Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 15:11
Előzmény: #2657  ujonc
#2660
"Na jó akkor most befejezem egy időre."
Elfogytak az érvek...
Egyébként megértelek, azt a fajta kettős mércét, amit itt a szemünk láttára sikerült az előző néhány hozzászólásoddal produkálnod csak pampa tudná überelni:)
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 15:09
Előzmény: #2657  ujonc
#2659
"Ugyan akkor a Magyar Gárdában talált bűnözői múltú emberek miatt úgy állítod be a szervezetet, mintha bűnözők gyülekezete lenne."
NEM. Egy szóval nem állítottam ilyet, mégcsak nem is sugalltam és szándékomban sem állt. Én nem szoktam néhány egyedi esetből egész csoportra vonakozó állításokat megfogalmazni. Ez nem az én hozzáállásom. Csakhogy a Gárda magát hívja a szegény, bűncselekményektől rettegő emberek védőjének, saját maga definiálta azt, hogy ők azért vannak, hogy rend legyen, stb. stb. Ehhez képest döbbenetes (és az is ahogy erre reagáltok), hogy sokszorosan és erőszakos cselekményekért is bűntetett előéletűek vannak nemcsak a tagok, hanem a vezetők között is. Szerinted ez rendben van?
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 15:05
Előzmény: #2652  Phylaxa
#2658
Phylaxa, ki keverte? Újonc leírta, hogy a tüntetéses garázdaság nem számít, csak a szórakozásból buszmegálló szétverés (mind a kettő vagyon elleni). Én meg erre kérdeztem rá, hogy ugyan milyen alapon különbözi egy szimpla buszmegálló szétverés egy tüntetésen elkövetett buszmegálló szétveréstől? Semmiben. Hacsak nem abban, hogy a tüntetésen (az elmúlt évekéiben) arra a pártra szavaznak, amira ő is. De ettől még a bűncselekmény ugyanaz, hiába méri kettős mércével.
ujonc 2009. 09. 15. 15:03
Előzmény: #2649  Törölt felhasználó
#2657
Na jó akkor most befejezem egy időre.
Érdekes tőled leírva látni a kettős mércét.
Itt szapulod a topicozókat, hogy az általuk belinkelt (nem kis mennyiségű) cigányok által elkövetett bűncselekményekért miért az etnikumot bántják.
Ugyan akkor a Magyar Gárdában talált bűnözői múltú emberek miatt úgy állítod be a szervezetet, mintha bűnözők gyülekezete lenne. Persze tudom te ezt sem írtad.
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 15:03
Előzmény: #2654  ujonc
#2656
"2.Valóban nem állítottál semmit, viszont a kis találós kérdéseddel sugallni akartál valamit. Nevezetesen, hogy az általad felsorolt bűncselekmények nem köthetők a cigánysághoz."
Nem, nem ez volt a célom. És ne próbálj olyat belelátni a szövegembe, ami nem volt szándékomban és pláne ne tegyél utána úgy, mintha az benne lett volna.
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 15:00
Előzmény: #2651  ujonc
#2655
"Ezzel az információval önmagában semmit nem tudok kezdeni, ismernem kéne a részleteket"
Érdekes, amikor roma bűncselekményekről van szó, akkor elég egy noname weblap egyik fórumhozzászólásából idézni, senki nem kíváncsi a részletekre. Az elkövetők származásának konkrét ismeret nélkül is azonnal megy ebben a topicban a cigányozás. Most meg milyen diplomatikus vagy, " ismernem kéne a részleteket", mondod. Az egyik esetben nem kellenek a részletek, elég a félinformáció, a mendemonda, sőt a sejtés ill. előítélet is. A másik esetben nagyon konkrét infók kellenek és még az sem elég. Hát igen. Ilyen a kettős mérce. Pont ezt hívják annak.
ujonc 2009. 09. 15. 14:59
Előzmény: #2647  Törölt felhasználó
#2654
1. Bocs, de nem ismerjük egymást. Honnan tudnám neked milyen adatok állnak rendelkezésedre?
2.Valóban nem állítottál semmit, viszont a kis találós kérdéseddel sugallni akartál valamit. Nevezetesen, hogy az általad felsorolt bűncselekmények nem köthetők a cigánysághoz.
TrendMan 2009. 09. 15. 14:59
#2653
Egyébként mi újság a bőrfejűekkel?
Phylaxa 2009. 09. 15. 14:58
Előzmény: #2649  Törölt felhasználó
#2652
Azért az ember ellen elkövetett bűncselekményeket ne keverd a vagyon ellenivel! Mikor érzed szarabbul magad? Ha látod, hogy betörnek egy kirakatot vagy ha 3-an belédkötnek? És akkor még elég finom voltam.
ujonc 2009. 09. 15. 14:56
Előzmény: #2646  Törölt felhasználó
#2651
Nem!
Ezzel az információval önmagában semmit nem tudok kezdeni, ismernem kéne a részleteket (ezt azt hiszem te is így szoktad). A rendőrség előttem már elásta magát.
A szemérem elleni erőszak (azt hiszem ezt is írtad) viszont kivétel ezek alól. Nem olvasok minden topicot, bocs.
A te beírásodat pont olvastam.
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 14:55
Előzmény: #2649  Törölt felhasználó
#2650
Ti akik ennyire megengedőek vagytok a tüntetések során megvalósított bűncselekményekkel, kíváncsi lennék mit szólnátok, ha egy roma felvonuláson (vagy mondjuk szoci tüntetésen 1-2 év múlva) vernék szét az MTV székházat, ha roma felvonuláson gyújtanának fel rendőrautókat és ártatlan civilek kocsijait, ha romafelvonuláson vernék szét Budapest belvárosát, stb. Az se lenne garázdaság, újonc, azt is "vegyem ki belőle"?
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 14:52
Előzmény: #2645  ujonc
#2649
Ez meg egy elvi kérdés:
"Na most ez a "garázdaság" stb. dolgot hagyd ki szerintem. Persze csak akkor, ha ezek az esetek, tüntetések alatt történtek. Amennyiben csak úgy szórakozásból törtek mondjuk buszmegálló üveget vagy hasonlót, nyugodtan ide veheted"

Miért is nem számít a tüntetéses garázdaság? Csak úgy szórakozásból kirakatot betörni és tüntetésen ugyanezt megtenni között ugyan mi a franc a különbség? Kettős mérce?
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 14:51
Előzmény: #2646  Törölt felhasználó
#2648
8:28 -as hír .
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 14:50
Előzmény: #2645  ujonc
#2647
Amit kérsz tőlem, annak több okból sem tudok eleget tenni:
1. nem állnak rendelkezésre adatok, ezt te is tudod;
2. viszont szükségtelen is az egész, mert nem állítottam semmi olyat, amit nekem kellene bizonyítanom.
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 14:48
Előzmény: #2645  ujonc
#2646
Ja értem, azt tudod véleményezni, hogy kétszer írtam be, amit beírtam (mert ez a topic a helye és korábban máshol írtam). A benne szereplőkkel semmi bajod nnincs. Ahogy az nem zavar, ha pl. Zoli 4-5 topicba bemásolja ugyanazt a linket.
ujonc 2009. 09. 15. 14:46
Előzmény: #2643  Törölt felhasználó
#2645
Ezt azért nem gondoltam volna!
Mármint, hogy már bedobott dolgot újból elsütsz. Mindegy. Tehát, akkor számszerűsítenél? csak tudod az összehasonlítás kedvéért.
Szeretném, ha bizonyítanád ezek a bűncselekmények TÖBBSÉGÉBEN nem a cigányságra jellemzők!
Na most ez a "garázdaság" stb. dolgot hagyd ki szerintem. Persze csak akkor, ha ezek az esetek, tüntetések alatt történtek. Amennyiben csak úgy szórakozásból törtek mondjuk buszmegálló üveget vagy hasonlót, nyugodtan ide veheted. Tudom lesz ilyen, de még így is nagyon kell kaparnod és hidd el nem fog összejönni a már említett statisztikai bizonyításod.
ujonc 2009. 09. 15. 14:40
Előzmény: #2640  TrendMan
#2644
Nem!
Ez nem kérdés!
Ez az etnikum nem a semmiből termett itt. Itt voltak harminc éve is! Érdekes ilyen problémák nem voltak. A beskatulyázásról meg annyit, tegyenek ellene ők maguk is valamit, hogy a róluk kialakult kép változzon. Vessék ki társadalmukból a deviáns elemeket. Ne az legyen az általános, hogy roma összefogás címszó alatt rejtegetik a bűnözőket maguk között a rendőrség elől (például).
A tehetség önmagában pedig kevés. Kell oda még a szorgalom és az akarat is. Állítom attól, hogy valaki roma még nincs hátrányban. Tanulmányait befejezve ugyan úgy el tud menni az országból külföldre dolgozni mint a magyar.
A harmadik kérdésedre szeretném, ha te tennél valami javaslatot.
Én nem tudom te hol élsz, de itt mostanában a többség a lemaradó!
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 14:38
Előzmény: #2637  ujonc
#2643
Ujonc:
"Vigyázz ezzel a kérdéssel, mert lehet rosszul jösz ki belőle!"
Köszönöm az őszinte aggódásodat, de szükségtelen. A felsorolt bűncselekményeket Gárda tagok, vezetők követték el (5, 8 és 10-szeres (!!!) elítélt is van közöttük).
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 14:36
Előzmény: #2638  pampa
#2642
Mire nem válaszoltam pampa? Nem szokásom nem válaszolni, de nyilván előfodrulhatott, hogy elkerülte a figyelmemet valami. Szóval, konkrétan mire nem válaszoltam?
Törölt felhasználó 2009. 09. 15. 14:34
Előzmény: #2634  Törölt felhasználó
#2641
Elárulom a választ: a felsorolt bűncselekmények a büntetett előéletű Gárda tagok bűncslajtsroma. Bizony-bizony, akik védeni akarnak bűnözőktől.

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek