Topiknyitó: Veresmester 2019. 02. 05. 19:15

AutoWallis Nyrt.  

Rendezés:
Hozzászólások oldalanként:
Zsimo
Zsimo 2019. 04. 24. 08:36
Előzmény: #15838  badend
#15840
Már az is előnyös hogy valaki lépett és a nagyobb leszoritó pakkok eltűntek kicsit nyugisabb így! Kicsiktől minek elszedni a lóvéjukat nem értem! Barom módon szorították le vizsgálódjanak csak.
gassly65 2019. 04. 24. 08:28
Előzmény: #15838  badend
#15839
elég lesz a méretes büntetés
badend
badend 2019. 04. 24. 08:12
Előzmény: #15837  badend
#15838

A hatékonysága meg majd kiderül...
(Nyilván nem gondolom, hogy TEK-esek rohannak épp a Wallishoz és vezetőszáron rángatnak ki onnan bárkit it.)
badend
badend 2019. 04. 24. 08:10
Előzmény: #15834  HoStrucc
#15837
Én úgy gondolom még így is többet ér, mint itt a fórumon mantrázni minden nap a bajainkat. Ha valami szabálytalan/törvénytelen, akkor van rá bejelentési lehetőség. Tenni kell, nem sírni...
PIKKandPUKK
PIKKandPUKK 2019. 04. 24. 07:40
Előzmény: #15834  HoStrucc
#15836
Ha-ha, pont ezt akartam irni, hogy szerintem “szekelyur” masodallasban az MNB-nel dolgozik :) Ettol fuggetlenul koszonom az aktivitast mindenkinek, aki tesz valamit a kozos ugyunk erdekeben!
Bekes 2019. 04. 23. 22:58
Törölt hozzászólás
#15835
HoStrucc
HoStrucc 2019. 04. 23. 22:58
Előzmény: #15829  badend
#15834
Sajnos ez amúgy legalább annyira sablon válasz hivatalból mint amiket az öreg Székely nyom feelnek :) 
Bekes 2019. 04. 23. 22:55
Törölt hozzászólás
#15833
feel
feel 2019. 04. 23. 22:39
Előzmény: #15830  badend
#15832
koszi
Törölt felhasználó 2019. 04. 23. 22:37
Előzmény: #15828  badend
#15831
Gratulálok. Kérdés meddig tanakodnak, hogy indokolt-e piacfelügyeleti eljárást indítani és ha megindul mi lesz az eredménye. 
badend
badend 2019. 04. 23. 22:33
Előzmény: #15829  badend
#15830
Remélem a kgy-ig kapok eredményt a döntésről, igy azt is meg tudjuk beszélni többesben ;-)
badend
badend 2019. 04. 23. 22:29
Előzmény: #15828  badend
#15829
Meglátjuk meddig megy el ez a dolog... egyenlőre ott állunk, hogy az MNB vizsgálja az AutoWallist és részvényeinek manipulációit. 
badend
badend 2019. 04. 23. 22:23
#15828
Kaptam az MNB bejelentésre választ:


Tisztelt xxxx! 
Hivatkozással a Magyar Nemzeti Bank (székhelye: 1054 Budapest, Szabadság tér 9., telephelye: 1013 Budapest, Krisztina krt. 39.) (MNB) 2019. április 11. napján xxxxxx/2019 iktatószámon érkezett bejelentéseire (Bejelentések) az MNB az alábbiakról tájékoztatja. 
Tájékoztatása szerint az AutoWallis (Kibocsátó) a tőzsdére lépés során több olyan állítást tett, amely nem fedte a valóságot. Ön a Bejelentéseiben kitér a Kibocsátó pénzügyi helyzetét pozitívan lefestő sajtóközleményre, valamint a Kibocsátó közgyűlési előterjesztésére. 
Tájékoztatja az MNB-t a Kibocsátó részvényeivel történő nyitó és záró szakaszban történő kerekedésre és kiemeli, hogy 2019. április 1-je és április 11-e között a nyitó és záró szakaszban nagyösszegű eladási megbízások kerültek rögzítésre, amelyek visszavonásra kerültek, ezzel befolyásolva a részvény árfolyamát. 
A 2013. évi CXXXIX. törvény a Magyar Nemzeti Bankról (MNB tv.) 164/A. § (2) bekezdése szerint az MNB a hozzá beérkezett bejelentéseket a panaszokról és a közérdekű bejelentésekről szóló 2013. évi CLXV. törvény (Pkbtv.) közérdekű bejelentésre vonatkozó szabályai szerint az adott, azaz a 164/A. §-ban meghatározott eltérésekkel köteles elintézni. A megjelölt jogszabályhely (1) bekezdése értelmében az MNB-hez a 39. §-ban meghatározott személy vagy szervezet működésének a szabálytalanságával kapcsolatban bárki bejelentéssel élhet. Az MNB tv. 164/A. § (3) bekezdése értelmében a bejelentés olyan körülményre hívja fel az MNB figyelmét, amely alapján megalapozottan feltehető a 39. §-ban meghatározott személy vagy szervezet működésére vonatkozó törvényben vagy egyéb jogszabályban meghatározott rendelkezés megsértése. Ezen rendelkezés szorosan összefügg az MNB tv. szerinti folyamatos felügyelés és ellenőrzési eljárások hivatalbóli indításának és lefolytatásának rendszerével. 
A Bejelentésekben szereplő piaci manipuláció gyanújával kapcsolatban tájékoztatom, hogy az MNB folyamatosan figyelemmel kíséri a piaci szereplők magatartását, a vonatkozó jogszabályok betartását, valamint az esetleges törvénysértések esetén megteszi a szükséges intézkedéseket.


 Az előzetes adatgyűjtés eredményének kiértékelése alapján az MNB dönt, hogy indokolt-e piacfelügyeleti eljárást indítani és ezen döntéséről soron kívül tájékoztatni fogja Önt. Bejelentéseit köszönöm és kérem tájékoztatásom szíves tudomásul vételét!                                                                                                                                                                                                                                                                                    Üdvözlettel:Ügyfélszolgálati Főosztály
feel
feel 2019. 04. 23. 21:39
Előzmény: törölt hozzászólás
#15827
Itt vagyok de ma csak kovettem a topikot,viszont nem irtam.Helyette egy emailt kuldtem egy kis helyzetjelentest persze tudom nem sokat szamit.
Ertekelve ezt a "nagyszeru" kereskedest ami kialakult a reszvenynel.
Törölt felhasználó 2019. 04. 23. 21:34
Előzmény: törölt hozzászólás
#15826
Eladta. Most jön a szárnyalás :) 
Bekes 2019. 04. 23. 21:31
Törölt hozzászólás
#15825
NyeretlenKeteves
NyeretlenKeteves 2019. 04. 23. 20:48
Előzmény: törölt hozzászólás
#15824
Ezt még annyival egészíteném ki (egyben válaszolva is kollégának arra , hogy miért vagyok  "türelmetlen"" illetve  hogy meggyorsítanám az eseményeket.....) hogy mikor egy cég döntést hoz tőzsdére lépéséről  akkor ezt a döntést csak úgy hozhatja meg ha már majdnem kész stratégiával rendelkezik. Különben mi alapján döntene egy ilyen komoly kérdésben? Tudnia kell, hogy mit akar csinálni és mire akarja fordítani a tőzsdéről bevont tőkét. Nem csak úgy nagyjából hanem konkrétan. Többek közt ezért sántit nagyon ez a májusra majd kidolgozzuk a stratégiát szöveg.....  Ide jöttek letolt gatyával a tőzsdére és aztán hirtelen meglepődtek, hogy már itt is vannak!? Természetesen sokkal egyszerűbb indokok miatt is dönthet most egy cég a tőzsdére lépés mellett... "Nézzétek már skacok, hogy Mészinek mennyire bejött a tőzsde! Ezt mi is simán megcsináljuk!" (vagy nem :-) A 2017-es év eredményét használták mézes madzagnak aztán megtudtuk, hogy a 2017-es év az csak egy kiemelkedő év volt .... ami azért is különösen furcsa  mert azóta minimum 20%-al nőtt csak az új autó piac Magyarországon és a régió néhány más országában is. Csehországban pont nem de ott eddig is több mint kétszer annyi új autót adtak el mint hazánkban.Remélem, hogy van valami(nem is egy) nagyon ütős a tarsolyukban mert a 3.3 forintos részvényenkénti eredményre és a 2-3 forintos osztalékra nem lesz olyan nehéz csukva tartani az alapkezelők zsebeit. Természetesen egy cég felépítése nem megy egyik napról a másikra de nem is ma kezdték... Csak remélni tudjuk, hogy valóban azért jöttek a tőzsdére mert komoly lehetőségek kapujában állnak és tényleg jelentős növekedést tudnak majd elérni. Alteo-t is szépen építgetik talán itt is hasolóan szép lesz a jövő. Azt továbbra is tartom, hogy amit eddig produkáltak az botrány. Éretm ezalatt a számok különös értelmezésést és a sorozatos csúsztatásokat. A részvény árfolyamának alakulásában betöltött szerepüket nem is említeném. (csak röviden) Az nem volt véletlen, hogy a split után csak egy héttel kapták meg az új részvényeket és rögvest meg is váltak több mint 6 milla darabtól annak ellenére, hogy azt kommunikálták " a részvények bevezetés csak technikai jellegű és tudomásuk szerint egyik érintett sem szándékozik eladni". Székely úrral nem kívánok foglalkozni a jövőben de zárásként csak annyit, hogy: 
https://www.irodakereso.info/cikkek/portrek/portre-szekely-gabor-appennin-nyrt
nem is olyan rég az ingatlan szakma prominens képviselője volt most pedig már ezen terület prominens képviselője....
"- Milyen tulajdonságokat tisztel Ön másokban?
A bölcsességet, megfontoltságot, tisztességet
 Mit tart a legfőbb erényének?
A kitartást, az empátiát és a jó stressztűrő képességem.
Mit tart kellemetlennek, kínosnak?
A képmutatást
 Mi az, amit nem tolerál?
A hazugságot, az ostobaságot és a szűklátókörűséget."
A hazugságot én sem tolerálom! és én is tisztelem a tisztességet (másokban:-) Ezt Ő mondta! :-) 
Xenia
Xenia 2019. 04. 23. 20:17
Előzmény: törölt hozzászólás
#15823
Ott nagyon nagy balhé lesz ha legalább nem húzzák vissza 180 fölé addig
Xenia
Xenia 2019. 04. 23. 20:15
#15822
Ez a papír a BÉT legnagyobb szégyene sok papírban volt már tömés, de ilyen rövid idő alatt és eszetlen módon a saját cégüket shortolva közben, erre mèg nem volt példa!
Bekes 2019. 04. 23. 20:14
Törölt hozzászólás
#15821

Topik gazda

Veresmester
2 2 2

aktív fórumozók


friss hírek További hírek