Topiknyitó: Portfolio 2010. 04. 02. 08:49

Ázsia: mérsékelt optimizmus  

Ugrás a cikkhez
Mérsékelt optimizmus és zömében enyhe pozitív elmozdulások jellemezték az ázsiai börzéken a kereskedés irányát. Jót tett a hangulatnak a tegnapi jó amerikai foglalkoztatottsági adat és az amerikai indexek erősödése is. A főbb indexek közül az 1...

a teljes cikk: http://www.portfolio.hu/cikkek.tdp?k=1&i=131019
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
pomperj
pomperj 2017. 02. 16. 15:54
Előzmény: #5530  pomperj
#5540
Nekem ez a VIX chart gyanus.
Nem eskuszom meg, dehat ha valami, ez remesen nez ki:

link

Mit jelent?

link

Ezt. A kep jobb also sarkaban ott van.

goapsy1
goapsy1 2017. 02. 16. 13:19
Előzmény: #5537  Keffer
#5539
:))))))

Ja, mondd meg neki, h venni már nem veszel, de szívesen eladod most neki az akkor vett részvényeket :)))

Aztán majd visszaadhatja neked, mikor 1500 alá esett az sp :)))))))))
benevez 2017. 02. 16. 12:57
#5538
Az ACAD pozícióimat megfelezem. Részben mert már így is szép haszon van rajtuk, részben pedig mert szükségem van egy közepes összegre a közeljövőben. Illetve így is találok olyan részvényeket, amik miatt aggodalmaskodhatok.
Ha meg mégis beütne egy 50$-os felvásárlási ajánlat, akkor még mindig benne vagyok a jóban.
Keffer 2017. 02. 16. 11:00
Előzmény: #5535  goapsy1
#5537
:D:D:D Ez jó! Legközelebb mondom is, hogy elkésett, mert már minden pénzemet betettem részvénybe 8 évvel ezelőtt... :D:D:D
goapsy1
goapsy1 2017. 02. 16. 08:35
Előzmény: #5516  Törölt felhasználó
#5536
Egyelőre -sajnos- nincs még akkora betétem, hogy egy haircut ténylegesen fenyegessen :)

goapsy1
goapsy1 2017. 02. 16. 08:31
Előzmény: #5524  Keffer
#5535
Nem kérdezted, h miért nem 2009-ben, 700-as sp-nél hívott? :)
goapsy1
goapsy1 2017. 02. 16. 08:29
Előzmény: #5530  pomperj
#5534
"Ha beleolvasol pl. OTP forumba, ott megneztem: ma az utolso oldal 20 db beirasabol 19 bull."

Ott asszem az a szokás, hogy 1200-as, fél éven belül hétszerező árfolyamnál pesszimisták az emberek :)))))

Persze nem hegyezném ezt ki csak arra a topikra, nagyjából ez megy mindenhol máshol is.
goapsy1
goapsy1 2017. 02. 16. 08:27
Előzmény: #5532  kukker
#5533
Bizony, ebben lehet valami.

Ha csak annyira leng ki az inga a pesszimista irányba, mint most az otlptimistába, az nem lesz egy diadalmenet a gazdasági fejeseknek, de Trumpnak se lesz egy jó reklám.
kukker 2017. 02. 16. 07:40
Előzmény: #5530  pomperj
#5532
Van egy teóriám közben arról, hogy ez a lufi odakinn politikai okból is lehetséges - vagy egy plusz ok a sok közül - miszerint a pukk utáni "elégedetlenség" és problémahegyek mind Trumpra hullanak majd.

Ezt most teljesen függetlenül egyik vagy másik oldaltól mondom, én úgy érzem, hogy benne lehet egy ilyen szándék is a helyzetben.
McDee 2017. 02. 16. 05:17
Előzmény: #5530  pomperj
#5531
SPX szezonalitás vs. 2017 YTD:
link
pomperj
pomperj 2017. 02. 16. 00:32
Előzmény: #5525  Tibi0002
#5530
1)Ennek a forumnak egesz mas a hangneme es hangulata mint a tobbinek.

Ha beleolvasol pl. OTP forumba, ott megneztem: ma az utolso oldal 20 db beirasabol 19 bull. Itt nagyjabol fele-fele az aranyszam.

Lehet, hogy az en hatasomra is. Nem becsulnem tul az ovatossag fontossagat a nagy bull piacok idejen; lehet hogy teved mindenki aki ovatos, es meg sok-sok ideig emelkedik. De a veszteseg rizikoja is kisebb.

2)A hangulat mashol is, mindenhol bull, sot szelsosegesen az.
Itt van a Bernstein-fele Daily Sentiment chart kek szinben; ezen hajszaal hijan 90% tulsulyban a bull varakozas. Utoljara 2015 juliusban volt hasonlo, aztan augusztusban -15% eses lett belole.

link

Oras charton az SPY talan (iii) hullam vegen jar. Ha igy van, akkor 1-3 napos kis oldalazas mint (iv) jon, es meg egy ujabb emelkedes lenne (v)=W3.
Dehat abnormalis bull allapot van; overthrow, aminek idejen a szabalyok nem ervenyesek.

A masik erzelmi mutato a VIX. Az fejjel lefele all, zold szin. Nos, az investorok atlaga most orokke egy csendes emelkedest var. A volatilitas minimumon jar.

3)Bocs, hogy a bond-al untatok. Dehat az a kanari. A nap vegeig valami complex korrekcioban maradt. A trend megmaradt, a gap megmaradt, es tovabbra is lefele mutat.

4)USD charton nincs erdemi valtozas az elozohoz kepest; csak eppen mintha egy hajszallal, de kitort volna a parallel csatornabol?

link

alighanem egy par napos korrekcioba kezdett felfele; talan 1.072-ig is visszatesztelhet egy (2 of 5) hullamban. Tovabbra is a paritas fele masirozast gondolom fo iranynak.

kozi723
kozi723 2017. 02. 15. 21:03
Előzmény: #5521  pomperj
#5529
Reméljük. Mindegy is, zsebben a profit és ez a fontos :) Nagyon jó bolt volt ez így, csak én vagyok telhetetlen. Indexek korrekciója jól jöhet egy solar esésre is? A következő projektem már tényleg az volna. Azt viszont már tényleg hosszúra, mondjuk 2 évre. Jó alkalmi vétel lehet a korrekcióban szerintem.
Törölt felhasználó 2017. 02. 15. 21:03
Előzmény: #5524  Keffer
#5528
December.24.-e ota folyamatosan kapom a telefon hivasokat, alig gyozom blokkolni oket...
Svajc es UK-bol...az egyik legjobban ajanlott instrument a USD long...
szoval amikor nagy volt a remulet vettem peso-t USD-al szemben...
mint ahogy torok lirat euroval szemben...
legrosszabb esetben elnyaraljuk ha eppen arra jarok...
mar tobb mint 8% van rajtuk es meg fizetnek is erte hogy bizalmat szavaztam szamukra...

Egyebkent a piacot nem erdekli hogy van pozid vagy sem, mint ahogy az sem hogy long, short esetleg mindket oldlon vannak pozicioid es az sem erdekli a piacot, hogy nyeresegen ill. vesztesegen csucsulsz, vagy esetleg fizetni kell a lakashitelt....stb.stb...

Sajnos a tobbseg jol bevasarolt rv-bol, ingatlanokbol, kotvenyekbol...sajnos a bulinak lassan vege es hamarosan jon a kijozanodas, masnaposaggal megaldva...

Egyebkent nem varom mert a mindenki hu de happybol eleg gyorsan eljutunk a letargiaba...(ki szeret szomoru embereket latni)???
valoszinunek tartom, hogy a Nike rozsaszin edzocipoi...hamarosan sotetetebb szinekre fognak valtozni...
Törölt felhasználó 2017. 02. 15. 20:58
Előzmény: #5525  Tibi0002
#5527
Buffett legutóbbi nagyszabású akcióit olvasva úgy tűnik, hogy a Graham-módszer újabb és újabb nas-dow-sp ATH-knál is zavartalanul alkalmazható...

;))
Keffer 2017. 02. 15. 20:50
Előzmény: #5525  Tibi0002
#5526
Csak idő kérdése.

Akár napsütésre vársz, akár esőre, előbb-utóbb teljesül a vágyad...
Tibi0002 2017. 02. 15. 20:40
#5525
Egyébként már csak azért is illene eljönnie a medvének, hogy ilyen kitartóan szurkolunk neki évek óta.
Keffer 2017. 02. 15. 20:35
Előzmény: #5522  Törölt felhasználó
#5524
Engem ma hívott fel egy broki, és nagyon komoly részvény kitettséget javasolt. Nem is értette, milyen buborékról hadoválok.

Tuti kontraindikátor!

:D
Törölt felhasználó 2017. 02. 15. 20:26
#5523
Ha pedig ilyen cikkeket olvasok akkor ha lenne olajcegekben reszesedesem esetleg crude longom, azert elgondolkoznek, hogy tovabbra is tartsam esetleg elhozzam a profit felet...

link
Törölt felhasználó 2017. 02. 15. 20:21
Előzmény: #5520  pomperj
#5522
Szia,

En zartam ma a kulonbozo szamlakon az egyedi rv-ekben levo pozicioim felet, meg a nemesfem banyaszokban levo pozikban is....
Egyedul az uranium cegekben levo pozicioimat hagytam ugy ahogy vannak....
Ez azt jelenti hogy a kulonbozo szamlakon kozel 40-50% kozotti lett a keszpenz aranyom az adott kereskedesi szamlara vetitve...
A profit felet viszont ahogy az elszamolas megtortent utalom...
majd szepen elkezdem kivenni a kulonbozo bankszamlakrol...
(az egyik problemam, hogy vannak olyan pletykak, hogy itt au-ban a 100$ banjegyeket kivonak a forgalombol ill. felvetodott ennek lehetosege)...
Ha lepnenek 1 hasonlot mint indiaban tettek, akkor elmeletileg az 50$-os bankjegyet is ki kellene vonni....
20$-os bankjegyek pedig majdnem akkora helyet foglalnak mint 1 fizikai 1kg-os ezust tomb...

Nagyon nem tetszik ahogy a piac viselkedik, nekem ugy tunik mintha megerkeztunk volna a vegso fazisba S&P-t meg nem shortolom,de mar nagyon viszket ra a tenyerem, eleg egyelore a DOW es Nasdaq short ill. az XLU...

Lassan itt az ideje szetnezni az egyedi rv kozul hol talalhatok a legjobb celpontok a shortra...

Mit gondolsz a kovetkezo evekben tudunk majd venni AMZN-t 50-100$ kozott akciosan, esetleg NFLX-t 5-15$ kozott vagy FB 25$ korul???
Tesla-t mondjuk vennek 50-60$ korul...

Nem tudom meddig emelkednek az amcsi indik,de majus-oktoberben nem lennek azok helyeben akiknek jelenleg gyonyoru rv portfoliojuk van, a tokeatteteles szamurajuk pedig nem igazan fognak sokat izgulni, mert belelepnek 1 olyan pofonba amibol a tobbseg nem igazan fog magahoz terni, de legalabb megprobaltak....
pomperj
pomperj 2017. 02. 15. 18:55
Előzmény: #5519  kozi723
#5521
Szerintem igen, jol teszed.
Szinten profit learatasban vagyok; tele a trade listam sell-stop-al; mind egynapos bottom-1 tick szinten varja, hogy meglegyen a bukofordulo. Es addig marad igy, amig kell.

Topik gazda

Portfolio
Portfolio
4 5 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek