Topiknyitó: saru 2006. 10. 16. 22:55

az olaszliszkai eset  

a pár évvel korábbi fejér megyei eset után, most ismét meglincseltek a cigányok egy embert, ráadásul két gyermekének szeme láttára
Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 20:31
Előzmény: #217  Törölt felhasználó
#220
Én elmondtam,hogy mi történt velem,hogyan kárositottak meg nem cigányok.
Irtam az üzletemről,a házamról.
Erre neked az volt a véleményed,hogy mindjárt elsirod magad.Nem akarom értékelni,de szánalmas.
Ebben a "mit irigyeljek én tőled"-ben is benne van minden.
Ezt is szánalmasnak tartom.
Es végül,csak azért meséltem el,hogy a másik oldalt is lásd.
Nem azért,hogy bármimmel is kérkedjek.
Sajnálom,az ilyen hozzá állású embereket.
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 20:21
Előzmény: #218  Törölt felhasználó
#219
Bennem nincs indulat, csak szomorúság. Sokan úgy gondolkoztok, úgy beszéltek, mint hitler, aki valójában egy beteg ember volt, és még csak egy önálló gondolata sem volt. Amit ti csináltok, az strucc-politika. Nem egy közösséget, vagy egy népet kell elítélni néhány egyede tette miatt, hanem az egyedet. Ha nyitott szemmel járnál, nem kéne általánosítani, hanem látnád, hogy kivel kell vigyázni. Az embert az állatok közül az értelem emeli ki. Emberek! Használni kéne ezt a képességet, és nem ösztönszerűen kéne cselekedni.
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 20:10
Előzmény: #216  Törölt felhasználó
#218
József, Te az általánosítás ellen vagy, és bizonyítod, hogy van példa a kiemelkedésre. Rendben, és tiszteletet érdemel. Ám arról még mindig nem írtál, hogy mitől bízhatnánk egy szebb jövőben a témát illetően?
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 19:58
Előzmény: #201  Törölt felhasználó
#217
Mondtam én valami rosszat, vagy akár jót?
Te pedig látatlanban, ismeretlenül irigységgel jellemzel.
Ez nem volt szép.

Csak egy költői kérdés merült fel bennem: szerinted mit irígyeljek én tőled?

Én inkább azt mérlegelem a mit mondás mellett, hogy miért mondják?

Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 19:28
Előzmény: #214  Pákozd
#216
Pákozd.
Nem ér semmiféle ilyesmi amiről irsz.
A hátam mögött lehet,hogy érnek ilyen,vagy hasonló dolgok,de ezekről nem tuidok.
Aki a hátam mögött beszél,az az ember engem nem érdekel,mert nem tartom gerincesnek!De az én helyzetem teljesen más.
pampa 2006. 10. 18. 19:17
Előzmény: #213  Törölt felhasználó
#215
Pákozd 2006. 10. 18. 19:15
#214
Kedves jonasjozsef!
Egyetértek. Emellett biztos vagyok abban, hogy Önt és családját is számtalan sérelem éri. Hogy ezekre ki hogyan reagál, egyéni adottság kérdése. Van aki okosabb, van aki hevesebb, van aki megalkuvóbb. Ameddig ilyen az alapállás, addig nulla-szinten vagyunk. Amilyen az adjon Isten, olyan a fogadj' Isten... Egy cigányember lehet, hogy egész életében nem kap egy emberi gesztust tőlünk. Ha mégis, esetenként nagyon érdekes a reakció.
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 19:08
Előzmény: #211  Törölt felhasználó
#213
Efelől nincs kétségem. különben most nem levelezgethetnénk :-)
Pákozd 2006. 10. 18. 19:06
#212
Az afro-amerikaiak példáját említettem az előbb. Kb. 40 éve ismerték fel az USA-ban, hogy a helyzet tarthatatlan. Pozitív diszkriminációt kezdtek alkalmazni, ezt a többség tudomásul vette, de természetesen a törvény szigorával léptek fel bőrszíntől függetlenül a törvénysértőkkel szemben is. A helyzet sokat javult, de a gettóból ma is nehéz kiszabadulni. Tanulság: jogkövetés, alkalmas pedagógusok, pozitív diszkrimináció és több generáció. Mi még el sem kezdtük a folyamatot.
UI. Nagy különbség az USA-val szemben, hogy ott a feketék aránya évtizedek óta változatlan, 10%-ot alig meghaladó.
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 19:04
Előzmény: #208  Törölt felhasználó
#211
Még valami laca-five.
Bármikor,bárhol tartom magam olyan embernek,mint amilyennek te tartod magad.
Bárhol,bármikor megállom a helyem,ha kell,a jéghátán is megélek!
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 19:00
Előzmény: #208  Törölt felhasználó
#210
Nem a magam nevében beszéltem eddig.Én pontosan tudom,hogy kit,hova kell rangsorolnom,ebben igazad van.Ismerem is általában az embereket.
Nekem,nincs problémám veletek,veled,és remélem nem is lesz.Boldogulok hál istennek.
Pákozd 2006. 10. 18. 18:54
#209
Egyébként ne csináljunk úgy, mintha nem értenénk a helyzetet. A roma népesség szegénységben, elmaradottságban él, hagyományos szerkezetét megtartotta éppen a kiközösítettség elleni védekezés reflexe miatt. A cigánysorról kiemelkedni szinte lehetetlen. Akinek sikerül, azt is kirekeszti a többség, sõt a kisebbség is. E helyzet felismeréséhez és a hatékony megoldás alkalmazásához egyre fogy az idõnk. Sajnos az afro-amerikaiak példája nem alkalmazható nálunk, éppen a jogkövetés hiányában. Marad 0az acsarkodás, amelyben elõbb-utóbb a rövidebbet húzzuk.
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 18:53
Előzmény: #203  Törölt felhasználó
#208
Miért ne általánosítsunk? Egy okot mondj hogy ha bármilyen kapcsolatba kerülök egy OLYAN cigánnyal, meg kell vizsgáljam egyedileg az előéletét és az erkölcsi hozzáállását.
Mit érdekel engem hogy miért savanyú a tej a boltban? Ha kétszer savanyú leszarom a pofáját és nem veszek ott harmadszor tejet. vagy semmit . Ennyi röviden. Nem vagyok én hobby Poirot.
Ha valahol a hírekben arról hallok hogy 25 ember összeverekedett (késelés is volt) egy
autón, akkor is "kitalálom" legközelebb is hogy bizony egy cigány csürhéről volt szó.
Ha legközelebb arról hallok hogy egy borsodi vagy nyírségi faluban 15 ember agyonvert egyet, akkor is fogom tudni mi újság. És tudod, én kurva jól elvagyok abban a világomban, ahol minden a helyén van és ilyen formában kis hibaszázalékkal tudom hová tenni az embereket. Lehet hogy egy pszihiáternek ettől orgazmusa lenne, nem zavar.
Valamiért azt gondolom egyébként, hogy te is el tudod helyezni az embereket, ha tényleg sikeres tudsz/tudtál lenni. Enélkül ugyanis nem megy.
Ha ez előítéelet és általánosítás, akkor az sem probléma. Nevezzük annak.
Az a baj vele csak, hogy sokan pont erre játszanak és kijátszható a rendszer mert felöltöznek szépen :-)
Pákozd 2006. 10. 18. 18:45
#207
A liberalizmus a polgárság világszemlélete kezdetektől, mi pejoratív felhangot adtunk neki. A liberalizmus, nevének megfelelően szabadságot ajánl a polgároknak. Eszméje csak akkor valósulhat meg, ha a társadalmi együttélés szabályait mindenki betartja, különben a szabadsággal való visszaélés uralkodik. Ezért csak többségében jogkövető társadalomban működhet. Ha a többség jogkövető, akkor a jogkövetés a kisebbségtől kikényszeríthető. Egyébként igen liberális volt mondjuk a nemesség szempontjából a hűbéri társadalom, nekik mindent szabad volt. Sajnos hazánkban máig sokan nemesek akarnak lenni. A példákat sorolhatnánk.
tokos. 2006. 10. 18. 18:37
Előzmény: #203  Törölt felhasználó
#206
Annyit mondanék még, hogy az én meggyőződésem szerint nem általánosítani nem kell, hanem nem kell okot adni az általánosításra.
tokos. 2006. 10. 18. 18:31
Előzmény: #203  Törölt felhasználó
#205
Kedves József, ez a liberális szöveg.
Ne általánosíts. Ez marhaság. Mégpedig azon egyszerű oknál fogva, mert az ember alaptermészete az általánosítás. A gondolkodás alapja.
Ha nap mint nap elmész a Bimbó u. 5. szám előtt, és nap mint nap a fejedre esik egy tégla, akkor egyszer-kétszer lehet, hogy kipróbálod, aztán legközelebb kikerülöd.
<p>

Nincs olyan, hogy nem általánosítasz, csak akkor, ha a gondolkodást is száműzöd az agyadból.
Ráadásul az általánosítás olyan, hogy nagyszámú hasonló eseményből von le következtetést az ember. Ha huszonötször meglopják, és ebből 24 magyar, akkor nem fog a romákra levonni általános következtetést.

Persze egyes liberális körök ezt szeretnék elérni, hogy ne legyen általánosítás, ne legyen gondolkodás, csak bírkák, akik mennek a kolomp után...
Pákozd 2006. 10. 18. 18:31
#204
Kedves barátaim! Nem érzékeli senki, hogy rossz nyomon járunk? Ezért nem halad az ország előre ebben és sok más gondunk megoldásában sem! Aki nem látja ilyen körülmények között a jövőt, az vak (vagy nagyon butuska). Valamelyik nap egy cigányasszonnyal és várandós lányával beszélgettem egy buszmegállóban, majd a buszon. Senki nem adott helyet, ez még nem specialitás. De a leszállók helyére ülve senki nem ült melléjük - én így folytathattam ismét a beszélgetést. Az asszonynak 24 unokája van... jelenleg.
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 18:19
Előzmény: #198  tokos.
#203
Tokos.
én nem ezt mondtam!
nem kell kiforgatni a szavaimat!
én csak azt szeretném elérni,hogy ne általánositsatok,ti "magyarok",ahogy magatokat nevezitek.
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 18:14
Előzmény: #199  Törölt felhasználó
#202
Igen megvoltak az elkövetők.
Törölt felhasználó 2006. 10. 18. 18:12
Előzmény: #197  Törölt felhasználó
#201
Kulcs.
Na ez a hozzáállás gyönyörű,köszönöm.
Ennek egy kis irégység szaga volt.
De ezt sem én,roma tettem!Soha nem azt nézem,hogy mit mondott,hanem azt,hogy ki mondta!

Topik gazda

saru
4 3 1

aktív fórumozók


friss hírek További hírek