv, sem az utolsó kötés árfolyamát illetően, erre vonatkozó ajánlata vagy kötelezettsége nincs." "A Társaság által ismert információk tájékoztató jellegűek és az Ügyfél felelőssége, hogy az adott pénzügyi eszközzel kapcsolatos valamennyi szükséges információt megismerje. Az Ügyfél ügyleteit annak ismeretében köti, hogy a Társaságnak csak a vele szerződéses kapcsolatban álló, a piacokon általánosan elismert adatszolgáltatóktól kapott információk állhatnak rendelkezésére, amelyek teljeskörűségéért az adatszolgáltató nem vállal kötelezettséget. Így a Társaság nem kötelezhető arra, hogy a pénzügyi eszközökkel kapcsolatos valamennyi, az Ügyfél ügyleteivel kapcsolatos szükséges vagy befolyásoló adatot, körülményt ismerje." Kérdem Én, akkor miért is kínál ilyen szolgáltatást. Akkor mondja azt, hogy nincs ilyen szolgáltatásom és kész. Hozzáteszem, hogy sem egy jogszabályi hivatkozás, sem egy üzletszabályzati megjelölés. Ez olyan, mintha az áramszolgáltató egy intézmény épületében letelepít egy 10 kV-os elektromos fogadó helyiséget és a földelést elfelejti. Ebből katasztrófa származik és a végén azt mondja, hogy a trafót és a kapcsolószekrényt importáltam Németországból. Ja igen, csak kínált egy szolgáltatást és a munkatársa szar munkát végzett.
Összefoglalva. Megveszek a bankon keresztül telefonon történt megbízással egy részvényt promton és amikor Én eladni szándékozom, akkor már a banknak nem kötelessége közölni velem az árjegyző árát (pedig a németeknél ment a kereskedés, én is láttam a neten keresztül, adtam is megbízást, nem adták el, többször is beszéltem velük, teljes káosz uralkodott, a bróker nem tudta, hogy mi a dolga, órákig nem mondott árat, mert állítása szerint a központ nem tud árjegyzői árat mondani, a Társaságnak bizonyára semmilyen kapcsolata nem volt a D. Börse-nek az árjegyzővel, netes vagy telefonos). Ezért felesleges volt a piacgazdaságra áttérni. Ezt nevezik szabályozott piacnak? Nevetséges. A jelentés többi részét már nem írom ide, mert olyan baromságokat írnak, hogy az szinte hihetetlen. Két értelmes a tárgyhoz tartozó megállapítás nem volt benne, azon kívül, hogy sajnálják, hogy kellemetlenségem keletkezett, de jó hírük az, hogy a papír még mindig a portfóliómat képezi, ezért realizált károm eddig nem keletkezett, ezért nem áll módjukban kártalanítani. Ezt a jelentést egy "hozzáértő" munkatárs írhatta. Így bízzon mindenki a magyar szolgáltatókban. Eddig sem bíztam.  
pomperj
pomperj 2018. 02. 07. 14:15
Előzmény: #9081  Tibi0002
#9083

1)Tibi, amit itt csinalunk paran, ez egy taktikai, par napos swing-trade. Vegulis, van egy jo meretes szakadas, amibol valami visszapattanasat varhatunk:  SPY -9% zuhe volt. Abbol fibo 62% recovery, az  +(5.5-6.0%) koruli fel-korrekcio, sot TA alapon valoszinu is. Az mar tradelendo setup. Es meg az is lehet, hogy ehhez a legjobb beszallo hatra van.
2)De az SPY piac a zuhanast kivalto fo ok, a bond-zuhanas  (kamat emelkedes), ami funda helyzet megfordulasanak fo oka: nos, azt nem diszkontalta le ezzel az esessel.  Sot, alig kezdte el, es meg  3-4x ennyi van benne.
.
Hogyan kalkultam ezt?  Itt egy modell.
A bond piac  kamat-melypontjan, 2016 kozepen 10Y kamat 1.45% volt, es EURUSD  1.05 korul.
Ez  a fundas vilagok legjobbika volt: soha nem latottan extrem kezdvezo allapot,  es ahhez tartozott SPY=2200-2300 szint.
Azota a dollar 1 eve gyengult, es az meg vitte fel SPY-t,  (plusz egy buborekkepzodes) , es folment SPY=2770 szintig. Ebbol a dollar gyengules volt az egyik hajtoero, a masik a vart TAX-csokkenes, ezek ketten egyutt meg a super jo kamathelyzetre  ratettek ujabb kb. +20% hajtoerot,  es az magyarazza is az SPY  masfel eves,  2300--->2770 extra rallyt.
.
Nade. 2018febr. lett,  es a 10Y kamat 1.45%--> 2.85% futott fel, ami drasztikusan uj helyzet. Elmult a letezo legjobb vilag (!). A 2.85% kamatszint a legjobbnak a duplaja, ennyi legutobb  2011-2013  evben volt, es ahhoz SPY=1400-1700 szint tartozott. Ez a mostani arnal -40%-al kevesebb.
Lehet ellenervkent hozni,  hogy most (meeg) tobb a profit. Igen, 2011 es 2013ban az Sp500 total EPS= 85 es  100 USD volt. Most meg 130 USD korul varjuk a 2017 evre. Tehat van +30%  profit novekmeny tenyleg,  de az SPY ar-novekmeny azota 80%.  Szabad pontosabban szamolni, de kb. ez a lenyeg.
.
Szoval, tulfutott az arfolyam, a mai fundak mar nem tamasztjak ala ezt az arat.  Az a letezo legjobb fundas vilag  elmult. A mostani tulfutas merteken  ugyan lehet vitazni, dehat 30%-45% nagysagrendu. Es nagyjabol 3-4x tobbszorose az a legbuborek, amennyi levegonek a kieresztese megtortent az utolso heten. Az a "extremen jo vilag" most mar  nincs ott hogy tamassza SPY-t ezen  a szinten.
Nincs vege az SPY arfolyam hozzaigazodasnak   az uj fundas (kamatszint es dollar) helyzethez. Eppen csak elkezdodott. Az adjusztalas eltarthat 1-2 evig. Fundasan a fenti gondolatmenet alapjan 30-40%-al lejjebb volna a helye.
 
pitcairn2 2018. 02. 07. 12:40
Előzmény: #9067  Tibi0002
#9082
havazik:)
Tibi0002 2018. 02. 07. 10:40
Előzmény: #9079  pomperj
#9081
2 napja még bear piacot vártál. Vagy ez a long várakozás rövidebb távra szól?
pomperj
pomperj 2018. 02. 07. 10:23
Előzmény: #9079  pomperj
#9080
3)Itt van az 1987 zutty es a 2018 paralel. Rovid tavon lehet hasonlo, de ketlem hogy nehany het  utan is hasonlo lenne.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180207v00ne5v9m.jpeg
pomperj
pomperj 2018. 02. 07. 10:10
Előzmény: #9078  Törölt felhasználó
#9079
1)Az SPY vola esesi hullamzasban van, szoval lehet long iranyban gondolkodni. De azert szerintem meg csak (a of iv) van kesz; es igy nezne ki, ha szep klasszikus format varunk. Akkor a legjobb belepes talan  meg hatra van.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180207v00nra39y.jpeg
.
2)Van meg egy eros erv a hetes charton, hogy kesz. A wave5=wave3 egyenloseg. Az ilyesmi igen jo ok, hogy vege legyen.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180207v00nhrcoa.jpeg
Törölt felhasználó 2018. 02. 07. 09:13
Előzmény: #9063  Boole
#9078
Sziasztok!
Akkor most jön az amikor a SPY visszakúszik az eredeti állapot 70%-áig és onnan újra zuhan? Amikor már az emberek elhiszik, hogy minden happy?
Meglátjuk....
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 02. 07. 09:09
Előzmény: #9076  Tibi0002
#9077
100-130 közöttről voltak shortjaim. 130 felettrről is akartam, de már nem engedték. Ez már gyanus volt. Stopok voltak betéve a célárra, amik tegnap 10.49-en teljesültek, amikor újra indították a kereskedést benne. Így nagyon szép profit keletkezett rajtuk. Ez az első levadászott "feketehattyúm". :) 
https://www.screencast.com/t/sfnFu7N7tb
Tibi0002 2018. 02. 07. 08:54
Előzmény: #9075  Tazsomaru
#9076
Nekem nem egyértelmű. Most óriásit nyertél, vagy óriásit buktál a vix követő termékkel? Longoltad v shortoltad?
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 02. 07. 08:17
Előzmény: #9074  Boole
#9075
Kizárt, hogy vírusos. A screencast egy képlopó, képfeltöltő alkalmazás, ami nem szemeteli tele reklámokkal a feltöltéseket. Azért tettem ide külön a linket, mert a hsz-be ágyazott link egybeolvadt a szöveggel és így nem nyitható meg. 51 megtekintésből nálad nem jó valami.
Boole 2018. 02. 07. 06:26
Előzmény: #9072  Tazsomaru
#9074
Ezt ne nyitogassátok, mert vírus van mögötte.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 02. 06. 21:53
Előzmény: #9071  Tazsomaru
#9072
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 02. 06. 21:43
Előzmény: #9070  Tazsomaru
#9071
Bemásolom ide, honnan jött az ötlet. András György  könyvéből, Bevezetés a volatilitás ETP használatába. Mindenkinek csak ajánlani tudom a könyvet. Bőven visszahozza az árát. ;)
és akkor az idevágó rész a könyvből: 
"A tájékozatlanság súlyos következményeire a 2012-es TVIX elárazódás hívta fel a piaci szereplők figyelmét, ami nemcsak a volatilitás ETP-k, de a tőzsdén forgalmazott alapok történetének egyik legsúlyosabb incidense. A TVIX ETN szponzora, a Credit Suisse 2012. február 21-én leállította új TVIX befektetési egységek létrehozását. Ennek oka paradox módon a TVIX sikere volt. Ebben az időszakban sok piaci szereplő számított részvénypiaci visszaesésre, és védekezésként meglódult a TVIX iránti kereslet. A beáramló pénzek annyira megnövelték a befektetési jegyek állományát, hogy a Credit Suisse bevallása szerint a további jegyek kreálása beleütközött a belső adósságkorlátba. Remélem, nem felejtette el a kedves olvasó az ETN konstrukciónál leírtakat. Ennél a formánál az új befektetési jegyek kibocsátása adósságot jelent az alap kezelőjének. Így ez akár elfogadható érv is lehet részükről, de valószínűsíthetően más problémák is álltak a háttérben (a túl nagyra nőtt alap kockázatát nem tudták hatékonyan fedezni a határidős piacon).Az új jegyek kibocsátásának leállításával viszont nem csökkent a kereslet a TVIX iránt, ami azt eredményezte, hogy a befektetők egyre nagyobb prémiumot fizettek egy befektetési egységre. Talán nem felejtkezett el a kedves olvasó, amikor felhívtam a figyelmét a tőzsdén forgalmazott alapok NAV (nettó eszközérték) alakulásának figyelésére, a piaci ár függvényében. A TVIX akkori vásárlói nem viselkedtek kellő körültekintéssel ebben az időszakban, a NAV és a piaci ár fokozatosan elszakadt egymástól. A tetőpont környékén majdnem 100% prémiumot fizettek a lelkes vásárlók a nettó eszközértékhez viszonyítva. A tőzsdén forgalmazott nyílt végű ETP-k esetében elvétve alakul ki ilyen méretű elárazódás, hiszen azonnal beindul az arbitrázs tevékenység (eladják a túlárazott terméket és megveszik a tartalmának megfelelő csomagot reális áron). Ez a tevékenység ebben az esetben is beindult, jelentősen megnövekedett a TVIX shortállomány, de egy idő után elfogytak a szabadon kölcsönözhető készletek. A történések pontos alakulásáról nincs információnk, de valószínűsíthető, hogy egyes piaci szereplők elkezdték szorongatni a TVIX shorttal rendelkezőket, tovább hajtva az árakat felfelé, növelve a prémiumot. A veszélyes, önmagát erősítő folyamatnak végül a Credit Suisse bejelentése vetett véget: a piaci viszonyok újból lehetővé tették a TVIX befektetési egységek kreálását. A március 22-i bejelentést követően a TVIX elveszítette az értékének 60%-át három nap alatt, és a tőzsdei ár visszatért a NAV közelébe. Ez a történet úgy gondolom, minden szereplő számára hordoz tanulságokat, de minket kevésbé érdekel az alapkezelő reputációs vesztesége, annál inkább a kisbefektetők számára levonható tanulságok. Körültekintés, odafigyelés nélkül súlyos veszteségekkel szembesülhetünk ezen a piacon. Már felhívtam a figyelmet a NAV figyelésére, ami időben jelezte a problémát ebben az esetben is. Szintén segítséget nyújt hasonló esetekben, ha nem egyetlen termékre összpontosítunk, hanem figyeljük az egymáshoz kapcsolódó termékek ármozgását is. Az UVXY például felépítésében, célrendszerében ekvivalens a TVIX ETN-nel. Az UVXY esetében nem történt zavar a befektetési jegyek kibocsájtásában, így benchmarkként szolgálhatott a TVIX árfolyamának figyelésére. A két termék árfolyamának egymás mellé helyezése a tárgyalt időszakban, pontosan mutatja a prémium felépülésének folyamatát, majd a TVIX lufi leeresztését: https://www.screencast.com/t/uqu4pm9A Az új TVIX jegyek létrehozásának február 22-i leállítását követően azonnal kialakul a prémium az addig együtt mozgó két termék között. Később a prémium-olló az UVXY - piacot követő - esésével nyílik egészen szélesre, amíg a Credit Suisse észbe nem kap, és a folyamat fenntarthatatlanságát látva, újraindítja a befektetési jegyek kreálását. Azok számára, akik hajlandóak voltak némi áttekintéssel figyelni a piacot (az UVXY helyett más termék is árulkodott volna), nem jelenthetett meglepetést a TVIX zuhanása.Azon befektetők számára, akik elolvassák a termékek kibocsátási prospektusát, még a TVIX incidensnél súlyosabb veszteségek sem jelenthetnek meglepetést. Az inverz volatilitás alapok (XIV, SVXY, ZIV) esetében felmerülhet a kérdés, mi történik, ha 100%-nál nagyobb napi elmozdulás inverzét kell leképezni? Vegyük példának a rövid lejáratú XIV ETN-t. Ez az alap definíció szerint a VXX napi elmozdulásának ellentettjét produkálja. Igen ám, de mi történik, ha a VXX 150%-ot emelkedik egy borús őszi délutánon? Lehetséges-e ez egyáltalán? Úgy tűnik igen, mert az XIV prospektusában szerepel egy terminációs záradék, miszerint 80%-nál nagyobb napon belüli esés esetén, az alapkezelő befejezheti az XIV-vel kapcsolatos tevékenységét, és a nap végi záróáraknak megfelelő elszámolási árakon búcsút inthet a befektetőknek. Tehát amennyiben a nap végére a VXX 100% feletti elmozdulást produkált, az XIV befektetői nulla forinttal távoznak a piacról. Nem tudok hasonló záradékról az SVXY illetve a ZIV esetében, de nyilvánvaló, hogy túl nagy napi elmozdulás esetén, az elvi lehetőség ezeknél az alapoknál is megvan a teljes összeg elveszítésére.Úgy tűnik, az inverz termékek esetében akár egyetlen nap alatt elveszíthetjük a teljes összeget. Abban az esetben, ha nem inverz terméket vásárolunk, hanem shortoljuk például a VXX-et, akkor még rosszabb a helyzet, az elvi lehetőségünk a veszteség napi mértékére bőven meghaladhatja a 100%-ot. Talán nem elhanyagolható kérdés, hogy az elvi lehetőség mit jelent a gyakorlatban? A legnagyobb volatilitással rendelkező VXX eddigi történetében a legnagyobb napi emelkedés (záróárakon) 20% volt, a legnagyobb napi esés 14%. Értelemszerűen az inverz XIV esetében ezen értékek ellentettjével kell számolni. A volatilitás ETP-k kereskedési története csak 2009-ig nyúlik vissza, így valódi medvepiacon még nem állnak rendelkezésre adatok. Szimulált adatsoron 2004-től sem kapunk sokkal rosszabb értékeket, 25% a VXX legnagyobb emelkedése és 17% a legnagyobb esése. Ezekből az adatokból az már látszik, a gyakorlatban nem kell arra számítanunk, hogy túl gyakran kerülünk 100%-os veszteség közelébe. Az alaptermékek (VIX, VXO) további vizsgálatával arra a következtetésre juthatunk, hogy a legutóbbi ilyen tőzsdei esemény az 1987-es Fekete Hétfő volt. Az akkori 300% feletti elmozdulás a volatilitás értékében (VXO adatok alapján) lenullázta volna minden befektetésünket egy XIV jellegű termékben. Összefoglalva, ritka, de messze nemcsak elvi lehetősége áll fenn a befektetésünk teljes elvesztésének.Reményeim szerint már minden olvasót meggyőztem, hogy a volatilitás ETP-k kizárólag rettenthetetlen spekulánsok és vak lovak számára ajánlott termékek, így nem is folytatnám tovább az ijesztgetést. A következő fejezetekben azt fogjuk tárgyalni, miként és hogyan kereskedjünk ezekkel az életveszélyes termékekkel."
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 02. 06. 21:26
Előzmény: #9064  Tazsomaru
#9070
Egyébként a 2012-ben leállított TVIX-nek is a Credit Siisse volt a kezelője, mint a XIV-nek. 
bobsurf
bobsurf 2018. 02. 06. 21:14
Előzmény: #9065  Tazsomaru
#9069
Ez nagyon kemény. Már több mint egy éve nézegettem, h mikor tudok beszállni. De erről szerencsére lemaradtam.
Két dolgot viszont nem értek?:
Ha a vxx kb duplázott, akkor ez miért nem csak feleződött?
Ha ma már ki sem nyitott, akkor miért nem a rendes záró ár számít? Miért a futures?
Ez elég bunda gyanús.
Törölt felhasználó 2018. 02. 06. 20:41
Előzmény: #9065  Tazsomaru
#9068
emmá' döfi! riszpekt. :)
Tibi0002 2018. 02. 06. 20:01
#9067
Szerintem holnap megint esőnap lesz majd. :)
kurkuma 2018. 02. 06. 19:53
Előzmény: #9065  Tazsomaru
#9066
Hatalmas ötlet volt, grat.!
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 02. 06. 19:39
Előzmény: #9064  Tazsomaru
#9065
Most zárták le 10.49-en. Pénz a számlán. Ez egy brutál short volt. Persze szerencse is kellett hozzá.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 02. 06. 19:08
Előzmény: #9059  McDee
#9064
Az tiszta, hogy ez ETN, épp ezért shortoltam ezt be. Magas volt benne a prémium és nagy esésre játszottam benne, de azt nem gondoltam, hogy becsődől, mint a TWIX. Azt írják, hogy elszámolás február 20-án az indikatív záróáron, ami ugye 15 körül volt.
McDee 2018. 02. 06. 18:42
#9062
Úgy tűnik, valami zavar van az Erőben. SPX-t SPY 02-03% tracking error-ral követi (napon belül), most amikor írom a hozzászólást. Ilyen mértékkel még nem találkoztam.
pomperj
pomperj 2018. 02. 06. 16:39
Előzmény: #9047  pomperj
#9061

A vola (VIX, 60 min) elkezdett esni, 48---> 32.
So, time to look for long entry, a countertrend trade, but good chance for a +5% daytrade. (or leverage)
McDee 2018. 02. 06. 15:54
Előzmény: #9056  Tazsomaru
#9059
XIV nem ETF, hanem ETN. Úgy nézem, ma ki sem nyitott. Ott van még SVXY, ami igazi ETF, de szintén nem nyitott ki. Néhány % korrekciónak nem szabadna ezt eredményezni.
Nem tudom i történik.
bobsurf
bobsurf 2018. 02. 06. 15:54
Előzmény: #9045  Boole
#9058
Meg is van.
chart-trader
chart-trader 2018. 02. 06. 15:22
Előzmény: #9048  Yngwie
#9057
Az SWN-ben hosszú lesz a feltámadás, egy sok éves támaszt tört két hete. Jó régre vissza kell menni, hogy támaszt találjunk. Szerencsére 3.1 és 3.6 között van pár és az esés intenzitása is egyre kisebb. Egy korrekció lehet már ma is elkezdődik. De én hosszabb vívódásra számítok 5 alatt, míg újra felépül.
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 02. 06. 13:41
Előzmény: #9055  opandup
#9056
meg fogom nézni, köszönöm!
opandup 2018. 02. 06. 11:27
Előzmény: #9054  Tazsomaru
#9055
Állítólag after marketben letolták 15-ig amit TOS-ban bid ask -nél látni is.  Ha eléri a -80 %-ot akkor bezár a bazár az XIV házánál. Reméljük, hogy nem lesz belőle semmi.
Néhány cikk is foglalkozik a témával:
http://www.zerohedge.com/news/2018-02-05/it-tra...tegrates-after-close
Tazsomaru
Tazsomaru 2018. 02. 06. 11:16
Előzmény: #9051  opandup
#9054
A XIV-es történet honnan ered? Csak azért kérdem, mert 100-130 között shortjaim vannak és reggel nem igazán értettem a tetemes lebegő profitot XIVben. Tegnepi záró 99 volt, most 15 körül mutat. Lehet csak valami szoftverhiba az árkalkulációban, délután, nyitáskor kiderül.
Tibi0002 2018. 02. 06. 11:10
#9053
Nekem továbbra is az a fontos, hogy minden piaci helyzetre készen álljak, akár folytatódik a bull, vagy oldalazunk 15 évig, vagy jön egy jó kis bear market. :)
pomperj
pomperj 2018. 02. 06. 10:57
Előzmény: #9050  pomperj
#9052
opandup 2018. 02. 06. 10:50
#9051
Szerintem most az a kérdés, hogy a nyersanyag piac meddig és milyen mértékig követi le az eső piacot. Eddig egyébként jól tartja magát a nyersanyag szektor, de valami korrekciót ott is várnék mielőtt( remélhetőleg nagyon) megindulna. Egyébként a tegnapi attrakció a volatilitás alapú termékeknek jól betett az XIV-ről azt rebesgetik hogy csődbe megy...
pomperj
pomperj 2018. 02. 06. 10:47
Előzmény: #9048  Yngwie
#9050

A lenyeggel abszolut egyet ertek.Nem veletlen, hogy jo ideje az olaj/szerviz szektort preferalom.
Arra szamitok, hogy az osszes szektor kozul az anyagok (CRB)  es energia (XLE) lesz  a legjobb a kovetkezo 3 evben. Sot, ezekben eppen a gyorsulo inflacio miatt is, a legjobbak az eselyek   arra, hogy vagy legkevesebbet esik,vagy legtobbet emelkededik a kovetkezo 3 eevben.
Ettol meg: rohadt nehez idoszak jon. A vilagon kielezodnek az ellentetek, ellenseg kereses es konfliktusok erosodnek, jonnek az eroszakos es rossz dontesek, a  joindulatok es kooperacios szandekok elmulnak,  pocsek hangulat lesz...akkor is ha az olaj ara mindenkinek emelkedik a kutnal, de mi speciel abbol profitalunk majd.
Az SWN? Nos, szerintem a gaz ara is folfele megy innen. Most 2.70, es lesz az 4.0 is meg iden.
Aligha enlekezhetsz az 1973 olajvalsagra. Olyasmi 3 even belul siman lehet; sot adok neki 75% eselyt. 
Nem megyunk a kozepkorba. Egy 45% SPY eses korantsem a vilagvege. Az csak egy szokasos bear piac.
Es vegul. Jo FUNDAk vannak? Hol??  Mi nagyobb fundas baj lehet annal, ami van:  a DOW/kamat chart lefordult? Mostmar a bondpiaci zuhanas (=kamat emelkedes)  agyonveri az ugynevezett jo fundakat. Nincs jo funda, ha a kamat emelkedik; az mind bedolt fikcio innentol kezdve. Itt van hozza sokadszor a chart: 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180205v00nk4wfv.jpeg
Sok sikert !
bluefrog
bluefrog 2018. 02. 06. 10:33
Előzmény: #9048  Yngwie
#9049
nem tudom, melyikőtöknek lesz igaza, de aki 2007-ben vett otit 10k felett, majd 2 év múlva megnézte vele az 1,2k-nál lévő mélypontot, az nem biztos, h csak egy kis korrekciónak látja - még utólag se - azt ami 2008-ban történt. ja, és csak 10 évet kellett várnia, h kiolvadjon a beragadása...
Yngwie 2018. 02. 06. 09:59
Előzmény: #9047  pomperj
#9048
Kedves János!
Mindig érdeklődéssel olvasom a hozzászólásaidat, de most nem osztom a véleményed. Az nyilvánvaló, hogy a túlvettség miatt korrekcióra volt szükség, de fundamentálisan nem gondolnám, hogy egy hosszabb bear piac kezdődne. Csak pár héttel ezelőtt még a RIG-ben a következő 1-2 évre 300-400% emelkedést jósoltál és az olajszektort emelted ki a legjobb lehetőségnek, most pedig úgy látod, hogy visszamegyünk a középkorba....Bár én csak az olajban és a drillerekben vagyok benne (és sajnos az SWN-be) de ezekre továbbra is felfutást gondolok. Nyilván azok a cégek, melyek az elmúlt 6-7 évben 3-4-5-szöröztek szükséges, hogy normálisan beárazódjanak és a pénz átjön azokba a részvényekbe amelyek most épp a recovery elején tartanak. A kriptodevizák nyilvánvaló zsákutcát jelentettek és az ott megmaradt pénzek is inkább a biztonságot fogják keresni. Azt gondolom, hogy a következő időszak sokkal volatilisebb lesz és nehezebb lesz lekereskedni, de 2008-ban is mindenki világvégét látott és 10 év múlva (most) csak egy kisebb korrekciónak tűnt az egész.
Mindenesetre én tartom a pozíciómat és 2020 ra várom, hogy beérjenek az olajos papírjaim.. Mindenkinek sok szerencsét és sok türelmet kívánok.
pomperj
pomperj 2018. 02. 06. 07:59
Előzmény: #9040  pomperj
#9047

1)Azsiaban folytatodik a szakadas, ma reggel NIKKEI -5%, Shanghai -4%, HK -4.5%, India -3%, stb. 
Ennel erdekesebb, hogy hol tartjak magukat jobban a piacok. 
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180206v00n1c56i.jpeg
Ahogy szamitani lehett ra, a Russia,  Brazil, Saudi Indexek tartjak jobban magukat. A nyersanyag es az olajos orszagok erezhetoen  erosebbek. Alighanem ez igy is marad. Ok fognak jobban visszapattanni amikor itt az ideje, es valnak ki elobb a lejtmenetbol.
.
2)BUX eddig -4%. De nem hiszem, hogy  nem kezdik a kulfoldiek kivonni a penzeket BUX-bol.
.
Eleg vicces, epp tegnap kozolte MNB magabiztosan, hogy 2020 vegeig nem emelnek kamatot (!). Hamar kiderul, hogy ki akar Magyar allampapirt venni Magyar kockazattal es kb. nulla hozamon ?  Azt tan Eltolcsy is latja, de nem erti figyelmeztetesnek, hogy a HU5Y bond 1.05%-rol 2 nap alatt ugrott 1.57% szintre (!). Az egesz total atpolitizalt MNB magatartast pillanatok alatt el fogja soporni a piac ereje. A valosag alighanem az lesz, hogy 2020-ra az MNB kamatok 6-7% tajan fognak jarni, a BUX meg befutja a 40.000--->15.000 utat. Ha nem lesz nagyobb baj. 
.
3)MI varhato SPY-ban rovid tavon?
Szerintem elkezdodott wave (iv) oscillalos felkorrekcioja, ami 23-38% mereture es par napra varhato. Aztan meg egy eses, wave (v). Utana indul wave (2) fel-korrekcio, es fibo 62-73% nagysagura becsulnem.  A (2) csucsan persze tele leszunk "a na ugye, megmondtam hogy semmi baj " (!),  es tovabbi tartasra biztato ujsagcikkekkel. Na, akkor kell konnyiteni.
Egy abraban ossze-rajzoltam.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180206v00njvrd.jpeg
eurocent 2018. 02. 06. 07:43
Előzmény: #8984  Törölt felhasználó
#9046
https://s10.postimg.org/xcc1rfo3d/US500-1_D.png
Megtisztelnél, ha valami ilyesmi, tanító jellegű US500, DOW, SSEC, NIKKEI225 hosszabb távú chartokat megosztanál velünk, amikor legközelebb betérsz hozzánk:) Tudod, vendégségbe ajándékot is illik vinni...
Boole 2018. 02. 06. 06:11
Előzmény: #9040  pomperj
#9044
A nagy kasza megadódott, Én egyelőre minden pozíciót lezártam 05:45 óra után. Figyelem, hogy lesz-e felhúzás.
Boole 2018. 02. 06. 00:31
Előzmény: #9040  pomperj
#9043
KB58 2018. 02. 06. 00:31
Előzmény: #8932  Boole
#9042
Nagyon jól leírtad tegnap és a chartodon is ábrázoltad, hogy mi várható és mi a követendő stratégia. Köszönet érte, telitalálat volt. Aki olvasta és figyelembe vette, az nagy veszteségtől kímélhette meg magát vagy nagyot nyerhetett is.
Tibi0002 2018. 02. 06. 00:10
Előzmény: #9040  pomperj
#9041
A 2007-est magam is tanúsíthatom, mint zöldfülű már tőzsdéztem. Tech elemzők rebesgették, hogy nagy gáz lesz, de a hírekben még minden szép és jó volt. Még a kifejezésekre is emlékszem. Először sokáig még a "recesszió" kifejezést sem használták a cikkekben. Aztán elkezdték ezt a kifejezést alkalmazni, majd x idő múlva jött a "válság", aztán "világválság". 
Kíváncsian várom, mi sül ki ebből, Sp500 amíg nem éri el a 2300 pontot, addig nálam sima korrekció marad. Alatta Hawaii. :)
pomperj
pomperj 2018. 02. 05. 23:56
Előzmény: #9033  Tibi0002
#9040

Akkor nem hittem a szemenek, annyira kurvanagy esessel indult. ES meg "kezdo" voltam, azonnal megjelent egy csomo expert, akik azt magyaraztak minden mediaban, hogy
-A,  semmi baj, a fundak csodasan jok es meg javulnak is
-A, semmi baj,  ilyenkor nem szabad eladni
-A,  semmi baj, ez egy par napos  flash-crash
-A,  semmi baj, a kamatokat a FED lejjebb viszi, es azonnal minden vissza emelkedik
.
Es ugyanezt irta minden media 2007 oszen is. Lasd a bemasolt Barrons cikket. Mindig ugyanaz a sorrend: total tagadas, optimista hazugsag ervek, kis beismeres, es a legvegen a kapitulacio. Amikor oda jutunk, hogy beismeri a media, hogy ez bizony sz@r helyzet es oriasi a bukas, es senki nem vesz tobbet reszvenyt vagy aki vesz az h#lye, ...na, akkor kell elkezdeni venni. 
Aki rajuk hallgatott, kurva nagyot szivott, eloszor napokon, aztan honapokon at. Holnapra nagy tetelben fogadok, hogy ugyanezeket fogjuk olvasni ezer valtozatban. Vilagos, hogy az ujsag- tanacsok forditottjat kell csinalni. 
-
hellforceone 2018. 02. 05. 23:54
Előzmény: #9037  pitcairn2
#9039
Persze, minden lehetséges, de ettől még évekig arra várni, hogy mikor szakad össze minden... nem biztos, hogy jó ötlet volt. Amúgy a technikai szinteket én is látom, írtam is valamelyik nap, hogy a 26,7k Dow szint még fiboval pont számítható is volt. De szerintem ha most be is ütik a piacot, én nem hiszem, hogy innen már csak lefelé van. Hogy egy hosszabb korrekció, igen, de szerintem egy dupla csúcsot fognak csinálni még, talán túl is húzzák rajta és lehet 3000-es sp is, mielőtt jönne az igazi bear. A szép viszont az, hogy mindenki maga döntheti el, hogy mikor akar ki vagy beszállni és mibe. :) megvitathatunk mindent persze, de a végén mi magunk döntünk. Én figyelek egy két papírt, amit meg vennék szívesen, ha eléri a kiszemelt szintemet. Elárulom, bányász is van amúgy benne :)
pitcairn2 2018. 02. 05. 23:45
Előzmény: #9035  Boole
#9038
én arra tippelnék, hogy ez egészen addig fog esni, amíg nem rukkolnak elő vmi "lazítás" félével, de ez abszolút nem zár ki néhány heves felpattanást
pitcairn2 2018. 02. 05. 23:40
Előzmény: #9034  hellforceone
#9037
nem lehet, hogy ez volt a világtörténelem egyik legnagyobb sucker ralija?
komolyan kérdezem
ha tényleg 1929-es csúcsokra ért a tőzsde akkor megérte BTFD mámorba ringatni a népet...
pomperj
pomperj 2018. 02. 05. 23:38
#9036

Holnap delelott megprobalom rajzolni a varhato wave (1 of a) hullam varhato formajat, es a rakovetkezo fel-korrekciot.
Nehany sejtes azert mar latszik. Eloszor is az, hogy a DOW a csatorna vonal alatt zart. Tehat vege a overthrow-nak, es ezzel vege a bull piacnak.
http://keptarhely.eu/view.php?file=20180205v00nvxluq.jpeg
.
Masodszor,  azt gondolom, a mai melyponttal, (DOW 23.943) megvan subwave (iii of 1 of a) alja, es mar elkezdodott wave (iv) oldalazo oscillalo/felpattano fibo 38% korrekcio. Amikor az kesz, meg egy leszuras varhato 23.943 ala mint wave (v). Ez kell ahhoz, hogy kesz legyen (1 of a) hullam. Annak vegso meretebol lehet egy jobb elso kovetkeztetest levonni, hogy hol lesz az (a) hullam vegpontja. Mindenesetre, ha a wave (1)  eddig -8%, es a vegen wave (1) merete -10% nagysagrend lesz, abbol azert sejtheto, hogy igencsak meretes zuhanast fog hozni mar a bear piac elso (a) hullamanak  idoszaka is. Az a gyanum, hogy nagyobbat mint amit vasarnap szamolgattam.
Boole 2018. 02. 05. 23:36
Előzmény: #9031  pitcairn2
#9035
https://www.mql5.com/en/charts/8271693/us-100-w1-x-trade-brokers
https://www.mql5.com/en/charts/8271695/us-500-w1-x-trade-brokers
Kérdés, hogy most mekkora lehet a felpattanás US.100-ban és US.500-ban? Érdemes-e zárni a rövid shortokat, vagy tartani az egészet és sokkal lejjebb az egészet zárni.
hellforceone 2018. 02. 05. 23:35
Előzmény: #9031  pitcairn2
#9034
Persze, ha benne van a készpénzed 10%-a, akkor aztán hatalmasat nyersz....ráadásul azt nem értetted, amit írtam. Ha mondjuk '11-ben beszálltál mondjuk Apple-be valahol 20-30 dollár körül és mondjuk eladtad mostanában 180 körül, akkor 6-9-szerezted a pénzed+osztalék. Ha beszalltál akkor a bányaszokba, akkor most kb. 1/3, 1/5 pénzednél vagy és bár közben erősödött a dollár, de még akkor is forintosan számolva nagy bukóban vagy. Megjegyzem Appleban még a dollár erősödését is elteszed! Arról a nem csekély tényről már nem is beszélve, hogy mondjuk egy Appleban jóval nagyobb összeget mernék megkockáztatni, mint bármelyik bányászban, tehát mivel a befektetett összeg is magasabb, a nyerőd is... mindegy, nem akarok én vitázni, csak azt nem értem, hogy miért várod évek óta a világ összeomlását és miért vagy leginkább csak bányászokba invesztálva.
Tibi0002 2018. 02. 05. 23:31
Előzmény: #9000  pomperj
#9033
Végre egy kis mocorgás a tőzsdéken....mi volt a benyomásod 1987-ben, a fekete napon? Tuti emlékszel, az ilyesmit nem felejti el az ember. :)
pitcairn2 2018. 02. 05. 23:28
Előzmény: #9026  pitcairn2
#9032
pitcairn2 2018. 02. 05. 23:14
Előzmény: #9027  hellforceone
#9031
ha ő megőrzi a vásárlóerejét míg a többiek vásárlóereje hatalmasat zuhan, akkor rengeteg nyer
pitcairn2 2018. 02. 05. 23:11
Előzmény: #9028  hellforceone
#9030
ez csak deregulálás és privatizálás mellett lenne működőképes, pontosan ezért írtam alább, hogy először lazítás jön
aztán valószínűleg a Trump elnökség végén masszív összeomlás és némi piaci kiigazítás, majd megérkeznek a globalista szocialisták akik még vadabb inflációs robbanást és gazdasági káoszt csinálnak
utánuk pedig valószínűleg pedig bevetik az évtizedek óta nevelt libertárius üdvöskéket, nem mintha anarcho kapitalizmust akarnának, de a piaci kiigazításhoz és a nemzetállamok lebontásához jól fognak jönni
kb. ez lenne az én tippem az elkövetkező 10 évre
Keffer 2018. 02. 05. 23:11
Előzmény: #9027  hellforceone
#9029
Én csak az utóbbi 1,5 évben alakítottam át a portfóliómat részvényből arany, ezüst, készpénz irányba, és remélem 2-3 év múlva újra visszatérhetek a részvénypiacra. Bányászaim nincsenek, csak egy kevés olajszervíz meg némi bivalyerős Sunpower. :D
hellforceone 2018. 02. 05. 23:01
Előzmény: #9025  pitcairn2
#9028
Tudod mi lesz az a valódi válságkezelés?? Ha hagynak mindent csak úgy összeomlani, akkor milliós munkanélküliség világszerte, aztán utcára vonulás, lázadások, polgárháború, majd ezt fokozd tovább... ismétlem, nem mondom, hogy nincsenek gondok, de hagyni mindent magára, hogy oda menjen, ahova akar az még nagyobb felelőtlenség, mint amit eddig csináltak... 
hellforceone 2018. 02. 05. 22:58
Előzmény: #9022  Keffer
#9027
Ez tiszta is, hogy megőrzöd a vásárlóértékét, mert kivéded vele valamennyire az inflációt, de egyrészt nem teszed bele minden pénzed, tehát csak egy részt tudsz "megvédeni", másrészt, ha a 2011-es éveket megnézed, hogy hol voltak a bányászok akkor es közben hova mentek más részvények, akkor nem lett volna jó másba is fektetni, évekig pénzt keresni és jelentősebb összeget tenni aztán mondjuk a bányászokba, amikor úgy érzed eljött az idejük? Mit ér valaki azzal, ha 2011 óta ül mondjuk a bányászokban, nem keresett semmit (sőt, hatalmas mínuszban van) és várja, hogy mikor fog végre beindulni... mert az infláció kilő és a dollár is értéktelenedik.... Számszerűen megugrik a számlád, de hiába van aztán majd végre mondjuk 10 év múlva végre dupla akkora összeg a számládon, ha közben mindennek az ára a háromszorosára ment...
pitcairn2 2018. 02. 05. 22:56
Előzmény: #9002  Boole
#9026
pitcairn2 2018. 02. 05. 22:49
Előzmény: #9022  Keffer
#9025
én abban reménykedek, hogy végül észhez térnek és hagyják összeomlani ezt a shitshow-t
és végre nekilátnak a valódi válságkezelésnek
pitcairn2 2018. 02. 05. 22:47
Előzmény: #9019  hellforceone
#9024
az un. "erős" gazdaság szimplán inflációs buborék
pitcairn2 2018. 02. 05. 22:46
Előzmény: #9021  hellforceone
#9023
 a QE-ZIRP-NIRP szentháromság vége globális inflációs robbanás lesz
ami nagyságrendekkel rosszabb egy deflációs összeomlásnál
Keffer 2018. 02. 05. 22:43
Előzmény: #9019  hellforceone
#9022
Szerintem nem reménykedve várja az összeomlást, csak felkészül arra, ami szerinte elkerülhetetlen.
Én sem örülök neki, és nem nyerni fogok rajta, csak megőrzöm a vagyonom reál értékét addig, amíg újra be lehet szállni egy több éves bikába.
hellforceone 2018. 02. 05. 22:41
Előzmény: #9014  pitcairn2
#9021
Amúgy meg szerinted tényleg jobban járna az emberek többsége, ha hagynák tényleg összeomlani az egészet? Tehát szerinted egy 2008-tól is rosszabb eseménnyel az emberek tényleg jobban járnának? Nem mondom, hogy nem lehetséges, Sőt, van rá valószínűség, de hagyni mindent és nem tenni sehogy ellene... nos, az lenne a lehető legrosszabb! Hova vezetne, ha az emberek tömegesen mennének az utcára? Biztos vagy benne, hogy jól járnának vele??? 
Keffer 2018. 02. 05. 22:38
Előzmény: #9018  pitcairn2
#9020
Meglátjuk, én mindenesetre felkészülten várom a fejleményeket, hogy úgy mondjam van rajtam fürdőnadrág, jöhet az apály... :D
hellforceone 2018. 02. 05. 22:37
Előzmény: #9015  pitcairn2
#9019
Csak gondold át, mit okozna, ha esetleg bemondanának egy ilyet... a gazdaság állítólag erős, munkanélküliség majdnem nullánál, világgazdaságra erős növekedést várnak, éppen elkezdték a normalizálást és akkor beköpnék, hogy akkor most újabb penznyomda kell??? Mégis mire akkor, ha állítólag "fut a szekér"??? És tudom, most majd jön az, hogy ez is mind hazugság, de szerinted ha most tényleg penznyomda jönne, akkor mi történne a piacokon? Megállna az esés? Szerintem inkább lehet, hogy jobban bezuhanna, mert mindenkiben felmerülne a kérdés, hogy akkor most mi a f...sz van?? Fújtak egy jó nagy lufit és szerinted ahelyett, hogy megpróbálnák valahogy kontrollálatlan leereszteni inkább fújnak még bele, míg tényleg fel nem robban? Én sem rózsaszín szemüvegen keresztül nézem ezt, sőt, kritikusan és most óvatosan is, de évek óta világösszeomlást vársz... mégis miért lenne az jó neked??? Vennél akkor másfajta részvényeket is, mint nemesfém bányászok, vagy akkor az újabb lufitól félnél? Ha újra pénzt nyomtatnának, és meggyengülne a dollár - de most nagyon durván, mert a teljes bizalom oda lenne - szerinted mennyit keresnél reál valójában inflációtól mindentől megtisztítva és árfolyamveszteséget is beleszámolva, ha mondjuk megugranának a bányászok? Teszem fel ezt a kérdést úgy, hogy nekem is van bennük pozícióm...
pitcairn2 2018. 02. 05. 22:27
Előzmény: #9017  Keffer
#9018
a maestro már évek óta erről beszél...
http://soo.gd/nwUE
Keffer 2018. 02. 05. 22:25
Előzmény: #9015  pitcairn2
#9017
Ha minderre jön egy még nagyobb QE, akkor az emberek hite esetleg meginog a pénz értékállóságában. Abból nagyon komoly infláció/arany bika lehetne.
pitcairn2 2018. 02. 05. 22:24
Előzmény: #9012  hellforceone
#9016
szerintem ennek a piacnak jó 80-90%-ot kéne zuhannia és ha ez nyíltan nem megy akkor jön a jó öreg elinflálás
pitcairn2 2018. 02. 05. 22:22
Előzmény: #9012  hellforceone
#9015
még azon se lepődnék meg ha a korábbiaknál nagyságrendekkel nagyobb QE jönne az USÁ-ban...
pitcairn2 2018. 02. 05. 22:21
Előzmény: #9011  Cipolla22
#9014
az emberek elsöprő többsége sokkal jobban járna ha hagynák összeomlani ezt a shitshow-t, de én inkább arra tippelnék, hogy nem fogják
ez már teljesen nyíltan a jegybankok buboréka
minden korábbinál nagyságrendekkel nagyobb
egy ilyet nagyon nehéz bedőlni hagyni
abszolút nem lepődnék meg azon ha újabb lazítás jönne
persze ehhez mindenképpen kell egy minimum 20-30%-os lejtmenet amiből közel 10% már megvan
Keffer 2018. 02. 05. 22:19
Előzmény: #9000  pomperj
#9013
1. Szakasz: kötvénybe menekül a pénz a részvényekből. Szerintem nem fog sokáig tartani... Utána szerintem egyszerre menekül majd a részvényekből és a kötvényekből.
hellforceone 2018. 02. 05. 22:18
Előzmény: #9006  pitcairn2
#9012
Szerintem nem jön semmilyen "lazító lózung". Mit értesz egyébként ezen? Megáll a kamatemelés és újra pénznyomda?? Szerintem ezt te sem hiszed el igazán. Lehet, hogy beavatkoznak, ha nagyon beindulna a piac lefelé, de szerintem az annyiból állna, hogy bemondanák, hogy nyugi, esetleg 3 emelés lesz idén és nem több. Egy kis játékterük még akkor is lenne, ha mondjuk egyszer nem 0,25-öt, hanem 0,5-öt emelnenék. Amúgy csak kis pozit vettem fel, annyi mindent eladtam már az utóbbi időben, hogy most bő 50% cashben ülök még így is :) kis tech most, bank etf, ezüst, arany és olaj. :)
Cipolla22 2018. 02. 05. 22:15
Előzmény: #9000  pomperj
#9011
Hogy látod megjött, amire vártunk már évek óta? A nagy kérdés számomra, hogy mi legyen az olajos pozíciókkal. Te lezárod őket, vagy bízol abban, hogy az olaj még fél évig fel és utána omlik össze, mint legutóbb? Ha itt a valódi bear piac, akkor a lítium is hamar elveszíti a lendületet.
pitcairn2 2018. 02. 05. 22:13
Előzmény: #9009  pitcairn2
#9010
az inverse VIX ETF nagy szívás volt ma
http://schrts.co/vEhNoe
pitcairn2 2018. 02. 05. 22:09
Előzmény: #9002  Boole
#9009
mondjuk a VIX brutál elszállt
http://schrts.co/xaiY1v
pitcairn2 2018. 02. 05. 22:04
Előzmény: #9005  Törölt felhasználó
#9008
és mintha a rubel is erősödne...
a dollárral szemben egész biztosan...
pitcairn2 2018. 02. 05. 22:02
Előzmény: #9002  Boole
#9007
nyugi mások se hiszik:)
a "komolyabb" emberek közül csak a maestro "égeti magát" doom and gloom dumákkal
https://www.marketwatch.com/story/alan-greenspan-says-there-are-two-bubbles-in-stocks-and-bonds-2018-01-31
pitcairn2 2018. 02. 05. 22:00
Előzmény: #9004  hellforceone
#9006
én bevárnám a vásárlással a FED "lazító" lózungjait:)
Törölt felhasználó 2018. 02. 05. 21:41
#9005
Spy kontra Russia
Még jó hogy amerika környékére sem néztem mostanában: 
https://tradingeconomics.com/russia/stock-market
Pomperj azt mondta, hogy ha 15%-ot esik spy onnantól gondolkodjam az oroszt eladni. 
Pomperj, szted oda is fertőzni fog az amerikai esés?
hellforceone 2018. 02. 05. 21:36
#9004
lehet, hogy korai, de tech szektorbol mar vettem. Ha masra nem, felpattanora jo lesz. lehet, hogy meg tesztelni fogjuk ezt az aljat, de kockazat nelkul nincs nyereseg...
hellforceone 2018. 02. 05. 21:25
Előzmény: #9002  Boole
#9003
szerintem sem, megcsinaltak a 10%-ot a csucsrol, oriasi kanoccal forditottak. Atalaban az ilyen "kisepros" napok tenyleg arra jok, hogy elhozzak a stopokat, aztan megforditjak a piacot. Kellett egy ilyen. Ugyanakkor meg olyan magasan vagyunk es olyan gyorsan jutottunk oda, hogy talan megis lehet, hogy valami nagyobb dolog mozdult meg... az aljhoz kepest mindjart 1000 pontot korrigal vissza a DOW! Kemenyen megrangatnak mindent!
Boole 2018. 02. 05. 21:14
Előzmény: #8999  Boole
#9002
Amazont egy pillanatra letolták 1330-ig is. Ez már likvidálás volt. Nem jók ezek a hirtelen esések, így alig hiszem, hogy tartós esés lesz.
hellforceone 2018. 02. 05. 21:13
#9001
23660-nal megprobalok egy kis tetelben DOW-t venni, ha lemegy addig...

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek