Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Tibi0002 2017. 03. 04. 17:19
#5740
Hétfőn eladom a maradék olajfúró cégeket, amik még megmaradtak belőlük, 50%, 90%-ot is estek. + egy tankerest is, amit idén vettem, de jól hozott.

Ezt azért írtam be, mert szerintem jó kontraindikátor leszek, vagyis, miután eladtam, x időn belül emelkedésnek indul az oilpiac. :)
kozi723
kozi723 2017. 03. 04. 17:06
Előzmény: #5736  pomperj
#5739
Koszonom szepen!!!
Tibi0002 2017. 03. 04. 16:53
#5738
Akár tech, akár funda szempontjából ki hogyan látja a Baltic dry index alakulását, illetve a vízi szállítást?
pomperj
pomperj 2017. 03. 04. 11:38
Előzmény: #5736  pomperj
#5737
Ha az egesz kell, vagy SmallCaps vagy Special Situations,
azt emailben tudom kuldeni, az tobbszaz oldal.
pomperj
pomperj 2017. 03. 04. 11:29
Előzmény: #5735  kozi723
#5736
A 4 legfontosabb ValueLine itt van

link

link

link

link
kozi723
kozi723 2017. 03. 04. 09:36
Előzmény: #5726  pomperj
#5735
Szia!

Nincs véletlenül friss valueline listád? Sajnos nincs regem a valueline reasearch-höz. Előre is köszi! :)

Kellemes hétvégét!

üdv,
Törölt felhasználó 2017. 03. 04. 07:41
Előzmény: #5732  eurocent
#5734
elony vagy premiumon szamomra...
azt ertem, hogy milyen valoszinuseggel fogok nyereseget elerni a kereskedesen...

en azt feltetelezem, hogy az olaj barmikor visszaeshet 40-45$-ra ill. emelkedhet 60-65$-ra...
ez azt jelenti hogyha arra spekulalnek, hogy az ar tori az 56$-os szintet es oktoberig elszaladna 65$-ra....
es a jelenlegi ar mondjuk 53,2$ akkor maximum 12,8$ nyeresegem lehet- a kamatkoltseg...
ha az ar visszaesne 40$-ra akkor veszthetek 13,2$-t+a kamatkoltseg...

akkor lenne elonyom, premiumom a kereskedesen ha mondjuk 5-6$-t kockaztatnek+kamatkoltseg azert, hogy nehany het, esetleg par honap alatt az ar tudna emelkedni mondjuk 10-12$-t...

Ha 45-46$-on vasarolnek akkor ez a feltetel fenn allhat,de addig nem...

persze nincs ra garancia hogy nem esik 40$ ala es arra sincs garancia, hogy 56$ fole emelkedik vagy 60-65$ fole....
ezek mind feltetelezesek a jelenlegi informacioim alapjan...

Nem akarok minden aron poziban lenni, persze tevedhetek is,de nem vagyok sajat magam ill. kereskedeseim ellensege...
McDee 2017. 03. 04. 07:24
Előzmény: #5730  kurkuma
#5733
Nyilván nem függetlenül CFO bejelentésétől.
link
eurocent 2017. 03. 04. 07:13
Előzmény: #5731  Törölt felhasználó
#5732
Szia.
Mit jelent számodra a "prémium" (pl olajnál)?
Törölt felhasználó 2017. 03. 04. 05:18
Előzmény: #5726  pomperj
#5731
Szerintem ott van a velemeny kulonbseg, hogy en oktober kozepe-november eleje nem varom az olajat 60-65$ fole...
Nem allitom, hogy a kovetkezo 36 honapban nem szallhat el az olaj ara, de eshet is ha recesszio lesz a kovetkezo 6-18honapban...
(szamomra nincs premium 45-46$ folotti olaj aron, amin nincs elony, premium szamomra en azzal nem kereskedek...szeretek kereskedni,de penzt keresni meg jobban...

Szoval en nem csak a pozitiv oldalt nezem, hogy emelkedhet....ha pedig beesik ujra 40-45$ meg az is lehet hogy vasarlok,de nem most....

aki szeretne pozitiv velemenyt infot kapni annak ajanlom a kovetkezo interjut:
link

Sok sikert!
kurkuma 2017. 03. 03. 21:54
Előzmény: #5728  kozi723
#5730
Vacakol a net, később rákeresek. -29% csak ma, elképesztő.
Törölt felhasználó 2017. 03. 03. 20:57
#5729
Nem reg olvastam a cikket....

Szeretnem megjegyezni, hogy nem csak azsiaban hanem itt au-ban is az egyik leggyorsabban fejlodo szegmens az elelmiszer es etterem szektorban a hazhoz szallitas....

Olyan cegek (az elso 2 nemzetkozi) UBEREATS; DELIVEROO; Foodora, Yelo ill. Menulog

ezek a cegek mind kinalnak hazhozszallitast kulonbozo ettermekbol aranylag elfogadhato aron, sot az elso megrendelesek ingyenesek, sot kedvezmenyt kap az ember meg az etelek arabol is...
Pl. a mi cegunk is szeretett volna uzleti kapcsolatba kerulni ezekkel, mert jo befektetesi lehetoseget kinalnak, egyelore nem jegyzik oket tozsden...stb.stb..
Sajnos nem sikerult kapcsolatot kialakitani.

Azt nem tudom hogy eu-ban mukodik-e de pl. itt au-ban, te allithatod ossze a hamburgered osszetevoit es aztan megcsinaljak szamodra...
(eleg nepszerunek tunik), mar amennyit en McDonalds kozelebe jarok,de a kivancsisag kedveert kiprobaltam...
kozi723
kozi723 2017. 03. 03. 20:50
Előzmény: #5727  kurkuma
#5728
Mi tortent? Egyik pillanatrol a masikra kapott egy 10%os sallert.
kurkuma 2017. 03. 03. 20:11
Előzmény: #5720  benevez
#5727
Sajnos ma is zuhant, durva.
pomperj
pomperj 2017. 03. 03. 14:07
Előzmény: #5723  hellforceone
#5726
A kulonbseget ezekben jol latod. Az en logikam ebben mas mint kisvuk gondolkozasa.

1)Olaj.
Ha elolvasod egy olaj-orias eves jelenteset, abban azt latod, hogy:

-mindegyik energia-fajta (olaj, gaz, szen, nuclear, nap) kereslete 10 eves tavlatban bovulni fog. A legnagyobb bovules napenergiaban lesz, masodik nuclear. De tobb olaj es gaz is kell.

-az olajcegek sok koltseget lefaragtak es alkalmazkodtak az alacsony olajarakhoz.

-De mar 5 eve nincs nagy uj olajmezo felfedezes sehol a vilagban. A meglevok kozul az Eszaki tengeri egyenesen kimerulo, az arab mezok is tul vannak a csucs kitermelesen. Talan a tenger alatt van meg nagy mezo, mint Brazil es Argentin.

-Ehhez kepest Asia, foleg Kina-India-Indonez stb. sokkal tobbet akar autozni es legkondizni mint eddig. Ott a nemzeti olajtarsasagok meg sokat fognak noni, evi +10%. Ekozben az USA es EU olajtarsasagok piacai stagnalnak vagy csokkennek ...oda mar nem erdemes penzt tenni.

-A 2 eve tarto OPEC olaj tultermelesnek vege. De a keszletek meg magasak. Foleg USA-ban, es csak lassan epulnek le. Megis: barmilyen olaj-zavar hetek alatt megduplazhatja az olaj-arakat.

2)Dollar
Az ECB tartja magat: igeri hogy ev vegeig nem emel EUR kamatot. Es tartja a QE havu 85Mrd tempot.

Ehhez kepest USD-ben FED azt igeri, hogy ev vegeig lesz 2-3 kamatemeles.

A palya, mint kamatkulonbseg no, es lejt az USD-nek. Es siman elkepzelheto ujabb 10% USD erosodes.

Törölt felhasználó 2017. 03. 03. 12:44
Előzmény: #5723  hellforceone
#5725
Szia,

azt ne feledd pomperj usaban el en au-ban...
nekem kevesebb USD-ra van szuksegem...

Nem ismerem pomperj likvid vagyonat es nem tudom mekkora kitettsege van USD-ban...(%-ban)

Nekem ha megnezzuk a sajat es ceges vagyonom (mar a rameso rv-kre vetitve), akkor a likvid vagyonom kozel 33-35%-a USD-ban van...
(ez szamomra tul sok) es valoszinuleg a kovetkezo 3-6honapban ezt szeretnem 15-20%-ra csokkenteni...
es csak akkor lesz USD-ban kitettsegem ha amcsi rv-kben lesz pozicioim...

Amit pomperj es en is konyen el tudunk kepzelni, hogy konyeden elofordulhat 20%-os korrekcio....(ez 1 optimista pozitiv hozzaallas velemenyem szerint)....

Na most ha nem 3-6 honapot nezel hanem 18honapnal tovabb nezed a dolgokat akkor konyeden elofordulhat a mostani szintekrol akar 40-60%-os eses az amcsi piacoknal a kovetkezo penzugyi valsagnal, na most ha kozben a USD elvesztene ertekebol 20-40%-ot...
az konyeden 48-80%-os veszteseget jelnthet azoknak akik jelenleg az amcsi piacokba fektetnek ilyen arakon,de nem USD-al fizetnek a boltban...

Nem allitom, hogy a kovetkezo 18honapban lesz ekkora eses,de nem tudom kizarni sem, az esely pedig egyre no...

Velemenyem szerint ezert nagyon korultekintonek kell lenni ha valaki az amcsi piacokon probal mostanaban vasarolni....

Olaj mint jo parszor leirtam, oktoberig ill. oktober kozepeig nem varok 60-65$-nal magasabb arat, a Bakken field-i kitermeles miatt...
(56$ korul tudnak termelni, tarolasi koltseg idotol fuggoen 1,25-1,75$ es ha az ar ez fole emelkedik akkor nem csak adni fogjak a mar meglevo keszleteket, hanem azok a cegek akik tobb 100 millios hiteleket vettek fel ill. kotvenyeket bocsatottak ki korabban elkezdik hedgelni a jovobeni termelest)...
szoval 58-65$ kozott 1 beton fal van egyelore....(gyelore a grafikon ezt alatamasztja..)
Ahoz hogy ezt torje 3-5 napnal tovabb nagyon komoly gazdasagi novekedes vagy haboru kell...

Pomperjnek rovid tavon 6 honapnal rovidebb tavon valoszinuleg igaza lesz...
Elofordulhat hogy az USD erosodik meg 5-10%-ot; de ennel nagyobb erosodes az EEM piacokon vallalati es kormanyzati valsagokhoz vezethet....

Nezz korul a vilagban es probald osszerakni a puzzle darabokat!

Mit gondolsz miert keszulnek a saudiak tozsdere bocsatani az olajceguk nehany %-at???

Mit gondolsz mi fog torteni 2 kamatemeles utan, szerinted Yellennek lesz lehetosege maradni ill. ujabb kamatemelest tenni...???

Linkeltem korabban:
link

nem csak az aranyrol van benne szo...

Ha tul magasra emelkedne a kamat az usaban akkor hair cut-ra lesz szukseg amit jelenleg szinte senki nem tud elkepzelni...

Usanak van kozel 20trillios adosaga, de ne feledkezzunk el a tovabbi kotelezetsegekrol ami a nyugdijakat, egeszsegugyet es egyebb nem federal kiadasokat illeti, na most ha egyes allamok ill. allami intezmenyek csodbe jutnak ill. nem lesznek kepesek a mindenkori alap szolgaltatasokat finnanszirozni, utak es kozteruletek tisztitasa stb.stb akkor ott is lehet kormanyzati valsag...

Gondolom hallottal arrol hogy Californiaban van 1 olyan mozgalom hogy elszakadnanak az usa-tol...
szoval a problema valos es jo nehany allamot erint, de ezzel kevesen foglalkoznak...

Ha megfelelo az angolod ajanlanam a:

FED UP (Danielle Dimartino-tol) konyvet...

Azt ne feledd mi sem tudjuk mi fog tortenni csak a korabbi es jelenlegi tapasztalatok es informaciok szerint probaljuk pozicionalni magunkat...
es ahogy az en velemenyem pomperj-e is valtozhat akar nehany perc mulva...
a kulonbozo velemenyek es informaciok segitenek, hogy jobb dontest hozzunk es ha tevedunk konnyebben legyunk kepesek kimaszni a rossz dontesekbol...

es az is lehet hogy mindkettonknek igaza lesz, kerdes az idotav ill. hogyan valtozik a velemenyunk idovel...
Keffer 2017. 03. 03. 11:54
Előzmény: #5722  pomperj
#5724
Ma csökkentettem az arany kitettségemet, realizálva a nyerő egy részét. Az így felszabadult összegből SP shortot vettem...
hellforceone 2017. 03. 03. 11:36
Előzmény: #5722  pomperj
#5723
Vuk és Pomperj között két dologban is ellentétes elgondolást látok, mégpedig a dollárt és az olajat illetően. Vuk a dollár erejéről nincs meggyőződve, de az olaj további meneteléséről sem, míg Pomperj szerint a dollár erősödése még most indulhat meg, az olajat meg 60 környékére várod... lehet, hogy közben esetleg valamelyik kommentet átugrottam, ahol esetleg már álláspontotok változásáról írtátok, de bennem még ez maradt meg legutóbbi várakozásotok.
Nekem valahogy ez sehogy sem passzol össze.
Köszönöm válaszotok!
pomperj
pomperj 2017. 03. 03. 10:33
Előzmény: #5702  pomperj
#5722
"Nekem egyelore nagyon negativ a velemeny a piaci kilatasokkal kapcsolatban, nagyon konyeden beleszaladhatunk egy kozel 20%-os korrekcioba.."

Nos, a deviza piacok Azsiaban ugyanezt mondjak. A megelozo chart-ot itt update-elem: latszik, hogy a devizak fordulatban vannak, es ujra a dollar erosodik. Az meg nem tesz jot az Azsia tizsdeknek...szoval felkeszultek arra hogy kovetik az SPY varhato korrekcios mozgasar.

Egyelore mindenhol szoros stoploss, mert kar elbukni az idei 2 szep bull honap hozamat.

link

link
Törölt felhasználó 2017. 03. 03. 10:06
Előzmény: #5719  kozi723
#5721
Szia,

Az ezustnek elmeletileg jobban kellene esnie mint az aranynak (rovid tavon)...
Valojaban nem a fundamentumokkal van baj, sokkal inkabb a likviditas kezd csokkeni ill. egyre tobben kezdenek berendezkedni a kamatemelesre ill. emelesekre...
(tovabbra sem hiszek 3 kamatemelesben iden),de 2-re igen; es szamomra is eleg valoszinu hogy emelnek marciusban....(egyetlen 1 dolog csokkenti a 100%-os valoszinuseget ez pedig az adossag plafonos story),de ez szep lassan kezd majd kiderulni, hogy a republikanusok kozott hanyan nem tamogatjak....

vissza az ezustre, tovabbra is tobb ezustot hasznalunk mint ami rendelkezesunkre all, Kinaban azonban csak a magan emberek vesznek ezustot, az allam sokkal inkabb az ipari felhasznalasa mellett es megfelelo strategiai tartalek mellett foglal allast...
Jelenleg nem ez a legnagyobb problemajuk.

PAAS az egyik ha nem a legjobb ezust banyasz ceg, ha mindent figyelembe veszunk; itt nem csak a koltsegekre, a banyak foldrajzi es politikai elhelyezkedesere gondolok hanem a vezetosegre ill. menedzsmentre...
Ha valaki rendelkezik 18-24honapos befektetesi idotavval akkor 14-15$ kozott erdemes elkezdeni vasarolni mert erteket kepvisel...
(azonban azt szeretnem megjegyezni ha 1 komolyabb korrekcio esetleges recesszioba szaladnank es az ezust ujra tesztelne a korabbi melypontokat, nem azert mert ertektelen , hanem a befektetok tobbsegenek akiknek etf-ek, hataridos pozicioik vannak azok likviditasi problemak ele nezhetnek es adni fognak amit tudnak)...
Szoval extrem esetben egy 14$-os PAAS vasarlas akar 30-50%-os veszteseget is jelenthet a pozicion mielott a rv ara ujra emelkedne...)

Nem tudom emlekszel-e amikor is 2015 talan augusztusaban a Kinai tozsde lufi pukkanasakor, hirtelen beesett az arany uj aljra, sokan unnepeltek itt a forumon...
Mi zajlott a hatterben, a Hong Kongi es Shanghai-ban levo kereskedok kozul valaki megsughatta nehany nagyagyunak esetleg, Druckenmillernek hogy az egyik ugyfeluk likviditasi problemak ele nez, (ugye volt short ban Kinaban,de a mar meglevo arany poziciokra nem volt korlatozas,se veteli se eladasi)....
Szoval amikor likvidaltak akkor 1-2 nevezuk jol ertesult fantasztikus kereskedo mar tudta, hogy most kell venni mert megfelelo likviditas es mennyiseg van a piacon...

Nekem egyelore nagyon negativ a velemeny a piaci kilatasokkal kapcsolatban, nagyon konyeden beleszaladhatunk egy kozel 20%-os korrekcioba...(szerintem ez a pozitiv kimenetel), negativ ill. extrem negativ kimenetelt nem irom le mert nem akarok senkit remisztgetni...

En shortolom a DJIA, Nasdaq100-at, BUX-ot es XLU-t...
Sajat szamlan nincsenek nemesfem banyasz cegekben erdekeltsegem, ceges szamlan meg van kozel 7-8%-nyi mert nem sikerult mindenbol kiszallni, nem nehez 50-100rv-tol megszabadulni,de nagyobb pakoktol nem konnyu szabadulni ill. nem tudsz piaci aras megbizast adni mindig, folyamatosan kapjuk az emlekeztetot ill figyelmeztetest, hogy paici aras megbizasnal nem tudjak garantalni az arat...
nyilvan akkor teszunk be piaci aras megbizast amikor latjuk hogy a piac kepes felszivni azt minimalis veszteseggel....
(limit aras kereskedesnek vannak hatranyai 1 gyorsan eso ill. kevesbe likvid piacon)...

Fizikai arany es ezust barok-kal nincs baj akiknek nincsen megfelelo mennyiseg azoknak ajanlom a kovetkezo napokban, hetekben, esetleg honapokban gyujtogetni....
{(sajat likvid vagyonom tobb mint 30%-a fizikai ezust barokban van...az AUD nagyott esett tegnap, jelenleg a bekerulesi aram+23% profitom van a barokon)}, ha adnam;de ez nem kereskedesre van hanem a likvid vagyonom vasarlo ertekenek, vagyon megorzesre)...
es ahogy Azsiaban, itt au-ban es ha jol emlekszem vasaras kozben hallgattam a McAlvany utolso podcast-jat ahol is beszeltek arrol hogy voltak periodusok amikor nem voltak kepesek csak Kg-os arany barokat es maximum 1kg/ugyfel/nap-ot ertekesiteni mert nem tudtak vasarolni fizikai barokat, pedig ok ott vannak Kanadaban, Amcsiban, Svajcban, Hong Kong-ba es talan Singapourban is...

Szoval az igazi kerdes az hogy meddig tart az eses a nemesfemeknel...
egyelore meg mindig jol teljesitenek az ev eleje ota, de a piac dinamikaja ill. momentum a kulonbozo termekekben ,fx piacon levo mozgasok szamomra figyelmeztetest jelntenek...

Nem kell mindig a piacon lenni...

Nem vagyok Buffet fan,de ugye az o 1. szabalya hogy ne veszits penzt befektetessel...; ez a kereskedesre is igaz...(nyilvan ez nem jelenti azt hogy ne zard a veszteseges pozit)!!!

Velemenyem szerint a kereskedes soran a legveszelyesebb idoszakok amikor megvaltozik a trend...ill. amikor mar jelentos esesen vannak tul rv-ek megtalalni a megfelelo pontot ahol biztonsagosan el lehet kezdeni a vasarlast...

Az eses es az emelkedes sem kovetkezik be fuggolegesen, hanem kisebb nagyobb korrekciokal vannak tarkitva...es ahogy sokan ugy gondoljak jelenleg a BUX-nal hogy ez 1 kisebb korrekcio ami remek lehetoseg vasarlasra, szmomra ugy tunik hogy a megfelelo tapasztalattal rendelkezo kereskedok mar a short oldalnak szavaznak nagyobb bizalmat esetleg felre allnak....

amikor olyat olvasol hogy a shortosok higitanak meg kicsavarjak oket az indexekben akkor tudnod illene hogy 1 teljesen amator hsz-t olvasol...

Iden peldaul nekem a short pozicioim tobbsege veszteseges, volt azert nyereseges is...
Ha a veszteseget nezzuk a short pozicioimon nem eri el az iden elert nyereseg 6-7%-at....
akik nem ma kezdtek azok tudjak hogy akkor nyit az ember ujabb poziciot ugyan abban a termekben ill. duplaz ra az ember a short pozikra ha mar az elsodleges pozik nyereseget mutatnak...
(az pedig nem higitasnak szoktak nevezni...)
;)
S&P500-ban meg nincs shortom,de ha ma esik es az utolso oraban nem veszik meg az esest akkor lesz abban is...

Nemesfem banyaszokkal kapcsolatban itt az ido az embernek nezegetni a kulonbozo cegek koltsegeit, a penzugyi eredmenyeket, a vezetoseget es meghatarozni hogy mely cegekbol akar majd az ember vasarolni ha valtozik a szeljaras...
Hogy mikor valtozik a momentum es a sentiment azt nem tudom, de a kamatemelesig tul sok pozitivumot egyelore nem latok!!!

Tevedes jogat tovabbra is fenntartom!

Sok sikert!

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek