Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Phylaxa 2009. 10. 03. 20:27
Előzmény: #2799  Törölt felhasználó
#2800
Ezt a Kádár rendszer dumát csak marketing célra használják. Amit a Kádár rendszer nem tudott megadni azt közben megvalósították a " kapitalista " országok. Szerintem tegyük ezen a szövegen túl magunkat. Pár óra alatt olyan országokban vagy ahol van közbiztonság és nincs kiszolgáltatottság. Semmi köze ehhez semmi féle ideologiai marhaságnak.

Az ember szubjektívuma pedig kb. annyira határozza meg a valóságot ami ma nálunk van mint pl. a kereskedelmi csatornák " minden a legnagyobb rendben van" adásai. Az, hogy én nem úgy látom, hogy csak élni kellene a lehetőségekkel és minden rendben lesz az persze a te szempontodból szubjektívum. Más szempontjából már nem biztos, hogy csak annak tűnik. De megint csak egy kérdés: szerinted ez az ember tényleg áramot vezetett volna a belső kerítésébe ( már a dupla kerítés is elgondolkodtató), ha minden rendben lenne? Szerintem ezek az abnormális dolgok akkor jönnek elő amikor már széles sávban problémák vannak.
Törölt felhasználó 2009. 10. 03. 19:16
Előzmény: #2797  Phylaxa
#2799
Phyl, hát a lírai leírása nagyon az eredeti téma drámaibban előadott változatának tűnik, semmint továbbgondolásnak. Ráadásul ha egy gazda hiányolja a közbiztonságot, azzal nem lesz nagyobb közbiztonság, hogy ő meg halálos veszélyforrássá tesz a környékét...

1. "Kiszolgáltatottság"
- Az emberek egyrészt alapvetően felelősségelhárítók. Egyszerűen, mert így mindig könnyebb, mint saját magunkba keresni a hibát és tanulni belőle. Lásd a tőzsdén. Mindig más a hibás a bukómért, sosem én. Meg kell tanulni a felelősséget. Ettől függetlenül persze valóban van, amiről nem én tehetek, a tőzsdén is vannak olyan visszaélések, törvénytelenségek, amely esetekben valóban nem én vagyok a hibás a bukómért.
- A Kádár rendszer ráadásul mindezek tetejében még belénk nevelt egy nagy adag, majd az állam gondoskodik rólam attitűdöt is.

Olyan értelemben valóban nagyobb a kiszolgáltatottság, hogy a megnőtt szabadság, a piaci verseny összehasonlíthatatlanul nagyobb öngondoskodást, felelősséget kíván. Fel kell ehhez nőni. Eddig gyerekek voltunk a gondolkodó állam mítoszának szoknyája alatt, a rendszerváltás eddigi szakasza volt a kamaszkor az összes tanulófolyamatával, tévedésével együtt. Most pedig lassan felnőttek vagyunk. Élhetünk és élnünk kell a lehetőségeinkkel. Viszont vállalnunk kell a felelősséget is.

2. "Közbiztonság"

Nyilván a helyzet nem jó, van mit javítani, ez eddig világos. Egyébként megvannak az eszközök, a lehetőségek, csak alkalmazni kell őket.

Az előző pont alapján azért írnék egy fikítv példát, ami arra világít rá, hogy az idézett 2 fogalom mennyire szubjektív tud lenni. Maradjunk a zöldségtermesztő Józsi bácsinál. 30 éve is kurva sokszor loptak a terméséből, most is lopnak belőle, csakhogy 30 éve megélt mondjuk a termesztésből, most nem. Nyilván ma úgy fogja érezni, hogy a "szemét kormány miatt" nem él meg, meg a "becsületesen dolgozó emberektől lopó tolvajok miatt". Pedig szemét kormány és tolvaj volt 30 éve is. Simán lehet, hogy semmi más ok nincs: egyszerűn ma már nem gazdaságos termesztenie. Mert a világ, a piac így fejlődött, haladt. Ahogy tönkrementek a Balatonon a hurkázós bódék, szükségképpen átalakul, át kell alakuljon a Józsi bácsik kis zöldségtermesztősdijének piaca is.

Mindezzel nem azt akarom mondani, hogy a közbiztonság úgy jó, ahogy van, csak a két pontot összekötve azt gondolom, az emberek az országos helyzetet túlzottan is saját sorsuk mikro szubjektumából szemlélik és élik meg és a fenti jelenségek miatt ez a szubjektivitáson túl erősen torz képet adhat.
Phylaxa 2009. 10. 03. 18:48
Előzmény: #2796  Törölt felhasználó
#2798
Tényleg hadd kérdezzek már valamit tőled! Ami most jön azt senkinek sem kívánom...tömeges elbocsájtások lesznek az önkormányzati szférában. Neked van valami ötleted, hogy mit fognak ezek az emberek csinálni? Mert ötlet kellene szerintem. A Lendvai Ildikó tudom, hogy nagyon jól fog élni, de engem nem ez érdekelne. Van amelyik polgármester sírva jelentette be a változtatásokat. Valami ötlet?
Phylaxa 2009. 10. 03. 18:39
Előzmény: #2796  Törölt felhasználó
#2797
Szerintem KT már tovább lépett és inkább arról szólt, hogy mennyire kiszolgáltatottak az emberek, mennyire nincs közbiztonság, miközben arról megy a marketing, hogy mennyivel jobb minden. Hát nem jobb.
Törölt felhasználó 2009. 10. 03. 18:30
Előzmény: #2794  Knight Tyris
#2796
KT, én sem akarom újra indítani a vitát, de:

"A munka amit a saját kertedre fordítasz az ott lévő gyümölcsfákra, az ott termesztett egyéb dolgokra az kialakít egyfajta szeretetet, kötődést irántuk, különlegessé teszi őket azon túl, hogy sokkal egészségesebbek mint a bolti cuccok.
Az ember kimegy a kertbe és jóleső érzés, nyugalom, egyfajta béke tölti el ahogy a MUNKÁJA eredményét szemléli, ahogy pl. nőnek, érnek a gyümölcsök, erősödnek a gyümölcsfák stb. Illetve nap mint nap várja, hogy a fáradozásának az eredményét leszüretelhesse.

Ez sokszor hobbi is jórészben, amellett, hogy haszna is van/lehet."

ÉS AZ EMBERÉLET? VALAKINEK A GYEREKE? Miként tehető bármilyen egyenlőségjel (és ilyen értelemben most is így fogom használni) néhány zöldség és emberélet közé? Sehogy továbbra sem. Akármennyire líraian írtad le egy gazda viszonyát a növesztett uborkájával, az uborka ettől még egy uborka, az emberélet meg emberélet. Tényleg nem értem, hogy ezen mit nem lehet érteni.
Törölt felhasználó 2009. 10. 03. 18:25
Előzmény: #2792  Törölt felhasználó
#2795
Zoli, kicsit öngólgyanús a helyzet:

"Orosz szerint minden azzal kezdődött, hogy a sok panasznak eredménye lett, és lecserélték a helyi körzeti megbízottakat, akik meglehetősen kényelmesen dolgoztak, volt, amikor a hívás után öt órával jelentek csak meg a bűntett helyszínén. A polgármester szerint ezek a rendőrök „misztifikálták” az érpataki bűnözőket, és azt hangoztatták, hogy oda nem is érdemes kimenni, ott úgysem lesz meg a tettes.
Most az öt új rendőr közül ketten állandóan a településen járőröznek, és a polgármester szerint is jól teszik a dolgukat. Itt nem divat ama országosan jellemző hozzáállás, hogy 20 000 forint értékhatár alatt bajlódjon csak a jegyző a szabálysértésekkel, hajtsa be a behajthatatlan büntetéseket. Tettenérés esetén akár 2 ezer forintos ügyben is rendőri intézkedés történik – erre egyébként a rendőrnek lehetősége is van –, és esetenként a 72 órás elzárás után bíróság elé is kerülhet az elkövető. Orosz nagy jelentőséget tulajdonít annak is, hogy a településen minden szabálysértést rögzítenek. Ennek köszönhetően a „hivatali cirkuszolások” is megszűntek. A polgármesteri autóban is mindig ott van a kamera, a fényképezőgép és a diktafon, de kameráznak a július elsejétől csatasorba állított mezőőrök is, akik a településvezető szerint akár éjjel is figyelik a veszélyeztetett helyeket. Eddig 180 esetben intézkedtek, meg is szűnt a korábban mindennapos (Kuruc.info: a minden bizonnyal eszkimókhoz köthető) tolvajlás az érpataki határban."

Ez pontosan azt támasztja alá, amiről én beszélek itt hosszú ideje: megvannak a megfelelő törvényes eszközök.
Knight Tyris 2009. 10. 03. 18:23
Előzmény: #2791  Törölt felhasználó
#2794
Nem szeretnék az "áramos" részbe belefolyni, tehát attól elvonatkoztatva írom.

Azért amikor a csak zöldséget, gyümölcsöt loptak/nak típusú véleményeket megfogalmazza bármelyikőtök, igencsak leszűkíti a "látókörét" a problémát illetően.

A munka amit a saját kertedre fordítasz az ott lévő gyümölcsfákra, az ott termesztett egyéb dolgokra az kialakít egyfajta szeretetet, kötődést irántuk, különlegessé teszi őket azon túl, hogy sokkal egészségesebbek mint a bolti cuccok.
Az ember kimegy a kertbe és jóleső érzés, nyugalom, egyfajta béke tölti el ahogy a MUNKÁJA eredményét szemléli, ahogy pl. nőnek, érnek a gyümölcsök, erősödnek a gyümölcsfák stb. Illetve nap mint nap várja, hogy a fáradozásának az eredményét leszüretelhesse.

Ez sokszor hobbi is jórészben, amellett, hogy haszna is van/lehet.

Egy kérdés:
Hogyan éreznéd/éreznétek magad/magatokat, ha pl. a kutyáidat folyamatosan megmérgeznék? (tudom itt már még erősebb a kötődés, de egy kis asszociációra azért alkalmas)

.

Tehát itt a fő gond, ami felett elsiklotok az lényegében egyfajta LELKI TERROR (a tulajokkal szemben).
Lelki terror, mely által a szabadságában is korlátozzák az illetőt a saját kertjében. Nem közvetlenül, de ELLEHETETLENÍTIK, aminek gyakorlatilag ugyan az lesz az eredménye.
Nem tudja azt tenni, mint amit szeretne, mert a tevékenységének az eredményét "ÁLLAMOSÍTJÁK".

A legfőbb probléma pedig az, hogy ez ellen az károsultak gyakorlatilag nem kapnak védelmet, ne legyenek illúzióink nincs rá kapacitás. Papíron van védelem az életben nincs

Ezek a kétségbeesett tettek ebből fakadnak a kiszolgáltatottságból, ennek az igazságtalanságából. Abból, hogy a hivatalos védelem a gyakorlatban teljesen alkalmatlan a feladatának az ellátására.
Törölt felhasználó 2009. 10. 03. 15:17
#2793
Kuruc.info vélemény: A fentiekből jól látható, hogy van megoldás. Jórészt nem is a pénzen, hanem a hozzáálláson, a tenni akaráson múlik az egész. A Jobbik azt hirdeti: ha hatalomra kerül, felszámolja a cigánybűnözést. Sokan kétkedhettek ebben - egészen idáig, ugyanis itt a bizonyíték, hogy megoldható a probléma. Egy polgármesternek igenis van eszköz a kezében, amivel élhetővé és biztonságossá teheti települését.
Ne feledjük, hogy évek óta fideszesek irányítják az önkormányzatok többségét, a polgármestereik mégsem tettek semmit - noha bőven lenne rá lehetőségük, hogy gátat szabjanak a féktelen segélyezésnek és a megélhetési szaporodásnak, hogy fellépjenek a mindenkit terrorizáló cigány famíliákkal szemben - de nem... Ők mélyen hallgatnak ezügyben - szemben mondjuk Szepessy Zsolt (Monok), Mali Zoltán vagy Orosz Mihály (Érpatak) polgármesterekkel. Ezt nem árt szem előtt tartani a következő választásnál. Ha a Fidesz nyer, azt fogják tenni a cigányügyben, amit eddig: semmit. A jobbikos polgármester viszont velük szemben hamar rendet vágott saját településén.
Orbán Viktor a mai napig (!) tagadja a cigánybűnözés létét, ráadásul a soraikban a Parlamentben egy börtönt is megjárt köztörvényes cigánybűnöző található Farkas Flórián személyében, aki "rejtélyes" módon a gengszterváltás után köztársasági kegyelemben részesült, és megúszta az újabb sikkasztását felelősségrevonás nélkül... Persze az ügyet 30 évre titkosították.
(Kuruc.info az MNO cenzúrázott cikkét korrigálva)
Törölt felhasználó 2009. 10. 03. 15:09
#2792
Megdöbbentő adatokat tartalmaz az a feljegyzés, amely a Nyíregyházától 25 kilométerre fekvő Érpatakról érkezett a Magyar Nemzet szerkesztőségébe. 2008 márciusától – az országos állapotoktól jócskán eltérve – a bűncselekmények felderítési mutatója 5-ről 75 százalékra emelkedett, a törvénybe ütköző tettek száma 60 százalékkal csökkent, a kerti és terménylopásokat csaknem 100 százalékosan sikerült visszaszorítani. A számok magukért beszélnek. Csoda történt Érpatakon, megoldás a cigánybűnözésre?
A zsideszes MNO alábbi cikkéből "csupán" az maradt ki - nyilván "véletlenül", hogy a polgármester jobbikos. Pontosabban anno papíron függetlenként győzött a faluban, de Érpatak polgármestere nem csupán közleményben állt ki a jövőbeni csendőrség magját képező hazafiak mellett, de már 2007-ben, Árpád-ünnepség keretében meghívta a Magyar Gárdát és a Jobbikot egy kis felvonulásra, a Nemzeti Őrsereggel együtt, ahol a polgármester Árpád-sávos karszalagban haladt a felvonulók mellett - jajveszékeltek is a cionista médiumok, hogy itten bizony holokauszt meg pogrom lesz, ha így megy tovább... Hát, ez nem történt meg, lett helyette viszont rend, béke és nyugalom.
Jellemző, hogy az adófizetők pénzén élősködő helyi cigány önkormányzat (maffia) ellentüntetett. Persze hiába. A lényeg, a helyi magyar összefogás sikeres volt, egy súlyosan mokkafertőzött faluban is, amely példával szolgálhat az egész hazának.
Orosz Mihály Zoltán, az 1800 lelkes szabolcsi település (Kuruc.info: jobbikos, e tényt, ismét hangsúlyozzuk, a narancsos lap "elfelejtette" megírni) polgármestere az MNO érdeklődésére néhány részletet ismertetett abból a folyamatból, amellyel másfél év alatt ezeket az eredményeket produkálni tudták. Orosz szerint minden azzal kezdődött, hogy a sok panasznak eredménye lett, és lecserélték a helyi körzeti megbízottakat, akik meglehetősen kényelmesen dolgoztak, volt, amikor a hívás után öt órával jelentek csak meg a bűntett helyszínén. A polgármester szerint ezek a rendőrök „misztifikálták” az érpataki bűnözőket, és azt hangoztatták, hogy oda nem is érdemes kimenni, ott úgysem lesz meg a tettes.
Most az öt új rendőr közül ketten állandóan a településen járőröznek, és a polgármester szerint is jól teszik a dolgukat. Itt nem divat ama országosan jellemző hozzáállás, hogy 20 000 forint értékhatár alatt bajlódjon csak a jegyző a szabálysértésekkel, hajtsa be a behajthatatlan büntetéseket. Tettenérés esetén akár 2 ezer forintos ügyben is rendőri intézkedés történik – erre egyébként a rendőrnek lehetősége is van –, és esetenként a 72 órás elzárás után bíróság elé is kerülhet az elkövető. Orosz nagy jelentőséget tulajdonít annak is, hogy a településen minden szabálysértést rögzítenek. Ennek köszönhetően a „hivatali cirkuszolások” is megszűntek. A polgármesteri autóban is mindig ott van a kamera, a fényképezőgép és a diktafon, de kameráznak a július elsejétől csatasorba állított mezőőrök is, akik a településvezető szerint akár éjjel is figyelik a veszélyeztetett helyeket. Eddig 180 esetben intézkedtek, meg is szűnt a korábban mindennapos (Kuruc.info: a minden bizonnyal eszkimókhoz köthető) tolvajlás az érpataki határban.
Érpatakon gyakorlatilag megszűnt a garázdaság és a másokat zavaró, megbotránkoztató részegeskedés is. Önkormányzati rendelet tiltja a közterületi szeszfogyasztást, és ezt a hivatal szigorúan be is tartatja. Orosz csak egy esetet említ: augusztus 20-án ünnepelték a helyi cigányok a romagyilkosságok tetteseinek elfogását az egyik kocsma előtt. Este tízkor érkezett hozzá a panasz a hangos zene miatt. Kétszer figyelmeztette is a kocsmárost, de néhány perc múlva ismét hangos volt a társaság. Harmadszorra már a rendőrök érkeztek a helyszínre, akik véget is vetettek az élő zenével kísért mulatozásnak. Ugyanakkor a polgármester azt is elmondta: büszke arra, hogy bár az érpataki romák is járőröztek az augusztusi félelem napjaiban, de a településen nem volt önbíráskodás, nem szorítottak le egyetlen autót sem.
Ezek után Orosz büszkén számolt be arról is, hogy míg korábban az idősek nem mertek a boltba sem elmenni, mert közben kifosztották a házukat (Kuruc.info: nyilván a norvégok), most nyugdíjasklubba járnak gyógytornára, és az asszonykórusban énekelnek. Fontosnak tartotta megjegyezni azt is, hogy kivilágítatlan biciklist sem lehet látni már a faluban. Ezt úgy oldották meg, hogy biciklilámpákat vásároltak, melyeket a rendőrök osztogattak egy hónapig a szabálysértőknek. Csak ezután kezdtek volna büntetni, de erre már nem volt szükség Érpatakon.
Végül kérdésünkre a települést 2005-től vezető Orosz Mihály Zoltán elmondta, hogy természetesen sokszor megfenyegették, egyszer majdnem a szemét is kiverték, de szerinte belátták már, hogy nem érnek el semmilyen eredményt ezekkel a módszerekkel.
Törölt felhasználó 2009. 09. 29. 00:19
Előzmény: #2789  Törölt felhasználó
#2791
Lippi basszus, nem jó az érvelésed. Veszély és veszély között van különbség. Éppen úgy mint kockázat és kockázat között pl. a tőzsdén, vagy akár a biztosításban is.

A kulcs: VALÓSZÍNŰSÉG.

Ami te írsz az kb azzal egyenértékű, mint a hülye akitől megkérdezed, hogy mennyi az esélye az ötösre: 50%, mert vagy igen, vagy nem. Hát kb. így egyforma annak a két dolognak a veszélye és kockázata, amit megpróbáltál egyenlővé tenni.

Komolyan nem értelek. Okos, értelmes, gondolkodó ember vagy, aki még a számokhoz is ért, hiszen egy gazdasági/tőzsdei fórumon vagyunk. Nehogymár ne tudjunk különbséget tenni kockázat és kockázat között. És akkor jogról nem is beszéltem...
Phylaxa 2009. 09. 28. 23:33
Előzmény: #2789  Törölt felhasználó
#2790
Ez teljesen korrekt...bizony nem kis részben erről van szó manapság. Az általános válasz erre: " Nem bírta a strapát....gyenge volt." De bizony sajnos tényleg így van, hogy a lassú, de biztos halál ez egyik legkegyetlenebb és bizonyítani, de inkább megelőzni...szinte lehetetlen. Pedig sok életet megmenthetnénk és mennyi ember maradhatna a lakóhelyén.
Törölt felhasználó 2009. 09. 28. 22:21
Előzmény: #2780  Törölt felhasználó
#2789
...az is gond ill. sajátosság az emberiség esetében, hogy a fejében a halálát okozni valakinek az valami hirtelen, rövid idő alatt lefolyt eseménynek tartja csak....
olyanban már végkép nem gondolkodik, hogy lehet ember halálát okozni lassan is, hónapok vagy akár évek, évtizedek alatt is....
...magyarán, ha megbassza az áram azt, akit, az gyilkosság, de ha valaki módszeresen, rendszeresen stresszben, feszültségben tart valakit az lófasz nem bűn...holott a végeredmény ugyanaz lesz...
..ha pl. van egy rokonod, szomszédod, aki ki csinál idegileg és felakasztod magad,vagy leszúrod egy késsel, akkor ki gyilkolt meg kit??
....Ááááááá megint csak azt mondom, hogy nem látjátok a fától az erdőt...
Törölt felhasználó 2009. 09. 28. 09:57
Előzmény: #2786  Törölt felhasználó
#2788
na a 2787-es beírással már meg is előlegeztem a beírásodat :D pont ilyenre gondoltam az utolsó mondatban... amúgy meg, nem vagyok városi "gyerek" ezt se nagyon találtad el.
Törölt felhasználó 2009. 09. 28. 09:56
Előzmény: #2784  Törölt felhasználó
#2787
én nem vagyok komplett???

na hát akkor: te úgy állítod be Magyarországot, mintha egy füstölgő szarkupac volna... miközben te egész nap a tőzsdét bámulod, amikor meg nem ,akkor meg fórumozgatsz a portfólión... kicsit ellentmondásos nem? de a logikád alapján te sem illesz bele a mai magyar valóságba... most hogy is van ez, ezt nem értem. Bár csodálkoznék, ha LOGIKUS magyarázatot tudnál adni, nem pedig valami érzelmi kitörésben lehülyéznél szimplán...
Törölt felhasználó 2009. 09. 28. 09:55
Előzmény: #2785  Törölt felhasználó
#2786
nyugi öreg, menj fel egy pár napra a Pilisbe és nézz magadba, talán sikerül, majd önmagaddal megbékélned
de ennyi volt csatlakozom az előttem szólóhoz
Törölt felhasználó 2009. 09. 28. 09:50
Előzmény: #2782  Törölt felhasználó
#2785
"a mai magyar valóság".

csak Baz és Szabolcs megyében van ilyen????

vagy mi alapján mondod ezt? én a mai Magyarországon magyarként élek, és nem érzem, hogy ez volna a "a mai magyar valóság".... nem értem. én vagyok ilyen elbaszott, hogy senki nem akar kirabolni? meggyilkolni? sőt énse akarok senkit? nem is vagyok valódi magyar????
Törölt felhasználó 2009. 09. 28. 09:46
Előzmény: #2783  Törölt felhasználó
#2784
Lásd robur09-t: (#2782
Végeztem veled, nem vagy komplett.
Törölt felhasználó 2009. 09. 28. 09:36
Előzmény: #2777  Törölt felhasználó
#2783
"- Feljelentenék ahányszor tudnék, ha tudom/láttam az elkövetőt, akkor nevekkel;
És akkor mi fog történni? Szted a yard nem tudja, kik azok, ugyan már!!! "

mondtam már, hgoy túl sok sci-fi vetítenek a tv-ben.. ekkora összeesküvéselméletet 8 hollywood-i forgatókönyvíró se tudna kitalálni. Gondolom természetesen a hazug kormány válogatja ki, hogy kinek a lopását tárják fel és büntetik és kiét nem...

szerinted a rendőrség mindent tud, de semmit nem tesz. azért van a börtönökben kb 70%-ban cigány.... azért mert tudják ki lop, de nem csinálnak semmit??
Törölt felhasználó 2009. 09. 28. 09:35
Előzmény: #2776  Törölt felhasználó
#2782
"hát igen. ki mondta, hogy kötelező kertészkedni?
persze hobby, meg talán fizetéskiegészítés...
ha a kertészkedésre szánt idejében elvállal valami részmunkaidőben végezhető valamit, akkro máris megvan a bevételkiesés, és még az idegeskedés is megszűnik."
te vagy beteg vagy, de nagyon vagy iszonytatóan nem ismered a mai magyar valóságot
Törölt felhasználó 2009. 09. 28. 09:32
Előzmény: #2780  Törölt felhasználó
#2781
Na, akkor maradjunk ebben. Köszi.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek