Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
exley 2011. 03. 17. 19:39
Előzmény: #3679  szivacs
#3680
Ez is csak egy ingyenélő volt, tudod te, hogy milyen iszonyatos nyomorban tengődnek az emberek Szűrös Mátyás falujában? Menyi roma él ott megalázó nyomorban? Munka nincs és nem is lesz. Szűrrös idejében virágzott a falú és környék. Most mindenfelé a nyomor és a kétségbe esés. Amit hátra hagyott az a falu és környék nyomora. Amúgy mint ember rendes volt a fidesz rendszerrel van a HIBA, amit képviselt. leírtam munkát nekem sem tudott adni, de nem is akart...
szivacs
szivacs 2011. 03. 17. 18:47
Előzmény: #3678  exley
#3679
Ismét sikerült megragadnod a lényeget ebben a tragédiában is.
Teljesen kimerültek az emberi jóérzés tartalékaid?
Szánalmas.
exley 2011. 03. 17. 18:44
Előzmény: #3676  szivacs
#3678
Az is állami kocsi volt nem zavar? Különben audi vw egy konszern, okos tojás.
exley 2011. 03. 17. 18:43
Előzmény: #3674  pampa
#3677
Biztosan nem trabival ment b@ro méter.
szivacs
szivacs 2011. 03. 17. 18:41
Előzmény: #3673  exley
#3676
Azok az emberek (Isten nyugosztalja őket!), akikről írsz, egy Volkswagenben haltak meg :-(
Itt megnézheted a maradványait: link
exley 2011. 03. 17. 18:41
Előzmény: #3669  Törölt felhasználó
#3675
Figyusz: A magyar állam eledta a máv teherfuvarozó részlegét az oszrákoknak, a transzszibériai vasuton simán le elehetne utaztatni a romák nagy részét, különben is ki leszlskoltatva, mit kezd velük a fidesz kormány? kamcsatkán hajoval át lehetne őket vinni gu-be-rál-ni, én nem a japánokról írtam, de az sok autó alkatrész lakberendezési cikkekk mind az ebek harmincadává válnak. Ami ott a hányódik még most is különb mint három milló koldus magyar lakberendezési tárgyai. hasznot hajtanának felendülne az iparcikk kereskedelem, segélyt sem akr neki adni a fidesz kormány csak a vonatjegyet kellene finanszírozni, ők meg elmentek kanadába franciába, onnan biztos nem küldenék el őket. Ez a tragédia is mutatja, hogy mi nagypofáju magyarok mennyire elvagyunk maradva milyen rettenetes nyomorban él 3 milló embr ma Magyarországon. Igenis szükség lenne 50%-os használt gumikra olcs autó alkatrészakre és ez ott mind megtalálható. Itt hiába van az audi a mercédes az nem a csóró magyarnak fog gyártani, ébresztő magyarok.
pampa 2011. 03. 17. 18:37
Előzmény: #3673  exley
#3674
A hírek szerint nem AUDI volt és nem ő vezetett hanem a sofőr.
De ez téged nem zavar, csak írhassad a b@romságaidat.
exley 2011. 03. 17. 18:28
Előzmény: #3672  szivacs
#3673
Arnóth sanyi meg száguldott haza a 500 le fidesze audival persze 150-nél nem vették észre a pályinkás tévelygőt jól bele durrantottak azt hitték az audi bírja, lézeré sztem lesodorta volna mint a rongyot, minden fidesze országgyülési képviselőnek páncélozott audit, ha elmennek a brüsszeli macsak jancsik át lehetne venni vas árban. aztán szágoldozhatnának tovább a fideszesek, egyébként nagyon rendes ember volt, munkát azonaban ő sem tudott adni nekem se, hát ez van, selmecziék járnak jól már neki nem kell nyugdíjat utalni. csak sajnos az lett a veszte, hogy fideszes lett.
szivacs
szivacs 2011. 03. 17. 18:21
Előzmény: #3671  szivacs
#3672
"A falugyűlésen tapasztaltak alapján a gyöngyöspataiak nem a rendőrségtől és a központi kormányzástól várják sorsuk jobbra fordulását. Az [origo] által megkérdezett helyiek azt állították, hogy semmit nem éreztek abból, amikor Pintér Sándor kinevezése előtt azt mondta, két héten belül érezhetően javulni fog a közbiztonság az ország egyes részein. Szerintük érdemi javulás a polgárőrség itt tartózkodása óta érezhető. Nem véletlen, hogy az egyik legnagyobb tapsot a Szebb Jövőért Polgárőr Egyesület elnöke, László Attila kapta, amikor azt mondta, amiatt jöttek, hogy megmutassák, két hét alatt is rendet lehet tenni, és szerinte ez sikerült is nekik."
link
szivacs
szivacs 2011. 03. 17. 18:12
Előzmény: #3667  szivacs
#3671
A gyöngyöspataiak is az érpataki modellt vezethetik be: link
pampa 2011. 03. 17. 10:29
Előzmény: #3669  Törölt felhasználó
#3670
Érthetetlen, hogy ez az "őrület" amit ez a nick művel megtorlatlan marad a moderátorok részéről.
Ennyire szükséges minden "kattintás" ?
Törölt felhasználó 2011. 03. 17. 10:14
Előzmény: #3668  exley
#3669
Japánnal és a japánokkal viccelődni - jelen pillanatban - elég ízléstelennek tűnik.
Szerintem.
exley 2011. 03. 17. 09:30
Előzmény: #3667  szivacs
#3668
Az állandó enc nagykövet megkérhetné hirohítót, nem -e mehetne 1 milló segélyes magyar állampolgár guberálni É-japánba, akkor tudnának igazolni 30 napot, hogy jövőre is kaphassanak alamizsnát...a haza hozott gubera jótékony hatással lehetne az államháztartási hiányra, a ft újra erősődhetne az államadósság a remélt 50 %-a lehetne GDP-nek, feleleges attrocitások elkerülése véget, így a költség tératők is a szovivős lézerrel tovább csemegézhatnének az álla, spájzban-
szivacs
szivacs 2011. 03. 16. 17:56
Előzmény: #3665  Törölt felhasználó
#3667
Van működő modell Magyarországon:

AZ ÉRPATAKI MODELL: "Rend a lelke mindennek!"

A BIZTONSÁGOS ÉS ÉLHETŐ TELEPÜLÉS KIALAKÍTÁSÁNAK ELVRENDSZERE ÉS MÓDSZERTANA

link
exley 2011. 03. 11. 17:53
Előzmény: #3665  Törölt felhasználó
#3666
Sztem ezekből sz@rházi potytikusokból már , csak a kissebség tudja kiverni a lopott holmit. nem kell félni osztályharc, a végsőkig megalázott kifosztott réteg felemeli a fejét és kikényszeríti jogos jussát az uralkodó polgári osztálytól, nincs ebben semmi különös a franciák is oroszok is felkötötték a magukról megfeledkezett okos tojásokat, miért lenne ez másképp a magyaroknal?
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 17:47
Előzmény: #3664  exley
#3665
Bárcsak ennyire ironikus és vicces lenne a helyzet.
exley 2011. 03. 11. 17:44
Előzmény: #3662  Törölt felhasználó
#3664
A lopkodó lopakodó fitymaás hadsereg még a parlamentben reqvirál. Hol van a csata? Szijjas lézer tömi tele az aktatáskájukat húsz ezresekel aztán elszáguldanak valhová a fekete audikkal.
exley 2011. 03. 11. 17:41
Előzmény: #3660  Törölt felhasználó
#3663
Az usa hőskorában is így kezdődött. Azért megnézném a pintyért és hendét amikor püfölik a cigókat.
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 17:41
Előzmény: #3661  exley
#3662
Már elkezdődött.
exley 2011. 03. 11. 17:40
Előzmény: #3660  Törölt felhasználó
#3661
Akkor legyen harc, mikor kezdődik az ütközet? A tv közvetíti?
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 17:38
Előzmény: #3659  exley
#3660
Nem klán Önvédelem.
exley 2011. 03. 11. 17:30
Előzmény: #3657  Törölt felhasználó
#3659
Ku-KLUX-KLÁN? Azonnal magához nyúl az eu biztos asszony aki Q-vára szeret ujjaban Gödöllöre járni..tudosítana a CCN, hogy Magyarországon felgyujtják a cigó negyedeket, ezt a Barack sem engedné meg. Igaz azt sem engedi meg, hogy Kadafi bombázza a felkelőket, de ki nem sz@rja le a barackot? Úgy néz ki a világ csendőre, mint a orbpintyér sün, feje van , de esze az nincs.
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 17:20
#3658
Mint minden este, csütörtökön fél hét körtüli is futni indult a budapesti M. István. Nem sejtette, hogy a két hét alatt helyreállított közbiztonság körülményei között mekkora merészségre vállalkozott.

Amikor a soroksári Grassalkovich utcához ért, négy fiatal cigány férfit pillantott meg. István megpróbálta kikerülni a hangoskodó, láthatóan ittas társaságot, ám amikor lelépett a járdára, hogy elhaladjon mellettük, egyikük szó nélkül fültövön vágta.

A hatalmas erejű ütéstől megszédültem és hasra zuhantam, de sikerült feltápászkodnom. A rám támadó férfi egyik társa azt mondta nekem: "ne törődj vele, részeg". Azt gondoltam segíteni akar, ám pár másodperc múlva alattomosan mögém kerülve ő is megütött a fejemen - mondta el az áldozat a barikad.hu-nak.

István futni kezdett, a cigányok a nyomába eredtek, és azt kiabálták: "rúgd fel a k.csögöt!" Végül sikerült leráznia üldözőit. Otthon tudatosult benne, hogy eltört a csuklója, és egy ujja, és a füle is felszakadt. A férfi nyolc napon túl gyógyuló sérülésekez szenvedett, a rendőrség nyomoz az ügyben.

barikad.hu
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 17:07
Előzmény: #3656  exley
#3657
Ön is tudja az csak üres duma. Itt csak helyben a helyi lakosságot megszervezve, felfegyverezve lehet rendet rakni, fenntartani.
exley 2011. 03. 11. 16:58
Előzmény: #3655  Törölt felhasználó
#3656
Orbán ilyesmiről hadovált a rendőr tiszt avatáson. aZT GONDOLTAM bombázni fogja őket mint kadafi a felkelőket.
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 16:56
Előzmény: #3654  exley
#3655
A sünik ehhez már kevesek és a politika nem engedi őket most még hatékonyan beavatkozni.
exley 2011. 03. 11. 16:54
Előzmény: #3653  Törölt felhasználó
#3654
Azért vannak pintér sünök, találják meg a megoldást, a karhataloma kezükben van, szálljanak már le az autósokról és nézzenek körül a falvakban putri telepeken, tényleg ne a gárda járjon ki az olaj a tüzre.
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 16:49
Előzmény: #3652  exley
#3653
Egyet értek, de menteni kell a lakosság értékeit és az emberek életét óvni.
exley 2011. 03. 11. 16:47
Előzmény: #3648  Törölt felhasználó
#3652
A cigányság 1000 év alatt nem lopott anyit mint a hungarysta rendszert elváltó elit 1989-től....100 milliárd dollárt a cigány nezeti kissebség is kapta a világbanktól EKB-tól..10 000 000 magyar állampolgárra vetítették ki és állapították meg a hitelek nagyságát, ahogy 2008 októberében is. A magyar vezetők akkor is felvették a milliárdokat és saját luxus igényeik kielégítésére fordították. A Nagy Áprilisi Fülke Forradalom után az IMF már nem volt ahjlandó finanszírozni az új mmagyar uralkodó elit amerikai milliárdosokat is megszégyenítő életszínvonalát, miközben a cigányság és jelentős számú magyar kissebbség az éhen halás küszöbére sodrodott a magyarságra nézve szégyenteljes putri negyedek tömkelegében. Magyarország a teljes anyagi összeomlás küszöbére érkezett. Magyarországon jelenleg fiskális, financiális válság bontakozott ki amit jelenleg regnáló hatalom egyálktalán nem tud kezelni. Napok alatt összeomlik a rendszer. Úgy önti el a sz@r kishazánkat ahogy cunami elöntötte a Japán partokat.
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 16:45
#3651
Borsodnádasdon egy börtönviselt cigánybűnöző leszúrta a boltost, mert az nem hagyta, hogy ingyen elvigye az élelmiszereket.

A barikad.hu információi szerint pénteken, a dél körüli órákban ezelőtt egy többszörösen büntetett előéletű cigánybűnöző bertért egy borsodnádasdi kisboltba. A kosárba pakolta mindazon élelmiszereket, amire szüksége volt, majd a pulthoz érve közölte a bolt magyar tulajdonosával, hogy mivel nincs nála pénz, nem fizet, csak elviszi a dolgokat. A boltos persze ezt nem akarta megengedni. A cigánybűnöző kést rántott és megszúrta a fiatalembert. A kés a szíve alatt két centiméterrel szúródott belé. A cigánybűnöző ezt követően még ki is rabolta a boltost, elvitte a pénztárcáját.

Helyi informátorunk a barikad.hu-nak elmondta, hogy a magyar fiatalembert mentőhelikopterrel szállították a miskolci kórházba, állapota életveszélyes. A cigánybűnözőt a rendőrök elfogták és előállították.

barikad.hu
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 16:39
Előzmény: #3649  Törölt felhasználó
#3650
Én sem viccelek.
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 16:38
Előzmény: #3648  Törölt felhasználó
#3649
Én nem vicceltem,ha ez elfajul meglincselik a magyarokat akik azért dolgoznak hogy az ő segélyeiket kitermeljék! Hol nevelkedtek ezek? Állatok között,karámban?!
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 16:33
Előzmény: #3647  Törölt felhasználó
#3648
Fegyvert a szabadcsapatoknak, mert a rendőrség ezt már nem tudja kezelni. Felkészíteni és felfegyverezni a cigányterror sújotta körzetek magyar férfi lakosságát.
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 16:31
Előzmény: #3644  Törölt felhasználó
#3647
Nekimegy egy rendőrnek meg elveszi a gumibotját!? Röhej b+! Szabad fegyverhasználatot a rendőröknek oszt csá!
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 16:23
#3646
Törölt felhasználó 2011. 03. 11. 00:47
Előzmény: #3641  Törölt felhasználó
#3645
Pampa, "elfelejtettél" reagálni.
Törölt felhasználó 2011. 03. 10. 23:40
#3644
Két kisbusznyi cigány érkezett Gyöngyöspatára, senki nem tudja honnan jöttek és milyen céllal. A fatolvajokat előállító rendőrökre rátámadtak, a Jobbik helyi elnökét halálosan megfenyegették.

A barikad.hu munkatársai útban vannak a helyszínre, 21.00 óra körül élőben jelentkeznek a legrfisebb fejleményekkel.

21.10: A barikad.hu helyszínen tartózkodó munkatársai csendet és nyugalmat tapasztaltak Gyöngyöspatán. Helyiek elmondása szerint az este folyamán viharos hangulatú ülés zajlott le az önkormányzati képviselő testületben. A felpaprikázott hangulatot a polgármester azzal próbálta meg oldani, hogy hétvégére falugyűlés tartását ígérte, ahol a „megbeszálhetik a problémákat”.

A településen jelenleg mintegy 30-40 polgárőr biztosítja a rendet. A feszült hangulatot a hatóságok is érezhetik, mivel a késői időpontban is 10 rendőr tartózkodott a faluban

20:59: Farkas János, a Cigány Kisebbségi Önkormányzat elnöke az MTI-hez csütörtök este eljuttatott közleményében azt írta "a média képviselőitől azt várjuk, hogy közvetítsék azt a félelmet, amiben közel két hete élünk!" Aki esetleg mégis a helyi magyar lakosság valódi félelmeire kiváncsi, az a barikádTV riportjából tájákozódhat.

20.52: A rendőrség tagadja, hogy bármilyen intézkedés is történt a településen a mai nap folyamán. Soltész Bálint a Heves Megyei Rendőr-főkapitányság sajtószóvivője az MTI-nek úgy nyilatkozott, hogy a községben semmilyen rendőri intézkedésre nem került sor.

Gyöngyöspatáról egyre aggasztóbb híreket kap szerkesztőségünk. A helyi cigányok már a rendőrökre is rátámadnak, a helyieket ismét - bár a Szebb Jövőért Polgárőrség jelenléte miatt legtöbbször csak szóban - terrorizálják.

Cigány csoport Gyöngyöspatán

Autó után kötik

Juhász Oszkár, a Jobbik helyi elnöke, a barikad.hu-nak elmondta, a Szebb Jövőért Polgárőrség tagjai hétfő óta több bűncselekmény elkövetőjének elfogásánál is segédkeztek. Ma délelőtt tíz óra tájt két polgárőr egy fatolvajt ért tetten a faluhoz közeli erdőben. Azonnal értesítették a rendőrséget. Amint a járőrök megérkeztek, a polgárőrök elhagyták a helyszínt. Ám néhány perc elteltével körülbelül tizenöt cigány jelent meg a helyszínen, akik a rendőröket életveszélyesen megfenyegették, sőt megpróbáltak rájuk támadni A rendőröknek az volt a szerencséjük, hogy kutyával járőröztek, így amikor az állatot a pórázról elengedték, a cigányok elmenekültek.

Vasárnap óta egyébként az a néhány cigány, aki a Jobbik demonstrációja előtt elhagyta a települést, már visszatért. Fennhangon fenyegetőznek az utcán, azt ordibálják hogyha a polgárőrök elhagyják Gyöngyöspatát, Juhász Oszkárt "egy autó után kötözik, úgy nyírják ki".

Eddig tartott a keresztényi szeretet - Kolpmpár Orbán és Száva Vince feszülettel a kezükben a demonstráció estéjén

Az LMP-től "tudják a jogaikat"

A Jobbik helyi elnöke a barikád.hu kérdésére elmondta, a helyzetet tovább rontotta, hogy vasárnap megjelentek az LMP képviselői is, a cigányok azóta folyton azt hangoztatják, ők ismerik a jogaikat. A lakosságot pedig, többet ócsárolják és fenyegetik, mint korábban.

A helyzetet tovább élezi, hogy Gyöngyöspatára délután két kisbusznyi cigány érkezett, akiket a helyiek nem ismernek senki sem tudja, ki és honnan szállította ide őket. Körülbelül húsz polgárőr teljesít még szolgálatot Gyöngyöspatán, ám Tábi László helyi polgármester feltett szándéka, hogy amint lehetséges, kitiltja őket a faluból.

Cs.G.
Törölt felhasználó 2011. 03. 10. 11:32
Előzmény: #3640  Törölt felhasználó
#3643
"uszításért"

Uszítani max. a birtokomon lévő kutyáimat szoktam.
Törölt felhasználó 2011. 03. 10. 11:31
Előzmény: #3640  Törölt felhasználó
#3642
Folyamtossan provokálja, gúnyolja - a fórumon - az Ön véleményével ellentétes véleményen levőket. A taktikája rész az ellentétes vélemény lévő szövegrészleteinek kiemelése és kiforgatása, az ellentétes vélemény lévő provokálása annak tudatában, hogy az előbb utóbb "szalonképtelen" kijelentéseket tesz.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 19:44
Előzmény: #3631  pampa
#3641
Világos. Tehát íme az én véleményem:

"1. A lenti hírben szereplők rátámadtak a rendőrökre. Én ezt ELÍTÉLEM.
2. A zavargók 2006-ban szintén rátámadtak a rendőrökre. Én ezt ELÍTÉLEM."

A tiéd pedig:
1. elítéled,
2. nem ítéled el.

Ez pontosan az a kettős mérce, amiről beszélek.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 19:43
Előzmény: #3639  Törölt felhasználó
#3640
Megismétlem magamat: egy - éppen személyeskedésért és uszításért - 20-szor kitiltott ember ne adjon tanácsokat.

"Mi lenne, ha más taktikát alkalmazva nem személyeskedve és másokat megbántva tenné mindezt."
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 19:26
Előzmény: #3638  Törölt felhasználó
#3639
Tehát pampának csak segíteni kíván ezekkel a sokszor cinikus, bántó megjegyzésekkel.
Mi lenne, ha más taktikát alkalmazva nem személyeskedve és másokat megbántva tenné mindezt.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 18:45
Előzmény: #3637  Törölt felhasználó
#3638
Nem támadok senkit. Az ellentmondást, az irracionalitást, a kettős mércét, az elfogulstágot, stb. nem szeretem.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 18:29
Előzmény: #3636  Törölt felhasználó
#3637
Mi a célja azzal, hogy pampát támadja gúnyolja?
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 18:25
Előzmény: #3633  Törölt felhasználó
#3636
Semmilyen kommunikációs csapdát nem ástam pampának. Folyamatosan önellentmondásba kerül és meg rávilágítok erre. Ennyi történt most is.

Neki két ugyanolyan cselekedet ellenkező megítélés alá tartozik attól függően, hogy ki az elkövető és ki az áldozat. Igaz ez a romák, a rendőrök, a politika, minden területen. Ilyen a klasszikus, durván kettős mércével mérő, szélsőségesen elfogult ember.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 15:48
Előzmény: #3634  pampa
#3635
Sokan azt nem értik, hogy az általános iskolai tankötelezettségre vonatkozna ez a törvénymódosítás. A középiskola továbbra is tandíjmentes maradna, és ezzel talán megszűnnének a 10 osztályos semmire nem való iskolák.
pampa 2011. 03. 09. 11:35
Előzmény: #3633  Törölt felhasználó
#3634
"Alkotmányos garanciát kérnek az első szakképesítés ingyenességére szülői szervezetek - attól tartanak, hogy a 15 éves korig tartó tankötelezettség esetleges bevezetése miatt az iskolákból végzettség nélkül kimaradók száma megtöbbszöröződik.link

Én meg a szülőktől kérnék garanciát arra amennyiben a gyermek nem végez el egy középiskolát 20 éves koráig akkor visszafizeti a gyermek képzésére fordított összeget.

Örülnének neki? A kisebbség részéről hányan írnák alá a nyilatkozatot?

Az tanuljon csak aki AKAR tanulni.
Aki nem akar, annak nem lehet (semmivel sem ) beleverni a fejébe a tudást.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 09:11
Előzmény: #3631  pampa
#3633
Vigyázzon pampa úr pénznyelő kommunikációs csapdát ás Önnek, de ebbe a csapdába már sokszor belecsalta Önt, nagyon ügyes ilyen téren.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 09:04
Előzmény: #3631  pampa
#3632
Világos. Tehát íme az én véleményem:

"1. A lenti hírben szereplők rátámadtak a rendőrökre. Én ezt ELÍTÉLEM.
2. A zavargók 2006-ban szintén rátámadtak a rendőrökre. Én ezt ELÍTÉLEM."

A tiéd pedig:
1. elítéled,
2. nem ítéled el.

Ez pontosan az a kettős mérce, amiről beszélek.
pampa 2011. 03. 09. 09:01
Előzmény: #3629  Törölt felhasználó
#3631
Nem mondok véleményt erről.
Azért mert te köztörvényes bűnözőknek tartod őket én pedig nem. A történelemben volt már ilyenre példa bőven és akkor ennyinél nem álltak meg. Felakasztottak, meglincseltek embereket aki az akkori hatalom kiszolgálói voltak.
Megbüntették őket azután meg rehabilitálták....és kitüntették.

Akkor most bűnözők vagy hősök?
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 08:59
Előzmény: #3628  pampa
#3630
Nem fogja abbahagyni:) Válaszóljon neki mert így nem tud tovább beszélgetni:)
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 08:45
Előzmény: #3628  pampa
#3629
Nem válaszoltál. Mondom mégegyszer: válasz nélkül nem lépünk tovább.
pampa 2011. 03. 09. 08:43
Előzmény: #3626  pampa
#3628
Szerinted az összes felkelés (lázadás, támadás) ami az aktuális hatalom ellen indult köztörvényes bűncselekmény volt?
Igen, vagy nem?

"A PDSZ minden erejével próbál a javaslat ellen menni, úgy sejtik egy költségvetési döntés állhat mindezek mögött. Ha a gyermek 15 életévét betöltve kikerül a rendszerből, az államnak nem kell tovább fizetnie a családi pótlékot.

Ez a lényeg.
Törölt felhasználó 2011. 03. 09. 08:10
Előzmény: #3626  pampa
#3627
Pampa, nem a kérdésemre válaszoltál. Mégegyszer: a lenti 1., ill. 2. pontbeli eseteket TE elítéled-e? Ez volt a kérdésem. Amíg nem válaszolsz, nem lépünk tovább.
pampa 2011. 03. 09. 08:01
Előzmény: #3624  Törölt felhasználó
#3626
Elítélték őket és vagy már letöltötték vagy még töltik a büntetésüket.

Én is kérdeznék valamit.

A Révész Máriusz képviselőt brutálisan megverő rendőrök közül elítéltek e már valakit?

És mi lenne a véleményed arról ha a roma soroztgyilkosságok tárgyalása során mindenki azt vallaná:
Igen ott voltam de nem láttam és nem hallottam semmit mert zenét hallgattam...
egyedül amit elismarek, hogy engedély nélkül birtokoltam lőszert és lőfegyvert.

A bíró csak ezért hozna ítéletet.

Felmentenék a gyilkosokat.Mi lenne a véleményed?
Törölt felhasználó 2011. 03. 08. 22:59
Előzmény: #3624  Törölt felhasználó
#3625
Várom holnap a válaszod pampa. Mellébeszélés nélkül: 2 pont, 2 válasz.
Törölt felhasználó 2011. 03. 08. 21:53
Előzmény: #3620  pampa
#3624
Pampa, egyszerűsítsünk, mert látom, neked ez így bonyolult.

1. A lenti hírben szereplők rátámadtak a rendőrökre. Én ezt ELÍTÉLEM.
2. A zavargók 2006-ban szintén rátámadtak a rendőrökre. Én ezt ELÍTÉLEM.

Nézzük a te válaszaidat a 2 esetre. Várom. Elég egy "elítélem"/"nem ítélem el".
Törölt felhasználó 2011. 03. 08. 21:11
#3623
Törölt felhasználó 2011. 03. 08. 20:52
Előzmény: #3620  pampa
#3622
Pampa úr Pénznyelőnek ezt hiába magyarázza semmi értelme, nem fogja megérteni, mert nem akrja, vagy nem tudja.
Törölt felhasználó 2011. 03. 08. 20:46
#3621
Vona Gábor, a Jobbik elnöke facebook-bejegyzésében kijelentette: Gyöngyöspatán a Szebb Jövőért Polgárőr Egyesület történelmet írt, több ok miatt is.

1. Orbán Viktor két hét alatt rendet ígért, de egyelőre csak a saját testőrségét hozta létre Terrorelhárítási Központ néven adófizetők milliárdjaiból. A polgárőrök az ország különféle pontjairól érkeztek, vettek ki szabadságot, utaztak oda a saját költségükön, hogy olyan embereken segítsenek, akikkel még soha életükben nem találkoztak. Ez Orbán Viktor és Pintér Sándor számára szégyen, a számukra pedig hatalmas dicsőség.

2. Az eltelt egy hétben Gyöngyöspatán tényleg megvalósult a közbiztonság. Semmilyen bűncselekmény nem történt, az idősek nyugodtan mehettek bevásárolni, a fiatalok pedig haza az iskolából, esténként pedig megszűnt a randalírozás.

3. A polgárőrök folyamatos, 24 órás jelenlétet biztosítottak. Váltották egymást attól függően, ki mennyi időre tudott Gyöngyöspatára utazni a munkája és a családja mellől.

4. A polgárőröknek egy forintjuk sem volt saját élelemezésükre, a helyiek azonban mindenkinek adtak szállást, élelmet, pedig körülbelül 200 ember vett részt a munkában, egy adott időpontban volt úgy hogy 50-60-an is. Ez egyértelmű bizonyítéka az összefogás erejének.

5. A helyiek a saját polgármesterükkel szemben - aki számára óriási presztízsveszteséggel járt, hogy a vasárnapi nagygyűlésen nem jelent meg, majd dühében a polgárőrök elzavarását helyezte kilátásba - aláírásgyűjtésbe kezdtek.

6. A siker hallatán vasárnap több mint 2000 ember vett részt a demonstráción, amely majdnem annyi, mint a falu teljes lakossága.

7. A tömeg egésze végigvonult a falu kritikus pontjain, beleértve a cigánytelepet is. A rendezvény végig békében zajlott, semmilyen atrocitás nem történt, ami ekkora tömeg és ilyen feszültség mellett egyértelműen azt bizonyítja, hogy ha a rendőrség nem vegzálja a résztvevőket, akkor az ilyen jellegű megmozdulásokon semmilyen probléma nem lép fel, az végig megőrzi törvényes jellegét.

8. A polgárőröket már most ostromolja több település, hogy látogassanak le hozzájuk is. Annyi biztos, hogy Hajdúhadházon áprilisban a helyiek 200 fő számára biztosítanának szállást és ellátást.

Bizonyára még lehetne folytatni a sort - írja Vona Gábor, majd hozzátette: abban is biztos, hogy a kormány, ahelyett, hogy örülne, valaki helyettük is elvégzi a munkát, inkább a polgárőrség ellen indít majd politikai, jogi és titkosszolgálati támadást. De abban is biztos, hogy ha ezt teszik, a legrosszabb útra lépnek, a gyurcsányira. "Az pedig, tudjuk, hová vezet" - szögezte le.

"Én ezennel jelentkezem Hajdúhadházra szolgálatra!" - zárta bejegyzését a pártelnök.

Kövessük őt minél többen!

KE.

barikad.hu
pampa 2011. 03. 08. 20:38
Előzmény: #3619  Törölt felhasználó
#3620
"A kollégáját, aki a segítségére sietett, lefogták, és többször ököllel arcba ütötték, elvették gumibotját, és szolgálati fegyverét is meg akarták szerezni.

Ez neked sértegetés?

A tv ostromnál a mai napig nem derült ki, hogy a várakozó rendőrök miért hagyták sorsukra a társaikat. (????)csak nem politikai céllal?

Az a szituáció teljesen más volt mint amiről itt szó van.

Nézted a felvételet? Amikor "győztek" nem bántották a lépcsőn üldögélő rendőröket....
Természetesen megkapták megérdemel büntetésüket, de ez nem mondható el azokról a rendőrökről akik ebben az időszakban szintén törvényt sértettek.
Törölt felhasználó 2011. 03. 08. 19:00
Előzmény: #3617  pampa
#3619
Micsoda kettős mérce megint. Azt, amikor egy szabálysértő ordenáré módon sértegeti és fenyegeti a rendőröket, azt elítéled. Természetesen HELYESEN. De amikor zavargó emberek nem csak ordenáré módon fenyegetik, hanem RÁTÁMADNAK a rendőrökre, akkor persze a zavargó egy ártatlan, elkeseredett ember, a rendőr meg mocskos ÁVH-s.

Még mindig nem érzed a kettősséget?

Egyre nevetségesebb, amit produkálsz:)
szivacs
szivacs 2011. 03. 08. 18:54
#3618
Kifosztották a hétvégén azt a lakatlan écsi családi házat, amelyben csütörtökön egy szóváltást követően a tulajdonos előbb feleségével, majd önmagával végzett – írta hétfői számában a Kisalföld.
A cikk szerint a lakásból több érték, köztük a veszekedést, majd a lövéseket végig hallgató 17 éves fiú laptopja tűnt. el. Őt a csütörtöki dráma tán sokkos állapotban szállították kórházba, de már egyik rokonánál lakik.

A lap információját a megyei rendőr-főkapitányság szóvivője megerősítette, de továbbiakat nem közölt, az egyik szomszéd arról beszélt: szombaton délután érdeklődtek nála rendőrök, hogy mit tud a betörésről.
MTI
pampa 2011. 03. 08. 17:19
Előzmény: #3616  pampa
#3617
Lassan már senki sem védett....

"Egy közúti ellenőrzés során a járőrök szabálysértési feljelentést tettek, és leszerelték egy autó rendszámát, mert korábban már kivonták a forgalomból, ráadásul a sofőrnek nem volt érvényes vezetői engedélye. A szabálysértést sofőr elismerte. A rendőrök, mikor visszatértek a kapitányságra, észrevették, hogy egy helyi család tagjai, közel tíz ember ember várakozik a parkolóban, és mikor a járőrök kiszálltak számon kérték rajtuk a történteket, mert szerintük a jármű nem volt kivonva a forgalomból.

A család tagjai ordenáré hangnemben beszéltek a rendőrökkel, és fenyegették őket, majd amikor ezért elő akarták őket állítani, egyikük mellkason ütötte a rendőrt. A kollégáját, aki a segítségére sietett, lefogták, és többször ököllel arcba ütötték, elvették gumibotját, és szolgálati fegyverét is meg akarták szerezni. Végül az épületben tartózkodó több rendőrkolléga közbelépésével, kényszerítő eszközök alkalmazásával tudtak csak rendet teremteni. A megtámadott rendőrök könnyebb sérüléseket szenvedtek. Csoportosan elkövetett hivatalos személy elleni erőszak miatt a család négy tagját kedden a bíróság előzetes letartóztatásba helyezte.
pampa 2011. 03. 07. 20:22
Előzmény: #3615  pampa
#3616
"Ez ugyanakkor az uniós elveknek is ellent mond, hiszen a lisszaboni stratégia szerint a tagállamoknak mindent meg kell tenniük a korai iskolaelhagyás ellen."

Mikor hagyják már abba az uniós hivatkozásokat?

Van olyan ország ahol 14 év és olyan is ahol 15. Akkor idehaza miért ne lehetne szintén 15?

Amennyiben 15-16 évesen szülhet akkor mi a baj a korhatár leszállításával?
pampa 2011. 03. 07. 16:12
Előzmény: #3614  pampa
#3615
"A Széll Kálmán Tervben az olvasható: fel kell kínálni a 15. évüket betöltő fiataloknak, hogy választhassanak, folytatják tanulmányaikat vagy munkába állnak. Ezért a jövő év szeptemberében hatályba lépő közoktatási törvény a tankötelezettség felső határát 15 évre szállítja le.

"és 15. születésnapjukon az iskola megszüntetheti a nehezen kezelhető tanulók jogviszonyát - írták. "

Ez a lényeg. Aki nem akar tanulni az ne hátráltassa azt aki pedig szeretne.

A lehetőséget nem veszi el senkitől sem ez a tervezet. Csak az iskoláknak nem kell már "küzdeniük" azokkal a 17-18 évesekkel akik éppen akkor járják még az 5.-et...
pampa 2011. 03. 07. 12:26
Előzmény: #3613  pampa
#3614
Ájulásig verték a cigánygyerekek a Jobbik-vezető fiát

Gyöngyöspata a Mátra lábánál fekvő, festői szépségű falu. Méltán híres finom boráról, zamatos gyümölcseiről, és templomáról, ami az ország egyik legrégebbi temploma. Most mégsem ezekkel az értékekkel, hanem azért került az újságok címlapjára, mert több héten át a faluban járőröznek a Szebb Jövőért Polgárőr Egyesület nyíregyházi és mátészalkai tagjai. És azért, mert vasárnap estére a „cigányterror” elleni demonstrációt szervezett a Jobbik.

Az események egyik apropója, hogy a helyi általános iskolában, decemberben cigánygyerekek ájulásig verték egyik magyar társukat. A bántalmazott kisfiú a helyi Jobbik vezetőjének gyermeke. A demonstráció másik oka, hogy a 70 éves, beteges Józsi bácsi a közelmúltban felakasztotta magát. Ismerősei állítják, többször hangoztatta, hogy nem tud úgy élni, hogy egyre több cigány költözik az utcájába.

Több tucat jobbikos és árpádsávos zászló lengedezik a vasárnap esti jeges szélben. A mintegy kétezres tömeget rohamrendőrök, polgárőrök és a Szebb Jövőért Polgárőr Egyesület tagjai védik. A zászlók felirataiból kiderül, hogy az ország egész területéről érkeztek Jobbik szimpatizánsok, de a helyi lakosság is szép számban képviselteti magát. Roma embert nem látni. Tábi László független polgármester sem jött el, ezért Juhász Oszkár, a helyi Jobbik elnöke csak felolvassa a neki szánt petíciót.

„A rendezvény célja, hogy Patán végre béke legyen, és az idős emberek nyugodtan tudjanak hazamenni a templomból”- mondja a főszónok Vona Gábor, a Jobbik elnöke. „Tudjuk, hogy sok hasonló helyzetű település van még szerte hazánkban, és mindent megteszünk azért, hogy ahova tudunk, elmenjünk. Ki védi meg a magyar embereket?” – teszi fel a kérdést, majd felszólítja Orbán Viktor miniszterelnököt, Pintér Sándor belügyminisztert és Hatala József országos rendőrfőkapitányt, hogy mondjanak le, mert lassan már egy éve nem tudnak rendet tenni ebben az országban. „Mondjon le” skandálja a tömeg, mint egy régi kisgazdagyűlésen. Vona hangsúlyozza, ez nem egy cigány ellenes, hanem magyar párti tüntetés. „Ha valaki azt mondja, hogy a magyar rasszista, az a világ leghazugabb embere, mert a történelmünk azt bizonyítja, hogy mindenkit befogadunk, mert ennek a nemzetnek a hátán fát lehet vágni. Akinek nem tetszik, hogy Magyarországon dolgozni kell, tanulni kell, be kell tartani a törvényeket, keressen az unióban magának másik országot” - zárja a beszédet Vona.

Lassan indul a tömeg felfelé, a cigánypart felé. Közben fáklyákat osztogatnak, a nap már lemenőben. A menetben két idős hölgyhöz csatlakozom. „Tudja, aranyos, én a cigányok között nevelkedtem, ismertem mindet, de azok rendes cigányok voltak - szólít meg egyikük -, de most 110 fás hobbikertet hagytam veszni, már nem gondozom, mert minden évben lelopták róla a termést.” Közben száznál is több készenléti rendőr kísér minket, teljes felszerelésben. Egy fiatal nő ismerkedni próbál, odaszól az egyiknek: „Mennyi idős, van családja?” A rendőr nem válaszol, a hölgy nagyot szippant a cigijébe. Közben a régi Vörös hadsereg útra érünk, a köves út elfogy, a sárban haladunk tovább, ez már a cigánysor. Rendőrbuszok, rendőrkutyák mutatják a kijelölt útvonalat. A házakból többen elutaztak rokonaikhoz vasárnap estére, vagy az ablakokból nézik az elvonuló embereket. A sor elején gyakran hangzik az „Adjon az Isten” felkiáltás, a tömeg „Szebb jövőt” ordít rá. Tapintható a gyűlölet.

Az egyik kerítés mögött egy idősebb, nagy bajuszú cigányember méteres feszületet tart a kezében, büszkén kihúzza magát. Ő is demonstrál, némán. Öt rohamrendőr áll előtte. Kivilágított házában kintről is jól láthatóan többen tanácskoznak. Azt mondják, Kolompár Orbán és Száva Vince országos cigány vezetők vannak bent. Farkas János, a gyöngyöspatai cigány önkormányzat elnöke korábban úgy nyilatkozott, hogy véleménye szerint a feszültséget az őszi polgármester választást elbukó, jobbikos Juhász Oszkár gerjeszti, hogy politikai tőkét kovácsoljon magának. Tábi László polgármester ugyanis a lemondást fontolgatja.
A séta közben a helyiek megnyílnak, sorolni kezdik panaszaikat: „Nem azokkal van a probléma, akik itt születtek, hanem azokkal, akik betelepültek. Szemtelenek, fenyegetik az öregeket, lopnak, nem dolgoznak” - mondja egy fiatalember. „Én hívtam őket napszámba, ládát pakolni - kapcsolódik be László - napi 4000 forintért nem jöttek el. Vagy ha mégis, akkor csak egy napra, ha este pénzt adtam neki, másnap már nem jön.”

Talán a nagyszámú rendőri erőnek köszönhető, mindenesetre az esemény rendbontás nélkül lezajlik. Az emberek hazafelé indulnak, a Szebb Jövőért Polgárőr egyesület március huszadikáig marad a településen. A romák megfenyegették a lakosságot, ha a járőrözők elmennek, bosszút állnak. Vona Gábor válaszként közölte, ha kell, háromszor többen jönnek vissza. A demonstráció célja a békés együttélés elérése volt.
pampa 2011. 03. 07. 12:14
Előzmény: #3610  Törölt felhasználó
#3613
penznyelo

Te valószínűleg egy íróasztal mögül könyvekből olvasott szöveg alapján ítéled meg ezt a problémát.
Én nem.
Menj ki közéjük és szerezz tapasztalatot a saját bőrödön. Esetleg beszélj személyesen olyan valakivel aki kitört ebből a környezetből és kérd ki az ő véleményét. Meg fogsz lepődni, amit én és még egy páran képviselünk az egy "liberális" álláspont azokhoz képest mint akik "kikupálódtak" a putriból.

Most ott tartunk, mintha előírnák a parlagfüves területek locsolásást....

Az oktatás és munka ideje már nagyon régen lejárt.

Jelenleg ma idehaza aki akar tanulni az tanulhat, minden adott hozzá. Egyedül az illető AKARÁSÁban lehet a hiba. Ezt már a többségi társadalom nem tudja számukra megtermteni.

Volt egy "valóságsó" a tv-ben egy roma család szereplésével. Ott például az egyik szereplő mindent elért amit pénzért meg lehetett szerezni. Egyedüli problémája azokkal a feladatokkal akadt amihez szorgalom, kitartás némi "kreativitás" és ész kellett....azokat a problémákat képtelen volt megoldani.

Miről beszélünk?

Amennyiben a Fidesz erre az égető problémára nem tud megfelelő választ adni nagy valószínűséggel 2014-ben olyan kormány fog alakulni aki "ÜTŐS" megoldással áll a polgárok elé.

Az jobb lesz? Mert azt egy vallási csoport is megszenvedi, nem csak az etnikum.
szivacs
szivacs 2011. 03. 07. 10:46
Előzmény: #3611  Törölt felhasználó
#3612
"résztvevőiket ... elzárással is büntethetnék." - jajj ne, akkor még több szabdulóbuli lesz!
Inkább fizessünk nekik grogsegélyt - akkor legalább nem tartana hajnalig :-)
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 10:36
#3611
Itt a gond....ahelyett, hogy szégyellnék...(szinte) hősként ünneplik!!!

Totális értékválság a társadalom egyes csoportjaiban!!!!!!!!!!!!!!!!

Vége a lakodalmas hangulatú szabadulóbuliknak
2011. március 7., hétfő 9:32 Pénzcentrum

Az utóbbi időben elszaporodtak a börtönből szabaduló családtag tiszteletére rendezett - a lakosság nyugalmát zavaró - összejövetelek, ezért a szabálysértési törvény szigorítását tervezi a kormány a szabadulóbulikkal kapcsolatban - számolt be a Hír TV.
hirdetés

Amint az az interneten terjesztett felvételeken is érzékelhető, az esemény egyes helyeken már hasonló rangot vívott ki magának, mint egy névnap, vagy egy esküvő. Az alkalomra összegyűlik a széles rokonság apraja-nagyja, és hangos zene mellett mulatnak hajnalig. A börtönből való szabadulás megörökítésére videós stábokat is lehet már rendelni.

A kormány szerint az elszaporodó szabadulóbulik zavarják a lakosság nyugalmát. Vannak az országnak olyan részei, ahol szinte minden napra jut egy, ezért résztvevőiket - hasonlóan a vagyon elleni szabálysértéseket elkövetőkhöz - elzárással is büntethetnék.

link
Törölt felhasználó 2011. 03. 07. 01:33
Előzmény: #3608  pampa
#3610
Pampa:

"Már kb. 65 éve tanítanak ingyen mindenkit aki AKAR tanulni.
Felemelni azt lehet aki ki "AKAR" törni abból a környezetből ahol él."

Végre kiderült: a kiindulópontod hibás. Pedig te is leírtad: akik segélyen elő, iskolázatlan, munka nélküli szülők, rokonok, ismerősök környezetében nőnek fel, azok ÍGY SZOCIALIZÁLÓDNAK. Tehát tényleg kevésbé AKAR-nak majd beilleszkedni a normál társadalomba.

A cél az kell, hogy AKARJANAK. Ez pedig nem egy veleszületett dolog, pláne nem genetikailag kódolt jellemző. Ez nagymértékben a szocializáció, a környezeti hatások, meg motíváció kérdése. Ezt kell megfelelően alakítani, megteremteni.

De szerintem hiába írom ezt neked... Aki feketén-fehéren gondolkodik, meg szélsőségekben, stb., meg saját gondolatok helyett átveszi valamelyik párt belésúlykolt demagógiáit (ráadásul időről-időre még példakép pártot is cserélget), szóval egy ilyen ember ezt nem igazán fogja megérteni. Zavart okoz az egyszerű rendszerében: ellentmond a belésúlykolt egyszerű mintáknak, sablonoknak, ezért jobb esetben kilöki a szervezete, azaz egyszerűen nem fogadja be, rosszabb esetben egyenesen ellenségképet keres és talál benne.
szivacs
szivacs 2011. 03. 07. 01:13
Előzmény: #3608  pampa
#3609
Umbláv tu phenye (Falu végén vályog viskó)

Falu végén vályog viskó, Gazsi cigány ott lakott.
Népszava és Népszabadság fedett minden ablakot.
//: Umbláv tupenye nincsen neki melege ://

Hogyha ránéz ablakára,
ugyanazt látja hónap számra.
Olvassa a híreket,
hogy szegények a négerek.
//: Umbláv tupenye fázik minden fekete ://

Dolgos ember volt a Gazsi, dolgozott ha dolga volt.
Munkába és munkán kívül fejtől lábig csupa folt.
//: Umbláv tupenye a divat nem kenyere ://

Állást kap egy szappangyárba, a melóhoz csak joga van.
De büdös gyárban, büdös főnök azt mondja, hogy: szaga van.
//: Umbláv tupenye válaszra sincs ereje ://

Ki-be jár a gyári szarka, 3 méter vászon rajta.
Gazsit persze tapogatják, biztos ragad mindkét marka.
//: Umbláv tupenye pedig nincs is gebine ://

Volt ám néki felesége, ő főzte a derelyét.
De 13 nehéz szülés elvitte az erejét.
//: Umbláv tupenye kevés volt a derelye ://

Így is marad 9 purdé mindegyik a vonót nyűné.
De nincs sehol szükség rájuk, mivel nincsen filhallásuk.
//: Umbláv tupenye se duda se nyenyere ://

Falu végén vályog viskó, zörgess be az ablakon.
Ne hidd azt hogy lakhatatlan, Gazsi mindig ott lakott.

Ház is kéne, munka kéne, nem csak nyárra, nem csak télre.
Túl sötét a viskó mélye, nem elég a jövő fénye.
//: Umbláv tupenye lala-lala-lalala. ://

A GERILLA - együttes zenéje és verse:
Berki Tamás, Lantos Iván, Vámos Tibor (ma Vámos Miklós)
link
pampa 2011. 03. 06. 18:31
Előzmény: #3607  exley
#3608
Már kb. 65 éve tanítanak ingyen mindenkit aki AKAR tanulni.
Felemelni azt lehet aki ki "AKAR" törni abból a környezetből ahol él.

Lehet továbbra is kidolgozni a jobbnál jobb felzárkóztatási programokat. Elkülöníteni rá nagyon sok pénzt....

De szerintem semmi értelme,költsék bármire vagy ha nincsem semmi ötletük inkább öntsék a Dunába....még akkor is hasznosabb, mint ha segélyre költenék.
Ezzel a rendszerrel csak újra teremtik a problémát.

Nagyon kiváncsi lennék, ha felednánk egy hirdetést miszerint:
Kábelfektetéshez keresünk szakmával nem rendelkező földmunkásokat minimálbérért.
Ugyan hány jelentkező lenne a kisebbség köréből?

exley 2011. 03. 06. 17:15
Előzmény: #3606  exley
#3607
A Honvédelmi, Belügyminisztériumból lecsapolt pénzekből ezt a halmozottan hátrányos réteget 20 éven keresztül lehetett volna ingyen taníttatni. Azonban sem a szociknak sem a polgáriaknak sem a jobbiknak sem az lmp-nek semmi érdeke, hogy felemelje az elesetteket, öregeket rokkantakat segélyezeteteket, halmozottan hátrányos helyzetű rétegeket.
exley 2011. 03. 06. 17:10
Előzmény: #3604  Törölt felhasználó
#3606
fapalit a kormányba...
exley 2011. 03. 06. 17:10
Előzmény: #3604  Törölt felhasználó
#3605
..iskola kötelezettség korhatár 15 év..
20 év múlva simán elérjűk banglades, vagy etiópia humán szintjét..ez a fidesz csattanos válasza az elmúlt 50 év szociális eredményeire.
Törölt felhasználó 2011. 03. 06. 17:02
Előzmény: #3602  pampa
#3604
Pampa, te ezt a romakérdést szörnyen ostobán kezeled. Persze, nehéz is többet elvárni tőled, akit folyamatosan átvernek a választásokon.

"Ez a "munkát + oktatást " maszatolás megy már lassan 20 éve.
Ide jutottunk és közben felnőtt egy másik generáció aki úgy szocializálódott, hogy odahaza azt látta a szülei nézik a TV-t és várják a "pénzespostást"."

A kettő dolgot EL LEHET KÜLÖNÍTENI EGYMÁSTÓL. A pénzesporta valóban nagy hiba, valóban át kell alakítani a segélyezés rendszerét. Egyrészt elfogadhatatlannak tartom én is, hogy a különböző jogcímeken kapott szociális juttatások összege nagyságrendelileg eléri (sőt meg is haladhatja) a munkával kereshető szintet. Ez megengedhetetlen, mert nyilvánvalóan nemhogy nem motívál a munkára, hanem éppen ellene motívál. Másrészt abszolút egyetértek az olyan kezdeményezésekkel, amik a pénzbeli segélyezés, támogatás feltételeit szigorítanák (pl. iskolába járatás a CSP-nél, a segély egy részének vagy egészének nem pénzbeli kifizetése, valamilyen szinten közmunkához kötése, stb).

Ettől azonban különböző dolog a másik állítás: a társadalomba való integrálódás igenis egyetlen eszköze és módja az oktatás és a munka.
exley 2011. 03. 06. 12:54
Előzmény: #3601  Törölt felhasználó
#3603
..OLLI Rehn, azonban örül, hogy az EU tagállamában a kormány elkezdte a "selejtezést". A nyomorultak, cigog okkantak,segélyezettek etnikai hava tartozástól függetlenül ki lesznek iktatva a jómódu "finom" magasabb rendű társwadalombol. megmaradhatnak a szijjasok a lézerek a fapalik, hunwaldok hagyók juhászok.
pampa 2011. 03. 06. 12:42
Előzmény: #3601  Törölt felhasználó
#3602
"Ehhez mindenekelőtt munkahelyek kellenének.

Szerintem ez ebben az esetben lényegtelen. Munkát csak annak tudsz adni, aki akar dolgozni.
Ez itt nem merül fel, valószínűleg egy kis százaléknál igen, de nem az a réteg okozza a problémát.

Ez a "munkát + oktatást " maszatolás megy már lassan 20 éve.
Ide jutottunk és közben felnőtt egy másik generáció aki úgy szocializálódott, hogy odahaza azt látta a szülei nézik a TV-t és várják a "pénzespostást".

És lassan ezeknek az embereknek is születnek a gyermekeik.
Ők milyen minta alapján fogják nevelni a piciket?
Törölt felhasználó 2011. 03. 06. 12:04
Előzmény: #3600  pampa
#3601
Igen , sok sok jó szándékú ötlet kéne, értelmes végrehajtással.
Ehhez mindenekelőtt munkahelyek kellenének.
A munkahelyteremtéshez meg egy világgal és teljes Nemzetével jóban lévő , és nem hadban álló, megtorló , állandó bizonytalanságot keltő hatalom kéne.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek